Efektywne Firmy 2020 Województwa Opolskiego

Spośród 85 187 polskich przedsiębiorstw, których wyniki finansowe w marcu 2021 r. zbadał Instytutu Europejskiego Biznesu, tytuł Efektywna Firma 2020 uzyskało 937 firm z województwa opolskiego, bo stosunek zysku netto do przychodów ze sprzedaży i zrównanych z nimi wyniósł w nich minimum 5 proc.
Instytutu Europejskiego Biznesu, utworzony 12 grudnia 2005 r., prowadzi Konkurs Efektywna Firma od 2008 r. Przez dwanaście lat dokładnie przeanalizował wyniki finansowe 100 tysięcy przedsiębiorstw i kilkuset banków działających w Polsce.

Przedstawiamy ranking efektywnych firm według stosunku zysku netto do przychodów ze sprzedaży i zrównanych z nimi.

Do analizy zostały wybrane te firmy, które w 2018 miały minimum 100 tys. złotych przychodów netto, wykazały zysk netto powyżej 1 tys. zł, a wartość ich kapitału własnego była wyższa niż 1 tys. zł.

Instytutu Europejskiego Biznesu policzył stosunek zysku netto do przychodów.

Na tej podstawie Instytutu Europejskiego Biznesu stworzył rankingi najbardziej efektywnych firm w Polsce – Efektywne Firmy 2020.

Firmy wymienione w poniższym rankingu mogą bezpłatnie i bezterminowo wykorzystywać tytuł Efektywna Firma 2020 publicznie na wszystkich nośnikach.

Instytutu Europejskiego Biznesu policzył też w uproszczony sposób ich wartość rynkową na koniec października 2020 przez porównanie ich wyników do wycen spółek akcyjnych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Metodologia liczenia wartości rynkowej, stosowana przez Instytut Europejskiego Biznesu, opisana jest poniżej rankingu.

Statuetka Efektywna Firma 2020

Płatne są logo Efektywna Firma 2020 oraz dyplomy i statuetki dla wyróżnionych firm i ich pracowników. Prosimy więc nie kopiować z Internetu dla celów marketingowych wizerunku statuetki Efektywna Firma, gdyż zdjęcia chronione są prawami autorskimi.

 


Efektywne Firmy 2020 Województwa Opolskiego
Lp. Nazwa firma Siedziba Średni stosunek zysku netto do przychodów w latach 2018 i 2019 r. w proc. Wartość rynkowa firmy w październiku 2020 r. w tys. zł
1 T 5 Sp. z o.o. Lewin Brzeski 1442 9320,9
2 Selekta Invest Sp. z o.o. Niemodlin 480,3 1575,7
3 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Lubska 352 152362,3
4 Polgrunt Sp. z o.o. Chorula 253,4 63194,6
5 Przedsiębiorstwo Produkcji Rolnej Plon II Sp. z o.o. Woskowice Małe 151,5 94643,7
6 Popioły Przemysłowe Sp. z o.o. Opole 107 4031,4
7 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Stare Siołkowice 96,1 7581,7
8 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Nowakach Nowaki 95,1 10417
9 Przedsiębiorstwo Produkcji Rolnej Plon Sp. z o.o. Woskowice Małe 90,4 68418,7
10 Dotex sp.j. Marek Dołmat, Jadwiga Domanowska Nysa 86,9 1779,6
11 Towarzystwo Społecznych Działań Na Rzecz Dzieci i Młodzieży Razem w Przyszłość Namysłów 84,7 1587,4
12 Mjna Sp. z o.o. Kędzierzyn-Koźle 81,8 2760,7
13 Epp_bud Sp. z o.o. Opole 80,1 2266,2
14 Doorn Sp. z o.o. Krapkowice 79,8 63641,2
15 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Kolnowice Kolnowice 76,8 38676,5
16 K2biznes Sp. z o.o. Opole 76,3 9087,3
17 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Głuszynie Głuszyna 74,6 16444,6
18 Iper Sp. z o.o. Krasiejów 72,6 40152,6
19 Esbrand 2 Sp. z o.o. Jełowa 71,3 85643,9
20 Przedsiębiorstwo Produkcji Rolnej Nowpol Sp. z o.o. Nowa Wieś Mała 69,9 14881,9
21 Property Mpw Sp. z o.o. Namysłów 69,2 4322,3
22 Silbermann Sp. z o.o. sp.k. Opole 68,8 6093,5
23 Instytut Trwałego Rozwoju Opole 68,6 1444,2
24 Gminna Spółdzielnia Samopomoc Chłopska w likwidacji Paczków 68,5 22295,1
25 Chemia – Bomar Sp. z o.o. Chróścina 65,9 5261,3
26 Asset Management-Klonex Spv 1 Sp. z o.o. Opole 63,3 27599,8
27 Klonex-VCS Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowe Sp. z o. o. S. J. Opole 63 44013,5
28 R.E. Agricola Sp. z o.o. S.K. Kędzierzyn-Koźle 62,7 5297,5
29 Insurance Fire Sp. z o.o. S.K. Kędzierzyn-Koźle 62,5 9719,5
30 Salome – Rakowski, Rzewuski sp.j. Opole 62,4 1508,4
31 JL Connect Sp. z o.o. Olesno 61,1 4314,4
32 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Regulicach Regulice 60,2 39503,9
33 Meblosoft Sp. z o.o. Krapkowice 59,9 3797,8
34 GMTG Sp. z o.o. S.K. Źlinice 59,4 89482,8
35 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Markotowie Dużym Markotów Duży 59,4 9244,3
36 B-Max Sp. z o.o. Opole 59,2 7938,8
37 Deasy Sp. z o.o. Opole 58,7 2222,5
38 Roben Automotive Sp. z o.o. S.K. Równe 58,6 22341,6
39 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Krzyżowicach Krzyżowice 58,3 21043,6
40 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Chrzelicach Chrzelice 57,6 51555,6
41 Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowe Tarem Sp. z o.o. Opole 57,1 6453,4
42 Frsc Sp. z o.o. Kędzierzyn-Koźle 56,4 2662,3
43 Zakłady Produkcyjno-Usługowe Domena Sp. z o.o. Kędzierzyn-Koźle 56,2 4895,4
44 Avama Sp. z o.o. Borki Małe 55,7 4660,2
45 It Connect Sp. z o.o. Dobrodzień 55,4 7261,2
46 Ann-Pol Inwestycje 6 Sp. z o.o. Opole 53,8 1972,2
47 Stuff P.V Sp. z o.o. Opole 53,6 6452,3
48 Migra J. Mirek, J. Grabowski, M. Berliński sp.j. Trzeboszowice 53,4 95792,1
49 Ann-Pol Inwestycje 10 – Sp. z o.o. Opole 52,6 1653
50 Biuro Rachunkowe NET Sp. z o.o. sp.k. Opole 52,3 9303,8
51 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Przylesiu Przylesie 52 38048,5
52 Kirsch Services Sp. z o.o. sp.k. Gogolin 51,6 44635,8
53 Prosper Sp. z o.o. Zawadzkie 51,4 1473,1
54 Agroplon Sp. z o.o. Głuszyna 51 5224
55 Profex Elektronik Sp. z o.o. S.K. Opole 50,8 119340,5
56 Pnb Sp. z o.o. Kamienna Góra 50,7 18284,6
57 PHU Widex Sp. z o.o. sp.k. Namysłów 50,6 7676,8
58 Epj Proj – Tech Sp. z o.o. Kędzierzyn-Koźle 50,2 1853,4
59 Alsecco Trade Sp. z o.o. sp.k. Nysa 49,9 57017,6
60 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Piotrówka Jemielnica 49,1 4026,4
61 Sztuka Leczenia Sp. z o.o. Kędzierzyn-Koźle 48,9 1583,8
62 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Smardach Górnych Z/S w Unieszowie Unieszów 48,8 16886,6
63 APN Sp. z o.o. S.K. Opole 48,5 17842,1
64 Ann-Pol Inwestycje 5 – Sp. z o.o. Opole 48,2 1706,3
65 Arena Rw Sp. z o.o. S.K. Strzelce Opolskie 48,2 2872,5
66 Euro-Bet Sp. z o.o. Opole 48,1 16251,2
67 K2biznes Sp. z o.o. S.K. Opole 47,9 18659,6
68 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Starowice 47,3 38601,8
69 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Wojsławiu Wojsław 47,1 51647,1
70 Mexal Sp. z o.o. Makowice 46,6 309,2
71 Direct Group Sp. z o.o. sp.k. Myślina 46,2 26731,2
72 Spółdzielcze Gospodarstwo Rodzinne Bliszczyce 46 9863,6
73 Rm Wektor Sp. z o.o. sp.k. Opole 45,8 20496
74 Eurohome Sp. z o.o. S.K. Walce 45,6 31057
75 Riwiera Sp. z o.o. Sp.K. Otmuchów 45,2 4549,9
76 Thomas – Koziarski Consulting sp.j. Opole 45,1 82348
77 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Boguszyce 45,1 2184,5
78 Ald Sp. z o.o. Opole 45,1 2734,7
79 Ann-Pol Inwestycje 3 – Sp. z o.o. Opole 44,9 2160,6
80 MDM Sp. z o.o. AB Sp.K. Nysa 44,6 16449,2
81 Expert International Recruitment Sp. z o.o. Opole 44,5 10408,4
82 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Łowkowicach Łowkowice 44,3 17762,7
83 Pbp Usługi Doradcze Jarosław Mohr S.K. Kowale 44,2 2803,7
84 Crown Consulting Sp. z o.o. Opole 44,1 2315,2
85 Jagral Sp. z o.o. Smarchowice Śląskie 43,7 10862,6
86 Gospodarstwo Rolne Ciężkowice Sp. z o.o. Ciężkowice 43,4 33263,6
87 Space Records Sp. z o.o. S.K. Lipki 43 6587,4
88 Trinea Sp. z o.o. Ligota Zamecka 42,7 6274,1
89 Ir-Pol Przeds. Agrotechniczne Sp. z o.o. Żłobizna 42,5 8862
90 Nevo Projekt Sp. z o.o. sp.k. Opole 42,5 6269,8
91 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Grodkowie Grodków 42,3 14527,7
92 Hafrox Sp. z o.o. S.K.A. Opole 42,1 5926,3
93 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Gierałcicach Gierałcice 42,1 40969,8
94 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Jaśkowice 42 11130,6
95 It Rods Sp. z o.o. Opole 42 1249,2
96 Drukarnia Greenhouse Sp. z o.o. Kietrz 42 1115,2
97 Ann-Pol Inwestycje 4 – Sp. z o.o. Opole 42 1039,4
98 Spółdzielnia Produkcji Rolnej Wierzbnik 41,9 31492,7
99 Iqarch Sp. z o.o. Opole 41,9 319,7
100 Przedsiębiorstwo Rolno-Handlowo-Usługowe Lesrol Sp. z o.o. Leśniczówka 41,6 25896,4
101 K & w Sp. z o.o. Merkury Opole Deweloper sp.k. Opole 41,3 14585,6
102 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Sułkowie Sułków 41,2 26646,7
103 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Nowa Wieś Głubczycka 41,1 2008,9
104 Pro Invest II Sp. z o.o. Strzelce Opolskie 40,6 1099,1
105 Metal Concept Polska Sp. z o.o. Kędzierzyn-Koźle 40,3 28208,3
106 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Chróścielowie Chróścielów 40,3 27173,1
107 Kancelaria Rachunkowa J & J Sp. z o.o. S.K. Nysa 40 6189,2
108 Farma Fotowoltaiczna Lipno Sp. z o.o. Piotrowa 40 1534,8
109 Aga- Agro Ślązak Szpara S.J. Łukowice Brzeskie 39,4 19469,6
110 Euro-Mar Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Opole 39,3 32115,3
111 Agro – Tymon Sp. z o.o. Nowa Wieś Mała 39,3 16679,5
112 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Kietlicach Kietlice 39,2 15194,8
113 Mak Organic Sp. z o.o. Kochłowice 38,7 3688,8
114 Ryszard Wójcik Prywatne Biuro Podróży Sindbad Opole 38,7 372494
115 Geo Nieruchomości Sp. z o.o. Chorula 38,7 1035,2
116 Transsystem Sp. z o.o. S.K. Boguszyce 38,7 48688,2
117 Biuro Rachunkowe A. Babska & Wspólnicy Sp. z o.o. Opole 38,6 4524,1
118 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Wydrowice 38,5 118042,4
119 Workforce Sp. z o.o. Opole 38,5 21924,3
120 Opawska Sp. z o.o. Opole 38,3 9035,5
121 Yacht Bau Sp. z o.o. S.K. Komprachcice 37,8 27235,6
122 Assopet Sp. z o.o. Opole 37,8 2889,6
123 Presmet Sp. z o.o. Grodków 37,7 14222,2
124 ICS24 Sp. z o.o. S.K. Namysłów 37,6 9997,2
125 Ann-Pol Inwestycje 7 – Sp. z o.o. Opole 37,5 1300,3
126 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Prusinowicach Prusinowice 37,4 11996
127 Agra Glapiński sp.j. Opole 37,3 6607,4
128 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Kuniowie Kuniów 37 5823,1
129 MPM PPP Sp. z o.o. Namysłów 36,7 9128
130 Stylbruk Adrian Bieniek, Renata Bieniek S.J. Wawrzyńcowice 36,4 285503,1
131 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Jaszowie Jaszów 36,3 8794,2
132 Mexal Sp. z o.o. S.K. Makowice 36,3 19666,1
133 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Klisino 36,3 16599,4
134 Ann-Pol Inwestycje 8 – Sp. z o.o. Opole 35,6 1891,6
135 Przedsiębiorstwo-Produkcyjno-Handlowo-Usługowe Merkury Adam i Artur Żurakowscy sp.j. Prudnik 35,6 27693,9
136 CL Sp. z o.o. Brzeg 35,5 15650,6
137 Karol Szała S.K. Głogówek 35,4 1274,2
138 Multicare Sp. z o.o. Nysa 35,3 1771,2
139 Polecu-Management Sp. z o.o. Tarnów Opolski 35,2 2556,9
140 Comfort Credit Sp. z o.o. Opole 35,1 1628,4
141 Pro Consilio Sp. z o.o. Grodków 35 2154,1
142 Tewi Sp. z o.o. S.K. Rozwadza 34,9 19001,7
143 Langer Energie Sp. z o.o. Strzelce Opolskie 34,9 4943
144 Spółdzielnia Produkcji Rolnej w Bodzanowie Bodzanów 34,8 39739,6
145 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Rostkowice Rostkowice 34,7 25050,5
146 Dkam Sp. z o.o. Nowy Las 34,4 2473
147 Rolnicza Spółdzielnia Producyjna w Jaryszowie Jaryszów 34,4 4913
148 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Kubicach Kubice 34,2 17032,2
149 Magna Real Estate Sp. z o.o. Kędzierzyn-Koźle 34 19853,4
150 Roldam Sp. z o.o. Zalesie Śląskie 33,6 47009,1
151 Zakład Technologii Wysokoenergetycznych Explomet Gałka, Szulc sp.j. Opole 33 94108,1
152 Agrousługi – Jack Sp. z o.o. Chróścina 33 2208,8
153 Unima Energia Sp. z o.o. S.K. Opole 33 14908,8
154 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Lubrzy Lubrza 32,9 21324,3
155 Ann-Pol Inwestycje 9 – Sp. z o.o. Opole 32,7 1778
156 Biuro Rachunkowe System Sp. z o.o. Zdzieszowice 32,6 1117,9
157 Zieleń Miejska Sp. z o.o. Opole 32,5 12590,3
158 Sdh Za Odrą Sp. z o.o. Opole 32,4 16782
159 Kaskada Sp. z o.o. Opole 32,1 6528,5
160 CRK-Managment Sp. z o.o. Olesno 31,9 4382,6
161 Strato Minis Studio Sp. z o.o. Opole 31,4 1743
162 Optimas Sp. z o.o. Opole 31,2 197,4
163 Opolskie Zrzeszenie Przewoźników Drogowych w Opolu Opole 31,1 3562,2
164 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Rudziczce Rudziczka 31 29656,4
165 Opti-Net System Sp. z o.o. Opole 31 2160,4
166 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Stobrawa 30,8 15686,2
167 Fw Koluszki Sp. z o.o. Opole 30,8 32495,5
168 Bielang Sp. z o.o. sp.k. Bierdzany 30,7 32880
169 Adam -Agro Sp. z o.o. Nowa Wieś Mała 30,6 4248,2
170 Neo Trade Sp. z o.o. Kępa 30,4 723,1
171 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Rusocinie Rusocin 30,4 30103,8
172 Opolskie Centrum Logistyczne Sp. z o.o. Opole 30,4 60670,5
173 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe Skarbiszów Sp. z o.o. Ptakowice 30,4 18695,7
174 Uvex Safety Polska Sp. z o.o. Większyce 30,3 1528,3
175 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Krobuszu Krobusz 30,2 24698,1
176 Mismart Sp. z o.o. Euro S.K. Namysłów 30,2 4549,3
177 Idea Optica Sp. z o.o. S.K. Opole 30,2 45692,2
178 Gorad Sp. z o.o. Opole 29,8 39174,6
179 Promet Makowski Sp. z o.o. Zdzieszowice 29,7 1732,8
180 Pol-Las Sp. z o.o. Lasowice Małe 29,7 31762,4
181 Eightbits Sp. z o.o. Opole 29,7 4350,9
182 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Biskupowie Biskupów 29,7 16582,9
183 Agro Julian Sp. z o.o. Nowa Wieś Mała 29,6 6401,4
184 HERMOS Sp. z o.o. Leśnica 29,5 7546,4
185 Plotserwis M. Janicki M.Mrugała sp.j. Opole 29,5 37519,1
186 Kancelaria Podatkowa Anna Kłosowska Sp. z o.o. S.K. Opole 29,2 30644,4
187 Euro Silesia Sp. z o.o. Opole 29,1 15273,3
188 Smartbees Sp. z o.o. Opole 29 2804,2
189 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna we Wroninie Wronin 28,9 21466,1
190 Sest Sp. z o.o. Kędzierzyn-Koźle 28,9 131,7
191 Transcom International S. Śleziak, W. Filipow sp.j. Paczków 28,4 35736,2
192 Silverstone Sp. z o.o. Opole 28,4 2433,3
193 Investor Nieruchomości Sp. z o.o. Opole 28,2 1812,3
194 Jasminella Sp. z o.o. Kietrz 28,2 2217,4
195 Luca Logistic Solutions Sp. z o.o. Opole 28 44855,9
196 Siprol Przedsiębiorstwo Produkcji Rolniczej Sp. z o.o. Sidzina 27,8 15825,5
197 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Im.Przyjaźni Polsko-Węgierskiej Wyszków Śląski 27,7 26484
198 Gospodarstwo Rolne Ewa i Zbigniew Bednarscy sp.j. Nowa Wieś Mała 27,5 3396,8
199 Aluma Sp. z o.o. Opole 27,5 5615,5
200 Adan Zarządzanie Nieruchomościami Sp. z o.o. Opole 27,4 1556,8
201 Nuga Best Sp. z o.o. Opole 27,4 7920,9
202 Invebo Chmielowice Sp. z o.o. Opole 27,4 12625,5
203 Edun Korepetycje Sp. z o.o. – The Swan School sp.k. Opole 27,4 20539,2
204 Mopex His Sp. z o.o. Zieleniec 27,3 10970,6
205 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Leśnica 27,3 10772,5
206 Grunwaldzka Invest Sp. z o.o. Opole 27,3 1515,3
207 Guardachuva Sp. z o.o. S.K. Ligota Prószkowska 27,2 4473,6
208 Vidacolor Sp. z o.o. Tułowice 27,2 90325,4
209 Przedsiębiorstwo Produkcji Rolnej Rol-Pol Sp. z o.o. Wierzbnik 26,9 35406,9
210 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Siestrzechowicach Siestrzechowice 26,8 30567,3
211 Biuro Obrachunkowe i Doradztwa Podatkowego Knopp Józef Sp. z o.o. S.K. Opole 26,7 2765,5
212 Halikowski Sp. z o.o. Głubczyce 26,6 1813,3
213 TF Job Sp. z o.o. Kędzierzyn-Koźle 26,6 17428,4
214 Gminna Spółdzielnia Samopomoc Chłopska w Strzeleczkach Strzeleczki 26,5 8003,9
215 Konstalmet Piosek S.J. Gąsiorowice 26,4 99051,8
216 Smart Trade Sp. z o.o. Opole 26,3 1184,1
217 Galwano – Tech Serwis Sp. z o.o. sp.k. Brzeg 26,2 7208,8
218 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Miejsce Odrzańskie 26,2 18218,6
219 Forbis Sp. z o.o. sp.k. Strzelce Opolskie 26,1 19720,4
220 TADEUSZ SELZER SELT Sun Protection Systems Opole 26,1 187375,2
221 Zapsoft Sp. z o.o. Opole 26 13803,2
222 Wydruki 123 Sp. z o.o. Olesno 26 1655,7
223 Bagger Polska Sp. z o.o. Chróścina 26 1780,5
224 Borema Sp. z o.o. Opole 26 8114,9
225 Meblosoft Sp. z o.o. S.K. Krapkowice 26 452667,1
226 Haweda Sp. z o.o. Opole 25,9 1141,9
227 Nowo Bis Sp. z o.o. Kluczbork 25,9 3369,9
228 Fagro D. Grosz A. Fałek sp.j. Krapkowice 25,9 279217,4
229 Jośko, Prokopowicz i Wspólnicy Sp. z o.o. Tarnów Opolski 25,4 1806
230 Agraria Claudii Sp. z o.o. Zakrzów 25,4 12272,5
231 Ann-Pol Inwestycje 2 Sp. z o.o. Opole 25,4 1475,3
232 Cebula Transport Sp. z o.o. Opole 25,3 846,7
233 Oczyszczalnia Ścieków Praszka Sp. z o.o. Przedmość 25,3 14836,9
234 Rc Invest Sp. z o.o. Sieroniowice 25,1 1318,5
235 Mgm Fiscal Biuro Usług Księgowych Sp. z o.o. Nysa 25 482,1
236 Metmesh Sp. z o.o. Większyce 25 14929,7
237 MDK Connect Sp. z o.o. Dobrodzień 25 1471,8
238 Preda Sp. z o.o. sp.k. Opole 25 3117,4
239 GÓRAŻDŻE CEMENT S.A. Chorula 24,8 8388661,2
240 Sancad Sp. z o.o. Gogolin 24,8 2284,2
241 Indu Pro Sp. z o.o. Obrowiec 24,4 7931,6
242 Zakład Rolny Gierałtowice Sp. z o.o. Gierałtowice 24,4 20318,7
243 Hurt-Detal Angerman sp.j. Opole 24,2 31036,9
244 Medsal Sp. z o.o. Brzeg 24,1 3279,3
245 Ozimska Invest Sp. z o.o. Opole 23,9 2957,2
246 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Suchej Psinie Sucha Psina 23,9 15320,6
247 Sprinter Sp. z o.o. Opole 23,9 772,8
248 Opol-Ska Sp. z o.o. sp.k. Opole 23,8 35492,2
249 Anna Sp. z o.o. Zdzieszowice 23,7 998,7
250 Atlantis-Deweloper Sp. z o.o. Opole sp.k. Opole 23,7 293883,5
251 Gowrol Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Rolne Kamiennik 23,7 13671,5
252 Bever Sp. z o.o. Grodziec 23,7 28450,8
253 Firma Sezam Instal P. Cecuga i R. Cecuga sp.j. Opole 23,7 118275
254 Armanski Sp. z o.o. S.K. Opole 23,6 32411,6
255 E-S Sp. z o.o. Opole 23,6 589
256 Firma Masa Sp. z o.o. Kędzierzyn-Koźle 23,5 17889
257 Porjot Pordzik sp.j. Strzelce Opolskie 23,5 11930,7
258 F.I. Manta Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Zawadzkie 23,5 26661,9
259 Przedsiębiorstwo Rolno-Usługowe Kłos Stasik Władysław, Kędra Teodozja, Jakus Wiesław, Zaczyk Mieczysław, Pajestka Edward sp.j. Malerzowice Małe 23,4 36340,1
260 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Prężyna 23,4 3364,1
261 Fabryka Pomocy Naukowych Sp. z o.o. Nysa 23,3 83551,6
262 Przedsiębiorstwo Produkcji i Przetwórstwa Rolno-Spożywczego Rolstart Sp. z o.o. Lasocice 23,3 18604,2
263 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Piorunkowicach Piorunkowice 23,1 25393
264 Meltmann Sp. z o.o. Pawłowiczki 23 49103,2
265 Unitrez Elektronik L. Szmagierewski, K. Majewski, J. Dubik sp.j. Opole 23 32214,6
266 International Casting Industries,Polska Sp. z o.o. Brzeg 23 8811
267 Dewerenda Sp. z o.o. Bąków 22,9 41179,2
268 Neurorehabilitacja Sp. z o.o. Opole 22,8 3580,4
269 Przedsiębiorstwo Usługowe W-2 Prebut Sp. z o.o. Chorula 22,7 12807,2
270 Jurex Sp. z o.o. Michałowice 22,5 24380,4
271 Codefusion Sp. z o.o. Opole 22,4 14113,6
272 Gefim Nieruchomości Sp. z o.o. Opole 22,4 291
273 Fruitex Sp. z o.o. Urbanowice 22,3 30326,6
274 POL – DOMY Sp. z o.o. Prószków 22,3 2680,3
275 Miga Sp. z o.o. Kędzierzyn-Koźle 22,1 12840,5
276 Teatr Muzyczny Castello Sp. z o.o. Moszna 21,7 4424,4
277 Żwirownia Byczyna Sp. z o.o. Skałągi 21,7 9193,7
278 Zakład Produkcji Rolnej Owrol Sp. z o.o. Skoroszyce 21,6 2034,9
279 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Krzywiźnie Krzywizna 21,4 7940,6
280 Stratega Sp. z o.o. Opole 21,3 1505
281 Agro Mor Sp. z o.o. Smarchowice Śląskie 21,3 10100,5
282 Kamex Sp. z o.o. Opole 21,2 294130,1
283 Kancelaria Podatkowa Lider Sp. z o.o. Opole 21,1 55,8
284 In Facility Sp. z o.o. Dobra 21,1 32868,6
285 Medyk – K Sp. z o.o. Kędzierzyn-Koźle 21 1713
286 Verum-Rem Sp. z o.o. Kędzierzyn-Koźle 21 742,5
287 Orthomed R. Warnecki i A. Passon sp.j. Opole 20,9 6487,5
288 Furnika Sp. z o.o. S.K. Prudnik 20,9 337755
289 Power Products Polska Sp. z o.o. Opole 20,8 1142,8
290 Biuro Rachunkowe K&W Sp. z o.o. Namysłów 20,8 14263,4
291 Michalec Sp. z o.o. Kędzierzyn-Koźle 20,7 6415,1
292 Proheat Sp. z o.o. Zimnice Małe 20,7 1396
293 Hurtownia Gastronomiczna Sp. z o.o. Praszka 20,7 638
294 Joker A.F. Sp. z o.o. Kędzierzyn-Koźle 20,7 745,6
295 Air Press Elżbieta Wanik, Bogdan Wanik sp.j. Opole 20,6 23867,7
296 Palm Electronic Sp. z o.o. Ozimek 20,6 8356,5
297 BPF Fiskus Biuro Podatkowe Sp. z o.o. Kędzierzyn-Koźle 20,4 1600,9
298 Itax Usługi Dla Biznesu Sp. z o.o. Nysa 20,4 691,1
299 Przedsiębiorstwo Alremex R. Krynicki sp.j. Opole 20,3 34832,8
300 PRO – MAKS Sp. z o.o. Sp.K. Głubczyce 20,3 3231,2
301 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe Bamar-Pol D. Błacha sp.j. Opole 20,3 283750,2
302 Artim-Invest Sp. z o.o. Opole 20 13634,7
303 Backhead Strategic Counseling Sp. z o.o. Opole 19,9 17991,9
304 Rentmed Sp. z o.o. Strzelce Opolskie 19,9 636,3
305 Centrum Meblowe Agata Sp. z o.o. Dobrodzień 19,8 5226,3
306 Medisan Sp. z o.o. Łężce 19,8 5350,7
307 Koliber Sp. z o.o. Krapkowice 19,8 35046
308 Agrousługi Roesler Sp. z o.o. Przysiecz 19,7 31992,9
309 Ekad Sp. z o.o. Opole 19,7 9046,7
310 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe Mada Białecki sp.j. Byczyna 19,6 45200,2
311 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Brunach Bruny 19,6 2998,3
312 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Mesznie Meszno 19,6 17344,2
313 Columbex Sp. z o.o. S.K. Opole 19,5 15985,4
314 You Can Be Interactive Sp. z o.o. Opole 19,3 6687,1
315 Duijndam International Sp. z o.o. Opole 19,3 9731,7
316 Sim Okrzos Sp. z o.o. Opole 19,2 7115
317 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Makowicach Makowice 19,1 4563,2
318 X-Kraft Sp. z o.o. Kluczbork 19 5407,3
319 Jm Hoist Sp. z o.o. Kluczbork 19 4446,6
320 Hss Project Management Sp. z o.o. Opole 19 656,6
321 Pamas Sp. z o.o. S.K. Łubniany 19 39148,2
322 Bassau Sp. z o.o. S.K. Prószków 18,8 37483,8
323 Lellek – Krystian Lellek, Andrzej Lellek – sp.j. Opole 18,8 1539,2
324 Investment Corp Sp. z o.o. Nysa 18,7 2075
325 Przedsiębiorstwo Produkcji Różnej, Handlu i Usług Imprema Sp. z o.o. Opole 18,7 7316,2
326 Perfekt Kredyt Sp. z o.o. Opole 18,6 754,1
327 Design Light Sp. z o.o. Głuchołazy 18,6 120448,6
328 Europejskie Specjalistyczne Centra Medyczne – Korfantowska Ortopedia i Rehabilitacja Kort Sp. z o.o. Korfantów 18,6 15933,5
329 Km Service Sp. z o.o. Opole 18,5 9718,1
330 KAPICA Sp. z o.o. S.K. Zawadzkie 18,5 447401,1
331 Trummer Personalservice Opole Sp. z o.o. Opole 18,5 4305,3
332 Kejort Sp. z o.o. Opole 18,4 223,3
333 AGERSOL Sp. z o.o. S.K. Kędzierzyn-Koźle 18,4 39848,7
334 Abakus Industrial Sp. z o.o. Kędzierzyn-Koźle 18,4 3785,5
335 Faro Sp. z o.o. S.K. Opole 18,3 30646,8
336 Steag Energo Mineral Sp. z o.o. Opole 18,2 214523,5
337 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Wierzbnie Wierzbno 18,2 15545,3
338 Arimex Pwc Sp. z o.o. Strzelce Opolskie 18,1 14250,5
339 Awmed Sp. z o.o. Opole 17,8 1366
340 Stonex Sp. z o.o. Opole 17,7 2654,9
341 Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Drewmax Tadeusz Sąsiadek i Wspólnicy sp.j. Kędzierzyn-Koźle 17,7 160879,6
342 Wih Sp. z o.o. Szczedrzyk 17,7 3805,8
343 Aikelo Sp. z o.o. Nysa 17,7 378,4
344 Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Andrzej Proszewski Sp. z o.o. Olesno 17,6 20378,5
345 Pro-Euro Trans Sp. z o.o. Praszka 17,5 817,6
346 Marchem Sp. z o.o. Skarbimierz-Osiedle 17,5 42315,9
347 Iq Prisma Sp. z o.o. Opole 17,5 22281,6
348 Wodgaz Arkadiusz Kosentka Aleksandra Michalska sp.j. Opole 17,5 22477,9
349 Spółdzielnia Usług Rolniczych w Cisku w likwidacji Roszowicki Las 17,4 2391,2
350 Gospodarstwo Rolne Piotrowa Sp. z o.o. Piotrowa 17,4 17887,7
351 Przedsiębiorstwo Multi Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Opole 17,3 2772,9
352 Openfield Sp. z o.o. Opole 17,3 13372,9
353 Spółdzielnia Rzemieślnicza Usługowo-Wytwórcza w Opolu Opole 17,2 6096,5
354 Agro Tarnau Sp. z o.o. Opole 17,2 3453,2
355 Meb Technical Gmbh Sp. z o.o. Oddział w Polsce Opole 17,2 22959,5
356 Optikus Sp. z o.o. Opole 17,2 665,5
357 Lesta Expert Sp. z o.o. Opole 17,1 5227,2
358 Fundacja Rozwoju Śląska Opole 17,1 63958,9
359 Ayol Sp. z o.o. Opole 17,1 693,1
360 TOP FARMS Głubczyce Sp. z o.o. Głubczyce 17 387115,2
361 Remax Sp. z o.o. Opole 16,9 9309,8
362 Red Sp. z o.o. Opole 16,9 1366,2
363 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Skrzypiec Skrzypiec 16,8 49144,1
364 Meb Technical Sp. z o.o. Opole 16,8 6070,8
365 Taikitech Sp. z o.o. Opole 16,7 3106,1
366 Skamol Polska Sp. z o.o. Opole 16,7 96763,9
367 ELIN Arkadiusz Miszkiewicz Kędzierzyn-Koźle 16,7 164995,8
368 Otoria Sp. z o.o. S.K. Spórok 16,6 19729,4
369 Eko-Solar Sp. z o.o. Wszeradów 16,6 67470,3
370 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Wilamowa 16,6 72858,1
371 Rogowska Hodowla Roślin Sp. z o.o. Dąbrówka Górna 16,6 12368,4
372 Proagra Sp. z o.o. Ptakowice 16,5 7210,1
373 Sam-Bud-Rol Sp. z o.o. Gogolin 16,3 254,8
374 Miw Group Sp. z o.o. sp.k. Skarbimierz Osiedle 16,3 79451,6
375 Agro – Bart Sp. z o.o. Nowa Wieś Mała 16,3 7812,6
376 Plada Sp. z o.o. Chrząstowice 16,2 44099,2
377 P.V. PREFABET KLUCZBORK S.A. Kluczbork 16,2 358042,7
378 Euro Group Sp. z o.o. sp.k. Opole 16 21677
379 Work Centre Sp. z o.o. Opole 16 4611,3
380 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Lubcz 15,9 3109
381 Consumer Adviser Sp. z o.o. Opole 15,9 4445,8
382 Makro Budownictwo Sp. z o.o. Opole 15,8 993,9
383 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe Grześ Sp. z o.o. Nysa 15,8 6985,5
384 Bradas Sp. z o.o. S.K. Olesno 15,8 352525,2
385 Zakład Usług Ślusarsko-Mechanicznych Nbs K. Nowicki, M. Brzozowski sp.j. Kędzierzyn-Koźle 15,8 13978,1
386 Edun Korepetycje Sp. z o.o. Franczyza sp.k. Opole 15,8 1868
387 Inwap Sp. z o.o. Brzeg 15,7 33205,6
388 Haba – Beton Johann Bartlechner Sp. z o.o. Olszowa 15,7 49560,8
389 Przedsiębiorstwo Rolno-Usługowe Romarol Roman Solowski i Wspólnicy sp.j. Steblów 15,6 9223,3
390 Hard Beans Coffee Roasters Sp. z o.o. Opole 15,6 9795,4
391 Sandmix Sp. z o.o. S.K. Chróścice 15,6 46269,2
392 Firma Handlowo Usługowa Auto Sp. z o.o. Kędzierzyn-Koźle 15,6 2499,4
393 Gaber Fg Sp. z o.o. Dobrodzień 15,6 1076,3
394 DES MEBLE Sp. z o.o. S.K. Myślina 15,6 111755,7
395 Oxy Media Sp. z o.o. Opole 15,6 547,8
396 Optel – Sp. z o.o. Opole 15,5 1041,4
397 Unisystem Sp. z o.o. Kędzierzyn-Koźle 15,4 10070
398 Laboratorium Analityczne Sp. z o.o. Zawadzkie 15,4 9464
399 Renovar Sp. z o.o. Wysoka 15,4 1498,9
400 Gero Technik Sp. z o.o. Obrowiec 15,3 8430,6
401 Silesia Mdtech Sp. z o.o. S.K. Opole 15,3 3244,5
402 Energoplex Sp. z o.o. Baldwinowice 15,2 3415,6
403 Vitronic Machine Vision Polska Sp. z o.o. Kędzierzyn-Koźle 15,2 51072
404 Opolskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. Opole 15,2 49186,3
405 Przedsiębiorstwo Produkcyjno – Usługowe Neomax Sp. z o.o. Niemodlin 15,1 10227,7
406 Opieka Dla Seniora Sp. z o.o. S.K. Czarnowąsy 15,1 15378,8
407 Butik Finansowy 24 Sp. z o.o. Opole 15 2043,7
408 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Prudnik 15 15884,5
409 Wende Recyclingtech S. C. Ewa i Piotr Pantoł Kościerzyce 14,9 174257,2
410 Ofama Sp. z o.o. Opole 14,9 54837,4
411 Teral Sp. z o.o. Opole 14,9 5547,4
412 Mobile It Sp. z o.o. S.K. Krapkowice 14,9 9500,2
413 Habina Sp. z o.o. Grodków 14,8 14551,3
414 Sjw Sp. z o.o. S.K. Nysa 14,8 928,1
415 Rtv Centrum Opole Sp. z o.o. S.K. Opole 14,8 9936
416 Opolskie Centrum Zarządzania Projektami Sp. z o.o. Opole 14,8 4799
417 DWX Sp. z o.o. S.K. Kędzierzyn-Koźle 14,8 14846,6
418 Codelabs.Rocks Sp. z o.o. Opole 14,7 10234,4
419 Przedsiębiorstwo Elektryfikacji i Technicznej Obsługi Rolnictwa Eltor- Opole Sp. z o.o. Opole 14,7 3929,1
420 KAMET S.A. Reńska Wieś 14,7 163365,8
421 Wajz Sp. z o.o. Opole 14,6 2304,9
422 Zbadajsie Sp. z o.o. Nysa 14,5 2256,2
423 REKERS POLSKA Sp. z o.o. Sp.K. Olszowa 14,5 73326,5
424 Krab Sp. z o.o. Nysa 14,5 559,6
425 DE SILVA HAUS S.A. Olesno 14,5 103523,6
426 Work Diwa Personalservice Polska Sp. z o.o. Prószków 14,5 5042,4
427 Partner Sp. z o.o. Nowa Wieś Mała 14,3 4129,2
428 Grant Sp. z o.o. Opole 14,3 1187,1
429 Global Operative Sp. z o.o. Nysa 14,3 21110,4
430 z & R Sp. z o.o. Żędowice 14,1 2564,9
431 Jaro Sp. z o.o. w likwidacji Zdzieszowice 14,1 6047,2
432 Bardusch – Polska Sp. z o.o. Prudnik 14 124547
433 GMFSp. z o.o. S. K. Opole 14 104364,9
434 Przemko Invest Sp. z o.o. sp.k. Bodzanowice 14 477,4
435 Paari Sp. z o.o. Opole 14 3072,7
436 Loma Laboratorium Medyczne Sp. z o.o. Olesno 13,9 35870,7
437 Auran Sp. z o.o. Góra Świętej Anny 13,9 47789,6
438 Opolkan Service Sp. z o.o. S.K. Krapkowice 13,8 6280,4
439 Silesian Consulting Group Sp. z o.o. Brzeg 13,8 1588,1
440 Eko-Palter Sp. z o.o. Szydłowiec Śląski 13,8 1756,9
441 Stop Sp. z o.o. Opole 13,8 468
442 Pestokil Sp. z o.o. Brzeg 13,7 6371,3
443 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe Hexon Sp. z o.o. Opole 13,7 712,6
444 Promo-Bud Sp. z o.o. Opole 13,7 1585,4
445 ZYX Music Sp. z o.o. Niwnica 13,6 1155,8
446 Bor-Wiert Sp. z o.o. Namysłów 13,6 35682
447 NBC Lease Sp. z o.o. Opole 13,6 1300
448 Elgra W.E Kubik sp.j. Opole 13,6 26238,9
449 ICA Opole Sp. z o.o. S.K. Opole 13,6 14435,1
450 Przedsiębiorstwo Produkcji Handlu i Usług Starpol Sp. z o.o. Konradów 13,5 16515,6
451 Senicare24 Sp. z o.o. Zieleniec 13,5 713,9
452 Luk-Mel Sp. z o.o. Karłowice 13,4 2064,5
453 Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowo Usługowe Amekur Sp. z o.o. Brzeg 13,4 3529,1
454 Silezja Plus Sp. z o.o. Olesno 13,3 6119,1
455 Ośrodek Badawczo Rozwojowy Nubis-P Sp. z o.o. Rozterk 13,3 288,7
456 Fadome Sp. z o.o. S.K. Złotniki 13,3 215186,1
457 Demont Derkowski i Spółka, sp.j. Praszka 13,3 10193,6
458 Alsecco Invest Sp. z o.o. Nysa 13,2 65246,9
459 Karo Sp. z o.o. Opole 13,1 3392,7
460 Wisen Sp. z o.o. Olesno 13,1 31521,2
461 Energetyka Cieplna Opolszczyzny S.A. Opole 13,1 713847,7
462 Ecoluk Sp. z o.o. Nysa 13 3679,9
463 Oz Pharma Sp. z o.o. Opole 13 1297,1
464 Fruitex Consolidated Sp. z o.o. Urbanowice 13 36364,1
465 Esteve – Dwd Polska Sp. z o.o. Zagwiździe 13 25628,1
466 Technidom Sp. z o.o. Opole 12,9 2048,8
467 Mdtech Sp. z o.o. S.K. Opole 12,9 1779,6
468 S2m Sp. z o.o. Reńska Wieś 12,9 8137,6
469 Gminna Spółdzielnia Samopomoc Chłopska Głogówek 12,8 13178,3
470 Praxi-Dent Sp. z o.o. Opole 12,7 5524,4
471 Galaskór Sp. z o.o. Nysa 12,7 25254,4
472 Vitra Arnold Zdzuj, Paweł Zdzuj sp.j. Prószków 12,7 40846,7
473 Sled Dogs Snowskates Polska Sp. z o.o. Opole 12,7 571,4
474 Afortest Sp. z o.o. Łąka Prudnicka 12,7 4608,9
475 Schwung Home Sp. z o.o. Namysłów 12,6 12445,5
476 Mawi Warzywa Sp. z o.o. Dzielów 12,6 9939,3
477 Mega Service Sp. z o.o. Opole 12,5 12433,3
478 Wamar Nieruchomości Sp. z o.o. Namysłów 12,5 1473,8
479 Elsab Sp. z o.o. Niemodlin 12,5 23559,6
480 Nyski Ośrodek Onkologii Onkovit Sp. z o.o. Nysa 12,5 6992,4
481 Pol-Swed Sp. z o.o. Opole 12,4 296
482 Izotechnika Sp. z o.o. Krapkowice 12,4 17737
483 Jptm Sp. z o.o. S.K. Nysa 12,4 20318
484 Stauro Sp. z o.o. Dobrodzień 12,4 4754,1
485 J&P Sp. z o.o. Opole 12,3 697,5
486 Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe Anmar Sp. z o.o. S.K. Opole 12,3 10786,1
487 ZND CE Sp. z o.o. Opole 12,2 109854,4
488 Kancelaria Prawno – Podatkowa Saldo Sp. z o.o. Nysa 12,2 1524,1
489 Vasco Doors Sp. z o.o. Nysa 12,2 59427,9
490 Greensolutions Sp. z o.o. Głubczyce 12,2 210,4
491 Karpiński Prawdziwe Lody sp.j. Opole 12,2 30059
492 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe Eurodom Sp. z o.o. Stare Siołkowice 12,1 3811,3
493 Andrzej Wieczorek, Aleksandra Pęcherska-Wieczorek – Witaminka sp.j. Opole 12,1 17705,8
494 Energy Technika Sp. z o.o. Kędzierzyn-Koźle 12,1 14107,5
495 Mtrading Polska Sp. z o.o. Nysa 12 462,7
496 Holland IT Sp. z o.o. Prószków 12 2130,8
497 Pordzik sp.j. Dolna 12 54980,1
498 Accesto Sp. z o.o. Opole 12 11557,8
499 Lacrems Properties Sp. z o.o. Opole 12 4920,1
500 Zakłady Wapiennicze Lhoist S.A. Tarnów Opolski 12 1156971,4
501 Przedsiębiorstwo Rolno-Usługowo-Handlowe Bukorol Sp. z o.o. Bukowie 11,9 7638,5
502 Remost Sp. z o.o. S.K. Olesno 11,9 77564,1
503 Exlabesa Extrusion Opole Sp. z o.o. Tułowice 11,9 196403,7
504 Seba Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Opole 11,9 80277,7
505 Walwi-Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Valor Sp. z o.o. i Spółka sp.j. Opole 11,8 4119,2
506 Firma J.D.E Sp. z o.o. Kędzierzyn-Koźle 11,8 10382,2
507 Ecb Polska Sp. z o.o. Opole 11,7 1808,5
508 HVOF – Technika Sp. z o.o. Brzeg 11,7 5921,4
509 Rehamedica Sp. z o.o. Opole 11,7 4150,4
510 Opieka Prawna Piast Sp. z o.o. Opole 11,7 498,3
511 J&J Hemera Sp. z o.o. Opole 11,7 2807,1
512 Aqvador Sp. z o.o. Dębska Kuźnia 11,6 686,1
513 Nyspol Sp. z o.o. Łambinowice 11,6 2020,7
514 Limes Sp. z o.o. S.K. Opole 11,6 1673,6
515 Somati System Polska Sp. z o.o. S.K. Opole 11,5 19953,1
516 El-Med Sp. z o.o. Otmuchów 11,5 9917,9
517 Prodpol-Inwest Sp. z o.o. Opole 11,5 2016,9
518 Meinhart Company Sp. z o.o. Chocianowice 11,5 1479,9
519 Ekotex Sp. z o.o. Kowalowice 11,5 20125,4
520 Klonex – VCS Sp. z o.o. P U H Opole 11,5 325841,4
521 Hydro – Truck Opole Sp. z o.o. Chorula 11,5 11431,9
522 Dewon Sp. z o.o. Jarnołtówek 11,4 46660,2
523 Naturallia Sp. z o.o. Brzeg 11,4 15309,8
524 Tirex Sp. z o.o. Zawadzkie 11,4 2877,6
525 Sagi-Q Sp. z o.o. Strobice 11,4 959,8
526 CTC CLATRONIC Sp. z o.o. Opole 11,4 117242,2
527 Investbud Partners Sp. z o.o. Brzeg 11,3 16102,2
528 P.P.H.U. Rynmet Sionkowscy Sp.J. Reńska Wieś 11,3 16131,2
529 ANC-AD-Elektrotechnik Sp. z o.o., S.K. Wierzch 11,2 16150,1
530 Kolejowe Przedsiębiorstwo Remontowo-Produkcyjne Kolmech Sp. z o.o. Dziergowice 11,2 23694,6
531 Weno Sp. z o.o. Technika Zamocowań Spółka Komandytowa Większyce 11,2 5775,8
532 Samiro Best Wind Sp. z o.o. Łącznik 11,2 663,8
533 Tona Services Sp. z o.o. Nysa 11,1 771,2
534 M.P.M Sp. z o.o. sp.k. Grabin 11 30842,1
535 Orpol Sp. z o.o. Strzelce Opolskie 11 9917,7
536 Wotim Sp. z o.o. sp.k. Kowale 11 14286,4
537 Apc-Back Europ Polska Sp. z o.o. Opole 11 5509,9
538 Przedsiębiorstwo Usługowe Opus Sp. z o.o. Opole 11 11157,2
539 PH Polsab Spółka Komandytowa Opole 11 46590,9
540 Exeptis Sp. z o.o. Opole 11 821
541 Biokrap Sp. z o.o. Krapkowice 11 16960,1
542 Struxi Sp. z o.o. Opole 11 67629
543 Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych Sp. z o.o. Brzeg 11 133833,8
544 V-Zag Sp. z o.o. Gogolin 11 2855,5
545 4enjoy Sp. z o.o. Nysa 10,9 2404,3
546 Crk-Managment Sp. z o.o. S.K. Olesno 10,9 48284,6
547 Tefa Sp. z o.o. Strzelce Opolskie 10,9 1361,3
548 Keyart Sp. z o.o. Opole 10,9 245,4
549 Imw Rachunkowość Doradztwo Biznesowe Sp. z o.o. Ozimek 10,8 3490,4
550 Technodrew Polska Wyposażenie Wnętrz Sp. z o.o. Zawadzkie 10,8 54039,8
551 Biuro Geodezyjne-Geopol-Gm Sp. z o.o. Zawadzkie 10,8 946,9
552 TRINEA Sp. z o.o. S.K. Ligota Zamecka 10,8 69385,1
553 Vinch Grupa Pz Sp. z o.o. Krapkowice 10,7 29589,5
554 Truck-Center A Sp. z o.o. Antoniów 10,7 4733,5
555 Pm Sp. z o.o. Krapkowice 10,7 8332,3
556 Przedsiębiorstwo Produkcyjne Agro-Tim Sp. z o.o. Brzezina 10,7 24332,1
557 Rachunkowość-Audyt-Finanse Bilans – Sp. z o.o. Opole 10,7 2677,9
558 BAIER Sp. z o.o. Jasiona 10,7 22235,5
559 Jedynak Babywelt Sp. z o.o. Namysłów 10,6 4651
560 Bmgroup Sp. z o.o. Namysłów 10,6 722,9
561 Poltv Multimedia Sp. z o.o. Opole 10,6 30076,8
562 Data Optics Poland Sp. z o.o. Opole 10,6 24491,7
563 N Z O Z Medicus Sp. z o.o. Paczków 10,6 7629,5
564 Ośrodek Rehabilitacji i Odnowy Biologicznej Doni Cor Sp. z o.o. Brzeg 10,6 14407,4
565 Zeta Projekt Sp. z o.o. Kędzierzyn-Koźle 10,6 742,9
566 Adrel Sp. z o.o. Brzeg 10,5 7596,2
567 Woburg Rubber Sp. z o.o. S.K. Dobrzeń Wielki 10,5 6098,9
568 Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej – Przychodnia Rodzinna Mariacka Sp. z o.o. Nysa 10,5 10331
569 Kralowetz PL Sp. z o.o. Reńska Wieś 10,5 4260,8
570 Unitrez Ochrona Op Sp. z o.o. sp.k. Opole 10,4 12837,1
571 Kueper Polska Sp. z o.o. Kotlarnia 10,4 5355,1
572 Wizualizacja Sp. z o.o. Luboszyce 10,4 8780,2
573 ZZB Sp. z o.o. Opole 10,4 993,9
574 Purenergy Sp. z o.o. S.K. Kędzierzyn-Koźle 10,4 2291,1
575 Mubea Automotive Poland Sp. z o.o. Zimna Wódka 10,3 1156761,4
576 Euroturysta Sp. z o.o. Pokrzywna 10,3 8615,3
577 Pro Media Sp. z o.o. Opole 10,3 28944
578 Bmi Braas Sp. z o.o. Opole 10,3 477083,5
579 Camper Distribution Sp. z o.o. Opole 10,3 9564,4
580 E Sp. z o.o. Opole 10,3 22523,2
581 Oprawa Muzyczna Imprez Magnum Sp. z o.o. Olesno 10,3 160,9
582 Insbud Sp. z o.o. Kędzierzyn-Koźle 10,3 10400,4
583 Uvex Safety Polska Sp. z o.o. sp.k. Reńska Wieś 10,3 52768,9
584 Bals Polska Elektrotechnika Sp. z o.o. Brynica 10,3 17388,3
585 Centrum Budowlane Erigo Cukierda S.K. Nysa 10,2 26762,7
586 Netecs Sp. z o.o. Stare Olesno 10,2 41793,4
587 Hbr Sp. z o.o. Opole 10,2 2108,1
588 Przedsiębiorstwo Rolne Agro-Par Sp. z o.o. Paruszowice 10,2 9879,9
589 Hermann Rinnen Sp. z o.o. Grabówka 10,2 16046,9
590 Silspek Rubber Sp. z o.o. sp.k. Dobrzeń Wielki 10,1 64840,8
591 Gabag Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Lewin Brzeski 10,1 32373,6
592 Krapkowickie Sieci Internetowe Sp. z o.o. Krapkowice 10,1 1646,6
593 D&P Home Sp. z o.o. Dobrodzień 10,1 5428,9
594 Creatronic Sp. z o.o. S.K. Głuchołazy 10,1 3165,3
595 Rayan Cleaning Sp. z o.o. Opole 10,1 1070,8
596 Tadej Sp. z o.o. sp.k. Chróścice 10,1 44652,2
597 Piast-Med Sp. z o.o. Kędzierzyn-Koźle 10,1 4433
598 Meat And Foods Sp. z o.o. Głuchołazy 10,1 2983,3
599 Kancelaria Księgowa Pegaz Sp. z o.o. Opole 10 693,9
600 Imfitex Jerzy Jarawka sp.j. Kędzierzyn-Koźle 10 61488,6
601 Htech PL Sp. z o.o. Głubczyce 10 22437,1
602 Gaber FG Sp. z o.o. S.K. Dobrodzień 9,9 54518,8
603 Wzorbud Sp. z o.o. Ligota Dobrodzieńska 9,9 4050,8
604 Instal-Nord Sp. z o.o. Kędzierzyn-Koźle 9,9 7366,6
605 Kopalnie Odkrywkowe Surowców Drogowych S.A. w Niemodlinie Niemodlin 9,9 100201,6
606 Mlekoland Sp. z o.o. Głubczyce 9,8 20488,4
607 Control Sp. z o.o. Krapkowice 9,8 13948,7
608 Handel Artykułami Przemysłowymi. Usługi Transportowe Ankas K.Getinger & A.Getinger-sp.j. Lipniki 9,8 58727,5
609 Dekret Sp. z o.o. Kędzierzyn-Koźle 9,8 1536,4
610 Feed Serwis Polska Sp. z o.o. Opole 9,8 2679,1
611 Sugar Babies Sp. z o.o. Nysa 9,8 557,5
612 Przystań Spokojna w Blachowni Sp. z o.o. Kędzierzyn-Koźle 9,7 131,3
613 Bobobaby Sp. z o.o. Chróścina 9,7 1098,5
614 P3 Design Sp. z o.o. Dobrodzień 9,7 914
615 Kran-Suw Sp. z o.o. Dobrzeń Wielki 9,7 6514,4
616 Teleintegra Sp. z o.o. S.K. Opole 9,7 40905,8
617 Spółdzielnia Mieszkaniowa Osiedle w Świerczu Świercze 9,7 345,7
618 Creative Factory Sp. z o.o. Tułowice 9,7 9960,5
619 Bil Sp. z o.o. Opole 9,6 25234,4
620 Rs Engineering Sp. z o.o. Strzelce Opolskie 9,6 4856,2
621 Przedsiębiorstwo Produkcji Ogrodniczej Owoc Sp. z o.o. Kluczbork 9,6 9506
622 Delta Energy Sp. z o.o. Wojciechów 9,5 718
623 Przedsiębiorstwo Rolno-Handlowe Kłos Sp. z o.o. Rychnów 9,5 31076,6
624 Anderwald Sp. z o.o. sp.k. Kadłub 9,5 64732,2
625 Medicus Sp. z o.o. Prudnik 9,4 20632,1
626 Saniterm J. Szała i S-Ka Centrum Handlu Techniką Grzewczą i Sanitarną sp.j. Brzeg 9,4 14712,6
627 Bals Nieruchomości Sp. z o.o. Brynica 9,4 966,5
628 Holland Contracting International Recruitment Polska Sp. z o.o. Prószków 9,4 5508,6
629 Grodkowskie Wodociągi i Kanalizacja Sp. z o.o. Tarnów Grodkowski 9,4 27631,6
630 Nagaba sp. j. Krapkowice 9,4 16597,8
631 Pd Trakt Sp. z o.o. sp.k. Kluczbork 9,4 22460,2
632 Agroland Sp. z o.o. Ligota 9,3 16100
633 Prosperous Sp. z o.o. Opole 9,3 178,8
634 Schwientek Transport & Logistik Sp. z o.o. Nysa 9,3 5379,2
635 Cosma Poland Sp. z o.o. Ligota Dolna 9,3 10341,8
636 MALL POLSKA Sp. z o.o. Krapkowice 9,3 37224,2
637 Smart Sp. z o.o. Opole 9,3 293,2
638 Bcf Software Sp. z o.o. Opole 9,2 9123,1
639 De Silva Hotels Sp. z o.o. Olesno 9,2 15365,3
640 Okręg Polskiego Związku Wędkarskiego Opole 9,2 15987,8
641 Fabryka Maszyn ROTOX Sp. z o.o. Zieleniec 9,2 140093,3
642 Raw Studio Sp. z o.o. Opole 9,2 1232,8
643 Bautrans Eu Sp. z o.o. Kościerzyce 9,2 1406,1
644 Autoteam Szymula Sp. z o.o. Pisarzowice 9,1 443,9
645 Agro-Rzepak Sp. z o.o. Kluczbork 9,1 11147,7
646 Vital Medic Sp. z o.o. Kluczbork 9,1 2701,1
647 Elrec Sp. z o.o. S.K. Brzeg 9,1 86271,1
648 Arm Rom Kancelaria Prawno-Rachunkowa Sp. z o.o. Opole 9,1 3597,2
649 Górażdże Kruszywa Sp. z o.o. Chorula 9,1 538778,7
650 Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Novium Sp. z o.o. Opole 9,1 596,1
651 Agrogal Sp. z o.o. Błażejowice 9 6560,1
652 Schiedel Sp. z o.o. Opole 9 139879,1
653 Nzoz Dom-Med Sp. z o.o. Głubczyce 9 3194,9
654 Verkord Sp. z o.o. S.K. Opole 8,9 36059,4
655 Db Cargo Spedkol Sp. z o.o. Kędzierzyn-Koźle 8,9 215267,4
656 Partner Sp. z o.o. Głuchołazy 8,9 14999,7
657 Przedsiębiorstwo Produkcyjno Usługowo Handlowe Eksport – Import Prodrew Ślebioda Mieczysław sp.j. Chróścina 8,9 25846,3
658 Kamet Inwestycje S.A. Reńska Wieś 8,9 7368,3
659 Ekodeal Sp. z o.o. Opole 8,9 29015,3
660 Młyn Dalachów Grażyna i Stefan Kurczakowscy sp.j. Dalachów 8,8 199911,1
661 Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Olespol Sp. z o.o. Olesno 8,8 8663,7
662 Radio Park Sp. z o.o. Kędzierzyn-Koźle 8,8 3048,8
663 Abicor Binzel Technika Spawalnicza Sp. z o.o. Opole 8,8 31949,1
664 Jal Zakład Produkcyjno Usługowy A.Jasiński, L.Guz, J.Kowal sp.j. Kępa 8,8 82692
665 Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Brzegu Sp. z o.o. Brzeg 8,8 58954,8
666 Wag-Inwestycje Sp. z o.o. Popielów 8,7 11004,9
667 Supreme Houses Sp. z o.o. Olesno 8,7 27408,9
668 Tyron Sp. z o.o. Kluczbork 8,7 85141,2
669 Tyranik Przedsiębiorstwo Handlowo-Transportowe Eksport-Import Marek Jakubik i Sp. sp.j. Krapkowice 8,7 14007
670 Alkor Sp. z o.o. Nysa 8,6 37132,9
671 PPO Przedsiębiorstwo Państwowe Strzelce Opolskie 8,6 157127,8
672 Spółdzielnia Mieszkaniowa Właścicieli w Idzikowicach Idzikowice 8,6 2852,2
673 Broxfer Sp. z o.o. Opole 8,6 6528,1
674 Przedsiębiorstwo Handlowe Robopol sp.j. Zbigniew Panek, Janusz Fuk Kępa 8,6 28452,5
675 Budmax.Eu Sp. z o.o. Nakło 8,6 8325,3
676 MD Connect Sp. z o.o. Dobrodzień 8,5 5554,8
677 Drogbud-Larix Sp. z o.o. Olesno 8,5 63314,7
678 Auto Lellek Group Sp. z o.o. sp.k. Opole 8,5 535045,1
679 Elm-Design Sp. z o.o. Falmirowice 8,5 615,7
680 Zakład Komunalny Sp. z o.o. Opole 8,5 134689,4
681 Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Szansa Sp. z o.o. Kędzierzyn-Koźle 8,5 495,1
682 Mtb Sp. z o.o. Krępna 8,5 44279,8
683 PKS International Cargo S.A. Opole 8,5 161408,1
684 Brzeskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. Brzeg 8,5 2922
685 Rola Przedsiębiorstwo Rolno-Przetwórcze Sp. z o.o. Krzyżowice 8,4 3255,6
686 Canna Trade Sp. z o.o. Opole 8,4 6089,7
687 Astrum – Stas Elżbieta i Roman Staś sp.j. Opole 8,4 5887,6
688 Gwarant-Bis Security Sp. z o.o. Opole 8,4 22670,7
689 Amper S.I. Sp. z o.o. Grodków 8,4 1264
690 Möhlenhoff Sp. z o.o. Schodnia 8,4 59451,1
691 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Gronowicach Gronowice 8,4 1798,1
692 Spółdzielnia Mieszkaniowa Właścicieli w Biestrzykowicach Biestrzykowice 8,3 276,1
693 Kanalizacja Gminy Kolonowskie Kgk Sp. z o.o. Kolonowskie 8,3 9305,3
694 Eco Kogeneracja Sp. z o.o. Opole 8,3 10178,4
695 Wiatreo.Pl Sp. z o.o. Opole 8,3 2631
696 Put-Gogolin Projekt Sp. z o.o. Krapkowice 8,2 361,5
697 Euroceras Sp. z o.o. Kędzierzyn-Koźle 8,2 196730,2
698 Brzeska Fabryka Pomp i Armatury Meprozet Sp. z o.o. Brzeg 8,2 28826,6
699 Litar Sp. z o.o. Opole 8,2 4516,4
700 Marschall Kancelarie Brokerów Ubezpieczeniowych Sp. z o.o. Opole 8,1 1909,2
701 Centrum Biomasy Energetycznej Sp. z o.o. Krośnica 8,1 10828,4
702 Salix Sp. z o.o. Ligota Górna 8,1 2815,2
703 Euromat sp.j. Parcej Jerzy Chwalińska Julia i Małgorzata Niemodlin 8,1 33896,4
704 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowe Kopgard Sp. z o.o. Kolonowskie 8,1 7385,6
705 Piero Composites Sp. z o.o. Opole 8 98,3
706 Centrum Obsługi Nieruchomości Agencja Abc-Ii Sp. z o.o. Głubczyce 8 239,9
707 AD Transport Sp. z o.o. S.K. Nysa 8 8513,2
708 Centrum Badawczo-Produkcyjne Alcor Sp. z o.o. Opole 8 14545,5
709 Anna i Wojciech Lasek Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Ragtime sp.j. Opole 8 22585,3
710 Przedsiębiorstwo Remontowo Budowlane Rs Montstal Sp. z o.o. Opole 7,9 12485,5
711 H. NIEMEYER-POLSERW Sp. z o.o. Gogolin 7,9 74098,4
712 Skarbek Sp. z o.o. Opole 7,9 619,4
713 Kombinat Rolny Kietrz Sp. z o.o. Kietrz 7,9 340256,8
714 Intereko Sp. z o.o. Opole 7,9 22172,8
715 Asys Polska Sp. z o.o. Opole 7,9 22404,4
716 Stocznia Koźle Sp. z o.o. Kędzierzyn-Koźle 7,9 19171,2
717 Pasta Food Company Sp. z o.o. Opole 7,9 231468,6
718 Grupa MTD Sp. z o.o. Namysłów 7,8 656,4
719 Rv Metal Sp. z o.o. Opole 7,8 29986,2
720 Metalex-Szyma Sp. z o.o. Komprachcice 7,8 1721,7
721 Lt Production Sp. z o.o. Żelazna 7,8 2383,4
722 JD Sp. z o.o. sp.k. Opole 7,8 340102,8
723 Norm-Haus Sp. z o.o. S.K. Olesno 7,8 9482,9
724 Zakład Wykonawstwa Sieci Elektrycznych-Opole Sp. z o.o. Opole 7,8 14334,9
725 Biuro Inżynierskie Atechem Sp. z o.o. Kędzierzyn-Koźle 7,8 4949,3
726 Deemde Sp. z o.o. Opole 7,7 600,5
727 Bedmet Sp. z o.o. S.K. Opole 7,7 38331
728 GP Trade Sp. z o.o. sp.k. Opole 7,7 2504,1
729 ASA Sp. z o.o. Głubczyce 7,7 68124,7
730 Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Demal Deas-Tomala-Tomala sp.j. Gierów 7,7 17560,2
731 Prywatne Biuro Podróży Ottokar Sp. z o.o. Głogówek 7,7 3316,7
732 Ipm Polska Sp. z o.o. Opole 7,6 806,8
733 Branda Sp. z o.o. Borki Małe 7,6 9641,8
734 S.V.Max.Pl Sp. z o.o. Opole 7,6 178,6
735 Hotel Antonio Conference Sp. z o.o. Skarbimierz-Osiedle 7,6 8981,9
736 Remei Polska Sp. z o.o. Opole 7,6 63449,5
737 New Vision Optica Sp. z o.o. Opole 7,6 20316,4
738 Apn Service Sp. z o.o. Boguszyce 7,5 9420,8
739 Franz Kaminski Waggonbau – Polska Sp. z o.o. Nysa 7,5 23400,4
740 PPHU LUMAR Lucjan Walkowicz Byczyna 7,5 35417,7
741 Adara Sp. z o.o. Kędzierzyn-Koźle 7,5 3240,9
742 A. Berger Polska Sp. z o.o. Kędzierzyn-Koźle 7,5 191522,2
743 Giganto Polska Sp. z o.o. Opole 7,5 8511,5
744 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe Budrem-Bis Sp. z o.o. Opole 7,5 2217,8
745 Sialt S.A. S.K. Reńska Wieś 7,5 11563,5
746 Nerli Gruppen Poland Sp. z o.o. Kościerzyce 7,5 39255,7
747 Mopex His Sp. z o.o. S.K. Zieleniec 7,5 83657,7
748 Tradycyjnie Robione Sp. z o.o. Krasiejów 7,4 596,8
749 OK – Construction Przedsiębiorstwo Budowlane Sp. z o.o. Gogolin 7,4 23470,7
750 Remondis Opole Sp. z o.o. Opole 7,3 142514,9
751 Novum Reasekuracja Sp. z o.o. Opole 7,3 1392,7
752 Aspekt Nieruchomości Sp. z o.o. Opole 7,3 919,8
753 Pracownia Projektowa Mostopol Sp. z o.o. Opole 7,3 5201,8
754 Info-Bud Sp. z o.o. Lędziny 7,3 730,4
755 Almat-Automatyka Przemysłowa Sp. z o.o. Krapkowice 7,3 1171,8
756 Pjrg Sp. z o.o. Opole 7,2 433,6
757 Przedsiębiorstwo Produkcji i Montażu Urządzeń Elektrycznych Kaja Sp. z o.o. Strzelce Opolskie 7,2 36485,5
758 Dakad Sp. z o.o. Wilków 7,2 22623,1
759 Fampra Sp. z o.o. Kluczbork 7,2 1394,4
760 Mawex Sp. z o.o. Opole 7,2 9069,3
761 Przeds. Specjalistyczne Sprzęt – Poż Irena, Krzysztof Zając S.J. Opole 7,1 33469,6
762 Płomyczki Usługi Opiekuńcze i Edukacyjne Sp. z o.o. Opole 7,1 5222,2
763 Euro-Express sp.j. Sylwia i Walter Chrząszcz Dziergowice 7,1 16087,6
764 Olesnotec Sp. z o.o. Wojciechów 7,1 1531,6
765 Famel Sp. z o.o. Kluczbork 7,1 128660
766 Słoneczna Jesień Życia Sp. z o.o. Zwanowice 7,1 3864,2
767 DBO Przeładunki Sp. z o.o. Niezdrowice 7 1753,1
768 Ajer-Mont Sp. z o.o. Kluczbork 7 575,2
769 BIO-CHEM Sp. z o.o. Olszanka 7 13125,1
770 Foto.Nysa Investment Sp. z o.o. Nysa 6,9 499,3
771 Jokey Poland Sp. z o.o. Kędzierzyn-Koźle 6,9 410285
772 Dytko Serwis Sp. z o.o. Nysa 6,9 667,5
773 Tts P&P Sp. z o.o. Kędzierzyn-Koźle 6,9 239,1
774 Gigaom Marcin Hulacki, Piotr Wosz sp.j. Opole 6,9 16254
775 Wakro Sp. z o.o. Krępna 6,9 43262,2
776 Transgrup Sp. z o.o. S.K. Opole 6,8 1525,2
777 Medicogen Sp. z o.o. Kędzierzyn-Koźle 6,8 1993,8
778 Towarzystwo Oświatowo-Naukowe Inter-Wiedza Sp. z o.o. Opole 6,8 3746,8
779 Betomet Sp. z o.o. Szymonków 6,8 7688,2
780 Solanum-Group Sp. z o.o. Borki Małe 6,8 5488,7
781 Przedsiębiorstwo DREMEX Lech Mularczyk Zdzieszowice 6,8 35338,4
782 Optima Medycyna S.A. Opole 6,8 49415,5
783 Getso.Pl Sp. z o.o. Opole 6,8 2651,6
784 Juro – Tech Sp. z o.o. Opole 6,8 14573,7
785 Spółdzielnia Producentów Perfekt Otmice 6,8 7598,2
786 Intechma Sp. z o.o. Opole 6,8 2272,2
787 Czora Sp. z o.o. sp.k. Opole 6,8 13325,2
788 Przedsiębiorstwo Produkcji, Handlu i Usług Agrovita Sp. z o.o. Kijów 6,8 6382,6
789 Oleskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Oleśnie Olesno 6,7 9315,2
790 Radjax R. Podgórski J. Szczurkowski sp.j. Brzeg 6,7 15502,3
791 Grasdorf-Koła Polska Sp. z o.o. Krapkowice 6,7 26183,6
792 Robomet Sp. z o.o. Grabówka 6,7 11924,1
793 Taskomont Sp. z o.o. Opole 6,7 1710,5
794 Bud-Bau Opole Sp. z o.o. Opole 6,7 11339,8
795 Nzoz Sensimed Sp. z o.o. Kędzierzyn-Koźle 6,7 6159,9
796 Hotele Gorzelanny Sp. z o.o. S.K. Pokrzywna 6,6 35726,1
797 Opolcan K. Haraziński Spółka Komandytowa Opole 6,6 1195,8
798 Pznt Sp. z o.o. Ozimek 6,6 75,2
799 Wodociągi i Kanalizacja Hydrokom Sp. z o.o. Kluczbork 6,6 33551,1
800 Sedulus Sp. z o.o. Opole 6,6 2495,2
801 ATMOTERM S.A. Opole 6,6 33601,4
802 Jarpak Zakład Produkcji Opakowań z Tektury Sp. z o.o. Paczków 6,6 132524,8
803 Ers Automation Sp. z o.o. Brzeźce 6,5 178,1
804 Biuro Rachunkowe Jachting Sp. z o.o. Opole 6,5 1518,7
805 Centromed Sp. z o.o. Strzelce Opolskie 6,5 1266,6
806 Digital Holding Sp. z o.o. Olesno 6,5 1692,4
807 Bischof + Klein Polska GmbK sp.k. Walce 6,5 504636,2
808 Ubojnia A. J. K. Matejka sp.j. Opole 6,4 26972,7
809 Nzb Sp. z o.o. Brzeg 6,4 3728,4
810 Przedsiębiorstwo Produkcyjno – Usługowe Agroenergetyk Sp. z o.o. Opole 6,4 16891,6
811 Magnat Sp. z o.o. Smarchowice Wielkie 6,4 360,3
812 CHESPA KLISZE Sp. z o.o. Chorula 6,4 57099,7
813 Energokessel Sp. z o.o. Zakład Zespołów Energetycznych Strzelce Opolskie 6,3 8626,2
814 OK – Polska Przedsiębiorstwo Budowlane Sp. z o.o. Gogolin 6,3 197865,6
815 Sit Sit Sp. z o.o. S.K. Dobrodzień 6,3 2407,6
816 Kancelaria Obsługi Nieruchomości Westa Sp. z o.o. Opole 6,3 694,1
817 Spółdzielnia Producentów Suche Łany Otmice 6,3 8166,5
818 Brzeskie Centrum Handlowe Marko Zakład Pracy Chronionej Scelina Marek i Spółka sp.j. Brzeg 6,3 6452,5
819 Przedsiębiorstwo Rurbet Sp. z o.o. Opole 6,3 25388,8
820 Exelmedia Sp. z o.o. Opole 6,3 1436,2
821 Greenfond Polska Sp. z o.o. Opole 6,3 6334,4
822 S.K.K. FARM-VET Sp. z o.o. Sp.K. Opole 6,3 6971,5
823 Mueller Group Sp. z o.o. Ligota Prószkowska 6,3 838
824 Smartmage Sp. z o.o. Opole 6,3 1407,8
825 Mochnik Sp. z o.o. S.K. Opole 6,2 136045,7
826 Księgowość Badania Finanse Atut Sp. z o.o. Prudnik 6,2 429,2
827 A&B Sp. z o.o. S.K. Opole 6,2 12613,1
828 Cerpol A. Buba sp.k. Ligota Prószkowska 6,2 14110,1
829 Klinika Nova Sp. z o.o. Kędzierzyn-Koźle 6,2 23934,8
830 LEX-GO Sp. z o.o. Opole 6,2 304,8
831 Bws-Technika Budowlana Sp. z o.o. Kędzierzyn-Koźle 6,2 2952,8
832 Reveal Polska Sp. z o.o. Opole 6,2 1567,2
833 Netgis – Sp. z o.o. Opole 6,2 140,2
834 T&S Group Sp. z o.o. Opole 6,2 1353,7
835 ZOTT – POLSKA Sp. z o.o. Opole 6,1 2117093,3
836 Eco Ciepło Lokalne i Sp. z o.o. Opole 6,1 2639,8
837 Frewo Sp. z o.o. Niezdrowice 6,1 1613,1
838 Peter Tech Sp. z o.o. Opole 6,1 3235,1
839 Stol-Trak Przywara sp.j. Polska Nowa Wieś 6,1 3306,1
840 Magardo Sp. z o.o. S.K. Krapkowice 6,1 27270,2
841 Spółdzielnia Mieszkaniowa Właścicieli Mieszkań Chróścina 6,1 415,8
842 Dewex Sp. z o.o. Gorzów Śląski 6,1 8313,7
843 AW Tech Trade Sp. z o.o. Opole 6,1 742,5
844 Secura Sp. z o.o. Zdzieszowice 6,1 1818,4
845 Wamet.Com Sp. z o.o. Olesno 6 8929,7
846 Kms Sp. z o.o. Krapkowice 6 1211
847 Zamkon Armaturen Sp. z o.o. sp.k. Kędzierzyn-Koźle 6 80579,8
848 Dydona – Masarskie Akcesoria i Zaopatrzenie Sp. z o.o. Osowiec 6 3325,5
849 Silekol Sp. z o.o. Kędzierzyn-Koźle 6 821534
850 E-Direct 24 Sp. z o.o. sp.k. Opole 5,9 2117,6
851 Jaro-Max Sp. z o.o. S.K. Murów 5,9 24294,3
852 Iwg Polska Sp. z o.o. Fałkowice 5,9 4686,6
853 Vobam Sp. z o.o. Opole 5,9 463,5
854 Wodociągi Sp. z o.o. Głuchołazy 5,9 37715,3
855 Fart Technology Sp. z o.o. Opole 5,9 502,2
856 Aluperfekt Sp. z o.o. Wołczyn 5,9 4527,8
857 Top Gen Sp. z o.o. Głubczyce 5,9 13081,7
858 Transannaberg Wiesiollek J.M. sp.j. Strzelce Opolskie 5,9 93409,2
859 Put-Gogolin Sp. z o.o. Krapkowice 5,9 2176,1
860 Spółdzielnia Producentów Silesia Otmice 5,9 6246,1
861 KEG Service Sp. z o.o. Zielęcice 5,9 10071,8
862 Emsteel Sp. z o.o. Paczków 5,9 12673,9
863 Metal – Mr Sp. z o.o. Chróścice 5,8 2180,7
864 Dachmet Sp. z o.o. Grodków 5,8 9444,2
865 Regionalny Związek Hodowców Owiec i Kóz Opole 5,8 550,8
866 Forbis Sp. z o.o. Strzelce Opolskie 5,8 4189,1
867 STALKOR Sp. z o.o. Opole 5,8 5718,4
868 Timing Sp. z o.o. Opole 5,8 3390,1
869 Estate Sp. z o.o. Opole 5,8 1884,6
870 Złom-Max Sp. z o.o. Kędzierzyn-Koźle 5,8 20120,2
871 Donhof Sp. z o.o. S.K. Brożec 5,8 16360,2
872 Przedsiębiorstwo Usługowo – Produkcyjne KTW Wielogórski S.J. Kędzierzyn-Koźle 5,8 2754,4
873 Tarco Sp. z o.o. Kotórz Mały 5,7 42433,5
874 Przedsiębiorstwo Produkcji Handlu i Usług Arenda Sp. z o.o. Charbielin 5,7 31095,3
875 Step Records Sp. z o.o. Opole 5,7 20949,2
876 Kreon – Reklama Świetlna Sp. z o.o. Ozimek 5,7 9419,2
877 Izobud – K. Pola J. Sekler S.J. Łąki Kozielskie 5,7 44172,2
878 Radomed – Centrum Diagnostyczne Sp. z o.o. Nysa 5,7 3959,2
879 Atb-Bud 2 Sp. z o.o. Opole 5,7 865,2
880 Nieruchomości Nox Group Sp. z o.o. Sp. K. Opole 5,7 7766,1
881 Zakład Automatyki i Pomiarów Pomat 2 Sp. z o.o. Opole 5,7 273,6
882 Cementownia ODRA S.A. Opole 5,7 222398,3
883 Zakład Ślusarski Przetwórstwo Tworzyw Sztucznych Feliks Gajos, Bolesław Dutkiewicz sp.j. Nysa 5,6 25317,6
884 CB S.A. Chrząstowice 5,6 314567
885 Kancelaria Gospodarcza Trust Sp. z o.o. Dobrodzień 5,6 7055,7
886 Firma Handlowo-Usługowa sp.j. Mirosław Zieliński, Artur Mroziński Otmuchów 5,6 30174,7
887 CHESPA – Farby Graficzne Sp. z o.o. Chorula 5,6 162590,2
888 Sentrex Sp. z o.o. Gogolin 5,6 114740,6
889 Pro Sentium Sp. z o.o. S.K. Opole 5,6 33299,8
890 Max Plus M. Kulikowski sp.j. Krapkowice 5,6 10832,2
891 Ventall Sp. z o.o. Gogolin 5,6 4749,6
892 Ram Sp. z o.o. Opole 5,6 6218,5
893 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe Polmozbyt-Nysa Sp. z o.o. Nysa 5,6 510,1
894 Eko – Trust Systemy Chłodnicze i Wentylacyjne Sp. z o.o. Nysa 5,5 2043,6
895 PCC SYNTEZA S.A. Kędzierzyn-Koźle 5,5 165811,5
896 Agro Centrum Sp. z o.o. S.K. Olesno 5,5 7972,9
897 TRANSREM Sp. z o.o. Opole 5,5 40104,7
898 Lift Polska Sp. z o.o. Kamienna 5,5 17186,8
899 Abak Sp. z o.o. Namysłów 5,5 545,8
900 GLOBAL COLORS POLSKA S.A. Kędzierzyn-Koźle 5,5 148416,8
901 Zakład Przemysłu Cukierniczego Piast Sp. z o.o. Głogówek 5,5 15128,9
902 D.K. Bud Sp. z o.o. Namysłów 5,5 3213,9
903 Elektromatik Sp. z o.o. Stare Olesno 5,5 3024,3
904 Spółdzielnia Producentów Tucz-Rol Otmice 5,4 7150,4
905 STAPEL Sp. z o.o. Głogówek 5,4 6264
906 Spółdzielnia Mieszkaniowa Strzelce Opolskie 5,4 39134,9
907 Przedsiębiorstwo Produkcji Handlu i Usług Harenda Sp. z o.o. Kałków 5,4 5339,8
908 Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Alta Sp. z o.o. Brzeg 5,4 7816,7
909 NTG Sp. z o.o. SP.K. Nysa 5,4 23848,8
910 Hurtownia i Transport Cegielnia Niemodlin Sp. z o.o. S.K. Niemodlin 5,4 21360,7
911 Brzeskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. Brzeg 5,4 25324,7
912 Complex Sp. z o.o. Opole 5,3 5632,3
913 Abakus Sp. z o.o. Kędzierzyn-Koźle 5,3 3615,2
914 Medoc Sp. z o.o. Opole 5,3 476,7
915 Przedsiębiorstwo Budowlane BAZ Sp. z o.o. Ligota Dolna 5,3 24486
916 Dresówka.Pl Sp. z o.o. sp.k. Głuchołazy 5,3 1670,3
917 Mhr Metallbau Sp. z o.o. Dobrzeń Wielki 5,3 4404,9
918 Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze Oddział Pttk Ziemi Strzeleckiej Strzelce Opolskie 5,3 336,6
919 Interconnect sp.j. Nysa 5,3 23873,6
920 CHESPA WYKROJNIKI Sp. z o.o. Chorula 5,3 35809
921 Wydawnictwo Silesiana Sp. z o.o. Strzelce Opolskie 5,3 1558,9
922 Prawo i Transport Sp. z o.o. Chróścina 5,3 494,3
923 Diwa Personalservice Agencja Pracy Sp. z o.o. Prószków 5,3 15725,2
924 Vitroterm – Murów S.A. Murów 5,3 88859,4
925 Spółdzielnia Mieszkaniowa w Opolu Opole 5,2 113281,7
926 Czemar Sp. z o.o. Wilków 5,2 11090
927 Opolglass Sp. z o.o. Opole 5,2 24668,4
928 Axabee Sp. z o.o. Opole 5,2 9249,6
929 Sunpack Sp. z o.o. Głubczyce 5,2 9712,3
930 Perfect Rent A Car Sp. z o.o. S.K. Opole 5,2 15775,2
931 Erjot Hd Sp. z o.o. Niemodlin 5,1 1155,6
932 Envipro Terratech Sp. z o.o. Opole 5,1 6316,4
933 Kratos Polska Sp. z o.o. Ozimek 5,1 31010,7
934 Przedsiębiorstwo Informatyczne Tarkus Sp. z o.o. Opole 5,1 573,2
935 Spółdzielnia Producentów Ziaren Zbóż i Nasion Roślin Oleistych Mc-Rol Roszkowice 5,1 7306,5
936 Fabryka Armatury Przemysłowej Wakmet sp.j. Kaczmarek,Krzywdziński,Wachowski,Wilczyński Bodzanów 5,1 77576,4
937 IFM Ecolink Sp. z o.o. Opole 5,1 201362,2


źródło: Instytut Europejskiego Biznesu na podstawie danych z Krajowego Rejestru Sądowego, zebranych przez Wywiadownię Handlową InfoCredit.

Do analizy wyników finansowych przedsiębiorstw przyjęto firmy spełniające następujące warunki:

1. Dostępne w KRS dane finansowe za lata 2018-2019,

2. Wartość przychodów netto ze sprzedaży i zrównanych z nimi większa niż 100 tys. zł w 2019 roku,

3. Zysk netto w latach 2018 i 2019 wyższy niż 1 tys. zł.

4. Kapitał własny w latach 2018 i 2019 wyższy niż 1 tys. zł.

Metodologia liczenia wartości rynkowej

Wartość rynkowa firm szacowana jest w sposób bardzo uproszczony przez porównaniu do wycen spółek krajowych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.
Do obliczeń wykorzystywane są wskaźniki C/Z (cena do zysku netto) i C/WK (cena do wartości księgowej, czyli cena do sumy kapitału własnego i zysku netto) średnie dla spółek krajowych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych, liczone przez analityków GPW.

Wskaźniki do liczenia wartości rynkowej spółek krajowych w październiku 2020 r.

C/Z: 42,2,

C/WK: 0,77

źródło: Biuletyn Statystyczny GPW

Według wskaźników giełdowych z października 2020 r. zostały policzone dwie wartości rynkowe firmy w październiku 2020 r. Jedna to iloczyn zysku netto w 2019 r. i wskaźnika C/Z w październiku 2020 r., a druga to iloczyn wartości księgowej w końcu 2019 r. i wskaźnika C/Wk w październiku 2020 r. Średnia arytmetyczna z tych wartości rynkowych to szacowana wartość rynkowa firmy w październiku 2020 r

Informacje o portalu Europejska Firma.pl i Instytucie Europejskiego Biznesu

Portal EuropejskaFirma.pl i Instytut Europejskiego Biznesu zajmują się analizą wyników finansowych przedsiębiorstw. W ciągu 14 lat dokładnie przeanalizowali wyniki finansowe 80 tysięcy polskich firm. Analizy opierają się głównie na oficjalnych i wiarygodnych danych finansowych, przekazywanych przez firmy do Krajowego Rejestru Sądowego. Dane te są publiczne i ogólnie dostępne, by bezpieczniejsza była działalność gospodarcza. Analizy i rankingi pomagają w sprawdzeniu wiarygodności partnerów gospodarczych.

Od 2006 r. Instytut Europejskiego Biznesu organizuje Konkurs Gepardy Biznesu. Jeżeli w przyjętym okresie średnia z dynamik przychodów i zysku netto badanej firmy wynosi więcej niż 10 proc., przyznaje jej bezpłatnie tytuł Gepard Biznesu.

Od marca 2016 r. projekt ten jest chroniony za pomocą znaku towarowego Business Gepard w 28 krajach Unii Europejskiej.

Na podstawie danych z KRS instytut organizuje też od 2008 r. Konkurs Efektywna Firma, a od 2013 r. Program Promocyjny Mocna Firma Godna Zaufania.

Za Efektywną Firmę uznaje tę, w której stosunek zysku netto do przychodów wynosi więcej niż 5 proc. Tytuł Mocna Firma Godna Zaufania przysługuje tej, która w danym roku jest jednocześnie wyróżniona w Konkursie Gepardy Biznesu i Konkursie Efektywna Firma.

Od 2008 r. IEB na podstawie danych z KRS organizuje też Konkurs Brylanty Polskiej Gospodarki. Tytuł ten przyznaje firmom, których wartość rynkowa wynosi według jego szacunków więcej niż 10 mln zł.

Na podstawie danych finansowych instytut liczy wartość rynkową firm w uproszczony sposób, wykorzystując dwa wskaźniki z Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie: C/Z, czyli Cena do Zysku netto oraz C/Wk ? Cena do Wartości Księgowej.

Wartość rynkowa firm wykorzystywana jest od 2020 r. również w Konkursie Miasto Przyjazne Firmom, który instytut organizuje od 2007 r. Tytuł ten przyznaje miastom, w których znajdzie dużo firm wartych łącznie więcej niż 10 tys. zł na mieszkańca.

Od 2012 r. instytut prowadzi Konkurs Wielki Modernizator Polski. Tytuł przyznaje podmiotom, w których dwuletnia amortyzacja była wyższa niż 5 mln zł .

Od 2013 r. IEB organizuje Konkurs Światowa Firm Worldwide Company. Tytuł przyznaje przedsiębiorstwom eksportującym do minimum 3 krajów.

Każdego roku do instytut zgłaszają się firmy z prośbą, by przeanalizował ich wyniki finansowe i ocenił, czy zasługują na wyróżnienie w jego konkursach.

Oferta handlowa

Kontrakt w sprawie oferty handlowej:

Łukasz Krajewski

lukasz.krajewski@europejskafirma.pl

tel. 536 303 088, (22) 77 14 200

#europejskafirma #instytuteuropejskiegobiznesu #gepardbiznesu #businessgepard