Wyróżnieni

Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe Euro-Trans Sp. z o.o. to Efektywna Firma, Wielki Brylant Polskiej Gospodarki i Wielki Modernizator 2022

Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe Euro-Trans Sp. z o.o. w Warszawie została wyróżniona przez Instytut Europejskiego Biznesu w XV edycji Konkursu Brylanty Polskiej Gospodarki 2022, XV edycji Konkursu Efektywna Firma 2022 i XI edycji Konkursu Wielki Modernizator 2022 na podstawie danych finansowych z Krajowego Rejestru Sądowego.

Wartość rynkowa spółki w marcu 2021 r. została w sposób uproszczony oszacowana przez Instytut Europejskiego Biznesu na 209 mln zł, co dało jej tytuł Wielki Brylant Polskiej Gospodarki 2022

Zajęła 3381. miejsce w prestiżowym rankingu Wielkie Brylanty Polskiej Gospodarki 2022.

Wielkie Brylanty Polskiej Gospodarki 2022

Działa też efektywnie – średni stosunek zysku netto do przychodów w 2020 r. osiągnął poziom 7,9 proc. To dało jej tytuł Efektywna Firma 2022.

W latach 2019-2020 dokonała odpisów amortyzacyjnych na kwotę 22 mln zł, dzięki czemu zyskała tytuł Wielki Modernizator 2022.

Zajęła 798. miejsce w prestiżowym rankingu Wielcy Modernizatorzy 2022.

Wielcy Modernizatorzy 2022

P.H.U. EURO – TRANS Sp. z o.o. – jest liderem polskiego rynku zintegrowanych rozwiązań transportowych branży budowlanej. Działa od 2003 roku, zajmując się transportem kruszyw, cementu oraz betonu. Świadczy usługi wynajmu pomp do betonu, koparek do rozładunku wagonów kolejowych oraz ładowarek kołowych do załadunku kruszyw. To zespół doświadczonych ludzi, którzy dzięki swej wiedzy i doświadczeniu, przy wykorzystaniu odpowiedniego sprzętu, sprostają każdemu powierzonemu zadaniu.

Dysponuje nowoczesną flotą samochodową (betonomieszarki, wywrotki, cementowozy oraz pompy do betonu ). Dodatkowo posiada ładowarki kołowe i koparki przystosowane do rozładunku wagonów kolejowych. Najwyższą jakość przewozów i usług oraz terminowe dostawy uzasadnia długoletnim doświadczeniem w przewozach oraz oparciem o sprzęt renomowanych i sprawdzonych marek

Sprzęt przedsiębiorstwa jest rozlokowany na terenie Warszawy oraz w poszczególnych bazach na terenie całej Polski: Wrocław, Poznań, Bydgoszcz, Gdańsk, Kielce, Łódź, Płock, Wyszków, Białystok, Rzeszów, Gliwice, Katowice, Olsztyn, Działoszyn, Lublin. Takie rozlokowanie pozwala jej elastycznie reagować na potrzeby klientów.

Klientom oferuje:

  • transport kruszyw
  • transport betonu
  • transport cementu
  • pompowanie betonu
  • wynajem ładowarek kołowych
  • rozładunek wagonów

Kompetencje spółki potwierdza realizacja licznych projektów oraz zaangażowanie jej specjalistów. Posiada zróżnicowane i nowoczesne zaplecze logistyczne, obejmujące ponad 300 jednostek transportowych renomowanych marek (Liebherr, Putzmeister, Schwing, Spitzer Silo-Fahrzeugwerke, Caterpillar (CAT), Mercedes, Scania). To sprawia, że z jej usług korzystają najwięksi producenci betonu wPolsce: kopalnie kruszyw oraz liderzy branży budowlanej, realizujący inwestycje infrastrukturalne oraz mieszkaniowo-komercyjne.

Obok specjalistycznego sprzętu i floty pojazdów, które systematycznie podlegają wymianie na najnowsze modele; istotnym komponentem sukcesu EURO-TRANS jest terminowość i indywidualne podejście do potrzeb klientów. Firma działa kompleksowo w oparciu o najwyższe standardy branżowe. Jej osiągnięcia doceniane są przez partnerów biznesowych, a także niezależne organizacje audytorskie, lokujące EURO-TRANS w gronie największych i najefektywniej zarządzanych firm transportowych w Polsce.

Więcej o firmie pod adresem: https://www.eurotrans.waw.pl

#europejskafirma.pl #instytuteuropejskiegobiznesu #wyróżnieniadlafirm #brylantpolskiejgospodarki #businessbrilliant #najcenniejszefirmy #gepardbiznesu #businessgepard #mocnafirmagodnazaufania #strongcompany  #efektywnafirma #effectivecompany #WorldwideCompany #WielkiModernizator

Informacja o portalu Europejska Firma.pl i Instytucie Europejskiego Biznesu

Portal EuropejskaFirma.pl i Instytut Europejskiego Biznesu zajmują się analizą wyników finansowych przedsiębiorstw. Od 2006 roku dokładnie przeanalizowali wyniki finansowe 300 tysięcy polskich firm. Analizy opierają się głównie na oficjalnych i wiarygodnych danych finansowych, przekazywanych przez firmy do Krajowego Rejestru Sądowego. Dane te są publiczne i ogólnie dostępne, by bezpieczniejsza była działalność gospodarcza. Analizy i rankingi pomagają w sprawdzeniu wiarygodności partnerów gospodarczych.

Od 2006 r. Instytut Europejskiego Biznesu organizuje Konkurs Gepardy Biznesu. Jeżeli w przyjętym okresie średnia z dynamik przychodów i zysku netto badanej firmy wynosi więcej niż 10 proc., przyznaje jej bezpłatnie tytuł Gepard Biznesu.

Od marca 2016 r. projekt ten jest chroniony za pomocą znaku towarowego Business Gepard w 28 krajach Unii Europejskiej.

Na podstawie danych z KRS instytut organizuje też od 2008 r. Konkurs Efektywna Firma, a od 2013 r. Konkurs Mocna Firma Godna Zaufania.

Za Efektywną Firmę uznaje tę, w której stosunek zysku netto do przychodów wynosi więcej niż 5 proc. Tytuł Mocna Firma Godna Zaufania przysługuje tej, która w danym roku jest jednocześnie wyróżniona w Konkursie Gepardy Biznesu i Konkursie Efektywna Firma.

Od 2008 r. IEB na podstawie danych z KRS organizuje też Konkurs Brylanty Polskiej Gospodarki. Tytuł ten przyznaje firmom, których wartość rynkowa wynosi według jego szacunków więcej niż 10 mln zł. Tytuł Wielki Brylanty Polskiej Gospodarki otrzymują firmy warte więcej niż 100 mln zł.

Na podstawie danych finansowych instytut liczy wartość rynkową firm w uproszczony sposób, wykorzystując dwa wskaźniki z Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie: C/Z, czyli Cena do Zysku netto oraz C/Wk – Cena do Wartości Księgowej.

Od 2012 r. instytut prowadzi Konkurs Wielki Modernizator. Tytuł przyznaje podmiotom, w których dwuletnia amortyzacja była wyższa niż 2 mln zł.

Od 2013 r. IEB organizuje Konkurs Worldwide Company. Tytuł przyznaje przedsiębiorstwom eksportującym do minimum 5 krajów.

Każdego roku do instytut zgłaszają się firmy z prośbą, by przeanalizował ich wyniki finansowe i ocenił, czy zasługują na wyróżnienie w jego konkursach.

Metodologia liczenia wartości rynkowej

Wartość rynkowa firm szacowana jest w sposób bardzo uproszczony przez porównaniu do wycen spółek krajowych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Do obliczeń wykorzystywane są wskaźniki C/Z (cena do zysku netto) i C/WK (cena do wartości księgowej, czyli cena do sumy kapitału własnego i zysku netto) średnie dla spółek krajowych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych, liczone przez analityków GPW.

Wskaźniki do liczenia wartości rynkowej spółek krajowych  w marcu 2021 r.

C/Z: 34,6

C/WK: 1,05

źródło: Biuletyn Statystyczny GPW https://www.gpw.pl/pub/GPW/statystyki/statystyki_miesieczne/202103_GPW.pdf

Według wskaźników giełdowych z marca 2021 r. zostały policzone dwie wartości rynkowe firmy w marcu 2021 r. Jedna to iloczyn zysku netto w 2020 r. i wskaźnika C/Z w marcu 2021 r., a druga to iloczyn wartości księgowej w końcu 2020 r. i wskaźnika C/Wk w marcu 2021 r. Średnia arytmetyczna z tych wartości rynkowych to szacowana wartość rynkowa firmy w marcu 2021 r.

Autor: Jerzy Krajewski