Klub

Profix Targosz i Wspólnicy S.J. w Krakowie członkiem Klubu Nowoczesnego Biznesu

Profix Targosz i Wspólnicy S.J. w Krakowie została członkiem Klubu Nowoczesnego Biznesu. Zdobyła tytuł Gepard Biznesu 2015, bo rozwijała się dynamicznie, a jej wartość rynkowa od marca 2014 r. do marca 2015 r. wzrosła o 273,3 proc. z 7,7 mln zł do 28, 7 mln zł. Uzyskała też tytuły Efektywna Firma 2015 oraz Mocna Firma Godna Zaufania 2015.

Profix Targosz i Wspólnicy S.J. w Krakowie tak przedstawia się na swojej stronie internetowej.

http://profixhale.pl/about-company/

Firma działa na polskim rynku budowlanym od 1987 roku. Nasza siedziba znajduje się w Krakowie. Początkowo specjalizowała się w projektowaniu oraz drobnych pracach ogólnobudowlanych. W roku 1991 właściciel firmy Tadeusz Targosz nawiązał kontakt z jednym z renomowanym producentem hal stalowych ze Szwecji. Profix zyskał pełnomocnictwo do reprezentowania firmy w południowej i południowo-wschodniej Polsce. W tamtych czasach hale stalowe nie miały dobrej renomy. Dominowały skojarzenia z enerdowskimi „blaszakami”, których jedynymi zaletami były niska cena oraz szybkość montażu. Okazywały się jednak zupełnie niepraktyczne w eksploatacji – w lecie panował w nich żar, w zimie nie można było w nich wytrzymać z powodu chłodu. Z tego względu przekonanie potencjalnych klientów do nowej technologii nie było łatwym zadaniem. Pierwszą halę udało się sprzedać dopiero po roku działalności. Była przeznaczona na myjnię samochodową w rejonie ronda Matecznego w Krakowie.

Współpraca Profixu ze szwedzkim producentem hal stalowych trwała nieprzerwanie przez 17 lat. Zakończyła się w roku 2008. W tym czasie firma zrealizowała przeszło 400 projektów hal stalowych. Od roku 2000 Profix regularnie uzyskiwał tytuł Przedsiębiorstwa Fair Play, a w 2004 roku zdobył Złotą Statuetkę Przedsiębiorstwa Fair Play. Ponadto w roku 2001 firma zdobyła Medal Europejski przyznawany przez Urząd Komitetu Integracji Europejskiej i Business Centre Club.

 

Lata 2008-2011 to dla Profixu czas, kiedy firma skupiała się głównie na realizacji własnych inwestycji, takich jak biurowiec Platinum przy ul. Kordylewskiego 1 w Krakowie, kompleks pięciu hal produkcyjno-magazynowo-biurowych dla Centrum Obsługi Logistycznej Presko czy hala produkcyjno-magazynowa wraz z budynkiem biurowym o powierzchni 4930 m2 w Niepołomicach.

 

Na początku roku 2012, z inicjatywy Tadeusza i Krzysztofa Targoszów (synów założyciela firmy) podjęto decyzję o powrocie do przysłowiowych korzeni i skupieniu się na dostawie i montażu hal stalowych.