Mocna Firma

Logos Travel sp.j. w Poznaniu jest Mocną Firmą Godną Zaufania 2015

Logos Travel Marek Śliwka sp.j. w Poznaniu jest Mocną Firmą Godną Zaufania 2015.  Została  bowiem wyróżniona w X edycji ogólnopolskiego Konkursu Gepardy Biznes 2015 i  VIII edycji ogólnopolskiego Konkursu Efektywna Firma 2015, a to oznacza, że jest też laureatem III edycji Ogólnopolskiego Programu Promocyjnego Mocna Firma Godna Zaufania 2015.

Logos Travel Marek Śliwka sp.j. w Poznaniu wysłała swoje dane finansowe, by ją ocenić w konkursach Instytutu Nowoczesnego Biznesu.

Instytut Nowoczesnego Biznesu ocenił jej rozwój, badając dynamikę trzech parametrów: przychodów netto ze sprzedaży, zysku netto i kapitału własnego w latach 2013-2014.

Okazało się, że średnia z tych dynamik wyniosła 36,6 proc.  To oznacza, że Logos Travel Marek Śliwka sp.j. w Poznaniu rozwija się na tyle dynamicznie, że została wyróżniony w dziesiątej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Gepardy Biznesu 2015 i może używać tytułu Gepard Biznesu 2015 bezpłatnie na wszystkich nośnikach informacji.
Instytut Nowoczesnego Biznesu przeanalizował też stosunek zysku netto do przychodów w latach 2013-2014.  Jego średnia w tych latach wyniosła 6,1 proc., a to oznacza, że Logos Travel Marek Śliwka sp.j. w Poznaniu działa tak efektywnie, że została wyróżniona w ósmej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Efektywna Firma 2015 i może używać tytułu Efektywna Firma 2015 bezpłatnie na wszystkich nośnikach informacji.
Zgodnie z zasadami przyjętymi przez Instytut Nowoczesnego Biznesu firma wyróżniona tego samego roku zarówno w konkursie Gepardy Biznesu jak i Efektywna Firma zasługuje też na miano Mocna Firma Godna Zaufania, bo rozwija się i dynamicznie, i efektywnie.
Logos Travel Marek Śliwka sp.j. w Poznaniu została więc też laureatem III edycji Ogólnopolskiego Programu Promocyjnego Mocna Firma Godna Zaufania 2015 i może używać tytułu Mocna Firma Godna Zaufania 2015 bezpłatnie na wszystkich nośnikach informacji.
Wyniki finansowe Logos Travel Marek Śliwka sp.j. w Poznaniu
Rok 2013 2014 Dynamika w proc.
Przychody netto ze sprzedaży i zrównane z nimi w tys. zł 17 115 15 393 -10,1
Zysk netto w tys. zł 2 036 1 862 -8,5
Kapitał własny w tys. zł 2 634 4 924 86,9
Suma dynamiki sprzedaży, zysku netto i kapitału własnego w latach 2013-2014 68,3
Średnia z dynamiki sprzedaży, zysku netto i kapitału własnego w latach 2013-2014 22,8
Stosunek zysku netto do przychodów w 2013 r. w proc. 11,9
Stosunek zysku netto do przychodów w 2014 r. w proc. 12,1
Suma stosunku zysku netto do przychodów w latach 2013 i 2014 r. w proc. 24,0
Średnia stosunku zysku netto do przychodów w latach 2013 i 2014 r. w proc. 12,0

 

źródło: Instytut Nowoczesnego Biznesu na podstawie wyników finansowych za lata 2013-2014, podanych przez Logos Travel Marek Śliwka sp.j. w Poznaniu.

Ogólnopolski Konkurs Gepardy Biznesu prowadzony jest od 2006 r. przez Instytut Nowoczesnego Biznesu na podstawie wyników finansowych firm i banków.  Obecnie trwa dziesiąta edycja konkursu Gepardy Biznesu 2015.

Ogólnopolski Konkurs Efektywna Firma prowadzony jest od 2008 r. przez Instytut Nowoczesnego Biznesu na podstawie wyników finansowych firm.  Obecnie trwa ósma edycja konkursu Efektywna Firma 2015.

Ogólnopolski Programu Promocyjny Mocna Firma Godna Zaufania prowadzony jest od 2013 r. przez Instytut Nowoczesnego Biznesu na podstawie wyników finansowych firm.  Obecnie trwa III edycja Ogólnopolskiego Programu Promocyjnego Mocna Firma Godna Zaufania 2015.

LOGOS TRAVEL w Poznaniu rozwija się dynamicznie od lat. Poniżej wypowiedź jej właściciela z 2009 r.  dla Magazynu Przedsiębiorców „Europejska Firma”.

 

Marek Śliwka, właściciel Biura Podróży LOGOS TRAVEL w Poznaniu:
W tym roku obchodzimy piętnastą rocznicę obecności na rynku. Od początku nasza oferta ukierunkowana była na obsługę klientów, którzy mają ambitne podejście do zwiedzania świata, nie boją się wyzwań i trudów podróży, chcą za życia zobaczyć świat w każdym wymiarze i w każdej odsłonie, zarówno od strony blasków, jak i jego cieni. To, co nas odróżnia od konkurencji, to zasada, że nie koloryzujemy rzeczywistości. Nasze katalogi sygnowane hasłem ,,Podróże z pasją” nie epatują tanim blichtrem. Kolorystyka utrzymana jest w spokojnej tonacji. Cuda świata bowiem najlepiej oglądać w oryginale.  Organizujemy wycieczki i wyprawy do ponad 130 krajów świata. Zmonopolizowaliśmy wyjazdy do Kamerunu, Gabonu, Butanu, Konga, Afganistanu , a także na Papuę- Nową Gwineę i Antarktydę. Oferujemy produkt wyjątkowo wysoko przetworzony i stawiamy na kwalifikacje personelu. Mamy najlepszych w Polsce pilotów. Są to prawdziwi pasjonaci zwiedzania świata, którzy potrafią imponować swoją wiedzą i zarażać entuzjazmem do podróżowania. Prowadzimy także ciągły monitoring pracy naszych kontrahentów. Pracownicy merytoryczni biura z kolei podnoszą swoje kwalifikacje, uczestnicząc w specjalistycznych kursach i wyjazdach. Nasze działania i starania o wysoką jakość obsługi klienta zostały zauważone i docenione przez środowisko turystyczne. W roku 2000 otrzymaliśmy nagrodę Polskiej Izby Turystyki ,,Globus 2000” za najlepszy produkt w zakresie turystyki wyjazdowej. W 2001 roku przyznano nam certyfikat ,,Wielkopolska Jakość”, a w 2002 roku z kolei Certyfikat ,,Najlepsza Jakość Usług”. Plasujemy się także bardzo wysoko w różnych rankingach. Od lat jesteśmy wymieniani przez „Rynek Turystyczny” w tzw. Złotej Pięćdziesiątce Polskich Firm Turystycznych. Zajmujemy także wysokie notowania w rankingu ,,Rzeczpospolitej” na najbardziej polecane przez turystów biuro podróży. Mamy także wiele dyplomów i podziękowań od firm oraz instytucji, gdzie występowaliśmy jako sponsor szlachetnych akcji, np.: ,,Postaw Serce Na Nogi”, ,,Rzuć Palenie”, ,,Tybet w Poznaniu” i wiele innych. Wszystko to składa się na sukces firmy, jakim jest zajęcie pozycji lidera wyjazdów egzotycznych.

 

Tekst ze zdjęciami i tabelami z magazynu „Europejska Firma” nr 3/3009  dostępny też jest w formacie PDF pod adresem:

http://www.gepardybiznesu.pl/images/stories/magazyn/firmy.pdf