AktualnościEfektywna FirmaGepardy BiznesuInstytutMocne FirmyPolskie BrylantyWielcy Modernizatorzy

Ziarenko 24 to Wielki Brylant Polskiej Gospodarki, Efektywna Firma, Gepard Biznesu, Mocna Firma Godna Zaufania i Wielki Modernizator 2020

Firma Bogusław Zwierzchowski Centralny Ośrodek Szkoleń Tezaurus w Chorzowie, która prowadzi sieć Ziarenko 24, piekarni i ciastkarni,  jest wyjątkowa, została bowiem wyróżniona we wszystkich konkursach Instytut Europejskiego Biznesu na podstawie wiarygodnych danych finansowych z Krajowego Rejestru Sądowego: XV edycji Konkursu Gepardy Biznesu 2020, XIII edycji Konkursu Brylanty Polskiej Gospodarki 2020, XIII edycji Konkursu Efektywna Firma 2020, VIII edycji Programu Promocyjnego Mocna Firma Godna Zaufania 2020 i IX edycji Konkursu Wielki Modernizator 2020.

Firma rozwija się bowiem dynamicznie – średnia z dynamik przychodów i zysku netto w latach 2018-2019 wyniosła w jej przypadku 28,9 proc. To przyniosło jej tytuł Gepard Biznesu 2020.

Działa też efektywnie – średni stosunek zysku netto do przychodów w 2019 r. osiągnął poziom 13,2 proc. To dało jej tytuł Efektywna Firma 2020. A razem zapewniło jej tytuł Mocna Firma Godna Zaufania 2020.

Wartość rynkowa przedsiębiorstwa w październiku 2020 r. została w sposób uproszczony oszacowana przez Instytut Europejskiego Biznesu na 155,1 mln zł, co dało mu tytuł  Wielki Brylant Polskiej Gospodarki 2020, bo znalazło się w rankingu „Pięć tysięcy najcenniejszy firm w Polsce – Wielkich Brylantów Polskiej Gospodarki 2020” na 4590. miejscu.

 

Pięć tysięcy najcenniejszy firm w Polsce – Wielkich Brylantów Polskiej Gospodarki 2020

W latach 2018-2019 dokonało odpisów amortyzacyjnych na kwotę 5,3 mln zł, dzięki czemu zyskało tytuł Wielki Modernizator 2020.

Firma prowadzi Piekarnię Ciastkarnię „Ziarenko” – Powrót do tradycji. Jej historia zaczęła się w 1992 roku, kiedy to Bogusław Zwierzchowski rozpoczął naukę rzemiosła w mikołowskiej piekarni. Zdobyte doświadczenie stało się fundamentem i wielką pasją zawodowego życia. Z czasem stał się Mistrzem Piekarnictwa i Cukiernictwa.

,,Początki nie były łatwe, każdą chwilę poświęcałem na rozruch firmy, sam wypiekałem chleb, wychodziłem do pracy w niedzielę, wracałem w sobotę następnego tygodnia. Kilka lat ciężkiej pracy przyniosło efekty. I tak w 2009 roku, w małej piekarni w Chorzowie przy ul. Styczyńskiego powstało Ziarenko. Bezsprzecznie wysoka jakość i ciągłe jej utrzymanie doprowadziło do sukcesu. To właśnie tym zyskiwaliśmy uznanie klientów. Dziś Ziarenko to prężnie rozwijające się przedsiębiorstwo, dające ludziom to, czego potrzebują. Od pieczywa na naturalnym zakwasie po wszelkiego rodzaju ciasta, ciastka, desery i lody. W naszej ofercie można znaleźć także zupy, wyroby garmażeryjne oraz pizzę wypiekaną na miejscu. Ciągle poszerzamy nasz asortyment, chcemy, aby każdy klient, znalazł coś dla siebie i był zadowolony. Dzisiaj rynek zalany jest niezdrowymi, mrożonymi wypiekami chlebopodobnymi z marketów. My stawiamy przede wszystkim na jakość, korzystamy z tradycyjnych receptur i metod, dlatego nasze wypieki tak dobrze smakują. Ziarenko to firma zatrudniająca na ten moment ponad 600 osób, co stale się zwiększa. To dzięki ich zaangażowaniu możemy otwierać nowe punkty i zakłady produkcyjne. Tworzymy sieć sklepów na terenie całej aglomeracji śląskiej. Znajdziecie je m.in. w Chorzowie, Katowicach, Bytomiu, Gliwicach, Żorach, Rybniku, Częstochowie i Zawierciu. Jesteśmy dumni z tego, do ilu domów dostarczamy każdego dnia świeże pieczywo. Chcemy dalej się rozwijać i zaskakiwać klientów nowymi pomysłami. Piekarnictwo to nasza życiowa pasja, a dzielenie się nią jest dla nad prawdziwą przyjemnością.„, mówi Bogusław Zwierzchowski.

Produkty przedsiębiorstwa są tworzone według tradycyjnych, sprawdzonych receptur z zastosowaniem reżimu technologicznego na każdym etapie produkcji. Pieczywo wypiekane jest na naturalnym zakwasie żytnim, bez dodatku sztucznych polepszaczy smaku. Do wypieku używane są surowce wysokiej jakości, sprowadzane tylko od sprawdzonych dostawców. Wysoką jakość jego wyrobów potwierdzają certyfikaty „Doceń polskie”, które przyznane zostały pięciu propozycjom „Ziarenka”. Co ważne, wyróżnienia otrzymały wszystkie produkty śląskiej piekarni, a dwa z nich uhonorowano także tytułem TOP PRODUKT. Nagrodzone specjały to: Żurek firmowy Ziarenko, Kołocz z serem (oba zdobyły maksymalne noty, a co za tym idzie – tytuły TOP PRODUKT), Chleb dyniowy, Chleb swojski, a także Kołocz z makiem.

Wszystkie produkty Piekarni „Ziarenko”, także wyróżnione przez Lożę Ekspertów programu „Doceń polskie”, są dostępne w 43 sklepach firmowych zlokalizowanych kilkunastu miastach Śląska. Część jej sklepów otwarta jest 24 godziny na dobę, strona internetowa ma adres Zieranko24.pl, więc można firmie nazwać  Ziarenko 24.

 

Więcej o firmie pod adresem:  https://ziarenko24.pl

#europejskafirma #instytuteuropejskiegobiznesu #wyróżnieniadlafirm #prestiżowytytuł #brylantpolskiejgospodarki #businessbrilliant #najcenniejszefirmy #gepardbiznesu #businessgepard #mocnafirmagodnazaufania #strongcompany #efektywnafirma #wielkimoderniztor #polskiebrylanty #polskiesukcesy #JerzyKrajewski

Informacja o Portalu Przedsiębiorców Europejska Firma.pl i Instytucie Europejskiego Biznesu

Portal EuropejskaFirma.pl i Instytut Europejskiego Biznesu zajmują się analizą wyników finansowych przedsiębiorstw. W ciągu 15 lat dokładnie przeanalizowali wyniki finansowe ponad 100 tysięcy polskich firm. Analizy opierają głównie na oficjalnych i wiarygodnych danych finansowych, przekazywanych przez firmy do Krajowego Rejestru Sądowego. Dane te są publiczne i ogólnie dostępne, by bezpieczniejsza była działalność gospodarcza. Analizy i rankingi pomagają w sprawdzeniu wiarygodności partnerów gospodarczych.

Od 2006 r. Instytut Europejskiego Biznesu organizuje Konkurs Gepardy Biznesu. Jeżeli w przyjętym okresie średnia z dynamik przychodów i zysku netto badanej firmy wynosi więcej niż 10 proc., przyznaje jej bezpłatnie tytuł Gepard Biznesu.

Od marca 2016 r. projekt ten jest chroniony za pomocą znaku towarowego Business Gepard w 28 krajach Unii Europejskiej.

Na podstawie danych z KRS instytut organizuje też od 2008 r. Konkurs Efektywna Firma, a od 2013 r. Konkurs Mocna Firma Godna Zaufania.

Za Efektywną Firmę uznaje tę, w której stosunek zysku netto do przychodów wynosi więcej niż 5 proc. Tytuł Mocna Firma Godna Zaufania przysługuje tej, która w danym roku jest jednocześnie wyróżniona w Konkursie Gepardy Biznesu i Konkursie Efektywna Firma.

Od 2008 r. IEB na podstawie danych z KRS organizuje też Konkurs Brylanty Polskiej Gospodarki. Tytuł ten przyznaje firmom, których wartość rynkowa wynosi według jego szacunków więcej niż 10 mln zł.

Na podstawie danych finansowych instytut liczy wartość rynkową firm w bardzo uproszczony sposób, wykorzystując dwa wskaźniki z Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie: C/Z, czyli Cena do Zysku netto oraz C/Wk – Cena do Wartości Księgowej.

Wartość rynkowa firm wykorzystywana jest również w Konkursie Miasto Przyjazne Firmom, który instytut organizuje od 2007 r.

Od 2012 r. instytut prowadzi Konkurs Wielki Modernizator. Tytuł przyznaje podmiotom, w których dwuletnia amortyzacja była wyższa niż 2 mln zł.

Od 2013 r. IEB organizuje Konkurs Światowa Worldwide Company. Tytuł przyznaje przedsiębiorstwom eksportującym do minimum 5 krajów.

Każdego roku do instytut zgłaszają się firmy z prośbą, by przeanalizował ich wyniki finansowe i ocenił, czy zasługują na wyróżnienie w jego konkursach.

W lipcu 2021 r. Instytutu Europejskiego Biznesu zbadał wyniki finansowe 96 364 przedsiębiorstw w Polsce. Analiza została przeprowadzona na podstawie najświeższych, wiarygodnych danych za lata 2018-2019 z Krajowego Rejestru Sądowego.

Metodologia liczenia wartości rynkowej

Wartość rynkowa firm szacowana jest w sposób bardzo uproszczony przez  porównaniu do wycen spółek krajowych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Do obliczeń wykorzystywane są wskaźniki C/Z (cena do zysku netto) i C/WK (cena do wartości księgowej, czyli cena do sumy kapitału własnego i zysku netto) średnie dla spółek krajowych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych, liczone przez analityków GPW.

Wskaźniki do liczenia wartości rynkowej spółek krajowych  w październiku  2020 r.

C/Z: 42,2,

C/WK: 0,77

źródło: Biuletyn Statystyczny GPW

Według wskaźników giełdowych z października 2020 r. zostały policzone dwie wartości rynkowe firmy w październiku 2020 r. Jedna to iloczyn zysku netto w 2019 r. i wskaźnika C/Z w październiku 2020 r., a druga to iloczyn wartości księgowej w końcu 2019 r. i wskaźnika C/Wk w październiku 2020 r. Średnia arytmetyczna z tych wartości rynkowych to szacowana wartość rynkowa firmy w październiku 2020 r.