Wyróżnieni

Hale Silver Sp. z o.o. to Efektywna Firma, Gepard Biznesu i Mocna Firma Godna Zaufania 2022

Hale Silver Sp. z o.o. w Łodzi została wyróżniona przez Instytut Europejskiego Biznesu w XVII edycji Konkursu Gepardy Biznesu 2022, XV edycji Konkursu Efektywna Firma 2022 i X edycji Programu Promocyjnego Mocna Firma Godna Zaufania 2022 na podstawie danych finansowych z Krajowego Rejestru Sądowego.

Spółka rozwija się bowiem dynamicznie – średnia z dynamik przychodów i zysku netto w latach 2019-2020 wyniosła w jej przypadku 73,1 proc., co przyniosło jej tytuł Gepardy Biznesu 2022.

Działa też efektywnie – średni stosunek zysku netto do przychodów w latach 2019 i 2020 osiągnął poziom 8,7 proc. To dało jej tytuł Efektywna Firma 2022. A razem zapewniło jej tytuł Mocna Firma Godna Zaufania 2022.

Zajmuje się budowaniem hal i mieszkań od 2014.

Zdjęcie ze strony http://halesilver.pl

2014

— pozyskanie 2 kontraktów – hala – VERTIKAL – Lipka – 1000 m2, a w szczególności stacja diagnostyki SCANIA w Legnicy – 1800 m2.

2015

— pozyskanie II kontraktów – INTERELEKTRO – dokumentacja budowlana, a w szczególności C.H.PTAK S. A. – budowa pylonu reklamowego o wysokości 45 m.

2016

— pozyskanie kontraktu dla MONNARI S. A. – budowa galerii handlowej 4000 m2.

2017

— pozyskanie kontraktu dla C.H.PTAK S. A. – budowa hali o pow. 8000 m2 – etap II

— pozyskanie kontraktu dla MONNARI S. A. – budowa galerii handlowej- etap II – 8000 m2.

— pozyskanie kontraktu dla TRANS – KOP – budowa hali handlowej w Pabianicach wraz z częścią biurowo socjalną.

— powstanie podmiotu HALE SILVER Sp. z o.o.

2018

— pozyskanie kontraktu dla TRANS – KOP – budowa hali produkcyjnej w Kruszowie o pow. 3345 m2

— pozyskanie kontraktu dla STELWELD Sp. z o.o. – budowa hali produkcyjnej w Jelczu Laskowice o pow. 4860 m2

— pozyskanie kontraktu dla ABB Sp. z o.o. – budowa stacji 110/20 kV na terenie LG Chem w Biskupicach podgórnych

— pozyskanie kontraktu dla NET Service S.A. – budowa hali produkcyjnej Zakład Karny w Łowiczu o pow. 800 m2

2019

— pozyskanie kontraktu dla EKOTECH WARSZAWA Sp. z o.o. – budowa Zakłada Utylizacji w Gdańsku o pow. 4580 m2

— pozyskanie kontraktu dla NET Service S.A. – budowa hali produkcyjnej Zakład Karny w miejscowości Zaręba o pow. 2300 m2

— pozyskanie kontraktu dla ELEMONT Sp. z o.o. – budowa wiaty magazynowej w miejscowości Świdnica dla firmy COLGATE POLSKA Sp. z o.o. o pow. 600 m2

2020

— pozyskanie kontraktu dla ISLANDS Sp. z o.o. Sp. K. – budowa hali usługowej, handlowo – wystawienniczej w miejscowości Rzgów dla firm LIDL, MEDIAEXPERT, ROSSMANN, DEICHMANN o pow. 8200 m2

— pozyskanie kontraktu dla TAS – BUD Sp. A. – budowa hali wraz z infrastrukturą towarzyszącą w miejscowości Michałówek, gmina Załuski, powiat płoński, województwo mazowieckie o pow. 8000 m2

— pozyskanie kontraktu jako Inwestor Zastępczy dla KAM – BUD System – budowa Osiedla ZIELONE KOLUMNY zlokalizowaną w Łodzi przy ul. Kolumny, dz. nr. 256 , obręb G-48, w ramach której zostaną wybudowane budynki mieszkalne w zabudowie bliźniaczej z lokalami mieszkalnymi.

Firma tak przedstawia koncepcję swojego działania:

W firmie HALE SILVER rozumienie przyszłość jest równie mocno rozumiane i akcentowane na podstawie doświadczeń z przeszłości, czyli ulepszenia jakości usług. To coś, co nas wszechstronnie charakteryzuje: od przyjaznego środowiska i kontaktu z architektami , z którego pochodzimy, po sposób, w jaki działamy w całej Polsce. Zawsze nasze działania zaczynają się u podstaw i kończą na sukcesie Zleceniodawców.

Przez lata przesuwaliśmy granice istniejące w branży budowlanej — zarówno w sposobie myślenia, jak i kontakcie z naszym Klientem, naszym partnerem biznesowym. Prowadziliśmy działalność projektową oraz doradztwo inwestycyjne ramię w ramię z naszym Klientem. To, co nas charakteryzuje obecnie to rozumienie naszego Klienta.

Więcej informacji o firmie i jej działalności na stronie internetowej http://halesilver.pl

#europejskafirma.pl #instytuteuropejskiegobiznesu #wyróżnieniadlafirm #brylantpolskiejgospodarki #businessbrilliant #najcenniejszefirmy #gepardbiznesu #businessgepard #mocnafirmagodnazaufania #strongcompany  #efektywnafirma #effectivecompany #WorldwideCompany #WielkiModernizator

Informacja o portalu Europejska Firma.pl i Instytucie Europejskiego Biznesu

Portal EuropejskaFirma.pl i Instytut Europejskiego Biznesu zajmują się analizą wyników finansowych przedsiębiorstw. Od 2006 roku dokładnie przeanalizowali wyniki finansowe 300 tysięcy polskich firm. Analizy opierają się głównie na oficjalnych i wiarygodnych danych finansowych, przekazywanych przez firmy do Krajowego Rejestru Sądowego. Dane te są publiczne i ogólnie dostępne, by bezpieczniejsza była działalność gospodarcza. Analizy i rankingi pomagają w sprawdzeniu wiarygodności partnerów gospodarczych.

Od 2006 r. Instytut Europejskiego Biznesu organizuje Konkurs Gepardy Biznesu. Jeżeli w przyjętym okresie średnia z dynamik przychodów i zysku netto badanej firmy wynosi więcej niż 10 proc., przyznaje jej bezpłatnie tytuł Gepard Biznesu.

Od marca 2016 r. projekt ten jest chroniony za pomocą znaku towarowego Business Gepard w 28 krajach Unii Europejskiej.

Na podstawie danych z KRS instytut organizuje też od 2008 r. Konkurs Efektywna Firma, a od 2013 r. Konkurs Mocna Firma Godna Zaufania.

Za Efektywną Firmę uznaje tę, w której stosunek zysku netto do przychodów wynosi więcej niż 5 proc. Tytuł Mocna Firma Godna Zaufania przysługuje tej, która w danym roku jest jednocześnie wyróżniona w Konkursie Gepardy Biznesu i Konkursie Efektywna Firma.

Od 2008 r. IEB na podstawie danych z KRS organizuje też Konkurs Brylanty Polskiej Gospodarki. Tytuł ten przyznaje firmom, których wartość rynkowa wynosi według jego szacunków więcej niż 10 mln zł. Tytuł Wielki Brylanty Polskiej Gospodarki otrzymują firmy warte więcej niż 100 mln zł.

Na podstawie danych finansowych instytut liczy wartość rynkową firm w uproszczony sposób, wykorzystując dwa wskaźniki z Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie: C/Z, czyli Cena do Zysku netto oraz C/Wk – Cena do Wartości Księgowej.

Od 2012 r. instytut prowadzi Konkurs Wielki Modernizator. Tytuł przyznaje podmiotom, w których dwuletnia amortyzacja była wyższa niż 2 mln zł.

Od 2013 r. IEB organizuje Konkurs Worldwide Company. Tytuł przyznaje przedsiębiorstwom eksportującym do minimum 5 krajów.

Każdego roku do instytut zgłaszają się firmy z prośbą, by przeanalizował ich wyniki finansowe i ocenił, czy zasługują na wyróżnienie w jego konkursach.

Metodologia liczenia wartości rynkowej

Wartość rynkowa firm szacowana jest w sposób bardzo uproszczony przez porównaniu do wycen spółek krajowych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Do obliczeń wykorzystywane są wskaźniki C/Z (cena do zysku netto) i C/WK (cena do wartości księgowej, czyli cena do sumy kapitału własnego i zysku netto) średnie dla spółek krajowych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych, liczone przez analityków GPW.

Wskaźniki do liczenia wartości rynkowej spółek krajowych  w marcu 2021 r.

C/Z: 34,6

C/WK: 1,05

źródło: Biuletyn Statystyczny GPW https://www.gpw.pl/pub/GPW/statystyki/statystyki_miesieczne/202103_GPW.pdf

Według wskaźników giełdowych z marca 2021 r. zostały policzone dwie wartości rynkowe firmy w marcu 2021 r. Jedna to iloczyn zysku netto w 2020 r. i wskaźnika C/Z w marcu 2021 r., a druga to iloczyn wartości księgowej w końcu 2020 r. i wskaźnika C/Wk w marcu 2021 r. Średnia arytmetyczna z tych wartości rynkowych to szacowana wartość rynkowa firmy w marcu 2021 r.

Autor: Jerzy Krajewski