Wyróżnieni

FROZPOL – producent Staropolskiej zupy Czernina

Firma Frozpol jest sukcesorem firmy rodzinnej działającej na polskim rynku od ponad 25 lat. Jest producentem mrożonego koncentratu na bazie krwi spożywczej służącego do przygotowania tradycyjnej zupy znanej pod nazwą Czernina – Staropolska Polewka.

Produkt został opracowany przez firmę na bazie tradycyjnego przepisu używanego w rodzinie właścicieli firmy od pokoleń. Receptura produktu oraz technologia produkcji objęte są ochroną patentową.

Rafał Gwiazdowski, pełnomocnik zarządu, tak go przedstawia: Produkt cieszy się dużym uznaniem i zainteresowaniem wśród zawodowych kucharzy jak i gospodyń domowych. Świadczą o tym liczne zdobyte wyróżnienia oraz tytuły, a w szczególności coraz większe zainteresowanie klientów.

  • Wiedza i doświadczenie zdobyte przez lata sprawiły że staliśmy się Liderem na Polskim Rynku, liderem nie tylko w dziedzinie smaku i jakości, ale również godnym, solidnym Partnerem Handlowym,
  • Przywiązując ogromną wagę do tradycji oraz innowacji, staramy się być elastyczni w dostosowywania naszego produktu do zmieniających się oczekiwań rynku.

Jako Firma Rodzinna z tradycjami stawiamy na zaufanie, rzetelność, solidność. Wartości rodzinne, na których zbudowaliśmy nasz biznes, stanowią fundament naszej strategii. :

  • Naszym atutem jest elastyczność, co przekłada się na szybką decyzyjność oraz sprawne reagowanie na wymogi rynku
  • Naszym celem będzie wprowadzanie na rynek produktów, które zachowują to, co wyróżnia naszą markę. Frozpol – „JAKOŚĆ , SMAK i TRADYCJA od lat”
  • Nasza polityka będzie się więc rozwijać, uwzględniając nowe wyzwania, ale zawsze pozostaniemy wierni naszym korzeniom.

Od 2008 roku jesteśmy członkiem Polskiej Izby Produktu Regionalnego i Lokalnego.

Frozpol Sp. z o.o. sp.k. w Płońsku została wyróżniona przez Instytut Europejskiego Biznesu w XVII edycji Konkursu Gepardy Biznesu 2022, XV edycji Konkursu Brylanty Polskiej Gospodarki 2022, XV edycji Konkursu Efektywna Firma 2022 i X edycji Konkursu Mocna Firma 20222 na podstawie danych finansowych z Krajowego Rejestru Sądowego.

Spółka rozwija się bowiem dynamicznie – średnia z dynamik przychodów i zysku netto w latach 2019-2020 wyniosła w jej przypadku 506,5 proc. To przyniosło jej tytuł Gepard Biznesu 2022.

Działa też efektywnie – średni stosunek zysku netto do przychodów w latach 2019 i 2020 r. osiągnął poziom 69,2 proc. To dało jej tytuł Efektywna Firma 2022. A razem zapewniło jej tytuł Mocna Firma Godna Zaufania 2022.

Zajęło 2482. miejsce w prestiżowym rankingu 5000 najefektywniejszych firm w Polsce – Efektywnych Firm 2022

5000 najefektywniejszych firm w Polsce – Efektywnych Firm 2022

Wartość rynkowa przedsiębiorstwa w marcu 2021 r. została w sposób uproszczony oszacowana przez Instytut Europejskiego Biznesu na 19 mln zł, co dało mu tytuł Brylant Polskiej Gospodarki 2022.

Więcej informacji o firmie na stronie internetowej: https://www.frozpol.com/