Apchem Patrycja Bartosz – Kędzior, Adam Kędzior S.J. to Brylant Polskiej Gospodarki i Gepard Biznesu 2019

Apchem Patrycja Bartosz – Kędzior, Adam Kędzior S.J. w Młodocinie Większym została wyróżniona przez Instytut Europejskiego Biznesu w XIV edycji Konkursu Gepardy Biznesu 2019 i XII edycji Konkursu Brylanty Polskiej Gospodarki 2019 na podstawie danych finansowych z Krajowego Rejestru Sądowego.

Spółka rozwija się bowiem dynamicznie – średnia z dynamik przychodów i zysku netto w latach 2016-2017 wyniosła w jego przypadku 89  proc. To przyniosło jej tytuł Gepard Biznesu 2019.

Wartość rynkowa firmy w marcu 2019 r. została w sposób uproszczony oszacowana przez Instytut Europejskiego Biznesu na 13 mln zł, co dało jej tytuł Brylant Polskiej Gospodarki 2019.

Powstała w styczniu 2010 roku. Jest w 100% polskim przedsiębiorstwem, zajmującym się dystrybucją surowców chemiczny stosowanych w różnych gałęziach przemysłu. Klientami spółki są głównie producenci, ale również firmy handlowe działające w przemyśle chemicznym, farb i lakierów, paszowym, spożywczym, poligrafii.

Firmę tworzą ludzie o długoletnim stażu pracy na rynku dystrybucji chemikaliów. Doskonale znają potrzeby i oczekiwania klientów i partnerów handlowych. Zdobyte doświadczenie, znajomość branży i wiedza, ale przede wszystkim kontakty handlowe, pozwoliły firmie w szybkim czasie zostać godnym zaufania dostawcą dla znanych polskich oraz europejskich producentów.

Firma zarejestrowana jest w Młodocinie Większym koło Radomia. W czerwcu 2017 roku przeniosła biuro do nowo wynajętych pomieszczeń w budynku biurowym ROSA HALE przy ul. Starokrakowskiej 133 w Radomiu. Na terenie kraju ma również magazyny na produkty ciekłe i sypkie, dzięki czemu jest w stanie zagwarantować odbiorcom odpowiedni bufor magazynowy oraz krótkie terminy dostaw.

Więcej informacji o firmie pod adresem: www.apchem.pl

Informacja o Magazynie Przedsiębiorców „Europejska Firma” i Instytucie Europejskiego Biznesu

Magazyn Przedsiębiorców „Europejska Firma” i Instytut Europejskiego Biznesu zajmują się analizą wyników finansowych przedsiębiorstw. W ciągu 14 lat dokładnie przeanalizowali wyniki finansowe 80 tysięcy polskich firm. Analizy opierają się głównie na oficjalnych i wiarygodnych danych finansowych, przekazywanych przez firmy do Krajowego Rejestru Sądowego. Dane te są publiczne i ogólnie dostępne, by bezpieczniejsza była działalność gospodarcza.  Analizy i rankingi pomagają w sprawdzeniu wiarygodności partnerów gospodarczych.

Od 2006 r.  Instytut Europejskiego Biznesu organizuje Konkurs Gepardy Biznesu. Jeżeli w przyjętym okresie średnia z dynamik przychodów i zysku netto badanej firmy wynosi więcej niż 10 proc., przyznaje jej bezpłatnie tytuł Gepard Biznesu.

Od marca 2016 r. projekt ten jest chroniony za pomocą znaku towarowego Business Gepard w 28 krajach Unii Europejskiej.

Na podstawie danych z KRS instytut organizuje też od 2008 r. Konkurs Efektywna Firma, a od 2013 r. Program Promocyjny Mocna Firma Godna Zaufania.

Za Efektywną Firmę uznaje tę, w której stosunek zysku netto do przychodów wynosi więcej niż 5 proc. Tytuł Mocna Firma Godna Zaufania przysługuje tej, która w danym roku jest jednocześnie wyróżniona w Konkursie Gepardy Biznesu i Konkursie Efektywna Firma.

Od 2008 r. IEB na podstawie danych z KRS organizuje też Konkurs Brylanty Polskiej Gospodarki. Tytuł ten przyznaje firmom, których wartość rynkowa wynosi według jego szacunków więcej niż 10 mln zł.

Na podstawie danych finansowych instytut liczy wartość rynkową firm w uproszczony sposób, wykorzystując dwa wskaźniki z Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie: C/Z i C/Wk.

Od 2012 r. instytut prowadzi Konkurs Wielki Modernizator Polski. Tytuł przyznaje podmiotom, w których dwuletnia amortyzacja była wyższa niż 5 mln zł .

Od 2013 r. IEB organizuje Konkurs Światowa Firm Worldwide Company. Tytuł przyznaje przedsiębiorstwom eksportującym do minimum 3 krajów.

Każdego roku do instytut zgłaszają się firmy z prośbą, by przeanalizował ich wyniki finansowe i ocenił, czy zasługują na wyróżnienie w jego konkursach.