AktualnościWyróżnieni

Nordes Sp. z o.o. to Brylant Polskiej Gospodarki i Efektywna Firma 2021

Nordes Sp. z o.o. we Wrocławiu została wyróżniona przez Instytut Europejskiego Biznesu w XIV edycji Konkursu Brylanty Polskiej Gospodarki 2021 i XIV edycji Konkursu Efektywna Firma 2021 na podstawie danych finansowych z Krajowego Rejestru Sądowego.

Wartość rynkowa przedsiębiorstwa w marcu 2021 r. została w sposób uproszczony oszacowana przez Instytut Europejskiego Biznesu na 27,9 mln zł, co dało mu tytuł Brylant Polskiej Gospodarki 2021.

Działa efektywnie – średni stosunek zysku netto do przychodów w latach 2019 i 2020 r. osiągnął poziom 10,7 proc. To dało mu tytuł Efektywna Firma 2021.

Nordes Sp. z o.o. to polska spółka istniejąca od 2011 r. z siedzibą we Wrocławiu. Zajmuje się produkcją elektroniki na zlecenie, doradztwem technicznym oraz montażem kontraktowym EMS. Firma świadczy kompleksowe usługi dla branży elektronicznej, od projektu płytki PCB, montaż SMT i THT, poprzez programowanie, testowanie, nakładanie powłok ochronnych i lakierowanie selektywne, po finalne składanie urządzeń BOX Building. Firma posiada również możliwości wykonywania obudów z ABS oraz z innych tworzyw. Jej klientami są przede wszystkim firmy z branż przemysłowych oraz medycznych.

Produkcja elektroniki w Polsce jest wszechstronna, od sprzętów RTV i AGD, przez telefony i urządzenia przemysłowe. Według danych, naszymi największymi europejskimi kontrahentami pod względem eksportu są Wielka Brytania, Niemcy i Czechy, a wśród eksportowanych produktów jest także elektronika. Zwłaszcza ci pierwsi szczególnie cenią sobie produkty wysokiej jakości i są żywym dowodem na to, że producenci elektroniki w Polsce zasługują na ogromne uznanie.

Kompleksowa produkcja elektroniki ma bardzo wiele zalet, a polscy producenci elektroniki posiadają takie cechy, jak jakość i terminowość dostaw, dzięki którym produkt końcowy klienta spełnia jego oczekiwania.

Obecnie Nordes Sp. z o.o., oprócz produkcji elementów elektroniki na zlecenie, utworzył dział badawczo-rozwojowy R&D, aby projektować rozwiązania dedykowane pod indywidualne zapotrzebowania klientów. Spółka oferuje kontrahentom możliwość  korzystania z nowoczesnych technologii wdrożeniowych przy pomocy inżynierów, którzy są kompetentni i godni zaufania.

Stawia na kapitał ludzki. Dzięki wysoko wykwalifikowanej kadrze oraz nowoczesnym technologiom wciąż się rozwija. Klienci mogą zawsze liczyć na partnerskie relacje, jak i terminowość dostaw.

Celem Nordes Sp. z o.o. jest najwyższa jakość oferowanych produktów i usług przy użyciu materiałów posiadających certyfikat jakości, dlatego od kilku lat konsekwentnie udoskonala system zarządzania jakością.

W wyniku  starań i spełniania wymagań wynikających z polskich przepisów prawnych oraz norm europejskich w zakresie ochrony środowiska spółka otrzymała wiele certyfikatów, a najważniejsze z nich to:  system zarządzania jakością ISO 9001, system zarządzania jakością ISO 13485 na produkcję urządzeń medycznych, deklaracja zgodności z Międzynarodowymi Normami RoHS/ REACH i wiele innych.

Spółka stawia na sukcesywna poprawę bezpieczeństwa pracy i ochrony zdrowia pracowników przez stałą kontrole w zakresie ochrony środowiska.

Plany na najbliższe lata to kolejne sprecyzowane inwestycje w sprzęt i w dział R&D oraz rozwój działań eksportowych. Wiąże się to z rozwojem, zmianą otoczenia zapewniającą wyższą jakość, a co za tym idzie osiągnięcie i utrzymanie przewagi konkurencyjnej.

Więcej informacji pod adresem: http://www.nordes.com.pl/

#europejskafirma #instytuteuropejskiegobiznesu #wyróżnieniadlafirm #brylantpolskiejgospodarki #businessbrilliant #najcenniejszefirmy #efektywnafirma #effectivecompany

Informacja o portalu Europejska Firma.pl i Instytucie Europejskiego Biznesu

Portal EuropejskaFirma.pl i Instytut Europejskiego Biznesu zajmują się analizą wyników finansowych przedsiębiorstw. W ciągu 16 lat dokładnie przeanalizowali wyniki finansowe ponad 200 tysięcy polskich firm. Analizy opierają się głównie na oficjalnych i wiarygodnych danych finansowych, przekazywanych przez firmy do Krajowego Rejestru Sądowego. Dane te są publiczne i ogólnie dostępne, by bezpieczniejsza była działalność gospodarcza. Analizy i rankingi pomagają w sprawdzeniu wiarygodności partnerów gospodarczych.

Od 2006 r. Instytut Europejskiego Biznesu organizuje Konkurs Gepardy Biznesu. Jeżeli w przyjętym okresie średnia z dynamik przychodów i zysku netto badanej firmy wynosi więcej niż 10 proc., przyznaje jej bezpłatnie tytuł Gepard Biznesu.

Od marca 2016 r. projekt ten jest chroniony za pomocą znaku towarowego Business Gepard w 28 krajach Unii Europejskiej.

Na podstawie danych z KRS instytut organizuje też od 2008 r. Konkurs Efektywna Firma, a od 2013 r. Konkurs Mocna Firma Godna Zaufania.

Za Efektywną Firmę uznaje tę, w której stosunek zysku netto do przychodów wynosi więcej niż 5 proc. Tytuł Mocna Firma Godna Zaufania przysługuje tej, która w danym roku jest jednocześnie wyróżniona w Konkursie Gepardy Biznesu i Konkursie Efektywna Firma.

Od 2008 r. IEB na podstawie danych z KRS organizuje też Konkurs Brylanty Polskiej Gospodarki. Tytuł ten przyznaje firmom, których wartość rynkowa wynosi według jego szacunków więcej niż 10 mln zł. Tytuł Wielki Brylanty Polskiej Gospodarki otrzymują firmy warte więcej niż 100 mln zł.

Na podstawie danych finansowych instytut liczy wartość rynkową firm w uproszczony sposób, wykorzystując dwa wskaźniki z Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie: C/Z, czyli Cena do Zysku netto oraz C/Wk – Cena do Wartości Księgowej.

Od 2012 r. instytut prowadzi Konkurs Wielki Modernizator. Tytuł przyznaje podmiotom, w których dwuletnia amortyzacja była wyższa niż 2 mln zł.

Od 2013 r. IEB organizuje Konkurs Światowa Firma Worldwide Company. Tytuł przyznaje przedsiębiorstwom eksportującym do minimum 5 krajów.

Każdego roku do instytut zgłaszają się firmy z prośbą, by przeanalizował ich wyniki finansowe i ocenił, czy zasługują na wyróżnienie w jego konkursach.

Metodologia liczenia wartości rynkowej

Wartość rynkowa firm szacowana jest w sposób bardzo uproszczony przez porównaniu do wycen spółek krajowych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Do obliczeń wykorzystywane są wskaźniki C/Z (cena do zysku netto) i C/WK (cena do wartości księgowej, czyli cena do sumy kapitału własnego i zysku netto) średnie dla spółek krajowych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych, liczone przez analityków GPW.

Wskaźniki do liczenia wartości rynkowej spółek krajowych  w marcu 2021 r.

C/Z: 34,6

C/WK: 1,05

źródło: Biuletyn Statystyczny GPW https://www.gpw.pl/pub/GPW/statystyki/statystyki_miesieczne/202103_GPW.pdf

Według wskaźników giełdowych z marca 2021 r. zostały policzone dwie wartości rynkowe firmy w marcu 2021 r. Jedna to iloczyn zysku netto w 2020 r. i wskaźnika C/Z w marcu 2021 r., a druga to iloczyn wartości księgowej w końcu 2020 r. i wskaźnika C/Wk w marcu 2021 r. Średnia arytmetyczna z tych wartości rynkowych to szacowana wartość rynkowa firmy w marcu 2021 r.