Wyróżnieni

Trasko Invest Sp. z o.o. to Gepard Biznesu i Wielki Brylant Polskiej Gospodarki 2022

Trasko Invest Sp. z o.o. w Ostrzeszowie została wyróżniona przez Instytut Europejskiego Biznesu w XVII edycji Konkursu Gepardy Biznesu 2022 i XV edycji Konkursu Brylanty Polskiej Gospodarki 2022 na podstawie danych finansowych z Krajowego Rejestru Sądowego.

Wartość rynkowa przedsiębiorstwa w marcu 2021 r. została w sposób uproszczony oszacowana przez Instytut Europejskiego Biznesu na 286,5 mln zł, co dało mu tytuł Wielki Brylant Polskiej Gospodarki 2022.

Zajęła 2367. miejsce w prestiżowym rankingu Wielkie Brylanty Polskiej Gospodarki 2022.

Wielkie Brylanty Polskiej Gospodarki 2022

Spółka rozwija się dynamicznie – średnia z dynamik przychodów i zysku netto w latach 2019-2020 wyniosła w jej przypadku 18,2 proc. To przyniosło jej tytuł Gepard Biznesu 2022.

W duchu motta: „budujemy dla wymagających”, Trasko Invest nieustannie rozwija technologię i metodologię pracy oraz doskonali stosowane procesy i rozwiązania, by z sukcesem kompleksowo realizować inwestycje. Przez 25 lat obecności na rynku generalnego wykonawstwa w Polsce i poza jej granicami, firma zrealizowała ponad 700 obiektów o powierzchni przekraczającej 4 ,5 miliona mkw.

Biurowiec Trasko Invest w Ostrzeszowie. Zdjęcie: Trasko Invest.

Trasko Invest specjalizuje się w realizacji w systemie generalnego wykonawstwa dużych, zaawansowanych technologicznie inwestycji w segmentach budownictwa ogólnego, przemysłowego i inżynieryjnego – między innymi obiekty wielkoprzemysłowe takie jak hale produkcyjne, magazynowe, centra handlowe i logistyczne, obiekty mieszkaniowe czy projekty z zakresu branży OZE.

Historia działalności Trasko Invest to systematyczne umacnianie pozycji w branży przez realizację wszystkich etapów inwestycji budowlanych obejmujących koncepcję, projekt budowlany oraz wykonawczy, fazę realizacji, oddanie gotowej inwestycji „pod klucz” oraz skuteczny serwis gwarancyjny i pogwarancyjny.

Kompleksowość usług budowlanych oferowanych przez Trasko Invest zdeterminowana jest takimi wartościami, jak terminowość, wysoka jakość realizacji czy otwartość na nowe technologie z poszanowaniem zasad zrównoważonego rozwoju. Firma proaktywnie zarządza projektami, stale poprawia prosperowanie łańcucha dostaw oraz niezmiennie unowocześnia i upraszcza procesy budowy i wsparcia inwestycji.

Trasko Invest podczas realizacji przedsięwzięć proponuje proekologiczne i zrównoważone rozwiązania.

Magazyn wysokiego składowania z halą produkcyjną w Toruniu zbudowany przez Trasko Invest dla Toruńskich Zakładów Materiałów Opatrunkowych. Zdjęcie: Trasko Invest.

Wieloletnia strategia dywersyfikacji sektorowej oraz geograficznej przynosi efekty – firma posiada w portfelu zamówień różnorodne inwestycje zarówno na rodzinnym rynku jak i w krajach europejskich. Rozwój segmentowy zaowocował rozpoczęciem produkcji konstrukcji stalowych, ślusarki aluminiowej oraz prefabrykatów żelbetowych. Główne kierunki ekspansji to kraje europejskie.

Trasko Invest gwarantuje pełną kontrolę przebiegu procesu inwestycyjnego, krótkie terminy realizacji oraz wysoką jakość wykonania, co zostało docenione przez wielu inwestorów polskich i zagranicznych. Firmie zaufali między innymi tacy partnerzy, jak 7 R Logistic, Panattoni Europe, Toruńskie Zakłady Materiałów Opatrunkowych, Plastica, Italmetal, DHL, Decathlon, Waimea Holding czy MMP Neupack Polska.

Zakład produkcyjny zbudowany w Dużej Morawicy przez Trasko Invest dla firmy „U Jędrusia”. Zdjęcie: Trasko Invest.

Celem polityki jakości Trasko Invest jest zaoferowanie klientom usług o najwyższej jakości, znacznie wykraczających poza wąsko rozumianą „należytą realizację inwestycji”. Wieloletnie doświadczenie, innowacyjne podejście do projektów, stabilna kondycja firmy oraz wykwalifikowana kadra specjalistów są kluczowymi składowymi realizacji zamówień na najwyższym poziomie oraz utrzymania stabilnej pozycji Trasko Invest w czołówce polskich firm w branży.

Więcej informacji o firmie na stronie internetowej https://www.trasko.pl/

#europejskafirma #instytuteuropejskiegobiznesu #wyróżnieniadlafirm #brylantpolskiejgospodarki #businessbrilliant #najcenniejszefirmy #gepardbiznesu #businessgepard   #mocnafirmagodnazaufania  #strongcompany  #efektywnafirma #effectivecompany #WorldwideCompany  #WorldwideCompany #WielkiModernizator

Informacja o portalu Europejska Firma.pl i Instytucie Europejskiego Biznesu

Portal EuropejskaFirma.pl i Instytut Europejskiego Biznesu zajmują się analizą wyników finansowych przedsiębiorstw. W ciągu 16 lat dokładnie przeanalizowali wyniki finansowe ponad 200 tysięcy polskich firm. Analizy opierają się głównie na oficjalnych i wiarygodnych danych finansowych, przekazywanych przez firmy do Krajowego Rejestru Sądowego. Dane te są publiczne i ogólnie dostępne, by bezpieczniejsza była działalność gospodarcza. Analizy i rankingi pomagają w sprawdzeniu wiarygodności partnerów gospodarczych.

Od 2006 r. Instytut Europejskiego Biznesu organizuje Konkurs Gepardy Biznesu. Jeżeli w przyjętym okresie średnia z dynamik przychodów i zysku netto badanej firmy wynosi więcej niż 10 proc., przyznaje jej bezpłatnie tytuł Gepard Biznesu.

Od marca 2016 r. projekt ten jest chroniony za pomocą znaku towarowego Business Gepard w 28 krajach Unii Europejskiej.

Na podstawie danych z KRS instytut organizuje też od 2008 r. Konkurs Efektywna Firma, a od 2013 r. Konkurs Mocna Firma Godna Zaufania.

Za Efektywną Firmę uznaje tę, w której stosunek zysku netto do przychodów wynosi więcej niż 5 proc. Tytuł Mocna Firma Godna Zaufania przysługuje tej, która w danym roku jest jednocześnie wyróżniona w Konkursie Gepardy Biznesu i Konkursie Efektywna Firma.

Od 2008 r. IEB na podstawie danych z KRS organizuje też Konkurs Brylanty Polskiej Gospodarki. Tytuł ten przyznaje firmom, których wartość rynkowa wynosi według jego szacunków więcej niż 10 mln zł.

Na podstawie danych finansowych instytut liczy wartość rynkową firm w uproszczony sposób, wykorzystując dwa wskaźniki z Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie: C/Z, czyli Cena do Zysku netto oraz C/Wk – Cena do Wartości Księgowej.

Wartość rynkowa firm wykorzystywana jest od 2020 r. również w Konkursie Miasto Przyjazne Firmom, który instytut organizuje od 2007 r.

Od 2012 r. instytut prowadzi Konkurs Wielki Modernizator. Tytuł przyznaje podmiotom, w których dwuletnia amortyzacja była wyższa niż 2 mln zł.

Od 2013 r. IEB organizuje Konkurs Światowa Firma Worldwide Company. Tytuł przyznaje przedsiębiorstwom eksportującym do minimum 5 krajów.

Każdego roku do instytut zgłaszają się firmy z prośbą, by przeanalizował ich wyniki finansowe i ocenił, czy zasługują na wyróżnienie w jego konkursach.

Metodologia liczenia wartości rynkowej

Wartość rynkowa firm szacowana jest w sposób bardzo uproszczony przez porównaniu do wycen spółek krajowych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Do obliczeń wykorzystywane są wskaźniki C/Z (cena do zysku netto) i C/WK (cena do wartości księgowej, czyli cena do sumy kapitału własnego i zysku netto) średnie dla spółek krajowych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych, liczone przez analityków GPW.

Wskaźniki do liczenia wartości rynkowej spółek krajowych  w marcu 2021 r.

C/Z: 34,6

C/WK: 1,05

źródło: Biuletyn Statystyczny GPW https://www.gpw.pl/pub/GPW/statystyki/statystyki_miesieczne/202103_GPW.pdf

Według wskaźników giełdowych z marca 2021 r. zostały policzone dwie wartości rynkowe firmy w marcu 2021 r. Jedna to iloczyn zysku netto w 2020 r. i wskaźnika C/Z w marcu 2021 r., a druga to iloczyn wartości księgowej w końcu 2020 r. i wskaźnika C/Wk w marcu 2021 r. Średnia arytmetyczna z tych wartości rynkowych to szacowana wartość rynkowa firmy w marcu 2021 r.