Wyróżnieni

Konsbud Audio Sp. z o.o. to Brylant Polskiej Gospodarki 2022

Konsbud Audio Sp. z o.o. w Warszawie została wyróżniona przez Instytut Europejskiego Biznesu w XV edycji Konkursu Brylanty Polskiej Gospodarki 2022 na podstawie danych finansowych z Krajowego Rejestru Sądowego.

Wartość rynkowa przedsiębiorstwa w marcu 2021 r. została w sposób uproszczony oszacowana przez Instytut Europejskiego Biznesu na 22,4 mln zł, co dało mu tytuł Brylant Polskiej Gospodarki 2022.

Konsbud Audio to firma o ugruntowanej pozycji na rynku i silna marka będąca synonimem jakości. Jej doświadczenia to połączenie 30-letniej historii firmy dystrybucyjnej i blisko 19 lat działalności w zakresie integracji systemów.

Obecność na tych dwóch, jakże różnych obszarach rynku, sprawia, iż ma stały dostęp do najnowszych technologii, opracowywanych przez wiodących producentów, jak i możliwość weryfikacji doświadczeń w oparciu o realne potrzeby klientów.

Lata doświadczenia nauczyły firmę, że sukces jest owocem indywidualnego podejścia do klienta i wsłuchania się w jego potrzeby, a z drugiej strony szybkiej reakcji na dynamicznie zmieniające się  otoczenie.

Konsbud Audio była świadkiem wielu rewolucyjnych zmian, które dokonały się na rynku pro audio i brała w nich czynny udział jako prekursor nowych rozwiązań i technologii. Dzięki elastyczności, umiejętności przewidywania trendów rynkowych i trafnym decyzjom strategicznym jest w czołówce firm działających w branży.

Oferta firmy obejmuje:

  • Projektowanie instalacji  elektroakustycznych, audiowizualnych, transmisyjnych i emisyjnych
  • Wykonawstwo i integracja systemów elektroakustycznych, audiowizualnych i broadcastowych
  • Kompleksowe rozwiązania dla rozgłośni radiowych i stacji telewizyjnych, w tym systemy playoutowe
  • Systemy audiowizualne, interaktywne i multimedialne
  • Pro audio i sprzęt nagłośnieniowy
  • Dystrybucję sprzętu audio
  • Systemy kinowe

Oferuje wysoko oceniany na całym świecie system Soundscape niemieckiej firmy d&b audiotechnik. W lipcu 2022 r. została dystrybutorem w Polsce hiszpańskiej marki DAS Audio.

 

Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu z najnowocześniejszym nagłośnieniem w Polsce, zainstalowanym w 2022 r. przez  Konsbud Audio. Zdjęcie ze strony https://www.facebook.com/KonsbudAudio

Więcej informacji o firmie pod adresami:

https://konsbud-audio.pl/

www.technologiesceniczne.pl

#europejskafirma #instytuteuropejskiegobiznesu #wyróżnieniadlafirm #brylantpolskiejgospodarki #businessbrilliant #najcenniejszefirmy #gepardbiznesu #businessgepard #mocnafirmagodnazaufania #strongcompany  #efektywnafirma #effectivecompany #WorldwideCompany #WielkiModernizator

Informacja o portalu Europejska Firma.pl i Instytucie Europejskiego Biznesu

Portal EuropejskaFirma.pl i Instytut Europejskiego Biznesu zajmują się analizą wyników finansowych przedsiębiorstw. Od 2006 roku dokładnie przeanalizowali wyniki finansowe ponad 200 tysięcy polskich firm. Analizy opierają się głównie na oficjalnych i wiarygodnych danych finansowych, przekazywanych przez firmy do Krajowego Rejestru Sądowego. Dane te są publiczne i ogólnie dostępne, by bezpieczniejsza była działalność gospodarcza. Analizy i rankingi pomagają w sprawdzeniu wiarygodności partnerów gospodarczych.

Od 2006 r. Instytut Europejskiego Biznesu organizuje Konkurs Gepardy Biznesu. Jeżeli w przyjętym okresie średnia z dynamik przychodów i zysku netto badanej firmy wynosi więcej niż 10 proc., przyznaje jej bezpłatnie tytuł Gepard Biznesu.

Od marca 2016 r. projekt ten jest chroniony za pomocą znaku towarowego Business Gepard w 28 krajach Unii Europejskiej.

Na podstawie danych z KRS instytut organizuje też od 2008 r. Konkurs Efektywna Firma, a od 2013 r. Konkurs Mocna Firma Godna Zaufania.

Za Efektywną Firmę uznaje tę, w której stosunek zysku netto do przychodów wynosi więcej niż 5 proc. Tytuł Mocna Firma Godna Zaufania przysługuje tej, która w danym roku jest jednocześnie wyróżniona w Konkursie Gepardy Biznesu i Konkursie Efektywna Firma.

Od 2008 r. IEB na podstawie danych z KRS organizuje też Konkurs Brylanty Polskiej Gospodarki. Tytuł ten przyznaje firmom, których wartość rynkowa wynosi według jego szacunków więcej niż 10 mln zł. Tytuł Wielki Brylanty Polskiej Gospodarki otrzymują firmy warte więcej niż 100 mln zł.

Na podstawie danych finansowych instytut liczy wartość rynkową firm w uproszczony sposób, wykorzystując dwa wskaźniki z Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie: C/Z, czyli Cena do Zysku netto oraz C/Wk – Cena do Wartości Księgowej.

Od 2012 r. instytut prowadzi Konkurs Wielki Modernizator. Tytuł przyznaje podmiotom, w których dwuletnia amortyzacja była wyższa niż 2 mln zł.

Od 2013 r. IEB organizuje Konkurs Worldwide Company. Tytuł przyznaje przedsiębiorstwom eksportującym do minimum 5 krajów.

Każdego roku do instytut zgłaszają się firmy z prośbą, by przeanalizował ich wyniki finansowe i ocenił, czy zasługują na wyróżnienie w jego konkursach.

Metodologia liczenia wartości rynkowej

Wartość rynkowa firm szacowana jest w sposób bardzo uproszczony przez porównaniu do wycen spółek krajowych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Do obliczeń wykorzystywane są wskaźniki C/Z (cena do zysku netto) i C/WK (cena do wartości księgowej, czyli cena do sumy kapitału własnego i zysku netto) średnie dla spółek krajowych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych, liczone przez analityków GPW.

Wskaźniki do liczenia wartości rynkowej spółek krajowych  w marcu 2021 r.

C/Z: 34,6

C/WK: 1,05

źródło: Biuletyn Statystyczny GPW https://www.gpw.pl/pub/GPW/statystyki/statystyki_miesieczne/202103_GPW.pdf

Według wskaźników giełdowych z marca 2021 r. zostały policzone dwie wartości rynkowe firmy w marcu 2021 r. Jedna to iloczyn zysku netto w 2020 r. i wskaźnika C/Z w marcu 2021 r., a druga to iloczyn wartości księgowej w końcu 2020 r. i wskaźnika C/Wk w marcu 2021 r. Średnia arytmetyczna z tych wartości rynkowych to szacowana wartość rynkowa firmy w marcu 2021 r.

Autor: Jerzy Krajewski