Wyróżnieni

Kłos Piekarnia Rodzinna Sp. z o.o. to Brylant Polskiej Gospodarki, Gepard Biznesu i Wielki Modernizator 2022

Kłos Piekarnia Rodzinna Sp. z o.o. w Katowicach została wyróżniona przez Instytut Europejskiego Biznesu w XVII edycji Konkursu Gepardy Biznesu 2022, XV edycji Konkursu Brylanty Polskiej Gospodarki 2022 i XI edycji Konkursu Wielki Modernizator 2022 na podstawie danych finansowych.

Spółka rozwija się bowiem dynamicznie – średnia z dynamik przychodów i zysku netto w latach 2019-2020 wyniosła w jej przypadku 38,3 proc. To przyniosło jej tytuł Gepard Biznesu 2022.

Jej wartość rynkowa w marcu 2021 r. została w sposób uproszczony oszacowana przez Instytut Europejskiego Biznesu na 94,5 mln zł, co dało jej tytuł Brylant Polskiej Gospodarki 2022.

W latach 2019-2020 dokonała odpisów amortyzacyjnych na kwotę 4,2 mln zł, dzięki czemu zyskała tytuł Wielki Modernizator 2022.

Znalazła się na 4005. miejscu w prestiżowym rankingu Wielcy Modernizatorzy 2022.

Wielcy Modernizatorzy 2022

Historia firmy zaczęła się w 1990 roku, kiedy to Mistrz Piekarnictwa i Cukiernictwa Marian Kurzyca, założył pierwszą piekarnię w Katowicach.

Od początku jakość oraz lokalne pochodzenie składników, których firma używa do wyrobu produktów, były najważniejsze. Spełniająca najwyższe standardy jakości mąka, naturalny zakwas i podmłoda, świeża woda oraz sprawdzona receptura są sekretami pieczywa, które tak starannie z miłością wypiekają dla mistrzowie.

Przez lata w rzemieślniczą działalność piekarni zaangażowała się cała rodzina, pracownicy oraz lokalni dostawcy. Wspólna ciężka praca i zaangażowanie pozwoliły otworzyć kilkadziesiąt punktów na terenie całego Śląska, spośród których część czynnych jest całą dobę!

Od lat firma rozwijamy również drugą pasję – ciastkarstwo. Podzielają ją jej mistrzowie cukiernictwa, którzy z zafascynowaniem i inwencją wypiekają autorskie torty, ciasta i ciasteczka.

Zdjęcie ze strony https://www.facebook.com/klosdlaciebie

Dziś jej szeroka oferta to chleby, bułki, kanapki, drożdżówki, pączki, ciasta, ciasteczka i desery, a także trzy nowe marki: Gotowe, czyli domowe pierogi i krokiety oraz inne dania obiadowe, Lody Naturalnie oraz Pracownia Tortów Artystycznych.

Naturalnie Lody to wynik zaangażowania i pasji pewnej rodzinnej manufaktury, powstałej w latach 90 w Katowicach. Produkuje lody naturalne. Na próżno szukać w nich konserwantów, past czy barwników. Wybiera produkty, do których ma zaufanie.

Po wielu próbach, degustacjach, odnajdywaniu zapomnianych smaków oraz poszukiwaniu nowych, spółka wprowadziła pierwsze produkty marki Gotowe.

Marka ta ułatwia każdy dzień, oszczędzając cenny czas i zapewniając gotowe dania oraz dostarczając przyjemności dla podniebienia. Wszystkie dania są tworzone w oparciu o naturalne składniki i tradycyjne receptury

Więcej informacji o firmie pod adresem: https://www.piekarniaklos.pl/

#europejskafirma #instytuteuropejskiegobiznesu #wyróżnieniadlafirm #brylantpolskiejgospodarki #businessbrilliant #najcenniejszefirmy #gepardbiznesu #WielkiModernizator

Informacja o portalu Europejska Firma.pl i Instytucie Europejskiego Biznesu

Portal EuropejskaFirma.pl i Instytut Europejskiego Biznesu zajmują się analizą wyników finansowych przedsiębiorstw. W ciągu 16 lat dokładnie przeanalizowali wyniki finansowe ponad 200 tysięcy polskich firm. Analizy opierają się głównie na oficjalnych i wiarygodnych danych finansowych, przekazywanych przez firmy do Krajowego Rejestru Sądowego. Dane te są publiczne i ogólnie dostępne, by bezpieczniejsza była działalność gospodarcza. Analizy i rankingi pomagają w sprawdzeniu wiarygodności partnerów gospodarczych.

Od 2006 r. Instytut Europejskiego Biznesu organizuje Konkurs Gepardy Biznesu. Jeżeli w przyjętym okresie średnia z dynamik przychodów i zysku netto badanej firmy wynosi więcej niż 10 proc., przyznaje jej bezpłatnie tytuł Gepard Biznesu.

Od marca 2016 r. projekt ten jest chroniony za pomocą znaku towarowego Business Gepard w 28 krajach Unii Europejskiej.

Na podstawie danych z KRS instytut organizuje też od 2008 r. Konkurs Efektywna Firma, a od 2013 r. Konkurs Mocna Firma Godna Zaufania.

Za Efektywną Firmę uznaje tę, w której stosunek zysku netto do przychodów wynosi więcej niż 5 proc. Tytuł Mocna Firma Godna Zaufania przysługuje tej, która w danym roku jest jednocześnie wyróżniona w Konkursie Gepardy Biznesu i Konkursie Efektywna Firma.

Od 2008 r. IEB na podstawie danych z KRS organizuje też Konkurs Brylanty Polskiej Gospodarki. Tytuł ten przyznaje firmom, których wartość rynkowa wynosi według jego szacunków więcej niż 10 mln zł.

Na podstawie danych finansowych instytut liczy wartość rynkową firm w uproszczony sposób, wykorzystując dwa wskaźniki z Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie: C/Z, czyli Cena do Zysku netto oraz C/Wk – Cena do Wartości Księgowej.

Od 2012 r. instytut prowadzi Konkurs Wielki Modernizator. Tytuł przyznaje podmiotom, w których dwuletnia amortyzacja była wyższa niż 2 mln zł.

Od 2013 r. IEB organizuje Konkurs Światowa Firma Worldwide Company. Tytuł przyznaje przedsiębiorstwom eksportującym do minimum 5 krajów.

Każdego roku do instytut zgłaszają się firmy z prośbą, by przeanalizował ich wyniki finansowe i ocenił, czy zasługują na wyróżnienie w jego konkursach.

Metodologia liczenia wartości rynkowej

Wartość rynkowa firm szacowana jest w sposób bardzo uproszczony przez porównaniu do wycen spółek krajowych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Do obliczeń wykorzystywane są wskaźniki C/Z (cena do zysku netto) i C/WK (cena do wartości księgowej, czyli cena do sumy kapitału własnego i zysku netto) średnie dla spółek krajowych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych, liczone przez analityków GPW.

Wskaźniki do liczenia wartości rynkowej spółek krajowych  w marcu 2021 r.

C/Z: 34,6

C/WK: 1,05

źródło: Biuletyn Statystyczny GPW https://www.gpw.pl/pub/GPW/statystyki/statystyki_miesieczne/202103_GPW.pdf

Według wskaźników giełdowych z marca 2021 r. zostały policzone dwie wartości rynkowe firmy w marcu 2021 r. Jedna to iloczyn zysku netto w 2020 r. i wskaźnika C/Z w marcu 2021 r., a druga to iloczyn wartości księgowej w końcu 2020 r. i wskaźnika C/Wk w marcu 2021 r. Średnia arytmetyczna z tych wartości rynkowych to szacowana wartość rynkowa firmy w marcu 2021 r.