Efektywne Firmy 2018 Województwa Opolskiego

Spośród 51 tysięcy polskich przedsiębiorstw, których wyniki finansowe zbadał Instytutu Europejskiego Biznesu, tytuł Efektywna Firma 2018 uzyskały 642 firmy Województwa Opolskiego, bo stosunek zysku netto do przychodów ze sprzedaży i zrównanych z nimi wyniósł w nich minimum 5 proc.

Instytutu Europejskiego Biznesu, utworzony 12 grudnia 2005 r., prowadzi Konkurs Efektywna Firma od 2008 r. Przez jedenaście lat dokładnie przeanalizował wyniki finansowe 80 tysięcy przedsiębiorstw i kilkuset banków działających w Polsce.

Przedstawiamy ranking efektywnych firm według stosunku zysku netto do przychodów ze sprzedaży i zrównanych z nimi.

Do analizy zostały wybrane te firmy, które w 2016 miały minimum 100 tys. złotych przychodów netto, wykazały zysk netto powyżej 1 tys. zł.

Instytutu Europejskiego Biznesu policzył też ich wartość rynkową na koniec marca 2017 przez porównanie ich wyników do wycen spółek akcyjnych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Uproszczona metodologia liczenia wartości rynkowej, stosowana przez Instytut Europejskiego Biznesu, opisana jest poniżej rankingu. Firmy wymienione w poniższym rankingu mogą bezpłatnie i bezterminowo wykorzystywać tytuł Efektywna Firma 2018 publicznie na wszystkich nośnikach.

Firmy wymienione w poniższym rankingu mogą bezpłatnie i bezterminowo wykorzystywać tytuł Efektywna Firma 2018 publicznie na wszystkich nośnikach.

Płatne są logo Efektywna Firma 2018 oraz dyplomy i statuetki dla wyróżnionych firm i ich pracowników. Prosimy więc nie kopiować z Internetu dla celów marketingowych grafik, gdyż zdjęcia chronione są prawami autorskimi.

Efektywne Firmy 2018 Województwa Opolskiego
Lp. Nazwa firmy Siedziba Średni stosunek zysku netto do przychodów ze sprzedaży w latach 2015 i 2016 r. w proc.
1 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Giełczycach Giełczyce 388,5
2 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Pietrowicach Głubczyce 297,1
3 Przedsiębiorstwo Produkcji Rolnej Plon II Sp. z o.o. Woskowice Małe 261,3
4 Popioły Przemysłowe Sp. z o.o. Opole 195,9
5 Euro DK Sp. z o.o. Głogówek 144
6 FUGO S. A. Kluczbork 114,3
7 Emps Sp. z o.o. Brzeg 108,1
8 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Regulicach Regulice 95
9 Zmaj Inwestycje Sp. z o.o. Kędzierzyn-Koźle 92,9
10 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Lubska 87,6
11 Klonex-VCS Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowe Sp. z o. o. S. J. Opole 80
12 Polmarket Sp. z o.o. Reńska Wieś 73,9
13 Euro-Mar Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Opole 68,3
14 Biotrend Sp. z o.o. Opole 68,1
15 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Prężyna 67,1
16 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Piotrówka Jemielnica 66,3
17 Przedsiębiorstwo Rolno-Usługowe Romarol Roman Solowski i Wspólnicy S.J. Steblów 63,7
18 Agrousługi Jack Sp. z o.o. Chróścina 60,8
19 Agrola Zakład Rolno – Usługowy Sp. z o.o. Krzyżowice 60,8
20 Kirsch Services Sp. z o.o. sp.k. Krapkowice 60,5
21 Insurance Fire Sp. z o.o. S.K. Kędzierzyn-Koźle 58,7
22 Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Przychodnia Lekarska Zdrowie A. Graczyk-Duda, E. Raczyńska, A. Walorski Spółka Partnerska Lekarzy Grodków 56,9
23 Alog Inwestycje Sp. z o.o. S.K. Kędzierzyn-Koźle 55,7
24 Wibudkom Sp. z o.o. Przeds. Budownictwa Komercyjnego i Obrotu Nieruchomościami Opole 54,8
25 Zakład Elektronicznej Techniki Obliczeniowej w Opolu – Przeds. Informatyczne Sp. z o.o. Opole 54
26 Przedsiębiorstwo Produkcji Rolnej Plon Sp. z o.o. Woskowice Małe 53,2
27 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna we Włodzieninie Włodzienin 52,9
28 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Głuszynie Głuszyna 52,8
29 Trinea Sp. z o.o. Ligota Zamecka 52,2
30 R.E. Agricola Sp. z o.o. S.K. Kędzierzyn-Koźle 52
31 Spółdzielcze Gospodarstwo Rodzinne Bliszczyce 50
32 Glantier Sp. z o.o. Głubczyce 49
33 Thomas – Koziarski Consulting sp.j. Opole 48,2
34 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Chróścielowie Chróścielów 48,1
35 Pol-Las Sp. z o.o. Lasowice Małe 45,4
36 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Krobuszu Krobusz 44,5
37 Roldam Sp. z o.o. Zalesie Śląskie 44
38 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Jaśkowice 42,9
39 PRO – MAKS Sp. z o.o. Sp.K. Głubczyce 42,8
40 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Gierałcicach Głuchołazy 42,6
41 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Łowkowicach Łowkowice 42,2
42 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Głubczyce 42
43 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Przylesiu Przylesie 41,5
44 Opawska Sp. z o.o. Opole 41,1
45 Natmax Sp. z o.o. Kędzierzyn-Koźle 41
46 Gospodarstwo Rolne Biechów Sp. z o.o. Pakosławice 40,3
47 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Zdziechowice 40,1
48 Sedulus Sp. z o.o. Opole 40
49 Kancelaria Podatkowa Anna Kłosowska Sp. z o.o. S.K. Opole 40
50 PUH TAREM Sp. z o.o. Opole 39,9
51 Magna Real Estate Sp. z o.o. Kędzierzyn-Koźle 39,7
52 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Kujakowicach Górnych Kujakowice Górne 39,2
53 Chemia – Bomar Sp. z o.o. Chróścina 39
54 Biuro Projektowo-Konstrukcyjne Sp. z o.o. Kędzierzyn-Koźle 38
55 Agro Bart Sp. z o.o. Nowa Wieś Mała 37,8
56 Park Przemysłowy Kędzierzyńsko – Kozielski Sp. z o.o. Kędzierzyn-Koźle 37,6
57 Transcom International S.J. Paczków 36,9
58 Workforce Sp. z o.o. Opole 36,8
59 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Grodkowie Grodków 36,6
60 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Kolnowice Kolnowice 36,2
61 Gospodarstwo Rolne Ciężkowice Sp. z o.o. Ciężkowice 36,2
62 Safaga Sp. z o.o. Suchy Bór 36,2
63 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Kietlicach Kietlice 35,7
64 BG Nysa Logistic Sp. z o.o. Nysa 35,7
65 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe Skarbiszów Sp. z o.o. Lewin Brzeski 35,5
66 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Niemodlin 35,2
67 Europnet Sp. z o.o. S.K. Kruszyna 35
68 Mb Developer Sp. z o.o. Opole 34,6
69 Prywatne Biuro Podróży SINDBAD Opole 34,5
70 Metal Concept Polska Sp. z o.o. Kędzierzyn-Koźle 34,1
71 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Jaszowie Jaszów 33,5
72 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna W Wojsławiu Wojsław 33,5
73 Rolnicz Spółdzielnia Produkcyjna Rostkowice Rostkowice 33,4
74 Concept Plus Sp. z o.o. Opole 33,4
75 LT Production Sp. z o.o. Żelazna 33,4
76 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Smardach Górnych Z/S w Unieszowie Unieszów 32,4
77 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Gościęcin 32,3
78 SDH Za Odrą Sp. z o.o. Opole 32,2
79 HERMOS Sp. z o.o. Leśnica 32
80 I-Systems Sp. z o.o. S.K. Opole 31,9
81 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Krzywiźnie Krzywizna 31,7
82 Rolnicza Spółdzielnia Producyjna w Jaryszowie Jaryszów 31,3
83 Uvex Safety Polska Sp. z o.o. Większyce 31,2
84 Spółdzielnia Produkcji Rolnej Wierzbnik 31,1
85 Przedsiębiorstwo Produkcji Rolnej Gajz Sp. z o.o. Nowa Wieś Mała 30,9
86 P P H i U Agro – Eko Sp. z o.o. Pakosławice 30,8
87 Adam -Agro Sp. z o.o. Nowa Wieś Mała 30,7
88 Geowiert Rzepka Invest Sp. z o.o. Sp.K. Opole 30,6
89 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Miejsce Odrzańskie 30,6
90 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Prusinowicach Prusinowice 30,4
91 Stylbruk Adrian Bieniek, Renata Bieniek S.J. Wawrzyńcowice 30,3
92 It Connect Sp. z o.o. Dobrodzień 30,2
93 Brzeskie Centrum Handlowe MARKO Zakład Pracy Chronionej Scelina Marek i Spółka S.J. Brzeg 30,1
94 Zakład Technologii Wysokoenergetycznych Explomet Gałka, Szulc Sp.J. Opole 29,2
95 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Lisięcice 29,1
96 Agra Glapiński Sp.J. Opole 29
97 Opoltrans Sp. z o.o. Opole 28,9
98 PRZEDSIĘBIORSTWO BUDOWLANO-HANDLOWE MARK-POL Sp. z o.o. Opole 28,8
99 TBR Polska Sp. z o.o. Opole 28,8
100 Jośko, Prokopowicz i Wspólnicy Sp. z o.o. Tarnów Opolski 28,7
101 Agro Tymon Sp. z o.o. Nowa Wieś Mała 28,7
102 Zakład Rolny Gierałtowice Sp. z o.o. Gierałtowice 28,5
103 Przeds. Produkcji Ogrodniczej Owoc Sp. z o.o. Kluczbork 28,3
104 Luca Logistic Solutions Sp. z o.o. Opole 28
105 PAGRO Sp. z o.o. Gospodarstwo Rolno Nasienne PĄGÓW Pągów 27,9
106 Agro Julian Sp. z o.o. Nowa Wieś Mała 27,7
107 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Lubrzy Lubrza 27,7
108 Work Diwa Personalservice Polska Sp. z o.o. Prószków 27,5
109 Covebo Jobs Sp. z o.o. Opole 27,5
110 Jagral Sp. z o.o. Smarchowice Śląskie 27,3
111 Gastronomia Grupa Południe D. Bury, R. Bochniarz, A. Passon S.J. Opole 27,2
112 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Biskupów 26,8
113 Trummer Personalservice Opole Sp. z o.o. Opole 26,8
114 Foton Sp. z o.o. S.K. Opole 26,7
115 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Mesznie Meszno 26,6
116 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Rusocinie Rusocin 26,5
117 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna we Wroninie Wronin 26,5
118 Gowrol Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Rolne Kamiennik 26,4
119 Metron Sp. z o.o. Opole 26,3
120 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Boguszyce 26
121 Hafrox Sp. z o.o. S.K.A. Opole 26
122 Przedsiębiorstwo Rolno-Usługowo-Handlowe Bukorol Sp. z o.o. Bukowie 25,9
123 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Chrzelicach Chrzelice 25,9
124 Spółdzielnia Rzemieślnicza Usługowo – Wytwórcza W Opolu Opole 25,9
125 Zetz Sp. z o.o. Opole 25,9
126 Codefusion Sp. z o.o. Opole 25,8
127 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Leśnica 25,8
128 P P H U Merkury Adam i Artur Żurakowscy sp.j. Prudnik 25,8
129 Armanski Sp. z o.o. S.K. Opole 25,5
130 Spółdzielnia Mieszkaniowa Lokatorsko-Własnościowa Karłowice Wielkie 25,4
131 Pawlik i Wspólnicy sp.j. Kobylice 25,3
132 Pro Metis Sp. z o.o. sp.k. Prudnik 25,2
133 Walcownia Rur Andrzej Sp. z o.o. Zawadzkie 25
134 OZ Pharma Sp. z o.o. Opole 25
135 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Ścinawie Nyskiej Ścinawa Nyska 24,9
136 PRZEDSIĘBIORSTWO USŁUGOWO HANDLOWE MARZENA IMPORT – EXPORT Sp. z o.o. Frączków 24,7
137 Sezam Instal S.J. Opole 24,7
138 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Brunach Bruny 24,7
139 Martin Logistic Sp. z o.o. Malnia 24,2
140 Mikolin Sp. z o.o. Ptakowice 24,2
141 Spółdzielnia Rzemieślnicza W Kędzierzynie-Koźlu Kędzierzyn-Koźle 24
142 IQ Prisma Sp. z o.o. Opole 24
143 International Casting Industries Polska Sp. z o.o. Brzeg 23,9
144 Zakład Produkcji Rolnej Rolnik Sp. z o.o. Grodków 23,8
145 Centrum Meblowe Agata Sp. z o.o. Dobrodzień 23,7
146 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Rudziczce Rudziczka 23,7
147 Spółdzielnia Produkcji Rolnej Bodzanów 23,6
148 DES MEBLE Sp. z o.o. S.K. Myślina 23,5
149 F.I. Manta Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Zawadzkie 23,5
150 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe Mada Białecki sp.j. Byczyna 23,4
151 DWX Sp. z o.o. S.K. Kędzierzyn-Koźle 23,2
152 Unitrez Elektronik L. Szmagierewski, K. Majewski, J. Dubik S.J. Opole 23,2
153 Impuls Sp. z o.o. Kędzierzyn-Koźle 23,2
154 PMK Gastronomia S. J. Opole 23,1
155 Sba Flex Recruitment Sp. z o.o. Opole 23,1
156 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Sułkowie Sułków 23,1
157 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Stobrawa 23,1
158 High-Tech System Sp. z o.o. Opole 22,9
159 Przedsiębiorstwo Produkcyjne Agro-Tim Sp. z o.o. Brzeg 22,6
160 Kaskada Sp. z o.o. Opole 22,6
161 RS Engineering Sp. z o.o. Strzelce Opolskie 22,6
162 Opieka Prawna Piast Sp. z o.o. Opole 22,5
163 Interfloors Sp. z o.o. Gierałcice 22,5
164 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Suchej Psinie Sucha Psina 22,4
165 ROL – MAX DB Sp.J. M. Czajkowski, Z. Skoczek Rysiowice 21,9
166 ECB Polska Sp. z o.o. Opole 21,8
167 ANC-AD-Elektrotechnik Sp. z o.o., S.K. Wierzch 21,7
168 Tirex Sp. z o.o. Zawadzkie 21,6
169 CITY-SAT GORDZIELIK Sp. z o.o. Strzelce Opolskie 21,6
170 Proinvest Sp. z o.o. Opole 21,5
171 Opolskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. Opole 21,3
172 POL – DOMY Sp. z o.o. Prószków 21,3
173 Samar S.J. Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Marcin Saulicz, Michał Saulicz Opole 21
174 TRANSANNABERG Wiesiollek J.M. S.J. Strzelce Opolskie 21
175 BAMAR – POL S.J. Opole 20,9
176 Riwiera Sp. z o.o. Sp.K. Otmuchów 20,8
177 Fruitex Sp. z o.o. Urbanowice 20,8
178 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Piorunkowicach Piorunkowice 20,4
179 Pola – Rol Sp. z o.o. Przeds. Produkcji Rolnej Proślice 19,8
180 Design Light Sp. z o.o. Głuchołazy 19,6
181 Zakład Produkcji Rolnej Owrol Sp. z o.o. Skoroszyce 19,6
182 KOLIBER Sp. z o.o. Krapkowice 19,6
183 Przedsiębiorstwo Multi Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Opole 19,5
184 Herzog Sp. z o.o. Krapkowice 19,3
185 Meltmann Sp. z o.o. Pawłowiczki 19,3
186 Pro Metis Sp. z o.o. Prudnik 19
187 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Gnojna 19
188 Niwa – Farm Sp. z o.o. Sowin 18,9
189 Hotel Antonio Conference Sp. z o.o. Skarbimierz-Osiedle 18,9
190 HVOF – Technika Sp. z o.o. Brzeg 18,8
191 Agrousługi Roesler Sp. z o.o. Przysiecz 18,8
192 Agroplon Sp. z o.o. Głuszyna 18,7
193 Rembud I Sp. z o.o. S.K. Opole 18,7
194 Rastal Sp. z o.o. Zdzieszowice 18,6
195 Miary i Wagi Tomasz Kogut S.J. Skarbimierz Osiedle 18,6
196 Przedsiębiorstwo Rolno Handlowe KŁOS Sp. z o.o. Rychnów 18,4
197 Immopo Sp. z o.o. Dąbrówka 18,3
198 Jumex Polska Sp. z o.o. Opole 18,3
199 SOLIDUM Sp. z o.o. Malerzowice Wielkie 18
200 Pro Vita Polska Sp. z o.o. S.K. Strzelce Opolskie 17,9
201 Ozimska Invest Sp. z o.o. Opole 17,8
202 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Grodków 17,8
203 Przeds. Rolne Kłos Sp. z o.o. Krzywiczyny 17,8
204 Borema Sp. z o.o. Opole 17,8
205 Przedsiębiorstwo Związkowe Solpress Sp. z o.o. Opole 17,6
206 GMFSp. z o.o. S. K. Opole 17,6
207 Kampa Mobile Solutions Sp. z o.o. Popielów 17,5
208 Coroplast Polska Sp. z o.o. S.K. Strzelce Opolskie 17,4
209 Kolmech Sp. z o. o. Kolejowe Przeds. Remontowo-Produkcyjne Dziergowice 17,3
210 Kaspec – Tajwa Sp. z o.o. Nysa 17,2
211 Przedsiębiorstwo Rolno-Usługowe Kłos Stasik Władysław, Kędra Teodozja, Jakus Wiesław, Zaczyk Mieczysław, Pajestka Edward S.J. Malerzowice Małe 17,2
212 Arimex PWC Sp. z o.o. Strzelce Opolskie 17,2
213 Consumer Adviser Sp. z o.o. Opole 17,1
214 Annaberg Kran Sp. z o.o. Strzelce Opolskie 16,9
215 Schiedel Sp. z o.o. Opole 16,9
216 TRINEA Sp. z o.o. S.K. Ligota Zamecka 16,8
217 Orthomed S. J. Opole 16,7
218 Gmf Sp. z o.o. Opole 16,7
219 Zakłady Wapiennicze Lhoist S.A. Tarnów Opolski 16,7
220 Spółdzielnia Mieszkaniowa Osiedle Wierzbica Górna 16,7
221 Przedsiębiorstwo Usługowe W-2 Prebut Sp. z o.o. Chorula 16,5
222 Struxi Sp. z o.o. Opole 16,4
223 APN Service Sp. z o.o. Boguszyce 16,3
224 Agora Sp. z o.o. Opole 16,3
225 Sirit Poland Sp. z o.o. Świercze 16,2
226 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Wilamowa 16
227 Partner Sp. z o.o. Grodków 16
228 Holland IT Sp. z o.o. Prószków 15,9
229 Fagro S.J Krapkowice 15,9
230 Zakłady Produkcyjno – Usługowe Domena Sp. z o.o. Kędzierzyn-Koźle 15,9
231 S.K.K. FARM-VET Sp. z o.o. Sp.K. Opole 15,8
232 Zakład Mechaniczny Ottawa Sp. z o.o. Jaszów 15,8
233 GÓRAŻDŻE CEMENT S.A. Chorula 15,6
234 Energetyka Cieplna Opolszczyzny S.A. Opole 15,6
235 Novum Reasekuracja Sp. z o.o. Opole 15,6
236 Salome Rakowski, Rzewuski sp. j. Opole 15,5
237 Dewon Sp. z o.o. Jarnołtówek 15,5
238 Ital – Rest Sp. z o.o. Byczyna 15,5
239 Przedsiębiorstwo Produkcji i Przetwórstwa Rolno-Spożywczego Rolstart Sp. z o.o. Łambinowice 15,4
240 Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Drewmax Tadeusz Sąsiadek i Wspólnicy sp.j. Kędzierzyn-Koźle 15,3
241 Wende Recyclingtech S. C. Ewa i Piotr Pantoł Kościerzyce 15,3
242 Rolnicze Przedsiębiorstwo Przemysłowo – Handlowe ARAD S.A. Smarchowice Śląskie 15,3
243 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe Pinus Jerzy Smolarczyk, Mariusz Smolarczyk S. J. Skarbimierz 15,2
244 Unitrez Ochrona Op Sp. z o.o. sp.k. Opole 15,1
245 Marmex Sp. z o.o. Raszowa 15
246 Auto Sp. z o.o. FHU Kędzierzyn-Koźle 15
247 LESAFFRE POLSKA S.A. Wołczyn 14,8
248 ENSAN Sp. z o.o. Opole 14,8
249 AKOSPOL Sp. z o.o. Opole 14,7
250 Artystyczna Odlewnia Metali Art-Odlew Sp. z o.o. Opole 14,7
251 PH Polsab Spółka Komandytowa Opole 14,6
252 Oczyszczalnia Ścieków Praszka Sp. z o.o. Przedmość 14,5
253 BIURO GEODEZYJNE-GEOPOL-GM Sp. z o.o. Zawadzkie 14,4
254 Gero Technik Sp. z o.o. Obrowiec 14,4
255 Mlekoland Sp. z o.o. Głubczyce 14,3
256 Truck-Center A Sp. z o.o. Antoniów 14,1
257 Covebo Work Office Sp. z o.o. Opole 14,1
258 Bradas Sp. z o.o. S.K. Olesno 14
259 KAMET S.A. Reńska Wieś 14
260 Euro Silesia Sp. z o.o. Opole 13,9
261 AD Transport Sp. z o.o. S.K. Nysa 13,8
262 Netkoncept Sp. z o.o. Opole 13,5
263 Agora Job sp. z o.o. Opole 13,5
264 Mustaszar Sp. z o.o. Opole 13,3
265 APN Sp. z o.o. Opole 13,3
266 Sikora Sp. z o.o. Goświnowice 13,2
267 Kronospan Kunststoffe Sp. z o.o. Strzelce Opolskie 13,2
268 Zygfryd Michalec Transport Ciężarowy Głogówek 13,2
269 Woburg Rubber Sp. z o.o. S.K. Dobrzeń Wielki 13,1
270 Przedsiębiorstwo Elektryfikacji i Technicznej Obsługi Rolnictwa Sp. z o.o. Opole 13,1
271 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Makowicach Makowice 13
272 Exlabesa Extrusion Opole Sp. z o.o. Tułowice 13
273 Mixpol Zdzieszowice Sp. z o.o. S.K. Zdzieszowice 13
274 Technodrew Polska Wyposażenie Wnętrz Sp. z o.o. Zawadzkie 13
275 Kralowetz PL Sp. z o.o. Reńska Wieś 12,9
276 Nyski Ośrodek Onkologii Onkovit Sp. z o.o. Nysa 12,9
277 Stalówka Sp. z o.o. Opole 12,9
278 Eko-Skarbimierz Sp. z o.o. Skarbimierz Osiedle 12,8
279 PSL Property Polska Sp. z o.o. Krapkowice 12,8
280 Agro – Farm Sp. z o.o. Wronów 12,8
281 Flaig + Hommel Polska Sp. z o.o. Głuchołazy 12,7
282 PRZEDSIĘBIORSTWO BUDOWLANE BLOK KOMODA, RYNDAK SPÓŁKA JAWNA Nysa 12,7
283 Migra Sp. z o.o. Paczków 12,5
284 Demont Derkowski i Spółka, sp.j. Praszka 12,3
285 Leitner Sp. z o.o. Opole 12,3
286 New4mat.com Sp. z o.o. Opole 12,3
287 Wood Gold Sp. z o.o. Ligota Tułowicka 12,3
288 Eko – Natura S.J. Opole 12,2
289 Grunwaldzka Invest Sp. z o.o. Opole 12,2
290 Przedsiębiorstwo Produkcji Rolnej Nowpol Sp. z o.o. Grodków 12,2
291 Rogowska Hodowla Roślin Sp. z o.o. Dąbrówka Górna 12,2
292 Aspöck Systems Polska Sp. z o.o. Praszka 12,2
293 K&W Sp. z o.o. Biuro Rachunkowe Namysłów 12,1
294 Drogbud – Larix Sp. z o.o. Olesno 12,1
295 Spółdzielnia Osiedle Uszyce 12,1
296 Bals Polska Elektrotechnika Sp. z o.o. Brynica 12
297 Design Sp. z o.o. Głuchołazy 12
298 Niwa Sp. z o.o. PPHiU Biała Nyska 11,9
299 Biuro Rachunkowe A. Babska & Wspólnicy Sp. z o.o. Opole 11,9
300 Paretti Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Opole 11,9
301 Gminne Przeds. Rolno-Usługowe Kom-Rol Sp. z o.o. Brzeg 11,9
302 Tower Automotive Polska Sp. z o.o. Opole 11,9
303 Przedsiębiorstwo Transportowo – Spedycyjne A & B Sp. z o.o. Zdzieszowice 11,9
304 Famad Fabryka Maszyn i Urządzeń Przemysłowych Sp. z o.o. Paczków 11,9
305 P.P.H.U. RYNMET Sionkowscy S.J. Reńska Wieś 11,9
306 MTB Sp. z o.o. Krępna 11,9
307 ZYX Music Sp. z o.o. Niwnica 11,9
308 Izobud – K. Pola J. Sekler S.J. Łąki Kozielskie 11,8
309 Ekodeal Sp. z o.o. Opole 11,8
310 Neuroreha Sp. z o.o. Opole 11,8
311 Rzeczoznawcy Maszyn i Urządzeń Oraz Środków Transportowych SIMPTECH Sp. z o.o. Opole 11,7
312 Opolcan K. Haraziński Spółka Komandytowa Opole 11,7
313 Nagaba sp. j. Krapkowice 11,6
314 Palm Electronic Sp. z o.o. Ozimek 11,6
315 In Facility Sp. z o.o. Dobra 11,6
316 T&S Group Sp. z o.o. Opole 11,5
317 Diwa Personalservice Agencja Pracy Sp. z o.o. Prószków 11,5
318 Przedsiębiorstwo Alremex R. Krynicki S.J. Opole 11,5
319 Medsal Sp. z o.o. Brzeg 11,4
320 Kisielewski Sp. z o.o. Ligota Wołczyńska 11,4
321 Eko – Koral Sp. z o.o. Opole 11,4
322 Loma Laboratorium Medyczne Sp. z o.o. Olesno 11,4
323 DAKAD Sp. z o.o. Wilków 11,4
324 FAMUR FAMAK S.A. Kluczbork 11,4
325 RV Metal Sp. z o.o. Opole 11,3
326 PROWENT Centrum Zaopatrzenia Budowlanego – J. Cwaliński S.J. Kędzierzyn-Koźle 11,3
327 Furniture Company Sp. z o.o. Jaszów 11,3
328 Zakład Produkcji Rolnej Agroprod Sp. z o.o. Wierzbnik 11,3
329 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Prudnik 11,3
330 Przedsiębiorstwo Rolne Kost – Rol Sp. z o.o. Kostów 11,3
331 Esteve – Dwd Polska Sp. z o.o. Zagwiździe 11,1
332 Medyk K Sp. z o.o. Kędzierzyn-Koźle 11,1
333 Abicor Binzel Technika Spawalnicza Sp. z o.o. Opole 11
334 Pnb Sp. z o.o. Nadziejów 11
335 JAL Zakład Produkcyjno-Usługowy A. Jasiński, L. Guz, J. Kowal S.J. Kępa 10,9
336 Zakład Urządzeń Grzewczych Elektromet Wojciech Jurkiewicz Gołuszowice 10,9
337 Bardusch – Polska Sp. z o.o. Prudnik 10,8
338 Sunpack Sp. z o.o. Głubczyce 10,8
339 GZP Energia Cieplna Sp. z o.o. Głuchołazy 10,7
340 P.N.V. Wood Sp. z o.o. Pludry 10,7
341 Elgra W. E. Kubik S.J. Opole 10,7
342 Trend TJ Sp. z o.o. Opole 10,7
343 Euroturysta Sp. z o.o. Pokrzywna 10,6
344 WAKMET S.J. Fabryka Armatury Przemysłowej Bodzanów 10,6
345 Karton Pack S.J. Zakład Produkcji Opakowań Michałowice 10,6
346 Rehamedica Sp. z o.o. Opole 10,6
347 Tag Logistic Sp. z o.o. Strzelce Opolskie 10,6
348 Holland Contracting International Recruitment Polska Sp. z o.o. Prószków 10,6
349 A. Berger Polska Sp. z o.o. Kędzierzyn-Koźle 10,5
350 CHESPA – Farby Graficzne Sp. z o.o. Krapkowice 10,5
351 CG2 Sp. z o.o. Opole 10,5
352 Financing & Manufacturing & Know-How Sp. z o.o. Krasków 10,5
353 CTC CLATRONIC Sp. z o.o. Opole 10,4
354 Jokey Plastik Blachownia Sp. z o.o. Kędzierzyn-Koźle 10,4
355 Spółdzielnia Mieszkaniowa Mąkoszyce 10,4
356 Uvex Safety Polska Sp. z o.o. sp.k. Reńska Wieś 10,3
357 INWAP Sp. z o.o. Brzeg 10,3
358 Duet Sp. z o.o. Kluczbork 10,3
359 Koptoń Sp. z o.o. Strzelce Opolskie 10,3
360 PH ROBOPOL S.J. Zbigniew Panek, Janusz Fuk Kępa 10,3
361 Olesno Tec Sp. z o.o. Wojciechów 10,3
362 ARBOL sp. z o.o. Opole 10,2
363 Ofama Sp. z o.o. Opole 10,2
364 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Skrzypiec Lubrza 10,2
365 ZND CE Sp. z o.o. Opole 10,1
366 Tranzyt Jan Nowak S.J. Opole 10,1
367 Netecs Sp. z o.o. Stare Olesno 10,1
368 PPO Przedsiębiorstwo Państwowe Strzelce Opolskie 9,9
369 Schuler Poland Service Sp. z o.o. Kędzierzyn-Koźle 9,9
370 Koltom Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Sp. z o.o. Kolnica 9,8
371 Otoria Sp. z o.o. S.K. Spórok 9,8
372 Remtech Sp. z o.o. Januszkowice 9,8
373 Nełsa Sp. z o.o. Opole 9,8
374 HS BUD Sp. z o.o. Opole 9,8
375 Centrum Budowlane Erigo Cukierda S.K. Nysa 9,7
376 Radio Park Sp. z o.o. Kędzierzyn-Koźle 9,7
377 Monier Braas Sp. z o.o. Opole 9,7
378 Lewiatan Opole Sp. z o.o. Opole 9,6
379 Promex Rożnów Sp. z o.o. Skałągi 9,6
380 Technika Zamocowań AMEX Krot Dariusz Krot Marek S.J. Kędzierzyn-Koźle 9,6
381 Pestokil Sp. z o.o. Brzeg 9,6
382 Hermann Rinnen Sp. z o.o. Grabówka 9,5
383 Przedsiębiorstwo Produkcji Różnej, Handlu I Usług Imprema Sp. z o.o. Opole 9,5
384 Jaro Sp. z o.o. Zdzieszowice 9,5
385 Biuro Rachunkowe Jachting Sp. z o.o. Opole 9,4
386 HBR Sp. z o.o. Opole 9,4
387 Envipro Technologie Środowiskowe Sp. z o.o. Opole 9,3
388 Mixt Sp. z o.o. Chorula 9,3
389 Tyranik Przedsiębiorstwo Handlowo – Transportowe Export – Import Marek Jakubik i Sp. S.J. Krapkowice 9,3
390 PHU Nowy Profundis Sp. z o.o. Opole 9,3
391 Media Monitor Sp. z o.o. Tułowice 9,2
392 Klonex – VCS Sp. z o.o. P U H Opole 9,2
393 Poltv Multimedia S.A. Opole 9,2
394 Ceramika Artystyczna Vena Sp. z o.o. Brzeg 9,2
395 Grupa MTD Sp. z o.o. Namysłów 9,2
396 M&T Maszyny I Technologie Sp. z o.o. Kędzierzyn-Koźle 9,1
397 Medoc Sp. z o.o. Opole 9,1
398 Biuromix-Center Sp. z o.o. Kędzierzyn-Koźle 9,1
399 Fabryka Maszyn ROTOX Sp. z o.o. Zieleniec 9
400 Paho Sp. z o.o. Opole 9
401 Kamex Sp. z o.o. Opole 9
402 Producencka Grupa Rolna Złoty Raj Sp. z o.o. Namysłów 9
403 Bil Sp. z o.o. Opole 9
404 Wydawnictwo Silesiana Sp. z o.o. Strzelce Opolskie 8,9
405 Canna Trade Sp. z o.o. Opole 8,9
406 Akmont H. Dziwoki, K. Dziwoki sp.j. Opole 8,9
407 Kamarado Sp. z o.o. Namysłów 8,8
408 Centrum Badawczo – Produkcyjne ALCOR Sp. z o.o. Opole 8,8
409 Agro Bednarscy Sp. z o.o. Nowa Wieś Mała 8,8
410 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Wierzbnie Wierzbno 8,8
411 Biokrap Sp. z o.o. Krapkowice 8,7
412 Controlex Sp. z o.o. Opole 8,7
413 Z & R Sp. z o.o. Żędowice 8,6
414 Data Optics Poland Sp. z o.o. Opole 8,6
415 Matejka S.J. Opole 8,6
416 Spółdzielnia Mieszkaniowa W Brzezinkach Brzezinki 8,6
417 Gabag Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Lewin Brzeski 8,6
418 Zeta Projekt Sp. z o.o. Kędzierzyn-Koźle 8,5
419 Tobud Sp. z o.o. Kędzierzyn-Koźle 8,5
420 Radomed – Centrum Diagnostyczne Sp. z o.o. Nysa 8,5
421 Katowicka 39 Sp. z o.o. Namysłów 8,4
422 Starpol Sp. z o.o. Przeds. Produkcji Handlu i Usług Konradów 8,4
423 Przedsiębiorstwo Budowlane Profbud Wojtas sp.j. Opole 8,4
424 SANITERM J. Szała i S-Ka Centrum Handlu Techniką Grzewczą i Sanitarną Sp.J. Brzeg 8,4
425 Ulmos – PM Sp. z o.o. Opole 8,4
426 PKS International Cargo S.A. Opole 8,4
427 HLT Sp. z o.o. Głuchołazy 8,4
428 SENTREX Sp. z o.o. Gogolin 8,3
429 Biuro Inżynierskie Atechem Sp. z o.o. Kędzierzyn-Koźle 8,3
430 Stahl Sp. z o.o. S.K. Głuchołazy 8,3
431 Spółdzielnia Mieszkaniowa OSIEDLE w Lasowicach Wielkich Lasowice Wielkie 8,3
432 Pro Sales Sp. z o.o. Opole 8,3
433 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Markotowie Dużym Markotów Duży 8,3
434 Happyproject Sp. z o.o. Opole 8,2
435 RED Sp. z o.o. Opole 8,2
436 Biochem Agrar Polska Sp. z o.o. Urbanowice 8,2
437 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Starowice 8,2
438 Invebo Chmielowice Sp. z o.o. Opole 8,2
439 Zioło-Lek M. M. Zaklika & A. Piotrowiak S.J. Olesno 8,1
440 Transport i Spedycja Daret S.J. Damian i Beata Reinert Tarnów Opolski 8,1
441 Imfitex Jerzy Jarawka Sp.J. Kędzierzyn-Koźle 8
442 H. NIEMEYER-POLSERW Sp. z o.o. Gogolin 8
443 PCC Energetyka Blachownia Sp. z o.o. Kędzierzyn-Koźle 8
444 Gwarant-Bis Security Sp. z o.o. Opole 8
445 Hurtownia Techniczna Kamet Sp. z o.o. w Grodkowie Grodków 7,9
446 Weno Sp. z o.o. Technika Zamocowań Spółka Komandytowa Większyce 7,9
447 Prodpol – Inwest Sp. z o.o. Opole 7,9
448 METRO-PLAST Paweł Klimas, Anna Andruszkiewicz S.J. Nysa 7,9
449 Afotech Sp. z o.o. Strobice 7,9
450 Radjax R. Podgórski J. Szczurkowski sp.j. Brzeg 7,8
451 SWO Polska Sp. z o.o. Strzelce Opolskie 7,8
452 Fruitex Consolidated Sp. z o.o. Urbanowice 7,8
453 Tadej Sp. z o.o. sp.k. Chróścice 7,8
454 Formant Sp. z o.o. Opole 7,7
455 Remei Polska Sp. z o.o. Opole 7,7
456 ZAMKON-ARMATUREN K.Zamczewski i S-Ka, Sp.J. Kędzierzyn-Koźle 7,7
457 Vollmer – Basen Serwis Sp. z o.o. Prószków 7,7
458 Elektromatik Sp. z o.o. Stare Olesno 7,6
459 In Person Sp. z o.o. Opole 7,6
460 Fart Technology Sp. z o.o. Opole 7,6
461 Kanalizacja Gminy Kolonowskie KGK Sp. z o.o. Kolonowskie 7,6
462 Zakład Elektro – Mechaniczny Sp. z o.o. Namysłów 7,6
463 Dettendorfer Polska Sp. z o.o. Tarnów Opolski 7,6
464 Klub Jeździecki Osadkowski Sp. z o.o. Idzikowice 7,6
465 Loyal Solutions Sp. z o.o. Opole 7,6
466 Eco Logistyka Sp. z o.o. Opole 7,6
467 IFM Ecolink Sp. z o.o. Opole 7,6
468 Haldex Sp. z o.o. Kowale 7,5
469 Zakład Usług Ślusarsko – Mechanicznych NBS Sp.J. Kędzierzyn-Koźle 7,5
470 Euromat sp.j. Parcej Jerzy Chwaliński Oliwer i Małgorzata Niemodlin 7,5
471 Getso.Pl Sp. z o.o. Opole 7,5
472 Kelvion Sp. z o.o. Opole 7,5
473 W.T.R. Centro Sp. z o.o. Głuchołazy 7,5
474 Kombinat Rolny Kietrz Sp. z o.o. Kietrz 7,5
475 Lellek Krystian Lellek, Andrzej Lellek sp.j. Opole 7,4
476 Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Brzegu Sp. z o.o. Brzeg 7,4
477 STALKOR Sp. z o.o. Opole 7,4
478 Anmed Sp. z o.o. Dzierżysław 7,4
479 Air Press Elżbieta Wanik, Bogdan Wanik S.J. Opole 7,4
480 OPOLGRAF S.A. Opole 7,4
481 Profit – Opole Sp. z o.o. Opole 7,3
482 Euro-Transaga Sp. z o.o. Dziergowice 7,3
483 MULTI Sp. z o.o. Opole 7,3
484 PHU Pabo Ireneusz Pasoń Grzegorz Bobryk sp.j. Nysa 7,3
485 Przedsiębiorstwo Produkcyjno Usługowo Handlowe Eksport Import Prodrew Ślebioda Mieczysław sp.j. Chróścina 7,3
486 Hexon Sp. z o.o. PPUH Opole 7,2
487 GWARANT AGENCJA OCHRONY S.A. Opole 7,2
488 Brzeskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. Brzeg 7,2
489 Luc – Product Sp. z o.o. Chróścice 7,2
490 Binartech Sp. z o.o. Opole 7,2
491 Elektryk Jerzy Stajszczyk sp.k. Namysłów 7,2
492 Plada Sp. z o.o. Chrząstowice 7,1
493 PM Sp. z o.o. Krapkowice 7,1
494 Termoexpert S.A. Kędzierzyn-Koźle 7,1
495 Htech PL Sp. z o.o. Głubczyce 7
496 Mebel Art Sp. z o.o. Chróścice 7
497 Wodociągi i Kanalizacja Hydrokom Sp. z o.o. Kluczbork 7
498 Przedsiębiorstwo Produkcji Rolnej Rol-Pol Sp. z o.o. Wierzbnik 7
499 BEVER Sp. z o.o. Grodziec 6,9
500 Wamar Nieruchomości Sp. z o.o. Namysłów 6,9
501 Asys Polska Sp. z o.o. Opole 6,9
502 NZOP- Przychodnia Rodzinna Sp. z o.o. Nysa 6,9
503 Optel Sp. z o.o. Opole 6,9
504 Timagros Sp. z o.o. Lewin Brzeski 6,9
505 Sips Aluminium Kozijnen Sp. z o.o. Gogolin 6,9
506 Gminna Spółdzielnia Samopomoc Chłopska Głogówek 6,9
507 Kolab Europe Sp. z o.o. Opole 6,9
508 Mopex His Sp. z o.o. S.K. Pokój 6,9
509 REMOST Z. Mrozek, H. Mrozek, K. Mrozek – S.J. Olesno 6,9
510 Multiserwis Sp. z o.o. Krapkowice 6,8
511 Juro Tech Sp. z o.o. Opole 6,8
512 CHESPA KLISZE Sp. z o.o. Krapkowice 6,8
513 Faktor Sp. z o.o. Opole 6,8
514 MERA S.A. Lewin Brzeski 6,8
515 Pracownia Projektowa Mostopol Sp. z o.o. Opole 6,7
516 Hani Sp. z o.o. sp.k. Dobrzeń Wielki 6,7
517 BEM HURT-DETAL S.J Krapkowice 6,7
518 Przedsiębiorstwo RURBET Sp. z o.o. Opole 6,7
519 Eurosystem Polska Sp. z o.o. Przywory 6,7
520 Elm-Design Sp. z o.o. Falmirowice 6,6
521 Apteka Prywatna Eskulap MGR Janina Łukasiuk i Wspólnicy S.J. Opole 6,6
522 Biomass Pl Sp. z o.o. Brzeg 6,6
523 UBOJNIA A.J.K. MATEJKA – S.J. Opole 6,6
524 Max Plus M. Kulikowski Sp.J. Krapkowice 6,6
525 APAK Sp.J. Marian Węgrzynowski, Joanna Węgrzynowska – Wróbel, Henryka Węgrzynowska Opole 6,6
526 Axabee Sp. z o.o. Opole 6,6
527 Przedsiębiorstwo Włókiennicze Opoltex Sp. z o.o. Łubniany 6,5
528 Agencja Mawex Maria Śmigielska Sp.J. Narok 6,5
529 BTTJarosław Denicki i Wspólnicy S.J. Zawada 6,5
530 REMONDIS OPOLE Sp. z o.o. Opole 6,5
531 Jalka Sp. z o.o. Namysłów 6,4
532 Firma Handlowo-Usługowa S.J. Mirosław Zieliński, Artur Mroziński Otmuchów 6,4
533 SBB Energy S.A. Opole 6,4
534 Vitroterm – Murów S.A. Murów 6,4
535 SIGMA Sp. z o.o. Opole 6,4
536 GBZI Polska Sp. z o.o. Kamień Śląski 6,3
537 Nowo Products Sp. z o.o. Kluczbork 6,3
538 Mismart Sp. z o.o. Euro S.K. Namysłów 6,3
539 Laboratorium Analityczne Sp. z o.o. Zawadzkie 6,3
540 Sensimed Sp. z o.o. NZOZ Kędzierzyn-Koźle 6,3
541 STAPEL Sp. z o.o. Głogówek 6,2
542 Complex Sp. z o.o. Opole 6,2
543 Handel Artykułami Przemysłowymi. Usługi Transportowe Ankas K.getinger & A.getinger-sp.j. Lipniki 6,2
544 Eurorental Sp. z o.o. Opole 6,2
545 Pfleiderer Silekol Sp. z o.o. Kędzierzyn-Koźle 6,1
546 EKO-SOLAR Sp. z o.o. Wszeradów 6,1
547 PPHU LUMAR Lucjan Walkowicz Byczyna 6,1
548 Frech – Polska Sp. z o.o. Przedmość 6,1
549 MORAWIEC Sp. z o.o. Głogówek 6,1
550 ABS Bonifer Polska Sp. z o.o. Brzeg 6,1
551 Komercyjne Linie Autobusowe Luz Sp. z o.o. Opole 6,1
552 Zakład Gospodarki Komunalnej Zaw-Kom Sp. z o.o. Zawadzkie 6,1
553 Boruta Sp. z o.o. Michałów 6,1
554 Grupa Producentów Łosiów – Rzepak Sp. z o.o. Łosiów 6,1
555 ZWM Malinka Sp. z o.o. Opole 6
556 LEX-GO Sp. z o.o. Opole 6
557 Krab Sp. z o.o. sp.k. Nysa 6
558 Kancelaria Radców Prawnych Michalak i Wspólnicy sp.k. Opole 6
559 Siprol Sp. z o.o. Przedsiebiorstwo Produkcji Rolniczej Sidzina 6
560 Dako Sp. z o.o. Cieciułów 6
561 EVK Sp. z o.o. Dylaki 5,9
562 Fab – Style Sp. z o.o. Tułowice 5,9
563 Mail Serwice Polska Sp. z o.o. Borek 5,9
564 Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowo Usługowe Ceramika Tułowice Grzegorz Grata, Fabryka Porcelany Tułowice Sp. z o.o. S.J. Tułowice 5,9
565 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe Eurodom Sp. z o.o. Stare Siołkowice 5,9
566 RAM Sp. z o.o. Opole 5,9
567 Alu Pro Polska Sp. z o.o. Opole 5,9
568 WDK Solution Sp. z o.o. Paczków 5,9
569 Bassau Sp. z o.o. Prószków 5,8
570 Axium Investment Sp. z o.o. Opole 5,8
571 Prowod Sp. z o.o. Kup 5,8
572 AC Schnitzer Polska Sp. z o.o. Walce 5,8
573 Księgowość Badania Finanse Atut Sp. z o.o. Prudnik 5,8
574 Gallus Sp. z o.o. Polska Nowa Wieś 5,8
575 HART Sp. z o.o. Opole 5,8
576 Sialt S.A. S.K. Reńska Wieś 5,8
577 CHESPA WYKROJNIKI Sp. z o.o. Krapkowice 5,7
578 PRO MEDIA Sp. z o.o. Opole 5,7
579 Strzeleckie Wodociągi i Kanalizacja Sp. z o.o. Strzelce Opolskie 5,7
580 Promont Sp. z o.o. Opole 5,7
581 Energotest – Diagnostyka Sp. z o.o. Opole 5,7
582 Litar Sp. z o.o. Opole 5,7
583 Faro Sp. z o.o. S.K. Opole 5,7
584 Legast Sp. z o.o. Opole 5,7
585 Gospodarstwo Rolne Frączków Sp. z o.o. Frączków 5,6
586 Nyska Energetyka Cieplna Nysa Sp. z o.o. Nysa 5,6
587 Apotex Sp. z o.o. Otmuchów 5,6
588 Bartyla Materiały Budowlane I Pokrycia Dachowe Edward I Krzysztof Bartyla S.J. Chudoba 5,6
589 Grupa Producentów Jaj Wylęgowych Woka Sp. z o.o. Magnuszowiczki 5,6
590 Spółdzielnia Handlowo-Produkcyjna w Kędzierzynie-Koźlu w likwidacji Kędzierzyn-Koźle 5,5
591 Drawstal Sp. z o.o. Chrząstowice 5,5
592 Protech Sp. z o.o. Opole 5,5
593 Mat S.J. Opole 5,5
594 Elsab Sp. z o.o. Niemodlin 5,5
595 Przedsiębiorstwo Produkcji i Montażu Urządzeń Elektrycznych KAJA Sp. z o.o. Strzelce Opolskie 5,5
596 TRANSREM Sp. z o.o. Opole 5,5
597 EURO – GRANIT Adamus Strobice 5,5
598 Alkor Sp. z o.o. Nysa 5,5
599 Cebula Transport Sp. z o.o. S.K. Opole 5,4
600 Tradycyjnie Robione Sp. z o.o. Krasiejów 5,4
601 Coroplast Harness Technology Sp. z o.o. S.K. Dylaki 5,4
602 KOMET – URPOL Sp. z o.o. Kędzierzyn-Koźle 5,4
603 J&P Sp. z o.o. Opole 5,4
604 IGLOMAK II Jolanta Pałęcka-Makulewicz i Dariusz Makulewicz S.J. Otmuchów 5,4
605 Nasza Apteka Sp. z o.o. Krapkowice 5,4
606 Gazspaw Sp. z o.o. Kędzierzyn-Koźle 5,4
607 Intereko Sp. z o.o. Opole 5,4
608 Opta Data Sp. z o.o. Opole 5,4
609 Wielobranżowa Usługowa Spółdzielnia Pracy Olesno 5,3
610 AUTOZAK Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Transportowo – Spedycyjne Kędzierzyn-Koźle 5,3
611 Kojzar LTD. Sp. z o.o. Kędzierzyn-Koźle 5,3
612 Przedsiębiorstwo Produkcji Handlu i Usług Harenda Sp. z o.o. Kałków 5,3
613 Drewpol Norbert I Józef Wodarz S.J. Murów 5,3
614 Grupa Producentów Łosiów – Zboża Sp. z o.o. Łosiów 5,3
615 Wodociągi i Kanalizacja Turawa Sp. z o.o. Kotórz Mały 5,3
616 Mega Sp. z o.o. Zakład Produkcji Pojazdów Użytkowych i Konstrukcji Stalowych Nysa 5,3
617 Kozera Sp. z o.o. Domaszowice 5,3
618 Spółdzielnia Turystyczno – Gospodarcza Samopomoc Chłopska Opole 5,3
619 Truckport Sp. z o.o. Dąbrowa 5,3
620 TURCK Sp. z o.o. Opole 5,2
621 Filplast Sp. z o.o. Głogówek 5,2
622 Stegu Sp. z o.o. Jełowa 5,2
623 Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowo Usługowe Piomar Sp. z o.o. Pisarzowice 5,2
624 Medicus Sp. z o.o. Prudnik 5,2
625 Reveal Polska Sp. z o.o. Opole 5,2
626 F.H.U. Impet S.J. Kędzierzyn-Koźle 5,2
627 Konig Metall Polska Sp. z o.o. Kędzierzyn-Koźle 5,2
628 Spółdzielnia Pionier Prudnik 5,2
629 Wodociągi i Kanalizacja w Opolu Sp. z o.o. Opole 5,2
630 GLOBAL COLORS POLSKA S.A. Kędzierzyn-Koźle 5,2
631 Blyss Polska Sp. z o.o. Praszka 5,1
632 Zakład Produkcyjno- Handlowo- Usługowy Alsecco Sp. z o. o. Nysa 5,1
633 EUROPEX Sp. z o.o. Staniszcze Małe 5,1
634 AGREMO Sp. z o.o. Skarbimierz 5,1
635 Budmax Sp. z o.o. Opole 5
636 Młodzieżowa Spółdzielnia Mieszkaniowa Lokatorsko-Własnościowa Opole 5
637 MM Systemy Sp. z o.o. Kąty Opolskie 5
638 Abakus Industrial Sp. z o.o. Kędzierzyn-Koźle 5
639 Atabajt, Roik, Słowik, Mazurkiewicz, Sp. J. Opole 5
640 Kueper Polska Sp. z o.o. Kotlarnia 5
641 Apteka Pod Świerkami Sp. z o.o. Rudniki 5
642 Społem Powszechna Spółdzielnia Spożywców w Opolu Opole 5

źródło: Instytut Europejskiego Biznesu na podstawie danych z Krajowego Rejestru Sądowego, zebranych przez wywiadownie handlowe.

Do analizy wyników finansowych przedsiębiorstw przyjęto firmy spełniające następujące warunki:
1. Dostępne w KRS dane finansowe za lata 2015-2016,
2. Wartość przychodów netto ze sprzedaży i zrównanych z nimi większa niż 100 tys. zł w 2016 roku,
3. Zysk netto w latach 2015 i 2016 wyższy niż 1 tys. zł.
4. Kapitał własny w latach 2015 i 2016 wyższy niż 1 tys. zł.

Metodologia liczenia wartości rynkowej
Wartość rynkowa firm liczona jest w porównaniu do spółek notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.
Do obliczeń wykorzystywane są wskaźniki C/Z (cena do zysku netto) i C/WK (cena do wartości księgowej, czyli cena do sumy funduszy własnych i zysku netto) średnie dla spółek krajowych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych, liczone przez analityków GPW.

Wskaźniki do liczenia wartości rynkowej
W końcu marcu 2017 r.: C/Z: 20,1, a C/WK: 1,34.
źródło: Biuletyn Statystyczny GPW

Według wskaźników giełdowych z marca 2017 r. zostały policzone dwie wartości rynkowe firmy w końcu marca 2017 r. Jedna to iloczyn zysku netto w 2016 r. i wskaźnika C/Z w końcu marca 2017 r., a druga to iloczyn wartości księgowej w końcu 2016 r. i wskaźnika C/Wk w końcu marca 2017 r. Średnia arytmetyczna z tych wartości rynkowych to wartość rynkowa firmy w końcu marca 2017.

To bardzo uproszczona metoda liczenia wartości rynkowej firm. Instytut Europejskiego Biznesu nie ponosi odpowiedzialności za jej wykorzystywanie w działalności inwestycyjnej czy gospodarczej.