AktualnościWyróżnieni

zwrotpodatku.info sp. z o.o. to Brylant Polskiej Gospodarki i Efektywna Firma 2021

zwrotpodatku.info sp. z o.o. w Gorzowie Wielkopolskim została wyróżniona przez Instytut Europejskiego Biznesu w XIV edycji Konkursu Brylanty Polskiej Gospodarki 2021 i XIV edycji Konkursu Efektywna Firma 2021 na podstawie danych finansowych z Krajowego Rejestru Sądowego.

Wartość rynkowa przedsiębiorstwa w marcu 2021 r. została w sposób uproszczony oszacowana przez Instytut Europejskiego Biznesu na 12,7 mln zł, co dało mu tytuł Brylant Polskiej Gospodarki 2021.

Działa efektywnie – średni stosunek zysku netto do przychodów w latach 2019 i 2020 r. osiągnął poziom 53,2 proc. To dało mu tytuł Efektywna Firma 2021.

Spółka pomaga rozliczać podatki osób pracujących i firm działających na terenie Niemiec, uzyskiwać zwrot podatków.

Zdjęcie ze strony https://www.facebook.com/zwrotpodatkuinfo/

Prokurent Izabela Żuchowska tak przedstawia spółkę:

Firma zwrotpodatku.info to zespół osób działających z pasją i zaangażowaniem. Umiejętności nabyte przez lata pozwalają wykonywać wszystkie usługi świadczone przez Nas na najwyższym poziomie.

Priorytetem jest dla nas fachowe i rzetelne wsparcie przedsiębiorców w prowadzeniu rozliczeń finansowych. Wiedząc jak ważny dla Nich jest biznes, który prowadzą, zawsze staramy się sprostać oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających klientów.

Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie. Traktujemy, każdego równie poważnie jak i profesjonalnie uwzględniając problematykę każdego biznesu. Zachowując najwyższe standardy jesteśmy w stanie zaoferować atrakcyjne ceny usług.

Współwłaściciele firmy Dariusz i Magdalena Lockau

Jesteśmy elastyczni na potrzeby Klientów. Dajemy możliwość przesłania dokumentów mailem lub odbieramy dokumenty w tradycyjny sposób.

Od samego początku swojej działalności postawiliśmy sobie za cel, świadczenia najwyższej jakości usług księgowych. W ciągu kilkunastu lat współpracy z naszymi Klientami wypracowaliśmy sobie najlepsze rozwiązania i metody, których zastosowanie gwarantuje spełnienie nawet najbardziej wygórowanych oczekiwań i dotrzymanie nawet najkrótszych terminów.  Stale doskonaląc Nasze procesy i tworząc nowe procedury jesteśmy w stanie zapewnić naszym Klientom usługi spełniające aktualne standardy.

Od lat zajmujemy się księgowością polskich i niemieckich przedsiębiorców działających na terenie Niemiec. Świadczymy kompleksowe usługi rachunkowe.

Naszą misją jest bezstresowe zapewnienie usług księgowych i podatkowych dla firm i osób fizycznych, prowadzimy sprawy socjalne jak i administracyjne .  Jesteśmy nowoczesną firmą księgową działającą w Niemczech jak również w Polsce z tradycyjnymi wartościami. Nasza firma została założona z naciskiem na dostarczanie naszym Klientom wysokiej jakości usług, pomaganie im w podejmowaniu trudnych decyzji oraz rozwijaniu ich działalności.

Nasze Wartości to:

  • Wiedza i doświadczenie
  • Bezpieczeństwo
  • Elastyczność
  • Terminowość

Nasi Klienci mogą spotkaj się z naszymi ekspertami od prowadzenia działalności gospodarczej na terenie Niemiec jak i również Polsce.

,,Naszą misją jest wspieranie przedsiębiorców stawiających swoje pierwsze kroki na terenie Niemiec oraz prowadzenie ich za rękę w późniejszych etapach rozwoju firmy. Jesteśmy Ich wsparciem we wszelkich urzędach, dzięki biegłej znajomości języka niemieckiego oraz naszemu ponad 30-letniemu doświadczeniu na rynku niemieckim. Pomagamy w rozwiązaniu Ich problemów, tak aby Ich firma mogła się rozwijać, a działalność w Niemczech była prosta i przejrzysta”.

Więcej o firmie pod adresem https://zwrotpodatku.info/

 

#europejskafirma #instytuteuropejskiegobiznesu #wyróżnieniadlafirm #brylantpolskiejgospodarki #businessbrilliant #najcenniejszefirmy #efektywnafirma #effectivecompany

Informacja o portalu Europejska Firma.pl i Instytucie Europejskiego Biznesu

Portal EuropejskaFirma.pl i Instytut Europejskiego Biznesu zajmują się analizą wyników finansowych przedsiębiorstw. W ciągu 16 lat dokładnie przeanalizowali wyniki finansowe ponad 200 tysięcy polskich firm. Analizy opierają się głównie na oficjalnych i wiarygodnych danych finansowych, przekazywanych przez firmy do Krajowego Rejestru Sądowego. Dane te są publiczne i ogólnie dostępne, by bezpieczniejsza była działalność gospodarcza. Analizy i rankingi pomagają w sprawdzeniu wiarygodności partnerów gospodarczych.

Od 2006 r. Instytut Europejskiego Biznesu organizuje Konkurs Gepardy Biznesu. Jeżeli w przyjętym okresie średnia z dynamik przychodów i zysku netto badanej firmy wynosi więcej niż 10 proc., przyznaje jej bezpłatnie tytuł Gepard Biznesu.

Od marca 2016 r. projekt ten jest chroniony za pomocą znaku towarowego Business Gepard w 28 krajach Unii Europejskiej.

Na podstawie danych z KRS instytut organizuje też od 2008 r. Konkurs Efektywna Firma, a od 2013 r. Konkurs Mocna Firma Godna Zaufania.

Za Efektywną Firmę uznaje tę, w której stosunek zysku netto do przychodów wynosi więcej niż 5 proc. Tytuł Mocna Firma Godna Zaufania przysługuje tej, która w danym roku jest jednocześnie wyróżniona w Konkursie Gepardy Biznesu i Konkursie Efektywna Firma.

Od 2008 r. IEB na podstawie danych z KRS organizuje też Konkurs Brylanty Polskiej Gospodarki. Tytuł ten przyznaje firmom, których wartość rynkowa wynosi według jego szacunków więcej niż 10 mln zł. Tytuł Wielki Brylanty Polskiej Gospodarki otrzymują firmy warte więcej niż 100 mln zł.

Na podstawie danych finansowych instytut liczy wartość rynkową firm w uproszczony sposób, wykorzystując dwa wskaźniki z Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie: C/Z, czyli Cena do Zysku netto oraz C/Wk – Cena do Wartości Księgowej.

Od 2012 r. instytut prowadzi Konkurs Wielki Modernizator. Tytuł przyznaje podmiotom, w których dwuletnia amortyzacja była wyższa niż 2 mln zł.

Od 2013 r. IEB organizuje Konkurs Światowa Firma Worldwide Company. Tytuł przyznaje przedsiębiorstwom eksportującym do minimum 5 krajów.

Każdego roku do instytut zgłaszają się firmy z prośbą, by przeanalizował ich wyniki finansowe i ocenił, czy zasługują na wyróżnienie w jego konkursach.

Metodologia liczenia wartości rynkowej

Wartość rynkowa firm szacowana jest w sposób bardzo uproszczony przez porównaniu do wycen spółek krajowych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Do obliczeń wykorzystywane są wskaźniki C/Z (cena do zysku netto) i C/WK (cena do wartości księgowej, czyli cena do sumy kapitału własnego i zysku netto) średnie dla spółek krajowych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych, liczone przez analityków GPW.

Wskaźniki do liczenia wartości rynkowej spółek krajowych  w marcu 2021 r.

C/Z: 34,6

C/WK: 1,05

źródło: Biuletyn Statystyczny GPW https://www.gpw.pl/pub/GPW/statystyki/statystyki_miesieczne/202103_GPW.pdf

Według wskaźników giełdowych z marca 2021 r. zostały policzone dwie wartości rynkowe firmy w marcu 2021 r. Jedna to iloczyn zysku netto w 2020 r. i wskaźnika C/Z w marcu 2021 r., a druga to iloczyn wartości księgowej w końcu 2020 r. i wskaźnika C/Wk w marcu 2021 r. Średnia arytmetyczna z tych wartości rynkowych to szacowana wartość rynkowa firmy w marcu 2021 r.