Mocne Firmy Godne Zaufania 2025Mocne Firmy Godne Zaufania 2025: BranżoweRankingi 2025

Mocne Firmy Godne Zaufania 2025 Branży Rolnej

Spośród 200 tysięcy polskich przedsiębiorstw, których wyniki finansowe w październiku 2026 r. zbadał Instytut Europejskiego Biznesu, tytuł Mocna Firma Godna Zaufania 2025 uzyskało 338 firm branży rolnej, bo w latach 2023–2024 rozwijały się dynamicznie przy dużej efektywności działania.

Instytut Europejskiego Biznesu, utworzony 12 grudnia 2005 r., od tego czasu przeanalizował wyniki finansowe 300 tysięcy przedsiębiorstw działających w Polsce.

Przedstawiamy ranking, który ułożony jest według sumy miejsc w konkursie Gepardy Biznesu i konkursie Efektywna Firma. Najwyżej są w nim firmy, które są jednocześnie najbardziej dynamiczne i najbardziej efektywne.

Firmy wymienione w poniższym zestawieniu mogą bezpłatnie i bezterminowo wykorzystywać tytuł Mocna Firma Godna Zaufania 2025 publicznie na wszystkich nośnikach.

Jeżeli są Państwo zainteresowani wykorzystaniem wizerunku statuetki lub logo konkursu w celach marketingowych, otrzymaniem certyfikatu, statuetki podczas kongresu lub drogą pocztową – zapraszamy do kontaktu. Oferta handlowa dostępna jest na portalu EuropejskaFirma.pl (link do oferty).

Statuetka Mocna Firma Godna Zaufania
Statuetka Efektywna Firma 2025
Statuetka Gepard Biznesu

W rankingu poniżej przedstawione są wyliczenia Instytutu Europejskiego Biznesu na podstawie wiarygodnych, publicznych, ogólnie dostępnych informacji finansowych z Krajowego Rejestru Sądowego.

Wartość rynkowa firm szacowana jest w sposób analogiczny do wycen spółek krajowych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Do obliczeń wykorzystywane są wskaźniki C/Z i C/WK. Metodologia szacowania wartości rynkowej, stosowana przez Instytut Europejskiego Biznesu, dokładniej opisana jest poniżej rankingu.

Mocne Firmy Godne Zaufania 2025 Branży Rolnej

LP.NAZWA FIRMYSIEDZIBAŚREDNI STOSUNEK ZYSKU NETTO DO PRZYCHODÓW W LATACH 2023-2024 W PROC.ŚREDNIA Z DYNAMIK ZYSKU I PRZYCHODÓW W LATACH 2023–2024 W PROC.WARTOŚĆ RYNKOWA FIRMY W GRUDNIU 2025 R. W TYS. ZŁ
1Rolniczy Kombinat Spółdzielczy AgrokompleksJarosławiec7272033314332
2Rolnicza Spółdzielnia ProdukcyjnaRybnik144128549734
3Tectra Sp. z o.o.Głobino17844639622
4Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe Avena Sp. z o.o.Kodeń15126472970
5Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna BoryniaJastrzębie-Zdrój22220637638
6Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w WierzbnieWierzbno10727963628
7Markrol Sp. z o.o.Wrocław28316521639
8Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w PrzybychowiePrzybychowo72014668930
9Spółdzielczy Zakład Usługowo-Produkcyjny w SękowejSękowa19315810699
10Agro-Sław Sp. z o.o.Mieścisko10219545990
11Ave-Rol Sp. z o.o.Szczecin7221727201
12Gospodarstwo Rolne Bukówka Sp. z o.o.Słupsk567766858
13Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe Roldrob Sp. z o.o.Nowy Sącz8314630309
14Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w NiwnikuNiwnik991209620
15HUBBARD POLSKA Sp. z o.o.Pawłów Trzebnicki5144798287
16Kikowo Sp. z o.o.Koszalin731296515
17Farma Polska Sp. z o.o.Redło45566512242
18Vreesfarm Sp. z o.o.Trzcińsko-Zdrój96863105
19Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w KębłowieKębłowo6312626369
20POL 002 Daagra Sp. z o.o.Warszawa778515398
21Atrium Iks Sp. z o.o.Składowice651177939
22Gospodarstwo Rolne Pawły Sp. z o.o.Tołcze4822926698
23Piwonia Polonia Sp. z o.o.Łukowa4546126693
24Deut-Pol Sp. z o.o.Bienice628728272
25Jens Farm Produkcyjno Handlowa Sp. z o.o.Ostrowiec1125667913
26Przedsiębiorstwo Naukowo-Techniczne Cibet Sp. z o.o.Warszawa10757100509
27Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Zebrzydowice Im. Mjr Cezarego HalleraMarklowice Górne2904826041
28Przedsiębiorstwo Rolno-Handlowe Agroferm Lubno Sp. z o.o.Lubno687513060
29Pakość Danish Farming Sp. z o.o.Pakość4431622699
30Przedsiębiorstwo Rolno-Przemysłowo-Handlowe Sulisławice Sp. z o.o.Sulisławice4712671607
31Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w ŁukowieŁukowo403194748
32Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna ŚwitRóża Wielka4120020884
33Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w WyględachWyględy3373328161
34Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Im. Zgoda w Pomocnem Z/S w MyślinowieMyślinów645613389
35Graminis Produkcyjno-Handlowo-Usługowa Sp. z o.o. DusocinDusocin546437859
36Agri - Consult Sp. z o. o.Kietlów67506826
37Rola Sp. z o.o.Warszawa1443357355
38See-Agro Sp. z o.o.Warszawa1573247269
39Winnica Morena Sp. z o.o.Puszczykowo71483492
40Przedsiębiorstwo Rolno-Przemysłowe Człuchów Sp. z o.o.Nieżywięć3819317416
41Tojan Sp. z o.o.Lubań4112443419
42Przedsiębiorstwo Rolnicze Głogus Sp. z o.o.Głogowiec496141745
43Łaziuk Sp. z o.o.Tłuściec3622185650
44Ritmogrunt Sp. z o.o.Ulikowo743725748
45POLHOZ Sp. z o.o.Szymankowo4760709668
46Holstar Pęzino Sp. z o.o.Pęzino3714818453
47Ego Sp. z o.o.Ełk822811975
48CONSULT Sp. z o.o.Gniezno56457450
49Agronica Sp. z o.o.Ostrowiec4641827816
50Przedsiębiorstwo Rolnicze Otrol Sp. z o.o.Otłówko3714439847
51Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna ŚwięciechowaŚwięciechowa49516690
52Polski Kartofel Sp. z o.o.Trzebiatów73282175
53Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna JednośćRów3227639945
54Bony Sp. z o.o.Osie852430124
55Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Pokój w MogilanachMogilany381126944
56GR Nowy Dwór Elbląski Sp. z o.o.Nowy Dwór Elbląski3614115076
57Rolnicza Spółdzielnia ProdukcyjnaKrosno653232450
58Agrostar Sp. z o.o.Kurkocin34161899
59Olga Sp. z o.o.Koszalin42662782
60Rolniczy Kombinat Spółdzielczy ŚnieciskaPigłowice455427091
61Agro Wabcz Sp. z o.o.Wabcz504327120
62Kooperacyjna Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Im.St.Staszica w DębachDęby455523883
63AMAL Sp. z o.o.Warszawa1041740862
64Rolniczy Kombinat Spółdzielczy w KamieńcuKamieniec602773298
65Fadrol Sp. z o.o.Wabcz513720501
66Agro Plan Masuny Sp. z o.o.Dzietrzychowo292862465
67Runowo-Rola Sp. z o.o.Runowo Krajeńskie3118927322
68Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Odnowa w ŚmiałowicachŚmiałowice425612175
69Agrifal Sp. z o.o.Ligota Wielka3116736703
70Azet Sp. z o.o.Rąbino351016034
71Hodowla Zwierząt Zarodowych Żarnowiec Sp. z o.o.Warszawa464514965
72Nubian Sp. z o.o.Sławno503510319
73Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna ZwycięstwoCzarnylas781849243
74Przedsiębiorstwo Rolno-Handlowe Gropol Sp. z o.o.Górzyca473951011
75Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna ZaciszeNiemcza971439328
76Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Zgoda w MalcuMalec39594705
77Przedsiębiorstwo Handlowo - Produkcyjne ABC Teresa Odzioba i Jan Dobies sp.j.Mosty31145174607
78Agro-Krzepice Sp. z o.o.Pągów6818101130
79Gospodarstwo Rolne Karwice Sp. z o.o.Karwice2638749624
80Compmed Sp. z o.o.Pukinin444317553
81Oktan Energy - Farmer Sp. z o.o.Szczecin321183759
82Big Farms Sp. z o.o.Klewki24175511587
83Kombinat Rolny Szestno Sp. z o.o.Boże5125466277
84Agro-Dubliny Sp. z o.o.Warszawa443921663
85Przedsiębiorstwo Rolno - Usługowe Dobrol Sp. z o.o.Dobrocin3210216788
86Roldam Sp. z o.o.Zalesie Śląskie356348931
87Rolniczy Kombinat Spółdzielczy w PiaskachPiaski54213869
88Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w StryjewieStryjewo41444750
89Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Gwiazda w Nowym DębcuNowy Dębiec453319024
90Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w KrywiatyczachKrywiatycze39499501
91Muhl - Pol Sp. z o.o.Smolnica337143885
92Agroland Sp. z o.o.Żywocice621566534
93Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe Farmer Sp. z o.o.Bukowo Morskie2714818731
94Futura XXI Sp. z o.o.Mysłaki Małe2199517400
95Diagro Sp. z o.o.Mieszewo2518320019
96Witków Sp. z o.o.Gdańsk308111736
97Jasna-Pol Sp. z o.o.Jasna3358121082
98Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w ZubowieZubowo48204708
99Gospodarstwo Rolne Andrzej Sikora Sp. z o.o.Budzów44255065
100Pohl-Trans Sp. z o.o.Ucieszków2320443019
101Rolnicza Spółdzielnia ProdukcyjnaZabłudów491710075
102Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w PieskachPieski60108363
103Lubiatowo Sp. z o.o.Karsko581177783
104POL Jazowa Agro 2 Sp. z o.o.Warszawa461911507
105Przedsiębiorstwo Rolne-Krotoszyn - Sp. z o.o.Krotoszyn19164225297
106Produkcyjno-Handlowe Przedsiębiorstwo Rolno-Łowieckie Sp. z o.o.Sokołowo325625219
107Agro-Wronie Sp. z o.o.Wronie279417324
108Gospodarstwo Hodowlane Fermatech Sp. z o.o.Dobrzyniówka2315510458
109Agro-Skandawa Sp. z o.o.Aptynty3737210397
110Przedsiębiorstwo Rolne Terra - Bovis Sp. z o.o.Objezierze2511221446
111Topplon Sp. z o.o.Stajkowo278611227
112Agro-Farm Sp. z o.o.Wronów373516545
113Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe Skarbiszów Sp. z o.o.Ptakowice2412623088
114Bałtyckie Konsorcjum Inwestycyjne Sp. z o.o.Żuława202152854
115Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w ŻychlinieŻychlin412421461
116Mol-Pola Sp. z o.o.Łaziszcze186507939
117Bodal Produkcja Sp. z o.o.Skoczów1926133903
118Bio-Api Sp. z o.o.Bechcice-Kolonia31522523
119Bvs Genetics Sp. z o.o.Kosierady Wielkie184209766
120Rol-Tradition Ulrich Schlösser sp.k.Dąbrówka Mała40239492
121Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna PrzełomLinowo363051366
122Invest Farm Sp. z o.o.Przechlewo461550960
123AGRI PLUS Wielkopolska S.A.Warszawa353573360
124Agro-Mątawy II Sp. z o.o.Łasin441735878
125ZPM Biernacki Skup i Hodowla Bydła Sp. z o.o.Golina23110583556
126Pol 009 Paslek Sp. z o.o.Warszawa412018344
127Przedsiębiorstwo Hodowlano-Rolnicze Przytoczna -Sp. z o.o.Przytoczna248515457
128Przedsiębiorstwo Rolne Grenflor Sp. z o.o.Wiśniewko257119720
129Dobromor Sp. z o.o.Strzelce Klasztorne174492605
130Agribo Sp. z o.o.Kulczyn-Kolonia29519715
131Spółdzielnia Kółek Rolniczych w DobremDobre39223375
132Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Wiskitno w ŁodziŁódź461111387
133Agrobiorganika Sp. z o.o.Bogusławice28583196
134Agro-Dav Sp. z o.o.Godzieszów191904751
135Majątek Rolny Zalesie - Sp. z o.o.Zalesie257011588
136Bvk Farm Sp. z o.o.Barnim441329487
137Fortune Sp. z o.o.Cieszymowo3336305412
138Poraj - Sp. z o.o.Karolew2012812014
139Petroterm Itc Sp. z o.o.Wioska352611238
140Zielony Dukat Sp. z o.o.Warszawa2110818498
141Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna ZjednoczenieTłoki256116994
142Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w ChrustowieChrustowo421411224
143Bio Max Sp. z o.o.Jaźwiny2110419843
144Zuk Mr Sp. z o.o.Żywocin191365719
145Rolhod Sp. z o.o.Wąsewo2011940901
146Pol 002 Laskowo Sp. z o.o.Warszawa40163661
147Spółdzielnia Produkcji RolnejSzczurawice35239971
148Gospodarstwo Rolne Marpol Sp. z o.o.Martąg1556512369
149Rolnicza Spółdzielnia ProdukcyjnaNowe Świerczyny342514468
150Przedsiębiorstwo Rolno-Handlowo-Usługowe Lesrol Sp. z o.o.Leśniczówka352222859
151Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w KuniowieKuniów162784142
152Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w KluczewieKluczewo401235694
153Bioland Sp. z o.o.Witkowice217114088
154Dech-Farm Sp. z o.o.Czartoryja34215572
155Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Biała PodlaskaCicibór27454194
156Mołt-Eko Sp. z o.o.Mołtowo19899482
157Gospodarstwo Rolne Jadowniki Sp. z o.o.Jadowniki Rycerskie207329997
158Rolniczy Kombinat Spółdzielczy Skoraszewice Z/S w KrzyżankachKrzyżanki401134550
159Brzyskorol Sp. z o.o.Brzyskorzystewko24528133
160Agrobor-Kujawy i Sp. z o.o.Chojnica1619235198
161As Good Sp. z o.o.Kiełpin161932795
162Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Im.Przyjaźni Polsko-WęgierskiejWyszków Śląski332117883
163Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Jutrzenka w StróżyStróża30267056
164Grolder Sp. z o.o.Borowiec3616209503
165Zakłady Rolne Siecieborowice Sp. z o.o.Jędrzychowice3222161508
166Rol-Plant Sp. z o.o.Rzecino2544274260
167Agropol Sp. z o.o.Książki189710123
168Agromarina Sp. z o.o.Kulczyn-Kolonia1881132131
169Przedsiębiorstwo Przemysłowo-Rolne Lubex Sp. z o.o.Lubanowo235015650
170Agro Gobarto Sp. z o.o.Grąbkowo2830440458
171Ams Agra Sp. z o.o.Dębice244320487
172Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Farol Sp. z o.o.Falęcin132064335
173Legutko Invest sp.j.Nad Stawem292637201
174Elmix - Agro Sp. z o.o.Strzebielinko1253511600
175Gr Wieczorek Sp. z o.o.Platyny34159782
176Przedsiębiorstwo Agro - Stanowo Sp. z o.o.Stanowo253827417
177Przedsiębiorstwo Produkcji Rolnej i Handlu Rolhan Sp. z o.o.Sądów171167647
178Bromargo Farms P.S.A.Margońska Wieś2155289453
179Zakład Produkcyjno-Handlowy Agrol Sp. z o.o.Ślubów215411291
180P.S.D. w Bukówce Sp. z o.o.Bukówka1877225849
181Hartog Sp. z o.o.Jantar-Leśniczówka331758227
182Przedsiębiorstwo Rolne Maćkowiak i Wspólnicy Sp. z o.o.Sokolniki Wielkie1255113634
183Zdrowe Racice Sp. z o.o.Wrocław18662896
184Argenta Seeds Poland Sp. z o.o.Warszawa263117047
185Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w KrzyżowicachKrzyżowice28246037
186Alfa Farm Sp. z o.o.Piątnica Poduchowna205222793
187Gospodarstwo Rolne w Dzierżanowie Sp. z o.o.Dzierżanowo-Osada233935350
188Agro-Kujawy Sp. z o.o.Lubostroń121804961
189Almari Agro Sp. z o.o.Stanomino1132328524
190Indyk-Redło Sp. z o.o.Redło176925952
191Upałty-Rol Sp. z o.o.Upałty Małe1861117784
192POL 008 Bielnik Sp. z o.o.Warszawa214310668
193Awb Spółka Fermowa Sp. z o.o.Wola Szydłowska2238473640
194Radeko Sp. z o.o.Łaziszcze112576069
195Poldrip Sp. z o.o.Konstantynów Łódzki1311736573
196Gospodarstwo Rolne Farmapol Sp. z o.o.Siemoń10103217471
197Przedsiębiorstwo Produkcji Handlu i Usług Harenda Sp. z o.o.Kałków1217828176
198Agrodziałka Sp. z o.o.Góra Kalwaria19493769
199Halis Sp. z o.o.Ulikowo26227028
200Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna BzowoBzowo31123371
201Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe Agropol Sp. z o.o.Szudziałowo1052155331
202Hajduk Podłoże Do Pieczarek Sp. z o.o.Ciepielówek2816571733
203HOPOFARM Sp. z o.o.Księginice Wielkie194720717
204Semper Avis Sp. z o.o.Poznań262120876
205Spółdzielnia Produkcji Rolnej RolnikChwałszyce301218252
206Agrofirma SpółdzielczaWroniawy301139048
207Vertis Sp. z o.o.Stargard1940555
208Sacculus 02 Sp. z o.o.Warszawa1117618219
209Pacht Rolno-Handlowa Sp. z o.o.Salno184768462
210Grześkiewicz Dezynfekcja Sp. z o.o.Żuromin15636915
211Agrominor Sp. z o.o.Mokrzeszów203566021
212Sano Agrar Institut Sp. z o.o.Sękowo2225270141
213Zakład Rolny Niwa Sp. z o.o.Końskowola121136496
214Wielkopolska Hodowla Buraka Cukrowego Sp. z o.o.Poznań2031120124
215Rolnicza Korporacja Spółdzielcza w CzempiniuPiechanin2617101769
216Spółdzielcza Agrofirma WitkowoWitkowo Pierwsze28121069989
217Gpr Beta Sp. z o.o.Ulikowo1019119123
218Agropol Sp. z o.o.Warszawa12827344
219IMMOTERM Sp. z o.o.Ostrowiec232152568
220Rolmix Sp. z o.o.Zakrzewo291048496
221Almano Sp. z o.o.Czarnylas136577374
222Rolpol Sp. z o.o.Łęczyna146051472
223Grupa Kurtys Sp. z o.o.Czesławice17469504
224Grupa Producencka Wielopolanka Sp. z o.o.Wielopole146162223
225Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w GórzeGóra111203767
226Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowe Agroenergetyk Sp. z o.o.Opole84886006
227Gospodarstwo Nasienno-Rolne BOVINAS Sp. z o.o.Chodów1014790267
228Przedsiębiorstwo Produkcji Rolnej Nowpol Sp. z o.o.Nowa Wieś Mała241624284
229Rolnicza Spóldzielnia Produkcyjna w SulmierzycachSulmierzyce173928880
230Adkonis Ferma Kur Węglewo Sp. z o.o.Węglewo136045177
231Fitoplon Sp. z o.o.Bydgoszcz241512018
232Dame Zakład Ogrodniczy Miastowice Sp. z o.o.Miastowice23166982
233Spółdzielnia Produkcji Rolnej DiamentOtfinów202243720
234Agrocoop Sp. z o.o.Ruchocice2413117332
235Pol 025 Tucze Sp. z o.o.Warszawa14518808
236Mew-Doleck Sp. z o.o.Moskwa22171578
237Danpol 85 Sp. z o.o.Wola Droszewska2216881
238Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w KuklinowieKuklinów241315716
239Jm Tomczak Sp. z o.o.Osiek9144746
240Przedsiębiorstwo Produkcyjno Usługowe Rolpex Sp. z o.o.Szczytno135720968
241Pol 010 Ratno Sp. z o.o.Warszawa73909842
242Diferonia Sp. z o.o.Wojnówka619681648541
243Przedsiębiorstwo Produkcyjne Agro-Tim Sp. z o.o.Brzezina182856375
244Przedsiębiorstwo Rolne Agro-Ferm Sp. z o.o.Wierzbica Górna126082691
245Pom-Agro Sp. z o.o.Lębork6140521990
246Agrovo Farm Sp. z o.o.Manieczki173049193
247Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna AGROMELWarcz17309880
248Przedsiębiorstwo Rolne Prorol Sp. z o.o.Sady Dolne71969319
249Przedsiębiorstwo Hodowlano-Rolnicze Słowenkowo Sp. z o.o.Słowenkowo153710647
250AGROFARM S.A.Biała Giżycka72489365
251Igp Polska Sp. z o.o. sp.k.Poznań125365647
252Organika-Agrarius Sp. z o.o.Prałkowce144439036
253Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna PrzełomMikołów 6134550546
254Bkl Gallus Sp. z o.o. sp.j.Mława1345331323
255Sandeko Sp. z o.o.Tokarnia106615142
256Przedsiębiorstwo Rolno - Usługowe Pa-Rol Parzęczewo Sp. z o.o.Parzęczewo98326289
257Dawkar Sp. z o.o.Bojanowo6433218612
258Foyno Sp. z o.o.Warszawa634312038
259Gminne Przedsiębiorstwo Rolno-Usługowe Kom-Rol Sp. z o.o.Zwanowice12537223
260Przedsiębiorstwo Rolno-Usługowo-Handlowe Bukorol Sp. z o.o.Bukowie182225611
261Lind Sp. z o.o.Kędrzyno143550631
262Agro-Belpol Sp. z o.o.Słupsk153243734
263Rolnicza Spółdzielnia ProdukcyjnaJasiona810613960
264Chowu Sp. z o.o.Warszawa981566
265WZP Farm Sp. z o.o.Wymykowo17229698
266Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Pokój w PaczkowiePaczkowo716414121
267Gier-Krom Sp. z o.o.Parkoszewo21104702
268Fischer Polsko - Niemiecka Szkółka Drzewiarska Sp. z o.o.Maszewo71277357
269Ryńskidwór-Rol Sp. z o.o.Ryn617714186
270Gospodarstwo Rolne Sp. z o.o. MichałkówMichałków11503889
271POL 022 Gorzyn Sp. z o.o.Warszawa9613409
272Przedsiębiorstwo Rolne Produkcyjno - Handlowo - Usługowe Rolprzem Sp. z o.o.Białowieża61523256
273Biuro Polowań Amm Chasse Sp. z o.o. sp.k.Zielona Góra71161280
274Sapere Sp. z o.o.Radzanów12392185650
275Aikat Sp. z o.o.Radzanów12361447257
276Prim Serv Sp. z o.o.Zgorzelec1329133734
277Fermy Drobiu Sobczak sp.j.Biskupice Ołoboczne96221364
278Stadnina Koni Jaroszówka Sp. z o.o.Jaroszówka18154388
279CM Agropol Sp. z o.o.Tywica123281773
280Ferma Kłonów Sp. z o.o.Warszawa710720490
281Przedsiębiorstwo Produkcyjno - Handlowe Rol -Pol Sp. z o.o.Jeziorki86723925
282Agrotech Sp. z o.o.Olsztyn9574749
283BPS Sp. z o.o.Poznań104849115
284Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Ogrodnik w PolicachPolice19102211
285Agro-Polen Sp. z o.o.Chociwel181469822
286Kop-Rol Sp. z o.o.Mieścisko8675520
287Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowe Agropol Sp. z o.o.Łobdowo152012719
288Avena Invest Sp. z o.o.Sycewice8694391
289PeatCo Sp. z o.o.Kamień51493179
290Kombinat Rolny Świdnica Sp. z o.o.Pszenno94883238
291Pectus Agro Sp. z o.o.Wrocław7843513
292KWS LOCHOW POLSKA Sp. z o.o.Kondratowice1421220505
293Berrytrade Sp. z o.o.Warszawa86444847
294Norwa Plants Sp. z o.o.Warszawa77117110
295Plantpol - Produkcja i Hodowla Roślin Ozdobnych w Zaborzu Sp. z o.o. Firma Skrócona - Plantpol Sp. z o.o.Zaborze1224133612
296RAW Sp. z o.o.Grudziądz15146534
297Agro - Jet Sp. z o.o.Ujeździec Wielki103420067
298Przedsiębiorstwo Rolno-Przemysłowe Smogóry Sp. z o.o.Smogóry76025772
299Gospodarstwo Ogrodnicze - Beata Rymuza, Marcin Królikowski S.K.A.Borki Siedleckie93930779
300Trisuta Sp. z o.o.Chrobrów8546576
301Spółdzielnia Kółek Rolniczych w ZdunachZduny9464467
302Spółdzielnia Kółek Rolniczych w GodzikowicachGodzikowice67710013
303Złotowskie Przedsiębiorstwo Ogrodnicze Sp. z o.o.Święta122162736
304Gospodarstwo Rolne Jegliński Sp. z o.o.Kondrajec Pański141347547
305Zakład Rolno-Przemysłowy Pfm Sp. z o.o.Ruda102713275
306Krismo Sp. z o.o.Szczytniki102923681
307Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna PrzyjaźńGolasowice121913254
308Ferma Świdry Sp. z o.o. sp.k.Świdry93433672
309Stadnina Koni w Dobrzyniewie Sp. z o.o.Dobrzyniewo65984830
310Produkcja - Handel - Usługi Rol - Big Sp. z o.o.Brzeźno1023119802
311Bromargo Hatchery P.S.A.Margońska Wieś743160251
312Beker - Pol Sp. z o.o.Ostrów Wielkopolski9288310
313Ferma Drobiu Weko Sp. z o.o.Moszczanka924139674
314Dębrol Sp. z o.o.Dębieniec10234369
315Małopolskie Centrum Biotechniki Sp. z o.o.Krasne111848600
316Drob Inter Sp. z o.o.Poznań7453686
317Przedsiębiorstwo Produkcji, Handlu i Usług Rol - MI - Go Sp. z o.o.Dębice12135325
318Agro-Dąbrówka Sp. z o.o.Dąbrówka74544330
319Przedsiębiorstwo Rolno-Usługowe Agro-Biel Sp. z o.o.Bielawy7378232
320Sempergreen Polska Sp. z o.o.Radachów6476250
321Axiom Polska Sp. z o.o.Leszno91829417
322Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe Terra Sp. z o.o.Ciołkowo111132949
323Spółdzielnia Kółek RolniczychOstrowite9234296
324Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Rolnik Im. Przyjaźni Polsko- Węgierskiej w Międzyrzeczu GórnymMiędzyrzecze Górne9173038
325Taxus Sp. z o.o.Kołdrąb11111014
326Pgr Bródno Sp. z o.o.Warszawa82414363
327AŁ Grześkiewicz sp.j.Sadłowo101397288
328Farm Frites Poland Dwa Sp. z o.o.Bobrowniki82364338
329Agrousługi - Jack Sp. z o.o.Chróścina9198426
330HOLSTAR Sp. z o.o.Pęzino101337729
331Mlekoland Sp. z o.o.Głubczyce91826117
332Siprol Przedsiębiorstwo Produkcji Rolniczej Sp. z o.o.Sidzina7239103
333Sekam Sp. z o.o.Dobrzęcino91417761
334Alpha Paper Pack Sp. z o.o.Woźniki91526769
335N Agro Service Sp. z o.o.Nakło nad Notecią52313835
336Agro Inserwis Sp. z o.o.Jadwisin7103764
337Przedsiębiorstwo Produkcyjno Usługowo Handlowe Rol-Mlex Sp. z o.o.Ścinawka Średnia6128285
338Danhatch Poland S.A.Stary Widzim512309865

źródło: Instytut Europejskiego Biznesu na podstawie danych z Krajowego Rejestru Sądowego, zebranych przez wywiadownię gospodarczą InfoCredit

Do analizy wyników finansowych przedsiębiorstw przyjęto firmy spełniające następujące warunki:

1. Dostępne w KRS dane finansowe za lata 2023-2024,

2. Wartość przychodów netto ze sprzedaży i zrównanych z nimi większa niż 200 tys. zł w latach 2023 i 2024

3. Zysk netto w latach 2023 i 2024 wyższy niż 20 tys. zł, 

4. Kapitał własny w latach 2023 i 2024 wyższy niż 20 tys. zł.

Metodologia liczenia wartości rynkowej

Wartość rynkowa firm szacowana jest w sposób uproszczony analogicznie do wycen spółek krajowych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Do obliczeń wykorzystywane są wskaźniki C/Z (cena do zysku netto) i C/WK (cena do wartości księgowej, czyli cena do sumy kapitału własnego i zysku netto) średnie dla spółek krajowych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych, wyliczane przez analityków GPW.

Wskaźniki do liczenia wartości rynkowej spółek krajowych w grudniu 2025 r.

C/Z: 18,5

C/WK: 1,54

źródło: Biuletyn Statystyczny GPW

Według wskaźników giełdowych z grudnia 2025 r. zostały policzone dwie wartości rynkowe firmy w grudniu 2025 r. Jedna to iloczyn zysku netto w 2024 r. i wskaźnika C/Z w grudniu 2025 r., a druga to iloczyn wartości księgowej w końcu 2024 r. i wskaźnika C/WK w grudniu 2025 r. Średnia arytmetyczna z tych wartości rynkowych to szacowana wartość rynkowa firmy w grudniu 2025 r.

—

Informacje o portalu Europejska Firma.pl i Instytucie Europejskiego Biznesu

Portal EuropejskaFirma.pl i Instytut Europejskiego Biznesu zajmują się analizą wyników finansowych przedsiębiorstw. Od 2006 r. dokładnie przeanalizowali wyniki finansowe 300 tysięcy polskich firm. Analizy opierają się głównie na oficjalnych i wiarygodnych danych finansowych, przekazywanych przez firmy do Krajowego Rejestru Sądowego. Przedstawione rankingi pomagają w sprawdzeniu wiarygodności partnerów gospodarczych.

Konkursy organizowane przez Instytut Europejskiego Biznesu

Każdego roku Instytut analizuje dane finansowe przedsiębiorstw w całej Polsce. W publikowanych rankingach wyróżnia firmy spełniające kryteria przyznania tytułu.

Gepard Biznesu (od 2006 r.) – tytuł przyznawany firmom, których średnia z dynamik przychodów i zysku netto wynosi w przyjętym okresie więcej niż 10 proc.

Brylant Polskiej Gospodarki (od 2008 r.) – tytuł przyznawany firmom, których oszacowana wartość rynkowa wynosi więcej niż 10 mln zł.

Efektywna Firma (od 2008 r.) – tytuł przyznawany firmom, których stosunek zysku netto do przychodów wynosi w przyjętym okresie więcej niż 5 proc.

Mocna Firma Godna Zaufania (od 2013 r.) – tytuł przyznawany firmom wyróżnionym równocześnie w konkursach Efektywna Firma oraz Gepard Biznesu

Wielki Modernizator (od 2012 r.) – tytuł przyznawany firmom, których dwuletnia amortyzacja przewyższała 2 mln zł

Worldwide Company  (od 2013 r.) – tytuł przyznawany firmom eksportującym do minimum 5 krajów