Logos Travel Marek Śliwka sp.j. to Brylant Polskiej Gospodarki i Efektywna Firma 2018

Logos Travel Marek Śliwka sp.j. w Poznaniu  została wyróżniona przez Instytut Europejskiego Biznesu w XI edycji Konkursu Efektywna Firma 2018 i XI edycji Konkursu Brylanty Polskiej Gospodarki 2018 na podstawie wiarygodnych danych finansowych z Krajowego Rejestru Sądowego.

Logos Travel Marek Śliwka sp.j. działa bowiem efektywnie: średni stosunek zysku netto do przychodów w  latach 2015 i 2016 r. osiągnął w jej przypadku poziom 14,6 proc. To przyniosło jej tytuł Efektywna Firma 2018.

Wartość rynkowa Logos Travel Marek Śliwka sp.j. w marcu 2017 r. została w sposób uproszczony oszacowana przez Instytut Europejskiego Biznesu na 21 mln zł, co dało jej tytuł  Brylant Polskiej Gospodarki 2018.

Biuro podróży Logos Travel Marka Śliwki powstało w 1995 roku i od tego też czasu wysyła grupy we wszystkie, nawet najbardziej odległe, zakątki świata. Od początku działalności zdobywa wiele prestiżowych tytułów i wyróżnień, m.in. Certyfikatów Jakościowych, Certyfikatów Wiarygodności Biznesowej, Certyfikatów Gepard Biznesu oraz Certyfikatów Solidna Firma i Gazela Biznesu.

Logos Travel Marek Śliwka jest także laureatem wielu konkursów konsumenckich, m.in. Certyfikat Najlepsze w Polsce, Złota Malwa czy też Touroperator Roku w kategorii -Podróże Egzotyczne Branża turystyczna uhonorowała Logos Travel prestiżową nagrodą Globus 2000.

Największym osiągnięciem jest zdobycie pozycji lidera dalekich, ciekawych, egzotycznych i niestandardowych wyjazdów. Branża turystyczna to według właścicieli firmy specyficzny rynek, na którym dominuje człowiek, a nie produkt i gdzie relacje międzyludzkie dotyczące komunikowania się klienta z biurem podróży są szczególnie ważne. Życzliwe podejście do tych kwestii, a także empatia i zabieganie o wytworzenie przekonania, że trafia się w dobre ręce i oferowana jakość obsługi już na trasie – sprawia, iż wszystkie wyprawy, nawet te najbardziej osobliwe – znajdują swoich amatorów. Grupy są przeważnie bardzo kameralne, co niewątpliwie ma wpływ na cenę, ale też na jakość obsługi. Piloci biura to pasjonaci z długoletnim stażem , znający się na swoim fachu i kochający ten rodzaj pracy.

Obecnie Logos Travel zatrudnia kilkadziesiąt osób i ma rozbudowaną sieć biur agencyjnych sprzedających ofertę w całej Polsce. Organizuje m.in. wycieczki dookoła świata oraz turystyczne wyprawy do Afryki Wschodniej. Siatka przedstawicieli współpracujących z Logos Travel znajduje się także w najbardziej newralgicznych punktach globu, co sprawia, że jest to już firma o zasięgu globalnym. W rankingach i ratingach przygotowywanych przez portal Rzeczpospolitej regularnie plasuje się w czołówce polskich touroperatorów i w pierwszej czwórce najbezpieczniejszych biur turystycznych na rynku polskim, niezmiennie od lat z ratingiem AA+, czyli inaczej mówiąc, posiada bardzo wysoka wiarygodność, na pograniczu ekstremalnej.

Firma angażuje się także w projekty społeczne, bierze udział w sponsorowaniu masowych imprez biegowych, świadczy pomoc dla jednej ze szkół misyjnych w Kamerunie, uczestniczy czynnie w projekcie Nauka Dla Biznesu.

Od 4 lat oferowane są programy wyjazdów dla biegaczy – Maratony na 7 Kontynentów w ramach projektu Biegaj i Zwiedzaj. W katalogu biegowym znaleźć można prawie 30 propozycji programów wyjazdu na Maratony połączone ze zwiedzaniem regionu. W ramach tego projektu uczestnicy mogą zdobyć także Koronę Maratonów Ziemi.

Więcej o firmie pod adresem https://www.wyprawy.pl/

O Instytucie Europejskiego Biznesu

Instytut Europejskiego Biznesu powstał 12 grudnia 2005 r. w Warszawie, zajmuje się analizą wyników finansowych przedsiębiorstw oraz eksportu. Wydaje dzienniki internetowe EuropejskaFirma.pl, PolskieBrylanty.pl i GepardyBiznesu.pl. Organizuje Kongresy Nowoczesnej Gospodarki.

W ciągu 13 lat dokładnie przeanalizował wyniki finansowe 80 tysięcy polskich firm. Analizy opiera głównie na oficjalnych i wiarygodnych danych finansowych, przekazywanych przez firmy do Krajowego Rejestru Sądowego. Dane te są publiczne i ogólnie dostępne. Badania eksportu IEB prowadzi według informacji pozyskanych z Urzędów Celnych.

IEB organizuje Konkurs Gepardy Biznesu od 2006 r. Jeżeli w przyjętym okresie średnia z dynamik przychodów i zysku netto badanej firmy wynosi więcej niż 10 proc.,  IEB przyznaje jej bezpłatnie tytuł Gepard Biznesu.

Od marca 2016 r. projekt ten jest chroniony za pomocą znaku towarowego Business Gepard w 28 krajach Unii Europejskiej.

Na podstawie danych z KRS Instytut organizuje też od 2008 r. Konkurs Efektywna Firma, a od 2013 r. Program Promocyjny Mocna Firma Godna Zaufania.

Za Efektywną Firmę uznaje tę, w której stosunek zysku netto do przychodów jest wyższy niż 5 proc. Tytuł Mocna Firma Godna Zaufania przysługuje tej, która w danym roku jest jednocześnie wyróżniona w Konkursie Gepardy Biznesu i Konkursie Efektywna Firma.

Od 2008 r. IEB na podstawie danych z KRS organizuje też Konkurs Brylanty Polskiej Gospodarki. Tytuł ten przyznaje firmom, których wartość rynkowa wynosi według jego szacunków więcej niż 10 mln zł.

Na podstawie danych finansowych IEB liczy wartość rynkową firm w uproszczony sposób, wykorzystując dwa wskaźniki z Giełdy Papierów Wartościowych: C/Z, czyli Cena do Zysku netto oraz C/Wk – Cena do Wartości Księgowej.

Od 2013 r. na podstawie danych z Urzędów Celnych IEB organizuje Konkurs Światowa Firm Worldwide Company.  Tytuł Światowa Firm Worldwide Company przyznaje przedsiębiorstwom eksportującym do minimum 3 krajów.

Każdego roku do IEB zgłaszają się firmy z prośbą, by przenalizował ich wyniki finansowe i ocenił, czy zasługują na wyróżnienie w konkursach IEB.