Wyróżnieni

M&P Pavlina Sp. z o.o. sp.k. to Brylant Polskiej Gospodarki, Gepard Biznesu i Wielki Modernizator 2022

M&P Pavlina w Markach została wyróżniona przez Instytut Europejskiego Biznesu w XVII edycji Konkursu Gepardy Biznesu 2022, XV edycji Konkursu Brylanty Polskiej Gospodarki 2022 i XI edycji Konkursu Wielki Modernizator 2022 na podstawie danych finansowych.

Spółka rozwija się bowiem dynamicznie – średnia z dynamik przychodów i zysku netto w latach 2019-2020 wyniosła w jej przypadku 24,7 proc. To przyniosło jej tytuł Gepard Biznesu 2022.

Jej wartość rynkowa w marcu 2021 r. została w sposób uproszczony oszacowana przez Instytut Europejskiego Biznesu na 58,6 mln zł, co dało jej tytuł Brylant Polskiej Gospodarki 2022.

W latach 2019-2020 dokonała odpisów amortyzacyjnych na kwotę 2,3 mln zł, dzięki czemu zyskała tytuł Wielki Modernizator 2022.

Zajęła 6397. miejsce w prestiżowym rankingu Wielcy Modernizatorzy 2022.

Wielcy Modernizatorzy 2022

Jest właścicielem marki M&P Alkohole i Wina Świata, która istnieje na rynku już od ponad 25 lat. Posiada 54 eleganckie salony z wysokiej jakości winami i alkoholami mocnymi. Oprócz salonów ma profesjonalnie wyposażone sale degustacyjne, Whisky&Cognac Club, gdzie czeka kilkaset butelek alkoholi mocnych, Marina Wine Garden, Bodega Marki czy Ogród Cygarowy. Już wkrótce do tych miejsc dołączy wyjątkowa lokalizacja Lake & Sky Garden w podwarszawskim Józefowie. Do dyspozycji klientów są również terenowe  biura sprzedaży bezpośredniej oraz zespół przedstawicieli handlowych w całej Polsce.

Importuje wina i alkohole mocne z niemal całego świata. Posiada również własny import cygar z Dominikany, Nikaragui oraz Hondurasu. Oprócz win, alkoholi mocnych i cygar oferuje również oliwę z oliwek z Portugalii i Hiszpanii oraz ekskluzywne słodycze ze Szkocji, Irlandii, Portugalii czy Włoch.  Na półkach jej salonów można znaleźć ponad 3500 tytułów, które importujemy bezpośrednio od producentów. Ma ponad 135 dostawców zagranicznych oraz wielu polskich dostawców lokalnych alkoholi.

Zdjęcie ze strony https://wina-mp.pl

Posiada limitową kolekcję alkoholi Single Cask rozlewanych specjalnie dla M&P.

Nieustannie poszerza również portfolio własnych marek. Posiada już 4 własne marki wódek: Starosta, Gość oraz należące do kategorii Premium: Dwór Polski oraz Pawlina – również w wersji eleganckiej karafki. Oprócz wódek posiadamy również własne nalewki Pavlinówka oraz Pawlina Coffee czy Pawlina Tea.

Współpracuje z tak znaczącymi dostawcami jak m.in:

  • W kategorii Whisky: GlenScotia, Sprinbank, Loch Lomond i Kilchoman ze Szkocji, The Irishman z Irlandii, Nikka z Japonii, Paul John z Indii oraz Blanton’s Bourbon z USA;
  • W kategorii win: Barone Ricasoli i Speri (Włochy), Pascual Toso (Argentyna), Tabali (Chile), Recanati (Izrael), Brunel de la Gardine (Francja), Waipara West (Nowa Zelandia), PradoRey i Bodegas Farina (Hiszpania) i wiele, wiele innych;

Ma również 4 domy koniakowe, najlepszą meksykańską Tequilę, Tanduay z Filipin i Hampden z Jamajki, grappy, likiery oraz wermuty, absynt, calvados.

Pracuje na rynku HoReCa oraz w sektorach B2B i B2C. Ma ponad 50 tysięcy stałych klientów indywidualnych. W sektorze B2B jest dostawcą do wielu znanych i cenionych firm.

W połowie października 2023 r. organizuje w Warszawie XIV Ogólnopolski Salon Win i Alkoholi M&P.

Więcej informacji o firmie pod adresem: https://wina-mp.pl

#europejskafirma.pl #instytuteuropejskiegobiznesu #wyróżnieniadlafirm #brylantpolskiejgospodarki #businessbrilliant #najcenniejszefirmy #gepardbiznesu #businessgepard #mocnafirmagodnazaufania #strongcompany  #efektywnafirma #effectivecompany #WorldwideCompany #WielkiModernizator

Informacja o portalu Europejska Firma.pl i Instytucie Europejskiego Biznesu

Portal EuropejskaFirma.pl i Instytut Europejskiego Biznesu zajmują się analizą wyników finansowych przedsiębiorstw. Od 2006 roku dokładnie przeanalizowali wyniki finansowe 300 tysięcy polskich firm. Analizy opierają się głównie na oficjalnych i wiarygodnych danych finansowych, przekazywanych przez firmy do Krajowego Rejestru Sądowego. Dane te są publiczne i ogólnie dostępne, by bezpieczniejsza była działalność gospodarcza. Analizy i rankingi pomagają w sprawdzeniu wiarygodności partnerów gospodarczych.

Od 2006 r. Instytut Europejskiego Biznesu organizuje Konkurs Gepardy Biznesu. Jeżeli w przyjętym okresie średnia z dynamik przychodów i zysku netto badanej firmy wynosi więcej niż 10 proc., przyznaje jej bezpłatnie tytuł Gepard Biznesu.

Od marca 2016 r. projekt ten jest chroniony za pomocą znaku towarowego Business Gepard w 28 krajach Unii Europejskiej.

Na podstawie danych z KRS instytut organizuje też od 2008 r. Konkurs Efektywna Firma, a od 2013 r. Konkurs Mocna Firma Godna Zaufania.

Za Efektywną Firmę uznaje tę, w której stosunek zysku netto do przychodów wynosi więcej niż 5 proc. Tytuł Mocna Firma Godna Zaufania przysługuje tej, która w danym roku jest jednocześnie wyróżniona w Konkursie Gepardy Biznesu i Konkursie Efektywna Firma.

Od 2008 r. IEB na podstawie danych z KRS organizuje też Konkurs Brylanty Polskiej Gospodarki. Tytuł ten przyznaje firmom, których wartość rynkowa wynosi według jego szacunków więcej niż 10 mln zł. Tytuł Wielki Brylanty Polskiej Gospodarki otrzymują firmy warte więcej niż 100 mln zł.

Na podstawie danych finansowych instytut liczy wartość rynkową firm w uproszczony sposób, wykorzystując dwa wskaźniki z Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie: C/Z, czyli Cena do Zysku netto oraz C/Wk – Cena do Wartości Księgowej.

Od 2012 r. instytut prowadzi Konkurs Wielki Modernizator. Tytuł przyznaje podmiotom, w których dwuletnia amortyzacja była wyższa niż 2 mln zł.

Od 2013 r. IEB organizuje Konkurs Worldwide Company. Tytuł przyznaje przedsiębiorstwom eksportującym do minimum 5 krajów.

Każdego roku do instytut zgłaszają się firmy z prośbą, by przeanalizował ich wyniki finansowe i ocenił, czy zasługują na wyróżnienie w jego konkursach.

Metodologia liczenia wartości rynkowej

Wartość rynkowa firm szacowana jest w sposób bardzo uproszczony przez porównaniu do wycen spółek krajowych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Do obliczeń wykorzystywane są wskaźniki C/Z (cena do zysku netto) i C/WK (cena do wartości księgowej, czyli cena do sumy kapitału własnego i zysku netto) średnie dla spółek krajowych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych, liczone przez analityków GPW.

Wskaźniki do liczenia wartości rynkowej spółek krajowych  w marcu 2021 r.

C/Z: 34,6

C/WK: 1,05

źródło: Biuletyn Statystyczny GPW https://www.gpw.pl/pub/GPW/statystyki/statystyki_miesieczne/202103_GPW.pdf

Według wskaźników giełdowych z marca 2021 r. zostały policzone dwie wartości rynkowe firmy w marcu 2021 r. Jedna to iloczyn zysku netto w 2020 r. i wskaźnika C/Z w marcu 2021 r., a druga to iloczyn wartości księgowej w końcu 2020 r. i wskaźnika C/Wk w marcu 2021 r. Średnia arytmetyczna z tych wartości rynkowych to szacowana wartość rynkowa firmy w marcu 2021 r.

Autor: Jerzy Krajewski