Gold Drop Sp. z o.o. to Brylant Polskiej Gospodarki 2019

Gold Drop Sp. z o.o. w Limanowej została wyróżniona przez Instytut Europejskiego Biznesu w XII edycji Konkursu Brylanty Polskiej Gospodarki 2019 na podstawie wiarygodnych danych finansowych z Krajowego Rejestru Sądowego.

Wartość rynkowa Gold Drop Sp. z o.o. w marcu 2019 r. została w sposób uproszczony oszacowana przez Instytut Europejskiego Biznesu na 42 mln zł, co dało jej tytuł  Brylant Polskiej Gospodarki 2019.

Firma Gold Drop, z siedzibą w Limanowej (woj. małopolskie),  powstała w 1991 r. Spółka specjalizuje się w produkcji artykułów chemii gospodarczej w linii konsumenckiej i jest jednym z głównych polskich producentów w branży. Historię Gold Drop charakteryzuje systematyczny rozwój, o czym świadczy przekształcenie, w ciągu niespełna trzydziestu lat, małej kilkuosobowej firmy w przedsiębiorstwo zatrudniające blisko 250 pracowników, posiadającej ugruntowaną pozycję na rynku. Okres przyspieszonego rozwoju rozpoczął się w  1999 r.,  kiedy  dokonano  inwestycji   w infrastrukturę zakładu. Powstały wówczas nowa hala produkcyjna, magazyny oraz zaplecze socjalne i biurowe, zainwestowano także w nowe technologie. Oferta Gold Drop jest odpowiednio szeroka, aby zaspokoić zróżnicowane potrzeby konsumentów.

Do flagowych i najbardziej rozpoznawalnych produktów przedsiębiorstwa należą: płyny do mycia naczyń marki  Gold Cytrus, płyny do  mycia  szyb  marki  Window, płyny do prania i płukania marki Booster, płyny do mycia podłóg marki Floor oraz krochmal marki Ługa. Firma stale wprowadza nowości podążając za trendami rynkowymi i wymaganiami klientów, dlatego też swoje portfolio  wzbogaciła o serię produktów ekologicznych pod marka Eco Line, a także serię produktów hipoalergicznych pod marką ORIGEN. Pod marką Gold Drop produkuje ponadto produkty dezynfekujące do różnych powierzchni, a także żele i płyny do dezynfekcji i higienizacji rąk oraz mydła antybakteryjne Attis.

Dzięki zastosowaniu zaawansowanych technologicznie urządzeń, proces produkcyjny jest nowoczesny i efektywny,  zautomatyzowany i skomputeryzowany. Wdrożony Zintegrowany System Zarządzania Jakością i Środowiskiem (ISO 9001 i ISO 14001), system A.I.S.E., G.M.P oraz IFS HPC  w połączeniu z zastosowaniem wysokojakościowych surowców oraz pracą kompetentnego i doświadczonego zespołu, zapewnia efektywność procesu i wysoką jakość produktu finalnego. Mimo licznych walorów produktów, firma zamierza nieustannie je doskonalić, w szczególności przez zastosowanie nowoczesnych technologii. Stosowane są również liczne rozwiązania umożliwiające dbałość o ochronę środowiska, m.in. używanie surowców biodegradalnych czy oszczędne gospodarowanie zasobami.

Więcej o firmie pod adresem: https://www.golddrop.eu

Informacja o Magazynie Przedsiębiorców „Europejska Firma” i Instytucie Europejskiego Biznesu

Magazyn Przedsiębiorców „Europejska Firma” i Instytut Europejskiego Biznesu zajmują się analizą wyników finansowych przedsiębiorstw. W ciągu 14 lat dokładnie przeanalizowali wyniki finansowe 80 tysięcy polskich firm. Analizy opierają się głównie na oficjalnych i wiarygodnych danych finansowych, przekazywanych przez firmy do Krajowego Rejestru Sądowego. Dane te są publiczne i ogólnie dostępne, by bezpieczniejsza była działalność gospodarcza.  Analizy i rankingi pomagają w sprawdzeniu wiarygodności partnerów gospodarczych.

Od 2006 r.  Instytut Europejskiego Biznesu organizuje Konkurs Gepardy Biznesu. Jeżeli w przyjętym okresie średnia z dynamik przychodów i zysku netto badanej firmy wynosi więcej niż 10 proc., przyznaje jej bezpłatnie tytuł Gepard Biznesu.

Od marca 2016 r. projekt ten jest chroniony za pomocą znaku towarowego Business Gepard w 28 krajach Unii Europejskiej.

Na podstawie danych z KRS instytut organizuje też od 2008 r. Konkurs Efektywna Firma, a od 2013 r. Program Promocyjny Mocna Firma Godna Zaufania.

Za Efektywną Firmę uznaje tę, w której stosunek zysku netto do przychodów wynosi więcej niż 5 proc. Tytuł Mocna Firma Godna Zaufania przysługuje tej, która w danym roku jest jednocześnie wyróżniona w Konkursie Gepardy Biznesu i Konkursie Efektywna Firma.

Od 2008 r. IEB na podstawie danych z KRS organizuje też Konkurs Brylanty Polskiej Gospodarki. Tytuł ten przyznaje firmom, których wartość rynkowa wynosi według jego szacunków więcej niż 10 mln zł.

Na podstawie danych finansowych instytut liczy wartość rynkową firm w uproszczony sposób, wykorzystując dwa wskaźniki z Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie: C/Z, czyli Cena do Zysku netto oraz C/Wk – Cena do Wartości Księgowej.

Od 2012 r. instytut prowadzi Konkurs Wielki Modernizator Polski. Tytuł przyznaje podmiotom, w których dwuletnia amortyzacja była wyższa niż 5 mln zł .

Od 2013 r. IEB organizuje Konkurs Światowa Firm Worldwide Company. Tytuł przyznaje przedsiębiorstwom eksportującym do minimum 3 krajów.

Każdego roku do instytut zgłaszają się firmy z prośbą, by przeanalizował ich wyniki finansowe i ocenił, czy zasługują na wyróżnienie w jego konkursach.