Gepardy Biznesu

Filplast  Głogówek Sp. z o.o. współpracuje z Politechniką Opolską

Jako jedni z niewielu w Polsce posiadamy własne laboratorium badawcze, które powstało w współpracy z Politechniką Opolską. Prowadzimy pełen zakres badań w ramach norm okiennych, mówi Filip Witek, Menedżer ds. Strategii i Rozwoju PPUH Filplast – Głogówek Sp. z o.o. w Głogówku.

Filip Witek, Menedżer ds. Strategii i Rozwoju PPUH Filplast – Głogówek Sp. z o.o. w Głogówku:
Firma Filplast jest jednym z największych i najprężniej działających producentów stolarki otworowej PCV i Aluminium na Opolszczyźnie. Początki działalności sięgają lat 90 –tych kiedy rozpoczęła się rewolucja okien PCV w Polsce. Bazując na 24-letnim doświadczeniu w produkcji okien, drzwi, rolet, fasad czy konstrukcji przeciw pożarowych, dysponujemy wykwalifikowaną kadrą liczącą ponad 270 osób. W sumie posiadamy ponad 20 000 mkw.  powierzchni produkcyjnych (zakład produkcji aluminium, zakłady produkcji PVC, zakład produkcji rolet), która zwiększa się wraz z ciągłymi inwestycjami. Obecnie wybudowaliśmy nowy zakład, w którym zainstalowaliśmy nowoczesną zautomatyzowaną linię do produkcji okien i drzwi PCV, która zwiększyła naszą wydajność produkcji o 30 proc.
Naszymi największymi odbiorcami są rynki zachodnio- i południowoeuropejskie. Prowadzimy ciągłą dywersyfikacje nowych rynków, które stawiają nowe wyzwania przed nami. W Polsce najdynamiczniej działamy w województwie opolskim i dolnośląskim. Największe zrealizowane inwestycje to: Salon Porsche, Centrum Wystawienniczo Konferencyjne Opole, Selt Opole, Magnolia Park Wrocław, Horizon Plaza Warszawa, Sonel Świdnica, Uniwersytet Łódzki Wydział Ekonomii i Socjologii, Fabryka Mebli Bydgoszcz, Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji w Opolu.
Image
Dzięki wieloletniej współpracy z stałymi dostawcami mamy ugruntowaną pozycję handlową. Negocjowane warunki dostawy materiałów i płatności oraz elastyczność podejścia naszych partnerów handlowych nie powodują ograniczeń w realizowaniu zarówno małych jak i dużych inwestycji.  Minimum ryzyka niewykonania kontraktu, gwarantuje nieograniczoną możliwość kredytowania firmy przez banki nas finansujące.  Zarówno w formie kredytowania jak i poręczenia płatności naszych zobowiązań.
Obecnie produkujemy 300 000 jednostek produkcyjnych rocznie. W ofercie posiadamy szeroki wachlarz systemów fasadowych wraz z specjalnymi certyfikowanymi konstrukcjami przeciwpożarowymi. Świadczymy usługę kompletną od projektu po montaż oraz zapewniamy obsługę serwisową. Posiadamy wydzielony zespół ds. inwestycji, w skład którego wchodzi kadra inżynieryjna z wykształceniem technicznym oraz posiadająca uprawnienia budowlane, co pozwala oferować kompleksowe usługi wykonawstwa.
Jako jedni z niewielu w Polsce posiadamy własne laboratorium badawcze, które powstało w współpracy z Politechniką Opolską. Prowadzimy pełen zakres badań w ramach norm okiennych. Wynikiem działalności są nie tylko nowe produkty, ale i systemy produkcji, na które w tym roku otrzymaliśmy patent nr P.395370. Ponadto posiadamy własne wzory użytkowe zastrzeżone w krajach Unii Europejskiej.
Zachodnioeuropejski poziom produkcji i utrzymania jakości, jak i bogata różnorodność produktów pozwala na wytwarzanie konstrukcji spełniających oczekiwania wymagających klientów. Wysoki stopień automatyzacji poprzez swobodne programowanie poszczególnych operacji pozwala dostosowywać proces produkcji do wymagań klientów z różnych rynków, które to z roku na rok stawiają nowe wyzwania.

Służymy fachowym doradztwem i bogatym doświadczeniem, które zapewniają powodzenie inwestycji.

PPUH Filplast – Głogówek Sp. z o.o. w Głogówku została wyróżniona w VIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Gepardy Biznesu 2013