Światowa Firma

Polski hIT w USA

Co druga misja gospodarcza z Polski jedzie do Doliny Krzemowej, a kilkanaście naszych firm komputerowych wchodzi do Ameryki – informuje „Puls Biznesu”.
Polskie firmy coraz pewniej rozpychają się w USA. – Zidentyfikowaliśmy niemal 40 polskich firm, które aktywnie działają w tym kraju, ale to na pewno nie wszystkie, bo wielu przedsiębiorców otwiera amerykańskie spółki czy joint venture i nie zawsze mamy dostęp do informacji – mówi Paweł Pietrasieński, szef Wydziału Promocji Handlu i Inwestycji (WPHI) ambasady RP w Waszyngtonie.

Już wiadomo, co będzie polskim hitem w najbliższych miesiącach. – To będzie rok bardzo intensywnej aktywności polskich firm IT, w tym producentów gier elektronicznych. Co druga polska misja przyjeżdża dziś właśnie do Doliny Krzemowej. Przyczółki zbudują też wytwórcy urządzeń medycznych i spółki biotechnologiczne – dodaje Paweł Pietrasieński.

Wartość amerykańskiego rynku IT przekracza 600 mld dol. i jest większa od PKB Polski. Polski rząd stawia więc na Dolinę Krzemową. Nigdy nie miał tam przedstawicielstwa, teraz powstało jednak biuro akceleracyjne WPHI w San Francisco – mieście, które jest siedzibą większości spółek z sektorów elektronicznych.

źródło: PAP za Wyborcza.biz