Światowa Firma

Nasze produkty są w ponad 30 krajach na 4 kontynentach

Konsekwencja i determinacja w dążeniu do ustalonego celu spowodowała przeobrażenie się „IZO – ERG” S.A. z dostawcy lokalnego w firmę mogącą skutecznie konkurować na rynku globalnym. Rozwój rynków zagranicznych jest szczególnie widoczny od 2002 r. Aktualnie spółka sprzedaje  80 proc.  swojej produkcji na rynki zagraniczne, mówi Roman Szlechter, Prezes Zarządu Zakładów Tworzyw Sztucznych IZO – ERG S.A. w Gliwicach.

Roman Szlechter, Prezes Zarządu Zakładów Tworzyw Sztucznych IZO – ERG S.A. w Gliwicach:

„IZO-ERG” S.A. to prawie 70 lat tradycji i doświadczenia w produkcji laminatów technicznych.
Nasze produkty są stosowane w silnikach elektrycznych, transformatorach, generatorach oraz innych urządzeniach.

Od 1991 r. spółka stale umacnia swoją pozycję na rynkach europejskich i światowych. Konsekwencja i determinacja w dążeniu do ustalonego celu spowodowała przeobrażenie się „IZO – ERG” S.A. z dostawcy lokalnego w firmę mogącą skutecznie konkurować na rynku globalnym. Rozwój rynków zagranicznych jest szczególnie widoczny od 2002 r. Aktualnie spółka sprzedaje  80 proc. swojej produkcji na rynki zagraniczne.

Image

„IZO–ERG” S.A. może się poszczycić kilkunastoprocentowym udziałem w rynku europejskim w zakresie laminatów elektrotechnicznych. Produkty Spółki są obecne na 4 kontynentach i w ponad 30 krajach. Głównymi i już tradycyjnymi rynkami eksportowymi są: rynek niemiecki, skandynawski, francuski, włoski i hiszpański, firma posiada odbiorców także na rynkach japońskim, amerykańskim i tajskim.

O światowej randze „IZO – ERG” S.A. świadczą regularne dostawy materiałów elektroizolacyjnych do wiodących koncernów branży elektrotechnicznej  ABB, ALSTOM, MISTUBISHI ELECTRIC, SIEMENS, , VESTAS , GENERAL ELECTRIC, BOSCH, PHILIPS, OSRAM.

Współpraca z „największymi” jest czynnikiem mobilizującym do ciągłego modernizowania istniejących i wdrażania nowych produktów, dla zaspokojenia stale rosnących wymagań rynku. Pionierskie rozwiązania techniczne w zakresie termoodporności laminatów pozwoliły sprostać oczekiwaniom najbardziej wymagających odbiorców i wielokrotnie kreować nowe potrzeby .
Od 1995r. „IZO – ERG” S.A. stale współpracuje ze światowym koncernem chemicznym Du Pont w zakresie dystrybucji jego produktów.

Niewątpliwy sukces rynkowy firma zawdzięcza konsekwentnej polityce produktowo – rynkowej.
Z jednej strony duża innowacyjność, głęboka specjalizacja, dostosowywanie się do indywidualnych wymagań klientów,
a z drugiej duża szybkość działania, solidność i skuteczny marketing są motorem stałego wzrostu wielkości eksportu
i pozyskiwania nowych klientów.

Zakład Tworzyw Sztucznych IZO – ERG S.A. w Gliwicach została wyróżniona w pierwszej edycji ogólnopolskiego Konkursu Światowa Firma 2013.