Wyróżnieni

Sema – Print Sp. z o.o. sp.k. to Efektywna Firma, Gepard Biznesu, Mocna Firma Godna Zaufania i Wielki Brylant Polskiej Gospodarki 2022

Sema – Print Sp. z o.o. sp.k. w Krakowie została wyróżniona przez Instytut Europejskiego Biznesu w XVII edycji Konkursu Gepardy Biznesu 2022, XV edycji Konkursu Brylanty Polskiej Gospodarki 2022, XV edycji Konkursu Efektywna Firma 2022 i X edycji Konkursu Mocna Firma 2022 na podstawie danych finansowych z Krajowego Rejestru Sądowego.

Spółka rozwija się bowiem dynamicznie – średnia z dynamik przychodów i zysku netto w latach 2019-2020 wyniosła w jej przypadku 41,8 proc. To przyniosło jej tytuł Gepard Biznesu 2022.

Działa też efektywnie – średni stosunek zysku netto do przychodów w latach 2019 i 2020 r. osiągnął poziom 12,7 proc. To dało jej tytuł Efektywna Firma 2022. A razem zapewniło jej tytuł Mocna Firma Godna Zaufania 2022.

Wartość rynkowa przedsiębiorstwa w marcu 2021 r. została w sposób uproszczony oszacowana przez Instytut Europejskiego Biznesu na 102,9 mln zł, co dało mu tytuł Wielki Brylant Polskiej Gospodarki 2022.

Zajęło 6615. miejsce w prestiżowym rankingu Wielkie Brylanty Polskiej Gospodarki 2022.

Wielkie Brylanty Polskiej Gospodarki 2022

 

SEMA-PRINT działa na rynku od 1998 roku.  Oferuje szeroką gama tekstyliów reklamowych.

Jej oferta składa się głównie z zachodnioeuropejskich marek. Francuski SOL’S powierzył wyłącznie jej dystrybucję swoich produktów w Polsce. Brytyjska REGATTA oddała w jej ręce swoje kolekcje PROFESSIONAL i DARE 2B. Niemieccy producenci powiększyli jej asortyment o odzież promocyjną – JAMES & NICHOLSON, czapki – MYRTLE BEACH oraz wysokiej jakości o parasole marki FARE. Całość dopełnia duński LABEL FREE.

SEMA-PRINT ma w Polsce własną szwalnię. Zdjęcie ze strony https://www.facebook.com/semaprint/

Od samego początku działalności firmy niesłabnącym zainteresowaniem jej klientów – zwłaszcza tych z krajów Unii Europejskiej – cieszy się odzież szyta na specjalne zamówienie – CUSTOM MADE TEXTILES. Od wielu lat z powodzeniem rozwija i udoskonala tą gałąź produkcji. Jej szwalnia i wzorcownia wyposażone są w rewolucyjne narzędzie projektowania odzieży INVENTEX. Ten całkowicie komputerowy system, oparty na technologii CAD, umożliwia w bardzo szybki i precyzyjny sposób projektować odzież, stopniować ją i przygotowywać szablony.

SEMA-PRINT korzysta z nowoczesnych maszyn. W lipcu 2022 r. uruchomiła nowa drukarka DTG – AEOON Compact Plus.  Zdjęcie ze strony https://www.facebook.com/semaprint/

Na oferowanej odzieży SEMA-PRINT proponuje zdobienia wykonane różnorodnymi technikami ( sitodruk, nadruk transferowy, flock, sublimacja, haft komputerowy ). Posiada jedne z najnowocześniejszych maszyn drukujących i haftujących. Czternastokolorowe automaty sitodrukarskie oraz doświadczenie drukarzy firmy są gwarancją bardzo wysokiej jakości wykonywanych przez SEMA-PRINT zdobień.

Zaplecze maszynowe oraz kilkunastoletnie doświadczenie w produkcji odzieży reklamowej czynią z SEMA-PRINT niezwykle atrakcyjnego partnera.

Ma oddziały w Warszawie i Poznaniu.

Więcej o firmie pod adresem:  https://semaprint.com/

#europejskafirma #instytuteuropejskiegobiznesu #wyróżnieniadlafirm #brylantpolskiejgospodarki #businessbrilliant #najcenniejszefirmy #gepardbiznesu #businessgepard #mocnafirmagodnazaufania #strongcompany  #efektywnafirma #effectivecompany #WorldwideCompany #WielkiModernizator

Informacja o portalu Europejska Firma.pl i Instytucie Europejskiego Biznesu

Portal EuropejskaFirma.pl i Instytut Europejskiego Biznesu zajmują się analizą wyników finansowych przedsiębiorstw. Od 2006 roku dokładnie przeanalizowali wyniki finansowe ponad 200 tysięcy polskich firm. Analizy opierają się głównie na oficjalnych i wiarygodnych danych finansowych, przekazywanych przez firmy do Krajowego Rejestru Sądowego. Dane te są publiczne i ogólnie dostępne, by bezpieczniejsza była działalność gospodarcza. Analizy i rankingi pomagają w sprawdzeniu wiarygodności partnerów gospodarczych.

Od 2006 r. Instytut Europejskiego Biznesu organizuje Konkurs Gepardy Biznesu. Jeżeli w przyjętym okresie średnia z dynamik przychodów i zysku netto badanej firmy wynosi więcej niż 10 proc., przyznaje jej bezpłatnie tytuł Gepard Biznesu.

Od marca 2016 r. projekt ten jest chroniony za pomocą znaku towarowego Business Gepard w 28 krajach Unii Europejskiej.

Na podstawie danych z KRS instytut organizuje też od 2008 r. Konkurs Efektywna Firma, a od 2013 r. Konkurs Mocna Firma Godna Zaufania.

Za Efektywną Firmę uznaje tę, w której stosunek zysku netto do przychodów wynosi więcej niż 5 proc. Tytuł Mocna Firma Godna Zaufania przysługuje tej, która w danym roku jest jednocześnie wyróżniona w Konkursie Gepardy Biznesu i Konkursie Efektywna Firma.

Od 2008 r. IEB na podstawie danych z KRS organizuje też Konkurs Brylanty Polskiej Gospodarki. Tytuł ten przyznaje firmom, których wartość rynkowa wynosi według jego szacunków więcej niż 10 mln zł. Tytuł Wielki Brylanty Polskiej Gospodarki otrzymują firmy warte więcej niż 100 mln zł.

Na podstawie danych finansowych instytut liczy wartość rynkową firm w uproszczony sposób, wykorzystując dwa wskaźniki z Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie: C/Z, czyli Cena do Zysku netto oraz C/Wk – Cena do Wartości Księgowej.

Od 2012 r. instytut prowadzi Konkurs Wielki Modernizator. Tytuł przyznaje podmiotom, w których dwuletnia amortyzacja była wyższa niż 2 mln zł.

Od 2013 r. IEB organizuje Konkurs Worldwide Company. Tytuł przyznaje przedsiębiorstwom eksportującym do minimum 5 krajów.

Każdego roku do instytut zgłaszają się firmy z prośbą, by przeanalizował ich wyniki finansowe i ocenił, czy zasługują na wyróżnienie w jego konkursach.

Metodologia liczenia wartości rynkowej

Wartość rynkowa firm szacowana jest w sposób bardzo uproszczony przez porównaniu do wycen spółek krajowych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Do obliczeń wykorzystywane są wskaźniki C/Z (cena do zysku netto) i C/WK (cena do wartości księgowej, czyli cena do sumy kapitału własnego i zysku netto) średnie dla spółek krajowych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych, liczone przez analityków GPW.

Wskaźniki do liczenia wartości rynkowej spółek krajowych  w marcu 2021 r.

C/Z: 34,6

C/WK: 1,05

źródło: Biuletyn Statystyczny GPW https://www.gpw.pl/pub/GPW/statystyki/statystyki_miesieczne/202103_GPW.pdf

Według wskaźników giełdowych z marca 2021 r. zostały policzone dwie wartości rynkowe firmy w marcu 2021 r. Jedna to iloczyn zysku netto w 2020 r. i wskaźnika C/Z w marcu 2021 r., a druga to iloczyn wartości księgowej w końcu 2020 r. i wskaźnika C/Wk w marcu 2021 r. Średnia arytmetyczna z tych wartości rynkowych to szacowana wartość rynkowa firmy w marcu 2021 r.

Autor: Jerzy Krajewski