Aktualności

Wiceszef KNF: banki spółdzielcze stoją przed ważnym wyborem

Te banki spółdzielcze, które zdecydują sie na stworzenie systemu ochrony instytucjonalnej IPS wsiadają w coś na kształt Pendolino i po dekadzie mają szansę na wzrost udziału w rynku. Natomiast banki spółdzielcze wybierające inny typ zrzeszenia, decydują się na pociąg osobowy, powiedział w rozmowie z PAP wiceprzewodniczący KNF Wojciech Kwaśniak.

Wiceszef Komisji Nadzoru Finansowego przyznaje, że w wyniku obowiązywania nowej ustawy o bankach spółdzielczych stoją przed tym sektorem w tej chwili decyzje, które mogą przesądzić o przyszłości wielu banków.Zapewnia jednocześnie, że choć postępowaniem naprawczym jest obecnie objętych 39 banków spółdzielczych, to sytuacja całego sektora jest dobra.

Dodaje, że na początku tego roku po raz pierwszy, dzięki przywilejowi niepłacenia podatku bankowego, sektor bankowości spółdzielczej ma nawet lepsze wyniki niż banki komercyjne.

Cały wywiad przedrukował portal pb.pl:

Czytaj więcej na http://www.pb.pl/4431629,99083,wiceszef-knf-banki-spoldzielcze-stoja-przed-waznym-wyborem?utm_source=copyPaste&utm_medium=referral&utm_campaign=Firefox