Światowa Firma

PESA Bydgoszcz SA dywersyfikuje produkty i rynki

„Nasze pociągi i tramwaje służą przewoźnikom i pasażerom nie tylko w Polsce, ale też na Litwie, Ukrainie, Białorusi oraz we Włoszech, na Węgrzech, w Rumunii, Czechach i Kazachstanie. Niebawem zadebiutują w Niemczech oraz w Rosji”, mówi Tomasz Zaboklicki , prezes PESA Bydgoszcz SA  w Bydgoszczy.

 

 Tomasz Zaboklicki , prezes PESA Bydgoszcz SA  w Bydgoszczy

PESA Bydgoszcz SA jest największą polską firmą produkującą i modernizującą pojazdy szynowe – firmą o ponad 160-letnich tradycjach; przede wszystkim jednak reagującą na współczesne wyzwania rynku i stawiającą na rozwój.

Image

W ostatnich latach PESA konsekwentnie realizuje przyjętą w produkcji i w marketingu politykę dywersyfikacji zarówno produktów, jak i rynków.

Nasze pociągi i tramwaje służą przewoźnikom i pasażerom nie tylko w Polsce, ale też na Litwie, Ukrainie, Białorusi oraz we Włoszech, na Węgrzech, w Rumunii, Czechach i Kazachstanie. Niebawem – na mocy zawartych już kontraktów – zadebiutują w Niemczech (w tym roku podpisaliśmy ramową umowę z Deutsche Bahn na dostawy 470 pojazdów) oraz w Rosji.

Do sztandarowych produktów PESA Bydgoszcz SA należą sprawdzone już na rynku włoskim spalinowe zespoły trakcyjne ATR 220 Atribo oraz zamawiane obecnie przez przewoźników krajowych i zagranicznych pojazdy nowej generacji Link, a także elektryczne Elfy spełniające wymagania czterech scenariuszy zderzeniowych i niskopodłogowe tramwaje Swing dostarczane m.in. do Warszawy w ramach zawartego w 2009 – jednego z największych w Europie – kontraktu na 186 pojazdów.

Najwyższe standardy zarządzania procesami produkcji w PESA potwierdzane są licznymi świadectwami przyznawanymi przez krajowe i zagraniczne instytucje certyfikujące – m.in. bardzo wymagającymi i prestiżowymi certyfikatami IRIS 02 i Q1.

PESA Bydgoszcz SA  w Bydgoszczy została wyróżniona  w  I edycji ogólnopolskiego Konkursu Światowa Firma 2013.