Gepardy Biznesu

IZO-ERG – niezawodność i innowacyjność od ponad 70 lat

Produkty spółki IZO-ERG są obecne na 4 kontynentach i w ponad 30 krajach. Głównymi i tradycyjnymi rynkami eksportowymi Spółki są: rynek niemiecki, skandynawski, francuski, włoski i hiszpański. Spółka posiada odbiorców także na rynkach japońskim, tajskim i amerykańskim.

IZO-ERG S.A. od ponad 70 lat jest producentem laminatów elektroizolacyjnych i konstrukcyjnych z termoutwardzalnych żywic materiałów giętkich i izolacji mikowych.

Specjalizuje się w produkcji płyt, rur i prętów szklano-epoksydowych TSE, bawełniano-fenolowych TCF i papierowo-fenolowych PCF. W ostatnich latach lat stale inwestuje w maszyny do obróbki skrawaniem, by dostarczać klientom gotowe produkty ze swoich materiałów.

W działalności szczególną uwagę zwraca na niezawodność i gwarancję powtarzalności wszystkich parametrów technicznych. Jej produkty są używane jako izolacje elektryczne oraz odpowiedzialne elementy konstrukcyjne m.in. w generatorach, transformatorach, silnikach oraz innych urządzeniach elektrycznych. Posiada kompletnie wyposażone laboratoria umożliwiające badanie wszystkich kluczowych parametrów swoich wyrobów.

Spółka stale i konsekwentnie umacnia swoją pozycję na rynkach europejskich i światowych. Obecnie IZO-ERG S.A. może się poszczycić kilkunastoprocentowym udziałem w rynku europejskim w zakresie laminatów elektrotechnicznych.

Produkty spółki są obecne na 4 kontynentach i w ponad 30 krajach. Głównymi i tradycyjnymi rynkami eksportowymi Spółki są: rynek niemiecki, skandynawski, francuski, włoski i hiszpański. Spółka posiada odbiorców także na rynkach japońskim, tajskim i amerykańskim.

O światowej randze firmy świadczy współpraca z wiodącymi koncernami branży elektrotechnicznej ABB, ALSTOM, MISTUBISHI ELECTRIC, SIEMENS, GENERAL ELECTRIC, BOSCH, PHILIPS, OSRAM, SCHNEIDER. Współpraca z największymi jest czynnikiem mobilizującym IZO-ERG S.A. do ciągłego modernizowania istniejących i wdrażania nowych produktów. IZO-ERG może poszczycić się autorskim opracowaniem technologii wytwarzania laminatów szklano-epoksydowych TSE-8  mogących pracować ciągle w temperaturach do 220stC.

Niewątpliwy sukces rynkowy IZO-ERG S.A. zawdzięcza konsekwentnej polityce produktowo-rynkowej.
Z jednej strony duża innowacyjność, głęboka specjalizacja, dostosowywanie się do indywidualnych wymagań klientów, a z drugiej duża szybkość działania, solidność i skuteczny marketing są motorem stałego wzrostu sprzedaży i pozyskiwania nowych klientów.

Oprócz swojej produkcji oferuje także folie poliestrowe Ergopet, Mylar® oraz papier aramidowy Nomex® , które doskonale uzupełniają jej asortyment.

 

Zakłady Tworzyw Sztucznych IZO – ERG S.A. w Gliwicach została wyróżniona przez Instytut Europejskiego Biznesu  w XI edycji Konkursu Gepardy Biznesu 2016 na podstawie wiarygodnych danych finansowych z Krajowego Rejestru Sądowego.