AktualnościWyróżnieni

WIENKRA Sp. z o.o. to Brylant Polskiej Gospodarki, Efektywna Firma i Wielki Modernizator 2021

WIENKRA Sp. z o.o. w Krakowie została wyróżniona przez Instytut Europejskiego Biznesu w XIV edycji Konkursu Brylanty Polskiej Gospodarki 2021, XIV edycji Konkursu Efektywna Firma 2021 i X edycji Konkursu Wielki Modernizator 2021 na podstawie danych finansowych z Krajowego Rejestru Sądowego.

Wartość rynkowa spółki w marcu 2021 r. została w sposób uproszczony oszacowana przez Instytut Europejskiego Biznesu na 62,7 mln zł, co dało jej tytuł Brylant Polskiej Gospodarki 2021.

Działa też efektywnie – średni stosunek zysku netto do przychodów w 2020 r. osiągnął poziom 5,4 proc. To dało jej tytuł Efektywna Firma 2021.

W latach 2019-2020 dokonała odpisów amortyzacyjnych na kwotę 3,2 mln zł, dzięki czemu zyskała tytuł Wielki Modernizator 2021.

Firma WIENKRA to czołowy dystrybutor nowoczesnych rozwiązań dla branży HVACR (branża inżynierii sanitarnej zajmująca się: ogrzewaniem, wentylacją, klimatyzacją ) w Polsce. Dostarczyła klientom ponad milion klimatyzatorów. Nieprzerwanie od 30 lat współpracuje ze światowymi liderami w produkcji urządzeń klimatyzacyjnych, dlatego jest pewna, że oferuje produkty i rozwiązania najwyższej jakości, wykorzystujące najnowsze technologie oraz spełniające wysokie wymagania pod względem efektywności energetycznej i wzornictwa. Renomowane marki w ofercie – AUX, LG Electronics, Mitsubishi Electric, Daikin, Toshiba, Carrier, Hitachi – gwarantują  najwyższą jakość dostarczanych produktów. 30-letnie doświadczenie w branży HVACR pozwoliło firmie na wprowadzenie na rynek własnej marki innowacyjnych systemów klimatyzacyjnych – SEVRA. Od 1 października 2019 roku jest Wyłącznym Przedstawicielem i Dystrybutorem systemów klimatyzacyjnych AUX w Polsce.

Zdjęcie ze strony https://www.facebook.com/wienkraklimatyzacja/

Zależy jej na poprawie warunków oraz komfortu życia, dlatego jej oferta zawiera pełną gamę urządzeń i systemów klimatyzacji dedykowanych dla klientów indywidualnych, małego biznesu i dużych klientów instytucjonalnych. W jej asortymencie znajdują się klimatyzatory mieszkaniowe i komercyjne, systemy split, multi split i VRF, pompy ciepła, centrale klimatyzacyjne, wentylacyjne i rekuperacyjne, systemy wody lodowej, kurtyny powietrzne, a także akcesoria instalacyjne i serwisowe.

 

Oferta handlowa firmy WIENKRA skierowana jest głównie do firm wykonawczych zajmujących się montażem instalacji HVACR. 30-letnie doświadczenie w branży, szeroki asortyment produktów, własne centrum szkoleniowe i wykwalifikowana kadra specjalistów branży HVACR pozwala jej zapewnić swoim klientom najwyższy poziom obsługi i najlepsze warunki handlowe.

 

Więcej informacji o firmie pod adresem: https://www.wienkra.pl/

#europejskafirma #instytuteuropejskiegobiznesu #wyróżnieniadlafirm #brylantpolskiejgospodarki #businessbrilliant #najcenniejszefirmy #efektywnafirma #effectivecompany #WielkiModernizator

Informacja o Portalu Przedsiębiorców Europejska Firma.pl i Instytucie Europejskiego Biznesu

Portal EuropejskaFirma.pl i Instytut Europejskiego Biznesu zajmują się analizą wyników finansowych przedsiębiorstw. W ciągu 15 lat dokładnie przeanalizowali wyniki finansowe ponad 200 tysięcy polskich firm. Analizy opierają głównie na oficjalnych i wiarygodnych danych finansowych, przekazywanych przez firmy do Krajowego Rejestru Sądowego. Dane te są publiczne i ogólnie dostępne, by bezpieczniejsza była działalność gospodarcza. Analizy i rankingi pomagają w sprawdzeniu wiarygodności partnerów gospodarczych.

Od 2006 r. Instytut Europejskiego Biznesu organizuje Konkurs Gepardy Biznesu. Jeżeli w przyjętym okresie średnia z dynamik przychodów i zysku netto badanej firmy wynosi więcej niż 10 proc., przyznaje jej bezpłatnie tytuł Gepard Biznesu.

Od marca 2016 r. projekt ten jest chroniony za pomocą znaku towarowego Business Gepard w 28 krajach Unii Europejskiej.

Na podstawie danych z KRS instytut organizuje też od 2008 r. Konkurs Efektywna Firma, a od 2013 r. Konkurs Mocna Firma Godna Zaufania.

Za Efektywną Firmę uznaje tę, w której stosunek zysku netto do przychodów wynosi więcej niż 5 proc. Tytuł Mocna Firma Godna Zaufania przysługuje tej, która w danym roku jest jednocześnie wyróżniona w Konkursie Gepardy Biznesu i Konkursie Efektywna Firma.

Od 2008 r. IEB na podstawie danych z KRS organizuje też Konkurs Brylanty Polskiej Gospodarki. Tytuł ten przyznaje firmom, których wartość rynkowa wynosi według jego szacunków więcej niż 10 mln zł.

Na podstawie danych finansowych instytut liczy wartość rynkową firm w bardzo uproszczony sposób, wykorzystując dwa wskaźniki z Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie: C/Z, czyli Cena do Zysku netto oraz C/Wk – Cena do Wartości Księgowej.

Wartość rynkowa firm wykorzystywana jest również w Konkursie Miasto Przyjazne Firmom, który instytut organizuje od 2007 r.

Od 2012 r. instytut prowadzi Konkurs Wielki Modernizator. Tytuł przyznaje podmiotom, w których dwuletnia amortyzacja była wyższa niż 2 mln zł.

Od 2013 r. IEB organizuje Konkurs Światowa Worldwide Company. Tytuł przyznaje przedsiębiorstwom eksportującym do minimum 5 krajów.

Każdego roku do instytut zgłaszają się firmy z prośbą, by przeanalizował ich wyniki finansowe i ocenił, czy zasługują na wyróżnienie w jego konkursach.

Metodologia liczenia wartości rynkowej

Wartość rynkowa firm szacowana jest w sposób bardzo uproszczony przez  porównaniu do wycen spółek krajowych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Do obliczeń wykorzystywane są wskaźniki C/Z (cena do zysku netto) i C/WK (cena do wartości księgowej, czyli cena do sumy kapitału własnego i zysku netto) średnie dla spółek krajowych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych, liczone przez analityków GPW.

Wskaźniki do liczenia wartości rynkowej spółek krajowych w marcu 2021 r.

C/Z: 34,60

C/WK: 1,05

źródło: Biuletyn Statystyczny GPW

Według wskaźników giełdowych z marca 2021 r. zostały policzone dwie wartości rynkowe firmy w marcu 2021 r. Jedna to iloczyn zysku netto w 2020 r. i wskaźnika C/Z w marcu 2021 r., a druga to iloczyn wartości księgowej w końcu 2020 r. i wskaźnika C/Wk w marcu 2021 r. Średnia arytmetyczna z tych wartości rynkowych to szacowana wartość rynkowa firmy w marcu 2021 r.