Mocna Firma

Radscan Intervex – więcej czystego ciepła, wody i powietrza

Pierwsza w Polsce technologia odzysku ciepła ze spalin została zaprojektowana, wykonana i oddana do eksploatacji przez Radscan Intervex. Ta innowacyjna instalacja rozpoczęła pracę w styczniu 2015 w elektrociepłowni w Białymstoku należącej do Enea Wytwarzanie, mówi Andrzej Nowicki,  Dyrektor Radscan Intervex Polska Sp. z o.o. w Warszawie. 
 
Andrzej Nowicki,  Dyrektor Radscan Intervex Polska Sp. z o.o. w Warszawie:
Radscan Intervex działa na rynku od ponad 30 lat, oferując nowoczesne technologie w sektorze energetycznym i przemyśle, zawsze zwracając szczególną uwagę na aspekt ochrony środowiska.
Radscan Intervex projektuje i dostarcza „pod klucz” instalacje dobrane dokładnie do indywidualnych warunków technicznych. Bierzemy całkowitą odpowiedzialność za technologię procesów, dobór urządzeń, realizację prac oraz zapewniamy uzyskanie gwarantowanych parametrów energetycznych.
Image
Głównym obszarem działania firmy jest projektowanie i wykonanie instalacji kondensacji spalin. Dzięki odzyskowi ciepła przez skraplanie wilgoci zawartej w spalinach z paliw wilgotnych, takich jak surowa biomasa czy odpady komunalne, nie tylko odzyskujemy znaczną ilość traconej dotychczas energii cieplnej, ale również poważnie redukujemy emisję pyłów lotnych, substancji kwasowych i aerozoli emitowanych do atmosfery. Ponadto zastosowanie naszych układów kondensacji spalin zmniejsza znacznie emisję CO2, jednocześnie zapewniając wzrost sprawności i efektywności energetycznej całego systemu. Potrafimy zwiększyć ilość wytwarzanego ciepła nawet o 30 proc. przy tej samej ilości zużytego paliwa. Optymalne wykorzystanie energii pierwotnej zawartej w paliwie nie tylko poprawia bilans energetyczny wytwarzania ciepła, ale również czyni ją wyjątkowo opłacalną ekonomicznie. Proste okresy zwrotu z inwestycji w tę technologię rzadko przekraczają 3 lata.
Image
W ciągu ostatnich pięciu lat Radscan Intervex stał się liderem w tym obszarze i może pochwalić się 100 projektami zrealizowanymi dla klientów głównie w krajach skandynawskich, ale również w innych krajach europejskich, w tym w Polsce. Sukces ten zawdzięczmy przede wszystkim doskonale przygotowanej kadrze inżynierskiej, a także w dużej mierze zdobywanemu przez wiele lat doświadczeniu, które przekłada się na najwyższą jakość i niezawodność dostarczanych przez nas technologii.
Radscan Intervex poza układami kondensacji spalin ma w swojej ofercie również inne, stale zyskujące popularność technologie. Należą do nich: opatentowana technologia odsiarczania spalin Intervex oraz membranowa technologia oczyszczania wody.
Oczyszczanie wody stało się dla nas bardzo ważną i rozwojową częścią oferty zarówno w połączeniu z kondensacją spalin jak i z powodzeniem działającą niezależnie. Firma Radscan Intervex udoskonaliła technologię separacji zanieczyszczeń ze skroplin, dzięki czemu powstały unikalne, nowoczesne systemy oparte na technologiach membranowych. Do zalet tej technologii należy duża wydajność, bardzo niskie koszty eksploatacji oraz niezawodność wynikająca głównie z prostej konstrukcji.
Z dumą podkreślamy fakt, że pierwsza w Polsce technologia odzysku ciepła ze spalin została zaprojektowana, wykonana i oddana do eksploatacji przez Radscan Intervex. Ta innowacyjna instalacja rozpoczęła pracę w styczniu 2015 w elektrociepłowni w Białymstoku należącej do Enea Wytwarzanie.

Radscan Intervex Polska Sp. z o.o. w Warszawie została wyróżniona w IX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Gepardy Biznesu 2014, w VII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Efektywna Firma 2014 i w II edycji Ogólnopolskiego Programu Promocyjnego Mocna Firma Godna Zaufania 2014  przez Instytutu Nowoczesnego Biznesu na podstawie wiarygodnych danych finansowych z Krajowego Rejestru Sądowego.