Wyróżnieni

Linoszczel Sp. z o.o. to Efektywna Firma, Brylant Polskiej Gospodarki i Wielki Modernizator 2022

Linoszczel Sp. z o.o. została wyróżniona przez Instytut Europejskiego Biznesu w ramach XV edycji rankingu Efektywne Firmy 2022, XV edycji rankingu Brylanty Polskiej Gospodarki 2022 i XI edycji rankingu Wielcy Modernizatorzy 2022 na podstawie danych finansowych z Krajowego Rejestru Sądowego.

Firma działa efektywnie – średni stosunek zysku netto do przychodów w latach 2019 i 2020 r. osiągnął 11,7% To dało jej tytuł Efektywna Firma 2022.

Wartość rynkowa przedsiębiorstwa w marcu 2021 r. została w sposób uproszczony oszacowana przez Instytut Europejskiego Biznesu na 83 mln zł, co dało jej tytuł Brylant Polskiej Gospodarki 2022.

Dodatkowo w latach 2019-2020 przedsiębiorstwo dokonało odpisów amortyzacyjnych na kwotę 3,6 mln zł, co przyczyniło się do wyróżnienia w rankingu Wielki Modernizator 2022.

zdjęcie ze strony firmy

Linoszczel to polska firma, która od ponad trzech dekad specjalizuje się w produkcji i zastosowaniu materiałów uszczelniających i termoizolacyjnych. Wypracowując światową jakość i konkurencyjne ceny, firma Linoszczel stała się niekwestionowanym liderem w branży.

Firma doskonale łączy tradycję z nowoczesnością, co potwierdza bogata oferta oparta na własnych innowacyjnych technologiach. W ofercie Linoszczela znajdziemy m.in. profile gumowe i silikonowe, uszczelnienia techniczne, termoizolacje, tworzywa konstrukcyjne oraz taśmy przenośnikowe.

Produkty Linoszczela znajdują szerokie zastosowanie w różnych sektorach gospodarki, takich jak gospodarka komunalna, przemysł spożywczy, motoryzacyjny, chemiczny, energetyczny, huty, kopalnie, stocznie, oraz wielu innych gałęziach przemysłu.

zdjęcie ze strony firmy

Jako firma przywiązująca wagę do relacji z klientami, Linoszczel rozwija swoją sieć fachowców, dostępnych 24 godziny na dobę, oferujących nie tylko produkty, ale także niezbędne porady i usługi do zrealizowania potrzeb klientów.

Firma Linoszczel może poszczycić się wieloletnim doświadczeniem, podczas którego nawiązała współpracę z ponad dwoma tysiącami firm, dostarczając im produkty najwyższej jakości.

 

Więcej informacji o firmie na stronie internetowej:
http://www.linoszczel.com.pl

Informacja o portalu Europejska Firma.pl i Instytucie Europejskiego Biznesu

Portal EuropejskaFirma.pl oraz Instytut Europejskiego Biznesu zajmują się analizą wyników finansowych przedsiębiorstw. Od 2006 roku dokładnie przeanalizowali wyniki finansowe 300 tysięcy polskich firm. Analizy opierają się głównie na oficjalnych i wiarygodnych danych finansowych, przekazywanych przez firmy do Krajowego Rejestru Sądowego. Dane te są publiczne i ogólnie dostępne, by bezpieczniejsza była działalność gospodarcza. Analizy i rankingi pomagają w sprawdzeniu wiarygodności partnerów gospodarczych.

Instytut publikuje rankingi takie jak Gepardy Biznesu (od 2006 r.), dla firm z dynamiką przychodów i zysku netto powyżej 10%, Efektywna Firma (od 2008 r.), dla firm o stosunku zysku netto do przychodów przekraczającym 5%, oraz Mocna Firma Godna Zaufania (od 2013 r.), dla firm wyróżnionych w obu poprzednich rankingach.

Od 2008 r. prowadzony jest również Konkurs Brylanty Polskiej Gospodarki, wyróżniający firmy o szacowanej wartości rynkowej powyżej 10 mln zł.

Oszacowanie wartości rynkowej firm oparte jest na bardzo uproszczonym porównaniu do wycen spółek polskich notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, przy wykorzystaniu wskaźników takich jak C/Z (cena do zysku netto) oraz C/WK (cena do wartości księgowej, gdzie wartość księgowa rozumiana jest jako suma kapitału własnego firmy i jej zysku netto). Metodologia ta umożliwia orientacyjną ocenę wartości przedsiębiorstw.

Inne konkursy to Wielki Modernizator (od 2012 r.) dla firm z dwuletnią amortyzacją powyżej 2 mln zł, oraz Worldwide Company (od 2013 r.) dla przedsiębiorstw eksportujących do co najmniej 5 krajów.

Autor: Łukasz Krajewski