Gepardy Biznesu

Zakład Produkcji Urządzeń Automatyki oferuje nowoczesne siłowniki

Zakład Produkcji Urządzeń Automatyki powstał w 2004 roku. Od początku swojej działalności koncentruje się na konstruowaniu i produkcji siłowników elektrycznych sterowniczych i regulacyjnych przeznaczonych do napędu elementów wykonawczych w układach automatyki przemysłowej.

Zatrudnienie kadry inżynieryjno-technicznej z wieloletnim doświadczeniem oraz korzystanie z nowoczesnych narzędzi projektowania CAD 3D i innowacyjnych maszynach CNC owocuje produkcją o gwarantowanej wysokiej jakości.

Spółka posiada wdrożony i certyfikowany System Zarządzania Jakością spełniający wymagania normy ISO 9001. Współpraca z ZAP INTEC Sp. z o.o. zaowocowała produkcją najnowocześniejszych w kraju siłowników regulacyjnych inteligentnych typu XI. INTEC jest współproducentem w zakresie sterowników i elektroniki montowanej w siłownikach.

Zakład Produkcji Urządzeń Automatyki oferuje siłowniki obrotowe, wahliwe i liniowe.  Siłowniki zdobywające uznanie klientów to siłowniki sterownicze typu X-MATIK oraz siłowniki regulacyjne inteligentne trzeciej generacji. Siłowniki te przeznaczone są do napędu elementów odcinających takich jak zawory czy zasuwy, przez co znajdują szerokie zastosowanie w układach sterowania automatyki przemysłowej, w energetyce, ciepłownictwie, przemyśle chemicznym, spożywczym, oczyszczalniach ścieków oraz instalacjach wodociągowych. Ponadto w ofercie posiadamy również siłowniki sterownicze typu XS, siłowniki wahliwe typu XW, siłowniki zmiennoprędkościowe typu XV oraz typoszereg siłowników z ATEX, które przeznaczone są do pracy w strefach zagrożonych wybuchem.

 Image

Siłownik XI

Image

 Zabudowa siłownika XI Ex z zaworem DN50

Image

 Siłownik z przepustnicą 1m

Image

Zabudowa siłownika XI Ex na przepustnicy DN300

ZPUA Sp. z o.o. oferuje również rozwiązanie dedykowane dla instalacji nawęglania w elektrowniach i elektrociepłowniach, w których urządzenia takie jak: pługi zrzutowe na podajnikach taśmowych, klapy i zsuwnie na przesypach węgla oraz fartuchy sterowane są za pomocą siłowników sterowniczych XS lub XSM z przekładnią wahliwą i dźwigniowym układem przenoszenia siły.

W oparciu o wiedzę i doświadczenie pracowników dobier siłowniki do różnych elementów wykonawczych. Wraz z siłownikami oferuje klientom elementy zabudowy siłowników, to jest konstrukcje nośne i wsporcze, adaptację części przyłączeniowych do istniejącej armatury oraz wizualizację zabudowy.

ZPUA zapewnia w okresie gwarancyjnym i pogwarancyjnym szybki czas reakcji serwisu, dostępność do części zamiennych bezpośrednio z produkcji oraz bezpośredni kontakt z producentem w przypadku wątpliwości związanych z działaniem siłowników. Posiada w magazynie siłowniki serwisowe, które w krótkim czasie mogą zostać dostarczone do Klienta. Organizuje bezpłatne szkolenia w zakresie budowy, obsługi, doboru siłowników.

Wysoka jakość siłowników, profesjonalne działanie pracowników oraz indywidualne podejście do potrzeb klienta przekładają się na wzrost zainteresowania i uznania dla ZPUA.

Zakład Produkcji Urządzeń Automatyki Sp. z o.o. we Wrocławiu została wyróżniona w X edycji Konkursu Gepardy Biznesu 2015.