Aktualności

160 tys. użytkowników SPOKO.app i ekspansja w 75 krajach

W październiku kolejnych 30 krajów dołącza do oferty polskiego fintechu oferującego przelewy pieniężne dla emigrantów. Ze SPOKO.app korzysta już 160 tys. użytkowników na całym świecie, a firma prowadzi rozmowy w sprawie kolejnej rundy finansowania.

Naszą misją jest oferowanie łatwych w obsłudze przekazów gotówki, przede wszystkim z miejsc zamieszkiwanych przez rzesze imigrantów do ich rodzinnych krajów. Dlatego bardzo ważne było dla nas dotarcie z naszą ofertą do krajów południowoamerykańskich, afrykańskich i azjatyckich – tłumaczy Evgeny Chamtonau, prezes SPOKO.app. Choć aplikację rozwija głównie z Warszawy, sam również jest imigrantem z Białorusi.
Evgeny Chamtonau_CEO SPOKO.app.jpg
Zasięg SPOKO.app powiększył się o  kraje Bliskiego Wschodu (Bahrajn, Zjednoczone Emiraty Arabskie), Boliwię, Ekwador czy Kostarykę. Twórcy aplikacji SPOKO.app planują też zwiększyć swoje zaangażowanie wśród Nigeryjczyków oraz migrantów południowoazjatyckich (Indonezja, Indie, Filipiny, Pakistan).
Obecnie przelewy natychmiastowe za pośrednictwem SPOKO.app można przelewać z 32 krajów do 45 krajów. Niektóre – jak Polska – się pokrywają: przelewy można dokonywać i “z Polski” (np. przez mieszkających tu imigrantów z Ukrainy, Białorusi, Indii) i “do Polski” (to oferta dla Polaków mieszkających w Wielkiej Brytanii czy Niemczech). Dlatego mowa o około 75 krajach.
SPOKO - Logo.png
Z aplikacji korzysta już 160 tys. osób na całym świecie. Większość wciąż stanowią Ukraińcy mieszkający w Polsce. To dla nich aplikacja była rozwijana przez ostatnie lata (pod poprzednią nazwą Pay Ukraine).
Większościowym udziałowcem w SPOKO.app jest notowana na NewConnect spółka FinTech Ventures. Pozostałe udziały należą do założycieli firmy: Evgenija Chamtonau i Aliaksandra Horlacha. Spółka planuje pozyskanie kolejnej rundy inwestycyjnej w wysokości około 20 mln zł. Kwota ta pozwoli rozwijać technologię oraz intensywniej budować rozpoznawalność marki w nowych krajach.

Michał Rakowski