Efektywna FirmaGepardy BiznesuMocna Firma

Firma Lech Consulting pozyskała dla klientów ponad 600 dotacji unijnych

Firma Lech Consulting Sp. z o.o. jest jedną z czołowych firm z branży consultingowej i doradczej. Wspiera jednostki samorządu terytorialnego oraz przedsiębiorców w pozyskiwaniu środków zewnętrznych, głównie z budżetu UE oraz w prawidłowej realizacji dofinansowanych projektów. „Twój pomysł – Nasza wiedza – Wspólny sukces” to hasło, które od ponad 11 lat przyświeca jej działalności.

Sukces firmy Lech Consulting Sp. z o.o. został osiągnięty dzięki pracy doświadczonych i wyspecjalizowanych w swojej branży pracowników, z których znaczna większość związana jest z firmą od jej początków. Specjaliści z Lech Consulting Sp. z o.o. na każdym etapie współpracy z klientem dokładają maksimum starań, aby osiągnąć zamierzony cel.

Image

Przez wszystkie lata swojej działalności pracownicy firmy sporządzili kilkaset dokumentacji aplikacyjnych o dofinansowanie z funduszy unijnych. Dzięki zaangażowaniu i ciągłemu rozwijaniu się pracowników firma pozyskała w okresie swojej działalności ponad 600 dotacji. Skuteczność w pozyskiwaniu dotacji pozwala od kilku lat na plasowanie się firmy w czołówce krajowych rankingów doradztwa unijnego.
Firma pracowała na zlecenie kilkuset przedsiębiorstw, głównie z obszaru województwa kujawsko-pomorskiego. Klientami Lech Consulting Sp. z o.o. były również liczne miasta, gminy, powiaty oraz jednostki sektora publicznego, w tym m. in. Miasto Toruń, Miasto Bydgoszcz, Województwo Kujawsko-Pomorskie, Miasto Stołeczne Warszawa.
Firma wyspecjalizowała się przede wszystkim w:
 pełnym opracowaniu dokumentacji aplikacyjnej,
 sporządzaniu biznesplanów,
 przygotowaniu dokumentów o znaczeniu strategicznym (strategie, plany rozwoju, itd.),
 opracowaniu koncepcji architektonicznych,
 analizie finansowej przedsiębiorstw (wyceny, prognozy, symulacje),
 doradztwie inwestycyjnym (unijnym),
 zarządzaniu, koordynacji oraz rozliczaniu dofinansowanych projektów unijnych.

Lech Consulting Sp. z o.o. w 2013 roku otrzymała tytuł „Solidna Marka” pod patronatem Ministra Gospodarki. W 2014 roku Krajowa Izba Gospodarcza przyznała firmie Certyfikat Jakości Biznesu „Przedsiębiorstwo Fair Play” 2014.
Niemalże od początku działalności firma współpracuje z licznymi specjalistami i bankami.
Od 2011 roku w ramach Grupy Kapitałowej Lech Consulting działa firma Innova Consulting Sp. z o.o. – firma z licznymi sukcesami w branży doradczej.
Najbliższe lata to czas dalszego rozwoju firmy. Dotychczasowy zespół stale powiększa się o nowych specjalistów z branży unijnej. Z roku na rok rosnące grono zadowolonych klientów mobilizuje do ciągłego rozwoju oraz zdecydowanych działań na wielu płaszczyznach, a także umocnienia pozycji firmy w branży doradczej i consultingowej.

Lech Consulting  Sp. z o.o. w Toruniu została wyróżniona przez Instytut Europejskiego Biznesu w X edycji Konkursu Gepardy Biznesu 2015, w VIII edycji  Konkursu Efektywna Firma 2015 oraz w III edycji Programu Promocyjnego Mocna Firma Godna Zaufania – Strong Company 2015 na podstawie wiarygodnych danych finansowych z Krajowego Rejestru Sądowego.