AktualnościInstytutKonferencje

21 czerwca 2019 r. czwarty raz obchodzimy Dzień Przedsiębiorcy

21 czerwca 2019 r. czwarty raz obchodzimy Dzień Przedsiębiorcy. Pierwszy Dzień Przedsiębiorcy polscy przedsiębiorcy obchodzili razem z promotorem ustanowienia tego dnia, posłem PiS Adamem Abramowiczem, na XII Kongresie Gospodarki Polskiej w Warszawie. Obecnie Adam Abramowicz jest Rzecznikiem Małych i Średnich Przedsiębiorców.

Uchwała Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej z 9 czerwca 2016 r. w sprawie ustanowienia dnia 21 czerwca Dniem Przedsiębiorcy głosi: Uznając znaczenie działalności przedsiębiorców na rzecz rozwoju gospodarczego i społecznego kraju, Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ustanawia dzień 21 czerwca Dniem Przedsiębiorcy. Dzień ten przyczyni się do wzmacniania świadomości i wiedzy społeczeństwa o procesach gospodarczych oraz o przedsiębiorczości.

Adam Abramowicz wręczył  na XII Kongresie Gospodarki Polskiej w Warszawie 21 czerwca 2016 r. dyplomy i statuetki firmom wyróżnionym w konkursach Instytut Europejskiego Biznesu.

Wziął też udział  jako gość specjalny w VII Kongresie Nowoczesnej Gospodarki w Warszawie 10 maja 2019 r.

Przedstawił projekt wprowadzenie dobrowolnej składki na ZUS dla przedsiębiorców w Polsce wzorem Niemiec. Wziął udział w dyskusji na temat handlu.

Adam Abramowicz w imieniu władz państwowych wręczył odznaczenia państwowe osobom zasłużonym kulturze. Pomógł  także przekazać dyplomy i statuetki firmom wyróżnionym w konkursach  Instytut Europejskiego Biznesu.