Światowa Firma

Poznaliśmy polskich Globalnych Liderów Przyszłości

18 listopada 2014 r. poznaliśmy wyniki konkursu Globalni Liderzy Przyszłości, który objął 200 polskich firm a był organizowany przez Think Tank Poland Go Global. To Audioteka, Benhauer i PBKM.

Moje serdeczne gratulacje, miałem olbrzymią przyjemność być kierownikiem naukowym tego projektu.

Poniżej krótkie info o tych firmach:

1. Audioteka – stworzyła model biznesowy, umożliwiający szybkie wchodzenie na kolejne rynki z ofertą audiobooków. Jest już obecna w kilkudziesięciu krajach, na czterech kontynentach, a ich produkty są często preinstalowane we współpracy z producentami samochodów i smartfonów.

2. Benhauer – obecność w 12 krajach, ponad tysiąc klientów i stworzenie systemu SALESmanago, lokuje formę wśród 5 najlepszych systemów SMA. Umożliwia klientom automatyzację i zwiększenie efektywności marketingu i sprzedaży.

3. Polski Bank Komórek Macierzystych – dzięki przejęciom i rozwojowi własnej sieci laboratoriów, osiągnął pozycję lidera w Polsce i drugiego gracza w Europie, na wymagającym  rynku bankowania krwii pępowinowej

Dodatkowo mieliśmy 10 finalistów. Poniżej króciutkie opisy tych firm:

1. APS energia – produkuje systemy  zasilania awaryjnego dla sektora energetycznego. Lider w Polsce i jeden z najważniejszych graczy w Europie.

2. eLeader – wytycza trendy w aplikacjach mobilnych i systemach dla sektora bankowego oraz oferuje zaawansowane oprogramowanie do zarzadzania flota sprzedaży z funkcją rozpoznawania obrazu..  Odnosi sukcesy biznesowe w wielu krajach na kilku kontynentach.

3. Funmedia – umożliwia naukę języków obcych poprzez e-learning. Ma 400 tysięcy klientów na wszystkich kontynentach. Wysoką skuteczność osiąga przez wzbogacenie nauki mechanizmami grywalizacji.

4. LZMO – wdrożyło   nowoczesna technologię produkcji wkładów kominowych w ceramice izostatycznej, ma najbardziej efektywna linię produkcyjna na świecie. .

5. Mercator Medical – lider w Europie Środkowo-Wschodniej i Polsce, w produkcji jednorazowych rękawic ochronnych.

6. Ponar Wadowice – dostarcza elementy hydrauliki siłowej oraz całe linie technologiczne oparte na hydraulice. Posiada certyfikat platynowego dostawcy Caterpillar

7. OTCF – stworzył nową kategorię na rynku: sport & fashion. Wykorzystuje unikalne kompetencje w sprzedaży odzieży sportowej, między innymi poprzez sponsoring sportowy. Stworzył markę 4F, którą noszą polscy olimpijczycy.

8. Rec Global – dostarcza oprogramowanie informatyczne, a także do urządzeń AGD i samochodów w technologii M2M. Ma liczne sukcesy w  w ekspansji zagranicznej.

9. Solaris Optics – produkuje precyzyjne elementy optyki użytkowej do zastosowań w przemyśle. Posiada bardzo zaawansowany dział badawczo-rozwojowy oraz bardzo znaną i szanowaną w Europie markę.

10. ZPAS Group – oferuje zaawansowane technologicznie rozwiązania dla teleinformatyki, telekomunikacji i energetyki. Zarówno masowo, jak i w krótkich seriach.

Krzysztof Rybiński

źródło: Rybinski.eu