Efektywne Firmy 2018 Województwa Śląskiego

Spośród 51 tysięcy polskich przedsiębiorstw, których wyniki finansowe zbadał Instytutu Europejskiego Biznesu, tytuł Efektywna Firma 2018 uzyskało 2015 firm Województwa Śląskiego, bo stosunek zysku netto do przychodów ze sprzedaży i zrównanych z nimi wyniósł w nich minimum 5 proc.

Instytutu Europejskiego Biznesu, utworzony 12 grudnia 2005 r., prowadzi Konkurs Efektywna Firma od 2008 r. Przez jedenaście lat dokładnie przeanalizował wyniki finansowe 80 tysięcy przedsiębiorstw i kilkuset banków działających w Polsce.

Przedstawiamy ranking efektywnych firm według stosunku zysku netto do przychodów ze sprzedaży i zrównanych z nimi.

Do analizy zostały wybrane te firmy, które w 2016 miały minimum 100 tys. złotych przychodów netto, wykazały zysk netto powyżej 1 tys. zł.

Instytutu Europejskiego Biznesu policzył też ich wartość rynkową na koniec marca 2017 przez porównanie ich wyników do wycen spółek akcyjnych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Uproszczona metodologia liczenia wartości rynkowej, stosowana przez Instytut Europejskiego Biznesu, opisana jest poniżej rankingu. Firmy wymienione w poniższym rankingu mogą bezpłatnie i bezterminowo wykorzystywać tytuł Efektywna Firma 2018 publicznie na wszystkich nośnikach.

Firmy wymienione w poniższym rankingu mogą bezpłatnie i bezterminowo wykorzystywać tytuł Efektywna Firma 2018 publicznie na wszystkich nośnikach.

Płatne są logo Efektywna Firma 2018 oraz dyplomy i statuetki dla wyróżnionych firm i ich pracowników. Prosimy więc nie kopiować z Internetu dla celów marketingowych grafik, gdyż zdjęcia chronione są prawami autorskimi.

Efektywne Firmy 2018 Województwa Śląskiego
Lp. Nazwa firmy Siedziba Średni stosunek zysku netto do przychodów ze sprzedaży w latach 2015 i 2016 r. w proc.
1 AZOT Sp. z o.o. Jaworzno 8162,1
2 Marcin Łytek APM 2 Sp.K. Katowice 5586,4
3 Centrum Kształcenia Prymus Sp. z o.o. Cieszyn 3064,5
4 STALEXPORT Autostrady S. A. Mysłowice 2462,8
5 SILESIA Sp. z o.o. Zabrze 2064,1
6 Dogma Sp. z o.o. Tychy 1126,3
7 Nowodvorski II Sp. z o.o. Częstochowa 865,1
8 TMPM Sp. z o.o. Łaziska Górne 841,4
9 TDJ Equity I Sp. z o.o. Tarnowskie Góry 587,4
10 Forint Sp. z o.o. Cieszyn 467,3
11 Axamed S.J. Siemianowice Śląskie 415,6
12 Derum Sp. z o.o. i Wspólnicy sp.k. Katowice 383,9
13 ABS Investment S.A. Bielsko-Biała 318,8
14 Dazi Investment Sp. z o.o. Bielsko-Biała 318,8
15 INTROL S.A. Katowice 295,7
16 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Przyjaźń Wojkowice 289,1
17 Avanu S.A. Katowice 244,8
18 PGO S.A. Katowice 239,7
19 Plan 40 Sp. z o.o. Dąbrowa Górnicza 232,6
20 Midvest Sp. z o.o. S.K Bielsko-Biała 232,4
21 MURAPOL S.A. Bielsko-Biała 176,2
22 Tabapol Tarnówka S.J. Zabrze 148,5
23 Budoprojekt Sp. z o.o. Gliwice 142,1
24 Spółdzielnia Ogrodnicza Warzywa – Owoce Sosnowiec 134,2
25 Arch – Urbs Sp. z o.o. Architektoniczno – Urbanistyczne Biuro Projektowo – Badawcze Katowice 126,2
26 Bracka Park Sp. z o.o. Katowice 124,7
27 BENEFIS Sp. z o.o. Mikołów 115,2
28 ZAKŁAD PRODUKCYJNO-HANDLOWY WIMEX EXPORT-IMPORT M. SIKORA, A. KWOLEK S.J. Katowice 104,2
29 Sad Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Tychy 101,4
30 A8 Sp. z o.o. Katowice 88,5
31 Benmei Sp. z o.o. Katowice 88,1
32 Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S. A. Katowice 87,5
33 Proacct Jamróz S. K. Cieszyn 85
34 Lotos Terminale S.A. Czechowice-Dziedzice 82,8
35 Quanntum Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Czeladź 82,4
36 E. B. Personeelsdiensten Polska sp. z o.o. Wodzisław Śląski 82
37 Arcelormittal Flat Carbon Europe Oddział W Polsce Dąbrowa Górnicza 81
38 Helios SCC Sp. z o.o. Katowice 79,3
39 Interbenz Sp. z o.o. Lędziny 78,8
40 Beskidzkie Biuro Inwestycyjne S.A. Bielsko-Biała 78
41 Komet-Kom Sp. z o.o. Mikołów 76,6
42 Bielski Park Technologiczny Lotnictwa, Przedsiębiorczości i Innowacji Sp. z o.o. Kaniów 75,3
43 Centrum Innowacji I Wdrożeń Bio-Inwest Sp. z o.o. Tychy 72,7
44 Tradea Sp. z o.o. S.K. Częstochowa 72
45 Aristar Sp. z o.o. Katowice 72
46 Cyran, Sasiak, Nowakowska Sp.K. Katowice 70,8
47 Śląska Szkoła Ultrasonografii i Nowoczesnych Metod Diagnostycznych Włoch, Czuba i Cnota Spółka Komandytowa Katowice 70,5
48 Capital Advisers Sp. z o.o. S.K. Katowice 70
49 Digital Core Design Sp. z o.o. sp.k. Bytom 69,3
50 3W Inkaso Sp. z o.o. Ruda Śląska 68,9
51 Firma Budowlana JURA Sp. z o.o. Częstochowa 68,8
52 Marciniak & Niemiec Kancelaria Radców Prawnych i Adwokatów sp.k. Katowice 66,9
53 Bagier-Kowalik, Mączka i Wspólnicy S.K. Katowice 66,7
54 Hydro-X Poland, Doster Sp. z o.o. sp. k. Kobiór 65,5
55 Sajara Sp. z o.o. Katowice 62,9
56 Firend Sp. z o.o. Katowice 62,7
57 Codex Radcowie Prawni Kupilas, Krupa sp.k. Bielsko-Biała 61,4
58 Alba Polska Sp. z o.o. Dąbrowa Górnicza 61,2
59 Panorama Sp. z o.o. Gliwice 60,5
60 Healthcare Lekarze i Specjaliści Sp. z o.o. Katowice 60,5
61 Webolit Nieruchomości Sp. z o.o. S.K. Chorzów 60,2
62 Pietrzak B. B. Beata Pietrzak Bogdan Pietrzak S.J. Katowice 58,8
63 SFW Energia Sp. z o.o. Gliwice 58,7
64 Kancelaria Podatkowa Argus Tomasz Rumin sp.k. Katowice 58,7
65 Enka Ślosarczyk O. sp.j. Zabrze 58,6
66 Aptus.Pl Sp. z o.o. sp.k. Katowice 58,4
67 Agata 3 Sp. z o.o. Katowice 58
68 Tracor Sp. z o.o. Katowice 57,9
69 Przedsiębiorstwo Instalacyjne SZAGRU Sp.J. Szafron W.J. – Gruszka A.J. Studzienice 57,7
70 Project Power Sp. z o.o. S.K. Mysłowice 57,3
71 Quality Institute Sp. z o.o. sp.k. Katowice 57,2
72 Centrum Handlowe Domus 2 Sp. z o.o. S.K. Jastrzębie-Zdrój 55,6
73 Regionalny Fundusz Gospodarczy S.A. Częstochowa 55,5
74 Agata I Sp. z o.o. Katowice 54,6
75 Inwestycje Polskie Sp. z o.o. Katowice 54,5
76 Hills Investments Sp. z o.o. S.K. Katowice 54,5
77 Centrum Projektowo-Wdrożeniowe Detrans Sp. z o.o. S.K. Zabrze 54,4
78 REVAN Sp. z o.o. Lipowa 54
79 Auto Design Sp. z o.o. Sp.K. Bielsko-Biała 53,3
80 Ekoster Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Katowice 52
81 Łukasik i Kropka Kancelaria Prawna S.K. Katowice 51,7
82 Royal Investment Sp. z o.o. S.K. Gliwice 51,4
83 MW Kancelaria Sp. z o.o. Mikołów 51
84 Towarzystwo Tenisa Stołowego Polonia Bytom Bytom 50,8
85 BUF Sp. z o.o. S.K. Sosnowiec 50,5
86 Przeds. Usług Technicznych i Handlowych Polcarbo S.J. Jaworzno 50,4
87 GG Management Sp. z o.o. Bestwina 50,2
88 Kancelaria Radców Prawnych Leszek Piętka i Wspólnicy sp.k. Bytom 50,1
89 Kompresja Sp. z o.o. Katowice 50,1
90 Politan Sp. z o.o. Rybnik 49,8
91 Strażak Mikołów Sp. z o.o. i Wspólnicy S.K. Mikołów 49,5
92 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Przełom Mikołów 47,3
93 Opti Investment Polska Sp. z o.o. S.K.A. Jaworze 46,9
94 Śląskie Kamienice S.A. Katowice 46,8
95 STALEXPORT Autostrada Małopolska S.A. Mysłowice 46,6
96 Indugaz Sp. z o.o. Rudno 46,2
97 OMNIS Sp.J. Jacek Sobecki, Marek Wiśniewski Katowice 46,1
98 Profi Credit Poland Sp. z o.o. Bielsko-Biała 46
99 POLCOM Przemysław Kimla Częstochowa 45,8
100 TST Systems Sp. z o.o. S.K. Mikołów 45,8
101 Ecoone Sp. z o.o. Łaziska Górne 45,7
102 Ekonomist Sp. z o.o. S.K. Mikołów 45,5
103 Domy Koźlik i Wspólnicy sp.k. Mysłowice 45,3
104 W.A. Invest Sp. z o.o. S.K. Tychy 44,9
105 Edelmet Sp. z o.o. Katowice 44,8
106 LIBET 2000 Sp. z o.o. Żory 44,5
107 Rodeon Sp. z o.o. sp.k. Katowice 44,3
108 P.A. Nova Invest 1 Sp. z o.o. Gliwice 44,2
109 Fun Time Sp. z o.o. Bielsko-Biała 44
110 Robert Solga i Wspólnicy Kancelaria Radców Prawnych Spółka Komandytowa Katowice 43,3
111 Integra Malirz, Zwierzycki sp. j. Gliwice 43,2
112 Studio Atrium Lelek, Godlewski sp.j. Bielsko-Biała 43,2
113 Agata 11 Sp. z o.o. Katowice 43,1
114 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Krzanowice Krzanowice 42,6
115 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Krzyżanowice 41,8
116 Solver Sp. z o.o. Katowice 41,2
117 Elta Polska Dystrybucja Sp. z o.o. Żywiec 40,9
118 TAG Sp. z o.o. Tychy 40,8
119 Mikrometr Sp. z o.o. S.K. Dąbrowa Górnicza 40,7
120 P.A. Nova Invest 3 Sp. z o.o. Gliwice 40,6
121 Aristar Sp. z o.o. S.K. Katowice 40,3
122 Komart Sp. z o.o. Knurów 40,1
123 Propoint Sp. z o.o. S.K. Gliwice 39,8
124 Ekenerghia Sp. z o.o. Katowice 39,6
125 Adam Ośrodek Leczniczo-Opiekuńczy i Wypoczynkowy Chabrzyk i Wspólnicy S.J. Szczyrk 39,3
126 KBK Beata i Krzysztof Kubiak sp.j. Częstochowa 39,3
127 PRO Familia Altera Sp. z o.o. Katowice 39,2
128 Wystawa Klocków Sp. z o.o. S.K. Bielsko-Biała 38,9
129 REMONTEX R. ŚLIWA, K. ŚLIWA S.J. Siemianowice Śląskie 38,2
130 Megaplot S.J. Sosnowiec 37,9
131 Synchrogop Marek Ciesielski sp.j. Katowice 37,6
132 Zapamet Sp. z o.o. Rzuchów 36,6
133 Przedsiębiorstwo Produkcyjno Usługowo Handlowe ZAW Sp.J. Caban, Wcisło, Zając Bielsko-Biała 36,4
134 Hurtownie Polskie Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Katowice 36,2
135 Adwokaci i Radcowie Prawni Spółka Komandytowa Izabella Żyglicka i Wspólnicy Katowice 35,9
136 Administrator Mc sp. z o.o. Katowice 35,8
137 IGON Sp. z o.o. Zabrze 35,8
138 European Solutions Sp. z o.o. Łaziska Górne 35,7
139 Prace Wodno-Budowlane Sp. z o.o. Przeds. Wielobranżowe Bytom 35,7
140 Sebbin Polska Sp. z o.o. Katowice 35,3
141 DL INVEST GROUP III SPÓŁKA Z O.O. Katowice 35,2
142 Centrum Medyczne S.J. Chorzów 35,1
143 Inwestycje Ekochron Sp. z o.o., S.K. Ogrodzona 35
144 „ARENDA SPÓŁKA JAWNA H.SZ.P.WAŁACH A.R.ZAWADA” Katowice 35
145 Eltrans S.J. Chorzów 35
146 Rurexpol Sp. z o.o. Częstochowa 34,8
147 Profi Credit Polska S.A. Bielsko-Biała 34,7
148 Jagiełło i Smolarek Kancelaria Adwokacka Sp.k. Częstochowa 34,6
149 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Ponięcice 34,5
150 Biuro – Kz Centrum Sp. z o.o. Katowice 34,5
151 Ślązak, Zapiór i Wspólnicy – Kancelaria Adwokatów i Radców Prawnych sp.k. Katowice 34,4
152 MULTIFORM Dariusz Krywult Bielsko-Biała 34,4
153 Ferrum Marketing Sp. z o.o. Katowice 34,3
154 Steel Trans Logistic Sp. z o.o. Katowice 34,2
155 Famur Pemug Sp. z o.o. Katowice 34,2
156 AFS-Pomiary Optyczne Sp. z o.o. Bielsko-Biała 34,1
157 Przedsiębiorstwo Miejskie MZUM. Pl S.A. Dąbrowa Górnicza 34,1
158 Lidman Energetyka Cieplna Sp. z o.o. Dąbrowa Górnicza 33,8
159 SMG Sp. z o.o. Katowice 33,6
160 Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Emeres-Produkt Ryszard Malman, Jan Orzechowski S.J. Sosnowiec 33,6
161 IBC Service Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Ustroń 33,6
162 Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Centrum Lekarskie Alfa S.J. Ryszard Sędziak I Wspólnicy Bielsko-Biała 33,5
163 JKG Finanse Sp. z o.o. Chorzów 33
164 Rewido Sp. z o.o. sp.k. Katowice 33
165 Rodox Sp. z o.o. Tychy 33
166 MT Sp. z o.o. Przeds. Innowacyjno – Wdrożeniowe Bytom 32,9
167 KSP T.Srokosz i Wspólnicy sp.k. Katowice 32,9
168 Teamleaders Sp. z o.o. sp.k. Częstochowa 32,8
169 Kizo Sp. z o.o. S.K. Katowice 32,7
170 Aponte Sp. z o.o. Chorzów 32,6
171 Golec Fabryka Sp. z o.o.-sp.k. Milówka 32,6
172 Borkomet Sp. z o.o. S.K. Szczekociny 32,3
173 Kaya Kamila Żerdzińska Spółka Komandytowa Tychy 32,1
174 Tanquid Polska Sp. z o.o. Radzionków 31,9
175 Kancelariadp Sp. z o.o. Będzin 31,8
176 GREG Firma Prywatna Gliwice 31,7
177 TRABOT Sp. z o.o. Bielsko-Biała 31,7
178 AB-Projekt Invest Sp. z o.o. Tychy 31,7
179 Examobile S.A. Bielsko-Biała 31,6
180 Kopalnia Dolomitu Rek Sp. z o.o. sp.k. Tychy 31,6
181 Firma Reklamowa Emo Neon J. Żurawski, T. Morawiec, M. Krawczyk sp. j. Częstochowa 31,5
182 Sylwester Karwala Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe Karwala Eksport Import Szarlejka 31,4
183 Sartech M. Sarna I P. Jelonek S.J. Jaworzno 31,4
184 Przedsiębiorstwo Handlowo-Spedycyjne Petek Rupik I Tarnówka S. J. Zabrze 31,4
185 Przedsiębiorstwo Produkcyjne ADAMUS Jerzy Adamus, Agata I Rafał Dobija S.J. Meszna 31,2
186 Nextcom Sp. z o.o. S.K. Katowice 31,1
187 Kolsatpol Sp. z o.o. Bielsko-Biała 31,1
188 Biopolonia Sp. z o.o. S.K.A. Częstochowa 30,9
189 VIA4 S.A. Mysłowice 30,9
190 LENTEX S. A. Lubliniec 30,8
191 Emix S.J. Torbus Tychy 30,6
192 Selleo Sp. z o.o. S.K. Bielsko-Biała 30,6
193 AMS X-Trade Sp. z o.o. Rybnik 30,5
194 Zakład Rachunkowości AWE Sp. z o.o. Ruda Śląska 30,4
195 Sils Centre Gliwice Sp. z o.o. Gliwice 30,3
196 Towarzystwo Budownictwa Społecznego Dombud Sp. z o.o. Będzin 30,2
197 MAX Logistic Sp. z o.o. Sp.K. Mikołów 30,2
198 Zakład Mechaniki Jege S.J. Przyszowice 30,2
199 Przedsiębiorstwo Budowlane SIGMA Tadeusz Buczek, Stanisław Rzońca S.J. Mysłowice 30,1
200 BD – 5 S.A. Częstochowa 30,1
201 Insom S.A. Katowice 30
202 Przedsiębiorstwo Usług Wodociągowych HKW Sp. z o.o. Dąbrowa Górnicza 29,7
203 Biuro Gk Group Sp. z o.o. sp.k. Pszczyna 29,7
204 Grupa Drogopol Sp. z o.o. Katowice 29,7
205 ENEL-PC sp. z o.o. Przyszowice 29,5
206 Wytwórnia Naturalnych Wód Mineralnych USTRONIANKA Michał Bożek Ustroń 29,4
207 A3 Producent Flag M. Szymura, M. Szymura S.J. Gliwice 29,4
208 Accen Fall Arrest Sp. z o.o. Będzin 29,4
209 Nordenlind Sp. z o.o. Katowice 29,4
210 GALIA S.A. Dąbrowa Górnicza 29,3
211 Agata 5 Sp. z o.o. Katowice 29,2
212 Plakat XL Sp. z o.o. sp.k. Katowice 29,2
213 Centrum Handlowe Stara Kablownia Sp. z o.o. Czechowice-Dziedzice 29,1
214 Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach Katowice 29
215 Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjno-Sanitarnych Pro-Gas Sp. z o.o. Częstochowa 28,9
216 Trakt Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Katowice 28,8
217 Zakład Elektronicznej Techniki Obliczeniowej Sp. z o.o. Katowice 28,7
218 Agropak sp. j. Brzezińki i Wspólnicy Jaworzno 28,6
219 Steba Sp. z o.o. Bielsko-Biała 28,3
220 Sigma Group DK Sp. z o.o. S.K. Katowice 28,1
221 CARBONEX Sp. z o.o. Siemianowice Śląskie 28,1
222 CTL MACZKI BÓR S.A. Sosnowiec 28,1
223 Katowickie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. Katowice 28,1
224 JAGARO G. J. A. R. Kocot S.J. Ożarowice 27,8
225 Biuro Projektowo-Wykonawcze PW 2 Sp. z o.o. Tychy 27,8
226 ARTIFEX MUNDI S.A. Zabrze 27,8
227 Farex Sp. z o.o. Mnich 27,8
228 United Process Controls Sp. z o.o. Sosnowiec 27,7
229 Galanteria Modelarska I Odlewnicza Noram Sp. z o.o. S.K. Tarnowskie Góry 27,4
230 Dorbud – Instal Dorota Różycka,Robert Różycki sp.j. Tychy 27,4
231 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Amandowie Amandów 27,4
232 Przedsiębiorstwo Wielobranżowe SEMAKO Sp. z o.o. Łany Wielkie 27,3
233 Cez Chorzów S.A. Chorzów 27,3
234 AP Geotechnika Sp. z o.o. S.K. Studzienice 27
235 Usługi Informatyczne Szansa Sp. z o.o. Bielsko-Biała 26,9
236 Zakład Detali Medycznych Demed Sp. z o.o. Mikołów 26,8
237 Techniki Lakiernicze Sołtysiak S.J. Bieruń 26,8
238 Diagnostyka Sp. z o. o. S. K. Częstochowa Częstochowa 26,8
239 PPHU ATUT Sp. z o.o. Katowice 26,7
240 Zakład Produkcji Ciepła Żory Sp. z o.o. Żory 26,5
241 GPP Business Park S.A. Katowice 26,5
242 Odlewnia Żeliwa Simiński-Ordon Sp. z o.o. S.K. Zawodzie 26,3
243 Naar Technik Polska Sp. z o.o. S.K. Sosnowiec 26,3
244 Cedar-Pol Sp. z o.o. Częstochowa 26,2
245 System Sp. z o.o. Pszczyna 26,2
246 Advertise Group Sp. z o.o. Sp.K. Gliwice 26,2
247 LWW Sp. z o.o. Bielsko-Biała 26,1
248 Działki Na Śląsku Sp. z o.o. Katowice 26,1
249 Azot Biznes Park Sp. z o.o. Jaworzno 25,9
250 FALKON G.SOKÓŁ I S-KA – S.J. Sosnowiec 25,9
251 Maco Polska Sp. z o.o. Gliwice 25,9
252 Rafbol BRW S.J. Żernica 25,9
253 Alerabat.Com Sp. z o.o. Katowice 25,9
254 Test Systemy Uszczelniające J.,W. Okularczyk M.,M. Stępień S.J. Częstochowa 25,8
255 Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego Trojan Sp. z o.o. Zabrze 25,8
256 Zakład Produkcyjny Aparatury Elektrycznej Sp. z o.o. Siemianowice Śląskie 25,7
257 KLIMA – BYTOM S.J. Jarosław Szczerba Rafał Szczerba Bytom 25,7
258 PUH SZUPEX Dystrybucja Farmaceutyczna Jan Szupina, Piotr Szupina S.J. Żywiec 25,7
259 Capek Sp. z o.o. Skrzyszów 25,6
260 Toxlab Sp. z o.o. Katowice 25,6
261 Elrow Sp. z o.o. Rybnik 25,5
262 ADANEX Sp. z o.o. Radlin 25,5
263 Proerg Sp. z o.o. S.K. Chorzów 25,2
264 Liberex Sp. z o.o. Katowice 25,2
265 Auto Silesia Sp. z o.o. Katowice 25,2
266 KOPALNIA SUROWCÓW SKALNYCH WISŁA S.A. Wisła 25,1
267 Lubos Sp. z o.o. Bytom 25,1
268 Promanus Group Sp. z o.o. Mysłowice 25,1
269 Broker Mieszkalnictwa I Klienta Korporacyjnego BMIKK Sp. z o.o. Katowice 24,9
270 PPH LIMAK Wojciech Mrocheń Częstochowa 24,8
271 Oleś System Sp.J. Dąbrowa Górnicza 24,8
272 Inwestycje Katowice Sp. z o.o. S.K.A. Katowice 24,6
273 MPL Technology Katowice Sp. z o.o. Katowice 24,6
274 TELVIS Przedsiębiorstwo Usługowo-Produkcyjne Sp. z o.o. Katowice 24,5
275 Simtec Sp. z o.o. Katowice 24,5
276 Polmag Sp. z o.o. PPH Katowice 24,4
277 L&E Sp. z o.o. Czechowice-Dziedzice 24,3
278 Papiorek Sp. z o.o. Wytwórnia Konstrukcji Kompozytowych Jasienica 24,2
279 Begerman Sp. z o.o. Katowice 24,1
280 Nefrolux Lucjan Sobieraj,Wojciech Kamiński S.J. Siemianowice Śląskie 23,9
281 INDOS S.A. Chorzów 23,9
282 Mikumi Sp. z o.o. S.K.A. Zarzecze 23,8
283 Dl Invest Group Pm S.A. Katowice 23,8
284 Cukiernia Bajka Baszczyńska i Baszczyński S.J. Górki Wielkie 23,8
285 Paradox-Pa Sp. z o.o. S.K. Tychy 23,7
286 Leon Witas S.J. Będzin 23,7
287 Connecto Sp. z o.o. S.K. Sosnowiec 23,7
288 Eltel Katowice Sp. z o.o. Katowice 23,7
289 Ruger Sp. z o.o. Katowice 23,6
290 Sest – Luve – Polska Sp. z o.o. Gliwice 23,6
291 Horyzont S. J. Arkadiusz Burdzik Tychy 23,6
292 Gmin – Med Sp. z o.o. Dobieszowice 23,5
293 Slavi Sp. z o.o. S.K. Lędziny 23,5
294 EKOWENT Sp.J. M. Płaczek, R. Dziech Bielsko-Biała 23,5
295 Veloce Sp. z o.o. Katowice 23,4
296 INSTAL Sp. z o.o. Świętochłowice 23,3
297 Polon Sp. z o.o. Katowice 23,3
298 Murowany Sp. z o.o. S.K. Katowice 23,3
299 Śląsko – Dąbrowska Spółka Mieszkaniowa Sp. z o.o. Katowice 23,3
300 ZIAD BIELSKO – BIAŁA S.A. Bielsko-Biała 23,2
301 Niepubliczny Specjalistyczny Zakład Opieki Zdrowotnej Gabinet Usług Medycznych Trauma-Dent Andrzej Partyka S.K. Pszczyna 23,2
302 M-LOGISTIC Sp. z o.o. Tychy 23,1
303 Energo – Invent Sp. z o.o. Olsztyn 23
304 AOW FAKTORING S.A. Częstochowa 23
305 Bramster Sp. z o.o. sp.k. Nakło Śląskie 23
306 FP Instruments Sp. z o.o. Gliwice 22,9
307 SOLAR PARK NEW ENERGY Sp. z o.o. Mikołów 22,8
308 Embarius Sp. z o.o. Katowice 22,7
309 Test Cargo International Sp. z o.o. Gliwice 22,6
310 ASPLANT – Skotniccy S.J. Jaworzno 22,6
311 Centrum Sp. z o.o. Bielsko-Biała 22,5
312 EU-Logistik Polska Sp. z o.o. Gliwice 22,4
313 Xconsulter Sp. z o.o. Pszczyna 22,3
314 Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Quattro Grabara Janik S.J. Panki 22,3
315 Silbo Sp. z o.o. Żory 22,3
316 Radiatym Sp. z o.o. Gliwice 22,3
317 CLEANPIPE POLSKA Sp. z o.o. Wyry 22,2
318 KM & BM Sp. z o.o. Pszczyna 22,2
319 Brembo Poland Sp. z o.o. Dąbrowa Górnicza 22,1
320 METAL-MARKET G. KUPCZYŃSKA J. CYCOŃ S.J. Sosnowiec 22
321 Spiditrans Sp. z o.o. Janowice 22
322 Polskie Biuro Podróży Primapol Sp. z o.o. Bielsko-Biała 21,8
323 Wega-Mikołów Sp. z o.o. S.K. Mikołów 21,8
324 Likpol Sp. z o.o. Bytom 21,8
325 M-Team Sp. z o.o. S.K. Katowice 21,6
326 Euromax Sp. z o.o. Ruda Śląska 21,6
327 Constans Sp. z o.o. Katowice 21,6
328 TPL Sp. z o.o. sp.k. Częstochowa 21,6
329 Eprus Sp. z o.o. S.K. Bielsko-Biała 21,6
330 Gemini MS Sp. z o.o. S.K. Siemianowice Śląskie 21,5
331 Thyssenkrupp Materials Trading Poland Sp. z o.o. Katowice 21,5
332 Ocrk Polska Sp. z o.o. Bielsko-Biała 21,4
333 Produkcja Elementów Złącznych CONNECTOR S.J. Marek Kociok, Wojciech Konieczko Bytom 21,4
334 Macro Molds Polska Sp. z o.o. Tychy 21,4
335 K & G Sp. z o.o. Siemianowice Śląskie 21,3
336 Ejot Polska Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Ciasna 21,3
337 Trois Sp. z o.o. PPH Katowice 21,3
338 ATAL S.A. Cieszyn 21,3
339 Zakład Produkcyjno Usługowo Handlowy Gacmet Pelagia Gacka, Gizela Gacka S.J. Miedary 21,3
340 Forcash Sp. z o.o. Katowice 21,2
341 SLV-GSI Polska Sp. z o.o. Zabrze 21,2
342 Wapps Sp.J. Piekacz, Wilk Chorzów 21,2
343 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe Zlem Sp. z o.o. Jastrzębie-Zdrój 21,1
344 Pimont Sp. z o.o. Blachownia 21,1
345 Kiepurex S.J. A. ,P., P. Kiepurowie Wapiennik 21,1
346 Intex Sp. z o.o. Gliwice 21,1
347 Cnp Centrum Nakładania Powłok Leszek Rak Myszków 21,1
348 Polonia Logistyka Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Myszków 21
349 CZAH S.A. PW Katowice 21
350 Promus Nieruchomości Gliniecki S.K. Ruda Śląska 21
351 NGK Ceramics Polska Sp. z o.o. Gliwice 20,9
352 Silesian Pharma Sp. z o.o. Katowice 20,9
353 Zakład Mięsny Poliwczak sp. j. Mysłowice 20,8
354 Timago International Group Sp. z o.o. i Spółka – Sp. Komandytowa Bielsko-Biała 20,8
355 MS Trademarks Sp. z o.o. Bielsko-Biała 20,8
356 ROWIS SYSTEM Sp.J. M.Siemiński i St.Wilk Będzin 20,7
357 Getio IP Sp. z o.o. Katowice 20,7
358 DMT Sp. z o.o. Progress S.K. Katowice 20,6
359 J.B.R. Rogowiec S.J. Bielsko-Biała 20,6
360 Myla T. Terra Firenze Sp. z o.o. Dąbrowa Górnicza 20,5
361 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe Fol-Pak Krystian Grabka, Stanisław Olesiak sp.j. Mysłowice 20,4
362 4Workers Przemysław Sztuczkowski Poraj 20,4
363 Dehak Sp. z o.o. sp.k. Katowice 20,3
364 Flontex.Eu Sp. z o.o. S.K. Bytom 20,3
365 PPUH GAL Sp. z o.o. S.K. Bielsko-Biała 20,2
366 Browar Zamkowy Sp. z o.o. Racibórz 20,2
367 Gasso Polska Sp. z o.o. S.K. Wilamowice 20,2
368 MB – EKO S.A. Sosnowiec 20,1
369 DLD Sp. z o.o. Jaworzno 20,1
370 Uniflora Sp. z o.o. Częstochowa 20,1
371 NSZOZ Diagnost – Med Sp. z o.o. Żywiec 20,1
372 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe Wod-Eko Sp. z o.o. Sosnowiec 20,1
373 Klinica 2000 K. Mróz sp.j. Katowice 19,9
374 CFT Polska Sp. z o.o. Tychy 19,9
375 Wala Sp. z o.o. Wilkowice 19,9
376 PPH TEMAR Sp. z o.o. S.K. Katowice 19,9
377 ZAZ – EN Sp. z o.o. Siemianowice Śląskie 19,9
378 Gminna Spółdzielnia Samopomoc Chłopska Sławków Sławków 19,9
379 XDEEP Sp. z o.o. Sp.K. Góra 19,8
380 Medikatha Sp. z o.o. Katowice 19,7
381 ALUPOL Packaging S.A. Tychy 19,6
382 Przedsiębiorstwo Przewozu Towarów Powszechnej Komunikacji Samochodowej S.A. Katowice 19,6
383 Noblelink Sp. z o.o. S.K. Tychy 19,6
384 Profil-Met S.J. Jasiński, Leiter Ruda Śląska 19,5
385 MCD ELECTRONICS Sp. z o.o. Żywiec 19,5
386 PPUH Euromal Sp. z o.o. Węgierska Górka 19,5
387 TRANS – EXPERT Czaicki i Czaicki S.J. Jaworzno 19,4
388 Laboratorium Techniki Budowlanej Sp. z o.o. Dąbrowa Górnicza 19,4
389 Techniflex Sp. z o.o. Ruda Śląska 19,4
390 EL – ZAK Sp. z o.o. Sp.K. Bieruń 19,4
391 Big Car J. i W. Krawczyk Sp. J. Zabrze 19,4
392 Rolniczy Kombinat Spółdzielczy w Goleszowie Goleszów 19,4
393 Shadok Av Sp. z o.o. sp.k. Zabrze 19,4
394 Biproen Sp. z o.o. Siemianowice Śląskie 19,4
395 Farmateka Sp. z o.o. Katowice 19,3
396 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe Larion LTD Sp. z o.o. Katowice 19,3
397 Statima S.A. Katowice 19,2
398 Corsair Sp. z o.o. Katowice 19,1
399 EKO – MAK Makarony Babuni Rudniki 19,1
400 Przedsiębiorstwo Usługowo-Produkcyjne Rol-Bud S.J. Pastor Kazimierz Kobielice 19
401 Stalem Sp. z o.o. S.K. Sosnowiec 19
402 Tensit Sp. z o.o. Mikołów 18,9
403 Diamentpol S.J G.Kowalczyk, J. Pijewski Katowice 18,9
404 Firma DAX S.J. Katowice 18,9
405 Wojciech Wójcik Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Zof – Stal Tychy 18,8
406 F-Net Sp. z o.o. Pszczyna 18,8
407 Clyde Bergemann Polska sp. z o.o. Tychy 18,8
408 ENERGO-COMPLEX Sp. z o.o. Piekary Śląskie 18,8
409 Nowodworski sp. j. Częstochowa 18,8
410 SKG S.A. Bielsko-Biała 18,8
411 Scaserv Sp. z o.o. Chorzów 18,8
412 Kamsoft S.A. Katowice 18,7
413 Murapol & M Investment Sp. z o.o. Bielsko-Biała 18,7
414 PPHU MACHBUD S.J. Tadeusz Machalski, Anna Kowalska Częstochowa 18,6
415 Przeds. Budownictwa, Modernizacji i Handlu Dekadex Sp. z o.o. Dąbrowa Górnicza 18,6
416 AMUN Sp. z o.o. Wydawnictwo Artystów Malujących Ustami i Nogami Racibórz 18,6
417 La Marru Polska Sp. z o.o. Mikołów 18,6
418 KŁOS Sp. z o.o. S.K. Zabrze 18,6
419 Firma Kasperczyk sp.j. Będzin 18,6
420 BUMET Henryk Bugaj Sp.J. Kłobuck 18,5
421 GMT Sp. z o.o. Mysłowice 18,5
422 The Software House Sp. z o.o. Gliwice 18,4
423 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe Art-Hen sp.j. H i A Zdrzałek Racibórz 18,4
424 Przedsiębiorstwo Produkcyjno- Usługowo- Handlowe Elektromont Leszek Gorol S. J. Woźniki 18,4
425 Śląska Grupa Inwestycyjna Sp. z o.o. Katowice 18,4
426 Bombardier Transportation (ZWUS) Polska Sp. z o.o. Katowice 18,3
427 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna W Zbrosławicach Zbrosławice 18,3
428 Hutnicze Przedsiebiorstwo Remontowe w Świętochłowicach Sp. z o.o. Bytom 18,2
429 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe STOLLIDO Lidia i Stanisław Kulejewscy S.J. Cyganka 18,2
430 AUTO-FORM Sp. z o.o. i Wspólnik S.K. Sosnowiec 18,2
431 MAAG Polska Sp. z o.o. S.K. Zabrze 18,2
432 Rollico Rolling Components Sp. z o.o. sp.k. Lubliniec 18,1
433 J.J.A. PROGRESS Andrzej Wolski S.J. Bielsko-Biała 18,1
434 S.A.C.Gwarant Sp. z o.o. Mikołów 18,1
435 Millenium Inwestycje Sp. z o.o. Katowice 18,1
436 Maro S.J. Firma Produkcyjno Handlowa Bąków 18
437 Pancerpol Galewski,Trzopek S.J. Dąbrowa Górnicza 18
438 Nasze Lokum Sp. z o.o. Katowice 18
439 Stego Polska Sp. z o.o. Sosnowiec 18
440 AWD Interior S.J. B. Rajewska i S-Ka Bielsko-Biała 18
441 Taxus Arbor Sp. z o.o. S.K. Tychy 17,9
442 Elektromonter – Jaworzno Sp. z o.o. Jaworzno 17,9
443 Improdex Sp. z o.o. S.K. Czechowice-Dziedzice 17,9
444 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe Atest Krupnik sp.j. Bytom 17,9
445 Stokson S.J. Henryk Stokłosa i Wspólnicy Chorzów 17,8
446 PPH Terlecki S.J. Częstochowa 17,8
447 Energocenter Sp. z o.o. Katowice 17,8
448 Hydro-Rem Sp. z o.o. sp.k. Szczejkowice 17,8
449 MILO-SPORT M.i E. Kwaśniewscy S.J. Dąbrowa Górnicza 17,7
450 Altrend Investment Sp. z o.o. Katowice 17,7
451 EKO-PROFIL Sp. z o.o. S.K. Katowice 17,7
452 Powergate Sp. z o.o. Tarnowskie Góry 17,7
453 Cooper Standard Polska Sp. z o.o. Bielsko-Biała 17,6
454 Mostostal Zabrze Biprohut S.A. Gliwice 17,6
455 Arcelormittal Service Group Sp. z o.o. Dąbrowa Górnicza 17,6
456 NOVATECH POLSKA Sp. z o.o. Orzesze 17,6
457 Control Project Sp. z o.o. S.K. Katowice 17,5
458 Firma Handlowa Mueller-Janoszka, Alfred Mueller, Krzysztof Janoszka S.J. Zbrosławice 17,5
459 Grupa Doradcza Sp. z o.o. sp.k. Katowice 17,5
460 Inter-Plast Z. Bodziachowska Kluza S.J. Częstochowa 17,5
461 EURO SKLEP S.A. Bielsko-Biała 17,5
462 Farmar Kozak S.J. Bielsko-Biała 17,4
463 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowe FAWENT-SERVICE Sp. z o. o. Chełm Śląski 17,4
464 Westerberg Sp. z o.o. Jaworzno 17,4
465 Librus Sp. z o.o. sp.k. Katowice 17,4
466 Muzeum Śląskie Katowice 17,4
467 Energo – Eko – System Sp. z o.o. Katowice 17,3
468 Akademia Czystości Plus Sp. z o.o. Tychy 17,3
469 Eloros Sp. z o.o. Chorzów 17,3
470 Wiko Klebetechnik Sp. z o.o. Częstochowa 17,3
471 Pralnia Rud-Wir Sp. z o.o. Chorzów 17,3
472 Przedsiębiorstwo Budowlano- Usługowe Bud-Las Sp. z o.o. Katowice 17,3
473 Spekom Sp. z o.o. Katowice 17,3
474 3S S.A. Katowice 17,3
475 TECH – TRADING Sp. z o.o. Chorzów 17,3
476 Profitcard Sp. z o.o. Cieszyn 17,2
477 Wikan Kanert S.J. Katowice 17,1
478 Merkator S.j. Gliwice 17,1
479 Galena Sp. z o.o. Gliwice 17,1
480 Arsmed Sp. z o.o. Pszczyna 17
481 PPH TEKLA KRZYSZTOF TEKLA Strumień 17
482 Storm Gray Unit Sp. z o.o. Chorzów 17
483 Rosinski Packaging Sp. z o.o. Bielsko-Biała 16,9
484 Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Sprint Florian Jagodziński, Dariusz Tietz S.J. Jastrzębie-Zdrój 16,9
485 Pollda Sp. z o.o. Zabrze 16,9
486 Laboratoria Badań Batory Sp. z o.o. Chorzów 16,9
487 ELTRON – KABEL SPÓŁKA JAWNA KRZYSZTOF RUTKOWSKI, TADEUSZ RUTKOWSKI Jaworzno 16,9
488 Elgum Automotive Sp. z o.o. S.K. Sosnowiec 16,9
489 Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowo Usługowe Inter Agra S.C. Grzegorz Stefanowicz, Marcin Stefanowicz Zbrosławice 16,8
490 Pawar Sp. z o.o. sp.k. Rybnik 16,8
491 Atrium sp.j. M.T. Piechowicz Siemianowice Śląskie 16,8
492 Chaps Sp. z o.o. Katowice 16,7
493 WIGROPOL Sp. z o.o. Siemianowice Śląskie 16,7
494 Eko Export S.A. Bielsko-Biała 16,7
495 Provita Sp. z o.o. Katowice 16,7
496 Kancelaria Ubezpieczeniowa A.Śliwa Spółka Komandytowa Zabrze 16,7
497 Itd24 Sp. z o.o. Chorzów 16,7
498 Z&Z MOTOART Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Marian Zdziebło & Krzysztof Zawodniak Sp.J. Sosnowiec 16,6
499 DAGMA Sp. z o.o. Katowice 16,6
500 Weilandt Elektronik sp. z o.o. Tarnowskie Góry 16,6
501 Life Hotel Flora sp. z o.o. Tychy 16,6
502 Ligra Sp. z o.o. Rybnik 16,6
503 DL Invest Group Sp. z o.o. Katowice 16,6
504 Meiko Trans Polska Sp. z o.o. Gliwice 16,6
505 Pamacolor Sp. z o.o. S.K. Katowice 16,6
506 Przedsiębiorstwo Produkcyjno Usługowo Handlowe SIGMA-LI S.J. Wiejacha Goleszów 16,6
507 Guardian Częstochowa Sp. z o.o. Częstochowa 16,5
508 Zakład Usługowo-Produkcyjny Metal sp.j. Józef Kciuk Myszków 16,5
509 POHL & POHL Sp. z o.o. Racibórz 16,5
510 Cortina Poland Sp. z o.o. S.K. Katowice 16,5
511 Usługi Medyczne Zdrowie Sp. z o.o. Chorzów 16,5
512 Scaleable Solutions Sp. z o.o. Katowice 16,5
513 Familia – Med Sp. z o.o. NZOZ Przychodnia Rejonowa Bieruń 16,5
514 2M Invest Sp. z o.o. Katowice 16,5
515 Novotechnology Sp. z o.o. S.K. Sosnowiec 16,4
516 Linea-Trans Sp. z o.o. Cieszyn 16,4
517 Alfa Poland Sp. z o.o. Bielsko-Biała 16,4
518 Dpm Industry Sp. z o.o. Gasenergy sp.k. Bytom 16,4
519 Agape Finanse Sp. z o.o. Jaworze 16,4
520 Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. Bielsko-Biała 16,4
521 Apator Mining Sp. z o.o. Katowice 16,3
522 PHUT Martin Sp. z o.o. Mysłowice 16,3
523 Technical Service sp. z o.o. Dąbrowa Górnicza 16,3
524 Pol – Eko – Aparatura S.J. Wodzisław Śląski 16,3
525 Szymmar Sp. z o.o. Tarnowskie Góry 16,3
526 ZJ – Invest Sp. z o.o. Cieszyn 16,2
527 Skyrise Sp. z o.o. Katowice 16,2
528 Weltor Sp. z o.o. Mikołów 16,2
529 Samodzielna Pracownia Diagnostyki Obrazowej Tomograf Sp. z o.o. Tychy 16,1
530 Renoplast Sp. z o.o. Żywiec 16,1
531 Kor – Projekt Silesia Sp. z o.o. Bytom 16,1
532 GEO GLOBE POLSKA Sp. z o.o. S.K Mikołów 16
533 Grund i Synowie Sp. z o.o. S.K. Katowice 16
534 BTC Czapka S.J. Skoczów 16
535 Verder Polska Sp. z o.o. Katowice 16
536 Przedsiębiorstwo Mięsne Hanna I Tomasz Wilczek S.J. Cieszyn 16
537 Getio Sp. z o.o. Katowice 15,9
538 Cait Sp. z o.o. Mysłowice 15,9
539 Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowo-Produkcyjne Stal-Bud Syta i Wspólnicy sp.j. Skoczów 15,9
540 Zakłady Chemiczne ORGANIKA-AZOT S.A. Jaworzno 15,9
541 Zakład Przetwórstwa Mięsnego Jan Bielesz Sp. z o.o. Goleszów 15,9
542 Eco – Team Sp. z o.o. S.K. Częstochowa 15,9
543 EUROMED – POZ Sp. z o.o. Mysłowice 15,8
544 KLINGSPOR Sp. z o.o. Bielsko-Biała 15,8
545 Inter – Kas Sp. z o.o. Chorzów 15,7
546 A.S. Group Sp. z o.o. Tychy 15,7
547 Danish Farming Consultants Sp. z o.o. Gliwice 15,7
548 MOKATE Sp. z o.o. Żory 15,7
549 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Promień w Ogrodzonej Ogrodzona 15,6
550 Trans-Truck-Serwis Drob S.J. Tychy 15,6
551 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe Hemar Henryka i Marek Musialik Sp. J. Wola Hankowska 15,6
552 Bozzetto Polska Sp. z o.o. Zabrze 15,6
553 Pulverit Polska Sp. z o.o. Tychy 15,6
554 B & B Kadry i Płace Sp. z o.o. Tychy 15,6
555 Altra M. Jamrozik, K. Kościuk, J. Urbańczyk sp.j. Katowice 15,5
556 Centrum Medyczne Tommed Sp. z o.o. Prof-Med S.K. Katowice 15,5
557 Hydro – Service S.J. Przedsiebiorstwo Instalacji Sanitarnych Wojkowice 15,5
558 Firma Produkcyjno-Handlowa M&A Mateusz Michnik, Adam Michnik S.J. Kończyce Wielkie 15,5
559 Gyncentrum Clinic Sp. z o.o. Katowice 15,4
560 NOVICHEM Sp. z o.o. Chorzów 15,4
561 Astar Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Bielsko-Biała 15,4
562 Przedsiębiorstwo Usług Budowlano-Montażowych Budomont Sp. z o.o. Bielsko-Biała 15,4
563 EHN S.A. Jankowice 15,4
564 ING Usługi Dla Biznesu S.A. Katowice 15,4
565 Glass-Service Sp. z o.o. S.K. Tychy 15,4
566 ALFA PLUS S.A. Bielsko-Biała 15,3
567 Waps-Kart Sp. z o.o. sp.k. Bytom 15,3
568 ARTINSTAL Przedsiębiorstwo Inżynieryjne Sp. z o.o. S.K. Pogórze 15,3
569 Polkad Transport&Forwarding Sp. z o.o. sp.k. Katowice 15,2
570 Turbolab-Diagnostyka Turbin Sp. z o.o. Katowice 15,2
571 Galfa OT Polska Sp. z o.o. Kaniów 15,2
572 Nicromet Sp. z o.o. Bestwinka 15,2
573 Fox Fittings Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Wilamowice 15,2
574 Emt-Systems Sp. z o.o. Gliwice 15,2
575 Zakład Usług Budowlano-Montażowych Budomont Mgr Anna Lotko-Habdas Mgr Danuta Lotko Sp.J. Bielsko-Biała 15,1
576 Carbospec M. Jaśniok S.J. Mikołów 15,1
577 ITIB Poland Sp. z o.o. Międzyrzecze Górne 15,1
578 NORFI POLSKA Sp. z o.o. Sosnowiec 15,1
579 Roh Sp. z o.o. Katowice 15,1
580 Komers – Mag S.J. PHU Międzyrzecze Dolne 15,1
581 Trytyt Sp. z o.o. Bielsko-Biała 15,1
582 Mega Sport A.K. Strykowski sp.j. Bielsko-Biała 15
583 PGNIG TERMIKA Energetyka Przemysłowa S.A. Jastrzębie-Zdrój 15
584 Centrale Laboratorium Pomiarowo – Badawcze Sp. z o.o. Jastrzębie-Zdrój 15
585 Zakład Usługowo-Handlowy ZMIROB Rolnik, Ząbek S.J. Tychy 15
586 Akbud Sp. z o.o. Katowice 15
587 FIS – SST Sp. z o.o. Gliwice 14,9
588 MTM CEE Sp. z o.o. S.K. Wola 14,9
589 Śląskie Sieci Bezprzewodowe Sp. z o.o. Katowice 14,9
590 Familia-Med Sp. z o.o. Mysłowice 14,9
591 Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowo Usługowe CORA Adam Sikora Piekary Śląskie 14,8
592 Ineks Tg Sp. z o.o. Dąbrowa Górnicza 14,8
593 Cofinco-Poland Sp. z o.o. Katowice 14,8
594 Regulus-System Wójcik sp. j. Bielsko-Biała 14,7
595 HYDRO-INSTAL Zakład Instalacji Sanitarnych Homa – Homa S.J. Mazańcowice 14,7
596 OPW FTG Polska S.J. Korczyk, Sulimierski Wilamowice 14,7
597 Imago Public Relations Sp. z o.o. Katowice 14,7
598 Fortum Silesia S.A. Zabrze 14,6
599 Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. Piekary Śląskie 14,6
600 QL Controls Sp. z o.o., Sp.K. Kobielice 14,6
601 ŻYWIEC – ZDRÓJ S.A. Cięcina 14,6
602 Fabryka Plastików Gliwice Sp. z o.o. Gliwice 14,5
603 TRANSPOLAND Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Spedycyjno – Transportowe Skoczów 14,5
604 Folmet Ebjkp Darmas sp.j. Sosnowiec 14,5
605 Apiss – Invest Sp. z o.o. Katowice 14,5
606 Wampol Sp. z o.o. sp.k. Mysłowice 14,5
607 Tex Line Sp. z o.o. Bielsko-Biała 14,5
608 PL Modulo Sp. z o.o. Mikołów 14,5
609 Dymek Sp. z o.o. S.K. Ogrodzieniec 14,4
610 Zakład Remontowo-Budowlany Wiaduk Wojdyła-Kolanko Sp.J. Dąbrowa Górnicza 14,4
611 Przeds. Ocen i Inżynierii Środowiska Sozoprojekt Sp. z o.o. Katowice 14,4
612 Arcelormittal Commercial Long Polska Sp. z o.o. Dąbrowa Górnicza 14,3
613 Pw Pasek sp.j. Będzin 14,3
614 Zakład Remontowo Budowlano Instalatorski Budo-Max S.J. Radosław Marks, Piotr Marks Częstochowa 14,3
615 Bodeko Hotele Sp. z o.o. Wisła 14,3
616 Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowo Usługowe Metpol Wieczorek Sp. J. Wilcza 14,3
617 J.P.Cover Sp. z o.o. Kaczyce 14,3
618 Graw Sp. z o.o. Pprzeds. Usługowo – Techniczne Gliwice 14,3
619 Sundoor Sp. z o.o. S.K. Chorzów 14,2
620 CHIMIMECA POLSKA Sp. z o.o. Tarnowskie Góry 14,2
621 Firma Handlowa MASZ Dariusz Malinowski Gliwice 14,2
622 TJT Żak i Spółka. S.J. Bielsko-Biała 14,2
623 Juwena Sp. z o.o. S.K. Bielsko-Biała 14,2
624 Ślusarstwo Józef Niemiec Sp. z o.o. S.K. Goleszów 14,2
625 PK Invest Technical Services Sp. z o.o. Mysłowice 14,2
626 Katowicka Infrastruktura Wodociągowo – Kanalizacyjna Sp. z o.o. Katowice 14,2
627 JP Broker Sp. z o.o. Katowice 14,2
628 Tonsmeier Recykling Szkła Sp. z o.o. Ruda Śląska 14,1
629 Inis Sp. z o.o. Rybnik 14,1
630 International Technology & Transfer GmbH Sp. z o.o. Rudno 14,1
631 Jawo Sp. z o.o. Częstochowa 14,1
632 KLS Księżopolski Laszczyk sp.j. Bytom 14,1
633 Alas Utex Sp. z o.o. Tworków 14,1
634 Zok – Tech Sp. z o.o. Jastrzębie-Zdrój 14,1
635 Retos Transport Lampel Czapka S.J. Skoczów 14
636 Mid Ocean Brands Polska Sp. z o.o. Ruda Śląska 14
637 Śląskie Centrum Usług Wspólnych Sp. z o.o. Katowice 14
638 Autotest Sp. z o.o. Żywiec 14
639 CS Poland Centrum-Sport Sp. z o.o. Brenna 14
640 Harsco Metals Polska Sp. z o.o. Warszawa 14
641 EUROBOLT S.J. B. Brenskott R. Brylska Bielsko-Biała 14
642 Kolej Linowa Czantoria Sp. z o.o. Ustroń 13,9
643 Lz Apolinary Lazar, Marcin Lazar Sp.J. Zendek 13,9
644 KONTAKT SIMON S. A. Czechowice-Dziedzice 13,9
645 Bielbet Sp. z o.o. S.K. Czechowice-Dziedzice 13,9
646 Max-Polska Sp. z o.o. Ustroń 13,9
647 Towarzystwo Św. Pawła – Edycja Św. Pawła Częstochowa 13,9
648 International House Integra Bielsko Sp. z o.o. Bielsko-Biała 13,9
649 WT Resources Sp. z o.o. Tychy 13,8
650 Grupa Ekoprojekt Sp. z o.o. Bielsko-Biała 13,8
651 MDM NT Sp. z o.o. Bielsko-Biała 13,8
652 Almi Polska Sp. z o.o. Tychy 13,8
653 Biuro Projektów i Realizacji Inwestycji Separator Sp. z o.o. Katowice 13,8
654 Forwent Sp. z o.o. Gliwice 13,8
655 Ośrodek Szkolenia Systematycznego Sp. z o.o. Katowice 13,8
656 POZYTON Sp. z o.o. Zakład Elektronicznych Urządzeń Pomiarowych Częstochowa 13,8
657 Kraj Sp. z o.o. Katowice 13,7
658 Armp Investment Sp. z o.o. Katowice 13,7
659 Energoobsługa Kądziela, Kulpa sp. j. Pszczyna 13,7
660 Nettervibration Polska sp. z o.o. Katowice 13,7
661 Bodycote Polska Sp. z o.o. Częstochowa 13,7
662 Dom – Serwis Sp. z o.o. Jaworzno 13,7
663 Promus Sp. z o.o. sp.k. Katowice 13,7
664 Nga Hr Sp. z o.o. Katowice 13,7
665 Fenice Poland Sp. z o.o. Bielsko-Biała 13,6
666 Firma Projektowo-Budowlana Stokłosa Sp. z o.o. S.K. Bytom 13,6
667 Biuro Handlowe PER-MED Ryszard, Jarosław i Przemysław Ziora Sp.J. Skoczów 13,6
668 TOYO SEAL POLAND Sp. z o.o. Tychy 13,6
669 Karen Dariusz Czerniak S.J. Racibórz 13,6
670 PROSPERPLAST 1 Sp. z o.o. Rybarzowice 13,6
671 Zakład Mechaniki Przemysłowej Zamep Sp. z o.o. Gliwice 13,6
672 Aesseal Polska Sp. z o.o. Mazańcowice 13,6
673 Przedsiębiorstwo Usług Technicznych Wagner-Service P.S.W. Wilczek sp.j. Świętochłowice 13,6
674 Amocarat S.A. Czaniec 13,5
675 Spółdzielczy Zakład Zabawkarski Uniwersum Częstochowa 13,5
676 Inter Deventer Sp. z o.o. Sosnowiec 13,5
677 GTB Metropolis Sp. z o.o. Katowice 13,5
678 Luxpol Sp. z o.o. Zawiercie 13,5
679 USTRONIANKA Sp. z o.o. Ustroń 13,5
680 Ameplus Sp. z o.o. Gliwice 13,4
681 Firma Produkcyjno Handlowa Mikea II Krzysztof Mikosza Dominik Mikosza S.J. Tychy 13,4
682 Firma Handlowo Usługowo Produkcyjna Patucha i Jagiełło sp. j. Jaworzno 13,4
683 Bm Aqua Sp. z o.o. sp.k. Będzin 13,4
684 Przychodnia Troclik Sp. z o.o. Bielsko-Biała 13,4
685 Crux Sp.J. D. Zając, P. Wolny Katowice 13,4
686 Prologic Sp. z o.o. Chorzów 13,4
687 Eko-System Bis Sp. z o.o. S.K. Konopiska 13,4
688 Global Sp. z o.o. Szczyrk 13,4
689 Banninger – Formtechnik Sp. z o.o. Częstochowa 13,3
690 Twig S.J. Mikołów 13,3
691 PHU Beskid Plus Roman Tyrna, Janusz Cybuch, Bartosz Tyrna S.J. Cieszyn 13,3
692 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe Gałuszka, Krębuszewska i Wspólnicy S.J. Żywiec 13,3
693 Reha-Bed Sp. z o.o. Czeladź 13,3
694 Zakład Usługowo-Handlowy S.J. Okrzesik Mieczysław Kolonko Henryk Kocierz Moszczanicki 13,3
695 M-Profil Sp. z o.o. S. K. Katowice 13,2
696 Invini Sp. z o.o. Bytom 13,2
697 GSL Sp. z o.o. Chorzów 13,2
698 Zakład Odlewniczy Metali Nieżelaznych PRESS Jerzy Musialik Lgota-Nadwarcie 13,2
699 Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej Dąbrowa Górnicza 13,2
700 Cobex Polska Sp. z o.o. Racibórz 13,2
701 Mad Malek-Kolev S.K. Czechowice-Dziedzice 13,2
702 Wenmar Budownictwo Sp. z o.o. Świnna 13,2
703 Marbach Polska Sp. z o.o. Tarnowskie Góry 13,2
704 Bonotex S.J. Małgorzata Borótko, Kazimierz Nosal Jaworze 13,2
705 VAT Polska Sp. z o.o. Sosnowiec 13,1
706 Mateco Podesty Ruchome Sp. z o.o. Tychy 13,1
707 MAKITA Sp. z o.o. Bielsko-Biała 13,1
708 TERUMO BCT POLSKA Sp. z o.o. Katowice 13,1
709 CONTEYOR POLAND Sp. z o.o. Czechowice-Dziedzice 13,1
710 Racksystem Sp. z o.o. S.K. Bielsko-Biała 13,1
711 MIGREX Michał Mentel Rydułtowy 13,1
712 Centrum Handlowo-Usługowe Sp. z o.o. Mysłowice 13,1
713 Przedsiębiorstwo Wielobranżowe KAN-KAN Sp. z o.o. Katowice 13,1
714 KERN-LIEBERS POLAND Sp. z o.o. Sp.Komandytowa Myszków 13,1
715 PPHU Pestanpol Stanisław Dunat, Paweł Piecuch S.J. Biery 13,1
716 Bako J. H. Kłosek sp.j. Żory 13,1
717 Brasco Integrator Sp. z o.o. Sp.K. Zabrze 13
718 Linstar Sp. z o.o. S.K. Mikołów 13
719 WC Serwis Sp. z o.o. sp.k. Zabrze 13
720 Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Odpadami Sp. z o.o. Sosnowiec 13
721 Amg Consulting Sp. z o.o. Katowice 13
722 Nero Computing System Sp. z o.o. Chorzów 13
723 EP Centrum Finansowe Sp. z o.o. Katowice 13
724 Martin Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Zawiercie 13
725 Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowo-Produkcyjne Igum Sp. z o.o. Bielsko-Biała 13
726 POLCAB N. Gamoń Sp.J. Rybnik 13
727 Amg Silesia 2 Sp. z o.o. Chorzów 13
728 Vds Czmyr Kowalik sp.k. Świętochłowice 13
729 ADESCOM POLSKA Sp. z o.o. Katowice 12,9
730 Consensus Company Sp. z o.o. Dąbrowa Górnicza 12,9
731 Ażur Małgorzata i Mirosław Miś Sp.J. Bestwinka 12,9
732 Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu Zabrze 12,9
733 PPHU DOMUS Sp. z o.o. Gliwice 12,9
734 Vein Żyła sp.j. Jankowice 12,9
735 EICKHOFF POLONIA Ltd Sp. z o.o. Katowice 12,9
736 Beskidzki Hurt Towarowy S.A. Bielsko-Biała 12,9
737 ALDEC – ADT Sp. z o.o. Katowice 12,9
738 PW DREWMOR S.J. Waldemar Moryń Rafał Moryń Częstochowa 12,9
739 Saint-Gobain Innovative Materials Polska Sp. z o.o. Dąbrowa Górnicza 12,9
740 GBK Sp. z o.o. Katowice 12,9
741 Stolzle Częstochowa Sp. z o.o. Częstochowa 12,9
742 Kancelaria Brokerska Task Sp. z o.o. Chorzów 12,9
743 ULTRA-GASTRO Jachimowski, Zawiszewski S.K. Częstochowa 12,9
744 Armex Sp. z o.o. Rybnik 12,8
745 POLYGEN Sp. z o.o. Gliwice 12,8
746 Spółdzielnia Pokój Bielsko-Biała 12,8
747 EURO – LOCKS Sp. z o.o. Ruda Śląska 12,8
748 Coig S.A. Katowice 12,8
749 Global One Sp. z o.o. Katowice 12,8
750 Eksploatacja Dźwignic Sp. z o.o. sp.k. Bielsko-Biała 12,8
751 Firma Handlowa DAVIS Kazimierz Hanusiak Bielsko-Biała 12,8
752 TOL Lech Dzierzkowski, Zbigniew Warzecha S.J. Katowice 12,8
753 Invent Sp. z o.o. Tychy 12,8
754 Wtórbet Sp. z o.o. Jasienica 12,8
755 Adamar ABG Sp. z o.o. S.K. Katowice 12,8
756 SILA POLAND Sp. z o.o. Częstochowa 12,7
757 SAPA Polska Sp. z o.o. Sosnowiec 12,7
758 Hanpol S. J. PPHU Bytom 12,7
759 Direkta A. Pęciak S. Supernak S.J. Częstochowa 12,7
760 GRA – QUA Group Sp. z o.o. sp.k. Katowice 12,6
761 Zakłady Urządzeń Komputerowych ELZAB S.A. Zabrze 12,6
762 Speed Serwis Sp. z o.o. S.K. Mikołów 12,6
763 MERAWEX Sp. z o.o. Gliwice 12,6
764 EMI Sp. z o.o. Dębowiec 12,6
765 Diam Service Sp. z o.o. Jaworzno 12,6
766 AGRO – MAS Sp. z o.o. P W Sierakowice 12,6
767 Aneks Polska Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Jaworzno 12,6
768 Commercium World Contract Carpet Sp. z o.o. Katowice 12,5
769 MaXgear Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Bieruń 12,5
770 CEZ Produkty Energetyczne Polska Sp. z o.o. Chorzów 12,5
771 Linter Tour S.A. Istebna 12,5
772 OPTYKA OXYS S.J. P. Gołębiowski, M. Kulas Będzin 12,5
773 GAMA Sp. z o.o. Jaworzno 12,5
774 Rozmus Sp. z o.o. Sosnowiec 12,5
775 Link Mobility Poland Sp. z o.o. Gliwice 12,5
776 Gminny Zakład Opieki Zdrowotnej w Bojszowach Bojszowy 12,5
777 Epione Sp. z o.o. Katowice 12,5
778 B+M Polska Sp. z o.o. Bielsko-Biała 12,5
779 Arboris Sp. z o.o. Koty 12,5
780 PASSEROTTI Sp. z o.o. Bielsko-Biała 12,4
781 PACK-CENTER Kołodziej i Wspólnicy S.J. Katowice 12,4
782 Hotele Diament S.A. Gliwice 12,4
783 OLEK MOTOCYKLE Aleksander Gwóźdź Bielsko-Biała 12,4
784 Kbz Żuradzka & Wspólnicy Adwokaci i Radcy Prawni sp.k. Katowice 12,4
785 Centrum Fitness No Limits sp. z o.o. Tychy 12,4
786 DREWBET Grzyb – Kotynia – Rogaczewski S.J. Kłobuck 12,3
787 Kancelaria Biegłych Rewidentów Dorfin Sp. z o.o. Bytom 12,3
788 Przedsiębiorstwo Usługowe Techniczno-Handlowe KT-MET Sp. z o.o. Sosnowiec 12,3
789 Firma Handlowa Pik sp. j. Hubert i Krystyna Piksa Świerklany 12,3
790 Pama-Stal Sp. z o.o. Świętochłowice 12,3
791 Metalpietrzyk Sp. z o.o. Skoczów 12,3
792 OST – POL Sp. z o.o. Tychy 12,3
793 High Technology Machines Sp. z o.o. Gliwice 12,2
794 Zakład Meblowy Fornit Marek Pieczara Jaworzno 12,2
795 PHU Stanieczko Sp. z o.o. S.K. Tychy 12,2
796 Greń S.J. Pszczyna 12,2
797 Lamitec Composites Sp. z o.o. S.K. Bielsko-Biała 12,2
798 RLS Legal & Tax Advice Sp. z o.o. Katowice 12,2
799 Agrobil Roman i Gabriela Bilscy sp.j. Racibórz 12,2
800 FLUOR S.A. Gliwice 12,2
801 Górnośląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów S.A. Katowice 12,2
802 ML Spirits Sp. z o.o. Katowice 12,2
803 Alcomex Sprężyny Sp. z o.o. Nędza 12,1
804 METALWELD FIPROM POLSKA Sp. z o.o. Sosnowiec 12,1
805 ALUPROF S.A. Bielsko-Biała 12,1
806 Marco Sp. z o.o. Gliwice 12,1
807 Zakład Instalacji Elektrycznych ZREP S.J. Peseł Eugeniusz Wons Damian Bytom 12,1
808 Rednt S.A. Katowice 12,1
809 P.B. INBUD Bielsko Sp. z o.o. S.K. Bielsko-Biała 12,1
810 Ppg Cieszyn S.A. Cieszyn 12,1
811 DSS RECYKLING Sp. z o.o. Dąbrowa Górnicza 12,1
812 Grupa S.O.S. Sp. z o.o. Katowice 12,1
813 Montomet Sp. z o.o. Zawiercie 12,1
814 Kabeltech Sp. z o.o. sp.k. Katowice 12,1
815 Sterkomp Sp. z o.o. Dąbrowa Górnicza 12
816 Person Sp. z o.o. Pszczyna 12
817 Bikarex Sp. z o.o. Tychy 12
818 Thorlinings Sp. z o.o. Przyszowice 12
819 Gawłowski Sp. z o.o. Cieszyn 12
820 Simplex sp. z o.o. Mikołów 12
821 Endox Polska Sp. z o.o. Bielsko-Biała 12
822 Budotechnika Sp. z o.o. Pilchowice 12
823 Denzel Polska Sp. z o.o. Katowice 12
824 Odlewnia Metali Kolorowych D. I A. Kowala S.J. Ustroń 12
825 Firma Handlowo-Usługowa GREDAN Grzegorz Czebotar Tychy 12
826 Rail Tech Papla Sp. z o.o. Bielsko-Biała 12
827 Caliko Sp. z o.o. Sosnowiec 11,9
828 Dunlop Conveyor Belting Polska Spółka z o.o. Mikołów 11,9
829 Kingtherm Sp. z o.o. Bielsko-Biała 11,9
830 Biuro Projektowe Statyk Sp. z o.o. Mikołów 11,9
831 Fuchs Oil Corporation (PL) Sp. z o.o. Gliwice 11,9
832 Gajewscy Jan Gajewski Janina Gajewska S.J. Świętochłowice 11,9
833 Kost-Bet Sp. z o.o. S.K. Miedźno 11,8
834 Grupowa Praktyka Lekarzy Rodzinnych Familia Sp. z o.o. Siemianowice Śląskie 11,8
835 TRIBAG S.A. Siewierz 11,8
836 Fenice Services Polska Sp. z o.o. Bielsko-Biała 11,8
837 Przedsiębiorstwo Produkcyjno- Handlowo- Usługowe Prodrex- Poland Sp. z o.o. Rudołtowice 11,8
838 GRUPA ŻYWIEC S.A. Żywiec 11,7
839 Sermabud Poland PPUH Sp. z o.o. Bielsko-Biała 11,7
840 New Zinc Sp. z o.o. Czechowice-Dziedzice 11,7
841 KLL Adam Litner, Artur Litner, Michał Kleszcz S.J. Bielsko-Biała 11,7
842 FLEXIDER POLAND Sp. z o.o. Bieruń 11,7
843 AVIO POLSKA Sp. z o.o. Bielsko-Biała 11,7
844 Makar Bakalie Sp. z o.o. S.K. Katowice 11,7
845 Cyganek Sp.J. Skoczów 11,7
846 Heavy Industry Maintenance Sp. z o.o. S.K. Chorzów 11,7
847 Transport Międzynarodowy i Krajowy Tomasz Dzida Sp. z o.o. Pszczyna 11,6
848 Cnr Sp. z o.o. Skoczowska Energetyka Cieplna sp.k. Skoczów 11,6
849 Wats Piasecki i Wspólnicy S.J. Mysłowice 11,6
850 Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Kantorex S.J. A. Sołtysek J. Kantor Rajcza 11,6
851 Lenze Polska Sp. z o.o. Katowice 11,6
852 Edokumenty Sp. z o.o. Bytom 11,6
853 PPH FAZI Sp. z o.o. Czechowice-Dziedzice 11,6
854 Carbotrans Sp. z o.o. Zabrze 11,6
855 Czempas Technika Grzewcza Sp. z o.o. S.K. Bieruń 11,6
856 Polmarket Sp. z o.o. Gliwice 11,6
857 EKO – TRANS S.J. Jastrzębie-Zdrój 11,6
858 PAS Katowice Sp. z o.o. Imielin 11,6
859 AUTOROBOT STREFA Sp. z o.o. Gliwice 11,5
860 Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Hydraulik Sp. z o.o. S.K. Jastrzębie-Zdrój 11,5
861 MAPEI POLSKA Sp. z o.o. Gliwice 11,5
862 Nowak-Mosty Sp. z o.o. Dąbrowa Górnicza 11,5
863 OPA-ROW Sp. z o.o. Rybnik 11,5
864 Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowe Instal-Art S.j. Stanisław Rudzki,Wojciech Rudzki,Alicja Rudzka,Janusz Gajewski,Alicja Gajewska Czaniec 11,5
865 Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe El – VID sp.j. Marian Budny, Michał Parys Kalety 11,5
866 Restyl Sp. z o.o. Ruda Śląska 11,5
867 Zakład Produkcji Urządzeń Dźwigowych Frenzak Sp. z o.o. Mikołów 11,5
868 PPUiH BOFMAR S.J. Bojdoł, Romanko Pszczyna 11,5
869 Inżynieria Maszyn I Urządzeń Specjalnych Sp. z o.o. Bielsko-Biała 11,5
870 NIFCO Korea Poland Sp. z o.o. Żory 11,5
871 ZPUH CENTROCHEM Kotuła S.J. Tarnowskie Góry 11,5
872 G-L Projekt Sp. z o.o. sp.k. Chorzów 11,5
873 STEFANIA Kempski i Wspólnicy S.J. Tychy 11,5
874 Kwe AB Energy Polska Sp. z o.o. Bielsko-Biała 11,4
875 Enervision J. Gruszecka S.J. Bielsko-Biała 11,4
876 John Crane Poland Sp. z o.o. Bielsko-Biała 11,4
877 Hutchinson Poland Sp. z o.o. Żywiec 11,4
878 PPH Komobex – Inel Sp. z o.o. Częstochowa 11,3
879 Koga Sp. z o.o. Zamarski 11,3
880 PROMAG Sp. z o.o. PRZEDSIĘBIORSTWO WIELOBRANŻOWE Żelisławice 11,3
881 Crynoline Sp. z o.o. Katowice 11,3
882 Biuro Informacyjno – Prawne AKCEPT S.A. Mysłowice 11,3
883 Zakład Stolarsko-Tartaczny Ryszard Winecki I Wspólnicy S.J. Puszczew 11,3
884 Ga-Ma Gaz Sp. z o.o. Radlin 11,3
885 Mediametro Sp. z o.o. Katowice 11,3
886 AUMA Polska Sp. z o.o. Sosnowiec 11,3
887 Diger Sp. z o.o. Dąbrowa Górnicza 11,3
888 Wytwórnia Makaronu Goldmak Łukasz Nowak, S.J. Rudniki 11,3
889 Kanlux S.A. Radzionków 11,3
890 Spółdzielnia Mieszkaniowa Nasza Sosnowiec 11,3
891 DOMO-STYL A. Kobylec, A. Kulig S.J. Gliwice 11,2
892 Kancelaria Księgowo – Audytorska Sp. z o.o. Gliwice 11,2
893 Beck & Pollitzer Polska Sp. z o.o. Sosnowiec 11,2
894 RAK AND ROLL S.J. Rybnik 11,2
895 SMT Scharf Polska Sp. z o.o. Tychy 11,2
896 Lokofracht Sp. z o.o. S.K. Katowice 11,2
897 Zakład Produkcyjno-Usługowo-Handlowy Elektroserw Piotr Imieliński Dąbrowa Górnicza 11,2
898 Plener S.J. Piotr Sokołowski, Paweł Sokołowski Katowice 11,2
899 MTT SYSTEM Sp. z o.o. Gliwice 11,2
900 TRW Braking Systems Polska Sp. z o.o. Gliwice 11,2
901 Silesia Pro Active Katowice 11,2
902 AWIR Sp. z o.o. S.K. Ruda Śląska 11,2
903 HUF POLSKA Sp. z o.o. Tychy 11,1
904 Track Service Sp. z o.o. Chorzów 11,1
905 Zte Katowice Sp. z o.o. sp.k. Siemianowice Śląskie 11,1
906 LMML Sp. z o.o. Siemianowice Śląskie 11,1
907 Adex – Grylewicz sp.j. Tychy 11,1
908 VG – Orth Polska Sp. z o.o. Jaworzno 11,1
909 Water Plus Sp. J. Dariusz Szleper, Zofia Szleper, Wojciech Szleper Kłobuck 11,1
910 RECTUS POLSKA Sp. z o.o. Gumna 11,1
911 Techniczna Obsługa Przemysłu Top Sp. z o.o. Bielsko-Biała 11
912 Zakład Produkcyjno-Usługowy Automex Mgr Inż.stanisław Ociepa Częstochowa 11
913 Laboranalityka Sp. z o.o. Gliwice 11
914 Piekarnia Max Grażyna Makselon S.J. Poniszowice 11
915 Anpol Sprink Sp. z o.o. Katowice 10,9
916 Kuźnia Polska S.A. Skoczów 10,9
917 METALFER POLONIA Sp. z o.o. Bielsko-Biała 10,9
918 Veolia Południe Sp. z o.o. Tarnowskie Góry 10,9
919 Wtórplast S.A. Bielsko-Biała 10,9
920 Ideus Sp. z o.o. Chorzów 10,9
921 Przedsiębiorstwo KREZUS M. Zarzycki S.J. Katowice 10,9
922 Cieszyńskie Zakłady Kartoniarskie S.A. Cieszyn 10,9
923 Elopar-Elektryka Sp. z o.o. Bielsko-Biała 10,9
924 Mx Norm Sp. z o.o. Tychy 10,9
925 ANRO Firma Poligraficzno-Handlowa Sp. z o.o. Zawiercie 10,9
926 Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Częstochowie Częstochowa 10,8
927 International Wire Polska Sp. z o.o. Dąbrowa Górnicza 10,8
928 Auto Gaz Czech sp.j. Cieszyn 10,8
929 Polski Węgiel Dystrybucja Sp. z o.o. Dąbrowa Górnicza 10,8
930 PPH ADAMEX II Apolonia Karoń Częstochowa 10,8
931 Agata S.A. Katowice 10,8
932 Beskidzkie Centrum Medyczne Sp. z o.o. Bielsko-Biała 10,8
933 Woal Trans Sp. z o.o. S.K. Rybnik 10,8
934 Nano Sp. z o.o. Częstochowa 10,8
935 P.T.H.U. Matuszek S.J. Wodzisław Śląski 10,8
936 WMW Sp. z o.o. Rybarzowice 10,8
937 Efen Sp. z o.o. Siemianowice Śląskie 10,7
938 Alto Computers M. Borowiak, R. Wróbel S.J. Zabrze 10,7
939 Lubricant Polska Sp. z o.o. Czechowice-Dziedzice 10,7
940 TRANS – ZAK Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Usług Transportowych Zawiercie 10,7
941 3-A Company Sp. z o.o. Katowice 10,7
942 Hucz Sp. z o.o. sp.k. Boronów 10,7
943 Pacplast Thermoform Polska Sp. z o.o. Katowice 10,7
944 Zakłady Chemiczne RUDNIKI S.A. Rudniki 10,7
945 Moraj Sp. z o.o. sp.k. Rybnik 10,7
946 Ekoenergia Silesia S.A. Katowice 10,7
947 Firma Budowlana BUDPOL Piotr Smolarczyk Częstochowa 10,7
948 Global Accounting Sp. z o.o. Siemianowice Śląskie 10,7
949 Serwis System Eugeniusz Słowik Sp.K. Chorzów 10,7
950 ZPH AGA – HOLTEX S.J. Agata Holcman-Kos, Waldemar Kos Czechowice-Dziedzice 10,7
951 Oczyszczalnia Ścieków Czułów Sp. z o.o. Tychy 10,6
952 AMW Nawrot S.J. Ożarowice 10,6
953 Czadrob Rafał Czaja, Michał Czaja sp.j. Bielsko-Biała 10,6
954 Prosper Finance Sp. z o.o. Katowice 10,6
955 D&J Logistic Sp. z o.o. sp.k. Bielsko-Biała 10,6
956 Medical-M & S Sp. z o.o. Czeladź 10,6
957 LAKMA Sp. z o.o. Cieszyn 10,5
958 Przedsiębiorstwo Projektowo-Wdrożeniowe KOLTECH Sp. z o.o. Racibórz 10,5
959 Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Trans-Puk Andrzej Puk, Edmund Puk sp.j. Sosnowiec 10,5
960 VTM HOLDING Sp. z o.o. Pszczyna 10,5
961 Arpol Sp. z o.o. Tychy 10,5
962 PB Apex Sp. z o.o. sp.k. Bielsko-Biała 10,5
963 Alians Firm Partnerskich Sp. z o.o. Katowice 10,5
964 Huta Sp. z o.o. S.K. Węgierska Górka 10,5
965 Kragum Sp. z o.o. Sosnowiec 10,4
966 Sare S.A. Rybnik 10,4
967 Remagum Sp. z o.o. Sp.K. Mysłowice 10,4
968 Atrium Tychy Sp. z o.o. Tychy 10,4
969 Centrum Usług Specjalistycznych Centralnej Stacji Ratownictwa Górniczego Cen-Rat Sp. z o.o. Bytom 10,4
970 Rex – Pol Sp. z o.o. Chorzów 10,4
971 Polimerplast Sp. z o.o. Dąbrowa Górnicza 10,4
972 Metal-Trans Sp. z o.o. Częstochowa 10,4
973 Yota Sp. z o.o. Katowice 10,4
974 Biopharmacotech Sp. z o.o. sp.k. Częstochowa 10,4
975 Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Allmedic Sp. z o.o. Kłobuck 10,4
976 Zuma Line Sp. z o.o. Katowice 10,4
977 ELIPSA Sp. z o.o. Gliwice 10,3
978 Port Sp. z o.o. Żywiec 10,3
979 Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowo Usługowe Ryszard Ryszard Flak I Hanna Flak sp. j. Siemonia 10,3
980 KALLA Sp. z o.o. Katowice 10,3
981 Elektrociepłownia Będzin Sp. z o.o. Będzin 10,3
982 Hydro ZNPHS Sp. z o.o. Bielsko-Biała 10,3
983 Gliwickie Zakłady Urządzeń Technicznych GZUT S.A. Gliwice 10,3
984 Fundament Spółdzielnia Mieszkaniowa Tychy 10,3
985 ZAMEL Sp. z o.o. Pszczyna 10,3
986 JAK SZKŁO Przeds. Handlowo-Usługowe. Eksport-Import-Hurt S.J. Żogała Krzysztof, Żogała Halina, Żogała Janusz Goczałkowice-Zdrój 10,3
987 Balzen- Plast Maria Balejko, Zenon Balejko sp. j. Katowice 10,2
988 Zakład Obwodów Drukowanych Kono Nosek Jerzy, Kotula Marek, Kotula Beata, Nosek Maria S.J. Gliwice 10,2
989 Max-Invest Sp. z o.o. Sosnowiec 10,2
990 Seda Trading Sp. z o.o. sp.k. Katowice 10,2
991 SEGO Sp. z o.o. Rybnik 10,2
992 LEIBER – POLAND Sp. z o.o. Ruda Śląska 10,2
993 LACK SERVICE D.MISZUDA, A.NOWICZ SPÓŁKA JAWNA Piekary Śląskie 10,2
994 Węglokoks Energia Sp. z o.o. Katowice 10,2
995 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe And Sp. z o.o. Bytom 10,2
996 Markbud Przeds. Remontowe Usługi – Handel Sp. z o.o. Dąbrowa Górnicza 10,2
997 Roottel Sp. z o.o. Katowice 10,2
998 Api Smart Sp. z o.o. Sławków 10,2
999 Stekra Sp. z o.o. Mikołów 10,2
1000 Sokpol Sp. z o.o. Myszków 10,2
1001 Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa Katowice 10,2
1002 Schöck Sp. z o.o. Tychy 10,2
1003 HYDAC Sp. z o.o. Mikołów 10,2
1004 Data Auto Grzegorz Data, Krzysztof Data Sp. J. Tychy 10,2
1005 Profit Sp. z o.o. Racibórz 10,2
1006 ARNIKA Sp. z o.o. Bielsko-Biała 10,1
1007 PIPING Construction Consulting Services Sp. z o.o. Jaworzno 10,1
1008 Energo-Mar Sp. z o.o. Pszczyna 10,1
1009 ENGAS Sp. z o.o. Bielsko-Biała 10,1
1010 STRUMET Sp. z o.o. Zakład Wyrobów Metalowych Strumień 10,1
1011 Gibon Studio Sp. z o.o. Katowice 10,1
1012 Visa Bell Sp. z o.o. Pszczyna 10,1
1013 Biuro Perfekt Sp. z o.o. S.K. Bielsko-Biała 10,1
1014 FENIX I Sp. z o.o. Hutnicze Przedsiębiorstwo Remontowe Dąbrowa Górnicza 10,1
1015 Etisoft Sp. z o.o. Gliwice 10,1
1016 ELMONTAŻ Sp. z o.o. Żywiec 10,1
1017 DELTA Zbigniew Różycki Katowice 10,1
1018 ACO-TEC Adam Litner, Artur Litner S.J. Bielsko-Biała 10,1
1019 BARBARA Sp. z o.o. Ruda Śląska 10,1
1020 Cutiron Business Center Of Excellence Poland Sp. z o.o. sp.k. Dąbrowa Górnicza 10,1
1021 MEDROS Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Produkcji Mebli Metalowych Kobielice 10,1
1022 FICOMIRRORS POLSKA Sp. z o.o. Dąbrowa Górnicza 10,1
1023 Retos Czapka S.J. Skoczów 10,1
1024 Hotel Róża Sp. z o.o. Ustroń 10,1
1025 DOMBUD-INVEST Sp. z o.o. Warszowice 10,1
1026 PROINTECH Sp. z o.o. Przeds. Projektowania i Realizacji Katowice 10,1
1027 YAWAL S.A. Herby 10,1
1028 Interhal Sp. z o.o. Cieszyn 10,1
1029 Fornit Sp. z o.o. Jaworzno 10
1030 Orbitvu Sp. z o.o. Tarnowskie Góry 10
1031 Instytut Badań i Rozwoju Motoryzacji Bosmal Sp. z o.o. Bielsko-Biała 10
1032 Alter Ego-Farby Drukarskie I.j. Maniurka Sp.J. Świerklaniec 10
1033 PPUH ALPBUD Marek Konieczny i Jerzy Konieczny S.J. Godziszka 10
1034 Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Het-Mark Sp. z o.o. Nowa Wieś 10
1035 Trade4u Sp. z o.o. Suszec 10
1036 JM LABUS Sp. z o.o. S.K. Katowice 10
1037 Karol Kania i Synowie Sp. z o.o. Piasek 10
1038 IRBA Agencja Kapitałowo – Promocyjna Sp. z o.o. Mysłowice 9,9
1039 INTER GLOBAL Sp. z o.o. Rybarzowice 9,9
1040 Bruk Sp. z o.o. Czyżowice 9,9
1041 Przedsiębiorstwo Nasienne Księży Las Sp. z o.o. Księży Las 9,9
1042 Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Omega Łukasz Sosnowski Bogusław Stempień, S.J. Szczekociny 9,9
1043 Elrob Sp. z o.o. Pszczyna 9,9
1044 Sadi Polska – Agencja Celna Sp. z o.o. Bielsko-Biała 9,9
1045 Nexans Power Accessories Poland Sp. z o.o. Racibórz 9,9
1046 Firma Mik-Stal Sp. z o.o. S.K. Łojki 9,9
1047 Marhan Sp. z o.o. Kobiernice 9,9
1048 Albudex Kała Minkisiewicz S.J. Częstochowa 9,9
1049 Zakład Produkcyjno-Usługowo-Handlowy Export-Import TIM T. Andrzejewicz, M. Otczyk S.J. Gliwice 9,9
1050 Gemed Elias S.J. Chorzów 9,9
1051 Dan-Mar sp.j. Danuta Selwiet, Maria Gulińska Katowice 9,8
1052 Heraeus Electro-Nite Polska Sp. z o.o. Sosnowiec 9,8
1053 Unitax Sp. z o.o. Katowice 9,8
1054 Kreatus Sp. z o.o. Bielsko-Biała 9,8
1055 Badford Continental Sp. z o.o. Katowice 9,8
1056 Robotex S.J. PPHU Częstochowa 9,8
1057 Medicus Maurycy Jakubiec Urszula Jakubiec S.J. Żywiec 9,8
1058 Helikon Sp. z o.o. Mikołów 9,8
1059 Inwestdom Katowice Sp. z o.o. Katowice 9,8
1060 Metatech sp. z o.o. Orzesze 9,8
1061 R. D. I. Polska Sp. z o.o. Bielsko-Biała 9,7
1062 Alpla – Opakowania z Tworzyw Sztucznych Sp. z o.o. Żywiec 9,7
1063 IZOBLOK S.A. Chorzów 9,7
1064 Murrelektronik Sp. z o.o. Katowice 9,7
1065 Budoserwis Z.U.H. Sp. z o.o. Chorzów 9,7
1066 Owiterm Sp. z o.o. Mikołów 9,7
1067 FABMET Sp. z o.o. Bytom 9,7
1068 Bialski Klub Sportowy Stal Sp. z o.o. Bielsko-Biała 9,7
1069 Technicenter Sp. z o.o. Bytom 9,7
1070 Klimors Sp. z o.o., S.K. Kozy 9,7
1071 JSW Logistics Sp. z o.o. Katowice 9,7
1072 Diehl Metering Sp. z o.o. Bażanowice 9,6
1073 Hubertus Design Sp. z o.o. Siemianowice Śląskie 9,6
1074 JK Box Sp. z o.o. Cieszyn 9,6
1075 4B2INVEST Sp. z o.o. Mysłowice 9,6
1076 PGP Mototechnika Sp. z o.o. Roztropice 9,6
1077 MAXCOM S.A. Tychy 9,6
1078 Duraj’S Wood Sp. z o.o. S.K. Wieprz 9,6
1079 TIM S.A. Bielsko-Biała 9,6
1080 Unimet Automotive Sp. z o.o. S.K. Tychy 9,6
1081 Crassus Sp. z o.o. Mysłowice 9,6
1082 Kancelaria Biegłego Księgowego Sp. z o.o. Lędziny 9,6
1083 MW Rafin Sp. z o.o. sp.k. Sosnowiec 9,6
1084 Minova Ekochem S.A. Siemianowice Śląskie 9,6
1085 SAFER J.Sbeczka G.Sbeczka Sp.J. Tworków 9,6
1086 P.K. Elektro Sp. z o.o. Katowice 9,6
1087 Ucione Sp. z o.o. Mikołów 9,5
1088 Kombi Sp. z o.o. Żywiec 9,5
1089 Inter Centrum Sp. z o.o. Świętochłowice 9,5
1090 Spółdzielcza Agrofirma Szczekociny Szczekociny 9,5
1091 Barabasz Sp. z o.o. Tarnowskie Góry 9,5
1092 Zeusmet Sp. z o.o. S.K. Siemianowice Śląskie 9,5
1093 Centrum Klinkieru Sp. z o.o. Katowice 9,5
1094 Krawbud K. Ćmiel Spółka Komandytowa Katowice 9,5
1095 On Lemon Sp. z o.o. sp.k. Katowice 9,5
1096 ALBA Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. Dąbrowa Górnicza 9,5
1097 JS2 Sp. z o.o. sp.k. Katowice 9,5
1098 Intermop Sp. z o.o. Chorzów 9,4
1099 Larix, Janusz Pieła – Spółka Jawna Bielsko-Biała 9,4
1100 Rudolf Budny Rafał Budny Renata Budny Polszlif S.J. Rudzica 9,4
1101 Mining Services And Engineering Sp. z o.o. Czechowice-Dziedzice 9,4
1102 ALTIS Sp. z o.o. Bielsko-Biała 9,4
1103 Comef Sp. z o.o. S.K. Katowice 9,4
1104 Invado Sp. z o.o. Dzielna 9,4
1105 Zakłady Badań i Atestacji Zetom im. prof. F.Stauba w Katowicach Sp. z o.o. Katowice 9,4
1106 Serwis Przyczep WIOLA Sławomir Grabowski Knurów 9,4
1107 SG Sp. z o.o. Katowice 9,4
1108 Bema Sp. z o.o. Kośmidry 9,4
1109 AND Investment Sp. z o.o. Katowice 9,4
1110 Centrum Zarządzania Nieruchomościami Arka Sp. z o.o. Bytom 9,4
1111 Minkon Sp. z o.o. Tarnowskie Góry 9,3
1112 Odlewnia Zawiercie S.A. Zawiercie 9,3
1113 HERKULES Sp. z o.o. Rydułtowy 9,3
1114 Agem Sp. z o.o.0 Katowice 9,3
1115 Frezamet Bis Sp. z o.o. Orzesze 9,3
1116 POWEN S.A. Zabrze 9,3
1117 ASKOM Sp. z o.o. Gliwice 9,3
1118 Lozyw Sp. z o.o. Katowice 9,3
1119 Hutnicze Przedsiębiorstwo Remontowe Remont 4 Sp. z o.o. Dąbrowa Górnicza 9,3
1120 ECO TRADE Sp. z o.o. Gliwice 9,3
1121 Eurofirany B. B. Choczyńscy S. J. Żywiec 9,3
1122 Metana Sp. z o.o. S.K. Tworóg 9,2
1123 BRAZCO MANUFACTURING Sp. z o.o. Gliwice 9,2
1124 Landl Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Jaworzno 9,2
1125 TIMKEN POLSKA Sp. z o.o. Sosnowiec 9,2
1126 Comzetta Sp. z o.o. Katowice 9,2
1127 Dioryt S.J. Zakład Robót Drogowych Katowice 9,2
1128 Knauf Jaworzno III Sp. z o.o. Jaworzno 9,2
1129 XL Logistics S.J. Częstochowa 9,2
1130 Al Trans Sp. z o.o. S.K. Bielsko-Biała 9,2
1131 REMONDIS GLIWICE Sp. z o.o. Gliwice 9,2
1132 Rem-Bud Comfort Sp. z o.o. Katowice 9,2
1133 Siro – Bielsko Sp. z o.o. Bielsko-Biała 9,2
1134 Przedsiębiorstwo Handlowe Masta S. Drzazga SJ. Częstochowa 9,2
1135 DTL Sp. z o.o. Porąbka 9,2
1136 Pumech Sp. z o.o. Bytom 9,2
1137 Jamax Piotr Jastrzębski, Tomasz Świątek sp.j. Bielsko-Biała 9,2
1138 RNB Sp. z o.o. Bielsko-Biała 9,2
1139 Promet Sp. z o.o. Rybnik 9,2
1140 PUP MONTANEX Sp. z o.o. Chełm Śląski 9,2
1141 Przedsiębiorstwo Handlowo-Produkcyjno-Usługowe Nova Sp. z o.o. Bytom 9,1
1142 Zabi Sp. z o.o. Czaniec 9,1
1143 POL – Strawa Sp. z o.o. Katowice 9,1
1144 Coaches Alicante Sp. z o.o. Dąbrowa Górnicza 9,1
1145 Przedsiębiorstwo Handlowe EKO-LIVE sp.j. M.Kubiczek, R.Kałuża Bielsko-Biała 9,1
1146 Zakład Produkcji Form Łabędy Sp. z o.o. Gliwice 9,1
1147 Med 8 Miechowice Sp. z o.o. Bytom 9,1
1148 Nosag Polska Sp. z o.o. Tychy 9,1
1149 Profisteel Sp. z o.o. Katowice 9,1
1150 Flow Control Sp. z o.o. Wyry 9,1
1151 Omnis Sp. z o.o. Bytom 9,1
1152 DRUKARNIA DIMOGRAF Sp. z o.o. Bielsko-Biała 9,1
1153 Canea.pl Sp. z o.o. Ogrodzona 9,1
1154 Zakład Przetwórstwa Mięsnego Czaderna S.J. Bielsko-Biała 9,1
1155 Rytm-L Sp. z o.o. Tychy 9,1
1156 Górnośląskie Towarzystwo Lotnicze S.A. Katowice 9
1157 Firma Doradców Podatkowych Gwarant Sp. z o.o. Tychy 9
1158 Luxpol Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Zawiercie 9
1159 KOL Sp. z o.o. S.K. Katowice 9
1160 Przedsiębiorstwo Handlowo-Produkcyjne Sigro II Sp. z o.o. Dąbrowa Górnicza 9
1161 Bit-Technologies Piotr Tomczyk, Dariusz Biernat, Maciej Permus sp.j. Katowice 9
1162 Zakład Inżynierii Ruchu – W. Sylwestrzak i Spółka S.J. Bytom 9
1163 NZOZ Przychodnia Lekarska Trzech Wieszczów Częstochowa 9
1164 DSI Schaum Chemie Sp. z o.o. Mikołów 9
1165 GEES – KRUPA Roman i Joachim S.J. Toszek 9
1166 Laska Technika Przemysłowa Sp. z o.o. Tychy 9
1167 PRODREX Sp. z o. o. P P U Rudołtowice 9
1168 Firma Legierski Sp. J. Istebna 9
1169 SM Hydro Sp. z o.o. Katowice 9
1170 BHH MIKROMED Sp. z o.o. Dąbrowa Górnicza 9
1171 Z.S.E. OSPEL S.A. Wierbka 9
1172 SERTOP Sp. z o.o. Tychy 8,9
1173 Hotel Klimczok Sp. z o.o. Szczyrk 8,9
1174 Works 11 Sp. z o.o. Katowice 8,9
1175 Plakativ Media Sp. z o.o. Katowice 8,9
1176 Huta Cynku MIASTECZKO ŚLĄSKIE S.A. Miasteczko Śląskie 8,9
1177 Lubar Transport Mężyk Krzysztof, Bartnik Marian S.J. Rybnik 8,9
1178 Amar Sp. z o.o. Pszów 8,9
1179 MCS Sp. z o.o. Żory 8,9
1180 P.P.H.U. Wanda Bogusław Maziarz Rybnik 8,9
1181 Ciepłownia RYDUŁTOWY Sp. z o.o. Rydułtowy 8,9
1182 Silesian Accountant Services Sp. z o.o. Katowice 8,9
1183 Przedsiębiorstwo Inżynierii Miejskiej Sp. z o.o. Czechowice-Dziedzice 8,9
1184 REFLEX 2 K. Nowak S.J. Świętochłowice 8,9
1185 Dr N. Med. Teresa Fryda Laboratorium Medyczne Sp. z o.o. Katowice 8,9
1186 LDM POLSKA Sp. z o.o. Katowice 8,9
1187 NOVA-S.T. Sp. z o.o. Czeladź 8,8
1188 Infimed Sp. z o.o. Żywiec 8,8
1189 Feniks K&W Sp. z o.o. i Spółka – Spółka Komandytowa Cieszyn 8,8
1190 Complex Sp. z o.o. Przeds. Innowacyjno-Wdrożeniowe Katowice 8,8
1191 Azmar M. Frys, M. Rajca sp.j. Zabrze 8,8
1192 MDK-Media Sp. z o.o. Katowice 8,8
1193 Eltek Poland Sp. z o.o. Bielsko-Biała 8,8
1194 TAMEH POLSKA Sp. z o.o. Dąbrowa Górnicza 8,8
1195 SCHUTZ POLSKA Sp. z o.o. Żory 8,8
1196 Pex Sp. z o.o. Kończyce Wielkie 8,8
1197 Tara S.J. PH Częstochowa 8,8
1198 GEDEON Sp. z o.o. Bielsko-Biała 8,8
1199 Klimasystem Filtry Sp. z o.o. S.K. Sosnowiec 8,8
1200 GAGALON Z. Wicherek, B. Wicherek S.J. Mikołów 8,8
1201 Abex Technologie Sp. z o.o. Goczałkowice-Zdrój 8,8
1202 INCOBEX Sp. z o.o. Bielsko-Biała 8,8
1203 Mototechnika Józef Zborowski sp.j. Jasienica 8,8
1204 NZOZ Przychodnia Nr 13 Sp. z o.o. Bytom 8,8
1205 Portotrans Sp. z o.o. S.K. Jaworzno 8,8
1206 Furman Sp. z o.o. Bielsko-Biała 8,8
1207 Quicktel Sp. z o.o. Katowice 8,8
1208 Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Anmar Sp. z o.o. S.K. Tychy 8,7
1209 Jelux Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Mikołów 8,7
1210 Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego Katowice 8,7
1211 EKO M.Golik, J.Konsek, A.Serwotka S.J. Rybnik 8,7
1212 Budpol Sp. z o.o. Częstochowa 8,7
1213 Dom-Styr Z.Igies i Wspólnicy sp.j. Jaworzno 8,7
1214 Jaworznickie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. Jaworzno 8,7
1215 FHU DREWNOSTYL Adam Matuszny Istebna 8,7
1216 Bielskie Zakłady Obuwia BEFADO Sp. z o.o. Bielsko-Biała 8,7
1217 Hubertech Sp. z o.o. Katowice 8,7
1218 Lifton Polska Sp. J. Marek Misiak, Mariusz Kuberski Zabrze 8,7
1219 PRYMAT Sp. z o.o. Jastrzębie-Zdrój 8,7
1220 DMC Sp. z o.o. Tychy 8,7
1221 Sanimex 1 Sp. z o.o. S.K. Gliwice 8,7
1222 3J Sp. z o.o. Sp.K. Częstochowa 8,7
1223 Piekarnia Cukiernia Bindrich Sp. z o.o. Świętochłowice 8,7
1224 Kwalita Sp. z o.o. Pyskowice 8,7
1225 HDS Serwis Sp. z o.o. Kozy 8,7
1226 Przedsiębiorstwo Energetyczne Megawat Sp. z o.o. Gliwice 8,6
1227 Supermarket DETAL Magdalena Makowska Bielsko-Biała 8,6
1228 INOSTALEX Sp. z o.o. S.K. Radzionków 8,6
1229 Sigit Poland Sp. z o.o. Skoczów 8,6
1230 P.H.U. Inet Sp. z o.o. Katowice 8,6
1231 Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Bieruniu Bieruń 8,6
1232 Sanit Trans Tech Sp. z o.o. Międzyrzecze Górne 8,6
1233 Fulmo MTD Sp. z o.o. Wyry 8,6
1234 Iks 2 Mucha sp.j. Mikołów 8,6
1235 Ultex – Pol Sp. z o.o. Częstochowa 8,6
1236 I-Cona Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Siemianowice Śląskie 8,6
1237 DMF Serwis Sp. z o.o. Sosnowiec 8,6
1238 Polsoft Engineering Sp. z o.o. Katowice 8,6
1239 Radioster Sp. z o.o. Katowice 8,6
1240 Belse Sp. z o.o. Bielsko-Biała 8,6
1241 Planetfan Sp. z o.o. sp.k. Imielin 8,5
1242 B.R.B. Hydromont Sp. z o.o. Bytom 8,5
1243 VBR Polska Sp. z o.o. S.K. Mnich 8,5
1244 Marbach Budowa Form Sp. z o.o. Tarnowskie Góry 8,5
1245 ORWAT FILTERTECHNIK Sp. z o.o. Mysłowice 8,5
1246 Przedsiębiorstwo – Produkcyjno – Handlowo – Usługowe Elitel Sp. z o.o. Katowice 8,5
1247 Kompania Narzędziowa Hermes Sp. z o.o. Bielsko-Biała 8,5
1248 MTL Asco Sp. z o.o. Pyskowice 8,5
1249 Przedsiębiorstwo Inwestycyjne Deja W. Nowak S.J. Bielsko-Biała 8,5
1250 AIUT Sp. z o.o. Gliwice 8,5
1251 Indsoft Sp. z o.o. Tychy 8,5
1252 Pro Produkcja Sp. z o.o. Bielsko-Biała 8,5
1253 Silesia Meble Sp. z o.o. Bełk 8,5
1254 Centralna Stacja Ratownictwa Górniczego S.A. Bytom 8,5
1255 Scv B2b Sp. z o.o. Katowice 8,5
1256 Związek Zawodowy Maszynistów Pkp w Jaworznie – Szczakowej Jaworzno 8,5
1257 Apteka Galenika K.p. Grygiel S.J. Czechowice-Dziedzice 8,5
1258 Siemag Tecberg Polska Sp. z o.o. Katowice 8,5
1259 Kem-Form Woźniak, Giemza, Płonka S.J. Bielsko-Biała 8,5
1260 Intercor Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Usług Technicznych Zawiercie 8,5
1261 Baby Design Group Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Poczesna 8,5
1262 Master Pack Sp. z o.o. S.K. Sosnowiec 8,5
1263 Sobik Zakład Produkcyjny Sp. z o.o. S.K. Bielsko-Biała 8,5
1264 FPUH Mokate Sp. z o.o. Ustroń 8,5
1265 Bomatur sp.j. Bogusław i Danuta Matlak Czechowice-Dziedzice 8,4
1266 Agencja Ochrony Ziemowit Sp. z o.o. Lędziny 8,4
1267 Nalco Polska Sp. z o.o. Tychy 8,4
1268 Art – Met Narzędzia sp. j. Angelika Karasek-Kramarczyk, Robert Łaciok Bielsko-Biała 8,4
1269 Zakłady Tworzyw Sztucznych IZO – ERG S.A. Gliwice 8,4
1270 Węglokoks Stal Sp. z o.o. Katowice 8,4
1271 BIEL – MED Sp. z o.o. Bielsko-Biała 8,4
1272 Medikool Sp. z o.o. Skoczów 8,4
1273 PHU Euro Sp. z o.o. Bytom 8,4
1274 SBG Transport Sp. z o.o. Katowice 8,4
1275 La Cantina Elfryda Bułka Jolanta Zakordoniec S.J. Katowice 8,4
1276 A-Zet Centrum Pompowe Sp. z o.o. sp.k. Chorzów 8,3
1277 Przedsiębiorstwo Sprzętu Ochronnego MASKPOL S.A. Konieczki 8,3
1278 Części TIR Chlebek S.J. Ligota 8,3
1279 PU-H SCARLETT Zbigniew Machnicki – Spółka Komandytowa Bielsko-Biała 8,3
1280 Alfa Sp. z o.o. Katowice 8,3
1281 Talmex Sp. z o.o. Jaworzno 8,3
1282 Ekotexbud 2 Sp. z o.o. Bielsko-Biała 8,3
1283 Natalia Sp. z o.o. Rudziczka 8,3
1284 Veta Spółka z o.o. Katowice 8,3
1285 Huta Katowice Zakład Transportu Samochodowego Sp. z o.o. Dąbrowa Górnicza 8,3
1286 FABUD Wytwórnia Konstrukcji Betonowych S.A. Siemianowice Śląskie 8,3
1287 MARTES SPORT Sp. z o.o. Bielsko-Biała 8,3
1288 Sponsor Plus Sp. z o.o. Bytom 8,3
1289 Psych – Med Sp. z o.o. w Gliwicach Gliwice 8,3
1290 Centrum Zdrowia Jomadent Joanna Krukowska Sp. z o.o. Dąbrowa Górnicza 8,3
1291 Eurolift Lech sp.j. Kalety 8,3
1292 RENTEL M. Bernaś P. Krzanowski S.J. Zawiercie 8,3
1293 Giszowiecka Spółdzielnia Mieszkaniowa Katowice 8,3
1294 Biolabor Sp. z o.o. Dąbrowa Górnicza 8,3
1295 MECACONTROL POLSKA Sp. z o.o. Dąbrowa Górnicza 8,3
1296 EUROSPEDYTOR A. Cholewik, A. Graboń Sp.J. Bielsko-Biała 8,2
1297 PH Jacek Rzońca Sp.J. Dąbrowa Górnicza 8,2
1298 Ulga S.A. Mikołów 8,2
1299 Centrum Medyczne ŻWAKÓW Sp. z o.o. Tychy 8,2
1300 Draco Sp. z o.o. PUH Katowice 8,2
1301 REMSTAL M. I K. Siegel S.J. Tarnowskie Góry 8,2
1302 TEKSID IRON POLAND Sp. z o.o. Skoczów 8,2
1303 Szarman Sp. z o.o. Dąbrowa Górnicza 8,2
1304 Park Naukowo-Technologiczny Euro-Centrum Sp. z o.o. Katowice 8,2
1305 Hectronic Polska Sp. z o.o. Częstochowa 8,2
1306 Polok Sp. z o.o. Gliwice 8,2
1307 Colop Polska Sp. z o.o. Bytom 8,2
1308 Hurtownia Instalacyjna INMET Jerzy Zębik i Roman Łocki S.J. Cieszyn 8,2
1309 Sastrans Nova Sp. z o.o. S.K. Kawki 8,2
1310 Omega Engineering Sp. z o.o. Mazańcowice 8,2
1311 Sanit-Trans Sp. z o.o. Międzyrzecze Górne 8,1
1312 Główny Instytut Górnictwa Katowice 8,1
1313 Instytut Metalurgii Żelaza Im. Stanisława Staszica Gliwice 8,1
1314 Firma Handlowa Astra Duda & Duda Sp. J Bielsko-Biała 8,1
1315 Cosmo J. Brzyski, J. Stępień Sp. J. Siemianowice Śląskie 8,1
1316 Saint – Gobain Construction Products Polska Sp. z o.o. Gliwice 8,1
1317 Flexin Sp. z o.o. Bielsko-Biała 8,1
1318 ALFAVOX Sp. z o.o. Bielsko-Biała 8,1
1319 Tectocom Sp. z o.o. Katowice 8,1
1320 Wodpol Sp. z o.o. Żywiec 8,1
1321 SUTCO – POLSKA Sp. z o.o. Katowice 8,1
1322 Centrum Badań i Dozoru Górnictwa Podziemnego Sp. z o.o. Lędziny 8,1
1323 Chemoform Polska Sp. z o.o. Sosnowiec 8,1
1324 I-Cona Sp. z o.o. Katowice 8,1
1325 Inpuls Sp. z o.o. Siemianowice Śląskie 8,1
1326 Polimet S.Kij S.J. Bielsko-Biała 8,1
1327 Turtle Entertainment Polska Sp. z o.o. Katowice 8,1
1328 Hutnicze Przeds. Remontowe Remont II Sp. z o.o. Dąbrowa Górnicza 8
1329 Przedsiębiorstwo Elektroenergetyki i Budownictwa ELPIN Sp. z o.o. Katowice 8
1330 Wawrzaszek ISS Sp. z o.o. S.K. Bielsko-Biała 8
1331 Global Liberty Enterprises Branch Poland Limited Sp. z o.o. Katowice 8
1332 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe Geobud Sp. z o.o. Katowice 8
1333 JBG – 2 Sp. z o.o. Warszowice 8
1334 Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe Pionex Piotr Gabryś Bielsko-Biała 8
1335 Xcel Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Zaborze 8
1336 All Taste Sp. z o.o. Jaworze 8
1337 IWM Automation Polska Sp. z o.o. Katowice 8
1338 Weltech Sp. z o.o. Mysłowice 8
1339 ZPW Sp. z o.o. Siemianowice Śląskie 8
1340 PERROT-POLSKA Sp. z o.o. Ustroń 8
1341 Fh Karolina S.C. Justyna Dydak, Jarosław Dydak Woźniki 8
1342 Zakład Wielobranżowy Produkcyjno-Handlowo-Usługowy Simet Sp. z o.o. Tworóg 7,9
1343 Dynamic Technologies Polska Sp. z o.o. Czerwionka-Leszczyny 7,9
1344 Ośrodek Rehabilitacyjno – Leczniczy Sp. z o.o. Mikołów 7,9
1345 Alkara Sp. z o.o. Chorzów 7,9
1346 Constantia ColorCap Sp. z o.o. Jejkowice 7,9
1347 Drewnex Sp. z o.o. S.K. Mikołów 7,9
1348 Ascon Polska Sp. z o.o. Kochcice 7,9
1349 Przedsiębiorstwo BILT Sp. z o.o. Bielsko-Biała 7,9
1350 Przedsiębiorstwo Produkcyjno- Handlowo- Usługowe Klaudia Sp. z o.o. Ustroń 7,9
1351 Przedsiębiorstwo Wielobranżowe James Sp. z o.o. Bielsko-Biała 7,9
1352 SGT S.A. Gliwice 7,9
1353 PHPU SEMEX Fertacz, Huszno S.J. Częstochowa 7,9
1354 ASPAR Sp. z o.o. Bielsko-Biała 7,9
1355 Inkasso Plus Sp. z o.o. Katowice 7,9
1356 KSIBB.PL Sp. z o.o. Bielsko-Biała 7,9
1357 GLI-THERM Sp. z o.o. Jastrzębie-Zdrój 7,9
1358 Chrobok Zbigniew Agnieszka F.H. Wodzisław Śląski 7,9
1359 Renowo Sp. z o.o. Jaworzno 7,9
1360 Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Vita-Med Sp. z o.o. Bytom 7,9
1361 Arcasoft Sp. z o.o. Będzin 7,9
1362 Arpes Sp. z o.o. Sosnowiec 7,8
1363 Wódki Regionalne Sp. z o.o. Szczyrk 7,8
1364 Polimer Inno Tech Sp. z o.o. Siemianowice Śląskie 7,8
1365 Yakudo Plus Sp. z o.o. Tychy 7,8
1366 Gomed Sp. z o.o. Pszczyna 7,8
1367 Przedsiębiorstwo Handlowe Medox Lepiarz Jarosław,Lepiarz Alicja-S.J. Jaworzno 7,8
1368 TAMIR S.J. T. i M. Kuśnierz Pszczyna 7,8
1369 Prefabed Sp. z o.o. Bielsko-Biała 7,8
1370 PGH Development Sp. z o.o. Częstochowa 7,8
1371 Architektoniczna Pracownia Ap Sp. z o.o. Tychy 7,8
1372 Fitness Club 24 Sp. z o.o. Bielsko-Biała 7,8
1373 Przedsiębiorstwo Remontowo-Montażowe Remontex Sp. z o.o. Świętochłowice 7,8
1374 STROM Sp. z o.o. Katowice 7,8
1375 FABIR Sp.J. Ilona Siwek, Rafał Fabia Kobiernice 7,8
1376 TRADE & TRANS EXPERT Czaicki i Czaicki S.J. Sławków 7,8
1377 Patio-Park 1 Sp. z o.o. Katowice 7,8
1378 Smartt Sp. z o.o. Kobielice 7,7
1379 Proper Guard Sp. z o.o. Sosnowiec 7,7
1380 Inergis S.A. Częstochowa 7,7
1381 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe Elcam Sp. z o.o. Świętochłowice 7,7
1382 Wesob Sp. z o.o. Strumień 7,7
1383 WYDAWNICTWO LUCRUM Sp. z o.o. Bielsko-Biała 7,7
1384 Aga Kompozyty Sp. z o.o. S.K. Pisarzowice 7,7
1385 Tatwedo Sp. z o.o. Agencja Detektywistyczna Bielsko-Biała 7,7
1386 Arkadiusz Mika Przedsiębiorstwo Usługowo Handlowe DOMAX Boronów 7,7
1387 Ols Sp. z o.o. sp.k. Lubliniec 7,7
1388 DGS Sp. z o.o. Sosnowiec 7,7
1389 Hutnicze Przedsiębiorstwo Remontowe Harpex Sp. z o.o. Bytom 7,7
1390 Budtor Bestwina Sp. z o.o. S.K. Bestwina 7,7
1391 Aleksandria Sp. z o.o. sp.k. Aleksandria Pierwsza 7,7
1392 K P B Intra Polska Sp. z o.o. Tychy 7,7
1393 International Quick Service Polska Sp. z o.o. Gliwice 7,6
1394 EVJA Sp. z o.o. Hecznarowice 7,6
1395 Marani Sp. z o.o. Zabrze 7,6
1396 Producent Urządzeń I Linii Technologicznych Wamatech Sp. z o.o. Tarnowskie Góry 7,6
1397 Cord Sp. z o.o. Chorzów 7,6
1398 Metalzbyt – Hurt Sp. z o.o. Bielsko-Biała 7,6
1399 PROBIS Sp. z o.o. Bielsko-Biała 7,6
1400 Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowo Produkcyjne Rolchem Alojzy Lesiak, Brunon Nowok S.J. Ćwiklice 7,6
1401 CTM Sp. z o.o. Mikołów 7,6
1402 PLATER S.J. ZPUH Pławecki Sylwester, Pławecki Leszek Łąka 7,6
1403 DEWRO Wróbel S.J. Bestwinka 7,6
1404 Stema-Med Sp. z o.o. Orzesze 7,6
1405 EUROPLASTIK S.J. Władysław Borutko, Adrian Borutko, Sylwia Gandor Bielsko-Biała 7,6
1406 Belamed Sp. z o.o. Katowice 7,6
1407 Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Medicare Sp. z o.o. Piekary Śląskie 7,6
1408 Przedsiębiorstwo Gresan Sp. z o.o. S.K. Ustroń 7,6
1409 Remex Sp. z o.o. Bieruń 7,6
1410 RETTIG HEATING Sp. z o.o. Rybnik 7,6
1411 XSOLVE Sp. z o.o. Gliwice 7,6
1412 Komet-Went Sp. z o.o. Tychy 7,6
1413 Glob Sp. z o.o. Fabryka Narzędzi Bielsko-Biała 7,5
1414 RS Logistics S.Rożeński, M.Sitarz S.J. Chorzów 7,5
1415 FPHU JUREK Jerzy Lamch Żarki 7,5
1416 SACHS-TRANS SACHS MAREK Radlin 7,5
1417 GWAREK ŚLĄSKI Wydawnicza Spółdzielnia Pracy Tarnowskie Góry 7,5
1418 ŚRUBENA UNIA S.A. Żywiec 7,5
1419 Jastef Sp. z o.o. Rybnik 7,5
1420 CADesigner Engineering Sp. z o.o. Katowice 7,5
1421 Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe Edy-Pol Radosław Środa, Edyta Flak sp.j. Dąbrowa Górnicza 7,5
1422 Poll – Nussbaumer Sp. z o.o. Chałupki 7,5
1423 Eurokonstal Sp. z o.o. Wyry 7,5
1424 Pro-Industry Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Bielsko-Biała 7,5
1425 Pureko Sp. z o.o. Myszków 7,5
1426 Partner S.A. Bielsko-Biała 7,5
1427 Ht&L Fitting Polska Sp. z o.o. Bielsko-Biała 7,5
1428 MYSŁOWICE – REMA Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Robót Górniczych Mysłowice 7,5
1429 RAF Sp.J. Rafał i Janusz Śliwarski Bielsko-Biała 7,5
1430 Plastic Components Fuel Systems Poland Sp. z o.o. Sosnowiec 7,5
1431 Zarządzanie Nieruchomościami ADEN Sp. z o.o. Bielsko-Biała 7,5
1432 Daw – Bytom Sp. z o.o. Centrala Obrotu Towarami Masowymi Bytom 7,4
1433 Tradcon Sp. z o.o. Bielsko-Biała 7,4
1434 Ksibb.pl Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Bielsko-Biała 7,4
1435 Biuro Inżynierskie Iec Sp. z o.o. Gliwice 7,4
1436 Holduct Sp. z o.o. Mysłowice 7,4
1437 Takoni Sp. z o.o. Bielsko-Biała 7,4
1438 FD Sp. z o.o. Sp.K. Częstochowa 7,4
1439 NOBUD Sp. z o.o. Sosnowiec 7,4
1440 ART-MARK Sp. z o.o. S.K. Żywiec 7,4
1441 Reco Konserwacja Zabytków Sp. z o.o. Katowice 7,4
1442 Gudel Sp. z o.o. Bielsko-Biała 7,4
1443 Demarko Sp. z o.o. S.K. Świętochłowice 7,4
1444 FEROX – ENERGY – SYSTEMS Sp. z o.o. Katowice 7,4
1445 TFP Sp. z o.o. Żywiec 7,4
1446 PLASTIC OMNIUM AUTO EXTERIORS Sp. z o.o. Gliwice 7,4
1447 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowe BUDOMONT-7 Sp. z o.o. Ruda Śląska 7,4
1448 Alba Południe Polska Sp. z o.o. Dąbrowa Górnicza 7,4
1449 Górnicze Zakłady Dolomitowe S.A. Siewierz 7,4
1450 Galileo Logistic Sp. z o.o. Dąbrowa Górnicza 7,4
1451 Elektror Airsystems Sp. z o.o. Chorzów 7,3
1452 Skład Materiałów Budowlanych BOMIR Różycki i Gabryś Sp.J. Chybie 7,3
1453 Remont-Ex Sp. z o.o. Rybnik 7,3
1454 Wipax Sp. z o.o. Świętochłowice 7,3
1455 Virtu Production Sp. z o.o. Zawiercie 7,3
1456 Womir – SPA Sp. z o.o Koziegłowy 7,3
1457 Arton Sp. z o.o. Częstochowa 7,3
1458 ARCHIDOC S.A. Chorzów 7,3
1459 Laser Machine Service Sp. z o.o. Imielin 7,3
1460 Cartec K.Wiśniewski, B.Nowak sp.j. Katowice 7,3
1461 Tomra Sorting Sp. z o.o. Katowice 7,3
1462 AJL-System Sp. z o.o. Katowice 7,3
1463 E.M.I. SYSTEM POLAND Sp. z o.o. Bielsko-Biała 7,3
1464 RIMO Sp. z o.o. Zbrosławice 7,2
1465 Rosomak S.A. Siemianowice Śląskie 7,2
1466 Zakłady Aparatury Chemicznej Chemet S.A. Tarnowskie Góry 7,2
1467 PB Jaekel-Bud-Tech Sp. z o.o. sp.k. Chorzów 7,2
1468 Nero Sp. z o.o. Sosnowiec 7,2
1469 Przedsiębiorstwo Wielobranżowe DEMAR Marek Dewódzki Mstów 7,2
1470 Schuller Eh’klar Polska Sp. z o.o. Ustroń 7,2
1471 METAL UNION Sp. z o.o. Częstochowa 7,2
1472 ZOWER Sp. z o.o. Czerwionka-Leszczyny 7,2
1473 Amister Sp. z o.o. S.K. Piekary Śląskie 7,2
1474 Gliwicki Teatr Muzyczny Gliwice 7,2
1475 Laser Spec Sp. z o.o. Lędziny 7,2
1476 Global Andrzej Dębowski S.J. ZPH Popów 7,2
1477 Adient Foam Poland Sp. z o.o. Żory 7,2
1478 Zakład Produkcji Spożywczej JAMAR Szczepaniak S.J Albertów 7,2
1479 Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Golik sp.j. Istebna 7,2
1480 Vitroszlif Sp. z o.o. Częstochowa 7,2
1481 AQUA S.A. Bielsko-Biała 7,1
1482 Prado Transport i Spedycja Sp. z o.o. S.K. Mikołów 7,1
1483 PPH ESKULAP M. Furyk, J. Matłosz S.J. Gliwice 7,1
1484 Termo – Szkło Sp. z o.o. Bystra 7,1
1485 Conart Sp. z o.o. Katowice 7,1
1486 Ekomax Sp. z o.o. Gliwice 7,1
1487 Przedsiębiorstwo Handlowe Ewant 2 A.P. Woźniak S.J. Kozy 7,1
1488 AG Service Sp. z o.o. Katowice 7,1
1489 Ake-C Doradztwo Podatkowe Usługi Księgowo-Biurowe Sp. z o.o. Tychy 7,1
1490 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe Akwa J. Biskup, S. Owczarek sp.j. Zabrze 7,1
1491 ARCO S.J. Katowice 7,1
1492 Tauron Sprzedaż GZE Sp. z o.o. Gliwice 7,1
1493 Technika Chłodzenia Sp. z o.o. Zabrze 7,1
1494 Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Czwórka Sp. z o.o. Mysłowice 7,1
1495 Niepubliczna Przychodnia Lekarska Vademecum Sp. z o.o. Zabrze 7,1
1496 Cafe+Co Delikomat Sp. z o.o. Bielsko-Biała 7,1
1497 Avimed Sp. z o.o. Piekary Śląskie 7,1
1498 TGS Przemysław Stoń Ruda Śląska 7,1
1499 MMC POWER Sp. z o.o. Jaworzno 7,1
1500 FRYBUD Sp. z o.o. Świętoszówka 7,1
1501 LOI-POLAND Sp. z o.o. Tarnowskie Góry 7,1
1502 Proma Poland Sp. z o.o. Tychy 7,1
1503 INTRAVI Sp. z o.o. S.K. Żywiec 7,1
1504 Kolejowe Zakłady Automatyki S.A. Katowice 7,1
1505 Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Szkol-Med Sp. z o.o. Siemianowice Śląskie 7,1
1506 Terra-Logis Europe Sp. z o.o. Nieborowice 7
1507 Aib Sp. z o.o. S.K. Knurów 7
1508 Kotrak Sp. z o.o. Katowice 7
1509 Irchem Sp. Z O.O. S.K. Częstochowa 7
1510 Fenzi Polska Sp. z o.o. Jaworzno 7
1511 DR-TECH Sp. z o.o. Imielin 7
1512 Envtech Sp. z o.o. Tarnowskie Góry 7
1513 Mostostal – Zabrze Biuro Projektów i Realizacji S.A. Zabrze 7
1514 Allcomp Polska Sp. z o.o. Katowice 7
1515 Huzap Sp. z o.o. Bytom 7
1516 Pulire Warehouse Sp. z o.o. Katowice 7
1517 Odnowa Spółdzielnia Produkcyjno Usługowo Handlowa Pszczyna 7
1518 MJ Group Sp. z o.o. Katowice 7
1519 Wojnarowscy Sp. z o.o. Katowice 7
1520 POLTING – FOAM Sp. z o.o. Gliwice 7
1521 Miko-Tech Sp. z o.o. Łaziska Górne 7
1522 Domus Adam Chromik i Wspólnicy S.J. Czechowice-Dziedzice 7
1523 Admitex Sp. z o.o. S.K. Sosnowiec 7
1524 SferaNet S.A. Bielsko-Biała 6,9
1525 EOP Hoka Polska Sp. z o.o. Czechowice-Dziedzice 6,9
1526 GPN Tools Sp. z o.o. Dąbrowa Górnicza 6,9
1527 Pol-Lab Sp. z o.o. sp.k. Wilkowice 6,9
1528 Akson Sp. z o.o. S.K. Katowice 6,9
1529 Sedab Sp. z o.o. Dąbrowa Górnicza 6,9
1530 Masarnia Borowe J. B. Pluta sp.j. Borowe 6,9
1531 Logiset Sp. z o.o. Dąbrowa Górnicza 6,9
1532 MAJOR Sp. z o.o. Tychy 6,9
1533 Kancelaria Adwokacka RBM Rusecki, Bezak, Manderla S.K. Katowice 6,9
1534 Wielobranżowe Przedsiębiorstwo Handlowo-Produkcyjno-Usługowe BNS Sp. z o.o. Katowice 6,9
1535 Cornaglia Poland Sp. z o.o. Bielsko-Biała 6,9
1536 Roll sp.j. J. Post, D. Mulka Bielsko-Biała 6,9
1537 TUV Nord Polska Sp. z o.o. Katowice 6,9
1538 IFM Electronic Sp. z o.o. Katowice 6,9
1539 Zebra Poland Sp. z o.o. Katowice 6,9
1540 LUKI-FRUIT Sp. z o.o. S.K. Dąbrowa Górnicza 6,8
1541 Westa Erg Sp. z o.o. Wojkowice 6,8
1542 Izobud Konstrukcje Sp. z o.o. Sosnowiec 6,8
1543 Electropoli Poland Sp. z o.o. Bielsko-Biała 6,8
1544 SISTEMA POLAND Sp. z o.o. Tychy 6,8
1545 4turbo Sp. z o.o. Katowice 6,8
1546 Agit Sp. z o.o. Katowice 6,8
1547 Puls Sp. z o.o. Jastrzębie-Zdrój 6,8
1548 DA Gama Sp. z o.o. Lubliniec 6,8
1549 Ketlis Henke Budny sp.j. Katowice 6,8
1550 Okomed-Okulistyka Sp. z o.o. Katowice 6,8
1551 PL Europainting Sp. z o.o. Tychy 6,8
1552 Energotest Sp. z o.o. Gliwice 6,8
1553 Nittan Euro Tech Sp. z o.o. Bielsko-Biała 6,8
1554 F/X Kamińska, Cisowski S.J. Częstochowa 6,8
1555 NEOPROFIL S.J. Rafał Herzyk, Adam Prokop Bielsko-Biała 6,8
1556 PPHU MEGA – TRANS Sp. z o.o. Myszków 6,8
1557 Czanieckie Makarony Sp. z o.o. Czaniec 6,8
1558 PROFIL NR SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ SPÓŁKA KOMANDYTOWA Wojkowice 6,8
1559 Sympressa Sp. z o.o. Katowice 6,8
1560 WIERZYCIEL S.A. Mikołów 6,8
1561 Kancelaria Rachunkowość Podatki EDDP Sp. z o.o. Katowice 6,8
1562 EKOBUD Sp. z o.o. Katowice 6,8
1563 Scarlett Sp. z o.o. Bielsko-Biała 6,7
1564 Mech Serwis Sp. z o.o. Radzionków 6,7
1565 Rail & Sea Logistics Polska Sp. z o.o. Bielsko-Biała 6,7
1566 DIE TECH Sp. z o.o. Tychy 6,7
1567 Paccor Polska Sp. z o.o. Siemianowice Śląskie 6,7
1568 Agro Food S.A. Pilica 6,7
1569 Esales Sp. z o.o. Katowice 6,7
1570 EKO – Okna S. A. Kornice 6,7
1571 Hurtownia Opon Misztal sp.j. Świętochłowice 6,7
1572 Bitech Producent Urządzeń i Linii Technologicznych Sp. z o.o. Bytom 6,7
1573 Elegant Gil Gil Glaser Cielesta S.J. Bielsko-Biała 6,7
1574 SPÓŁDZIELNIA MIESZKANIOWA METALURG Dąbrowa Górnicza 6,7
1575 Dil Surowce Wtórne Sp. z o.o., sp.k. Bielsko-Biała 6,7
1576 P.M. International Sp. z o.o. Katowice 6,7
1577 Redor Sp. z o.o. Bielsko-Biała 6,7
1578 Suma Solutions Sp. z o.o. Katowice 6,7
1579 Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. Wodzisław Śląski 6,7
1580 PANELTECH Sp. z o.o. Chorzów 6,7
1581 Rejon Numer 1 Sp. z o.o. Świętochłowice 6,7
1582 Adac-Lewar Sp. z o.o. Przystajń 6,7
1583 Beta-Instal Sp. z o.o. sp.k. Katowice 6,7
1584 Huta Łabędy S.A. Gliwice 6,7
1585 Car Serwis Fabryczna Sp. z o.o. Tychy 6,7
1586 Armesco Sp. z o.o. Tychy 6,7
1587 Metrostav S.A. Oddział w Polsce Bielsko-Biała 6,7
1588 Eu-Logistik Gmbh Sp. z o.o. Oddział W Polsce Katowice 6,7
1589 TD sp.j. Tomasz Kurzawski, Damian Stroczyński Katowice 6,6
1590 Grupa Gumułka-Corporate Finance Sp. z o.o. Katowice 6,6
1591 INFRAKTE Sp. z o.o. Katowice 6,6
1592 Plastic Components And Modules Poland S.A. Sosnowiec 6,6
1593 Novia Sp. z o.o. Chorzów 6,6
1594 Gomar Transport & Logistics A.Maroński sp.j. Katowice 6,6
1595 PM Partners Dariusz Duch S.K. Mysłowice 6,6
1596 EDAR Sp. z o.o. Zakład Ochrony Mienia Katowice 6,6
1597 G.B. GARAŻE Sp. z o.o. Częstochowa 6,6
1598 Przedsiębiorstwo Transportowo-Handlowe Transmar Sp. z o.o. Katowice 6,6
1599 Heisslufttechnik Flocke Sp. z o.o. Katowice 6,6
1600 Bartex Kluza S.J. Częstochowa 6,6
1601 D13 Wm Projekt Sp. z o.o. S.K. Katowice 6,6
1602 Techspeed Bendkowski, Mazur sp.j. Katowice 6,6
1603 Probet S.A. Katowice 6,6
1604 Biuro Rachunkowe Dekret Sp. z o.o. Tarnowskie Góry 6,6
1605 GEKOPLAST S.A. Krupski Młyn 6,6
1606 LUDWIG Sp. z o.o. S.K. Mikołów 6,6
1607 Bilans Sp. z o.o. Rybnik 6,6
1608 Gold – Trans Sp. z o.o. Gostyń 6,6
1609 Fabryki Sprzętu i Narzędzi Górniczych Grupa Kapitałowa FASING S.A. Katowice 6,5
1610 PW Metkom Sp. z o.o. Sp.K. Warszowice 6,5
1611 Kubala Sp. z o.o. Ustroń 6,5
1612 A.U.H. Zgoda Sp. z o.o. S.K. Lędziny 6,5
1613 Procogaz Hvac Sp. z o.o. Korwinów 6,5
1614 PIAST Spółdzielnia Mieszkaniowa Katowice 6,5
1615 FCA Powertrain Poland Sp. z o.o. Bielsko-Biała 6,5
1616 Grupa Finansowa Sp. z o.o. Katowice 6,5
1617 Magna Car Top Systems Poland Sp. z o.o. Tychy 6,5
1618 Iguana Group Sp. z o.o. Bielsko-Biała 6,5
1619 DDS Invest Sp. z o.o. Katowice 6,5
1620 Lotos Biopaliwa Sp. z o.o. Czechowice-Dziedzice 6,5
1621 MS Sport Sp. z o.o. Katowice 6,5
1622 DP Metal Processing Sp. z o.o. Tychy 6,5
1623 Polmet-System Sp. z o.o. Dąbrowa Górnicza 6,5
1624 Spedycja Golden International Transport Export Import Agnieszka Pietryszyn, Dariusz Dziedzic sp.j. Rybnik 6,5
1625 Gemo – Silesia Sp. z o.o. Chorzów 6,5
1626 Zakład Mięsny Rajcza Ewa, Józef i Jacek Barcik S.j. Rajcza 6,5
1627 Jurajska Sp. z o.o. Postęp 6,5
1628 Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Gliwice Sp. z o.o. Gliwice 6,5
1629 RE ALLOYS Sp. z o.o. Łaziska Górne 6,5
1630 Magneto Sp. z o.o. Częstochowa 6,5
1631 Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Maxtop A. Malasiewicz, J. Maleta, R. Maleta S.J. Sławków 6,5
1632 NEW Energy Sp. z o.o. Rybnik 6,5
1633 Akma-Re Sp. z o.o. Katowice 6,5
1634 Ramsay sp. z o.o. Katowice 6,5
1635 DARO Dariusz Linert Tychy 6,5
1636 Izolbud F. Nycz K. Kania Sp. J. Bielsko-Biała 6,4
1637 Pledan Sp. z o.o. Mnich 6,4
1638 SEVITEL Sp. z o.o. Katowice 6,4
1639 Zakład Konstrukcji Spawanych Ferrum S.A. Katowice 6,4
1640 HTH – Novotech Sp. z o.o. Katowice 6,4
1641 Aesse Stampi Sp. z o.o. Tychy 6,4
1642 D&D Sp. z o.o. Gliwice 6,4
1643 MANULI HYDRAULICS POLSKA S. A. Mysłowice 6,4
1644 CZT Sp. z o.o. Będzin 6,4
1645 APC Sp. z o.o. Mikołów 6,4
1646 Inwestprojekt-Katowice Sp. z o.o. Świętochłowice 6,4
1647 Karpińska i Wspólnicy S. J. Imielin 6,4
1648 Przedsiębiorstwo Usługowo – Handlowe Drogpol Sp. z o.o. Poraj 6,4
1649 Enko-Pomiar Sp. z o.o. Gliwice 6,4
1650 Johnson Controls Akumulatory Sp. z o.o. Katowice 6,4
1651 Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości S.A. Katowice 6,4
1652 Voestalpine Steel Service Center Polska Sp. z o.o. Tychy 6,4
1653 TOPCON POLSKA Sp. z o.o. Siewierz 6,4
1654 Adko Kowalczyk Adamczyk Sp.J. Będzin 6,4
1655 FORCH-POLSKA Sp. z o.o. Międzyrzecze Górne 6,4
1656 Coma-Sport Sp. z o.o. Czechowice-Dziedzice 6,4
1657 PHU EDMIR-POL J. i M. Hutnik S.J. Chorzów 6,4
1658 Machine Tools International Sp. z o.o. Rybnik 6,4
1659 Silesia Oil Sp. z o.o. Łaziska Górne 6,4
1660 Przedsiębiorstwo Budownictwa i Handlu UNIPOL, Dariusz Gołąbek, Waldemar Rabsztyn, Jacek Ujma – S.J. Częstochowa 6,4
1661 Tekniska Polska Przemysłowe Systemy Transmisji Danych Sp. z o.o. Gliwice 6,4
1662 Dpmtech Sp. z o.o. Rybnik 6,3
1663 FCA Services Polska Sp. z o.o. Bielsko-Biała 6,3
1664 Progresja Sp. z o.o. Piekary Śląskie 6,3
1665 Noktornet Sp. z o.o. Katowice 6,3
1666 Bos Automotive Products Polska Sp. z o.o. Tychy 6,3
1667 AGROBRUK Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Utrzymania Zieleni i Robót Drogowych Zabrze 6,3
1668 Dako Work Sp. z o.o. sp.k. Gliwice 6,3
1669 Centrum Medyczne Krzysztof Sodowski S.K. Katowice 6,3
1670 PHU WĘGLOHUT S.J. Ewa Hoppe-Polak, Grzegorz Polak Rybnik 6,3
1671 President Elektronics Poland Sp. z o.o. Częstochowa 6,3
1672 Modena M.A. Tokarski Sp.j. Bielsko-Biała 6,3
1673 Hydrokrak Sp. z o.o. Bielsko-Biała 6,3
1674 Hewalex Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Czechowice-Dziedzice 6,3
1675 Astar ABR Aleksander Jędrzejowski, Robert Dziendziel S. J. Bielsko-Biała 6,3
1676 PPE Poland Sp. z o.o. Świętochłowice 6,3
1677 4maker Sp. z o.o. Katowice 6,3
1678 MR Target Sp. z o.o. Rybnik 6,3
1679 EMG Plast Group Sp. z o.o. Studzienice 6,3
1680 Farby Kabe Polska Sp. z o.o. Katowice 6,2
1681 Beskid-Ekosystem Sp. z o.o. Cięcina 6,2
1682 Konior Przedsiębiorstwo Budowlane Sp. z o.o. Katowice 6,2
1683 Ceramika Pilch Sp. z o.o. S.K. Jasienica 6,2
1684 Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych MINEC Sp. z o.o. Świętochłowice 6,2
1685 BHP MTM Poland Sp. z o.o. sp.k. Gliwice 6,2
1686 Buwamat Pracownia Projektowa Sp. z o.o. Zabrze 6,2
1687 Kalldera Sp. z o.o. Dąbrowa Górnicza 6,2
1688 Juwet Jtr Sp. z o.o. S.K. Bystra 6,2
1689 Poltech Sp. z o.o. Tarnowskie Góry 6,2
1690 Drobny Sp. z o.o. S.K. Krzyżanowice 6,2
1691 Airco Sp. z o.o. Lędziny 6,2
1692 RCEKOENERGIA Sp. z o.o. Czechowice 6,2
1693 Akcept Finance S.A. Mysłowice 6,2
1694 Przedsiębiorstwo Budowlane Kompleks Krzysztof Króliczek i Wspólnicy sp.j. Jastrzębie-Zdrój 6,2
1695 Polska Akademia Jakości Cert Sp. z o.o. Katowice 6,2
1696 Rekord SI Sp. z o.o. Bielsko-Biała 6,2
1697 AS Investing Sp. z o.o. Czeladź 6,2
1698 Asten Group Sp. z o.o. Częstochowa 6,2
1699 P P H GWAREK Sp. z o.o. Katowice 6,2
1700 Piletest Sp. z o.o. Czechowice-Dziedzice 6,2
1701 Bronowscy Czernichów Sp. z o.o. S.K. Czernichów 6,2
1702 AGRO-SUR Sp. z o.o. i Wspólnicy S. K. Rogoźnik 6,2
1703 Przedsiębiorstwo Kompletacji i Montażu Systemów Automatyki CARBOAUTOMATYKA S.A. Tychy 6,2
1704 SILEMAN Sp. z o.o. Ruda Śląska 6,2
1705 Plafor Sp. z o.o. Kobiernice 6,2
1706 ELIKOPOL BK Sp. z o.o. Bielsko-Biała 6,2
1707 Drosol Krzysztof Puz i Wspólnicy Sp.J. Będzin 6,1
1708 Polonus Tel Sp. z o.o. Katowice 6,1
1709 Irex G. Czarniecki, w. Ilkiewicz S.J. Bielsko-Biała 6,1
1710 BIMS Plus FHH Sp. z o.o. Górny Śląsk S.K. Przyszowice 6,1
1711 Buster Jerzy Chorzelski, Marek Chorzelski S.J. Mikołów 6,1
1712 Firma Jurex Irene Jurek Tarnowskie Góry 6,1
1713 Fronius Polska Sp. z o.o. Gliwice 6,1
1714 PPUH DOLOMIT S.A. Kopalnia Ząbkowice Dąbrowa Górnicza 6,1
1715 Zakłady Mechaniczne GLIMAG S.A. Gliwice 6,1
1716 Pirotoks Sp. z o.o. Katowice 6,1
1717 Biuro Badawczo – Wdrożeniowe Sp. z o.o. Cieszyn 6,1
1718 AWAX OKNA Sp. z o.o. Tychy 6,1
1719 Lider Pack Sp. z o.o. Tarnowskie Góry 6,1
1720 Polonia Logistyka Sp. z o.o. Myszków 6,1
1721 Trans – Quadro Sp. z o.o. Dąbrowa Górnicza 6,1
1722 Eurotrans sp.j., Paszek, Doleżych Lubliniec 6,1
1723 Schade Polska Międzynarodowy Transport i Spedycja Sp. z o.o. Będzin 6,1
1724 Arsanit Sp. z o.o. Siemianowice Śląskie 6,1
1725 Apteka Na Górnym Borze Michał Konior i Wspólnicy S.J. Jaworze 6
1726 ELBAR – KATOWICE Sp. z o.o. Katowice 6
1727 Vita Farm II Sp. z o.o. Katowice 6
1728 Skaap Sp. z o.o. S.K. Siemianowice Śląskie 6
1729 Centrala Materiałów Budowlanych Sp. z o.o. i Wspólnicy Spółka Komandytowa Częstochowa 6
1730 Fabryka Sprzętu Ratunkowego i Lamp Górniczych FASER S.A. Tarnowskie Góry 6
1731 M.Informatyka Sp. z o.o. Sp.K. Mysłowice 6
1732 Centrumelektroniki Arkadiusz Wlazłowski i Rafał Wlazłowski Sp.j. Tarnowskie Góry 6
1733 CGR Polska Sp. z o.o. Częstochowa 6
1734 Daedong System Poland sp. z o.o. Cieszyn 6
1735 Tam The-Quoc The Ho Sp.K. Katowice 6
1736 J.Musioł Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowo Usługowe Marko sp.j. Wodzisław Śląski 6
1737 Profi M Tec Psg Silesia Sp. z o.o. sp.k. Jankowice 6
1738 Forno Sp. z o.o. Rybnik 6
1739 CARBO – LEASING Sp. z o.o. Katowice 6
1740 Eco-Consulting Quality Standards Sp. z o.o. Iskrzyczyn 6
1741 Info – Lider Sp. z o.o. Katowice 6
1742 Uniserv S.A. Katowice 6
1743 Przedsiębiorstwo Wielobranżowe IPB Sp. z o.o. Zabrze 6
1744 PRO – Cars Group Sp. z o.o. Tychy 6
1745 Dąbrowska Fabryka Maszyn Elektrycznych DAMEL S.A. Dąbrowa Górnicza 6
1746 Carpets Group Sp. z o.o. Sp.K. Zabrze 6
1747 NIEKOTRANS-NOVA Sp. z o.o. Nieborowice 6
1748 INTERPLAST PLASTIC PRODUCTS Sp. z o.o. Bytom 6
1749 Polska Organizacja Handlowa Sp. z o.o. Katowice 5,9
1750 REFLEX – POLSKA Sp. z o.o. Ruda Śląska 5,9
1751 Awicenna Sp. z o.o. Tychy 5,9
1752 GT Poland Sp. z o.o. Skoczów 5,9
1753 WKRĘT-MET Sp. z o.o. S.K. Kuźnica Kiedrzyńska 5,9
1754 TVH Polska Sp. z o.o. Tychy 5,9
1755 SGP – Sorting Group Poland sp. z o.o. Częstochowa 5,9
1756 El-Instal Sp. z o.o. Bielsko-Biała 5,9
1757 Alupack Polska Sp. z o.o. Siemianowice Śląskie 5,9
1758 Agencja Reklamowa Interdont Sp. z o.o. Chorzów 5,9
1759 Pamet Serwis Sp. z o.o. Imielin 5,9
1760 Voigt Sp. z o.o. PPUH Zabrze 5,9
1761 Transwoj-Bis Sp. z o.o. Częstochowa 5,9
1762 Instanta Sp. z o.o. Żory 5,9
1763 PTHPU Unicus Sp. z o.o. Chorzów 5,9
1764 Spółdzielnia Ogrodnicza W Katowicach Katowice 5,9
1765 PROLAN Sp. z o.o. Gliwice 5,9
1766 Firma SMALCO Marianna Jarosz Goczałkowice-Zdrój 5,9
1767 Led-Pol Sp. z o. o. S. K. Bielsko-Biała 5,9
1768 Jet Sp. z o.o. Skoczów 5,9
1769 Glimat Sp. z o.o. Gliwice 5,9
1770 Centrum Sportowo-Rekreacyjne Zawodzie Sp. z o.o. Ustroń 5,9
1771 Nitzsche Sp. z o.o. Ćwiklice 5,9
1772 CASP SYSTEM Sp. z o.o. Jaworzno 5,9
1773 ABA Wiktorczyk Sp. z o.o. Czarków 5,9
1774 Gummi.Tech Sp. z o.o. sp.k. Dąbrowa Górnicza 5,9
1775 BPE Sp. z o.o. Mikołów 5,8
1776 Eurobud-Bytom Sp. z o.o. Bytom 5,8
1777 Novar Sp. z o.o. Gliwice 5,8
1778 Studio DR Sp. z o.o. Malinka 5,8
1779 ZEC ENERGOSERVICE Sp. z o.o. Czechowice-Dziedzice 5,8
1780 Joy Global (Poland) Sp. z o.o. Tychy 5,8
1781 Spółdzielnia Mieszkaniowa Barbara Chorzów 5,8
1782 PORTWEST Polska Sp. z o.o. Czeladź 5,8
1783 A.S. Inter Silesia Sp. z o.o. sp.k. Katowice 5,8
1784 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe Komponent S.J. Sławomir Noszczyk, Michał Noszczyk Mysłowice 5,8
1785 PERSPEKTYWA Międzyzakładowa Górnicza Spółdzielnia Mieszkaniowa Ruda Śląska 5,8
1786 Erzet-Podłogi Jarosław Zajączkowski sp.j. Bielsko-Biała 5,8
1787 Moto-Profil Sp. z o.o. Chorzów 5,8
1788 Hassa i Jagodziński S. J. Przedsiębiorstwo Budowlane Katowice 5,8
1789 Media Sp. z o.o. Katowice 5,8
1790 GRANULAT-CHMIELARZ S.J. Częstochowa 5,8
1791 Kotrak S.A. Katowice 5,8
1792 Tus24 Sp. z o.o. Katowice 5,8
1793 Carbotrans Sp. z o.o. PPHU Lędziny 5,8
1794 Euvic Sp. z o.o. Gliwice 5,8
1795 Tomex sp.j., Tomasz Halama, Wojciech Halama Przedsiębiorstwo Handlowo – Usługowo – Produkcyjne Bielsko-Biała 5,8
1796 Alpintech Sp. z o.o. Mikołów 5,8
1797 LAKMA STREFA Sp. z o.o. Warszowice 5,8
1798 Spółdzielnia Samopomoc Jasienica – Jaworze Jasienica 5,8
1799 JANAR Sp. z o.o. Mstów 5,8
1800 NZOZ Przychodnia Lekarska Nasze Zdrowie Sp. z o.o. Częstochowa 5,8
1801 Inter – House Sp. z o.o. Mikołów 5,8
1802 KTS IMPORT EXPORT GMBH Sp. z o.o. Drogomyśl 5,8
1803 Suez Południe Sp. z o.o. Częstochowa 5,8
1804 Liebherr – Polska Sp. z o.o. Ruda Śląska 5,8
1805 Magna Formpol Sp. z o.o. Tychy 5,8
1806 ITALMATCH POLSKA Sp. z o.o. Chorzów 5,7
1807 FAMEX-BIS Sp. z o.o. Cieszyn 5,7
1808 Tavrida Electric Polska Sp. z o.o. Tychy 5,7
1809 Luans Sp. z o.o. Żory 5,7
1810 Inter-Mirex Sp. z o.o. sp.k. Katowice 5,7
1811 Rur-Dan Marian, Danuta Misztal i Synowie S.J. Częstochowa 5,7
1812 DPM Industry Sp. z o.o. S.K.A. Bytom 5,7
1813 Dorel Polska Sp. z o.o. Sosnowiec 5,7
1814 OMEGA Sp.J. A. Krysiak J. Witosz Rybnik 5,7
1815 Tritex Sp. z o.o. Piekary Śląskie 5,7
1816 SED – JA Sp. z o.o. Międzyrzecze Górne 5,7
1817 Silesia-Invest Sp. z o.o. Racibórz 5,7
1818 Nasza Przychodnia-Dwójka Sp. z o.o. Bytom 5,7
1819 Market Budowlany Format Sp. z o.o. Zawiercie 5,7
1820 Śląskie Centrum Logistyki S.A. Gliwice 5,7
1821 Industrie Maurizio Peruzzo Polowat Sp. z o.o. Bielsko-Biała 5,7
1822 Social Media London Style Sp. z o.o. Tychy 5,7
1823 Collect Consulting S.A. Katowice 5,7
1824 Quattro Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Praszczyki 5,7
1825 Askop Sp. z o.o. Katowice 5,7
1826 U Przewoźnika Sp. z o.o. S.K. Tychy 5,7
1827 Izotech Service Sp. z o.o. Toszek 5,7
1828 Remondis Tarnowskie Góry Sp. z o.o. Tarnowskie Góry 5,7
1829 EVEGS Sp. z o.o. Racibórz 5,7
1830 PROSAT FOJCIK JERZY Racibórz 5,7
1831 Zakłady Energetyki Cieplnej S.A. Katowice 5,7
1832 Meskon-Hurt Sp. z o.o. S.K. Katowice 5,7
1833 Pulire Sp. z o.o. Katowice 5,7
1834 Magneti Marelli Poland Sp. z o.o. Sosnowiec 5,7
1835 2EM Sp. z o.o. Gliwice 5,7
1836 Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe AUTO-RENOVA KLM S.J. Lech Telenga, Rafał Telenga, Maciej Telenga Wrzosowa 5,6
1837 Przedsiębiorstwo Specjalistyczne TONAL Sp. z o.o. Siemianowice Śląskie 5,6
1838 Decpro Sp. z o.o. Psary 5,6
1839 VERTEX S.A. Czechowice-Dziedzice 5,6
1840 Firma Art Sp. z o.o. sp.k. Bielsko-Biała 5,6
1841 Zwukso Sp. z o.o. sp.k. Siemianowice Śląskie 5,6
1842 Komplex Sp. z o.o. Dąbrowa Górnicza 5,6
1843 M & D Transport I Spedycja Międzynarodowa M. Murzyn-D. Szymański sp.j. Katowice 5,6
1844 Spartan Cleaner Sp. z o.o. Katowice 5,6
1845 Przedsiębiorstwo Inżynieryjno-Budowlane BUDECON S.A. Sosnowiec 5,6
1846 Endopro Sp. z o.o. Katowice 5,6
1847 No-El S.J. Ryszard Nowak, Barbara Musiałek Katowice 5,6
1848 Euro-Elektro Sp. z o.o. Katowice 5,6
1849 Oczyszczalnia Ścieków Warta S.A. Częstochowa 5,6
1850 Nt Medical Sp. z o.o. Katowice 5,6
1851 Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o. o. w Rudzie Śląskiej Ruda Śląska 5,6
1852 Remi – B Krzysztof Boiński, Adam Krokowski sp.j. Bielsko-Biała 5,5
1853 Instytut Spawalnictwa Gliwice 5,5
1854 Integra Jtr Sp. z o.o. S.K. Żywiec 5,5
1855 Eticod sp. z o.o. Katowice 5,5
1856 Rytex Sp. z o.o. Bielsko-Biała 5,5
1857 Chorzowsko – Świętochłowickie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. Chorzów 5,5
1858 Syntezis Sp. z o.o. Chorzów 5,5
1859 Noma – Stacja Monitorowania Alarmów Sp. z o.o. Katowice 5,5
1860 PPU Kom-Bud Sp. z o.o. Bielsko-Biała 5,5
1861 Suder Sp. z o.o. Sosnowiec 5,5
1862 Formed Sp. z o.o., Spółka Komandytowa Żywiec 5,5
1863 Henglein Gmbh Polska Sp. z o.o. Katowice 5,5
1864 Extral Sp. z o.o. Żory 5,5
1865 Wizbud Sp. z o.o. Bielsko-Biała 5,5
1866 Elamed Sp. z o.o. sp.k. Katowice 5,5
1867 Windex Holding Sp. z o.o. Dąbrowa Górnicza 5,5
1868 Argumentum Sp. z o.o. S.K.A. Katowice 5,5
1869 Galwah Sp. z o.o. S.K. Herby 5,5
1870 Econ Transport I Spedycja Sp. z o.o. Bytom 5,5
1871 Magneti Marelli Suspension Systems Bielsko Sp. z o.o. Bielsko-Biała 5,5
1872 BRICO Sp. z o.o. Rybnik 5,5
1873 Przedsiębiorstwo Techniki Cieplnej PIECOSERWIS Sp. z o.o. Gliwice 5,5
1874 PUMAR Sp. z o.o. Siemianowice Śląskie 5,5
1875 Węglokoks S.A. Katowice 5,5
1876 ASP Group PL Sp. z o.o. Dąbrowa Górnicza 5,5
1877 Przedsiębiorstwo Robót Zmechanizowanych Limba Sp. z o.o. Jaworzno 5,5
1878 Chrisopher Creazioni Ltd Sp. z o.o. Siemianowice Śląskie 5,4
1879 Autoneum Poland Sp. z o.o. Katowice 5,4
1880 MultiValve Sp. z o.o. Gliwice 5,4
1881 Msi Capital Sp. z o.o. Piekary Śląskie 5,4
1882 Księga Sp. z o.o. Kancelaria Biegłych Rewidentów Katowice 5,4
1883 PHU A/B/C Bogdan Serafin, Piotr Graca S.J. Bielsko-Biała 5,4
1884 Garda Sp. z o.o. Agencja Ochrony Osób i Mienia Sosnowiec 5,4
1885 Orlis Ubezpieczenia Sp. z o.o. Katowice 5,4
1886 Tritech Networks Sp. z o.o. Katowice 5,4
1887 Secnet Sp. z o.o. Katowice 5,4
1888 Delta Plus Polska Sp. z o.o. Siemianowice Śląskie 5,4
1889 Dumat S.J. Mysłowice 5,4
1890 Firma Agros Sp. z o.o. Lubsza 5,4
1891 Zakłady Remontowe Energetyki Elko Sp. z o.o. Racibórz 5,4
1892 Fabryka Pił i Narzędzi Wapienica Sp. z o.o. Bielsko-Biała 5,4
1893 Anga Uszczelnienia Mechaniczne Sp. z o.o. Kozy 5,4
1894 Wózki Widłowe – ARTECH J.W.M. Hubczak S.J. Łękawica 5,4
1895 Frank-Cars Sp. z o.o. S.K. Częstochowa 5,4
1896 WOLFGANG PREINFALK POLEN Sp. z o.o. Łaziska Górne 5,4
1897 Stern Sp. z o.o. Dąbrowa Górnicza 5,4
1898 Outotec (Polska) Sp. z o.o. Katowice 5,4
1899 Grupa Drogobud Sp. z o.o. S.K. Bielsko-Biała 5,4
1900 Elektro – Trading Sp. z o.o. Gliwice 5,4
1901 Mobi Malik & Jaworski S.J. PHU Skoczów 5,4
1902 Azled Sp. z o.o. Katowice 5,4
1903 Balviten Sp. z o.o. Katowice 5,4
1904 Papirus Czechowice Sp. z o.o. Czechowice-Dziedzice 5,4
1905 MECHANIC SYSTEM Sp. z o.o. Siewierz 5,4
1906 Bako Sport G. Baran, R. Koziołek sp.j. Dąbrowa Górnicza 5,4
1907 Cynkpol Sp. z o.o. Siemianowice Śląskie 5,4
1908 IB Iniektbud Sp. z o.o. Jaworzno 5,4
1909 URSA Polska Sp. z o.o. Dąbrowa Górnicza 5,4
1910 Movincar Polska Sp. z o.o. Bielsko-Biała 5,3
1911 Ekoprod Sp. z o.o. Bytom 5,3
1912 RIMSA PLUS Sp. z o.o. Piekary Śląskie 5,3
1913 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe Edmund Dylikowski Częstochowa 5,3
1914 Budownictwo Kamiński Sp. z o.o. S.K. Gliwice 5,3
1915 FIRE – SYSTEM S.J PPHU Sprzętu Pożarniczego Ochronnego Mszana 5,3
1916 Suez Bielsko-Biała S.A. Bielsko-Biała 5,3
1917 Zakład Inżynierii Miejskiej Sp. z o.o. Mikołów 5,3
1918 Scapol Sp. z o.o. Częstochowa 5,3
1919 Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Martik sp. j. Marek Kucypera Grzegorz Klimczak Sosnowiec 5,3
1920 WRĘBOWA Sp. z o.o. Rybnik 5,3
1921 Thermacut – Poland Sp. z o.o. Cieszyn 5,3
1922 ABIS Sp. z o.o. Myszków 5,3
1923 HBT Roltrac Sp. z o.o. S.K. Cieszyn 5,3
1924 Zespół Lekarzy Rodzinnych Sp. z o.o. Tychy 5,3
1925 Przedsiębiorstwo Produkcyjno Górnicze Row-Jas Sp. z o.o. Jastrzębie-Zdrój 5,3
1926 ING Services Polska Sp. z o.o. Katowice 5,3
1927 Przedsiębiorstwo Spółdzielcze Budoprojekt w Katowicach Katowice 5,3
1928 Gt3 Cup Challenge Central Europe Sp. z o.o. Bielsko-Biała 5,3
1929 Telgis Sp. z o.o. Jaworzno 5,3
1930 PZOL SPÓŁKA Z O.O. Międzybrodzie Bialskie 5,3
1931 IZO Zakład Izolacji Ogniotrwałych Sp. z o.o. Bytom 5,3
1932 Blumenbecker Engineering Polska Sp. z o.o. Katowice 5,3
1933 AB Ekoset Sp. z o.o. Ligota 5,3
1934 Papirus M. Górecki, A. Nowicki, J. Karyś S.J. Częstochowa 5,3
1935 Ada-Music Kręcichwost sp.j. Czechowice-Dziedzice 5,3
1936 Karo Elektro Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Bielsko-Biała 5,3
1937 Energotechnika Engineering Sp. z o.o. Gliwice 5,2
1938 Jan Kubiak Sp. z o.o. Bytom 5,2
1939 Ogumienie Samochodowe Klenart sp.j. Klenart Maria, Klenart Andrzej, Klenart Jan, Czop Barbara, Gruner Krystyna Żory 5,2
1940 TONATO Sp. z o.o. Katowice 5,2
1941 Banpost Serwis Sp. z o.o. Katowice 5,2
1942 ER&P ELEKTRO PL Sp. z o.o. Cieszyn 5,2
1943 San-Vita Sp. z o.o. Dąbrowa Górnicza 5,2
1944 Tenneco Automotive Eastern Europe Sp. z o.o. Gliwice 5,2
1945 ELVITA – JAWORZNO III Sp. z o.o. Przeds. Świadczeń Zdrowotnych i Promocji Zdrowia Jaworzno 5,2
1946 Drevo Haus Sp. z o.o. Jaworze 5,2
1947 TSL Burczy I Kaptur Sp. z o.o. Jaworzno 5,2
1948 Spółdzielnia Pracy RATIONAL – SERVICE Katowice 5,2
1949 Spółdzielnia Agromet w Chybiu Chybie 5,2
1950 Lexus Katowice Sp. z o.o. Katowice 5,2
1951 Nexter Color-System Sp. z o.o. Katowice 5,2
1952 Farmpartner Sp. z o.o. S.K. Zabrze 5,2
1953 Jkk Pro-Moto Sp. z o.o. S.K. Katowice 5,2
1954 COMPUTER SERVICE SUPPORT – BESKIDY Sp. z o.o. Bielsko-Biała 5,2
1955 Inox-Plus Sp. z o.o. Sosnowiec 5,2
1956 Eq Systemtechnology Sp. z o.o. Dąbrowa Górnicza 5,2
1957 Cetus-Energetyka Gazowa Sp. z o.o. sp.k. Pawłowice 5,2
1958 Przedsiębiorstwo Usługowo-Produkcyjno-Handlowe BUD-SYSTEM Sp. z o.o. Katowice 5,1
1959 Lightnet Sp. z o.o. Kobiernice 5,1
1960 HORN & CO POLSKA Sp. z o.o. Chorzów 5,1
1961 Karol Tuszyński i Andrzej Lewandowski S.J. Mysłowice 5,1
1962 Keramet Polska Sp. z o.o. Częstochowa 5,1
1963 Lams Sp. z o.o. S.K. Tychy 5,1
1964 POLIPASO Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Katowice 5,1
1965 Kwadrat Sp. z o.o. Zabrze 5,1
1966 Podbeskidzkie Centrum Dystrybucji APIS Sp. z o.o. S.K. Ustroń 5,1
1967 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe Tri-Vent Sp. z o.o. Bestwinka 5,1
1968 Beskidzka Spółdzielnia Mieszkaniowa Bielsko-Biała 5,1
1969 Racontrols Sp. z o.o. Katowice 5,1
1970 Przeds. Remontowo-Budowlane A.Piaskowski i Spółka Sp. z o.o. Dąbrowa Górnicza 5,1
1971 BAJORLAND Ireneusz Bajor Wancerzów 5,1
1972 Metalsolution Sp. z o.o. Zabrze 5,1
1973 Beskid Żywiec Sp. z o.o. Żywiec 5,1
1974 MEDICOM Sp. z o.o. Zabrze 5,1
1975 Nexus Sp. z o.o. Bytom 5,1
1976 NZOZ ZLA Przychodnia Pogoń Sp. z o.o. Sosnowiec 5,1
1977 Ewadex Nieruchomości Sp. z o.o. Mysłowice 5,1
1978 Alumast S.A. Wodzisław Śląski 5,1
1979 Alians Gwóźdź & Dziedzic S.J. Katowice 5,1
1980 DLK Sp. z o.o. Jaworzno 5,1
1981 MESSER POLSKA Sp. z o.o. Chorzów 5,1
1982 Flagowa Kraina Sp. z o.o. Skrzyszów 5,1
1983 Sine Qua Non TS Centrum Telemarketingu Sp. z o.o. Sosnowiec 5,1
1984 NP Polska Sp. z o.o. Tychy 5,1
1985 Zakład Dostaw Nośników Energetycznych Sp. z o.o. Rybnik 5,1
1986 Spółdzielnia Mieszkaniowa Michał Siemianowice Śląskie 5
1987 PHU PROFIT Ryszard Kentzer, Andrzej Czarnota S.J. Gliwice 5
1988 Mentor Graphics Polska Sp. z o.o. Katowice 5
1989 TEKNOMET SPÓŁKA Z O.O. Goleszów 5
1990 CLEAREX Sp. z o.o. Chorzów 5
1991 Transmec Poland Sp. z o.o. Tychy 5
1992 Ruta Sp. z o.o. Wodzisław Śląski 5
1993 Przedsiębiorstwo Prefabet-Łagisza S.A. Będzin 5
1994 BELOS – PLP S.A. Bielsko-Biała 5
1995 Possible Worldwide Poland Sp. z o.o. Chorzów 5
1996 Komplido Sp. z o.o. Katowice 5
1997 Żywieckie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. Żywiec 5
1998 Dtr Vms Poland Sp. z o.o. Częstochowa 5
1999 Krisbut Sp. z o.o. sp.k. Myszków 5
2000 ALSTOM KONSTAL S.A. Chorzów 5
2001 Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Avicold sp.j. – Rychlik P. K. M. J., Rucka M. Cieszyn 5
2002 Rafineria w Jaśle Sp. z o.o. Katowice 5
2003 Badimex Sp. z o.o. Dąbrowa Górnicza 5
2004 Ekoform Sp. z o.o. Bielsko-Biała 5
2005 Oberon 3 D L.Pietrzak i Wspólnicy S.J. Tychy 5
2006 Grafmet HT Sp. z o.o. Dąbrowa Górnicza 5
2007 3S Data Center S.A. Katowice 5
2008 Hirschvogel Components Poland Sp. z o.o. Gliwice 5
2009 Dąbrowskie Wodociągi Sp. z o.o. Dąbrowa Górnicza 5
2010 Pivexin Technology Sp. z o.o. Babice 5
2011 Elhand Transformatory Sp. z o.o. Lubliniec 5
2012 P4s Sp. z o.o. Zabrze 5
2013 Spółdzielnia Pracy Dźwigi Rybnik 5
2014 Domena S.J. Katowice 5
2015 Arimex PPUH Sp. z o.o. Bielsko-Biała 5

źródło: Instytut Europejskiego Biznesu na podstawie danych z Krajowego Rejestru Sądowego, zebranych przez wywiadownie handlowe.

Do analizy wyników finansowych przedsiębiorstw przyjęto firmy spełniające następujące warunki:
1. Dostępne w KRS dane finansowe za lata 2015-2016,
2. Wartość przychodów netto ze sprzedaży i zrównanych z nimi większa niż 100 tys. zł w 2016 roku,
3. Zysk netto w latach 2015 i 2016 wyższy niż 1 tys. zł.
4. Kapitał własny w latach 2015 i 2016 wyższy niż 1 tys. zł.

Metodologia liczenia wartości rynkowej
Wartość rynkowa firm liczona jest w porównaniu do spółek notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.
Do obliczeń wykorzystywane są wskaźniki C/Z (cena do zysku netto) i C/WK (cena do wartości księgowej, czyli cena do sumy funduszy własnych i zysku netto) średnie dla spółek krajowych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych, liczone przez analityków GPW.

Wskaźniki do liczenia wartości rynkowej
W końcu marcu 2017 r.: C/Z: 20,1, a C/WK: 1,34.
źródło: Biuletyn Statystyczny GPW

Według wskaźników giełdowych z marca 2017 r. zostały policzone dwie wartości rynkowe firmy w końcu marca 2017 r. Jedna to iloczyn zysku netto w 2016 r. i wskaźnika C/Z w końcu marca 2017 r., a druga to iloczyn wartości księgowej w końcu 2016 r. i wskaźnika C/Wk w końcu marca 2017 r. Średnia arytmetyczna z tych wartości rynkowych to wartość rynkowa firmy w końcu marca 2017.

To bardzo uproszczona metoda liczenia wartości rynkowej firm. Instytut Europejskiego Biznesu nie ponosi odpowiedzialności za jej wykorzystywanie w działalności inwestycyjnej czy gospodarczej.