Efektywna FirmaPolskie BrylantyŚwiatowa FirmaWielcy Modernizatorzy

PROFI oferuje żywność smaczną, zdrową i bezpieczną

Nie stosujemy sztucznych dodatków oraz substytutów naturalnych surowców, a trwałość naszych produktów zapewnia obróbka termiczna. Nasze ostatnie nowości rynkowe jak Hummus czy  Sunny Salads, są odpowiedzią na zmieniające się trendy żywieniowe i oczekiwania konsumenta, mówi Jerzy Koszarny, prezes zarządu Wielkopolskiej Wytwórni Żywności PROFI Sp. z o.o. sp. k. w Grabowie nad Prosną.

Jerzy Koszarny, prezes zarządu Wielkopolskiej Wytwórni Żywności PROFI Sp. z o.o. sp. k. w Grabowie nad Prosną:

Wielkopolska Wytwórnia Żywności PROFI to wykwalifikowana kadra pracownicza, nowoczesny zakład produkcyjny,  certyfikowane standardy i zaawansowane technologie oraz wysokiej jakości produkty spożywcze. Firma działa od 1993 roku i zbudowana jest w całości na polskim kapitale. Dziś z sukcesem wykorzystuje ponad dwudziestoletnie doświadczenie w produkcji smacznej żywności. Liczne nagrody i wyróżnienia sprawiają, że produkty tej marki zdobywają zaufanie i uznanie wśród konsumentów w Polsce i za granicą.

Jakość i smak

Od ponad 20 lat, w naszej firmie realizujemy misję produkowania żywności smacznej i najwyższej jakości, dlatego używamy składników pozyskanych od najlepszych producentów mięs, jaj czy warzyw. Nie stosujemy sztucznych dodatków oraz substytutów naturalnych surowców, a trwałość naszych produktów zapewnia obróbka termiczna. Nasze ostatnie nowości rynkowe jak Hummus czy dwanaście sałatek lunchowych Sunny Salads z kategorii dania chłodzone, są odpowiedzią na zmieniające się trendy żywieniowe i oczekiwania konsumenta. Produkty opracowujemy pod okiem dietetyka, z uwzględnieniem potrzeb osób świadomie dbających o zdrowie, które w szybkich daniach coraz częściej szukać będą elementów zdrowego odżywiania. Linia Sunny Salads to sałatki bezglutenowe, sałatki niskokaloryczne, mięsne będące źródłem białka dla osób aktywnych sportowo, czy bezmięsne dla wegetarian. Bazą wszystkich sałatek są pełnoziarniste makaron i ryż oraz bogate kasze; jaglana, kus-kus, pęczak czy odżywcze ziarna; ciecierzyca, soczewica.
Image
Jerzy Koszarny, prezes zarządu Wielkopolskiej Wytwórni Żywności PROFI Sp. z o.o. sp. k. w Grabowie nad Prosną
Z myślą o tej grupie konsumentów przygotowujemy również smaczne dania gotowe tj. osiemnaście tradycyjnych zup, których domowy smak zamykamy w nowoczesnym, wygodnym i bezpiecznym opakowaniu typu doy-pack. Warto wspomnieć o tym, że w naszej ofercie znajduje się coraz więcej produktów bez glutenu. Są one oznaczone na opakowaniu specjalnym symbolem produktu bezglutenowego. Jesteśmy dumni, że pracując w oparciu o nasze tradycyjne receptury, przekazujemy w ręce naszych klientów produkt smaczny, zdrowy i bezpieczny.
Produkt flagowy to…
Wielkopolski Pasztet z drobiem to sztandarowy produkt Profi i lider sprzedaży. Popularny w kraju i za granicą pasztet przygotowujemy w oparciu o własne receptury, z wykorzystaniem wysokiej jakości surowców. Jako pierwsi na polskim rynku wprowadziliśmy innowacyjne, lekkie i ergonomiczne puszki aluminiowe. Produkujemy także pierwszy na rynku pasztet z błonnikiem oraz pasztety dworskie typu premium, grubo mielone, pakowane w słoiczkach, dla smakoszy (z gęsi, królika, jelenia, kaczki i dzika). Nasze pasztety są zwycięzcami wielu nagród rynkowych i konsumenckich, co jest dla nas prawdziwym powodem do dumy.
Człowiek i innowacyjne podejście do biznesu
Jesteśmy firmą innowacyjną. Dzięki inwestycjom w kapitał ludzki, nowoczesny park maszynowy
i infrastrukturę, a także dzięki kreatywności i stawianiu na nowoczesne rozwiązania, dynamicznie rozwijamy się z roku na rok. Cenimy naszych pracowników. Zauważamy ich zaangażowanie oraz pasję, z jaką wykonują swoją pracę na każdym etapie produkcji. Jest to dla nas szczególnie ważne, bo wyznajemy zasadę, że firma to przede wszystkim ludzie. Mamy to szczęście, że możemy pracować z najlepszymi.
Venture capital
Firma PROFI to przykład wielkiego sukcesu, osiągniętego dzięki funduszowi venture capital. W 1993 r. założycielom firmy pomógł fundusz TISE.  Nikt im nie chciał udzielić kredytu, bo banki nie wierzyły w powodzenie przedsięwzięcia. Fundusz zaryzykował i dużo zarobił. Zadowoleni są również założyciele PROFI, bo bez pieniędzy z funduszu nie stworzyliby dużej firmy. A dzięki venture capital przeżyli wspaniałą przygodą i są milionerami.
TISE  jako fundusz Venture Capital zgodnie z ideą takiego inwestowania na niepublicznym rynku kapitałowym , wszedł w struktury tworzonej spółki WWŻ Profi , poprzez objęcie w niej udziałów. Forma ta spowodowała , że fundusz stał się współwłaścicielem spółki , podejmując podobne ryzyko przedsięwzięcia , jak jej pozostali udziałowcy. Dla osób fizycznych , taki sposób inwestowania jest interesujący , ponieważ pozyskuje się kapitał bez kredytu , uzyskuje wsparcie menadżerskie od inwestora , a także jest pełna wiedza o czasie zaangażowania funduszu w inwestycję oraz o sposobie i zasadach wycofania kapitału ze spółki. Oczywiście , wprowadzenie nowego inwestora do spółki , budzi wśród wielu przedsiębiorców poważne obawy co do wzajemnej współpracy , utraty części władzy , sposobu prowadzenia spółki czy też utraty części zysków. Dlatego tak ważnym jest bardzo precyzyjne zapisanie tych wszystkich zagadnień w umowie spółki.
Natomiast  z punktu widzenia funduszu , takie inwestycje obarczone są większym prawdopodobieństwem niepowodzenia , ponieważ są to inwestycje w spółki będące zazwyczaj na wczesnych etapach swojego rozwoju. Tutaj bardzo istotną role odgrywa rzetelnie wykonany biznes plan dla danego przedsięwzięcia, który będzie  kluczowym dokumentem dla akceptacji projektu. To ryzyko dla funduszu , może i powinno być zrekompensowane poprzez bieżące osiągnięcie odpowiedniego poziomu zysku oraz odpowiedniego ekwiwalentu  przy wyjściu z inwestycji. Proces ten jednak należy przeprowadzić  łagodnie dla spółki , aby była ona przygotowana na zakończenie wsparcia ze strony inwestora  oraz aby rynek nie zareagował negatywnie na tę sytuację.
W przypadku WWŻ Profi okres wyjścia funduszu był podzielony na dwa etapy , a jego warunki określała umowa i było to 7 lat od chwili zaangażowania w tę inwestycję.
Plany
Pomysłów nam nie brakuje, a prace nad większością z nich już trwają. Szczegółów nie mogę zdradzić, ale mogę zapewnić już dziś, że dokładamy starań, by wkrótce znów zaskoczyć rynek.

Wielkopolska Wytwórnia Żywności PROFI Sp. z o.o. sp. k. w Grabowie nad Prosną została wyróżniona w VII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Efektywna Firma 2014, VII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Potęga Biznesu Godna Zaufania 2014, w III edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wielcy Modernizatorzy Polski  2014  i  w II edycji Ogólnopolskiego Konkursu Światowa Firma 2014.