Efektywne Firmy 2020 Branży Rolnej

Spośród 99 705 polskich przedsiębiorstw, których wyniki finansowe we wrześniu 2021 r. zbadał Instytutu Europejskiego Biznesu, tytuł Efektywna Firma 2020 uzyskało 1551 firm branży rolnej, bo stosunek zysku netto do przychodów ze sprzedaży i zrównanych z nimi wyniósł w nich minimum 5 proc.
Instytutu Europejskiego Biznesu, utworzony 12 grudnia 2005 r., prowadzi Konkurs Efektywna Firma od 2008 r. Przez trzynaście lat dokładnie przeanalizował wyniki finansowe 200 tysięcy przedsiębiorstw i kilkuset banków działających w Polsce.

Przedstawiamy ranking efektywnych firm według stosunku zysku netto do przychodów ze sprzedaży i zrównanych z nimi.

Do analizy zostały wybrane te firmy, które w 2018 miały minimum 100 tys. Złotych przychodów netto, wykazały zysk netto powyżej 1 tys. Zł, a wartość ich kapitału własnego była wyższa niż 1 tys. Zł.

Instytutu Europejskiego Biznesu policzył stosunek zysku netto do przychodów.

Na tej podstawie Instytutu Europejskiego Biznesu stworzył rankingi najbardziej efektywnych firm w Polsce – Efektywne Firmy 2020.

Firmy wymienione w poniższym rankingu mogą bezpłatnie i bezterminowo wykorzystywać tytuł Efektywna Firma 2020 publicznie na wszystkich nośnikach.

Instytutu Europejskiego Biznesu policzył też w uproszczony sposób ich wartość rynkową na koniec października 2020 przez porównanie ich wyników do wycen spółek akcyjnych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Metodologia liczenia wartości rynkowej, stosowana przez Instytut Europejskiego Biznesu, opisana jest poniżej rankingu.

Statuetka Efektywna Firma 2020

Płatne są logo Efektywna Firma 2020 oraz dyplomy i statuetki dla wyróżnionych firm i ich pracowników. Prosimy więc nie kopiować z Internetu dla celów marketingowych wizerunku statuetki Efektywna Firma, gdyż zdjęcia chronione są prawami autorskimi.

 


Efektywne Firmy 2020
Lp. Nazwa firma Siedziba Średni stosunek zysku netto do przychodów w latach 2018 i 2019 r. w proc. Wartość rynkowa firmy w październiku 2020 r. w tys. zł
1 Agro 1 Ziemia Sp. z o.o. S.K.A. Warszawa 9412,7 17074,8
2 Agro Gajewo Sp. z o.o. Lubniewice 4450 1657,9
3 Nieruchomości Krężelewski sp.j. Poznań 4256,7 134633,5
4 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Siemianowie w likwidacji Siemianowo 4017,7 306144,4
5 Fehu – Rol Sp. z o.o. Stanomino 3576,2 14354
6 Nadra Sp. z o.o. Stanomino 3241,4 9115,6
7 REM sp. z o.o. Barczewko 2526,2 2504,9
8 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Nieporęt Kąty Węgierskie 2122,4 8477,9
9 Agro-Płociczno Sp. z o.o. Gorzów Wielkopolski 2081,3 4740,8
10 Garner Sp. z o.o. Roszków 1982,5 49874
11 Agradan Sp. z o.o. Gorzów Wielkopolski 1959,5 823,8
12 Eko Lett Sp. z o.o. Mrągowo 1883 8932,1
13 Topolanka i Sp. z o.o. Żółwin 1857,1 3845,8
14 Gospodarstwo Łowieckie Karpaty Sp. z o.o. Sanok 1716,3 7168
15 Karoland Sp. z o.o. Szczecin 1670,1 17925,7
16 Przedsiębiorstwo Rolnicze Sp. z o.o. Gdańsk 1495,2 701,9
17 Jgd Development Sp. z o.o. Warszawa 1383,3 5635,4
18 Binowo Invest Sp. z o.o. Binowo 1281,2 2389,8
19 Ekologiczne Gospodarstwo Wysoka 4 Sp. z o.o. Toporów 1252,9 2574,4
20 Domino Sp. z o.o. Nowe Włóki 1237,5 1930
21 Ekologiczne Gospodarstwo Wysoka 5 Sp. z o.o. Toporów 1150 2597
22 Rol-Farm Gromadka Sp. z o.o. Gorzów Wielkopolski 1143,1 2544,8
23 Rol-Gaiki Sp. z o.o. Gorzów Wielkopolski 962,5 1548,4
24 Darrol Sp. z o.o. Żnin 908,3 9513,5
25 Agroland Sp. z o.o. Rogity 856,6 5181,3
26 Zakład Rolny Bieniów Sp. z o.o. Wrocław 852,7 1797,3
27 Dagro Kroczyński, Wojniłko, Łazar sp.j. Szczecin 836,8 9146,2
28 Biomat Sp. z o.o. Słońsk 828,6 20532,7
29 Energocentrum Sp. z o.o. Różanka 772,8 49096,3
30 Agro 3 Ziemia Sp. z o.o. S.K.A. Warszawa 769,8 52569,7
31 Dera-Agra Sp. z o.o. Stanomino 733,3 3595,4
32 Central Agro Sp. z o.o. Warszawa 640,2 20833,3
33 Grzymalin Sp. z o.o. Toporów 585,2 2862,1
34 Towarzystwo Rolnicze Rekowo w Rekowie Górnym Sp. z o.o. Rekowo Górne 583,2 3828,2
35 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Mamoty Mamoty 534,7 17917,9
36 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Im. Ks. Piotra Ściegiennego w likwidacji Bilcza 508 18426,9
37 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Bojszowach Bojszowy 490,6 25541
38 Agro Sp. z o.o. Krosno 476,1 70856,6
39 Białczyk Sp. z o.o. Białczyk 444,2 6242,4
40 Mpmz Sp. z o.o. Chełm 415,8 2632,8
41 Ekologiczne Gospodarstwo Motarzyn 2 Sp. z o.o. Poznań 405,1 7222
42 Elron Sp. z o.o. Rzeszów 400 476,7
43 Farm-Płociczno Sp. z o.o. Gorzów Wielkopolski 384,4 2198,2
44 Buczyna III Sp. z o.o. Toporów 379,6 3771,1
45 Urus-Agra Sp. z o.o. Stanomino 373,6 2595,4
46 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Wspólny Łan Miniszewo 371,9 26982,1
47 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Kobiele Wielkie 369,6 2275,2
48 Mirkowice Sp. z o.o. Ostrów Wielkopolski 366,4 2214,2
49 ROLNICZA SPÓŁDZIELNIA PRODUKCYJNA Kałków 357,3 2118,1
50 Agrokulczyn Sp. z o.o. Lublin 357,2 3101,8
51 Arenda Rolno-Produkcyjna Sp. z o.o. Marusza 353,5 36312,1
52 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Lubska 352 152362,3
53 Handel i Usługi Rolnicze – Sp. z o.o. Karznica 344,3 5583,2
54 Ekologiczne Gospodarstwo Wysoka 3 Sp. z o.o. Toporów 341,7 3477,3
55 Buczyna Nowa Kuźnia Razem Sp. z o.o. Toporów 333,3 2363,8
56 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Bieńkowicach Bieńkowice 328,6 13028,6
57 4 Rol Sp. z o.o. Gorzów Wielkopolski 316,9 169
58 Gospodarstwo Rolne w Starzawie Sp. z o.o. Starzawa 315 313,1
59 Pogorzeliska III Sp. z o.o. Toporów 310,8 3550,7
60 Przedsiębiorstwo Rolne Dobrol Sp. z o.o. Doba 310,6 387619,2
61 Ekoarima Sp. z o.o. Ledno 302,9 3019,9
62 Cerera Sp. z o.o. Kostomłoty 294,3 12265,3
63 Pogorzeliska II Sp. z o.o. Toporów 284,8 3339,7
64 Tns Design Sp. z o.o. Gdańsk 280,7 647,7
65 Agro Wiosna i Sp. z o.o. Warszawa 276,7 5747,1
66 Transfer Technologii Sp. z o.o. Wisłok Wielki 272,9 4696,6
67 Pogorzeliska i Sp. z o.o. Toporów 271,2 3493,4
68 Euro-Plon Sp. z o.o. Bara 269,1 51342,2
69 Agro-Farm Sp. z o.o. Lubicz Górny 260,3 4746,3
70 Art Invest Sp. z o.o. Pszczyna 255,3 22923,4
71 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Czechach Czechy 255,3 65804,3
72 Spółdzielnia Produkcji Rolnej w Łaszczówce Łaszczówka 253 223829
73 Buczyna IV Sp. z o.o. Toporów 252,9 3282,4
74 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Przyszłość Ludkowo 244,1 31475,7
75 Kosa Sp. z o.o. Jaksice 236,1 2679,5
76 Spółdzielczy Zakład Usługowo-Produkcyjny w Sękowej Sękowa 235,2 12180,5
77 Leagro-Pol Sp. z o.o. Nowy Lubusz 231,5 11439,9
78 Plg Investment Sp. z o.o. Suchy Las 221,2 879,4
79 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Łubniany Brynica 216,2 3392,3
80 Kłębanowice Sp. z o.o. Toporów 214,6 1940,5
81 Polfur Sp. z o.o. Dąbroszyn 204,8 41807,6
82 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Stróżewie w likwidacji Stróżewo 204,1 24526,9
83 Eko Inwest Sp. z o.o. Olsztyn 201,2 3903,8
84 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Kokorzynie Kokorzyn 200,9 25801,2
85 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Zabełkowie Chałupki 200,2 2197,2
86 Agricola Plus Sp. z o.o. Margońska Wieś 194,9 5416,7
87 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Olesznie Oleszno 192,6 12459,7
88 Rota-Agra Sp. z o.o. Wrocław 191,5 5037,2
89 Ultratex Sp. z o.o. Poznań 191,1 2469,5
90 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Postęp Kurnatowice 188,8 4336,7
91 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Zgoda Zębowo Zębowo 187,3 6751,7
92 Top-Land Six Sp. z o.o. Lubniewice 176,3 2951,6
93 Agroplus Sp. z o.o. Klewki 174,2 2265,8
94 Wolna Strefa Sp. z o.o. Stolec 173,7 11787,7
95 Panios Sp. z o.o. Manieczki 171,3 21797,9
96 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Wyzwolenie Gwoździany 171,1 3697,7
97 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Złoty Kłos Gąsawy Rządowe 169,7 1075,1
98 B.T. Agro Sp. z o.o. Ostrowiec 169,6 12520,5
99 Przedsiębiorstwo Rolno-Produkcyjne Sadkowo Sp. z o.o. Brody 165,3 2827,2
100 Atomes Sp. z o.o. Poznań 164,9 7713
101 Invexim Sp. z o.o. Warszawa 163,2 13262,5
102 Kółko Rolnicze w Rykach Ryki 161,7 196,6
103 Farm-Term Sp. z o.o. Ostrowiec 157,5 21656,4
104 Nowa Kuźnia II Sp. z o.o. Toporów 157,1 6386,3
105 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Przyszłość Radziejowice 154,3 5829,5
106 POLFER Sp. z o.o. Bezledy 152,3 74136,7
107 Przedsiębiorstwo Produkcji Rolnej Plon II Sp. z o.o. Woskowice Małe 151,5 94643,7
108 Dębinka Sp. z o.o. Ostrów Wielkopolski 150,7 1671,7
109 ROLNICZA SPÓŁDZIELNIA PRODUKCYJNA IM PRZYJAŹNI POLSKO WĘGIERSKIEJ W WĘGLEWSKICH HOLENDRACH Węglewskie Holendry 150,6 6102,4
110 Agro QF Sp. z o.o. Czechowice-Dziedzice 149,3 9412,1
111 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Pianowie Pianowo 147,1 26585,6
112 Top-Land Five Sp. z o.o. Brody 146,1 5951,5
113 Boloba Sp. z o.o. Słubice 145,1 3097,3
114 Hof Am Haff Sp. z o.o. Jarszewko 144,9 367,7
115 Pork Piotrowo Sp. z o.o. Manieczki 144,2 22979,8
116 Bielice-Rol Sp. z o.o. Bielice 141,7 512,6
117 Przedsiębiorstwo Produkcyjno – Usługowo – Handlowe Raszynek Sp. z o.o. Okmiany 141,4 7710,5
118 Bigrol Sp. z o.o. Jelenia Góra 139,4 9299,7
119 Top – Land Three Sp. z o.o. Gorzów Wielkopolski 138,2 5552,6
120 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Starej Łomnicy Stara Łomnica 137,9 1463,8
121 Rola Sp. z o.o. Łozice 133,2 40248,4
122 Spółdzielnia Usług Rolniczych w Ożarowie Mazowieckim Ożarów Mazowiecki 132,8 1650,1
123 Top – Land Four Sp. z o.o. Toporów 132 5354,2
124 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Puławach Puławy 131,1 5136,4
125 Folwark Brzeg Głogowski Sp. z o.o. Brody 130,4 10038,7
126 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Im. Postęp w Miroszowicach Miroszowice 130,3 12791,2
127 Agrar Sp. z o.o. Barczewko 129,2 1827,7
128 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Plon w Odojach Odoje 128,9 1960,5
129 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna we Wszerzeczy Wszerzecz 128,4 5982,6
130 Italpol Cdf Sp. z o.o. Szprotawa 127,9 2732,5
131 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Świlczy Świlcza 127,3 450,3
132 Przedsiębiorstwo Rolne Jatki Sp. z o.o. Lubniewice 127,3 506,5
133 Rol-Dobrowo Sp. z o.o. Gorzów Wielkopolski 127,2 4788,8
134 Gijsen Sp. z o.o. Gaworzyce 127,1 1117,2
135 Mm – Agro Sp. z o.o. Śmielin 125,9 26625,2
136 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Nad Odrą w Ustowie Ustowo 124,8 30256,8
137 Top-Land Two Sp. z o.o. Gdańsk 122,8 6076,6
138 Agro-Pasz Sp. z o.o. Lubniewice 120,8 1791,2
139 ROLNICZA SPÓŁDZIELNIA PRODUKCYJNA IM PRZYSZŁOŚĆ KRAJNY Wąsosz 119,6 4417,5
140 Spółdzielnia Produkcji Rolnej Agrofirma Skórzewo 118,1 38835,1
141 Agro Invest Sp. z o.o. Szczecin 116,5 1804,5
142 Ziemia Polska Sp. z o.o. Golin 115,7 8129,6
143 Chempo Sp. z o.o. Słońsk 114,7 1009,9
144 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Białej Biała 113,8 4337,1
145 Ekologiczne Gospodarstwo Wysoka 1 Sp. z o.o. Toporów 113,7 2244,2
146 Almari Sp. z o.o. Pobłocie Wielkie 113,6 57747,5
147 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Zgoda w Jurowcach Jurowce 112,1 3207,2
148 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Święciechowa Święciechowa 111,4 14178,4
149 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Strzyżowice Strzyżowice 111,2 14923,6
150 Spółdzielnia Kółek Rolniczych w Koźminku Koźminek 111 1371
151 Agro Traiding Sp. z o.o. Kędzierzyn-Koźle 110,6 3422,2
152 Agricom Sp. z o.o. Jelenia Góra 110,4 9103,4
153 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Nowe Życie w Krościenku Krościenko 109,9 22615,3
154 Land Securities Sp. z o.o. Rząśnik 109,8 6459,2
155 Top – Land One Sp. z o.o. Lubniewice 109,7 5434,1
156 Gospodarstwo Rolne Mir-Mar Sp. z o.o. Lucim 109,2 460,6
157 Farm – Uście Sp. z o.o. Gdańsk 108,8 3364
158 Stado Ogierów w Bogusławicach Sp. z o.o. Bogusławice 108,3 20868,4
159 Zegrol Sp. z o.o. Zegrze Pomorskie 108,2 45830,5
160 Agrosa Sp. z o.o. Borkowo Wielkie 107,8 4297,1
161 Polesie Sp. z o.o. Warszawa 104,1 4174,6
162 Rolnicza Spółdzielnia Handlowo-Usługowa w Psarskiem Psarskie 103,6 54130,7
163 Przedsiębiorstwo Rolno-Produkcyjno-Handlowo-Usługowe Komrol Sp. z o.o. Komierowo 103,5 2338,8
164 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Wyględach Wyględy 101,8 59409
165 GER – POL – AGRAR Sp. z o.o. Kiełczów 101,6 91290,7
166 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Gwiazdowie Janiewice 101,5 1130,8
167 Wimax Acker Deut-Pol Sp. z o.o. sp.k. Bienice 101,4 2882
168 Nadbużańska Spółdzielnia Mleczarska Siemiatycze 101,3 7578,6
169 Agrotym Sp. z o.o. Osieki 100,9 676,3
170 Zachodniopomorskie Gospodarstwo Rolne Sp. z o.o. Dołuje 100,5 655,7
171 Witków Sp. z o.o. Witków 98,2 13266,3
172 Gospodarstwo Rolne Będziechowo Sp. z o.o. Damno 97,6 742,7
173 Stimex Sp. z o.o. Osowo 97,5 10237,2
174 Ekorol Dariusz Monika Surowiec – sp.j. Słubice 96,6 3549,7
175 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Stare Siołkowice 96,1 7581,7
176 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Nowakach Nowaki 95,1 10417
177 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Ludowicach Ludowice 94,5 898,7
178 Agro-Kołomąt Sp. z o.o. Stare Drawsko 94,4 2937,6
179 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Promień Śliwniki 94,4 13856,8
180 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Żelazkowie w likwidacji Żelazkowo 94 30038
181 Euro Farm Dwa Sp. z o.o. Wyczechy 94 12041,2
182 Rolnicza Spółdzienia Produkcyjna Złoty Kłos w likwidacji Podstolice 92,6 18306
183 Polrol Sp. z o.o. Borzym 91,8 2709,3
184 Helixfarm Sp. z o.o. Stryje Paskowe 91,3 4982,6
185 Witts-Hof Sp. z o.o. Ulikowo 91,2 9628,3
186 Przedsiębiorstwo Produkcji Rolnej Plon Sp. z o.o. Woskowice Małe 90,4 68418,7
187 Szkółka Drzew i Krzewów Ozdobnych Gursztyn Sp. z o.o. Prętki 89,9 1580,1
188 Raps Kotowo Sp. z o.o. Kotowo 89,5 29242,6
189 Hodowlano-Rolnicza Spółdzielnia Dawidy w Dawidac H Dawidy 88,6 344041,8
190 Dwór Dąbrówka Mała Ulrich Schlösser Spółka Komandytowa Dąbrówka Mała 87,9 6037,2
191 Spółdzielnia Produkcji Rolnej Osnowo Osnowo 87,5 15070,8
192 Darol Sp. z o.o. Słońsk 87,4 11198,7
193 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Przemiany Wszemiłowice 87,1 16172,7
194 Edopol Sp. z o.o. Czartoryja 86,4 4033,9
195 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Stajkowie Stajkowo 86,3 852,6
196 Pałac Miłogoszcz Sp. z o.o. Szczecin 86,1 836,9
197 Szb Polska Sp. z o.o. S.K. Poznań 85,9 52243,5
198 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Ostatkowo Ostatkowo 85,8 2918,2
199 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Postomino 85,4 5947,8
200 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Kornicy Kornice 84,9 39348,1
201 Rolniczy Zespół Spółdzielczy Im. Ludwika Waryńskiego w Młynach Młyny 84,2 30948
202 Max Sp. z o.o. Miłowice 84,1 5728,9
203 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Niechanowie w likwidacji Niechanowo 83,3 55148,8
204 Sustainable Innovation Sp. z o.o. Poznań 83,2 1152,3
205 Gosprol Sp. z o.o. Pęperzyn 83,1 18613,7
206 Szłapak Sp. z o.o. Węgorza 83 805
207 Atrium Iks Sp. z o.o. Składowice 82,5 1080,8
208 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Im. Bohaterów Westerplatte w Rusinowie Naćmierz 82,3 19238,1
209 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Wieszkowo 82,1 4895,5
210 Tiland-Pustowo Sp. z o.o. Drzonowo 81,8 16108,7
211 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Nowa w Kulicach Kulice 81,7 12732,2
212 Ekoenergia Podkarpacka Sp. z o.o. Przeworsk 81,3 7879,6
213 Kółko Rolnicze w Karnie Karna 80,5 168,5
214 See – Agro Sp. z o.o. Łozice 80,2 16969
215 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Ułężu Ułęż 79,6 4110,2
216 Gospodarstwo Rolne w Szałwinku Sp. z o.o. Szałwinek 77,9 15320,6
217 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Kolnowice Kolnowice 76,8 38676,5
218 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Pionier Belęcin 75,8 62163,5
219 Anja Pol Sp. z o.o. Szymanowo 75,7 4059,4
220 Warehouse Sp. z o.o. Lubasz 75,3 2009,4
221 Gospodarstwo Rolne Wsd Hosianum Sp. z o.o. Olsztyn 75,1 375,7
222 Gospodarstwo Rolne Siedlemin – Ciświca Sp. z o.o. Biały Dwór 75 19009,8
223 Farmeragro Sp. z o.o. Imbramowice 74,7 1341
224 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Przemęcie Przemęt 74,7 3859,2
225 Agro Polwica Sp. z o.o. Poznań 74,6 10272,9
226 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Głuszynie Głuszyna 74,6 16444,6
227 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Dobków Dobków 74,4 13629,7
228 Płutstar Sp. z o.o. Poznań 73,9 6972,7
229 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Potok Wielki 73,3 13613,7
230 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Przyjaźń w Biskupinie Biskupin 72,8 7011,3
231 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Łękińsko 72,6 7086,1
232 Ego Sp. z o.o. Ełk 71,9 10164,6
233 Gospodarstwo Rolne Wykosowo Sp. z o.o. Szczypkowice 71,4 6904,8
234 Brzyskorol Sp. z o.o. Brzyskorzystewko 71,3 24700
235 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Im. Postęp Budzicz 71,3 42530,2
236 Nieruchomości N S Sp. z o.o. Nowa Sól 71,3 7944,1
237 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Pniówno w likwidacji Pniówno 71 3149,5
238 SPÓŁKA ROLNA STOŻNE sp. z o.o. Zielona Góra 70,9 16332,2
239 Spółdzielnia Produkcji Rolnej Rolnik w Mechlinie Mechlin 70,8 3656,6
240 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Im. 1-Go Maja w Przeciszowie Przeciszów 70,7 82177,8
241 Gospodarstwo Rolne Mojtyny Sp. z o.o. Popowa Wola 70,6 17350,4
242 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe Natura Sp. z o.o. Dąbie Kujawskie 70,6 3889,3
243 I.M. Work Sp. z o.o. Warszawa 70,5 201,1
244 Newed Sp. z o.o. Olsztyn 70,5 2200,2
245 Przedsiębiorstwo Produkcji Rolnej Nowpol Sp. z o.o. Nowa Wieś Mała 69,9 14881,9
246 Gospodarstwo Produkcji Rolnej Pakos Sp. z o.o. Starosiedlice 69,8 6450,7
247 Agro-Krzepice Sp. z o.o. Siecieborowice 69,8 113939,9
248 Spółdzielnia Produkcji Rolnej Wódki – Grzybowo Grzybowo 69,2 18958,5
249 Euro Sg Agri Sp. z o.o. S.K. Złocieniec 69 46447,4
250 Pt Agro Sp. z o.o. Mieszkowice 68,3 2638,4
251 Kółko Rolnicze w Niedrzwicy Kościelnej Niedrzwica Kościelna 68,1 604
252 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Połominie Połomin 67,8 3480,8
253 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Makowie Maków 67,5 19839,8
254 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna W Brzeźnie Brzeźno 67,1 20140,6
255 Kółko Rolnicze w Zofiówce Zofiówka 67 122,1
256 Grupa Producentów Rzepaku. Horus Agra Sp. z o.o. Stanomino 67 1537,5
257 Agro-Reba II Sp. z o.o. Łagiewniki 66,7 51,4
258 KABA sp. z o.o. Szczecin 66,4 1706,9
259 Gospodarstwo Rolne Ziętarscy Sp. z o.o. Słup 66,4 3794,6
260 Jmk Sp. z o.o. Rokszyce 66,2 1592,7
261 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Im. 11-Go Listopada w Różance Różanka 66 3932,5
262 ROLNICZA SP-NIA PRODUKCYJNA W KOŁACINIE Książ Wielkopolski 65,7 2809,8
263 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Nowe Życie Rąbiń 65,6 19747,1
264 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Jutrzenka w likwidacji Lubieszewo 65,6 38934,3
265 Arol Sp. z o.o. Lubniewice 65,5 3954
266 Spółdzielnia Produkcji Rolnej Rolnik Rudniki 65,3 19044,8
267 MMSC sp. z o.o. Poznań 65,2 535,6
268 Pinusplant Sp. z o.o. Otwock 65,1 370,6
269 Ml-Pol Sp. z o.o. Łagiewniki 64,9 39873,9
270 Przedsiębiorstwo Rolniczo-Usługowe Rolet Sp. z o.o. Sędzice 64,9 60725,3
271 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Pacholewie Pacholewo 64,4 21029
272 Deupol Agra 2000 Sp. z o.o. Pałck 64,4 5668,8
273 Ave – Rol Sp. z o.o. Szczecin 64 12090,7
274 Spółdzielnia Kółek Rolniczych Duszniki 64 1623,1
275 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Przybychowie Połajewo 64 7489
276 Jovi Sp. z o.o. Fletnowo 63,9 573,8
277 A.J.A. – Sp. z o.o. Magnuszowice 63,3 1067,4
278 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Jutrzenka Szklarka Myślniewska 63,1 9317
279 ASTA Sp. z o.o. Wrocisławice 63 14031,4
280 Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Farma – Sp. z o.o. Zębowice 63 12929,5
281 Grupa Producentów Ziarna Zbóż. Ina Agra Sp. z o.o. Stanomino 62,5 17572,8
282 Orkan Sp. z o.o. Wilczyce 62,5 1571,2
283 Gospodarstwo Rolne Wielkie Lniska Sp. z o.o. Łasin 62,5 7578,6
284 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Kębłowie Kębłowo 62,4 17971
285 Szkółka Drzew i Krzewów Ozdobnych Gursztyn Sp. z o.o. S.K. Prętki 62,3 29521,7
286 ANGUS S.A. Gdańsk 62,3 10891
287 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Ogrodnik w Woli Worowskiej Wola Worowska 61,8 3056,1
288 Jens Farm Produkcyjno Handlowa Sp. z o.o. Ostrowiec 61,8 27130,4
289 SAVE PAY sp. z o.o. Łódź 61,5 982,2
290 Rol – Tradition Spółka Komandytowa Dąbrówka Mała 61,4 7312,4
291 Groziem Sp. z o.o. Borowiec 61,2 1639
292 Hodowla Tradycyjna Sp. z o.o. Sp. z o.o. Kropiwnik 60,8 6826,9
293 Warmińsko-Mazurski Handel Międzynarodowy Sp. z o.o. Warszawa 60,6 4583,4
294 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Babicach Babice 60,4 6140,5
295 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Regulicach Regulice 60,2 39503,9
296 Zakład Rolny Sanatorium Sp. z o.o. Wonieść 60,2 44945,7
297 Sierpówko 34 Sp. z o.o. Poznań 60,2 2796,9
298 Agrogerpol Sp. z o.o. Palczewice 60,2 8884,8
299 Zakłady Rolne Siecieborowice Sp. z o.o. Oława 60 293515,4
300 Steinhardt-Peters Sp. z o.o. Kołobrzeg 59,9 276
301 Mw Agro Sp. z o.o. Małe Walichnowy 59,9 4442,1
302 Nubian Sp. z o.o. Sławno 59,5 13556,5
303 POL Jazowa Agro 2 Sp. z o.o. Warszawa 59,5 10088,7
304 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Sabaszczewo 59,5 17469,4
305 Farm 4 Zachód Sp. z o.o. Janikowo 59,5 4894,4
306 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Markotowie Dużym Markotów Duży 59,4 9244,3
307 Spółdzielnia Fernando Mikstat 59,3 605,9
308 Euro-Farming Sp. z o.o. Łukowa 59 2121,4
309 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Dobry Plon Hilarów 58,8 5323,2
310 Run – Invest Sp. z o.o. Kłodzino 58,7 4111,2
311 Agroarea Sp. z o.o. Piechcin 58,7 12437
312 Jartex Sp. z o.o. Jaraczewo 58,5 11271
313 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Świdnica 58,5 16255,4
314 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Krzyżowicach Krzyżowice 58,3 21043,6
315 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Siekierzycach w likwidacji Siekierzyce 57,8 20044
316 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Chrzelicach Chrzelice 57,6 51555,6
317 Deu-Pol Agrar-U Handellsgesellschaft Mbh Sp. z o.o. Żary 57,5 336
318 Gospodarstwo Łasin Sp. z o.o. Łasin 57,3 11055,5
319 Walichnowy Sp. z o.o. Łozice 57,2 11976,8
320 Przedsiębiorstwo Agricola Sp. z o.o. Krępsko 57,2 2068,6
321 Gospodarstwo Rybackie Grojec Sp. z o.o. Grojec 57,1 1039
322 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Grochy-Krupy 56,6 8926,3
323 WOLNOŚĆ Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Gnojewo 56,4 30567,6
324 Jamir S.A. Sopot 56,3 19595,7
325 Roldar Sp. z o.o. Szczecin 56,1 3689,6
326 Miłogost Raduń Sp. z o.o. Węgorza 55,9 662,3
327 Agribo Sp. z o.o. Kulczyn 55,8 1029,4
328 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Inwałd w Inwałdzie Inwałd 55,8 14790,6
329 Agrołan Sp. z o.o. Lipnica 55,8 21111,8
330 Avama Sp. z o.o. Borki Małe 55,7 4660,2
331 POL 002 Daagra Sp. z o.o. Warszawa 55,6 8583,2
332 Rodowo Sp. z o.o. Januszkowo 55,6 7371,8
333 Agro Włodarski Sp. z o.o. Przechlewo 55,3 2930
334 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Postęp Jasionka 55,3 51528,9
335 Niwapol Sp. z o.o. P P H U Niepruszewo 55,2 37003
336 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna W Woli Młockiej Wola Młocka 55,1 12987,3
337 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Niesłabin – Zbrudzewo Zbrudzewo 55,1 16585,3
338 Rewepol Sp. z o.o. Klępsk 55,1 1002,9
339 Zakład Ogrodniczy Naramowice Pamiątkowo Sp. z o.o. S.K.A. Pamiątkowo 55 22903
340 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe Sp. z o.o. Łagoszów Mały 54,9 17461,6
341 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna II w Mącznikach Mączniki 54,4 5939
342 Gospodarstwo Rolne Agrokompleks Sp. z o.o. Roztoki 54,3 13461,3
343 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Dorożki 54,2 51931,1
344 Polski Olej – Sp. z o.o. Żylice 54,2 1268,7
345 Spółdzielnia Produkcji Rolnej w Majdanie Wielkim Majdan Wielki 54,1 1907,5
346 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Zwycięstwo Czarnylas 54,1 47834,4
347 Deka Trade Agro Sp. z o.o. Wiśniewko 53,9 2455,7
348 Polterra Sp. z o.o. Wrocław 53,9 1642,4
349 Agroland Sp. z o.o. Pyrzyce 53,8 9485,6
350 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Bolechowie w likwidacji Bolechowo 53,7 5708,6
351 ROLNICZA SPÓŁDZIELNIA PRODUKCYJNA Nowy Szelków 53,6 1117,1
352 RAW Sp. z o.o. Fletnowo 53,4 13293,8
353 Gospodarstwo Rolne Europlon Sp. z o.o. Wierzbnik 53,1 400,4
354 Fertipol Sp. z o.o. Rzeczyn 53,1 786,4
355 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna AGROMEL Warcz 53 7161,3
356 Przedsiębiorstwo Rolne Grenflor Sp. z o.o. Wiśniewko 52,9 28661,1
357 Przedsiębiorstwo P & w Sp. z o.o. Wikrowo 52,9 5731,9
358 Przedsiębiorstwo Rolniczo – Handlowe Agromerino Sp. z o.o. Sulino 52,6 66953,2
359 Biopom Sp. z o.o. Pomiarki 52,5 28138,6
360 Agrologic sp. z o.o. Wrocław 52,5 1367,3
361 Torado – Polska Produkcja Zdrowej Żywności Sp. z o.o. Podolany 52,5 13571,3
362 Agro Radaczewo Sp. z o.o. Warszawa 52,3 8092,4
363 Krępa-Agro Sp. z o.o. Krępa Słupska 52,2 11084,3
364 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Przylesiu Przylesie 52 38048,5
365 Agro-Jasna Sp. z o.o. Jasna 52 19248,7
366 Gospodarstwo Swochowo Sp. z o.o. Szczecin 51,9 4464
367 Sobieradz Sp. z o.o. Łozice 51,6 8069,7
368 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Nowa Droga w Czudcu Czudec 51,6 10294,4
369 Kris-Berd Sp. z o.o. Pomianowo 51,6 1812,4
370 Spółdzielnia Produkcji Rolnej w Jarosławiu Jarosław 51,4 3016,7
371 Plon Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Targoszynie Mściwojów 51,4 5547,2
372 Agroplon Sp. z o.o. Głuszyna 51 5224
373 Ekomasz Sp. z o.o. Mała Klonia 50,9 19089,8
374 Grower Consulting Sp. z o.o. Jerka 50,9 245,6
375 Adolfin Sp. z o.o. Grojec 50,6 254,4
376 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Turowo Turowo 50,6 18937,6
377 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Wietlin III Wietlin Trzeci 50,6 33688,8
378 Pol 020 Siemysl Sp. z o.o. Warszawa 50,6 3323,5
379 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Szychowice 50,5 31856,5
380 Przedsiębiorstwo Rolnicze Głogus Sp. z o.o. Głogowiec 50,4 56128
381 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Zabłudów 50,3 12849,9
382 Spółdzielnia Produkcji Rolnej Żurawce 49,9 40355,7
383 Ituz Sp. z o.o. Szczecin 49,7 1782,7
384 Piersno Przedsiębiorstwo Rolno – Handlowo – Usługowe Sp. z o.o. Piersno 49,6 10929,3
385 Ogardy Sp. z o.o. Łozice 49,5 11093,7
386 Solen Sp. z o.o. Borek Wielkopolski 49,3 15086,4
387 R-Eko Sp. z o.o. Słońsk 49,3 1841,4
388 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Piotrówka Jemielnica 49,1 4026,4
389 Futrex II Sp. z o.o. Żdżary 49,1 709,9
390 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Zgoda w Nieszawie Nieszawa 49 19032,9
391 Borkowina – Sp. z o.o. Łomża 48,9 20275,7
392 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Smardach Górnych Z/S w Unieszowie Unieszów 48,8 16886,6
393 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Wielu Wiele 48,7 4481,8
394 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Dakowy Mokre Dakowy Mokre 48,7 10372,6
395 Przedsiębiorstwo Rolno- Przemysłowe Rolprod Sp. z o.o. Popówko 48,4 21067
396 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Pokój w Mogilanach Mogilany 48,2 3845,5
397 Clematis Źródło Dobrych Pnączy Sp. z o.o. Pruszków 47,9 472,1
398 Rustikus Sp. z o.o. Stanomino 47,9 6958,1
399 Agro-Max Sp. z o.o. Sycewice 47,9 20056,3
400 Przedsiębiorstwo Rolno-Przemysłowo-Handlowe Sulisławice Sp. z o.o. Sulisławice 47,8 44833,3
401 Agri-Piaski Sp. z o.o. Piaski Wielkie 47,7 3079,9
402 Spółdzielnia Produkcji Rolnej Sławno 47,7 13383,2
403 Al Invest Sp. z o.o. Olsztyn 47,4 466,7
404 Obiekt Rolny Wszołów Sp. z o.o. Wszołów 47,4 10946,4
405 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Starowice 47,3 38601,8
406 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Wojsławiu Wojsław 47,1 51647,1
407 Fadrol Sp. z o.o. Wabcz 46,9 9007,1
408 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Zubrach Gródek 46,8 13717,2
409 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Dąbrówka Dąbrówka 46,8 63357,7
410 Rolnix Sp. z o.o. Wąwolnica 46,8 30728,9
411 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Skorczycach Skorczyce 46,7 9371
412 Rolniczy Kombinat Spółdzielczy w Kamieńcu Kamieniec 46,4 80225,3
413 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Krzanowice Krzanowice 46,4 54146,8
414 Spółdzielcze Gospodarstwo Rodzinne Bliszczyce 46 9863,6
415 Grenovi Sp. z o.o. S.K. Pawłówek 46 32510,7
416 CISY Sp. z o.o. Pyrzyce 45,9 30506,4
417 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Zorza Bokinka Pańska 45,9 10549,2
418 Beef Szołdry Sp. z o.o. Szołdry 45,8 12554,3
419 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Pietrowice Wielkie 45,8 8678
420 Buczyna i Sp. z o.o. Trzcianka 45,8 384,2
421 Ekogrunty Sp. z o.o. Ledno 45,6 5477,7
422 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Rybnik 45,6 23536,4
423 Sad Invest Sp. z o.o. Żyrardów 45,5 7923,9
424 Sanosad Sp. z o.o. Rzeczyca Mokra 45,4 2037,8
425 Clarex Sp. z o.o. Suchorzewko 45,3 626,5
426 Dołgie-Rol Sp. z o.o. Drzenin 45,2 21637,7
427 Karan Sp. z o.o. Borek Wielkopolski 45,2 13208,9
428 Zrzeszenie Producentów Tytoniu Polski Tytoń Michalów 45,1 37,7
429 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Boguszyce 45,1 2184,5
430 ROLNICZA SPÓŁDZIELNIA PRODUKCYJNA SAD Tychy 45,1 10666
431 Mróz-Oleje Sp. z o.o. Borek Wielkopolski 45 3899,1
432 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Im. Nowe Życie w Jaroszowie Jaroszów 44,9 6073,4
433 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe Ekofarm Sp. z o.o. Uleniec 44,9 6180,3
434 Z.P.R. Żórawina Sp. z o.o. Kwietno 44,9 2097,6
435 Gospodarstwo Linki Sp. z o.o. Łasin 44,9 5719,5
436 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Sławkach Konarzewo-Sławki 44,9 7983,2
437 Area Sp. z o.o. Nowe Miasto Lubawskie 44,7 227,7
438 Matland Sp. z o.o. Miłocin 44,6 86723,8
439 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Łowkowicach Łowkowice 44,3 17762,7
440 Rolnicza Spóldzielnia Produkcyjna Zgoda Jeziorki Kosztowskie 44,2 31250,8
441 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Nowe Życie w likwidacji Trzeciewiec 44,2 25937,9
442 Spółdzielnia Produkcji Rolnej w Chmielku Chmielek 44,2 1682,4
443 Agro Stary Chwalim Sp. z o.o. Ostropole 44,1 365,4
444 Maasland Sp. z o.o. Szczecin 44 1925,7
445 Przedsiębiorstwo Rolno-Przemysłowe Człuchów Sp. z o.o. Nieżywięć 44 16059,4
446 Agrar-Radakowice Sp. z o.o. Radakowice 43,9 24104,5
447 Grupa Bioenergia Sp. z o.o. Lublin 43,8 230,6
448 Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Abapol Gospodarstwo Rolno- Przemysłowe Bińcze Sp. z o.o. Kijno 43,7 24378
449 Jagral Sp. z o.o. Smarchowice Śląskie 43,7 10862,6
450 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Orli Orla 43,5 36673,9
451 Ekologia-Agro Sp. z o.o. Ledno 43,4 2724,5
452 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Promnie Promno 43,4 9008,2
453 Odra Farm Sp. z o.o. Binowo 43,4 2849,6
454 Gospodarstwo Rolne Ciężkowice Sp. z o.o. Ciężkowice 43,4 33263,6
455 Grupa Hajduk Sp. z o.o. Podłoże Do Pieczarek sp.k. Sława 43,3 1041546,4
456 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Hopkie 43,2 134853,6
457 Petroterm Itc Sp. z o.o. Papowo Toruńskie 43,1 10430
458 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Łekno 43,1 27014,7
459 Magnum Sp. z o.o. Płoskinia 43,1 4827,7
460 Agronar Sp. z o.o. Makówka 43,1 33333,7
461 Ekoziemia Sp. z o.o. Ledno 43 2546,5
462 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Nowym Świętowie Nowy Świętów 43 36709,3
463 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Im. XXX- Lecia Czernica 42,7 12394,5
464 Ir-Pol Przeds. Agrotechniczne Sp. z o.o. Żłobizna 42,5 8862
465 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Im. Dnia Zwycięstwa w Różanówce Piękne Kąty 42,5 5175,8
466 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Jedność w Jeldzinie Jeldzino 42,4 10307
467 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Kluczewie Kluczewo 42,3 46496,4
468 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Mrownicy Morownica 42,3 15909,7
469 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Grodkowie Grodków 42,3 14527,7
470 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Jawor 42,2 8501,7
471 Rodzinne Gospodarstwo Rolne Polterra Sp. z o.o. Pisarzowice 42,2 9424,1
472 Mał-Rol Sp. z o.o. Szczytno 42,1 3394,9
473 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Gierałcicach Gierałcice 42,1 40969,8
474 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Krzyżanowice 42 29413,6
475 Gospodarstwo Rolne Potuliniec II Sp. z o.o. Potuliniec 42 69,5
476 Investagro Sp. z o.o. Imbramowice 42 18650,5
477 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Jaśkowice 42 11130,6
478 Spółdzielnia Produkcji Rolnej Wierzbnik 41,9 31492,7
479 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Raszewo Włościańskie 41,7 7780,4
480 Prosper Sp. z o.o. Pisanica 41,7 26436,8
481 Abies Garden Sp. z o.o. Jeżyczki 41,7 2383,8
482 Agrożukowski Sp. z o.o. Olszówka 41,6 2402143,3
483 Przedsiębiorstwo Rolno-Handlowo-Usługowe Lesrol Sp. z o.o. Leśniczówka 41,6 25896,4
484 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Stara Kamienica 41,6 58106,6
485 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Łazowa 41,4 23748,4
486 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Kuklinowie Kuklinów 41,4 28417,9
487 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Sułkowie Sułków 41,2 26646,7
488 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Nowa Wieś Głubczycka 41,1 2008,9
489 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Lucinach Luciny 41,1 12454,2
490 Agro Reba Sp. z o.o. Łagiewniki 41 7809,2
491 Deut-Pol Sp. z o.o. Bienice 40,7 23679,4
492 Aviatur Sp. z o.o. Przodkowo 40,5 834
493 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Cichobórzu Cichobórz 40,5 23071
494 Tetyń Sp. z o.o. Łozice 40,5 6173,1
495 Rolniczy Kombinat Spółdzielczy Imieniem Jedność w Świerkówkach w likwidacji Lulin 40,4 4630,7
496 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Przyszłość w Osieku Osiek 40,4 10743,9
497 Agro-Land Sp. z o.o. Wrocław 40,3 27318
498 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Chróścielowie Chróścielów 40,3 27173,1
499 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Chełkowo Chełkowo 40 2227,8
500 Pom-Term Sp. z o.o. Ostrowiec 39,9 40646,7
501 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Ponięcice 39,8 26411,1
502 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Im. Stanisława Walendowskiego w Nowej Wsi Nowa Wieś 39,6 57247,4
503 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Żurawicy Żurawica 39,5 10399,6
504 Rolniczy Kombinat Spółdzielczy Ocieszyn Ocieszyn 39,5 26536,2
505 Agrito Sp. z o.o. Topola Wielka 39,5 4622,4
506 Gospodarstwo Rolne Wronów Sp. z o.o. Biały Dwór 39,5 5885,1
507 Aga- Agro Ślązak Szpara S.J. Łukowice Brzeskie 39,4 19469,6
508 Gospodarstwo Rolne Posłusze Sp. z o.o. Bezledy 39,4 8136,4
509 Agro – Tymon Sp. z o.o. Nowa Wieś Mała 39,3 16679,5
510 Agro-Sewa – Sp. z o.o. Włostów 39,2 10117,9
511 Spółdzielnia Rolniczo – Wytwórcza w Nizinach Niziny 39,2 24913,1
512 Inwesis Sp. z o.o. Kraków 39,2 226,6
513 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Kietlicach Kietlice 39,2 15194,8
514 Agrosmel Sp. z o.o. Miłków 39,1 4385,6
515 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Żychlinie Żychlin 39 21374,6
516 Ekopol-Pasze Ekologiczne Sp. z o.o. Dobre Miasto 38,9 26,5
517 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Im. 22 Lipca Owczary 38,9 5148,2
518 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Zawada Książęca Ciechowice 38,7 17951,3
519 Agro Sd Sp. z o.o. Kargowa 38,7 10662,2
520 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Zubowie Zubowo 38,7 5454,4
521 Bony Sp. z o.o. Osie 38,6 19976,9
522 Radeko Sp. z o.o. Łaziszcze 38,6 5974,4
523 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Sadkach Sadki 38,6 63000,7
524 IMMOTERM Sp. z o.o. Ostrowiec 38,6 67813,3
525 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Wydrowice 38,5 118042,4
526 AGROFARM S.A. Biała Giżycka 38,5 6989,3
527 Agriza Sp. z o.o. Żarczyn 38,3 46791,8
528 Gospodarstwo Rolne Nad Odrą Sp. z o.o. Kowalów 38,3 12141
529 Rolniczy Kombinat Spółdzielczy w Granowie Granowo 38,3 42546,5
530 Agro Wabcz Sp. z o.o. Wabcz 38,2 14735,4
531 Byskov Agro Sp. z o.o. Sarnik 38,2 42887,4
532 Agro-Mątawy II Sp. z o.o. Łasin 38,2 19881
533 Gikrol Gospodarstwo Rolne Lipie Sp. z o.o. Lipie 38,1 9324,5
534 GR Nowy Dwór Elbląski Sp. z o.o. Nowy Dwór Elbląski 38,1 18819,7
535 Pgj Invest Sp. z o.o. Darłowo 38 2219,3
536 Rolniczy Kombinat Spółdzielczy w Głuponiach Głuponie 38 42186,6
537 ROLNICZA SPÓŁDZIELNIA PRODUKCYJNA PRZYSZŁOŚĆ W WIARDUNKACH Wiardunki 38 18532,6
538 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Rykaczewie Rykaczewo 38 3287,7
539 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Lutomia Lutomia Górna 37,9 13083,5
540 Spółdzielnia Rolnicza Smugi Kopiec 37,8 39826,4
541 Rolniczy Kombinat Spółdzielczy Śnieciska 37,8 28556,3
542 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Im. Zielonego Sztandaru w Starym Korninie Stary Kornin 37,8 19780,4
543 Mol-Pola II Sp. z o.o. Lubiechów Górny 37,7 3994,3
544 Zakład Rolny AGRIKOLA Sp. z o.o. Kobylany 37,7 7592,8
545 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Górce Duchownej Górka Duchowna 37,7 23597,6
546 Przedsiębiorstwo Rolno-Handlowe Zajączkowo – Sp. z o.o. Zajączkowo 37,5 16039
547 Superkara Sp. z o.o. Wybranowo 37,5 7003,4
548 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Prusinowicach Prusinowice 37,4 11996
549 Inpro Sp. z o.o. Gozdnica 37,4 4065,2
550 Spółdzielcze Gospodarstwo Rolne w Zaborowie Zaborów 37,4 3631,7
551 Agro-Eko Suchawa Sp. z o.o. Suchawa 37,2 21536,6
552 Polska Borówka Sp. z o.o. Lublin 37,1 34171,5
553 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Kuniowie Kuniów 37 5823,1
554 Agromax Sp. z o.o. Koszalin 36,9 23526,3
555 Kooperacyjna Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Im.St.Staszica w Dębach Dęby 36,9 18261
556 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Pieskach Pieski 36,7 6616,5
557 Agron Sp. z o.o. Wleń 36,7 7699
558 Husted Sp. z o.o. Zajezierze 36,6 15654
559 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Łukowie Łukowo 36,6 7532
560 Gospodarstwo Rolne w Bronnie Sp. z o.o. Bronno 36,6 8534,9
561 Spółka Agrarna Plon Sp. z o.o. Zakroczym 36,5 56889,8
562 Rolnicza Korporacja Spółdzielcza w Czempiniu Piechanin 36,5 89763,6
563 Kapitał Rolny Sp. z o.o. Jeziorna 36,4 4103
564 Rlb Handel Sp. z o.o. Rzeczyn 36,4 13417,3
565 Beta Agro Sp. z o.o. Dzierżążno 36,4 23216,3
566 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Klisino 36,3 16599,4
567 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Jaszowie Jaszów 36,3 8794,2
568 C.Olsen Agri Sp. z o.o. Gdańsk 36,2 4266,1
569 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Jedność Grodziszcze 36,2 10055
570 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Agrotechnik w Kowanowie Kowanowo 36,2 6150,1
571 Rolniczy Kombinat Spółdzielczy Skoraszewice Z/S w Krzyżankach Krzyżanki 36,2 37380,7
572 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Kownaty-Borowe 36,1 8117,7
573 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Lepszy Byt Pawonków 36,1 21590,8
574 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Zamysłowie Zamysłowo 36,1 519,6
575 Przedsiębiorstwo Produkcji Nasiennej Centrala Nasienna Sp. z o.o. Tarnów 36 55771,2
576 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Szczodrowicach Szczodrowice 36 7132,9
577 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Mórce Mórka 36 32399,4
578 Ośrodek Hodowli Zarodowej Sp. z o.o. Bobolice 35,9 12698,7
579 Czenrol Sp. z o.o. Gniechowice 35,9 9653,9
580 Legutko Invest sp.j. Nad Stawem 35,9 38059
581 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Plon w Gorzyczkach Gorzyczki 35,8 2392,6
582 Przedsiębiorstwo Rolno-Przemysłowe Rolpisz-Sp. z o.o. Gać 35,7 10108,5
583 Przedsiębiorstwo Handlowo – Produkcyjne Abc Teresa Odzioba i Jan Dobies sp.j. Mosty 35,6 110070
584 Agriburg Sp. z o.o. Trzcinisko 35,5 11356,1
585 GBG Wyszkowo Sp. z o.o. Wyszkowo 35,4 32605,8
586 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Przyjaźńw Dorposzu Chełmińskim Dorposz Chełmiński 35,3 14094,1
587 Gospodarstwo Rolne Zielony Bałtyk Sp. z o.o. Potęgowo 35,3 3259,6
588 Rolnicza Spółdzielnia Agro-Farma Wojnowice 35,3 13217,3
589 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Im. Jedność w Grochowiskach Grochowiska 35,3 16907,9
590 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Przyszłość Obra 35,2 19714,6
591 Gospodarstwo Rolne Bo-Agro Sp. z o.o. w Boguszynie Boguszyn 35,2 10425,6
592 Agromaxi Sp. z o.o. Mieszkowice 35,2 7222,8
593 Agroman Sp. z o.o. Myśliborki 35,1 20369,3
594 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Kiełczewie Kiełczewo 35 25268,5
595 Hjk Sp. z o.o. Olchowiec 35 4329,9
596 Rolnicza Spółdzielnia Wytwórcza Surochów w likwidacji Surochów 35 8851,9
597 Jan-Wal Sp. z o.o. sp.k. Przybysławice 34,9 107768,9
598 Jota Agro Sp. z o.o. Dzierżążno 34,9 5902,7
599 Spółka Rolna Dretyń Sp. z o.o. Dretyń 34,8 54189
600 Spółdzielnia Produkcji Rolnej w Bodzanowie Bodzanów 34,8 39739,6
601 Spółdzielnia Produkcji Rolnej i Przetwórstwa Nowa Droga Kurowo 34,8 16114,6
602 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Im. Przyszłość w Wieśnicy Wieśnica 34,7 63549,3
603 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Rostkowice Rostkowice 34,7 25050,5
604 Agro-Consulting Group Sp. z o.o. Zamoście-Kolonia 34,7 264
605 Kombinat Rolny Szestno Sp. z o.o. Boże 34,7 247609
606 Lesspol Sp. z o.o. Karwowo 34,6 176,9
607 Przedsiębiorstwo Rolno-Usługowe PA-ROL Parzęczewo Sp. z o.o. S.K. Parzęczewo 34,6 10834,7
608 Centrala Nasienna Inowrocław Sp. z o.o. Jacewo 34,6 14130,8
609 Rolnicza Spółdzielnia Producyjna w Jaryszowie Jaryszów 34,4 4913
610 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Mateuszewie Mateuszewo 34,4 7721,9
611 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Kubicach Kubice 34,2 17032,2
612 Pro Agra Sp. z o.o. Karwice 34 2427,4
613 Ferma Piotrkowo Sp. z o.o. Piotrkowo 33,9 10852,2
614 Gospodarstwo Rolne Cisów Sp. z o.o. Cisów 33,8 12303,2
615 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Brzeźnie Brzeźno 33,6 13181,9
616 Rolniczo-Hodowlany Zespół Spółdzielczy w Wyszatycach Wyszatyce 33,6 9039
617 Roldam Sp. z o.o. Zalesie Śląskie 33,6 47009,1
618 Dromena Sp. z o.o. Wręczyca Mała 33,5 27997,4
619 Ryńskidwór-Rol Sp. z o.o. Ryński Dwór 33,4 12068,3
620 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Korabiewicach Korabiewice 33,3 213,4
621 Spółdzielcze Gospodarstwo Rolne Komorniki 33,3 85509,4
622 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe Polvita Sp. z o.o. Błonie 33,3 22073,3
623 Polkwiat Gmbh Sp. z o.o. Ładzin 33,3 79,5
624 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Pszczyna-Brzeźce Brzeźce 33,3 16119,4
625 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Jankowicach Wielkich Jankowice Wielkie 33,3 23,8
626 Agro Produkcja Sp. z o.o. Cebulki 33,3 2276,5
627 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Chorzenicach Chorzenice 33,2 15941,6
628 Watkowice Sp. z o.o. Watkowice Małe 33,2 25448,2
629 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Skierniewianka Balcerów 33,1 6494,6
630 Terra Investment Polska Sp. z o.o. Wróblewo 33,1 11152,6
631 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe Agro-Wena Sp. z o.o. Chełsty 33,1 9418,2
632 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Wisłoczku Wisłoczek 33,1 11654,6
633 Gospodarstwo Rolne Międzyrzecz Sp. z o.o. Skwierzyna 33 16268,8
634 Agrousługi – Jack Sp. z o.o. Chróścina 33 2208,8
635 Novodom Sp. z o.o. Radów 33 10308,8
636 Instytut Badań Przyrodniczych Sp. z o.o. Sobiekursk 33 627,6
637 Agromad Sp. z o.o. Deszczno 32,9 1549,3
638 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Lubrzy Lubrza 32,9 21324,3
639 Barnim Sp. z o.o. Żabów 32,7 19110,3
640 Eko Elita Sp. z o.o. Jawory 32,6 589,9
641 Agroprof Sp. z o.o. Grąbkowo 32,6 17452,7
642 Sekam Sp. z o.o. Kobylnica 32,6 29062,7
643 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Starym Kobylinie Stary Kobylin 32,6 2486,3
644 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Danielowicach Danielowice 32,5 7939,4
645 Flewo – Pol Sp. z o.o. Stegna 32,5 63117,2
646 Hodowla Rokitki Sp. z o.o. Rokitki 32,4 1345,2
647 Agro Fan Sp. z o.o. Dobra 32,4 2624,6
648 Bvk Farm Sp. z o.o. Barnim 32,4 17062,9
649 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Wyzwolenie w Pisarzowicach Pisarzowice 32,3 4209,9
650 Młyn Sp. z o.o. Dargomyśl 32,3 18840,3
651 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Ustków Ustków 32,2 16264
652 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Ujeździec Mały 32,1 8573,7
653 Tojan Sp. z o.o. Lubań 32,1 22808,8
654 Lubiechowo Sp. z o.o. Lubiechowo 32,1 23229
655 Abc-Pol Sp. z o.o. Beznatka 32,1 5911
656 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Jedność Rów 32 40087,8
657 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Majkowicach Nowe Brzesko 31,8 15932,8
658 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Starym Radziejowie Radziejów 31,8 12828,7
659 Agro Szym Sp. z o.o. Żuromin 31,6 2036,1
660 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Bielczanka Bielcza 31,6 14566
661 Agromech Sp. z o.o. Rawicz 31,5 1336,9
662 Zdrójno Sp. z o.o. Zdrójno 31,5 31580,6
663 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Niwniku Niwnik 31,5 4759,1
664 Gospodarstwo Suchorze Sp. z o.o. Suchorze 31,5 3040,4
665 Natural Eko Sp. z o.o. Dąbrówka Starzeńska 31,5 1013,1
666 GERCZAK NORD POL HATCHERY sp. j. Laseczno 31,5 487082,4
667 ROLNIK Sp. z o.o. Borów Wielki 31,5 2008
668 ROLNICZA SPÓŁDZIELNIA PRODUKCYJNA W ŚCINAWIE NYSKIEJ Ścinawa Nyska 31,4 17279,3
669 Almpol Sp. z o.o. Łobaczew Duży 31,4 35986,8
670 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Duchnicach Duchnice 31,4 127220,4
671 Zakład Produkcyjno-Handlowy Agrol Sp. z o.o. Ślubów 31,3 14632,5
672 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Bógwidzach Bógwidze 31,2 13870,5
673 Przedsiębiorstwo Rolne Terra – Bovis Sp. z o.o. Objezierze 31,1 15155,9
674 Pro Agro Sp. z o.o. Karolew 31 16779,1
675 Przedsiębiorstwo Ledrol Sp. z o.o. Ledno 31 1781,6
676 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Rudziczce Rudziczka 31 29656,4
677 Sielec Przedsiębiorstwo Produkcyjno – Handlowo – Usługowe Sp. z o.o. Cerekwica 31 2569,2
678 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Odnowa w Śmiałowicach Śmiałowice 30,9 5205,4
679 Format Agro Szulfer sp.j. Kamionek Wielki 30,9 3896,8
680 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Stobrawa 30,8 15686,2
681 Graminis Produkcyjno-Handlowo-Usługowa Sp. z o.o. Dusocin Grudziądz 30,8 22933,8
682 Eko-Farma Lubień Sp. z o.o. Lubień 30,7 361,1
683 Adam -Agro Sp. z o.o. Nowa Wieś Mała 30,6 4248,2
684 Agrobor-Kujawy i Sp. z o.o. Chojnica 30,6 24336,4
685 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Dolnik 30,6 10020
686 Iunctim Sp. z o.o. Tarnogród 30,6 17683,5
687 Przedsiębiorstwo Hodowlano-Rolnicze Przytoczna -Sp. z o.o. Przytoczna 30,5 11999,9
688 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Rusocinie Rusocin 30,4 30103,8
689 Nasiennictwo Inwestycje Sp. z o.o. Poznań 30,4 2016,4
690 Gospodarstwo Rolne Karwice Sp. z o.o. Karwice 30,4 62797,4
691 Zakład Rolny Przyborów Sp. z o.o. Przyborów 30,4 4542
692 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe Skarbiszów Sp. z o.o. Ptakowice 30,4 18695,7
693 Rolpol – Sp. z o.o. Zajączkowo 30,3 11006,9
694 Dema-Farm Sp. z o.o. Czartoryja 30,2 6126,8
695 Harmonious Sp. z o.o. Błonie 30,2 769,9
696 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Krobuszu Krobusz 30,2 24698,1
697 Agrofarm Sp. z o.o. Kulczyn-Kolonia 30,2 4328
698 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Nowy Troszyn 30,2 2947,8
699 ROL BY sp. z o.o. Bystrzyca 30,2 4316,4
700 Adeco Sp. z o.o. Warszawa 30,1 6218,9
701 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Nowe Życie Przezwody 30,1 41201,8
702 Bet-Farm Sp. z o.o. Słońsk 30,1 1869
703 Świat Warzyw Sp. z o.o. Sierniki 29,9 2461,4
704 Pomerania Eko Agro Sp. z o.o. Binowo 29,9 2248
705 Gospodarstwo Rolne Pamięcin Sp. z o.o. Kowalów 29,9 9564,1
706 Gospodarstwo Rolne Pawły Sp. z o.o. Zaścianki 29,8 10053,4
707 Rolniczy Kombinat Spółdzielczy w Goleszowie Goleszów 29,8 77182,4
708 Spółdzielnia Produkcji Rolnej Rolnik Chwałszyce 29,8 16007,1
709 Sp-nia Produkcji Rolnej PHU Wronczyn Wronczyn 29,8 13183,9
710 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Gwiazda w Nowym Dębcu Nowy Dębiec 29,8 15192,1
711 Gospodarstwo Rolne Zbożopakt Sp. z o.o. Bełcz Mały 29,7 32215,2
712 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Biskupowie Biskupów 29,7 16582,9
713 Przytoń Sp. z o.o. Gałowo 29,7 1875,6
714 Jasna – Pol Sp. z o.o. Jasna 29,7 100144,7
715 Pol-Las Sp. z o.o. Lasowice Małe 29,7 31762,4
716 Spółdzielnia Kółek Rolniczych w Harasiukach Harasiuki 29,7 466,3
717 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Chrustowie Chrustowo 29,6 12385,9
718 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Im. Przyszłość Rusko 29,6 5380
719 Agro Julian Sp. z o.o. Nowa Wieś Mała 29,6 6401,4
720 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Ogrodnik w Policach Police 29,4 6359,2
721 Grolder Sp. z o.o. Borowiec 29,4 165056,8
722 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Zacisze Niemcza 29,3 12907,2
723 Agro – ROL Sp. z o.o. Udanin 29,3 4246,7
724 Towarzystwo Agronomiczne Agrokraj Sp. z o.o. Rolewice 29,3 17318,4
725 Mew-Doleck Sp. z o.o. Moskwa 29,2 2322,2
726 Farm 1 Sp. z o.o. Janikowo 29,2 8098,5
727 Fola Sp. z o.o. Będzinko 29,1 994,4
728 Agro-Pig Prosna Sp. z o.o. Prosna 29,1 3094,5
729 Wind And Water Sp. z o.o. Krzemienica 29,1 32998,1
730 Gospodarstwo Rolne Jazdon Tomasz Jazdon, Jakub Jazdon sp.j. Zakrzewo 29,1 112268,6
731 Grupa Producencka Wielopolanka Sp. z o.o. Wielopole 29 78008,7
732 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna we Wroninie Wronin 28,9 21466,1
733 Agro-Dato Sp. z o.o. Ujeździec Wielki 28,9 2032,5
734 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Jedność Pracy w Łukowie Łukowo 28,9 23806,6
735 Avena sp. z o.o. Piersko 28,9 12212,7
736 Drzenin-Rol Sp. z o.o. Drzenin 28,9 12660,9
737 Nadwiślańska Chata Sp. z o.o. Kraków 28,9 803,6
738 Spółdzielnia Produkcyjno-Usługowo-Handlowa Rolstar w likwidacji Stargard 28,9 2440,8
739 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna ZJEDNOCZENIE Osiek 28,9 9722,3
740 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Drożdżyce 28,9 2750,1
741 Polagro Sp. z o.o. Trzebiechów 28,8 1496,8
742 Ziemia Pomorska Sp. z o.o. Ostrowiec 28,7 13143,1
743 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Szalejowie Dolnym Szalejów Dolny 28,5 7074,5
744 Agro-Duet Sp. z o.o. Rzecino 28,4 5667,1
745 Compmed Sp. z o.o. Pukinin 28,3 456,3
746 PS Agro Sp. z o.o. Miłogoszcz 28,3 15051,6
747 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna im. Tysiąclecia Łysakowo 28,2 15375,8
748 Spółdzielcza Agrofirma Witkowo Witkowo Pierwsze 28,1 1298008,5
749 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Urbanowie Urbanowo 28 52265,6
750 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Uniecku Unieck 28 2925
751 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Zwycięstwo Lichnowy 28 34762
752 Agrodaw Sp. z o.o. Płoskinia 28 11122,2
753 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Krywiatyczach Krywiatycze 28 7082,2
754 RunFarm Sp. z o.o. Barlinek 28 27079
755 Pol 009 Paslek Sp. z o.o. Warszawa 28 13453,1
756 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Raciborzu Racibórz 27,9 7483,3
757 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Im. Zorza Wyszonowice 27,9 4365,7
758 Siprol Przedsiębiorstwo Produkcji Rolniczej Sp. z o.o. Sidzina 27,8 15825,5
759 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Im.Przyjaźni Polsko-Węgierskiej Wyszków Śląski 27,7 26484
760 Bigfarm Serwis Sp. z o.o. Zahajki 27,7 15310,7
761 Corn Sp. z o.o. Żerniki Wrocławskie 27,7 1307,5
762 GM – Trade Sp. z o.o. S.K. Hrubieszów 27,7 1684,4
763 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Krynce Krynka 27,6 9199,8
764 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Przełom Linowo 27,6 40907,5
765 Gospodarstwo Rolne Ewa i Zbigniew Bednarscy sp.j. Nowa Wieś Mała 27,5 3396,8
766 Agra-Mos Sp. z o.o. Budno 27,4 7985,5
767 Kamiry Sp. z o.o. Gdynia 27,4 2907,8
768 Kefebe-Management Sp. z o.o. Katowice 27,3 22632,9
769 NS Capital Group Sp. z o.o. Pruszków 27,3 38208,5
770 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Leśnica 27,3 10772,5
771 Cgk Sp. z o.o. Piła 27,2 61686,1
772 ROLPOLE Sp. z o.o. Produkcyjno – Usługowo – Przetwórcze Przedsiębiorstwo Zbiczno 27,2 11567,2
773 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Im. 22 Października w Budkowie Budków 27,2 16135,1
774 TOP – FARM Sp. z o.o. Księginice Wielkie 27,1 17115
775 PPH Has – Rokadex – Haro Sp. z o.o. Stegna 27,1 20413,4
776 Agro Smart Sp. z o.o. Rzecino 27,1 22549,6
777 Polskie Borówki Sp. z o.o. Lublin 27,1 4345,1
778 Gospodarstwo Rolne Kołybki Kamiński Jan, Kamiński Marcin sp.j. Kołybki 27,1 31237,2
779 Bogan Sp. z o.o. Karolew 27 8481,4
780 Dagrol Sp. z o.o. Bartoszyce 27 126,8
781 ZAKŁAD PRODUKCJI ROLNEJ AGRO PROD sp. z o.o. Wierzbnik 26,9 35701,4
782 Wielkopolska Hodowla Buraka Cukrowego Sp. z o.o. Poznań 26,9 165885,4
783 Przedsiębiorstwo Produkcji Rolnej Rol-Pol Sp. z o.o. Wierzbnik 26,9 35406,9
784 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Siestrzechowicach Siestrzechowice 26,8 30567,3
785 Gospodarstwo Rolne Łyskowo Sp. z o.o. Łyskowo 26,8 17566,6
786 Arenda Sp. z o.o. Gospodarstwo Rolne Kiączyn 26,7 44217,7
787 Scanagro Sp. z o.o. Babinek 26,7 1515,2
788 WZP Farm Sp. z o.o. Wymykowo 26,6 12522,9
789 Spółdzielnia Produkcji Rolnej Szczurawice 26,6 11595,9
790 Adler Gospodarstwo Rolne Sp. z o.o. Zaścianki 26,6 9200,1
791 DH Sp. z o.o. Kętrzyn 26,4 14245,9
792 Rolniczo Wytwórczy Kombinat Spółdzielczy Im. Antoniego Paśki w Dębnie Dębno 26,4 44021,3
793 Spółdzielcze Gospodarstwo Rolne w Hucie Szklanej Huta Szklana 26,4 19152,6
794 Agropecuaria Silesia Sp. z o.o. Białków 26,3 63418,4
795 Atw Invest Sp. z o.o. Szewce 26,3 7481,3
796 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Miejsce Odrzańskie 26,2 18218,6
797 Rolnicza Spółdzielnia Wytwórczo-Usługowa w Głuchowie Głuchów 26,1 23412,2
798 Gospodarstwo Rolno-Hodowlane Pijanowice Sp. z o.o. Pijanowice 26,1 7455,7
799 Dohler Sp. z o.o. Licheń 26 11784,2
800 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Jutrzenka w Stróży Stróża 26 7237,5
801 Agro-Kujawy Sp. z o.o. Lubostroń 26 2348,4
802 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Przybiniu Przybiń 26 12610,9
803 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Woli Przybysławskiej Wola Przybysławska 25,9 9961,3
804 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Kownatach Żędowych Kownaty Żędowe 25,8 8288,4
805 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Stryjewie Stryjewo 25,8 3514,7
806 Gospodarstwo Nasienne – Sp. z o.o. Wierzchowo-Dworzec 25,8 9890
807 Kub Farm Sp. z o.o. Barnim 25,7 24396,8
808 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Lubosinie Lubosina 25,7 91036,7
809 Runowo-Rola Sp. z o.o. Runowo Krajeńskie 25,7 18594,7
810 Spółdzielnia Produkcji Ogrodniczej Im. Wiśniowy Sad Miłocice 25,7 3350,7
811 Przedsiębiorstwo Rolne Malwa Export-Import Sp. z o.o. Tralewo 25,7 18238
812 Jaku-Polska Sp. z o.o. Szczecin 25,6 2496,3
813 Beans International Sp. z o.o. Warszawa 25,6 62428,7
814 Agmar Sp. z o.o. Bieździadka 25,6 181,9
815 Gospodarstwo Rolne Płaczkowo Sp. z o.o. Płaczkowo 25,6 55721,3
816 Farol Sp. z o.o. Daleszyn 25,5 4526,5
817 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Cekowie Stare Prażuchy 25,5 1442,4
818 Gospodarstwo Rolne Łan Sp. z o.o. Wielogłowy 25,4 26428,5
819 Przeds. Rolno – Przemysłowe Babinek Sp. z o.o. Lubanowo 25,4 36010,6
820 Aviagen Epi Sp. z o.o. Zębowo 25,4 261883
821 Agro Sp. z o.o. Księginice Wielkie 25,4 10954
822 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Olszewce Olszewka 25,4 52427,5
823 Agraria Claudii Sp. z o.o. Zakrzów 25,4 12272,5
824 Przedsiębiorstwo Rolniczo-Usługowe Rolbliz Sp. z o.o. Blizocin 25,3 14555,3
825 Intertex Sp. z o.o. Świętoszewo 25,2 1775,8
826 Sierpówko 92 Sp. z o.o. Bolesławiec 25,2 369,1
827 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Bzowo Bzowo 25,2 3871,1
828 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Postęp w Przybysławicach Przybysławice 25,2 13065,8
829 Sylwia Mikulak Sp. z o.o. Poznań 25,2 1138,3
830 Gros Sp. z o.o. Komorów 25,2 126,5
831 Spółdzielcze Gospodarstwo Rolne w Rudnej Rudna 25,1 11527,6
832 Euro Farm Sp. z o.o. Wyczechy 25,1 55617,3
833 Przedsiębiorstwo Rolno – Handlowe Agro-Sta Sp. z o.o. Staświny-Osada 25 11629,3
834 Ferma Antonin Sp. z o.o. S.K. Gołaszyn 25 55114,4
835 Proagri Sp. z o.o. Mieścisko 25 30706,1
836 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Nowa Wieś Golice 24,9 55323,7
837 Apeh Sp. z o.o. Kielce 24,9 4561,5
838 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Krzywej Krzywa 24,9 71805,7
839 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Świt Róża Wielka 24,8 10797,9
840 Rolniczy Kombinat Spółdzielczy Bądecz 24,8 187778,2
841 Przedsiębiorstwo Rolne Agroduet Sp. z o.o. Gałowo 24,8 35338,6
842 Pol – Nat Sp. z o.o. Sienno 24,8 6454,7
843 Beker-Pol Sp. z o.o. S.K. Ostrów Wielkopolski 24,8 31191,2
844 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Pokój w Paczkowie Paczkowo 24,7 30513
845 Fonteva Fishing BAITS Sp. z o.o. Police 24,7 22576,5
846 Sortimex Sp. z o.o. Poznań 24,7 822,6
847 Agrofood Sp. z o.o. Aptynty 24,7 1173,2
848 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Nieszkowicach Nieszkowice 24,6 6079,1
849 Rolniczy Kombinat Spółdzielczy Im. Tadeusza Kościuszki Bobulczyn 24,6 10308
850 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Dąbrowie Dąbrowa 24,5 10165,5
851 Ziem – Pol Sp. z o.o. Radzyń Chełmiński 24,5 538,6
852 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Im. 1-Maja w Piotrowicach Polskich Piotrowice Polskie 24,5 5023,2
853 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Tryńcza 24,5 8965,3
854 Zakład Rolny Gierałtowice Sp. z o.o. Gierałtowice 24,4 20318,7
855 Przedsiębiorstwo Produkcyjne Ms Sp. z o.o. Makowice 24,3 20038,7
856 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Trześcianka 24,3 1485,3
857 Limagro Jms Spółka Z O.O. S.K. Żurawce-Osada 24,3 8285,2
858 Przedsiębiorstwo Rolno-Przemysłowe Przem-Rol Sp. z o.o. Modrakowo 24,3 15322,6
859 Spółdzielcze Gospodarstwo Rolne Węgry Węgry 24,3 19513,7
860 Ekon S.J. Glinno 24,2 3282
861 Spółdzielnia Kółek Rolniczych w Płoniawach Płoniawy-Bramura 24,1 2219,3
862 Eco World Sp. z o.o. Lubawa 24,1 1620,7
863 Delicja Natural Sp. z o.o. Stare Worowo 24 2312,9
864 Mazowieckie Centrum Hodowli i Rozrodu Zwierząt Sp. z o.o. Łowicz 23,9 181987,1
865 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Suchej Psinie Sucha Psina 23,9 15320,6
866 Kavex Sp. z o.o. Żelkowo 23,9 1680,2
867 Bertram II Sp. z o.o. Trzygłów 23,9 14006,2
868 Modernhatch Sp. z o.o. Magnuszowice 23,9 49881,2
869 Agrofirma Spółdzielcza Wolsztyn 23,8 31292,2
870 Norex Sp. z o.o. Stargard 23,7 272,4
871 Gowrol Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Rolne Kamiennik 23,7 13671,5
872 Gospodarstwo Kunowo Sp. z o.o. Kunowo 23,6 2474,5
873 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Miechowice Miechowice Oławskie 23,6 2433,2
874 Rolniczy Zespół Spółdzielczy w Charytanach Charytany 23,5 11820,2
875 Spółdzielcze Gospodarstwo Rolne w Kazanowie Kazanów 23,5 2721,2
876 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Prężyna 23,4 3364,1
877 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna im. Tadeusza Kościuszki w Tomkowicach Tomkowice 23,4 17334,4
878 Przedsiębiorstwo Rolno-Usługowe Kłos Stasik Władysław, Kędra Teodozja, Jakus Wiesław, Zaczyk Mieczysław, Pajestka Edward sp.j. Malerzowice Małe 23,4 36340,1
879 Agrotek Sp. z o.o. Zielona Góra 23,3 6298,7
880 Przedsiębiorstwo Produkcji i Przetwórstwa Rolno-Spożywczego Rolstart Sp. z o.o. Lasocice 23,3 18604,2
881 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Cyprzanowie Cyprzanów 23,3 7719,2
882 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Kazin 23,3 24947,8
883 Grupa Producentów Rolnych Solanum Sp. z o.o. Rumsko 23,3 676,3
884 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Nowa Droga Gołębiewko 23,1 23213,4
885 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Piorunkowicach Piorunkowice 23,1 25393
886 Patiniko Sp. z o.o. Kowalów 23 6695,8
887 Spół-Rol Sp. z o.o. Golice 23 1265,4
888 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Rożnowie Rożnowo 23 11046,3
889 Holdy Sp. z o.o. Wysoka 22,9 25354,7
890 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Im. Zgoda w Pomocnem Z/S w Myślinowie Myślinów 22,8 7006,4
891 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Nowe Życie Tuczępy 22,8 6179,3
892 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Im.1-Go Maja Kłodawa 22,8 3582,9
893 Conifers4all Poland B.V. Sp. z o.o. Oddział w Polsce Wodzisław Śląski 22,8 2674,9
894 Przedsiębiorstwo Rolne-Krotoszyn – Sp. z o.o. Krotoszyn 22,6 17989,4
895 Agronatura – K.Łyś i Spółka Sp. z o.o. Niegosław 22,6 2757,3
896 Spółdzielnia Produkcji Rolno-Przemysłowej w Karczewie Karczewo 22,6 13042,8
897 Przedsiębiorstwo Rolno-Handlowo-Usługowe Farmer Sp. z o.o. Wąwelno 22,5 13795,7
898 Spółdzielnia Adorol w Adolfowie Adolfowo 22,5 101604,3
899 Clematis Źródło Dobrych Pnączy Sp. z o.o. sp.k. Pruszków 22,5 91379,2
900 Gospodarstwo Siejnik Sp. z o.o. Tczew 22,4 73956,7
901 Agrocoop Sp. z o.o. sp.k. Ruchocice 22,4 37921,4
902 Przedsiębiorstwo Drobiarskie Interferm Sp. z o.o. Przytoczna 22,3 6014,2
903 Gospodarstwo Rolne Waplewo Sp. z o.o. Jasna 22,3 2497
904 Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Glotor Sp. z o.o. Głogowo 22,3 11174,8
905 Fruitex Sp. z o.o. Urbanowice 22,3 30326,6
906 Desi-Farm Sp. z o.o. Czartoryja 22,2 5229
907 KŁODZINO AGRO sp. z o.o. Kłodzino 22,2 21312,9
908 Agro-Farm Sp. z o.o. Pisarzowice 22,1 59067,2
909 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Otylin Białośliwie 22,1 33134,2
910 Rolniczy Kombinat Spółdzielczy Nowy Świat Dobrzyca 22,1 55467,9
911 Agradal Polska Sp. z o.o. Gorzów Wielkopolski 22,1 5364,8
912 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Rudnicze Z/S w Rudniczynie Rudniczyn 22 27838,6
913 Zakład Rolny Moryń Sp. z o.o. Moryń 22 29146,3
914 Przedsiębiorstwo Agropasz Sp. z o.o. Mieduniszki Małe 22 649,4
915 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Nowe Pole Górzno Miesiączkowo 22 42100,3
916 Spółdzielnia Rolniczo – Produkcyjna Wigańcice w Wigańcicach Wigańcice 21,8 11390
917 Agronomia Sp. z o.o. Koszalin 21,8 3302,9
918 Karo-Agri Sp. z o.o. Zimnowoda 21,7 18102,7
919 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Im. Odrodzenie Marcinowice 21,7 1163,1
920 Agrofarm Sp. z o.o. Drogomiłowice 21,7 5253,4
921 Zakład Produkcji Rolnej Owrol Sp. z o.o. Skoroszyce 21,6 2034,9
922 Spółdzielnia Rolniczo-Usługowa Orzechów Orzechów 21,6 936,4
923 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Im.Stanisława Walendowskiego w Sławoszewku Sławoszewek 21,4 4958,6
924 Gc1 Sp. z o.o. Bielawa 21,4 3464,8
925 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Krzywiźnie Krzywizna 21,4 7940,6
926 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna W Świerczynach Nowych Nowe Świerczyny 21,4 15848,2
927 Polder Sp. z o.o. Damianowo 21,4 10365,3
928 Grupa Sp. z o.o. Bromargo Fermy S.K. Margońska Wieś 21,3 262309,8
929 Kalesch Agrotec Sp. z o.o. Szczecin 21,3 3560,4
930 Agro Mor Sp. z o.o. Smarchowice Śląskie 21,3 10100,5
931 Winnica Srebrna Góra Sp. z o.o. Kraków 21,2 21386,7
932 Lubiatowo Sp. z o.o. Karsko 21,2 15660,8
933 Bałtyk – Farm Sp. z o.o. Ostrowiec 21 18533,6
934 Spółdzielnia Produkcji Rolnej Im. Rolnik Słowikowo 21 8318,6
935 Przedsiębiorstwo Rolne Handlowo-Usługowe Hruszów Sp. z o.o. Hruszów 20,9 6932,8
936 Przedsiębiorstwo Rolniczo-Przemysłowe AGROWIT Sp. z o.o. Witosław 20,8 8169,9
937 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Zjednoczenie Janocin 20,8 48802
938 Altena-Pol Sp. z o.o. Wężyska 20,8 14973,7
939 Fresh Leeks Farm Sp. z o.o. Piaski 20,8 6332,2
940 Gospodarstwo Rolne w Dzierżanowie Sp. z o.o. Dzierżanowo-Osada 20,8 32681
941 DOBROL Sp. z o.o. Gospodarstwo Rolno Usługowe Karsibór 20,7 11611,2
942 Topplon Sp. z o.o. Ujście 20,7 4851,1
943 Bmt Sp. z o.o. Żabice 20,7 9907
944 Biopolinex Sp. z o.o. Lublin 20,6 10102
945 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Im. 1000-Lecia Państwa Polskiego Wiśniowa 20,6 1766,5
946 Rolwest Sp. z o.o. Dobrzyca 20,6 4200,4
947 Spółka Agrarna – Mościsko – Sp. z o.o. Mościsko 20,5 12421,8
948 Przedsiębiorstwo Rolne Roltucz Sp. z o.o. Sitno 20,4 7371,3
949 Zyta Sp. z o.o. Szprudowo 20,4 4990,5
950 Aurum Mazury Sp. z o.o. Grajwo 20,3 3789,9
951 Fructosolution Sp. z o.o. Gąbin 20,3 4558,4
952 Agrocom Sp. z o.o. Setniki 20,2 53302,3
953 Tech Bioenergy Group Sp. z o.o. sp.k. Poznań 20,2 875,2
954 Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Grunwald Sp. z o.o. Grunwald 20,2 35976,5
955 UNIROLP Sp. z o.o. Srebrzyszcze 20,2 24592,6
956 Rolpol Sp. z o.o. Grąbkowo 20 15888,3
957 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w likwidacji Michów 20 15689,1
958 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Im. Przełom Pastuchów 20 21878,4
959 NEROPO Sp. z o.o. Studzieniec 19,9 24135,8
960 Profarms Sp. z o.o. Zielona 19,9 30986,1
961 Bieniów Sp. z o.o. Wrocław 19,8 7566,3
962 Gier-Krom Sp. z o.o. Parkoszewo 19,8 6739,4
963 Żabów Sp. z o.o. Żabów 19,8 6450,2
964 Faska Sp. z o.o. Potok 19,8 3976,3
965 Spółdzielcze Gospodarstwo Rolne w Węgrzcach Węgrzce 19,8 4357,9
966 Agrousługi Roesler Sp. z o.o. Przysiecz 19,7 31992,9
967 Agat Sp. z o.o. Łozice 19,7 21148,4
968 Ag-Chem Sp. z o.o. Wąbrzeźno 19,7 7229,3
969 Bohema Sp. z o.o. Sokołowice 19,6 13615,9
970 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Mesznie Meszno 19,6 17344,2
971 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Brunach Bruny 19,6 2998,3
972 Przedsiębiorstwo Agrovita Sp. z o.o. Wikrowo 19,5 8647,6
973 Grt Sp. z o.o. Glińsko 19,5 1412,8
974 Ai Solutions Sp. z o.o. Łódź 19,5 1510,2
975 Peatco Sp. z o.o. Kamień 19,4 27729,4
976 Agro-Grabik – Sp. z o.o. Włostów 19,4 10714
977 Spółdzielnia Socjalna Zielona Piła Piła 19,3 662,3
978 Kogus Sp. z o.o. Lisica 19,3 3909,8
979 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Zwycięstwo w Jasienicy Jasienica 19,3 39457,9
980 Avena Sycewice Sp. z o.o. Sycewice 19,3 50981,3
981 Farma.Cz Sp. z o.o. Stary Zawidów 19,3 1076
982 Rolnicze Przędsiębiorstwo Produkcyjno – Handlowe Sp. z o.o. Łojowice 19,2 38027,4
983 Pol-Fungimed Sp. z o.o. Kalisz 19,2 694,3
984 JEDNOŚĆ Spółdzielnia Ciężkowice 19,2 30580,7
985 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Spławiu, Spławie 42 Spławie 19,1 9172
986 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Makowicach Makowice 19,1 4563,2
987 Gillagro Sp. z o.o. Targoszyn 19 16573,8
988 AMAL Sp. z o.o. Łozice 19 13657,2
989 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Sprawiedliwość Hermanowo 19 9206,5
990 Spółdzielnia Kółek Rolniczych w Kazimierzu Biskupim Kazimierz Biskupi 18,9 22747,2
991 Wesoła Sp. z o.o. Rów 18,9 15381,5
992 Montagro Sp. z o.o. Wierzbica 18,9 28415
993 Gospodarstwo Rolne Przedsiębiorstwo Usługowo Wykonawcze Solidex Sp. z o.o. Kunice 18,8 35681,7
994 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Promień w Ogrodzonej Ogrodzona 18,7 47319,4
995 ORG-STAR Sp. z o.o. Wysoka 18,7 4717,5
996 Uścikowo-Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowo Usługowe Sp. z o.o. Cerekwica 18,6 5081,2
997 Fortune Sp. z o.o. Cieszymowo 18,6 141082,5
998 Agro-Handel Sp. z o.o. Wapnica 18,5 34108,7
999 Hartog Sp. z o.o. Stegna 18,4 22103,4
1000 Ka-Rol Sp. z o.o. Ławice 18,3 689,7
1001 Agro – Zea Sp. z o.o. Budyń 18,3 14044,2
1002 Danish Farming Consultants Sp. z o.o. Gliwice 18,3 340087,8
1003 Kółko Rolnicze Poznań Spławie Poznań 18,3 84,9
1004 Zarodowa Ferma Kur Rszew -Sp. z o.o. Konstantynów Łódzki 18,3 61354,9
1005 Organika-Agrarius Sp. z o.o. Prałkowce 18,2 21610,9
1006 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Wierzbnie Wierzbno 18,2 15545,3
1007 Agrobor Sp. z o.o. Karwice 18,1 19649,6
1008 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Siedleczku Łekno 18,1 4840,8
1009 Agropol Sp. z o.o. w Pierselach Piersele 18 4509,3
1010 Gospodarstwo Rolne Wabcz Sp. z o.o. Wabcz 18 51751,9
1011 Agropol Wielkopolska Sp. z o.o. Rawicz 18 22066,8
1012 Eko-Bauhof Sp. z o.o. Białków 18 1909,4
1013 Kmpc Sp. z o.o. Kobelniki 18 3132,4
1014 Norpol II Sp. z o.o. Żdżary 17,9 8154
1015 Euro-Bud Sp. z o.o. S.K. Grajewo 17,9 24191,1
1016 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w likwidacji Bielawy Bielawy 17,7 3659,8
1017 Compo-Trans Sp. z o.o. Rogoźno 17,7 7107,3
1018 Jot Sp. z o.o. Warszawa 17,7 1165,4
1019 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Przełom Mikołów 17,7 89028,1
1020 Agro-Kwitajny Sp. z o.o. Linki 17,7 24027,9
1021 Neti – Partner Sp. z o.o. S.K. Bydgoszcz 17,5 1432,9
1022 Agropa Sp. z o.o. Reszel 17,5 10137,7
1023 Przedsiębiorstwo Produkcji Handlu i Usług Plon w Orsku Sp. z o.o. Orsk 17,4 12704,5
1024 Gospodarstwo Nasienno-Rolne Bovinas Sp. z o.o. Chodów 17,4 75953,4
1025 Gospodarstwo Rolne Piotrowa Sp. z o.o. Piotrowa 17,4 17887,7
1026 Sadowniczo-Szkółkarski Zakład Doświadczalny Sp. z o.o. Albigowa 17,4 772,6
1027 Przedsiębiorstwo Rolno-Handlowe Agroferm Lubno Sp. z o.o. Lubno 17,3 7437,1
1028 Dzierżążno Agro Sp. z o.o. Dzierżążno 17,3 9919,5
1029 Somirol-Plebanka Sp. z o.o. Plebanka 17,3 3732,1
1030 Biuro Polowań Amm Chasse Sp. z o.o. S.K. Zielona Góra 17,3 10696,4
1031 Rolhod Sp. z o.o. Wąsewo 17,2 17872,2
1032 Grupa Producentów Trzody Chlewnej Bekon Sp. z o.o. Marynin 17,1 4161,1
1033 Proagro Sp. z o.o. Gozdnica 17 5669,2
1034 TOP FARMS Głubczyce Sp. z o.o. Głubczyce 17 387115,2
1035 Mvh Sp. z o.o. Izbica 17 3917,3
1036 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Im. Wojska Polskiego w Jugowej Jugowa 17 20801,8
1037 Agrostor Sp. z o.o. Storkówko 16,9 2306,5
1038 Przedsiębiorstwo Rolne Taczanów Sp. z o.o. Karmin 16,9 10083,9
1039 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Im. Przyszłość w Starych Bogaczowicach Stare Bogaczowice 16,9 88299,2
1040 Niemstów Sp. z o.o. Trzcianka 16,9 350,9
1041 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Skrzypiec Skrzypiec 16,8 49144,1
1042 Scan – Pol Farming Sp. z o.o. Drzenin 16,8 32189,3
1043 Diagro Sp. z o.o. Mieszewo 16,7 8298,1
1044 Agro-Servis Sp. z o.o. Radawnica 16,7 5943,4
1045 Tuchola Sp. z o.o. Tuchola Żarska 16,7 5390,3
1046 Rogowska Hodowla Roślin Sp. z o.o. Dąbrówka Górna 16,6 12368,4
1047 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Wilamowa 16,6 72858,1
1048 Biodragon Sp. z o.o. Szczęsne 16,6 3211,9
1049 Multiwork Poland Sp. z o.o. Gdańsk 16,6 899,7
1050 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowe Agropol Sp. z o.o. Łobdowo 16,6 12878,6
1051 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Zdrowie w Izdebnie Izdebno 16,5 48594,7
1052 Proagra Sp. z o.o. Ptakowice 16,5 7210,1
1053 Storczyk Sp. z o.o. Sława 16,5 21714,9
1054 Gospodarstwo Rolne Brzezinki Sp. z o.o. Bolesławiec 16,5 14622,1
1055 Fg Agri Sp. z o.o. Sycewice 16,5 2703,3
1056 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe Konsta Sp. z o.o. Kosowo 16,4 36004,1
1057 Przedsiębiorstwo Produkcji Rolnej Usług i Handlu Róż – Pol Sp. z o.o. Różanna 16,4 36917,2
1058 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna im. Jarosława Dąbrowskiego Swarzędz 16,3 23545,4
1059 Delta Sport Partner Sp. z o.o. Białobrzegi 16,3 2532,3
1060 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Małe Czyste 16,3 1131,2
1061 Stimex – Agro Sp. z o.o. Osowo 16,3 24815,7
1062 Agro – Bart Sp. z o.o. Nowa Wieś Mała 16,3 7812,6
1063 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Agropol w Leniach Wielkich Lenie Wielkie 16,3 7114,7
1064 Farma Grzęzno Sp. z o.o. Redło 16,3 14924,2
1065 Rolnyvik Sp. z o.o. Barciany 16,3 123363,2
1066 Alta Pol Sp. z o.o. Gąsawa 16,3 8030,3
1067 Ferm-Bud R.W. Budka sp.j. Młudzyn 16,2 43172,8
1068 Niger Pol Agro Sp. z o.o. Kamień Pomorski 16,2 2202,9
1069 Agrar-Produkt Sp. z o.o. Wiśnicze 16,2 6409,7
1070 Db Star Sp. z o.o. Kąty Rybackie 16,2 10767,8
1071 Warta Agro Sp. z o.o. Trębaczew 16,1 1632,7
1072 Pork Grupa Sp. z o.o. Żabikowo 16,1 16276,3
1073 Agrodębno Sp. z o.o. Dębionek 16,1 2890
1074 Nowaks Sp. z o.o. Dąbrówki Kobylańskie 16,1 283,6
1075 Tonowo – Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe Sp. z o.o. Cerekwica 16,1 6393,9
1076 Gospodarstwo Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej Sp. z o.o. Żabów 16 21204,8
1077 Farm 3 Sp. z o.o. Janikowo 16 3925,4
1078 Beta-Agro Sp. z o.o. Guzowice 16 1505,3
1079 Przedsiębiorstwo Rolno – Usługowe Dobrol Sp. z o.o. Dobrocin 16 10319,9
1080 Stanren Sp. z o.o. Mycielin 16 4922,1
1081 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Lubcz 15,9 3109
1082 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Częstochowa – Rząsawa Częstochowa 15,9 22349,8
1083 Agro-Zol Sp. z o.o. Drawsko Pomorskie 15,9 3141,3
1084 FLOREX Sp. z o.o. ZAKŁAD URZĄDZANIA I KONSERWACJI ZIELENI Słupsk 15,9 2155
1085 Puma Sp. z o.o. Płoskinia 15,9 4724,4
1086 Agro-Inwest Sp. z o.o. Kobylin 15,8 47470,8
1087 Narcyz Sp. z o.o. Sława 15,7 14457,9
1088 Spółdzielnia Produkcji Rolnej w Smoligowie Smoligów 15,7 1873,7
1089 Uni-Agra Sp. z o.o. Srebrzyszcze 15,7 1043,7
1090 GOSPODARSTWO ROLNE CZACHPOL sp. z o.o. Czachówki 15,7 2073,1
1091 Agrokar Przedsiębiorstwo Rolne Sp. z o.o. Karsibór 15,7 6322,5
1092 Przedsiębiorstwo Rolno-Usługowe Romarol Roman Solowski i Wspólnicy sp.j. Steblów 15,6 9223,3
1093 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe Avena Sp. z o.o. Kodeń 15,6 9556,2
1094 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna im. T. Kościuszki w Kietlinie Kietlin 15,6 9328,9
1095 Agro-Bio-Seed Sp. z o.o. Podemszczyzna 15,5 838,3
1096 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe Agro-Piaski Eksport-Import Sp. z o.o. Piaski Sztumskie 15,5 14357,2
1097 Avena Invest Sp. z o.o. Sycewice 15,4 2644,2
1098 HUB – ROL Sp. z o.o. Tejstymy 15,3 28822,6
1099 Rolniczy Kombinat Spółdzielczy Agrokompleks w Brzóstowni Brzóstownia 15,3 26261,1
1100 P.H.U. Za-Bel Władysław Zapotoczny Kamieniec Ząbkowicki 15,2 104974,7
1101 Horban Sp. z o.o. Ciećmierz 15,2 21529,6
1102 Produkcyjno-Handlowe Przedsiębiorstwo Rolno-Łowieckie Sp. z o.o. Sokołowo 15,2 13582,7
1103 Fm Farm Sp. z o.o. Koszewko 15,1 31538,3
1104 Q Consulting Sp. z o.o. Warszawa 15,1 361,2
1105 Rol-Kam Sp. z o.o. Nowe Grochale 15 3151,9
1106 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Nadbużanka Kryłów 15 24247
1107 Bratek Sp. z o.o. Sława 15 37464,4
1108 Borki Sp. z o.o. Bartoszyce 15 4046,7
1109 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Prudnik 15 15884,5
1110 Gospodarstwo Rolne Gurcz Sp. z o.o. Gurcz 15 15290,8
1111 Almano Sp. z o.o. Czarnylas 14,9 75300,1
1112 Gospodarstwo Rolne i Wylęgarnia Drobiu Wiesława Wąsikowska-Lewandowska Czarne 14,8 168668,6
1113 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Zawada 14,7 445,4
1114 Zakład Produkcyjno – Doświadczalny Łężany Sp. z o.o. Łężany 14,7 4380,8
1115 Tymowa,Wądroże,Toszowice Sp. z o.o. Trzcianka 14,7 234,2
1116 Gospodarstwo Rolne Rędzina Sp. z o.o. Wieszyno 14,7 21397,7
1117 Przedsiębiorstwo Rolno-Handlowe Gropol Sp. z o.o. Górzyca 14,6 7189,8
1118 WIELISŁAWKA Rolnicza Sp-nia Produkcyjna Sędziszowa 14,6 10154,9
1119 Spółdzielnia Socjalna Zioła Siedleckie Siedlce 14,6 1354,1
1120 Bio-Kasz Sp. z o.o. Stargard 14,6 22695,3
1121 Mołt-Eko Sp. z o.o. Mołtowo 14,6 7968,2
1122 Tannenbaum Sp. z o.o. Radzików 14,5 3289,7
1123 Freja Sp. z o.o. Białków 14,5 3963,3
1124 Wielkopolskie Centrum Hodowli i Rozrodu Zwierząt w Poznaniu z Siedzibą w Tulcach Sp. z o.o. Tulce 14,5 163841,6
1125 POL 008 Bielnik Sp. z o.o. Warszawa 14,4 6239,1
1126 Agralam – Sp. z o.o. Mlewiec 14,4 15720,2
1127 Poldrip Sp. z o.o. Łódź 14,3 52974,4
1128 Zakład Produkcji Rolnej AGRA Sp. z o.o. Połczyno 14,3 176
1129 Rolmix Sp. z o.o. Zakrzewo 14,3 14966,9
1130 Trio-Agri Sp. z o.o. Miedziana 14,3 507,2
1131 Partner Sp. z o.o. Nowa Wieś Mała 14,3 4129,2
1132 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Mierzęcicach Mierzęcice 14,3 3466,7
1133 Oleś Sp. z o.o. Kowale 14,3 2362
1134 Spółdzielnia Ogrodniczo-Pszczelarska w Sochaczewie Sochaczew 14,2 1341,4
1135 Bart Sp. z o.o. Czarnylas 14,1 1970,4
1136 FOLWARK GRODZIEC Sp. z o.o. Grodziec 14 15197,3
1137 Przedsiębiorstwo Produkcji Różnej ,Handlu i Usług Monix Sp. z o.o. Osieki 14 7537,9
1138 Alphascents Sp. z o.o. Augustów 13,9 2767,2
1139 FERMA KRĄPLEWICE Sp. z o.o. Poznań 13,9 122731,8
1140 Ritmogrunt Sp. z o.o. Ulikowo 13,9 2991,1
1141 PRZEDSIĘBIORSTWO PRODUKCYJNO USŁUGOWO HANDLOWE DĘB ROL sp. z o.o. Dębe 13,9 435,9
1142 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Pokój Filipowice 13,9 11038,1
1143 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Zjednoczenie Tłoki 13,8 14655,8
1144 Przedsiębiorstwo Rolne Rusko Sp. z o.o. Rusko 13,8 201322,8
1145 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe Nowiny Sp. z o.o. Nowiny 13,8 12301,4
1146 Strautmann Polska Sp. z o.o. Warszawa 13,7 27941,6
1147 Spółdzielnia Usługowo-Handlowa Diagnostyka w Morawcach Morawce 13,7 2619
1148 Vivai Mazzoni Polska Sp. z o.o. Kodeń 13,7 52290,1
1149 Łąkpol Gospodarstwo Rolne Sp. z o.o. Łuskowo 13,7 8433,5
1150 Spółdzielnia Kółek Rolniczych w Baniach Banie 13,6 6325,1
1151 Rolnicza Spóldzielnia Produkcyjna w Sulmierzycach Sulmierzyce 13,6 29618,2
1152 Grupa Sp. z o.o. Bromargo Wylęgarnia sp.k. Margońska Wieś 13,5 168076,5
1153 Przedsiębiorstwo Produkcji Handlu i Usług Starpol Sp. z o.o. Konradów 13,5 16515,6
1154 Dendrolab Sp. z o.o. Gdańsk 13,5 8871,3
1155 TOP FARMS WIELKOPOLSKA Sp. z o.o. Czempiń 13,4 211146,3
1156 Park Sp. z o.o. Parkoszewo 13,4 10665,6
1157 Now-Rol Sp. z o.o. Wojcieszyn 13,4 5747,9
1158 Rol-Sad Sp. z o.o. PPH Lubostroń 13,3 38110,8
1159 Mlw Sp. z o.o. Kłodzino 13,3 655,9
1160 Pgr Bródno Sp. z o.o. Warszawa 13,3 22662,2
1161 Gospodarstwo Rolne Gosprol Sp. z o.o. Krzyżanowo 13,2 24357,6
1162 Gospodarstwo Rolne Jadowniki Sp. z o.o. Jadowniki Rycerskie 13,2 22224,9
1163 Timberrud Sp. z o.o. Szczecin 13,2 573,9
1164 Eko-Ferma Sp. z o.o. Gaworzyna 13,1 13060,7
1165 Agro-Dąbrówka Sp. z o.o. Dąbrówka 13,1 61722,4
1166 AGRO – FUNDUSZ MAZURY Sp. z o.o. Barciany 13 87672,5
1167 Zakład Produkcji Rolnej w Kowrozie Sp. z o.o. Kowróz 13 51470,5
1168 Fruitex Consolidated Sp. z o.o. Urbanowice 13 36364,1
1169 Gospodarstwo Rolne w Kotowicach Sp. z o.o. Wrocław 13 2247,6
1170 Spółdzielnia Kółek Rolniczych w Pniewach Pniewy 13 447,7
1171 Silka Sp. z o.o. Stanomino 13 1359,7
1172 Miejskie Przedsiębiorstwo Zieleni Sp. z o.o. Słupsk 13 6163,9
1173 Gospodarstwo Hodowlane Uprawa Sp. z o.o. w Lubiatowie Złotoryja 12,9 11767,5
1174 Pom – Agro Sp. z o.o. Lębork 12,9 745,7
1175 Gospodarstwo Rolne Ferma Suchorze Sp. z o.o. Suchorze 12,9 92269,6
1176 Fames Sp. z o.o. Trzebień 12,9 1527,1
1177 Przedsiębiorstwo Produkcyjno Usługowo Handlowe Rol-Mlex Sp. z o.o. Ścinawka Średnia 12,9 4352,2
1178 Stowarzyszenie Stadnina Koni Olimpia Olimpin 12,9 114,7
1179 Bio-Eko Sp. z o.o. Olsztyn 12,9 601,4
1180 Grupa Sp. z o.o. Emes S.K. Margońska Wieś 12,8 32270,6
1181 Jabłoniowy Dworek Kociewie Sp. z o.o. Malenin 12,8 1110,4
1182 Giactry Sp. z o.o. Mechowo 12,8 4130,6
1183 Kolno Sp. z o.o. Łozice 12,7 38147,1
1184 Zpm Biernacki Skup i Hodowla Bydła Sp. z o.o. Golina 12,7 122005,5
1185 Polan Hodowla i Nasiennictwo Ogrodnicze Gdańsk-Wieniec Sp. z o.o. Gdańsk 12,7 15566,8
1186 Kółko Rolnicze w Łękach Łęki 12,7 370,9
1187 Ośrodek Produkcji Rolnej Sp. z o.o. Zielonka Pasłęcka 12,6 21473
1188 Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Agro-Mas Sp. z o.o. Sierakowice 12,6 55188,6
1189 Zakład Rolno – Przemysłowy PFM Sp. z o.o. Miłki 12,6 13908,6
1190 Karol Kania i Synowie Sp. z o.o. Piasek 12,6 541244,8
1191 Punktur Ijslandse Paarden – Polska Sp. z o.o. Dębowy Gaj 12,5 99,2
1192 Gospodarstwo Rolne Jegliński Sp. z o.o. Kondrajec Pański 12,5 40917,3
1193 Agrokultura – Sienno Sp. z o.o. Sienno 12,4 7885,9
1194 Gospodarstwo Rolne Czed Sp. z o.o. Stary Targ 12,3 11202
1195 Rolnicze Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe Przeworno Sp. z o.o. Przeworno 12,3 40045,3
1196 Stec Sp. z o.o. S.K. Aleksandrówek 12,3 77989,6
1197 Karwo Agro Sp. z o.o. Karwowo 12,3 2318,4
1198 Gospodarstwo Rolne Czerwieniec Sp. z o.o. Koszwały 12,3 3247,7
1199 Gospodarstwo Rolno-Handlowe Czechnów Sp. z o.o. Czechnów 12,3 10301,8
1200 Spółdzielcza Agrofirma Szczekociny Szczekociny 12,3 217594,8
1201 Książ-Rol Sp. z o.o. Książ Wielkopolski 12,2 25418,1
1202 KWS LOCHOW POLSKA Sp. z o.o. Kondratowice 12,2 238663,8
1203 Agroterm Sp. z o.o. Ostrowiec 12,2 22917,5
1204 Laneus Sp. z o.o. Zielin 12,2 8405,5
1205 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Rzeczycy Rzeczyca 12,2 5977,9
1206 Agrospol Sp. z o.o. Janisławice 12,1 128,3
1207 Inter-Agri Sp. z o.o. Zawory 12,1 94390,3
1208 Przedsiębiorstwo Rolne War-Pol Sp. z o.o. Wapno 12,1 6905
1209 Polskie Pomidory S.A. Zgorzelec 12 148952,1
1210 Wnukos Sp. z o.o. Łódź 11,9 19064,6
1211 Agriground Sp. z o.o. S.K. Września 11,9 625,7
1212 POLHOZ Sp. z o.o. Szymankowo 11,8 192774,3
1213 Trawa Rolowana Plantacja Czarnocin Sp. z o.o. Czarnocin 11,8 20886,3
1214 Plantico – Hodowla i Nasiennictwo Ogrodnicze Zielonki Sp. z o.o. Zielonki-Parcela 11,8 103595,8
1215 Przedsiębiorstwo Rolne Eko-Rol Sp. z o.o. Ramlewo 11,8 9533,2
1216 Madar Agro Sp. z o.o. Szczecin 11,7 13960,7
1217 Mirol Sp. z o.o. Ogorzelice 11,7 30028
1218 Solanum Rolno-Produkcyjna Sp. z o.o. Wielkie Lniska 11,6 41665,3
1219 TS Agro Sp. z o.o. Borkowo Wielkie 11,6 26319,1
1220 Taormina Sp. z o.o. Warszawa 11,6 3134,9
1221 Gospodarstwo Rolne Madrol Sp. z o.o. Ciepłe 11,6 4105,9
1222 Kompania Drobiarska Sp. z o.o. Szczepankowo 11,6 4334,7
1223 Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Caro Sp. z o.o. Jadowniki Rycerskie 11,4 442,1
1224 Eko Biogaz Sp. z o.o. Słupca 11,4 199,4
1225 PFEIFFER&WSPÓLNIK sp. j. Łaziszcze 11,4 109,4
1226 O.V.P., Spol. S R.O. Sp. z o.o. Oddział w Polsce Warszawa 11,4 3525,3
1227 Lind Sp. z o.o. Drzonowo 11,4 90943,7
1228 Agramach Sp. z o.o. Tuczno 11,3 898,2
1229 Plonex Sp. z o.o. Lubno 11,3 8807,9
1230 Agrocompany Sp. z o.o. Więcław 11,3 469,5
1231 Nowielin Drugi Sp. z o.o. Żabów 11,2 4056,9
1232 Hedro Farms Polska Sp. z o.o. Sadków 11,2 19271,2
1233 Mosfarm Sp. z o.o. Kaźmierzyn 11,2 2001
1234 Kółko Rolnicze Jasienica Jasienica 11,1 84,9
1235 Majątek Ziemski Trutnowy – Warzywnictwo Sp. z o.o. Trutnowy 11 5325,4
1236 Bracia Laird Sp. z o.o. Lisewo Malborskie 10,9 9515,5
1237 Terra – Agrim Sp. z o.o. Zamysłowo 10,9 4043,1
1238 Kółko Rolnicze w Zasolu Bielańskim Zasole Bielańskie 10,9 654,7
1239 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Osuchów Osuchów 10,9 3118
1240 Drob Inter Sp. z o.o. i Wspólnicy S.K. Grzebienisko 10,9 12383,4
1241 Agro – Jet Sp. z o.o. Ujeździec Wielki 10,8 7153,9
1242 Delfi Sp. z o.o. Suchlica 10,8 2304,9
1243 Spółdzielcze Gospodarstwo Rolne W Baszewicach Baszewice 10,8 16220,8
1244 Magic Rose Sp. z o.o. Kłodzino 10,7 983,3
1245 Gospodarstwo Rolne Odmiana Sp. z o.o. Nowa Wieś Ujska 10,7 5086,6
1246 Przedsiębiorstwo Produkcyjne Agro-Tim Sp. z o.o. Brzezina 10,7 24332,1
1247 Gospodarstwo Rolne Warkocz sp.j. Z.Hałoń, W.Trojanowski, J.Matyjak Warkocz 10,6 12410,5
1248 Ernest Koźlakiewicz Mława 10,6 89176,2
1249 Gospodarstwo Rolne Góreczki Sp. z o.o. Biały Dwór 10,6 6385,4
1250 Dn Green Sp. z o.o. Dębionek 10,6 33332,5
1251 Przedsiębiorstwo Rolne Gros-Rol Sp. z o.o. Małe Walichnowy 10,5 10079,7
1252 Zaręby 2 Koźlakiewicz P i E sp.j. Mława 10,5 34065,6
1253 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Rolmak w Makówce Makówka 10,4 21072,4
1254 Szczecińska Centrala Nasienna GR Prusinowo Sp. z o.o. Szczecin 10,4 46724,4
1255 Hodowla Roślin Ogrodniczych Kamień Sp. z o.o. Kamień 10,4 20677,9
1256 Agronomik Polska Sp. z o.o. Borów Wielki 10,4 4747,6
1257 Przedsiębiorstwo Rolno Przemysłowe Kopytkowo Sp. z o.o. Smętowo Graniczne 10,4 19993,9
1258 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Gródek 10,3 4220
1259 Ferma Drobiu Robert Różański 10,2 81003,4
1260 Farmy Warzyw Sp. z o.o. Wybranowo 10,2 4356,7
1261 Spółdzielnia Produkcji Rolnej Diament Otfinów 10,2 24974,7
1262 Gospodarstwo Tupadły Sp. z o.o. Tupadły 10,2 9904,6
1263 Przedsiębiorstwo Rolne Agro-Par Sp. z o.o. Paruszowice 10,2 9879,9
1264 POL – LEAN Sp. z o.o. Łosice 10,2 20817,9
1265 Gospodarstwo Rolne Wisła A Sp. z o.o. Trankwice 10,1 12325,6
1266 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Wolność w Opocznie Opoczno 10,1 815,4
1267 Gosp-Rol Sp. z o.o. Kusowo 10,1 15664,8
1268 Sega Sp. z o.o. Olsztyn 10 506,9
1269 Rol – Plant Sp. z o.o. Rzecino 9,9 103226,6
1270 Agrologistyk Sp. z o.o. Radziejów 9,9 4875,7
1271 Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Bronpol Sp. z o.o. Broniewo 9,9 5797,7
1272 Azet Sp. z o.o. Rąbino 9,9 2030
1273 Spółdzielnia Kółek Rolniczych w Szubinie Szubin 9,9 196,9
1274 Mlekoland Sp. z o.o. Głubczyce 9,8 20488,4
1275 Karsko Sp. z o.o. Karsko 9,8 19656,1
1276 Awra Group Sp. z o.o. S.K. Świeca 9,8 88956,2
1277 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Im. Zwycięstwo Pszenno 9,8 6108,4
1278 Przedsiębiorstwo Przemysłowo-Rolne Lubex Sp. z o.o. Lubanowo 9,8 6379,4
1279 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe Pro-Hand Sp. z o.o. Kalinka 9,7 11594,5
1280 Tomato Serwis Sp. z o.o. Słupeczno 9,7 7914,6
1281 Inflora – Kraków Sp. z o.o. Węgrzce 9,6 9959,3
1282 Farmer Sp. z o.o. Kosztowo 9,6 10917,1
1283 Przedsiębiorstwo Produkcji Ogrodniczej Owoc Sp. z o.o. Kluczbork 9,6 9506
1284 Jabro Sp. z o.o. Rzecino 9,6 13794,7
1285 OMPOL Sp. z o.o. Leśnice 9,6 9110,3
1286 Malwa Sp. z o.o. Sława 9,6 7573,7
1287 Xero Flor w Polsce Sp. z o.o. Leszno Dolne 9,6 22813,9
1288 Spółdzielnia Kółek Rolniczych w Jodłowniku Jodłownik 9,5 360,7
1289 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Zagrodzie Siennica Różana 9,5 26599,9
1290 Pol 002 Laskowo Sp. z o.o. Warszawa 9,5 1371,3
1291 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Borynia Jastrzębie-Zdrój 9,5 3686,5
1292 Przedsiębiorstwo Rolno-Handlowe Kłos Sp. z o.o. Rychnów 9,5 31076,6
1293 Sypniewo Sp. z o.o. Dębionek 9,5 6148,1
1294 Pasieka Hodowlana Krir Sp. z o.o. Parzniew 9,5 487,8
1295 Rolchamp Sp. z o.o. Podarzewo 9,5 3328,4
1296 Bgw Agro Sp. z o.o. Łęguty 9,5 9837,5
1297 Dargoleza Sp. z o.o. Dargoleza 9,5 12061,8
1298 Przedsiębiorstwo Rolno-Hodowlane Wolbromek Sp. z o.o. Bolków 9,5 15217,5
1299 EKO BUD PERFECT sp. z o.o. Leszno 9,4 7176,7
1300 Agroplant Sp. z o.o. w likwidacji Dobrzyca 9,4 440,5
1301 Przedsiębiorstwo Agro-Stanowo Sp. z o.o. Stanowo 9,4 14056,2
1302 Ekofarm Sp. z o.o. Gozdnica 9,3 3016,2
1303 Agroland Sp. z o.o. Ligota 9,3 16100
1304 K. I. Agrobud Sp. z o.o. Wielka Wieś 9,3 1094,8
1305 Agroanna Sp. z o.o. Przewodów 9,3 15883,4
1306 Gospodarstwo Rolne Strzałkowo Sp. z o.o. Strzałkowo 9,2 21090,7
1307 Meritgen Sp. z o.o. Kisielnica 9,2 11327,2
1308 Aleksander Koźlakiewicz Radzanów 9,2 50763,2
1309 Małopolskie Centrum Biotechniki Sp. z o.o. Krasne 9,2 32988,6
1310 Gospodarstwo Rolne Zima Darosław Załom 9,1 115206,2
1311 Pacht Rolno-Handlowa Sp. z o.o. Salno 9,1 13486,8
1312 Agrogal Sp. z o.o. Błażejowice 9 6560,1
1313 STAR-AGRO Sp. z o.o. Wysoka 9 3883
1314 Farm-Tucz B.Z. Budka sp.j. Kobyla Łąka 9 35430
1315 Przedsiębiorstwo Produkcyjno – Handlowo – Usługowe Rolfarm Sp. z o.o. Osiek Łużycki 9 10387,1
1316 Pavoland Sp. z o.o. Gozdnica 9 5068,3
1317 Bluestar Sp. z o.o. Ścienne 8,9 780
1318 Przemysław Koźlakiewicz Rochnia 8,9 63311,9
1319 Agro-Kiwity Sp. z o.o. Środa Śląska 8,8 386,6
1320 INWESTROL IZ Sp. z o.o. Rolnicze Zakłady Produkcyjno – Doświadczalne Żórawina 8,8 36962,1
1321 Janki Sp. z o.o. Ciele 8,7 4611,7
1322 Gospodarstwo Rolne Syberia Koźlakiewicz sp.j. Mława 8,6 26913,6
1323 Ferma Drobiu Bartosz Lipowczyk Rawicz 8,6 141178
1324 Przedsiębiorstwo Rolno – Usługowe Pa-Rol Parzęczewo Sp. z o.o. Parzęczewo 8,6 12398,2
1325 Amerol Sp. z o.o. Mózgowo 8,5 988
1326 Artemis Sp. z o.o. Drawsko Pomorskie 8,5 9545,6
1327 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Osie 8,5 8993,3
1328 Spółdzielnia Kółek Rolniczych i Rolników w Szarowie Szarów 8,5 223,7
1329 Kutnowska Hodowla Buraka Cukrowego Sp. z o.o. Straszków 8,5 73258,5
1330 Ekoferma Sp. z o.o. Czeluścin 8,5 3291,4
1331 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Rudzienko 8,4 4362,1
1332 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Gronowicach Gronowice 8,4 1798,1
1333 Bientom Sp. z o.o. Warszawa 8,4 4436,9
1334 BIOWAT sp. z o.o. Poznań 8,4 895,6
1335 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Im. T. Kościuszki w Polance Wielkiej Polanka Wielka 8,4 9932,1
1336 Agromarina Sp. z o.o. Kulczyn-Kolonia 8,4 35295,4
1337 Fermy Trzody Pol-Ferm Sp. z o.o. Łosice 8,4 96136,4
1338 Kawet Sp. z o.o. Gorzów Wielkopolski 8,4 993,9
1339 Zakład Doświadczalny Instytutu Zootechniki Mełno Sp. z o.o. Mełno 8,4 10644,2
1340 Spółdzielnia Rolników Mazurska Łąka Świętajno 8,4 9584,2
1341 Gospodarstwo Rolne Krąpiewo Sp. z o.o. Wojnowo 8,4 3051,1
1342 Agro-Pol Sp. z o.o. Lublin 8,4 4636,7
1343 Przedsiębiorstwo Produkcji Ogrodniczej Siechnice Sp. z o.o. Siechnice 8,4 501965,3
1344 Rola Przedsiębiorstwo Rolno-Przetwórcze Sp. z o.o. Krzyżowice 8,4 3255,6
1345 Armarol Gospodarstwo Lubiczyn Sp. z o.o. Lubiczyn 8,3 1230,8
1346 Stilo Sp. z o.o. Warszawa 8,3 12207,6
1347 Przedsiębiorstwo Rolno-Usługowo-Produkcyjne Agro-Farmer Sp. z o.o. Ruda 8,3 4701,8
1348 Rolkar Sp. z o.o. Kilianów 8,3 2481,4
1349 Ekodan Sp. z o.o. Nowogard 8,3 1354
1350 PPHU GINTER Bernard Ginter Wyczechy 8,3 118566,9
1351 Przedsiębiorstwo Ogrodnicze Owiplant Sp. z o.o. Owińska 8,2 16554
1352 Gospodarstwo Rolne Gierzwałd Sp. z o.o. Gierzwałd 8,2 12423,6
1353 Letrob Agri Sp. z o.o. sp.k. Wyry 8,2 156,9
1354 Euralis Nasiona Sp. z o.o. Poznań 8,1 3759,2
1355 M & P Farming Sp. z o.o. Kołki 8,1 55582
1356 Gospodarstwo Rolne Zdzisław Budka Bieżuń 8 91348,8
1357 Grupa Producentów Ziarna Zbóż i Nasion Roślin Oleistych Rs Mazur Sp. z o.o. Barciany 8 3827,9
1358 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe Barycz Sp. z o.o. Gądkowice 8 4885,9
1359 Gospodarstwo Rolne Agro-Rind B. Gwiazdowska, A. Czech, T. Lada i Wspólnicy sp.j. Kłodzko 8 8653,6
1360 Rolniech Sp. z o.o. Niechłonin 7,9 679,6
1361 Gospodarstwo Rolne Rolpol Sp. z o.o. w Ostrowitem Ostrowite 7,9 4731,6
1362 Przedsiębiorstwo Rolno-Przemysłowe Agrar Diel 2000 Sp. z o.o. Jesionowo 7,9 1176,8
1363 Agrochleb Sp. z o.o. Chlebówko 7,9 18814
1364 Gospodarstwo Rolne Jan Kosieradzki Kowiesy 7,9 48111,6
1365 Kombinat Rolny Kietrz Sp. z o.o. Kietrz 7,9 340256,8
1366 Przedsiębiorstwo Rolne Czernina Sp. z o.o. Gościejewice 7,9 22488,2
1367 Agro-Pool-Prima Sp. z o.o. Warszawa 7,9 52563,4
1368 Przedsiębiorstwo Rolno Usługowe Agrosystem Sp. z o.o. z siedzibą w Gościejewie Gościejewo 7,9 3636,7
1369 ZWIĄZEK SPÓŁEK WODNYCH W JAROCINIE Jarocin 7,8 2165,6
1370 Majrol Sp. z o.o. Tarpno 7,8 5285,1
1371 BDE Sp. z o.o. Ownice 7,8 9669,8
1372 FERMA DROBIU Bożepole Małe Bożepole Małe 7,8 33561,6
1373 HOLSTAR Sp. z o.o. Pęzino 7,8 38931,1
1374 PPHU AGRO – PLUS Michał Kulpanowski Przasnysz 7,8 49056
1375 Alternatywa Sp. z o.o. Stare Drawsko 7,8 3751,2
1376 Westor Sp. z o.o. Zielona Góra 7,7 5981,5
1377 Gtrade Sp. z o.o. Słubice 7,7 45,3
1378 PRZEDSIĘBIORSTWO ROLNE sp. z o.o. Lubniewice 7,7 1936,6
1379 Targil Sp. z o.o. Targoszyn 7,7 12757,7
1380 Złotowskie Przedsiębiorstwo Ogrodnicze Sp. z o.o. Święta 7,7 41655,3
1381 Ferma Sikory Sp. z o.o. Łomża 7,7 28144,1
1382 Format Vgb Sp. z o.o. Kamionek Wielki 7,7 1357,5
1383 Mirosław Koźlakiewicz Szreńsk 7,6 103893,2
1384 Lazur Sp. z o.o. Wyrza 7,6 175,5
1385 Agro-Jura Sp. z o.o. Jaźwiny 7,6 1681,2
1386 Ferma Drobiu Dawid Błażkiewicz Bojanowo 7,6 49788,7
1387 Fermy Koźlakiewicz S.J. Wiśniewo 7,6 67314,2
1388 Rolpex Przedsiębiorstwo Handlowo-Produkcyjne Sp. z o.o. Wolkowo 7,5 7206,8
1389 AGRO – KOMPLEKS Sp. z o.o. Osówiec 7,5 8084,5
1390 DELACON POLSKA sp. z o.o. Warszawa 7,5 9243,2
1391 Agro-Laskownica Sp. z o.o. Laskownica Wielka 7,5 12238,6
1392 Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Agrimag Sp. z o.o. Miejska Górka 7,5 8216,3
1393 HOPOFARM Sp. z o.o. Księginice Wielkie 7,4 6559,4
1394 Przedsiębiorstwo Rolne Werol Sp. z o.o. Chwiram 7,4 12494,1
1395 SZKÓŁKA-KAŁAWA Sp. z o.o. Pniewo 7,4 3845,6
1396 Spółdzielnia Kółek Rolniczych w Kańczudze Kańczuga 7,4 3430,1
1397 Hanna i Marcin Śliwińscy sp.j. Radzanów 7,4 27290,3
1398 Swedeponic Polska Sp. z o.o. Kraśnicza Wola 7,4 80765,4
1399 Ecco Logic Sp. z o.o. Jacków 7,4 2158,7
1400 Professional Service Provider Świerkot Invest Sp. z o.o. sp.k. Studzionka 7,4 25775,2
1401 Broś & Broś Sp. z o.o. Kraków 7,4 2152,1
1402 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Silna w Silnej Silna 7,4 596,6
1403 Agrofood S.A. Grabowiec 7,3 7246,3
1404 Spółdzielnia Kółek Rolniczych w Subkowach Subkowy 7,3 1169,2
1405 Paul – Pon Polska Sp. z o.o. Środa Wielkopolska 7,3 85391,5
1406 Dar-Kam Niedzielak sp.j. Pietrusy 7,3 39673,5
1407 Armarol Gospodarstwo Bolkowice – Czarnówko Sp. z o.o. Lubiczyn 7,3 4898,3
1408 Delta Żuławy Sp. z o.o. Stare Pole 7,2 784,7
1409 Eufrat Sp. z o.o. Stare Bielice 7,2 2269,1
1410 EU Services sp. z o.o. Toruń 7,2 13485,2
1411 Indyk-Rol Sp. z o.o. Sztynort Mały 7,2 16711
1412 Adventus Center Sp. z o.o. Sp. z o.o. Zambrów 7,2 4707,1
1413 Gospodarstwo Rolno-Nasienne Klonówiec Sp. z o.o. Klonówiec 7,2 5796,1
1414 Rapool Polska Sp. z o.o. Wągrowiec 7,2 94114,4
1415 M Farma Sp. z o.o. Miechów 7,2 16212,9
1416 Przedsiębiorstwo Rolne Naratów Sp. z o.o. w Naratowie Naratów 7,2 27200
1417 Gero Dairy Sp. z o.o. Borzęcin 7,2 6484,8
1418 KONARY Sp. z o.o. Konary 7,2 7836,1
1419 Gospodarstwo Hodowlane Fermatech Sp. z o.o. Dobrzyniówka 7,2 11382,4
1420 Wadotal Sp. z o.o. Kądzielno 7,1 4181
1421 Ferma Drobiu Karina Błażkiewicz, Dawid Błażkiewicz sp.j. Bojanowo 7,1 62132,6
1422 Agro-Skandawa Sp. z o.o. Aptynty 7,1 64926,1
1423 Agrikalk Sp. z o.o. Gliwice 7,1 5616,7
1424 JAGROL Sp. z o.o. Pierzchno 7,1 36987
1425 Agro-Kon Sp. z o.o. Rakowo 7,1 3608,1
1426 Prim Serv Sp. z o.o. Zgorzelec 7,1 19614,3
1427 Eko-Rol Sp. z o.o. Tokarnia 7,1 6704,2
1428 Bio-Api Sp. z o.o. Bechcice-Kolonia 7,1 295,1
1429 Spółdzielnia Usług Rolniczych w Starych Babicach Stare Babice 7 3024,1
1430 FAMILY FARM sp. z o.o. Michałki 7 9795,7
1431 Agrolife Sp. z o.o. Łęguty 7 350,1
1432 Przedsiębiorstwo Rolno – Produkcyjne Specrol Sp. z o.o. w Łąkorku Łąkorek 7 1272
1433 Optera Sp. z o.o. Konary 7 436,8
1434 Rolman Andrzej Szczur Sp.k. Surzyki Małe 7 22185,7
1435 Ew Linex Sp. z o.o. Żuromin 7 12476,6
1436 Przedsiębiorstwo Rolne Agrojaro Sp. z o.o. Żabiczyn 7 3142,6
1437 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe Cygusy Sp. z o.o. Szpitalna Wieś 6,9 7693,6
1438 AGRO EAST EUROPE Sp. z o.o. Łupawa 6,9 14252,4
1439 Gospodarstwo Ogrodnicze Cecylia, Zbigniew Klimowicz, Iwona Klimowicz- Włodarczyk, Tomasz Klimowicz sp.j. Paczyna 6,9 8766,8
1440 Spółdzielnia Kółek Rolniczych w Lubieniu Kujawskim Kaliska 6,9 958,2
1441 Ferma Drobiu sp.j., E.I W. Szewczyk, Mgr H.I K. Błachnio Ryki 6,9 5302,9
1442 Spółdzielnia Kółek Rolniczych w Ropczycach Ropczyce 6,8 160,2
1443 Holpol – Compost Sp. z o.o. Tarnowo 6,8 61803,4
1444 Przedsiębiorstwo Produkcji, Handlu i Usług Agrovita Sp. z o.o. Kijów 6,8 6382,6
1445 Oleris Sp. z o.o. Czarnowo 6,8 8572,9
1446 FA Sp. z o.o. Efficient Life Company Spółka Komandytowa Łomnica-Młyn 6,8 3072,5
1447 Agrofactory Sp. z o.o. Łęguty 6,8 674,2
1448 Spółdzielnia Kółek Rolniczych w Chodczu Chodecz 6,8 1471,8
1449 Stanwork Sp. z o.o. Żakowice 6,8 2027,6
1450 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe Agropol Sp. z o.o. Szudziałowo 6,7 27674
1451 Przedsiębiorstwo Rolniczo – Handlowe Stawnica Sp. z o.o. Stawnica 6,7 13601,4
1452 Agro-Olsztyn Sp. z o.o. Olsztyn 6,7 27587,4
1453 Przedsiębiorstwo Rolne Sikórz Sp. z o.o. Sikórz 6,7 6833,9
1454 Spółdzielnia Usług Rolniczych w Garbowie Garbów 6,7 2039,4
1455 Bartkowski I Wspólnicy S.J. Mława 6,6 27531,5
1456 Gospodarstwo Szklarniowe LEONÓW Sp. z o.o. Niemce 6,6 42043,6
1457 Agroferm Sp. z o.o. Grąbkowo 6,6 90574,4
1458 Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowe Agrokal Sp. z o.o. Gościejewice 6,6 5754
1459 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe Agra-Tech Sp. z o.o. Bierutów 6,6 5882,6
1460 Bioplant Natura Sp. z o.o. Białystok 6,6 704,5
1461 Spółdzielnia Kółek Rolniczych w Dydni Z/S w Niebocku Niebocko 6,6 1142,3
1462 Ekoagro Sp. z o.o. Olsztyn 6,5 1344,2
1463 Spółdzielcza Grupa Producentów Bydła Mięsnego NCB Zawady 6,5 3560,7
1464 Zofia Koźlakiewicz Kunki 6,5 89025,2
1465 Agro-Tak Zagrodno Bronisław Tabisz, Jacek Kozłowski sp.j. Modlikowice 6,5 28088,3
1466 Gospodarstwo Rolne Ravit Sp. z o.o. Raciniewo 6,4 2811,7
1467 Drobex – Agro Sp. z o.o. Makowiska 6,4 155696,2
1468 Gospodarstwo Rolne Elagra Sp. z o.o. Zielęcin 6,4 3721
1469 Pegasus Sp. z o.o. Zadwórze 6,4 971,8
1470 Nad Baryczą Sp. z o.o. Kamień Górowski 6,4 16511,8
1471 Gospodarstwo Rolne Ptaszkowo Sp. z o.o. Kotowo 6,4 26451,6
1472 AGRI PLUS Wielkopolska S.A. Konarzewo 6,4 37540,4
1473 Przedsiębiorstwo Rolno-Usługowe Rol-Car Sp. z o.o. Cykowo 6,3 5246,5
1474 Gospodarstwo Rolne Miączyn Koźlakiewicz sp.j. Mława 6,3 23197,5
1475 Dech-Farm Sp. z o.o. Czartoryja 6,3 388,8
1476 Rolprzem Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Rolne Produkcyjno-Handlowo-Usługowe Białowieża 6,3 2680,7
1477 POLFARM S.A. Chwaszczyno 6,3 54195
1478 Upałty-Rol Sp. z o.o. Upałty Małe 6,2 83027,7
1479 Ka-Rol Sp. z o.o. Rybowo 6,2 930,6
1480 Agrobiorganika Sp. z o.o. Poniatowice 6,2 514,9
1481 Stadnina Koni Pępowo Sp. z o.o. Gogolewo 6,2 65864,4
1482 Wpw Vinaspora Sp. z o.o. Pawlikowice 6,2 2105,1
1483 Biosfera Sp. z o.o. Olsztyn 6,2 7204,1
1484 Przedsiębiorstwo Produkcji Rolnej Armarol Sp. z o.o. Lubiczyn 6,1 5571,4
1485 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Odnowa w Kamieniu Kamień 6,1 2263,8
1486 Gospodarstwo Rolno – Handlowe Godziszowa Sp. z o.o. Godziszowa 6,1 6521,1
1487 Agro Net Sp. z o.o. Grąbkowo 6,1 6390,8
1488 Spółdzielnia Usług Rolniczych w Podegrodziu Z/S w Brzeznej Brzezna 6,1 718,6
1489 Działpol Sp. z o.o. Działyń 6,1 18322,6
1490 DANKO Hodowla Roślin Sp. z o.o. Kościan 6,1 244998,5
1491 Paleas Pasze Sp. z o.o. Budzyń 6 4553,8
1492 Spółdzielnia Kółek Rolniczych Zebrzydowice Kończyce Małe 6 517,2
1493 Rol Nova Sp. z o.o. Kolsko 6 157,4
1494 Lewinski Sp. z o.o. Strzelęcino 6 31305,6
1495 AGRI PLUS Sp. z o.o. Poznań 6 5179299,4
1496 Aksaret Sp. z o.o. Rogoźno 5,9 3608,8
1497 EIM Koźlakiewicz sp.j. Wiśniewo 5,9 20917,4
1498 Ferma Polska Sp. z o.o. Baczyna 5,9 30938,8
1499 Zrzeszenie Producentów Trzody Chlewnej Repki Suchożebry 5,9 9156,9
1500 Cargo Poland Sp. z o.o. Ostrów Wielkopolski 5,9 1986
1501 Karnice Karwo Agro Sp. z o.o. S.K. Smorawina 5,8 1838,4
1502 Agrowid-Lubicz Sp. z o.o. Baniewice 5,8 1012
1503 Eko-Stok Sp. z o.o. Górskie Ponikły-Stok 5,8 23986,3
1504 Przedsiębiorstwo Agro-Gołutowo Sp. z o.o. Gołutowo 5,8 3554,8
1505 Przedsiębiorstwo Produkcji Handlu i Usług Arenda Sp. z o.o. Charbielin 5,7 31095,3
1506 Gospodarstwo Rolne Rochnia – Koźlakiewicz sp.j. Mława 5,7 20999,2
1507 Danhatch Poland S.A. Stary Widzim 5,7 293880,7
1508 Zdrowy Drób Sp. z o.o. Olsztyn 5,7 241103,5
1509 Spółdzielnia Kółek Rolniczych Ostrowite 5,6 2239,6
1510 Gospodarstwo Rolne Anna Sp. z o.o. Gotardy 5,6 4796,3
1511 Gospodarstwo Rolne POŚWIĘTNE Sp. z o.o. Płońsk 5,6 8362,4
1512 Gospodarstwo Rolne Bystrze Sp. z o.o. Bystrze 5,6 5228,4
1513 Młyn Niedźwiady Sp. z o.o. S.K. Niedźwiady 5,6 18006
1514 Colosseum Invest Sp. z o.o. Kobylin 5,6 271,4
1515 Zaręby 1 Koźlakiewicz E i P sp.j. Mława 5,5 32983
1516 Rolniczo-Usługowo-Handlowa Wtoklesz Sp. z o.o. Mieczniki 5,5 8524,7
1517 AGRO-SUR Sp. z o.o. i Wspólnicy S. K. Rogoźnik 5,5 39605
1518 Agro Eko Bp Sp. z o.o. Piotrowice Wielkie 5,5 14359,9
1519 Ekorol-Plus Sp. z o.o. Łaziszcze 5,5 5614
1520 Tarnowa Champ Sp. z o.o. Tarnowa 5,5 12735,5
1521 Gold-Sad Sp. z o.o. Belsk Mały 5,5 40855,5
1522 Przedsiębiorstwo Produkcji Handlu i Usług Harenda Sp. z o.o. Kałków 5,4 5339,8
1523 Marcin i Michał Śliwińscy sp.j. Radzanów 5,4 35615,6
1524 Terra Sp. z o.o. Udanin 5,4 3583
1525 Bobr – Ex sp. z o.o. Bobrowniki 5,4 6559,1
1526 Łękopol Przeds. Rolno – Produkcyjno – Handlowe Sp. z o.o. Łęki Kościelne 5,4 4036,1
1527 Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Rolłajsy Sp. z o.o. Łajsy 5,3 4492,3
1528 Fermy Drobiu Bartkowska sp.j. Wola Szydłowska 5,3 16945
1529 Agro Zespół Bogusław Strześniewski, Marzanna Strześniewska sp.j. Umienino-Łubki 5,3 13968
1530 Betta Sp. z o.o. Radzymin 5,3 5107
1531 Andrzej i Marcin Śliwińscy sp.j. Radzanów 5,3 52384,9
1532 Awista Pierwsza Sp. z o.o. Kobierzycko 5,2 3112,6
1533 Vreesrol Sp. z o.o. Gogolice 5,2 872,3
1534 Zakład Rolny Agro – Wito Sp. z o.o. Tarpno 5,2 2467,2
1535 Galion Grupa Producentów Drobiu Sp. z o.o. Radom 5,2 2674,8
1536 Jk Prorol Sp. z o.o. Czernin 5,2 32883,2
1537 Zakład Sadowniczy Wtelno – Sp. z o.o. Wtelno 5,2 4334,3
1538 Gospodarstwo Rolne Trzcińce Sp. z o.o. Lubniewice 5,2 1606,9
1539 Wild Sp. z o.o. w Ełku Ełk 5,1 4236,5
1540 Barpol Sp. z o.o. PPHU Barłożno 5,1 3481,2
1541 Iststar Sp. z o.o. Łęczna 5,1 2459,4
1542 BJT Group Sp. z o.o. Cieszyn 5,1 144
1543 J.V.Z. Agro Sp. z o.o. Bienice 5,1 8214,2
1544 Feerum Yellow Energy Sp. z o.o. Chojnów 5,1 2362,2
1545 Roltech Sp. z o.o. Węgorzewo 5,1 1194,1
1546 Stadnina Koni Kalników Sp. z o.o. Kalników 5,1 1803,6
1547 Przedsiębiorstwo Produkcyjno Usługowo Handlowe Jaj-Pol Sp. z o.o. Stanowice 5,1 14558,9
1548 Insefarm Sp. z o.o. Śmiłowo 5,1 10709,2
1549 Kombinat 2000 Sp. z o.o. Kłoda 5,1 27983,4
1550 Ośrodek Hodowli Zarodowej w Osieku Sp. z o.o. Osiek 5,1 17409,9
1551 Rolniczy Zakład Doświadczalny Jastków Sp. z o.o. Panieńszczyzna 5,1 2575



źródło: Instytut Europejskiego Biznesu na podstawie danych z Krajowego Rejestru Sądowego, zebranych przez Wywiadownię Handlową InfoCredit oraz Dun & Bradstreet.

Do analizy wyników finansowych przedsiębiorstw przyjęto firmy spełniające następujące warunki:
1. Dostępne w KRS dane finansowe za lata 2018-2019,
2. Wartość przychodów netto ze sprzedaży i zrównanych z nimi większa niż 100 tys. zł w 2019 roku,
3. Zysk netto w latach 2018 i 2019 wyższy niż 1 tys. zł.
4. Kapitał własny w latach 2018 i 2019 wyższy niż 1 tys. zł.

Metodologia liczenia wartości rynkowej
Wartość rynkowa firm szacowana jest w sposób bardzo uproszczony przez porównaniu do wycen spółek krajowych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.
Do obliczeń wykorzystywane są wskaźniki C/Z (cena do zysku netto) i C/WK (cena do wartości księgowej, czyli cena do sumy kapitału własnego i zysku netto) średnie dla spółek krajowych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych, liczone przez analityków GPW.

Wskaźniki do liczenia wartości rynkowej spółek krajowych w październiku 2020 r.
C/Z: 42,2
C/WK: 0,77
źródło: Biuletyn Statystyczny GPW

Według wskaźników giełdowych z października 2020 r. zostały policzone dwie wartości rynkowe firmy w październiku 2020 r. Jedna to iloczyn zysku netto w 2019 r. i wskaźnika C/Z w październiku 2020 r., a druga to iloczyn wartości księgowej w końcu 2019 r. i wskaźnika C/Wk w październiku 2020 r. Średnia arytmetyczna z tych wartości rynkowych to szacowana wartość rynkowa firmy w październiku 2020 r

Informacje o portalu Europejska Firma.pl i Instytucie Europejskiego Biznesu

Portal EuropejskaFirma.pl i Instytut Europejskiego Biznesu zajmują się analizą wyników finansowych przedsiębiorstw. W ciągu 15 lat dokładnie przeanalizowali wyniki finansowe 200 tysięcy polskich firm. Analizy opierają się głównie na oficjalnych i wiarygodnych danych finansowych, przekazywanych przez firmy do Krajowego Rejestru Sądowego. Dane te są publiczne i ogólnie dostępne, by bezpieczniejsza była działalność gospodarcza. Analizy i rankingi pomagają w sprawdzeniu wiarygodności partnerów gospodarczych.

Od 2006 r. Instytut Europejskiego Biznesu organizuje Konkurs Gepardy Biznesu. Jeżeli w przyjętym okresie średnia z dynamik przychodów i zysku netto badanej firmy wynosi więcej niż 10 proc., przyznaje jej bezpłatnie tytuł Gepard Biznesu.

Od marca 2016 r. projekt ten jest chroniony za pomocą znaku towarowego Business Gepard w 28 krajach Unii Europejskiej.

Na podstawie danych z KRS instytut organizuje też od 2008 r. Konkurs Efektywna Firma, a od 2013 r. Program Promocyjny Mocna Firma Godna Zaufania.

Za Efektywną Firmę uznaje tę, w której stosunek zysku netto do przychodów wynosi więcej niż 5 proc. Tytuł Mocna Firma Godna Zaufania przysługuje tej, która w danym roku jest jednocześnie wyróżniona w Konkursie Gepardy Biznesu i Konkursie Efektywna Firma.

Od 2008 r. IEB na podstawie danych z KRS organizuje też Konkurs Brylanty Polskiej Gospodarki. Tytuł ten przyznaje firmom, których wartość rynkowa wynosi według jego szacunków więcej niż 10 mln zł.

Na podstawie danych finansowych instytut liczy wartość rynkową firm w uproszczony sposób, wykorzystując dwa wskaźniki z Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie: C/Z, czyli Cena do Zysku netto oraz C/Wk – Cena do Wartości Księgowej.

Wartość rynkowa firm wykorzystywana jest od 2020 r. również w Konkursie Przedsiębiorcze Miasto, który instytut organizuje od 2007 r. Tytuł ten przyznaje miastom, w których znajdzie dużo firm wartych łącznie więcej niż 10 tys. zł na mieszkańca.

Od 2012 r. instytut prowadzi Konkurs Wielki Modernizator. Tytuł przyznaje podmiotom, w których dwuletnia amortyzacja była wyższa niż 2 mln zł .

Od 2013 r. IEB organizuje Konkurs Światowa Firm Worldwide Company. Tytuł przyznaje przedsiębiorstwom eksportującym do minimum 5 krajów.

Każdego roku do instytut zgłaszają się firmy z prośbą, by przeanalizował ich wyniki finansowe i ocenił, czy zasługują na wyróżnienie w jego konkursach.
Oferta handlowa

Kontrakt w sprawie oferty handlowej:
Łukasz Krajewski
lukasz.krajewski@europejskafirma.pl
tel. 536 303 088, (22) 77 14 200
#europejskafirma #instytuteuropejskiegobiznesu #brylantpolskiejgospodarki #businessbrilliant #najcenniejszefirmy