Gepardy BiznesuKlub

MILA Sp. z o.o. w Częstochowie członkiem Klubu Nowoczesnego Biznesu

MILA Sp. z o.o. w Częstochowie została członkiem Klubu Nowoczesnego Biznesu. Firmę w klubie reprezentuje pani Patrycja Paruzel, specjalista ds. marketingu i reklamy.

Firma MILA działa na rynku europejskim od niemal 20-lat.
Jest jednym z największych w Polsce dostawców pasów tapicerskich, włóknin polipropylenowych typu „SPUNBOND”, włóknin poliestrowo-polipropylenowych typu „FIBERTEX”, filcu, owaty oraz szeroko rozumianej pasmanterii. Jako generalny przedstawiciel duńskiej firmy FIBERTEX A/S reprezentuje ją w naszym kraju.

MILA szybko przebiła się na polskim rynku oraz zyskała uznanie rynków zagranicznych.

Sprzyjały temu m.in. decyzje Zarządu Spółki o regularnym inwestowaniu w park maszynowy. Dzięki najnowocześniejszym maszynom z sprowadzanym z Włoch, firma uzyskała ogromne moce produkcyjne. Część produkcji eksportuje na Białoruś, Ukrainę, Węgry i Słowację, a także do Rosji, Czech, Niemiec oraz krajów nadbałtyckich.

Wychodząc naprzeciw nieustannie zmieniającym się potrzebom rynku oraz wymaganiom Klientów, MILA wciąż poszerza asortyment relatywnie tanich produktów. Dużą wagę przywiązuje również do jakości oferowanego asortymentu, dlatego większość jej produktów posiada certyfikaty potwierdzające wysokie walory użytkowe. Dzięki temu firma zyskała uznanie wielkich koncernów meblowych, m.in.: Kler S.A, DFM Sp. z o.o., Adriana S.A, Hilding Anders Polska Sp. z o.o., Com 40LTD Sp. z o.o., Hjort Knudsen Polen Sp. z o.o.

Od początku działalności współpracuje również z największymi fabrykami mebli tapicerowanych oraz z firmami branży kaletniczej, obuwniczej, materacowej, ogrodniczej i reklamowej.

W 2002 r. MILA dołączyła do elitarnego grona „GAZEL BIZNESU”, trafiając na listę najbardziej dynamicznie rozwijających się polskich firm, przygotowaną przez redakcję dziennika „Puls Biznesu” wraz z wywiadownią gospodarczą Coface Intercredit Poland. Celem corocznego plebiscytu jest wyróżnienie podmiotów, które niezależnie od koniunktury gospodarczej z roku na rok odnotowują poprawę wyników finansowych.

Pod koniec 2005 r. siedzibę spółki, mieszczącą się dotychczas w Stęszewie k. Poznania, przeniesiono do nowoczesnego kompleksu biur oraz hal produkcyjnych w Częstochowie.

Dziś firma MILA zatrudnia – w całym swoim holdingu – blisko 150 wysoce wykwalifikowanych pracowników. Systematycznie bierze udział w największych międzynarodowych targach odbywających się w Poznaniu, Kolonii, Frankfurcie.

Obecność na rynku międzynarodowym, w połączeniu z wysoką jakością świadczonych usług, pozwala firmie utrzymywać silną pozycję w branży.

Dlatego kontrahenci firmy MILA postrzegają ją jako niezawodnego i godnego zaufania partnera na przyszłość.

Nagrody i wyróżnienia:

Historia firmy

1994 r.
MILA Spółka z o.o. rozpoczyna swoją działalność jako firma handlowa w Stęszewie, przy ulicy Lipowej 6. Początkowo prowadzi sprzedaż brakującej wówczas na rynku meblarskim włókniny polipropylenowej Wigofil®. Dalsza penetracja rynku meblowego prowadzi do rozszerzenia oferty o nowe grupy asortymentowe: Włókninę Fibertex®, pasy tapicerskie oraz pasmanterię meblową.

1998 r.
By sprostać konkurencji, a jednocześnie wyróżnić się atrakcyjnością cenową, MILA Spółka z o.o. przekształca się w firmę produkcyjno-handlową. Uruchomiona zostaje produkcja pasów tapicerskich oraz pasmanterii w Bielsku Białej. Firma zatrudnia 90 osób.

1999 r.
Poszerzenie działalności o produkcję mebli tapicerowanych. Powstaje nowoczesny zakład produkcyjny w specjalnej strefie ekonomicznej, w Słubicach n. Odrą. Zarząd powołuje do życia spółkę MILA PLUS.

2002 r.
Odnotowując corocznie poprawę wyników finansowych MILA Spółka z o.o. po raz pierwszy dołącza do elitarnego grona GAZEL BIZNESU. Dziennik „Puls Biznesu” wraz z wywiadownią gospodarczą Coface Intercredit Poland umieszcza firmę na liście najbardziej dynamicznie rozwijających się polskich przedsiębiorstw.

2003 r.
Kierując się względami ekonomiczno-logistycznymi, wciąż poszerzając swoją ofertę, MILA Spółka z o.o. odkupuje od Zakładów Przemysłu Lekkiego WIGOLEN S.A. w Częstochowie hale produkcyjne z liniami do produkcji włóknin puszystych (poliestrowych) oraz filcowych (igłowanych). Produkcja przenosi się z Bielska Białej do Częstochowy. Jednocześnie trwają remonty magazynów oraz pomieszczeń biurowych.

2005 r.
Zarząd Spółki podejmuje decyzję o przeniesieniu siedziby firmy do Częstochowy. Wiąże się to koniecznością przeznaczenia olbrzymich nakładów finansowych na remonty zdewastowanych budynków.

2014 r.
Dążąc do doskonałości i nieustannego zwiększania satysfakcji klientów ze współpracy z naszą firmą, kierownictwo firmy MILA Sp. z o.o. podjęło decyzję aby zakres działania firmy bezpośrednio związany z obsługą klientów objąć certyfikowanym systemem zapewnienia jakości. Na zakres ten składają się takie procesy jak zarządzanie firmą, zakupy, magazynowanie i logistyka wraz z przygotowaniem wyrobów do wysyłki oraz sprzedaż. Całość tych działań jest koordynowana poprzez proces zarządzania systemem jakości. Zbudowany w tym zakresie system jakości oparty na wymaganiach normy ISO 9001:2008 został poddany auditowi przez zewnętrzną jednostkę certyfikującą z pozytywnym wynikiem. Rezultatem tego jest certyfikat dostępny na naszej stronie internetowej.

2015 r.
MILA Spółka z o.o. po raz kolejny dołącza do elitarnego klubu Gazel Biznesu grona najdynamiczniej rozwijających się firm.

2016 r.

MILA Sp. z o.o.  została wyróżniona przez Instytut Europejskiego Biznesu w X edycji Konkursu Gepardy Biznesu 2015 na podstawie wiarygodnych danych finansowych z Krajowego Rejestru Sądowego.

Została członkiem elitarnego Klubu Nowoczesnego Biznesu