Wyróżnieni

Roboplast Sp. z o.o. to Efektywna Firma, Gepard Biznesu, Mocna Firma Godna Zaufania, Wielki Brylant Polskiej Gospodarki i Wielki Modernizator 2022

Roboplast Sp. z o.o. w Radomiu to wyjątkowa firma, została bowiem wyróżniona przez Instytut Europejskiego Biznesu we wszystkich jego konkursach na podstawie wiarygodnych danych finansowych z Krajowego Rejestru Sądowego: w XVII edycji Konkursu Gepardy Biznesu 2022, XV edycji Konkursu Brylanty Polskiej Gospodarki 2022, XV edycji Konkursu Efektywna Firma 2022, XI edycji Konkursu Wielki Modernizator 2022 i X edycji Programu Promocyjnego Mocna Firma Godna Zaufania 2022.

Rozwija się bowiem dynamicznie – średnia z dynamik przychodów i zysku netto w latach 2019-2020 wyniosła w jej przypadku 23,5 proc. To przyniosło jej tytuł Gepard Biznesu 2022.

Działa też efektywnie – średni stosunek zysku netto do przychodów w 2020 r. osiągnął poziom 10,5 proc. To dało jej tytuł Efektywna Firma 2022. A razem zapewniło jej tytuł Mocna Firma Godna Zaufania 2022.

W latach 2019-2020 dokonała odpisów amortyzacyjnych na kwotę 4 mln zł, dzięki czemu zyskała tytuł Wielki Modernizator 2022.

Zajęła 4206. miejsce w prestiżowym rankingu Wielcy Modernizatorzy 2022.

Wielcy Modernizatorzy 2022

Wartość rynkowa firmy w marcu 2021 r. została w sposób uproszczony oszacowana przez Instytut Europejskiego Biznesu na 107,5 mln zł, co dało jej tytuł Wielki Brylant Polskiej Gospodarki 2022.

Zajęła 6357. miejsce w prestiżowym rankingu Wielkie Brylanty Polskiej Gospodarki 2022.

Wielkie Brylanty Polskiej Gospodarki 2022

To rodzinna, włoska firma, która jest liderem wśród producentów wysokiej jakości opakowań z tworzyw sztucznych. Poza produkcją opakowań firma zajmuje się również projektowaniem i termoformowaniem różnych materiałów głównie PET i PP.

Roboplast powstał w 1979 roku we Włoszech jako niewielka firma rodzinna i do dziś rozwija się prężnie pod skrzydłami członków rodziny Oderda. Spółka działa na arenie międzynarodowej oferując opakowania z tworzyw sztucznych przeznaczonych dla branży spożywczej, a także farmaceutycznej czy kosmetycznej. Posiadając wieloletnie doświadczenie i ogromną wiedzę Roboplast nieustannie wprowadza na rynek nowe produkty i rozwiązania technologiczne zapewniając najwyższą jakość usług, terminowość zleceń oraz dostaw.

Z roku na rok rośnie grono zadowolonych klientów, którzy dzięki kadrze wykwalifikowanych pracowników otrzymują wysokiej jakości opakowania z tworzyw sztucznych spełniające najwyższe standardy.

Zdjęcie ze strony https://roboplast.com.pl

W 2012 roku wychodząc naprzeciw potrzebom kluczowego klienta – firmy Ferrero – został otwarty zakład produkcyjny w Radomiu i tym samym stał się centrum obsługi i dystrybucji na rynki Europy środkowo – wschodniej. Dzięki temu Roboplast umocnił swoją pozycję lidera mogąc zaspokoić coraz większe potrzeby rynku a jednocześnie nadal oferować nowoczesne rozwiązania i produkty najwyższej klasy. Dobre relacje z klientami, które są kluczowe dla firmy, wiarygodność, partnerstwo, elastyczność sprawiają, że spółka dynamicznie rozwija się i jest gotowa na współpracę z nowymi partnerami biznesowymi.

Oferowane produkty są przeznaczone dla różnych odbiorców, choć największym zainteresowaniem cieszą się w przemyśle spożywczym, gdzie wykorzystywane są głównie w branży cukierniczej czy mięsnej. Oferta jest jednak na tyle bogata, że znajdują się w niej również pojemniki i tacki technologiczne, opakowania ekspozycyjne i zabezpieczające produkty podczas transportu oraz jednorazowe pojemniki i opakowania foliowe. Wszystko jest przygotowywane i realizowane indywidualnie pod potrzeby i oczekiwania klientów łącznie z uwzględnieniem takich parametrów jak grubość, wielkość, kształt czy kolor zamawianych opakowań.

Wszystkie proponowane rozwiązania i produkty są szyte na miarę i mają na celu wzmocnienie marki klienta począwszy od pomysłu, projektu, designu poprzez stworzenie prototypów, aż do finalnej realizacji projektu.

Więcej informacji o firmie na stronie internetowej https://roboplast.com.pl

#europejskafirma #instytuteuropejskiegobiznesu #wyróżnieniadlafirm #brylantpolskiejgospodarki #businessbrilliant #najcenniejszefirmy #gepardbiznesu #businessgepard   #mocnafirmagodnazaufania  #strongcompany  #efektywnafirma #effectivecompany #WielkiModernizator #JerzyKrajewski

Informacja o portalu Europejska Firma.pl i Instytucie Europejskiego Biznesu

Portal EuropejskaFirma.pl i Instytut Europejskiego Biznesu zajmują się analizą wyników finansowych przedsiębiorstw. W ciągu 16 lat dokładnie przeanalizowali wyniki finansowe ponad 200 tysięcy polskich firm. Analizy opierają się głównie na oficjalnych i wiarygodnych danych finansowych, przekazywanych przez firmy do Krajowego Rejestru Sądowego. Dane te są publiczne i ogólnie dostępne, by bezpieczniejsza była działalność gospodarcza. Analizy i rankingi pomagają w sprawdzeniu wiarygodności partnerów gospodarczych.

Od 2006 r. Instytut Europejskiego Biznesu organizuje Konkurs Gepardy Biznesu. Jeżeli w przyjętym okresie średnia z dynamik przychodów i zysku netto badanej firmy wynosi więcej niż 10 proc., przyznaje jej bezpłatnie tytuł Gepard Biznesu.

Od marca 2016 r. projekt ten jest chroniony za pomocą znaku towarowego Business Gepard w 28 krajach Unii Europejskiej.

Na podstawie danych z KRS instytut organizuje też od 2008 r. Konkurs Efektywna Firma, a od 2013 r. Konkurs Mocna Firma Godna Zaufania.

Za Efektywną Firmę uznaje tę, w której stosunek zysku netto do przychodów wynosi więcej niż 5 proc. Tytuł Mocna Firma Godna Zaufania przysługuje tej, która w danym roku jest jednocześnie wyróżniona w Konkursie Gepardy Biznesu i Konkursie Efektywna Firma.

Od 2008 r. IEB na podstawie danych z KRS organizuje też Konkurs Brylanty Polskiej Gospodarki. Tytuł ten przyznaje firmom, których wartość rynkowa wynosi według jego szacunków więcej niż 10 mln zł. Tym, których wartość rynkowa jest wyższa niż 100 mln zł, przyznaje tytuł Wielki Brylant Polskiej Gospodarki.

Na podstawie danych finansowych instytut liczy wartość rynkową firm w uproszczony sposób, wykorzystując dwa wskaźniki z Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie: C/Z, czyli Cena do Zysku netto oraz C/Wk – Cena do Wartości Księgowej.

Od 2012 r. instytut prowadzi Konkurs Wielki Modernizator. Tytuł przyznaje podmiotom, w których dwuletnia amortyzacja była wyższa niż 2 mln zł.

Od 2013 r. IEB organizuje Konkurs Światowa Firma Worldwide Company. Tytuł przyznaje przedsiębiorstwom eksportującym do minimum 5 krajów.

Każdego roku do instytut zgłaszają się firmy z prośbą, by przeanalizował ich wyniki finansowe i ocenił, czy zasługują na wyróżnienie w jego konkursach.

Metodologia liczenia wartości rynkowej

Wartość rynkowa firm szacowana jest w sposób bardzo uproszczony przez  porównaniu do wycen spółek krajowych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Do obliczeń wykorzystywane są wskaźniki C/Z (cena do zysku netto) i C/WK (cena do wartości księgowej, czyli cena do sumy kapitału własnego i zysku netto) średnie dla spółek krajowych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych, liczone przez analityków GPW.

Wskaźniki do liczenia wartości rynkowej spółek krajowych  w marcu 2021 r.

C/Z: 34,6

C/WK: 1,05

źródło: Biuletyn Statystyczny GPW https://www.gpw.pl/pub/GPW/statystyki/statystyki_miesieczne/202103_GPW.pdf

Według wskaźników giełdowych z marca 2021 r. zostały policzone dwie wartości rynkowe firmy w marcu 2021 r. Jedna to iloczyn zysku netto w 2020 r. i wskaźnika C/Z w marcu 2021 r., a druga to iloczyn wartości księgowej w końcu 2020 r. i wskaźnika C/Wk w marcu 2021 r. Średnia arytmetyczna z tych wartości rynkowych to szacowana wartość rynkowa firmy w marcu 2021 r.