Instytut

Startuje Akademia Rynku Kapitałowego

16 czerwca 2014 r. w siedzibie Giełdy Papierów Wartościowych odbędzie się Gala Inauguracyjna Akademii Rynku Kapitałowego, programu adresowanego głównie do członków rad nadzorczych oraz zarządów spółek już notowanych, jak i planujących debiut na giełdzie.

Program przygotowany został przez Instytut Rynku Kapitałowego oraz partnera merytorycznego ICAN Institute, wydawcę Harvard Business Review Polska. GPW jest patronem Akademii.

Liczę, że na pierwszej edycji programu Akademia Rynku Kapitałowego się nie skończy, ponieważ cel przyświecający tej inicjatywie jest słuszny i potrzebny w dzisiejszych czasach. Podnoszenie kwalifikacji kadry menadżerskiej przekłada się na wyższą jakość zarządzania spółką, a to jest prosta droga do odnoszenia sukcesów zarządzanego przedsiębiorstwa i jego zwycięstw na konkurencyjnym rynku. My możemy to ułatwić dzieląc się wiedzą ekspertów giełdowych i partnerów programu, a także dostarczając uczestnikom akademii unikatowe publikacje.  – mówi Mirosław Szczepański, Wiceprezes GPW.

Celem Akademii Rynku Kapitałowego jest skuteczne zwiększanie wartości spółki, bo wejście na giełdę wiąże się z koniecznością stosowania światowych standardów zarządzania. Dlatego zaproszeni do programu eksperci przekażą uczestnikom tajniki i narzędzia dostosowane do aktualnych wyzwań stojących przed firmami. Korzystają z nich menadżerowie najlepszych przedsiębiorstw na świecie.

W ramach pierwszej edycji Akademii Rynku Kapitałowego odbędzie się dziesięć dwudniowych zjazdów, w trakcie których wykłady poprowadzą eksperci ICAN Institute, GPW i partnerów. Sesje warsztatowe będą oparte na najnowszych studiach przypadków. Uczestnicy otrzymają komplet materiałów źródłowych, publikacje Harvard Business Publishing i  materiały multimedialne. Każdy uczestnik, który ukończy Akademię Rynku Kapitałowego otrzyma certyfikat.

Na inauguracyjnej gali 16 czerwca wystąpią m.in. dr Wiesław Rozłucki, dr Herbert Wirth, dr Wojciech Nagel oraz przedstawiciele ICAN Institute. Galę uświetni przemówienie Adama Maciejewskiego, Prezesa GPW.
Więcej informacji o projekcie na: http://www.akademiarynkukapitalowego.pl/