Efektywna FirmaGepardy BiznesuMocna Firma

Sandmix stawia na elastyczność i wysoką jakość

Mamy wiele pomysłów na nowe zastosowania naszych kruszyw, nie odcinamy się jednak od budownictwa. Ważnym odbiorcą naszych produktów jest sektor chemii budowlanej, dlatego bacznie obserwujemy zmieniającą się koniunkturę w produkcji produktów chemii i materiałów budowlanych, mówi Piotr Gamoń, prezes zarządu Sandmix Sp. z o.o. w Chróścicach.

Piotr Gamoń, prezes zarządu Sandmix Sp. z o.o. w Chróścicach:

Firma Sandmix działa od 2006 roku w Chróścicach na Opolszczyźnie. Zajmujemy się suszeniem i uszlachetnianiem żwirków i piasków kwarcowych. Posiadamy nowoczesne laboratorium oraz wyspecjalizowany transport do przewozu kruszyw.

Image
Piotr Gamoń, prezes zarządu Sandmix Sp. z o.o. w Chróścicach
Zwiększanie naszej rynkowej wartości potwierdzają takie wyróżnienia jak Diament Forbesa 2014 i 2015, Certyfikat Wiarygodności Biznesowej oraz Gepardy Biznesu. Sukces firmy Sandmix w czasie trudnym dla branży kruszyw i jej głównego odbiorcy − budownictwa jest wynikiem dbałości o jakość, realizacji w niszach rynkowych i odpowiadania na potrzeby odbiorców. Naszą dewizą jest elastyczność. Odpowiadamy na specjalne wymagania klientów, także dotyczące niestandardowej granulacji piasków i żwirów. Nasza oferta składa się z produktów dla specjalistów, które mają zastosowania w niszach różnych branż. Produkujemy m.in. specjalne piaski do produkcji polimerobetonu, produktów chemii budowlanej, a także piaski hamulcowe, żwiry filtracyjne, piaski formierskie.
Przywiązujemy dużą wagę do jakości naszych kruszyw, które badamy regularnie w naszym laboratorium – na każdym etapie procesu produkcji i przed wysyłką do klienta. Przeprowadzamy okresowe badania naszych złóż i współpracujemy z jednostkami badawczymi. Służymy także doradztwem technicznym w zakresie doboru kruszywa pod konkretne receptury produktowe.
Stawiamy na rozwój i mamy wiele pomysłów na nowe zastosowania naszych kruszyw, nie odcinamy się jednak od budownictwa. Ważnym odbiorcą naszych produktów jest sektor chemii budowlanej, dlatego bacznie obserwujemy zmieniającą się koniunkturę w produkcji produktów chemii i materiałów budowlanych. W nowym roku dużo może się zmienić pod względem nowych standardów jakości w wyrobach budowlanych. Sejm pracuje właśnie nad rządowym projektem ustawy o zmianie ustawy o wyrobach budowlanych i ustawy – Prawo budowlanej, która zakłada większą kontrolę i publikowanie badań jakości. To ważne dla branży dostawców, do której należy Sandmix, aby wyróżnikiem rynku stała się jakość, nie cena.

Sandmix Sp. z o.o. w Chróścicach została wyróżniona w VIII edycji ogólnopolskiego Konkursu Gepardy Biznes 2013, VI edycji ogólnopolskiego Konkursu Efektywna Firma 2013 oraz  I edycji Ogólnopolskiego Programu Promocyjnego Mocna Firma Godna Zaufania 2013.