AktualnościWyróżnieni

Kancelaria Prawno-Podatkowa Boolska.Pl Sp. z o.o. to Efektywna Firma 2021

Kancelaria Prawno-Podatkowa Boolska.Pl Sp. z o.o. w Warszawie została wyróżniona przez Instytut Europejskiego Biznesu w XIV edycji Konkursu Efektywna Firma 2021 na podstawie danych finansowych z Krajowego Rejestru Sądowego.

Spółka działa efektywnie – średni stosunek zysku netto do przychodów w latach 2019 i 2020 r. osiągnął poziom 17,6 proc. To dało jej tytuł Efektywna Firma 2021.

Kancelaria Prawno-Podatkowa BOOLSKA.PL  sp. z o.o. od 12 lat specjalizuje się w kompleksowej obsłudze przedsiębiorców. Pomaga firmom stawiać pierwsze kroki na rynku, doradza i wspiera. Głównym kierunkiem działalności biura jest obsługa podmiotów prowadzących księgi handlowe, czyli tzw., „pełna księgowość” oraz przedsiębiorców na tzw. „księgowości uproszczonej”. Świadczy ponadto usługi adresu wirtualnego, sprzedaje gotowe spółki, prowadzi szkolenia. A to wszystko w niebanalnych wnętrzach różu i bieli.

Kancelarii od początku towarzyszy hasło „kobieca strona rachunkowości”, które ma być zaprzeczeniem stereotypowego wizerunku księgowego, a także gwarancją jakości i sposobem traktowania klientów.

„Niewątpliwe naszą, mocną stroną jest wyprowadzanie zaległości czy naprawianie błędów po poprzednich księgowych.  Bronimy też twardo praw naszych klientów przed organami podatkowymi, co w dzisiejszych czasach jest niemałym wyzwaniem”, mówi Marzena Bulska, prezes spółki.

Marzena Bulska, prezes Kancelarii Prawno-Podatkowej BOOLSKA.PL  sp. z o.o. 

„Uważamy, że profesjonale usługi prawno-podatkowe mogą  nie tylko przyspieszać rozwój ale także chronić firmy przed przeciwnościami losu i rynku. Wiemy, że przedsiębiorcy starają się planować koszty i maksymalizować zyski. Nasze działania często pokazują na czym warto oszczędzić oraz co zrobić aby koszt mógł stać się inwestycją. Tworząc ideę „kobiecej strony rachunkowości” pokazujemy, ze to właśnie my kobiety świetnie odnajdujemy się wśród przepisów prawnych, potrafimy stawić czoła najtrudniejszym wyzwaniom i stanowimy podstawę sukcesu firmy. Dołącz do grona naszych, zadowolonych klientów i bądź spokojny o swoją firmę. W biznesie nie zawsze jest różowo. U nas jest różowo codziennie! :)”,  zapewnia Marzena Bulska.

Serdecznie zaprasza do współpracy: Warszawa-Wilanów, Al. Rzeczypospolitej  17/30 oraz Słupno koło Marek, ul. Norwida 4

e-mail: biuro@boolska.pl, tel. 535 90 70 90

www.boolska.pl

#wyróżnieniadlafirm #efektywnafirma #effectivecompany

Informacja o portalu Europejska Firma.pl i Instytucie Europejskiego Biznesu

Portal EuropejskaFirma.pl i Instytut Europejskiego Biznesu zajmują się analizą wyników finansowych przedsiębiorstw. W ciągu 16 lat dokładnie przeanalizowali wyniki finansowe ponad 200 tysięcy polskich firm. Analizy opierają się głównie na oficjalnych i wiarygodnych danych finansowych, przekazywanych przez firmy do Krajowego Rejestru Sądowego. Dane te są publiczne i ogólnie dostępne, by bezpieczniejsza była działalność gospodarcza. Analizy i rankingi pomagają w sprawdzeniu wiarygodności partnerów gospodarczych.

Od 2006 r. Instytut Europejskiego Biznesu organizuje Konkurs Gepardy Biznesu. Jeżeli w przyjętym okresie średnia z dynamik przychodów i zysku netto badanej firmy wynosi więcej niż 10 proc., przyznaje jej bezpłatnie tytuł Gepard Biznesu.

Od marca 2016 r. projekt ten jest chroniony za pomocą znaku towarowego Business Gepard w 28 krajach Unii Europejskiej.

Na podstawie danych z KRS instytut organizuje też od 2008 r. Konkurs Efektywna Firma, a od 2013 r. Konkurs Mocna Firma Godna Zaufania.

Za Efektywną Firmę uznaje tę, w której stosunek zysku netto do przychodów wynosi więcej niż 5 proc. Tytuł Mocna Firma Godna Zaufania przysługuje tej, która w danym roku jest jednocześnie wyróżniona w Konkursie Gepardy Biznesu i Konkursie Efektywna Firma.

Od 2008 r. IEB na podstawie danych z KRS organizuje też Konkurs Brylanty Polskiej Gospodarki. Tytuł ten przyznaje firmom, których wartość rynkowa wynosi według jego szacunków więcej niż 10 mln zł.

Na podstawie danych finansowych instytut liczy wartość rynkową firm w uproszczony sposób, wykorzystując dwa wskaźniki z Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie: C/Z, czyli Cena do Zysku netto oraz C/Wk – Cena do Wartości Księgowej.

Od 2012 r. instytut prowadzi Konkurs Wielki Modernizator. Tytuł przyznaje podmiotom, w których dwuletnia amortyzacja była wyższa niż 2 mln zł.

Od 2013 r. IEB organizuje Konkurs Światowa Firma Worldwide Company. Tytuł przyznaje przedsiębiorstwom eksportującym do minimum 5 krajów.

Każdego roku do instytut zgłaszają się firmy z prośbą, by przeanalizował ich wyniki finansowe i ocenił, czy zasługują na wyróżnienie w jego konkursach.

Metodologia liczenia wartości rynkowej

Wartość rynkowa firm szacowana jest w sposób bardzo uproszczony przez porównaniu do wycen spółek krajowych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Do obliczeń wykorzystywane są wskaźniki C/Z (cena do zysku netto) i C/WK (cena do wartości księgowej, czyli cena do sumy kapitału własnego i zysku netto) średnie dla spółek krajowych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych, liczone przez analityków GPW.

Wskaźniki do liczenia wartości rynkowej spółek krajowych  w marcu 2021 r.

C/Z: 34,6

C/WK: 1,05

źródło: Biuletyn Statystyczny GPW https://www.gpw.pl/pub/GPW/statystyki/statystyki_miesieczne/202103_GPW.pdf

Według wskaźników giełdowych z marca 2021 r. zostały policzone dwie wartości rynkowe firmy w marcu 2021 r. Jedna to iloczyn zysku netto w 2020 r. i wskaźnika C/Z w marcu 2021 r., a druga to iloczyn wartości księgowej w końcu 2020 r. i wskaźnika C/Wk w marcu 2021 r. Średnia arytmetyczna z tych wartości rynkowych to szacowana wartość rynkowa firmy w marcu 2021 r.