Wielcy Modernizatorzy 2020 Przemysłu Spożywczego

Spośród 99 705 polskich przedsiębiorstw, których wyniki finansowe w grudniu 2021 r. zbadał Instytutu Europejskiego Biznesu, tytuł Wielki Modernizator  2020 uzyskało 485 firm przemysłu spożywczego. Analiza została przeprowadzona na podstawie najświeższych dostępnych danych za lata 2018-2019.

Instytutu Europejskiego Biznesu, utworzony 12 grudnia 2005 r., prowadzi Konkurs Wielki Modernizator od 2012 r. Przez dziewięć lat dokładnie przeanalizował wyniki finansowe 100 tysięcy przedsiębiorstw.
W rankingu poniżej są wyliczenia Instytutu Europejskiego Biznesu na podstawie wiarygodnych, publicznych, ogólnie dostępnych informacji finansowych z Krajowego Rejestru Sądowego.
Instytutu Europejskiego Biznesu policzył wartość amortyzacji w latach 2018-2019, według której stworzył ranking  firm najwięcej inwestujących w środki trwałe w naszym kraju, to Wielcy Modernizatorzy 2020.

Oszacował też w bardzo uproszczony sposób wartość rynkową firm w październiku 2020 przez porównanie ich wyników do wycen spółek akcyjnych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.  Wykorzystał podstawowe wskaźniki: C/Z i C/Wk.  Ten pierwszy w październiku 2020 r. był wyjątkowo wysoki, wyniósł 42,2, co podbijało wartość firm wykazujących zyski.
Uproszczona metodologia szacowania wartości rynkowej, stosowana przez Instytut Europejskiego Biznesu, opisana jest poniżej rankingu.
Firmy wymienione w poniższym zestawieniu mogą bezpłatnie i bezterminowo wykorzystywać tytuł Wielki Modernizator 2020 publicznie na wszystkich nośnikach.

Statuetka Konkursu Wielki Modernizator

Płatne są logo promocyjne Wielki Modernizator 2020 oraz dyplomy i statuetki dla wyróżnionych firm i ich pracowników. Oferta handlowa dostępna jest w Internecie (odnośnik do oferty), możemy też ją wysłać emailem.

 

Wielcy Modernizatorzy 2020 Przemysłu Spożywczego
Lp. Nazwa firmy Siedziba Wartość amortyzacji w latach 2018-2019 w mln zł Wartość rynkowa firmy w październiku 2020 r.  w mln zł
1 Chłodnie Gomar Sp. z o.o. Radom 721,4 5470,1
2 Kompania Piwowarska S.A. Poznań 538,8 12218,4
3 Mars Polska Sp. z o.o. Kożuszki-Parcel 425,3 4241,4
4 PHILIP MORRIS POLSKA S.A. Kraków 341,1 2809,2
5 Mondelez Polska Production Sp. z o.o. Warszawa 230,5 1405,1
6 FERRERO POLSKA Sp. z o.o. Warszawa 210,9 2022,9
7 Spółdzielnia Mleczarska Mlekovita Wysokie Mazowieckie 191,4 1273,2
8 British – American Tobacco Polska S.A. Augustów 186,3 2013,4
9 Unilever Polska S.A. Warszawa 170,1 1801,1
10 Spółdzielnia Mleczarska MLEKPOL w Grajewie Grajewo 157,4 889,4
11 Cargill Poland Sp. z o.o. Warszawa 129,8 1054,8
12 Carlsberg Supply Company Polska S.A. Warszawa 115,8 1283
13 Inter Europol S.A. Marki 106,2 1394,5
14 UMA Investments Sp. z o.o. Kutno 101,8 685,1
15 Tymbark-Mws Sp. z o.o. sp.k. Tymbark 92 2280,3
16 Danone Sp. z o.o. Warszawa 85,7 3211,7
17 NUTRICIA Zakłady Produkcyjne Sp. z o.o. Opole 82 1125,3
18 Pepsi-Cola General Bottlers Poland Sp. z o.o. Warszawa 77,4 952,6
19 Frito Lay Sp. z o.o. Warszawa 72,8 299,5
20 PIEKARNIA OSKROBA S.A. Człekówka 69,8 1458,8
21 WIPASZ S.A. Wadąg 68,8 1778,6
22 R. TWINING AND COMPANY Sp. z o.o. Swarzędz 65,9 1469,4
23 DR. OETKER Polska Sp. z o.o. Gdańsk 64,5 989,9
24 CEDC International Sp. z o.o. Oborniki 64,5 1987
25 Imperial Tobacco Polska Manufacturing S.A. Radom 61,3 1525,9
26 Zakład Przetwórstwa Mięsnego JBB Import – Eksport Józef Bałdyga Łyse 58,6 1424,2
27 TARCZYŃSKI S.A. Trzebnica 57,8 719,7
28 Royal Canin Polska Sp. z o.o. Niepołomice 50,7 500,1
29 DROBIMEX Sp. z o.o. Szczecin 48,6 471
30 Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Piątnicy Piątnica Poduchowna 48,2 482
31 Nordzucker Polska S.A. Opalenica 46,9 491,7
32 Aryzta Polska Sp. z o.o. Grodzisk Mazowiecki 42,8 559,7
33 ŻYWIEC-ZDRÓJ S.A. Cięcina 41,1 2803,1
34 Ekoland Sp. z o.o. Tychy 40,6 807,5
35 Stokson sp.j. Henryk Stokłosa i Wspólnicy Chorzów 39,9 736
36 Vandemoortele Bakery Products Polska Sp. z o.o. Łódź 38,4 367,1
37 PAULA FISH Sławomir Gojdź S.J. Słupsk 37,9 656,2
38 Barry Callebaut Manufacturing Polska Sp. z o.o. Łódź 37,8 1156,2
39 MILAREX Sp. z o.o. Słupsk 36,2 419,8
40 Mokate Sp. z o.o. Żory 35,7 2285,7
41 BAHLSEN Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Skawina 35,7 526
42 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe Konspol-Bis Sp. z o.o. Słupca 35,1 1064
43 FROSTA Sp. z o.o. Bydgoszcz 35,1 605,2
44 Lajkonik Snacks Sp. z o.o. Skawina 34,5 679,7
45 Nowel Sp. z o.o. Legionowo 33,6 459,6
46 PERŁA Browary Lubelskie S.A. Lublin 33,2 651,7
47 CHIPITA POLAND Sp. z o.o. Warszawa 31,7 352,2
48 Grupa Aww Sp. z o.o. sp.k. Niedźwiady 31,1 1485,3
49 McCormick Polska S.A. Stefanowo 30,3 226,2
50 Polskie Zakłady Zbożowe Lubella Gmw Sp. z o.o. sp.k. Lublin 30,1 397,9
51 Hochland Polska Sp. z o.o. Kaźmierz 30,1 932,2
52 Nałęczów Zdrój Sp. z o.o. Drzewce 29 1423,4
53 FARM FRITES POLAND S.A. Lębork 28,8 458,5
54 Piekarnia K.I A. Cichowscy , E. Federowicz sp.j. Warszawa 28,3 675,4
55 Konspol Holding Sp. z o.o. Słupca 27,1 179
56 Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska Sierpc 26,7 363,9
57 DAN CAKE Polonia Sp. z o.o. Chrzanów 26,6 467,4
58 Maspex-Gmw Sp. z o.o. Wadowice 26,4 2028,7
59 Brüggen Polska Sp. z o.o. Warszawa 26,1 157
60 Ff Marka Własna Sp. z o.o. Łódź 26 118,9
61 Zakrzewscy S.J. Kosów Lacki 25,9 898,3
62 DE HEUS Sp. z o.o. Łęczyca 25,7 2,6
63 Polska Woda Sp. z o.o. Ozorków 24,7 80,6
64 Roleski sp.j. Zbylitowska Góra 24 232,9
65 Rauch Polska Sp. z o.o. Przeworsk 23,7 355,1
66 ZOTT – POLSKA Sp. z o.o. Opole 23,5 2117,1
67 ATLANTEX Sp. z o.o. Warszawa 23,4 66,4
68 Putka Sp. z o.o. S.K. Warszawa 23,1 779,4
69 Zakład Przemysłu Mięsnego Biernacki Sp. z o.o. Golina 22,9 269,3
70 Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska Giżycko 22,7 108,1
71 MOKATE S.A. Ustroń 22,6 223,4
72 Sokpol Sp. z o.o. Myszków 22,4 484,9
73 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe Agro-Top Sp. z o.o. Wiśniew 22,4 652,4
74 Okechamp S.A. Poznań 22,2 229
75 Indrol Sp. z o.o. S.K. Rostarzewo 21,7 227,7
76 Roldrob S.A. Tomaszów Mazowiecki 21,5 338,5
77 Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska Włoszczowa 21,2 99,3
78 Przedsiębiorstwo Produkcji Lodów KORAL – Józef Koral S.J. Limanowa 20,9 738,5
79 Cukiernia Sowa sp.j. Bydgoszcz 20,9 571
80 Austria Juice Poland Sp. z o.o. Chełm 20,8 398,1
81 Paula Ingredients Sp. z o.o. sp.k. Kalisz 20,6 166,8
82 Goodmills Polska Sp. z o.o. Stradunia 20,6 506,8
83 PRYMAT Sp. z o.o. Jastrzębie-Zdrój 20,4 1044,1
84 Grupa Agrocentrum Sp. z o.o. Łomża 20,2 201,4
85 STORTEBOOM HAMROL Sp. z o.o. Granowo 19,5 1529,1
86 Komagra Sp. z o.o. Warszawa 19,3 273,4
87 Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Kole Koło 19 218
88 JACEK BOGUSŁAWSKI ZAKŁADY DROBIARSKIE DROB BOGS Kaleń 18,6 292
89 Piekarnie Lubaszka Sp. z o.o. Warszawa 17,9 487,3
90 BOMADEK Sp. z o.o. Trzebiechów 17,8 28,9
91 AGRO-RYDZYNA Sp. z o.o. Kłoda 17,3 545,4
92 Moniecka Spółdzielnia Mleczarska Mońki 17,1 208,3
93 Eggs Product Sp. z o.o. Żylice 16,9 43,4
94 Jnt Group S.A. sp.k. Dobroń 16,7 91,6
95 Grana Sp. z o.o. Skawina 16,5 535,4
96 Spółdzielnia Mleczarska w Gostyniu Gostyń 16,3 107,3
97 Ludwig Czekolada Sp. z o.o. Skoczów 16,3 316,3
98 Sokpol – Koncentraty Sp. z o.o. Wilków 16,2 164,5
99 Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Bieruniu Bieruń 16,1 462,2
100 Zakłady Tłuszczowe Bielmar Sp. z o.o. Bielsko-Biała 15,5 263,9
101 Herbapol Lublin S.A. Lublin 15,5 2449,8
102 Agromaks Sp. z o.o. Mizerka 15,2 60
103 KAMPOL – FRUIT Sp. z o.o. Biała Rawska 15,1 44,5
104 DEVELEY POLSKA Sp. z o.o. Warszawa 15 579,5
105 DOBROWOLSCY Sp. z o.o. Wadowice Górne 14,8 145,7
106 Pasta Food Company Sp. z o.o. Opole 14,7 231,5
107 ONIX Sp. z o.o. Zakrzewo 14,6 847,3
108 DR OETKER DEKOR sp. z o.o. Płock 14,5 198,2
109 Balcerzak Sp. z o.o. Wróblów 14,5 140,6
110 Lodziarnie Firmowe Sp. z o.o. sp.k. Majdan 14,4 872,8
111 Multeafil Sp. z o.o. Dobrzyca 14,2 194,6
112 Arctic Navigations Sp. z o.o. Warszawa 14,1 330,4
113 Bonduelle Polska S.A. Warszawa 14 294,9
114 Świeże i Zielone Sp. z o.o. S.K. Kórnik 13,8 363,4
115 Espersen Koszalin Sp. z o.o. Koszalin 13,7 278
116 DSM Nutritional Products Sp. z o.o. Mszczonów 13,6 270,6
117 Cukiernia Staropolska Wojciech Kozłowski Bydgoszcz 13 238,7
118 Mielewczyk Sp. z o.o. Dzierżążno 12,8 58,6
119 Spółdzielnia Mleczarska Ryki Ryki 12,8 96,2
120 Zakład Mięsny Wierzejki J.M.Zdanowscy sp.j. Płudy 12,6 180,5
121 Mk Piekarnia Sp. z o.o. Ropczyce 12,6 48
122 Grupa Familijna Sp. z o.o. sp.k. Kuźnica Czeszycka 12,5 386,6
123 Lumiko Sp. z o.o. Łuków 12,2 210,9
124 HILTON FOODS LTD Sp. z o.o. Tychy 12,1 188,9
125 Mardi Sp. z o.o. Biskupiec 12 185,8
126 HERMES Sp. z o.o. Włoszakowice 11,9 306,5
127 Malteurop Polska Sp. z o.o. Gdańsk 11,9 67,9
128 Czanieckie Makarony Sp. z o.o. Czaniec 11,8 191,1
129 Komplet Polska Sp. z o.o. Tarnowo Podgórne 11,6 446
130 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Nowość Jezuicka Struga 11,4 429,9
131 Agrifirm Polska Sp. z o.o. Szamotuły 11,4 320,1
132 Indyk-Śląsk Sp. z o.o. Wieszowa 11,3 309,5
133 Zakład Mięsno – Wędliniarski Kaminiarz Sp. z o.o. S.K. Święciechowa 11,3 847,9
134 Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Danex Sp. z o.o. sp.k. Rosko 11,2 105,7
135 WESTPOL – TEEUWISSEN Sp. z o.o. Rzeczenica 11 437,5
136 LAMBERTZ Polonia Sp. z o.o. Ruda Śląska 10,9 556,5
137 ZENTIS POLSKA Sp. z o.o. Żelków-Kolonia 10,9 392,3
138 Piast Pasze Sp. z o.o. Lewkowiec 10,8 202,3
139 PPHU LAKTOPOL Sp. z o. o. Warszawa 10,8 147
140 Lazur – Spółdzielczy Związek Grup Producentów Rolnych Nowe Skalmierzyce 10,8 61,9
141 Euro Doner Poland Sp. z o.o. Zduny 10,8 38,2
142 WITPOL Sp. z o.o. Radom 10,7 165,1
143 Al Piekarnia-Cukiernia Sp. z o.o. sp.k. Karwia 10,6 223,7
144 Suszarnia Warzyw Jaworski S.A. S.K. Bramki 10,5 401,4
145 AMI Sp. z o.o. S.K. Mikstat 10,4 459,6
146 ABP POLAND Sp. z o.o. Pniewy 10,3 301,1
147 Frito Lay Poland Sp. z o.o. Grodzisk Mazowiecki 10,2 1007,3
148 Firma Kabanos Kojs Mirosław i Joanna Kojs-Kowalczyk sp.j. Jabłonka 10,2 235,5
149 SVZ Tomaszów Sp. z o.o. Tomaszów Lubelski 10,1 93,2
150 Zakłady Mięsne H.A.M. Cichoń i Wspólnicy S.J. Radzionków 10 122,6
151 MADAMA Sp. z o.o. Golczewo 10 56,8
152 Agrana Fruit Polska Sp. z o.o. Ławy 9,8 192,4
153 AKSAM Sp. z o.o. Sp.k. Osiek 9,8 259,7
154 Awiteks Sp. z o.o. sp.k. Kraków 9,5 87,6
155 Ovopol Sp. z o.o. Nowa Sól 9,5 42,9
156 Piekarnia Sambor Sp. z o.o. S.K. Tczew 9,4 56,1
157 Fdw Pasze Sp. z o.o. Lasocice 9,4 96,9
158 Wielkopolskie Przedsiębiorstwo Przemysłu Ziemniaczanego S.A. Luboń 9,3 509,3
159 MOTYL S.J. Zakład Przetwórstwa Owoców i Warzyw Rokiciny-Kolonia 9,3 27,7
160 EKO-VIT Sp. z o.o. Łódź 9,3 398,4
161 Staoil Sp. z o.o. Kosów Lacki 9,2 79,1
162 USTRONIANKA Sp. z o.o. Ustroń 9,1 287,8
163 Rzeźnictwo Zyguła Zbąszynek Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Zbąszynek 9 223,3
164 Zpc Flis sp.j. Kuranów 9 264,5
165 Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska Garwolin Wola Rębkowska 8,8 50,2
166 Instanta Sp. z o.o. Żory 8,7 812,1
167 Crisp Malt Sp. z o.o. Bydgoszcz 8,6 215,3
168 Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska Wart-Milk Sieradz 8,6 22,4
169 Spółdzielnia Mleczarska MAZOWSZE Chorzele 8,5 61,6
170 Wędlinka Sp. z o.o. S.K. Dobrydział 8,4 348,1
171 Polmlek Grudziądz Sp. z o.o. Grudziądz 8,4 20
172 LEKS Sp. z o.o. Sulęcin 8,2 69,9
173 Zakłady Mięsne Nowak Sp. z o.o. S.K. Gdańsk 8,2 47,6
174 Suszarnia Warzyw Jaworski sp.j. Bramki 8,1 179,2
175 Vital Sp. z o.o. Ostaszewo 8,1 207
176 Blattin Polska Sp. z o.o. Siedlec 8 129,2
177 Młyny Szczepanki Sp. z o.o. Szczepanki 7,7 136
178 Zakład Przetwórstwa Mięsnego Grot J. Grot sp.j. Starowa Góra 7,6 252,1
179 Piekarnia Warmińska M.Ławrukajtis-Klimkowska S.J. Braniewo 7,6 102,9
180 JANA Średzka Spółdzielnia Mleczarska Środa Wielkopolska 7,5 10,8
181 Smakmak Sp. z o.o. sp.k. Strzyżewice 7,5 135,2
182 SEDAR S.A. Międzyrzec Podlaski 7,5 141,3
183 Polskamp Sp. z o.o. Warszawa 7,5 95
184 Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Siedlcach Siedlce 7,4 47,5
185 Adros Pasze Sp. z o.o. Dobrzyca 7,4 118,2
186 Hodowla i Ubój Indyka Bodama Sp. z o.o. Sława 7,4 640,8
187 Lactima Sp. z o.o. Morąg 7,3 177,5
188 Bifix Wojciech Piasecki sp.j. Górki Małe 7,3 24,6
189 Agrocentrum Sp. z o.o. Kolno 7,3 135,6
190 JACK P.P.U.H. PIEKARNIA BAGIETKA Marek Jackowski Kostrzyn nad Odrą 7,3 9,1
191 Bromex Poland Sp. z o.o. sp.k. Wola Wiązowa 7,2 74,2
192 Bg Production Sp. z o.o. Białogard 7,1 158,4
193 Jantex Sp. z o.o. Stara Tuchorza 7,1 47,3
194 Olewnik Sp. z o.o. Drobin 7,1 44,4
195 Fruktus Agros Nova Sp. z o.o. S.K. Wąsosz Dolny 7,1 197,1
196 TROUW NUTRITION POLSKA Sp. z o.o. Grodzisk Mazowiecki 7 357,2
197 Rzeszowskie Zakłady Drobiarskie Res-Drob Sp. z o.o. Rzeszów 7 272,9
198 Makarony Babuni Ryszard Kaczorowski Rudniki 7 232,3
199 Ceko Sp. z o.o. Goliszew 7 48,9
200 Zpc Milanówek Sp. z o.o. Grodzisk Mazowiecki 6,9 120,4
201 Zakład Przetwórstwa Rolniczego Sp. z o.o. Sp.k. Dębniałki Kaliskie 6,9 50
202 Wytwórnia Pasz LIRA Sp. z o.o. Krzywiń 6,9 64
203 System-Drob P. i W. Łosiowscy, B. Rojowicz sp.j. Lubomierz 6,9 195
204 Przedsiębiorstwo ROL-RYŻ Sp. z o.o. Gdynia 6,9 495,4
205 PUPIL FOODS sp. z o.o. Nowe Skalmierzyce 6,8 54,3
206 Browar Fortuna Sp. z o.o. S.K. Miłosław 6,8 180,5
207 PPHU MARK’S Sp. z o.o. Prusak 6,7 174,8
208 Zakład Przetwórstwa Mięsnego Sława Sp. z o.o. Sława 6,7 52,3
209 Wielkopolski Indyk Sp. z o.o. Bolesławiec 6,6 31,3
210 Sobik Zakład Produkcyjny Sp. z o.o. S.K. Bielsko-Biała 6,6 410,1
211 Zakład Piekarniczy OMAR Paweł Okólski Kielce 6,6 142,7
212 PPHU Agrotex Sp. z o.o. Łososina Dolna 6,6 122
213 APPOL Sp. z o.o. Łąkta Górna 6,6 134
214 Grodcono Sp. z o.o. Grodków 6,5 7,9
215 Hkscan Poland Sp. z o.o. Świnoujście 6,5 168,1
216 Polmlek Raciąż Sp. z o.o. Raciąż 6,5 166,1
217 DROP S.A. Ostrzeszów 6,4 115,7
218 Polmos Bielsko-Biała S.A. Bielsko-Biała 6,4 368,5
219 Interfiber Sp. z o.o. Lipka 6,4 43,3
220 Perla Polska Sp. z o.o. sp.k. Głobino 6,4 312,4
221 WARWIN S.A. Warka 6,3 177,9
222 PHP BAGIETKA Sp. z o.o. Chojnice 6,3 79
223 Algas Sp. z o.o. sp.k. Sosnowiec 6,3 66,8
224 Sulimar Sp. z o.o. Piotrków Trybunalski 6,3 107
225 MATERNE – POLSKA Sp. z o.o. Wąwolnica 6,2 94,2
226 Imex Poland Sp. z o.o. Brzesko 6,2 22,9
227 Gom Owczarek sp.j. Gomunice 6,2 30,8
228 ZEELANDIA Sp. z o.o. Tarnowo Podgórne 6,1 221,7
229 ZMK Delikates Sp. z o.o. Ostrów Wielkopolski 6,1 46,7
230 Jawo Sp. z o.o. Częstochowa 6,1 71,2
231 Ppzk Sp. z o.o. sp.k. Tarnogród 6,1 46,4
232 Asprod S.A. Kliniska Wielkie 6,1 168,1
233 Browar Amber Sp. z o.o. S.K. Bielkówko 6 139,6
234 AB Foods Polska Sp. z o.o. Nowa Sól 6 361,6
235 KŁOS Sp. z o.o. S.K. Zabrze 5,9 341,9
236 Majami Sp. z o.o. sp.k. Bełchatów 5,9 67,5
237 Spa Sp. z o.o. Śmigiel 5,8 20,4
238 Zachodniopomorskie Mleko Sp. z o.o. Warszawa 5,8 120,2
239 Bona-Agra Sp. z o.o. Nadma 5,8 22,8
240 Konsorcjum Mięsne Okrasa. Grupa Południe Sp. z o.o. Pilica 5,7 64,1
241 Ubojnia Drobiu Gosz Sp. z o.o. Sierakowice 5,6 107,5
242 Solan Investment Sp. z o.o. Warszawa 5,6 124,9
243 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe Way – Pol Waś I Waś sp.j. Warszawa 5,6 46,2
244 Agro-Danmis Gramowscy S.J. Wyszyny 5,5 11,7
245 Goodmills Polska Kutno Sp. z o.o. Kutno 5,5 194,8
246 PPUH Henryk Kowalczyk Dziewki 5,5 148,3
247 Podlaskie Gorzelnie Surwin Sp. z o.o. Suchowola 5,5 44,4
248 Promarol Plus Sp. z o.o. Ciepielówek 5,4 79
249 Dega S.A. Karnieszewice 5,3 87,1
250 Worol Sp. z o.o. Lasocice 5,3 13,8
251 Bogusław Zwierzchowski Centralny Ośrodek Szkoleń Tezaurus Chorzów 5,3 155,1
252 RAB JAŻYNIEC Adam Moder Bogusław Jóźwikowski Jażyniec 5,3 46,7
253 Wtg Holding Sp. z o.o. Najdziszów 5,2 64,6
254 Zakłady Mięsne Haga Plus Sp. z o.o. Jastrzębie-Zdrój 5,2 35,7
255 Eco Trade Sp. z o.o. Gliwice 5,2 66,5
256 Dromico Sp. z o.o. S.K. Mikstat 5,2 10,1
257 Prosiaczek Sp. z o.o. Krąplewice 5,2 119,6
258 HENRYK AMANOWICZ ZAKŁADY MIĘSNE DOBROSŁAWÓW Dobrosławów 5,1 216,6
259 Bastek Coffee & Tea sp.j. Karwie 5,1 231,1
260 SCHAAP – POL Sp. z o.o. Puck 4,9 170,3
261 DACSA Polska Sp. z o.o. Radomin 4,9 352,3
262 Evrafish Sp. z o.o. Brusy 4,9 10,1
263 1. Przedsiębiorstwo Wielobranżowe KIER 2. Zakłady Mięsne KIER Elżbieta Klimacka Jastrzębie 4,9 265,1
264 Destylarnia Maliniec Sp. z o.o. Konin 4,8 30,4
265 Aves Sp. z o.o. Gajewniki 4,8 73,4
266 EOL Polska Sp. z o.o. Szamotuły 4,8 61
267 FRUBELLA PROCESSING Sp. z o.o. Białobrzegi 4,8 125,3
268 LST-Polska Sp. z o.o. Nałęczów 4,8 40
269 Invest AL Piekarnia-Cukiernia Sp. z o.o. S.K. Karwia 4,8 222,1
270 PIWNICZANKA Spółdzielnia Pracy Piwniczna-Zdrój 4,8 228,2
271 Henkell Freixenet Polska Sp. z o.o. Toruń 4,7 164,5
272 Mirko Sp. z o.o. Głobino 4,7 72,9
273 BARISTA S.A. Warszawa 4,7 220,4
274 Olsza Olbrysz S.J. Warszawa 4,7 108,1
275 Zakład Przetwórstwa Owocowo-Warzywnego Rolfroz Sp. z o.o. Chromowola 4,6 34,6
276 AGRO – HANDEL Sp. z o.o. Krzywiń 4,6 336,3
277 Barbara Luijckx Sp. z o.o. Latkowo 4,5 134,9
278 Destylacje S.A. Oborniki 4,5 71,9
279 Biofeed Sp. z o.o. Rajkowy 4,5 88,6
280 SŁODOWNIA SOUFFLET POLSKA Sp. z o.o. Poznań 4,5 393,1
281 TEEKANNE – POLSKA Sp. z o.o. Kokotów 4,5 78,5
282 Lukullus Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Leoncin 4,5 159,5
283 PSJ Sp. z o.o. sp.k. Siedlec 4,5 75,8
284 Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Kosowie Lackim Kosów Lacki 4,4 35,2
285 Robson Robert Marczak Łochów 4,4 37,1
286 1 Piekarnia Cukiernia Sławomir Mielnik 2 Nieruchomości Sławomir Mielnik Straszyn 4,3 50,7
287 Zakład Przetwórstwa Mięsnego Hańderek sp.j. Buczkowice 4,3 81
288 Przedsiębiorstwo Jasta Sp. z o.o. Piotrków Trybunalski 4,3 33,3
289 Przedsiębiorstwo Przetwórstwa Mięsnego Firma Marcinkowscy Sp. z o.o. Zbęchy-Pole 4,3 237,7
290 PPHU MARKAM Andrzej Marek SKOLARUS Kasinka Mała 4,3 49,7
291 Appol Bis Sp. z o.o. Potycz 4,3 62,6
292 SERTOP Sp. z o.o. Tychy 4,3 64
293 Prospona Sp. z o.o. Nowy Sącz 4,2 52,1
294 ZAKŁAD PRZETWÓRSTWA ZBOŻOWEGO JAKPOL JAKUB WOŹNY Świny 4,2 34,1
295 Rollux Sp. z o.o. sp.k. Gorzkowice 4,2 222,9
296 Masarnia Krzyś Sp. z o.o. S.K. Łódź 4,2 58
297 Przedsiębiorstwo Przemysłu Ziemniaczanego Nowamyl S.A. Łobez 4,2 391,9
298 Konvin Sp. z o.o. Głuchów 4,2 134,5
299 Getmor Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Chrzanowo 4,2 12,1
300 Neorol Sp. z o.o. Chrzan 4,2 193,8
301 Frost Second Sp. z o.o. sp.k. Jarogniewice 4,1 33,3
302 UNIVERSAL LEAF TOBACCO Poland Sp. z o.o. Jędrzejów 4,1 301,6
303 P.P.H.U. KAM-POL Import-Export Piotr Furmański Biała Rawska 4,1 39,8
304 Bestkebab Sp. z o.o. Lisowice 4,1 39,2
305 Zakład Mięsny Kamieńczyk sp.j., Irena, Jan i Dariusz Kalisz Kamieńczyk 4,1 129,9
306 Zakłady Mięsne Niebieszczańscy sp.j. Proszówka 4 72,6
307 Zakład Mleczarski Figand Leszek Figarski i Wspólnicy sp.j. Kolonia Wawrzyszów 4 37,8
308 Greenyard Frozen Investments Pl Sp. z o.o. Lipno 4 48,8
309 Silesian Grain Sp. z o.o. Ziębice 4 72,3
310 CREDIN POLSKA Sp. z o.o. Sobótka 4 194,9
311 FRUCTON Przetwórnia Owoców i Warzyw S.J. Kalisz 4 116,9
312 WOMIR-SPA Sp. z o.o Rzeniszów 3,9 38
313 Biurkom-Flampol Sp. z o.o. Szeligowo 3,9 65
314 Rzeźnia Mięspol Sp. z o.o. S.K. Żuromino 3,9 18,9
315 Lonza-Nata Sp. z o.o. sp.k. Gdańsk 3,9 20,8
316 Rolpek 2 Sp. z o.o. Strzegom 3,9 152,2
317 Młyn Dalachów Grażyna i Stefan Kurczakowscy sp.j. Dalachów 3,9 199,9
318 Mbm Meat Food Sp. z o.o. Kazimierów 3,9 64,7
319 Eurowafel Sp. z o.o. sp.k. Zator 3,8 181,7
320 Zakład Produkcji Artykułów Spożywczych Mister Karol Binkowski, Ryszard Binkowski sp.j. Jeziorko 3,8 67,8
321 Zakłady Mleczarskie Laktopol – A Sp. z o.o. w Łosicach Łosice 3,8 18,7
322 Zakład Drobiarski w Stasinie Sp. z o.o. Stasin 3,8 600,3
323 Wytwórnia Wód Mineralnych Mineral Marek Duda, Augustyn Maślanka sp.j. Zakład Pracy Chronionej Gorzanów 3,8 45
324 CHMIELNIK – ZDRÓJ S.A. Chmielnik 3,8 8,8
325 Wimar-Chłodnia Sp. z o.o. Radwanków Szlachecki 3,7 66,3
326 MLEKO Sp. z o.o. Lipsko 3,7 13,4
327 Firma Abel sp.j. Wysota Brąszewice 3,7 69,3
328 Kłos M. Kurzyca sp.j. Katowice 3,7 67,2
329 Z.P.O.W.Milejów Sp. z o.o. Milejów-Osada 3,7 83,5
330 Zakład Produkcyjno-Handlowy Argo Sp. z o.o. Łańcut 3,7 22,7
331 Piekarnia Bobowska Rogala Sp. z o.o. S.K. Bobowa 3,6 98,6
332 CUKIERNIA MISTRZA JANA Sp. z o.o. Szczecin 3,6 90,8
333 Leiber Sp. z o.o. Krośniewice 3,6 163,7
334 Młyn Szadek Sp. z o.o. sp.k. Szadek 3,6 107
335 Baltic Fish Piotr Chmiel, Arkadiusz Walkowicz sp.j. Duninowo 3,5 11,2
336 Wielkopolska Grupa Producentów Owoców Fructis Sp. z o.o. Wierzbie 3,5 14
337 Iko Kompania Drobiarska Sp. z o.o. Augustowo 3,5 82,4
338 Podolski Sp. z o.o. sp.k. Lutomek 3,5 197,6
339 ARLA FOODS S.A. Tychowo 3,5 34,8
340 Zakład Przemysłu Mięsnego Dróbaleks sp.j. K.E.C. Śmieszny, M. Mroczkowska Rudunki 3,5 147
341 IMA Polska S.A. Murowana Goślina 3,5 99,4
342 Browar Dojlidy S.A. Białystok 3,4 475,4
343 Zakład Przetwórstwa Mięsnego Nowakowski Sp. z o.o. Dąbrowa 3,4 10,3
344 Codex Sp. z o.o. Krzeszyce 3,4 33,2
345 Zakład Przetwórstwa Mięsnego Dworecki sp.j. Golejewo 3,4 108,7
346 Dolfos Sp. z o.o. sp.k. Piotrków Trybunalski 3,4 190,6
347 ZUH Wojciechowski Zdzisław Wojciechowski Sobawiny 3,4 15,7
348 Ubojnia Drobiu Elczar sp.j. Elżbieta i Cezary Zawiślak Serock 3,3 40,6
349 Ajinomoto Jawo Sp. z o.o. Częstochowa 3,3 63,7
350 Piekarnia Cukiernia Bernard i Jacek Jarzębińscy S.J. Kościerzyna 3,3 65,7
351 Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowo Usługowe Kawiks Karol Chachulski Wincenty Chachulski sp.j. Patoki 3,3 111,1
352 PW SPOMET S.J. – Andrzej Nowotarski, Jan Mędrzak, Marek Adamczyk, Jacek Kamiński Bielsko-Biała 3,3 1,6
353 Zakład Przetwórstwa Mięsnego Wojciech Zieliński i S-Ka Sp. J. Kwidzyn 3,3 225,1
354 Niewieścin Sp. z o.o. Niewieścin 3,3 102,3
355 Zakłady Mięsne Józan Anna Kaczorowska Rzeniszów 3,3 101,1
356 Wyrób Wędlin Tradycyjnych WOLAREK B. Wolarek, W. Wolarek S.J. Nowa Wieś Szlachecka 3,2 382,9
357 FRONHOFFS POLSKA Sp. z o.o. Bydgoszcz 3,2 61,3
358 OBST S.A. Chełm 3,2 9
359 Organizacja Rybaków Łodziowych-Producentów Rybnych Sp. z o.o. Kołobrzeg 3,2 7,2
360 Firma Handlowo-Produkcyjna Janas sp.j. Kraków 3,2 85
361 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe Bajgiel Jan Wodecki, Ewa Wodecka-Bordun sp.j. Będzino 3,2 86,1
362 MŁYNPOL Adam Gołębiowski, Roman Wołoszczak i Wspólnicy – S.J. Gromadka 3,2 70,2
363 Gdańskie Młyny Sp. z o.o. Gdańsk 3,2 94,3
364 Importaco Poland Sp. z o.o. Białe Błota 3,1 59,4
365 Firma Handlowo-Produkcyjna Goldegs J.Baydak A.Rybak sp.j. Częstochowa 3,1 37,8
366 Drozd sp.j. Lubartów 3,1 67,9
367 Dobr-Mięs S.Cichórz, W.Cichórz sp.j. Dobra 3,1 99
368 Weko – Polska Sp. z o.o. Raszków 3,1 199,8
369 Orion Tobacco Poland Sp. z o.o. Jakubów 3,1 7,5
370 Ajinomoto Poland Sp. z o.o. Warszawa 3,1 99
371 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe Jo L Sp. z o.o. S.K. Olsza 3,1 10
372 Podlaskie Zakłady Zbożowe S.A. Białystok 3,1 62,5
373 UREN NOVABERRY sp. z o.o. Lublin 3,1 40
374 Jamir Sobieraj i Wspólnicy sp.j. Bechcice-Parcela 3,1 63,3
375 Mleczarnia Gościno Sp. z o.o. Warszawa 3,1 20,1
376 Firma Drobiarska Sp. z o.o. Strzegom 3 54,9
377 Bogutti Sp. z o.o. Henryków-Urocze 3 66,6
378 Bmb Sp. z o.o. Grójec 3 44,7
379 Piekarstwo-Cukiernictwo Jaś i Małgosia Romanowscy sp.j. Łódź 3 39,4
380 TM Laguna Fabryka Okuć Sp. z o.o. S.K. Gdańsk 3 81,7
381 KÖNECKE sp. z o.o. Słubice 3 57,1
382 Diaspolis Sp. z o.o. S.K. Kruszów 3 71,9
383 Uniflora Sp. z o.o. Częstochowa 3 66,2
384 PP-H CYMES Adam Ołów Suwałki 3 197,1
385 Zakład Przetwórstwa Mięsa MATTHIAS Sp. z o.o. Kolonia Zamek 3 12,3
386 Zakłady Przemysłu Cukierniczego Śnieżka S.A. Świebodzice 3 11
387 Zakłady Mięsne BRADO – 2 S.A. Tomice 3 12,4
388 Verco S .A. Warszawa 2,9 339,3
389 Skłodowscy Sp. z o.o. Tykocin 2,9 50,9
390 Linex Sp. z o.o. Lubowidz 2,9 46,3
391 Provitus Dąbrowscy, Malesa sp.j. Radzymin 2,9 45,3
392 Zakład Rzeźniczo – Wędliniarski Ernestyn Janeta Lubomia 2,9 45,4
393 Meralliance Poland Sp. z o.o. Dąbrowa Chełmińska 2,8 8,6
394 Piekarnia Bagietka Renata Jackowska, Rafał Strąk sp.j. Radziszewo 2,8 8
395 Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowo-Produkcyjne K.W.S. Żabczyńscy sp.j. Łaskarzew 2,8 30,6
396 Europiek Sp. z o.o. Lublin 2,8 66,1
397 Greenvit Sp. z o.o. Zambrów 2,8 33,7
398 Zakład Przetwórstwa Owocowo-Warzywnego Orzech Sp. z o.o. Kolbuszowa 2,8 65,8
399 Jako Sp. z o.o. Kokanin 2,8 12,9
400 Przedsiębiorstwo Rolno-Spożywcze DUBIELAK Gostynin 2,7 49,4
401 Martex sp.j. Stanisław Furtak i S-Ka Zębowice 2,7 100,4
402 Interchemall Zespół Młynów Jelonki Sp. z o.o. Jelenie 2,7 101,4
403 Gospodarstwo Rolno – Hodowlane Gąsiorek sp.j. Czerniejewo 2,7 276,5
404 CAFE SATI POLSKA Sp. z o.o. Kwidzyn 2,7 177
405 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe DARPOL Dariusz Chodanienok Kaczory 2,7 241,8
406 Polan Polsko-Francuska Sp. z o.o. Joint Venture Żabno 2,7 40,9
407 Dubimex Zakład Przetwórstwa Mięsa sp.j. Zygmunt Dubielak Gostynin 2,7 13,1
408 Mlekoma Sp. z o.o. Warszawa 2,7 110,7
409 Fario Ewa Iwanowska-Balcerzyk, Ryszard Balcerzyk – sp.j. Żochowo 2,7 20,3
410 Murawscy Sp. z o.o. S.K. Żerków 2,7 105,9
411 Xdrob Sp. z o.o. Gorzewo 2,7 7,5
412 Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska Jasienica Rosielna 2,7 26,1
413 Piekarnia Złoty Kłos Palonek-Brożek sp.j. Dobczyce 2,7 84,4
414 Blue Ice Sp. z o.o. Andrychów 2,7 35,2
415 Turka Invest Sp. z o.o. Tarczyn 2,6 28,6
416 XL Energy Marketing Sp. z o.o. Warszawa 2,6 275,2
417 Unipol Wypieki Sp. z o.o. sp.k. Biskupice 2,6 165,9
418 Firma SMALCO Marianna Jarosz Goczałkowice-Zdrój 2,6 41,6
419 Przedsiębiorstwo Rolno – Spożywcze Józef Piecuch Papowo Toruńskie 2,6 2,8
420 Firma AJTEL S.J. Waldemar i Jarosław Ajtel Gdańsk 2,6 72,4
421 Puratos Polska Sp. z o.o. Kostrzyn 2,6 107,4
422 POLINDUS Sp. z o.o. Kraków 2,6 135,3
423 Miłomłyn Sp. z o.o. Kijowiec-Kolonia 2,5 30,6
424 Mdj Sp. z o.o. Gliwice 2,5 25,1
425 Eskimos S.A. w Restrukturyzacji Kraków 2,5 126,1
426 Z.P.C. Złoty Kłos Wiesława Binkowska, Dorota Binkowska sp.j. Kielce 2,5 168,4
427 Gosdrob Family Sp. z o.o. S.K. Nowy Sącz 2,5 16,4
428 Elstar Fats Sp. z o.o. Stare Pole 2,5 68,5
429 Podhalańskie Centrum Dystrybucji Salami Sp. z o.o. Kraków 2,5 85,6
430 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe JANEX Jan Ciupak, Leszek Ciupak S.J. Janów Lubelski 2,5 19
431 Przediębiorstwo Wielobranżowe Laskopol Halina Dudek,Roman Dudek sp.j. Limanowa 2,5 85,3
432 Przedsiębiorstwo Przemysłu Ziemniaczanego S.A. w Niechlowie Niechlów 2,5 170,5
433 Polmass S.A. Bydgoszcz 2,5 348,1
434 AKO S.A. Bydgoszcz 2,4 82,2
435 Emilia Kristof – Firma Rodzinna Sp. z o.o. Rybnik 2,4 28,8
436 Agrocomex Sp. z o.o. Jabłonowo Pomorskie 2,4 68
437 ZPM Biegun Sp. z o.o. S.K. Jaraczewo 2,4 20,9
438 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowe Nort Sp. z o.o. Szymankowo 2,4 18,9
439 Dębowa Polska Sp. z o.o. S.K. Siedlec 2,4 73,5
440 Koliber sp.j. Cholewińscy, Ciszek Zgierz 2,4 40
441 Przedsiębiorstwo Produkcyjne Usługowo-Handlowe Prosper Sp. z o.o. Łukta 2,4 73,4
442 Mondelez Polska Sp. z o.o. Warszawa 2,4 603,1
443 Libra Polska Sp. z o.o. Warszawa 2,4 22,7
444 Sushi&Food Factor Sp. z o.o. sp.k. Robakowo 2,4 74,4
445 GME Restauracje Sp. z o.o. S.K. Warszawa 2,4 14,1
446 Prp Mors W.B. Michalak sp.j. Bydlino 2,3 21,7
447 Fabryka Przetworów Rybnych MIESZKO Sp. z o.o. Warszkowo 2,3 5
448 Piekarnia Janca sp.j. Smołdzino 2,3 96,4
449 Vega Dry Sp. z o.o. Wola Wiązowa 2,3 4,3
450 Accordo Sp. z o.o. Kraków 2,3 5,3
451 Cd S.A. Warszawa 2,3 23,7
452 Gospodarstwo Rybackie Gosławice Sp. z o.o. Konin 2,3 423,6
453 Piekarnia Warowny S C Siwek Agata Warowny Dariusz Kłoczew 2,3 37
454 PIEKARNIA KRASKA K KARWOWSKA DOŁĘGA G DOŁĘGA sp. j. Łomża 2,3 228,7
455 Ajax Sp. z o.o. Jaworzno 2,3 29,3
456 Zakład Przetwórstwa Mięsnego Gaik Sp. z o.o. sp.k. Niedośpielin 2,2 52,2
457 Ubojnia Drobiu Leszek i Jerzy Smolarek sp.j. Wielichowo-Wieś 2,2 5
458 Przedsiębiorstwo Przetwórstwa Rolno – Spożywczego BASSO Sp. z o.o. Gołkowice Dolne 2,2 19,6
459 Westpol-Teeuwissen Pharma Sp. z o.o. Rzeczenica 2,2 214,8
460 Browar Zamkowy Sp. z o.o. Racibórz 2,2 116,7
461 PCO Group Sp. z o.o. Bobolice 2,2 194,8
462 Michna Sp. z o.o. sp.k. Ropuchy 2,2 44,4
463 ALLER AQUA POLSKA sp. z o.o. Nożynko 2,2 235,4
464 Animak-Kopcza sp.j. J.E. Kopcza Legnica 2,2 6,8
465 Wędzenie i Przetwórstwo Ryb Rafa Stanisławski Janusz, Ustarbowski Andrzej, Trendel Antoni, Struk Edmund sp.j. Władysławowo 2,2 132,2
466 TBM Sp. z o.o. Kunów 2,2 5,8
467 Victus Mielczarek i Kowalska sp.j. Działoszyn 2,2 26,9
468 Mir-Kar Sp. z o.o. sp.k. Makowiska 2,2 129,8
469 Dino Krotoszyn Sp. z o.o. Krotoszyn 2,2 125,2
470 FROST Barbara Maria Wegenke Jarogniewice 2,1 45,7
471 Nasz Drób Sp. z o.o. Ujrzanów 2,1 15,9
472 Hand-Mięs Polowczyk Sp. z o.o. Miąskowo 2,1 26,5
473 Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Łobżenicy Łobżenica 2,1 14,1
474 Geo-Poland Sp. z o.o. Poznań 2,1 299,3
475 Dms Sp. z o.o. Rybnik 2,1 62,2
476 Wielkopolskie Zakłady Mięsne Agrico Sp. z o.o. Zakład Pracy Chronionej Pawłówek 2,1 6,7
477 Bacówka Towary Tradycyjne Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Rajbrot 2,1 64
478 Jutar Olgierd Jurek, Andrzej Tarnogrodzki sp.j. Łagiewniki Kościelne 2,1 193,2
479 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe Okruszek E. Gadomska S.J. Łomża 2,1 35,1
480 Firma Handlowo-Usługowa RAFALEX Rafał Wons Wilcze Błota Kościerskie 2 45,3
481 Zakład Mięsny Wasąg S.J. Hedwiżyn 2 8
482 Zakład Produkcyjno Handlowy WITAMINA Mirosław Szczypek Mniszew 2 22,7
483 Zakład Mięsny Chabura Sp. z o.o. S.K. Rylowa 2 50,4
484 Holger Food Group Sp. z o.o. Luboń 2 88,7
485 Cukiernia Nova Sp. z o.o. S.K. Stargard 2 38,9

źródło: Instytut Europejskiego Biznesu na podstawie danych z Krajowego Rejestru Sądowego, zebranych przez Wywiadownię Handlową InfoCredit.

Do analizy wyników finansowych przedsiębiorstw przyjęto firmy spełniające następujące warunki:

1. Dostępne w KRS dane finansowe za lata 2018-2019,

2. Wartość przychodów netto ze sprzedaży i zrównanych z nimi większa niż 100 tys. zł w 2019 roku,

3. Zysk netto w latach 2018 i 2019 wyższy niż 1 tys. zł.

4. Kapitał własny w latach 2018 i 2019 wyższy niż 1 tys. zł.

Metodologia liczenia wartości rynkowej

Wartość rynkowa firm szacowana jest w sposób bardzo uproszczony przez  porównaniu do wycen spółek krajowych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.
Do obliczeń wykorzystywane są wskaźniki C/Z (cena do zysku netto) i C/WK (cena do wartości księgowej, czyli cena do sumy kapitału własnego i zysku netto) średnie dla spółek krajowych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych, liczone przez analityków GPW.

Wskaźniki do liczenia wartości rynkowej spółek krajowych  w październiku  2020 r.

C/Z: 42,2,

C/WK: 0,77

źródło: Biuletyn Statystyczny GPW

Według wskaźników giełdowych z października 2020 r. zostały policzone dwie wartości rynkowe firmy w październiku 2020 r. Jedna to iloczyn zysku netto w 2019 r. i wskaźnika C/Z w październiku 2020 r., a druga to iloczyn wartości księgowej w końcu 2019 r. i wskaźnika C/Wk w październiku 2020 r. Średnia arytmetyczna z tych wartości rynkowych to szacowana wartość rynkowa firmy w październiku 2020 r

Informacje o portalu Europejska Firma.pl i Instytucie Europejskiego Biznesu

Portal EuropejskaFirma.pl i Instytut Europejskiego Biznesu zajmują się analizą wyników finansowych przedsiębiorstw. W ciągu 15 lat dokładnie przeanalizowali wyniki finansowe 200 tysięcy polskich firm. Analizy opierają się głównie na oficjalnych i wiarygodnych danych finansowych, przekazywanych przez firmy do Krajowego Rejestru Sądowego. Dane te są publiczne i ogólnie dostępne, by bezpieczniejsza była działalność gospodarcza. Analizy i rankingi pomagają w sprawdzeniu wiarygodności partnerów gospodarczych.

Od 2006 r. Instytut Europejskiego Biznesu organizuje Konkurs Gepardy Biznesu. Jeżeli w przyjętym okresie średnia z dynamik przychodów i zysku netto badanej firmy wynosi więcej niż 10 proc., przyznaje jej bezpłatnie tytuł Gepard Biznesu.

Od marca 2016 r. projekt ten jest chroniony za pomocą znaku towarowego Business Gepard w 28 krajach Unii Europejskiej.

Na podstawie danych z KRS instytut organizuje też od 2008 r. Konkurs Efektywna Firma, a od 2013 r. Program Promocyjny Mocna Firma Godna Zaufania.

Za Efektywną Firmę uznaje tę, w której stosunek zysku netto do przychodów wynosi więcej niż 5 proc. Tytuł Mocna Firma Godna Zaufania przysługuje tej, która w danym roku jest jednocześnie wyróżniona w Konkursie Gepardy Biznesu i Konkursie Efektywna Firma.

Od 2008 r. IEB na podstawie danych z KRS organizuje też Konkurs Brylanty Polskiej Gospodarki. Tytuł ten przyznaje firmom, których wartość rynkowa wynosi według jego szacunków więcej niż 10 mln zł.

Na podstawie danych finansowych instytut liczy wartość rynkową firm w uproszczony sposób, wykorzystując dwa wskaźniki z Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie: C/Z, czyli Cena do Zysku netto oraz C/Wk ? Cena do Wartości Księgowej.

Od 2012 r. instytut prowadzi Konkurs Wielki Modernizator. Tytuł przyznaje podmiotom, w których dwuletnia amortyzacja była wyższa niż 2 mln zł .

Od 2013 r. IEB organizuje Konkurs Światowa Firm Worldwide Company. Tytuł przyznaje przedsiębiorstwom eksportującym do minimum 5 krajów.

Każdego roku do instytut zgłaszają się firmy z prośbą, by przeanalizował ich wyniki finansowe i ocenił, czy zasługują na wyróżnienie w jego konkursach.

Oferta handlowa

Kontrakt w sprawie oferty handlowej:

Łukasz Krajewski

lukasz.krajewski@europejskafirma.pl

tel. 536 303 088, (22) 77 14 200

#europejskafirma #instytuteuropejskiegobiznesu #wyróżnieniadlafirm #prestiżowytytuł #wielkimodernizator #bigmodernizer