Efektywne Firmy 2018 Województwa Łódzkiego

Spośród 51 tysięcy polskich przedsiębiorstw, których wyniki finansowe zbadał Instytutu Europejskiego Biznesu, tytuł Efektywna Firma 2018 uzyskało 659 firm Województwa Łódzkiego, bo stosunek zysku netto do przychodów ze sprzedaży i zrównanych z nimi wyniósł w nich minimum 5 proc.

Instytutu Europejskiego Biznesu, utworzony 12 grudnia 2005 r., prowadzi Konkurs Efektywna Firma od 2008 r. Przez jedenaście lat dokładnie przeanalizował wyniki finansowe 80 tysięcy przedsiębiorstw i kilkuset banków działających w Polsce.

Przedstawiamy ranking efektywnych firm według stosunku zysku netto do przychodów ze sprzedaży i zrównanych z nimi.

Do analizy zostały wybrane te firmy, które w 2016 miały minimum 100 tys. złotych przychodów netto, wykazały zysk netto powyżej 1 tys. zł.

Instytutu Europejskiego Biznesu policzył też ich wartość rynkową na koniec marca 2017 przez porównanie ich wyników do wycen spółek akcyjnych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Uproszczona metodologia liczenia wartości rynkowej, stosowana przez Instytut Europejskiego Biznesu, opisana jest poniżej rankingu. Firmy wymienione w poniższym rankingu mogą bezpłatnie i bezterminowo wykorzystywać tytuł Efektywna Firma 2018 publicznie na wszystkich nośnikach.

Firmy wymienione w poniższym rankingu mogą bezpłatnie i bezterminowo wykorzystywać tytuł Efektywna Firma 2018 publicznie na wszystkich nośnikach.

Płatne są logo Efektywna Firma 2018 oraz dyplomy i statuetki dla wyróżnionych firm i ich pracowników. Prosimy więc nie kopiować z Internetu dla celów marketingowych grafik, gdyż zdjęcia chronione są prawami autorskimi.

Efektywne Firmy 2018 Województwa Łódzkiego
Lp. Nazwa firmy Siedziba Średni stosunek zysku netto do przychodów ze sprzedaży w latach 2015 i 2016 r. w proc.
1 Toyota Leasing Polska Sp. z o.o. Zduńska Wola 578,8
2 Avallon Sp. z o.o. Łódź 130,9
3 Pelion S.A. Łódź 120,7
4 INS-EL S.J. Paweł Zdanowski, Izabela Gębicka-Zdanowska Łódź 108,5
5 Muzeum Sztuki w Łodzi Łódź 107,1
6 Profilex Sp. z o.o. sp.k. Łask 78,4
7 Central Fund of Immovables Sp. z o.o. Łódź 70,5
8 Texware I. Gocek S.J. Starowa Góra 63,2
9 KAN Trademark Sp. z o.o. Łódź 55,5
10 NEST – Sp. z o.o. Łódź 54,6
11 Mfinanse S.A. Łódź 53
12 ZPH Mistral S.J. Łódź 49,9
13 Zakład Farmaceutyczny Adamed Pharma S.A. Ksawerów 49,5
14 Centrum Teresy 100 Sp. z o.o. sp.k. Łódź 49
15 Cegal S.J. Łódź 48,8
16 Profilex Property Sp. z o.o. sp.k. Orchów 47,1
17 F & F Filipowski S.J Pabianice 45,4
18 Epruf S.A. Łódź 45,1
19 Bo! Sp. z o.o. Łódź 44,1
20 Sygnium K I A Lisińscy T. Kaczmarek M. Machnicka S.J. Łódź 41,9
21 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Budowlane Eko-Bud Sp. z o.o. i Wspólnicy S.K. Skierniewice 41,6
22 MEX Polska S.A. Łódź 40,5
23 Mawo Technology S. Manicki M. Wojtasik sp.j. Zduńska Wola 40,3
24 Walter Kompressortechnik Polska Sp. z o.o. S.K. Łódź 38,8
25 Rainbow Incentive & Incoming Sp. z o.o. Łódź 37,6
26 Logistic City Sp. z o.o. sp.k. Piotrków Trybunalski 36,9
27 ZIEM-BUD Sp. z o.o. S.K. Łódź 36,7
28 Eleccio Sp. z o.o. Opoczno 36,6
29 BFF Medfinance S.A. Łódź 36
30 Logistic City Sp. z o.o. II sp.k. Piotrków Trybunalski 35,1
31 Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Łódź 31,7
32 Park Emerson Sp. z o.o. S.j. Piotrków Trybunalski 31,7
33 Plastem P. Ciupa i T. Teodorczyk Sp. J. Zduńska Wola 31,1
34 Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A. Łódź 31,1
35 Vente Automotive Sp. z o.o. Pabianice 30,7
36 EUROGLAS Polska Sp. z o.o. Osiedle Niewiadów 30
37 Wamatex Andrzej Wieczorek, Maciej Kowal S.J. Aleksandrów Łódzki 29,7
38 Development And Business Consulting Gniazdowski i Partnerzy Spółka Komandytowa Łódź 29,6
39 PH Polder i Rajder Derkacz S.J. Sieradz 29,4
40 E & M Sp. z o.o. Łódź 29,3
41 ALTEL Sp. z o.o. Łódź 29,3
42 Małgorzata Kasperska-Stec Wytwarzanie Podłoża Pod Uprawę Pieczarek Łask 29
43 Fast M.J. Orszańscy Sp.j. Łódź 28,3
44 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe Miromak Sp. z o. o. Bełchatów 28
45 Naturhouse Sp. z o.o. Łódź 27,5
46 Ezbud Budownictwo Zenon Łaski Tomaszów Mazowiecki 26,5
47 Medana Pharma S.A. Sieradz 25,9
48 Firma Handlowa Geko Grzegorz Kowalczyk Kietlin 25,9
49 Alfasoft Sp. z o.o. Łódź 25,8
50 Zakład Włókienniczy Biliński Sp.j. Konstantynów Łódzki 25,7
51 Firma Taro Roman Grudziński S.J. Tymienice 25,5
52 Meble KRYSIAK Krzysztof Krysiak Strzałków 25,5
53 AMŁ – Dzianiny Joanna Szrajber, Marian Łoś S.J. Łódź 25,2
54 Agro-Wikt Sp. z o.o. Opoczno 25
55 Lady Kama Anna Miszczak S.J. Aleksandrów Łódzki 24,9
56 Koedu Sp. z o.o. Łódź 24,4
57 AFLOFARM FARMACJA POLSKA Sp. z o.o. Pabianice 24,2
58 PPHU KORKUS Jan Korkus Pajęczno 24,1
59 Kancelaria Biegłych Rewidentów Czupryniak i Wspólnicy Sp. z o.o. Łódź 23,9
60 ABAK SYSTEM Sp. z o.o. Łódź 23
61 Kawu J. Kotus, A. Woźniak sp.j. Łódź 22,9
62 Wirex Leasing Sp. z o.o. Wieluń 22,9
63 Dolfos Sp. z o.o. sp.k. Piotrków Trybunalski 22,9
64 MAXI Przedsiębiorstwo-Produkcyjno-Handlowo-Usługowe W. Rumocka S.J. Łódź 22,8
65 NFK J. Kopa S.J. Rąbień 22,6
66 IWONA PELLETS Sp. z o.o. Aleksandrów Łódzki 22,3
67 Zamet – Głowno S.J. Głowno 22,2
68 Zarodowa Ferma Kur Rszew Sp. z o.o. Konstantynów Łódzki 22,1
69 Przedsiębiorstwo Budowlane Castor Stefaniak, Włodarczyk, Kędzia-sp.j. Pabianice 22,1
70 Abastra Sp. z o.o. Łódź 22,1
71 Agat IT S.A. Łódź 22
72 BPD Property Sp. z o.o. Łódź 21,9
73 Bff Polska S.A. Łódź 21,7
74 Bild Presse Polska Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Łódź 21,7
75 Kancelaria Doradców Podatkowych Dorfin Przybyszewski S.K. Skierniewice 21,7
76 Belfor Polska Sp. z o.o. Łódź 21,5
77 STALMIT Murzyła K. Murzyła M. S.J. Bełchatów 21,5
78 Polimex.net Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Łódź 21,4
79 Greenyard Mycoculture Poland S.A. Karszew 21,3
80 AN Farb Zdzisław Nuszkiewicz, Maciej Nuszkiewicz S.J. Łódź 21,2
81 ASD J.Cegielski Spółka Komandytowa Łódź 21,1
82 Planium Sp. z o.o. Łódź 21,1
83 Firma SOFTEX Dariusz Michta Tomaszów Mazowiecki 20,8
84 Paweł Cendrowicz, Wojciech Janas S.J. PAWOTEX Łódź 20,7
85 Huta Szkła Feniks 2 Sp. z o.o. Piotrków Trybunalski 20,6
86 Bobst Polska Sp. z o.o. Łódź 20,4
87 AUTOTOP Urbański- Gamrot S.J. Łódź 20,4
88 AQUA PARK ŁÓDŹ Sp. z o.o. Łódź 20,1
89 IGDP Sp. z o.o. Piątkowisko 20
90 Tower Building Sp. z o.o. Łódź 19,9
91 Wagran Sp. z o.o. Łódź 19,9
92 Emo – Farm Sp. z o.o. Ksawerów 19,9
93 Raw-Pol Stefański S.J. Rawa Mazowiecka 19,7
94 Sirmax Polska Sp. z o.o. Kutno 19,6
95 Grudzeń Las Sp. z o.o. Grudzeń-Las 19,1
96 Bjor Andrzej Gałasiewicz S.K. Piotrków Trybunalski 19,1
97 Energo-Serwis Sp. z o.o. Radomsko 19,1
98 SAT-FILM Sp. z o.o. i Wspólnicy S.K. Łódź 19
99 KOLIBER S.J. Cholewińscy, Ciszek Zgierz 18,8
100 Przedsiębiorstwo Budowlano Produkcyjne Trakt Bobrzak, Tecław – S.J. Woźniaków 18,8
101 Trans-Technik Poland Sp. z o.o. Wieluń 18,8
102 Infosys Poland Sp. z o.o. Łódź 18,8
103 Knauf Bełchatów Sp. z o.o. Rogowiec 18,7
104 Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego VESTER Handzelewicz S.J. Kutno 18,6
105 SAWO RECYKLING Kazimierz Szałapski, Zbigniew Szałapski Sp.J. Zgierz 18,5
106 Mariański Group Audyt Sp. z o.o. Łódź 18,5
107 Daicon Sp. z o.o. S.K. Łódź 18,5
108 Ktl.Pl Plus Sp. z o.o. sp.k. Gorzkowice 18,2
109 Filip i S-ka Dromader S.J. Łódź 18,1
110 Skorpio Duda, Duszyńscy sp. j. Bełchatów 18
111 Powszechny Uniwersytet Pracowniczy Miller sp.j. Łódź 18
112 SOCO Szyma i Wspólnicy Sp.J. Łódź 17,8
113 Keksik Krzeszewska, Lebioda sp.j. Głowno 17,7
114 PPHU CENTRUM OWCZAREK S.J. Zduńska Wola 17,7
115 Bioveri Sp. z o.o. S.K. Dąbrówka Wielka 17,4
116 Alfa – Zeta Sp. z o.o. Łódź 17,1
117 Cornette Underwear Sp. z o.o. S.K. Sieradz 17,1
118 K.T.J. Kolor Sp. z o.o. Sieradz 17,1
119 Filtrapol Sp. z o.o. Łódź 17,1
120 Uruchomienia.Eu Sp. z o.o. Łódź 17
121 Fungis Sp. z o.o. Maków 16,9
122 P.P.U.B. INKOMET Jan Skubisz Radomsko 16,9
123 Europochette Polska Sp. z o.o. Tomaszów Mazowiecki 16,9
124 FERROXCUBE POLSKA Sp. z o.o. Skierniewice 16,9
125 ERG Sp. z o.o. S.K. Łódź 16,8
126 Biuro Handlowo Usługowe Orion sp.j. Paweł Cieśliński i Wspólnicy Bełchatów 16,8
127 Hapam Poland Sp. z o.o. Łódź 16,8
128 Elektrociepłownia Zduńska Wola Sp. z o.o. Zduńska Wola 16,7
129 Polska Kancelaria Audytorska Sp. z o.o. Zduńska Wola 16,7
130 Drahtzug Stein Łódź Sp. z o.o. Łódź 16,7
131 Josef Welt Sp. z o.o. Kancelaria Biegłych Rewidentów Łódź 16,7
132 Arbud Development Sp. z o.o. Sp.K. Piotrków Trybunalski 16,6
133 PH Polsirhurt Borys Tadeusz Borys Jerzy S.J. Sieradz 16,6
134 Browin Sp. z o.o. sp.k. Łódź 16,6
135 Turplast Primo Stanisław i Robert Turaj S.J. Zgierz 16,5
136 KINEKSPERT Bojakowski, Jankowski, Kostrzewa S.J. Łódź 16,5
137 Rolnicza Spóldzielnia Produkcyjna w Sulmierzycach Sulmierzyce 16,5
138 SGK Sp. z o.o. S.K. Kamieńsk 16,5
139 PKO Leasing S.A. Łódź 16,5
140 Miejska Agencja Ubezpieczeniowa Secesja Sp. z o.o. Łódź 16,3
141 Thorex Laskowscy S.J. Łódź 16,3
142 Techmark L.Ogłoza S.Zdziechowski Sp.J. Aleksandrów Łódzki 16,2
143 CEI Poland Sp. z o.o. Smolice 16,1
144 Elbox Sp. z o.o. Rogowiec 16,1
145 KALORIA Sp. z o.o. Kruszewiec 16,1
146 MAJAMI Sp. z o.o. S.K. Bełchatów 16,1
147 Lama Lama Sp. z o.o. S.K. Wola Wężykowa 16
148 GBT Polska Sp. z o.o. Rogowiec 15,9
149 CERI International Sp. z o.o. Łódź 15,9
150 PPHU DAMAZ Zdzisław Nuszkiewicz Łódź 15,8
151 MAR Andrzejewski S.J. Łódź 15,7
152 Andrzejewski-Automatyzacja i Wyposażenie Produkcji Sp. z o.o. Łódź 15,6
153 RIHO Polska Sp. z o.o. Łódź 15,6
154 Greiner Multifoam Sp. z o.o. Ozorków 15,6
155 Perlipol K. Kuśmierek, G. Derlatka, J. Benben S.J. Bełchatów 15,6
156 Meritum Tomasz Cieślak, Filip Cieślak sp. j. Łódź 15,6
157 PRZEDSIĘBIORSTWO PRODUKCYJNO HANDLOWE MAKALU DOROTA STOLARZ Konstantynów Łódzki 15,5
158 SESTO Sp. z o.o. Łódź 15,4
159 Albea Poland Sp. z o.o. Łódź 15,3
160 TWFM Sp. z o.o. Zgierz 15,3
161 Constantia Teich Poland Sp. z o.o. Rogowiec 15,3
162 Borpol D. Zieliński M. Andryjanko sp.j. Tadzin 15,3
163 Ontop Polska Sp. z o.o. Wiewiórczyn 15,1
164 ELSAM Sp. z o.o. Rawa Mazowiecka 15,1
165 Polgen Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Łódź 15
166 ART Logistic Sp. z o.o. Łódź 15
167 Elbud Bełchatów Sp. z o.o. Dąbrowa Rusiecka 14,9
168 Elephant Lukić Sp.J. Łódź 14,7
169 SM 21 Energetyka Sp. z o.o. Łódź 14,7
170 CERAMIKA TUBĄDZIN II Sp. z o.o. Ozorków 14,6
171 Eko-Vit Sp. z o.o. Łódź 14,6
172 Ośrodek Badawczo – Produkcyjny Politechniki Łódzkiej ICHEM Sp. z o.o. Łódź 14,6
173 Zarządzanie Nieruchomościami Żubardź Sp. z o.o. Łódź 14,5
174 Agemar Sp. z o.o. Zgierz 14,5
175 Geberit Ozorków Sp. z o.o. Ozorków 14,5
176 Peberol Sp. z o.o. PPHU Łódź 14,4
177 HSV Polska Sp. z o.o. Łódź 14,3
178 Arteriae Sp. z o.o. Sp.K. Łódź 14,3
179 Creative Web Sp. z o.o. Ksawerów 14,2
180 Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowo Usługowe PLANT Sp. z o.o. Łódź 14,2
181 Archicom Polska S.A. Łódź 14,2
182 Beauty Planet Sp. z o.o. sp.k. Łódź 14,2
183 Master Pharm S.A. Łódź 14,2
184 Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej w Łodzi Sp. z o.o. Łódź 14,1
185 Polanik Sp. z o.o. S.K. Piotrków Trybunalski 14,1
186 Orzeszek Sp. z o.o. sp.k. Mogilno Duże 14
187 POLFA S.A. Pabianickie Zakłady Farmaceutyczne Pabianice 14
188 Navitec Sp. z o.o. Łódź 14
189 Masarnia Krzyś Sp. z o.o. sp.k. Łódź 14
190 Ikki – Soft Sp. z o.o. Łódź 13,9
191 Breve Tufvassons Sp. z o.o. Łódź 13,9
192 MS POS Poland Sp. z o.o. Sieradz 13,9
193 Centroodlew Badowski i Stoszek sp. j. Łódź 13,8
194 ISTA Polska Sp. z o.o. Łódź 13,8
195 Mistral Elast Sp. z o.o. Łódź 13,8
196 VEKA POLSKA Sp. z o.o. Skierniewice 13,7
197 PPH MET-POL Sp. z o.o. Krobanów 13,7
198 Bds Budownictwo Sp. z o.o. Łódź 13,6
199 Doctus Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Racjonalizacji Pracy Łódź 13,6
200 Zakład Mechaniki Maszyn BUKPOL Łagodziński Sp.J. Bukowiec 13,6
201 Słoneczko Sp.J. Mgr Farm. Katarzyna Gałaj, Dariusz Gałaj Zduny 13,5
202 Przedsiębiorstwo PREXER Sp. z o.o. Łódź 13,5
203 Firma Transportowo Spedycyjno Handlowa Mielczarek Andrzej Zduńska Wola 13,5
204 Zakłady Przemysłu Pończoszniczego Sandra Sp. z o.o. Borysew 13,5
205 Ewex Sp. z o.o. Łódź 13,5
206 Skamex Sp. z o.o. S.K. Łódź 13,4
207 Schaumaplast – Organika Sp. z o.o. Łódź 13,4
208 Sief – IT Sp. z o.o. Łódź 13,3
209 Knauf Bauprodukte Polska Sp. z o.o. Rogowiec 13,3
210 Spółka Medyczna – Sierakowskiego Sp. z o.o. Łódź 13,3
211 BARBARA JAKSA Pabianice 13,3
212 PUPH Solfum Sp. z o.o. Rąbień AB 13,3
213 Eurobeton Sp. z o.o. Kleszczów 13,3
214 Golden Rose Sp. z o.o. Łódź 13,2
215 PRIMULATOR Sp. z o.o. Łódź 13,1
216 Consensus Sp. z o.o. Łódź 13,1
217 Per Te Sp. z o.o. Łowicz 13
218 Toya Sp. z o.o. Łódź 13
219 DROG-BRUK A. P. Szczerek S.J. Błaszki 13
220 Poldrip Sp. z o.o. Łódź 12,9
221 Błysk Ł. Klimek A. Kałużna S.J. Tomaszów Mazowiecki 12,9
222 AKTUS Sp. z o.o. Łódź 12,9
223 Zakład Gospodarki Wodno-Kanalizacyjnej w Tomaszowie Mazowieckim Sp. z o.o. Tomaszów Mazowiecki 12,7
224 PPUH KARTON Maciej Kołodziejczyk Wymysłów 12,7
225 Wizet Transport Sp. z o.o. Łęczyca 12,6
226 Veolia Energia Łódź S.A. Łódź 12,6
227 Mosty Infrastruktura Sp. z o.o. Łódź 12,6
228 P.C. Cyryl Popławski, A. Popławski, P. Popławski S.J. Łódź 12,6
229 NIJHOF – WASSINK Sp. z o.o. Kutno 12,6
230 POL-HUN M. Bielska S.J. Koluszki 12,6
231 PHARMENA S.A. Łódź 12,5
232 Cortizo Sp. z o.o. Radomsko 12,5
233 Mawos Tech sp. z o.o. Łódź 12,5
234 Zwoltex Sp. z o.o. Zduńska Wola 12,4
235 Adverti Sp. z o.o. S.K. Łódź 12,4
236 EKO – REGION Sp. z o.o. Bełchatów 12,4
237 UNITOP – Optima S.A. Zakłady Przemysłu Cukierniczego Łódź 12,3
238 Radio Pasmo Piotrków Sp. z o.o. Piotrków Trybunalski 12,2
239 Sław-Pol Stasiak I Krysiak S.J. Ruda 12,2
240 Kemy Sp. z o.o. Przeds. Drogowo-Budowlane Łódź 12,2
241 Sempertrans Bełchatów Sp. z o.o. Rogowiec 12,1
242 Mera-Poltik Sp. z o.o. Łódź 11,9
243 Zakład Ceramiki Budowlanej OWCZARY R.E.R. Stępień S.J. Owczary 11,9
244 VITAMED Marcin Har Smardzewice 11,9
245 Gnom Sp. z o.o. Łódź 11,9
246 GERLACH S.A. Drzewica 11,9
247 Tonsmeier Centrum Sp. z o.o. Kutno 11,8
248 ELBIS Sp. z o.o. Rogowiec 11,8
249 Alzen Sp. z o.o. Skierniewice 11,8
250 TOMMARK Adamczyk, Langner, Rogozińska Sp.J. Konstantynów Łódzki 11,8
251 Centrum Usług Odzieżowych Sp. z o.o. Łódź 11,7
252 BPM Lighting Polska Sp. z o.o. Ozorków 11,7
253 Technitel Polska S.A. Łódź 11,7
254 Dcr Sp. z o.o. Wola Krzysztoporska 11,7
255 Vigo-Ortho Polska Sp. z o.o. Łódź 11,6
256 Michalczyk i Prokop Sp. z o.o. Łódź 11,6
257 WIS-GROUP Sp. z o.o. Opoczno 11,6
258 HTL-STREFA S.A. Ozorków 11,6
259 M&K CONCEPT Sp. z o.o. Łódź 11,6
260 Ermin Sp. z o.o. Łódź 11,6
261 Torfan Sp. z o.o. Skierniewice 11,6
262 Zakład Inżynieryjno-Budowlany Sp. z o.o. S.K. Zgierz 11,6
263 Hornet Sp. z o.o. Łódź 11,5
264 Elfa Pharm Sp. z o.o. Chociw 11,5
265 Łódzka Spółka Infrastrukturalna Sp. z o.o. Łódź 11,5
266 BIAŁA GÓRA Sp. z o.o. Tomaszowskie Kopalnie Surowców Mineralnych Smardzewice 11,5
267 Reac Poland Sp. z o.o. Piotrków Trybunalski 11,5
268 Transfer Multisort Elektronik Sp. z o.o. Łódź 11,5
269 Fabryka Zamków Błyskawicznych Persyl S.Peryt-Atak S.J. Łódź 11,4
270 Rossmann Supermarkety Drogeryjne Polska Sp. z o.o. Łódź 11,4
271 BSG Sp. z o.o. Zgierz 11,3
272 Centrum Pali Sp. z o.o. Kutno 11,3
273 Megmar Logistics & Consulting Sp. z o.o. Kutno 11,2
274 MC Art Sp. z o.o. Łódź 11,2
275 Cassioli Polska Sp. z o.o. Łódź 11,2
276 POLDEM Sp. z o.o. Łódź 11,2
277 Biuro Rachunkowe Konsens Sp. z o.o. Łódź 11,2
278 MATPOL S.J. Anna Stachlewska, Maciej Stachlewski Lutomiersk 11,1
279 Zrew Transformatory S.A. Łódź 11,1
280 SZKŁO – DEKOR Sp. z o.o. Piotrków Trybunalski 11,1
281 Marilyn Sp. z o.o. S.K. Łódź 11,1
282 Greiner Real Estate Sp. z o.o. Ozorków 11
283 Towarzystwo Budownictwa Społecznego w Zgierzu Sp. z o.o. Zgierz 11
284 NEKS Sp. z o.o. Dąbrówka Wielka 11
285 Przedsiębiorstwo Jasta Sp. z o.o. Piotrków Trybunalski 11
286 LSI SOFTWARE S.A. Łódź 10,9
287 Profigips Wiśnik Pecyna S.J. Rzeczyca 10,8
288 Solana Polska Sp. z o.o. Zduny 10,8
289 Geplastyk Polska Sp. z o.o. Aleksandrów Łódzki 10,8
290 Telenerg-BIS Energia Sp. z o.o. Łódź 10,8
291 P.P.H.U. BETA Paweł Kopacz Wąwał 10,7
292 Dar-Pol Sp.J. Renata Woźniak, Dariusz Woźniak Tomaszów Mazowiecki 10,7
293 Madur Polska Sp. z o.o. Zgierz 10,7
294 Jocker Factory Jaszczura sp.j. Łódź 10,7
295 Gillette Poland International Sp. z o.o. Łódź 10,7
296 POLFARMEX S.A. Kutno 10,6
297 Zakład Energetyki Cieplnej w Łowiczu Sp. z o.o. Łowicz 10,6
298 Kwalifikacyjno – Kontrolne Laboratorium Drogowe Sp. z o.o. Łódź 10,6
299 Metalbud Sp. z o.o. Podlas 10,5
300 Ake-Net Tomaszewski, Wilk S.J. Pabianice 10,5
301 P.P.H. TERRI Teresa Bartoszek Konstantynów Łódzki 10,5
302 Monnari Trade S.A. Łódź 10,5
303 Fabryka Transformatorów w Żychlinie Sp. z o.o. Żychlin 10,5
304 Algo Polska Sp. z o.o. Piotrków Trybunalski 10,5
305 Med-Kol Sp. z o.o. Koluszki 10,5
306 British Centre Sp. z o.o. sp.j. Łódź 10,5
307 Przedsiębiorstwo Produkcyjno – Usługowe Cza -Ta Niciak Sp.J. Piotrków Trybunalski 10,4
308 Widzewskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. Łódź 10,3
309 AMZ-Bis Sp. z o.o. Kutno 10,3
310 Wizja V Sp. z o.o. Łódź 10,3
311 Sako – Expo Techtextilplast S.J. Sakowski Wiśniewski Ozorków 10,3
312 Bizcom Europe Sp. z o.o. Łódź 10,2
313 Chemipack Sp. z o.o. Łowicz 10,2
314 Jf Invest Sp. z o.o. Pabianice 10,2
315 Orwak Polska Sp. z o.o. Łódź 10,2
316 Cobouw Polska Sp. z o.o. Łódź 10,1
317 MSL Polska Sp. z o.o. Łódź 10
318 Makolab S.A. Łódź 10
319 FDS Polska Sp. z o.o. Aleksandrów Łódzki 9,9
320 Firma Nasienna GRANUM – Z. Manias – S. Menc – J. Szymański S.J. Wodzierady 9,9
321 Kulak-Energia Sp. z o.o. Bogucice 9,9
322 Tech Solutions Sp. z o.o. Łódź 9,9
323 Amcor Flexibles Reflex Sp. z o.o. Łódź 9,9
324 Forsafe Sp. z o.o. Łódź 9,9
325 MGL Sp. z o.o. Rawa Mazowiecka 9,9
326 Przemysłowa Grupa Tekstylna Sp. z o.o. Aleksandrów Łódzki 9,8
327 MDM Firany Sp. z o.o. Łódź 9,8
328 Marko-Kolor Sp. J. L. Frączkiewicz, W. Gajda, A. Katryński Łódź 9,8
329 TRELLA & NOLTE Sp. z o.o. Łódź 9,8
330 Paso-Trading Sp. z o.o. Pabianice 9,8
331 Katamaran Robert i Sławomir Mucha S.J. Łódź 9,8
332 GAL – MAL Wieluń Sp. z o.o. Opojowice 9,8
333 Filharmonia Łódzka im. Artura Rubinsteina Łódź 9,8
334 PP PLUS Sp. z o.o. Łódź 9,8
335 Wytwórnia Klejów i Zapraw Budowlanych S.A. Zgierz 9,8
336 Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowo Usługowe Gibar S.j. Łódź 9,7
337 Harris – Jet – Service Sp. z o.o. Łódź 9,7
338 Apteka Verbena M. Niewiadomska i Spółka S.J. Rawa Mazowiecka 9,7
339 Stolwit Meble Sp. z o.o. S.K. Polesie 9,7
340 Schimar Sp. z o.o. sp.k. Łódź 9,7
341 Łucznik Lockpol Sp. z o.o. Łódź 9,7
342 ENKEV POLSKA S.A. Łódź 9,7
343 Unifour Poland Sp. z o.o. Zgierz 9,6
344 Vibroson Łódź Sp. z o.o. Łódź 9,6
345 Zakład Konfekcji Dziecięcej Pinokio M. P. W. Gizińscy sp. j. Piotrków Trybunalski 9,6
346 Makpol Polska Sp. z o.o. sp.k. Łódź 9,6
347 Konsorcjum Projektowo – Wykonawcze Ekobudowa Sp. z o.o. Bełchatów 9,5
348 COMMERCECON Sp. z o.o. S.K. Konstantynów Łódzki 9,5
349 FF Marka Własna Sp. z o.o. Łódź 9,4
350 Sesto Senso Klimas S.J. Czastary 9,4
351 Elester – PKP Sp. z o.o. Łódź 9,4
352 MIRWAL Mirosław Pryc, Waldemar Pryc S.J. Łódź 9,4
353 Provit Sp. z o.o. Kutno 9,3
354 Kartex J. Kowalczyk i Wspólnicy sp. j. Kodrąb 9,3
355 Tinnitus Sp. z o.o. Podlas 9,3
356 P.P.U.H. Alfas Sp. z o.o. Łódź 9,3
357 ITA j. Knop i Wspólnicy S.J. Łódź 9,3
358 Elanda Pharma Sp. z o.o. Rozprza 9,3
359 Farpol Sp. z o.o. P P H Łódź 9,3
360 MARTEL Dorota Grela ZPCH PPHU Sieradz 9,3
361 Union Industries Polska Sp. z o.o. Radomsko 9,3
362 Scanditron Sp. z o.o. Łódź 9,3
363 Agrohandel S.J Łódź 9,2
364 Primotex Moda Styl Sp. z o.o. Łódź 9,2
365 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe Estex Sławomir Antczak Złotniki 9,2
366 ARIADNA S.A. Fabryka Nici Łódź 9,2
367 Infratel-Operator Infrastrukturalny Sp. z o.o. Łódź 9,2
368 LTC Sp. z o.o. Wieluń 9,2
369 Technologie Galwaniczne Sp. z o.o. Łódź 9,2
370 101 Studio DTP Tomasz Tęgi i Spółka Sp. z o.o. Łódź 9,2
371 Hanmar Sp. z o.o. Pabianice 9,1
372 Impression Sp. z o.o. S.K. Łódź 9,1
373 FIORE GERNAND, BIERNACKI I TOMAS S.J. Łódź 9,1
374 Firma CHEMIS W. Arent, S. Stusio, J. Arent, M. Stusio Sp.J. Żdżary 9,1
375 Instytut Włókiennictwa Łódź 9
376 Emerson Polska Sp. z o.o. S.K. Piotrków Trybunalski 9
377 Laboratorium Drogowe Bogaccy Sp. z o.o. Rzgów 9
378 Stone Master S.A. Łódź 9
379 Starmeat Katowicz, Ignatowicz sp.j. Aleksandrów Łódzki 9
380 System Pruszyński Sp. z o.o. Drzewica 9
381 Zakłady Podzespołów Radiowych MIFLEX S.A. Kutno 9
382 Api.pl Sp. z o.o. Rąbień 8,9
383 VOITH TURBO Sp. z o.o. Wola Krzysztoporska 8,9
384 Haftina Sp. z o.o. S.K. Piotrków Trybunalski 8,9
385 Pfleiderer Wieruszów Sp. z o.o. Wieruszów 8,9
386 Top-Plast Okna Sp. z o.o. S.K. Rogów 8,9
387 PPiasta Sp. z o.o. S.K. Łubnice 8,9
388 Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Intermot Olejnik, Szydło, Wróblewski sp.j. Wieluń 8,9
389 Uniwersytet Medyczny Łódź 8,9
390 KOPBUD Woźnica, Smok Sp.J. Łazisko 8,9
391 Sacmi Polska Sp. z o.o. Tomaszów Mazowiecki 8,9
392 Electronics Box Magierski, Majewski, Magierski S.J. Łódź 8,9
393 Łódzki Rynek Hurtowy ZJAZDOWA S.A. Łódź 8,9
394 Zakłady Artykułów Technicznych ARTECH Sp. z o.o. Łódź 8,8
395 Edentex Sp. z o.o. Łódź 8,8
396 VENITA Sp. z o.o. Fabryka Kosmetyków Łódź 8,7
397 Kondor Sp. z o.o. Łódź 8,7
398 Zakład Poligraficzny WIKING – GRAF S.J. T. Jakubowski Łódź 8,7
399 P & S Transport i Spedycja Pawlak, Stefaniak i Wspólnicy S.j. Pabianice 8,7
400 Kampmann Polska Sp. z o.o. Łęczyca 8,7
401 Hydra-Grupa SBS J. Kłos S.J. Łask 8,7
402 KONSTAK Sp. z o.o. Mzurki 8,6
403 Klinika Okulistyczna Jasne Błonia Sp. z o.o. Łódź 8,6
404 Falcon Medical Polska Sp. z o.o. Łódź 8,6
405 Arjan Sp. z o.o. sp.k. Łódź 8,6
406 NATURAL – Sławomir Walczak, Maria Antoniewska-Banach – S.J. Łódź 8,6
407 Spoletto Sp. z o.o. Łódź 8,5
408 SEW – Eurodrive Polska Sp. z o.o. Łódź 8,5
409 CTO Kleczka Sp. z o.o. S.K. Łódź 8,5
410 Amg Technology Sp. z o.o. Pabianice 8,5
411 Zakład Przetwórstwa Mięsnego GROT J. Grot S.J. Starowa Góra 8,5
412 Ordom R. Krasiński i Wspólnicy Sp.J. Łódź 8,5
413 STAL-CAR Sp. z o.o. Piotrków Trybunalski 8,4
414 Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Ekomet A. Kawecki sp.j. Ozorków 8,4
415 Przedsiębiorstwo Budowlano Inżynieryjne MAVEX Kutno 8,3
416 Art Pharma Kwiatkowski S.J. Konstantynów Łódzki 8,3
417 Omnikon Sp. z o.o. Łódź 8,3
418 Klimazbyt Łódź Sp. z o.o. Łódź 8,3
419 Frubex-Bis J.Bęben, Z.Bęben i Wspólnicy sp.j. Pajęczno 8,3
420 Delia Cosmetics Distribution Sp. z o.o. Rzgów 8,3
421 Zenner Poland Sp. z o.o. Łódź 8,3
422 Montaport Sp. z o.o. Łódź 8,3
423 Mobile Systems Sp. z o.o. Łódź 8,2
424 Fabryka Urządzeń Maszynowych Sp. z o.o. Pabianice 8,2
425 Nasza Łazienka S.J. Łódź 8,2
426 Kancelaria Prawna-Inkaso WEC S.A. Łódź 8,2
427 RD4 Sp. z o.o. Łódź 8,1
428 Centrum Okulistyki Oko Dziecka Sp. z o.o. Łódź 8,1
429 JOKA Sp. z o.o. Tomaszów Mazowiecki 8,1
430 Przedsiębiorstwo Usługowo Handlowe Michtrans Wojciech Michalak Dmosin 8,1
431 Autoryzowany Dystrybutor KIA Z. B. l .S. Landcar Dariusz Krzewiński Starowa Góra 8,1
432 A&M Export – Import Agnieszka Klasura i Spółka sp.j. Łódź 8,1
433 TTT Invest Sp. z o.o. Medic-Mar Hurtownia Sprzętu Medycznego S.K. Łódź 8,1
434 TEKSPOL Zakład Pracy Chronionej Sp. z o.o. Dłutów 8,1
435 Colep Polska Sp. z o.o. Kleszczów 8
436 Wodociągi i Kanalizacja – Zgierz Sp. z o.o. Zgierz 8
437 Wojskowe Zakłady Lotnicze Nr 1 S.A. Łódź 8
438 Gospodarstwo Rolne Paweł Święcicki Tuszynek Majoracki 8
439 Nova Sp. z o.o. i Wspólnicy – Sp. Komandytowa Łódź 8
440 POLIFARB – ŁÓDŹ Sp. z o.o. Łódź 7,9
441 Solan Investment Sp. z o.o. Głowno 7,9
442 Burchacińscy S.A. sp.k. Wieluń 7,9
443 EUROFOAM Polska Sp. z o.o. Zgierz 7,9
444 Eksoy Chemicals Poland Sp. z o.o. Łódź 7,9
445 Correct S.J. Zduńska Wola 7,9
446 Izola Sp. z o.o. sp.k. Łódź 7,8
447 Lewor S.J. Andrespol 7,8
448 P.P.H.U. MEJPOL Anna Mazur-Paduszyńska Opoczno 7,8
449 Flexipower Group Sp. z o.o. S.K. Wola Zaradzyńska 7,7
450 PHU Basia Barbara i Krzysztof Tuzin Sp.J. Łódź 7,7
451 Janis Sp. z o.o. S.K. Łódź 7,7
452 Zakład Usług Komunalnych HAK Stanisław Burczyński Piotrków Trybunalski 7,7
453 TRANS-NAFT St.Szperna L.Kiełb S.J. Studzianki 7,7
454 Holtex – Energoserwis M. J. Drobnik S.J. Stara Gadka 7,6
455 Tados Sp. z o.o. Radomsko 7,6
456 Grupa Finansowa Extender Sp. z o.o. Łódź 7,6
457 Impall Sp. z o.o. Sp.K. Łódź 7,6
458 Mabudo Sp. z o.o. Zduńska Wola 7,6
459 Meble Radomsko Kontrakt Sp. z o.o. Radomsko 7,5
460 KBM Sp. z o.o. Bełchatów 7,5
461 FAKO S.A. Fabryka Firanek i Koronek Łódź 7,5
462 ZGODA Spółdzielnia Inwalidów Konstantynów Łódzki 7,5
463 Korprint Sp. z o.o. Łódź 7,5
464 K+L Biuro Handlowe Polska Sp. z o.o. Łódź 7,5
465 BIMS PLUS FHH Sp. z o.o. Łódź S.K. Łódź 7,5
466 Digitline Sp. z o.o. sp.k. Łódź 7,5
467 AMZ-KUTNO S.A. Kutno 7,4
468 Contact – Med Sp. z o.o. Łódź 7,4
469 Global Quantum Sp. z o.o. S.K. Tomaszów Mazowiecki 7,4
470 TPU Sp. z o.o. Miedniewice 7,4
471 Steel – Box – M. Stępień, S. Urbański Sp.J. Łódź 7,4
472 Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Juszczak S.J. Wieruszów 7,4
473 Ahead – Media Sp. z o.o. Łódź 7,3
474 Target Pro Sp. z o.o. sp.k. Łódź 7,3
475 Cementownia Warta S.A. Trębaczew 7,3
476 Stanpol Sp. z o.o. Sp. Komandytowa Łódź 7,2
477 Dermed Centrum Medyczne Sp. z o.o. Łódź 7,2
478 KERAKOLL POLSKA Sp. z o.o. Rzgów 7,2
479 Ew – Mar Monika i Zbigniew Wróblewscy sp.j. Dobryszyce 7,2
480 Piotr Machalewski i Witold Świtkowski Przedsiębiorstwo Budowlanousługowe Wiktor Sp. J. Radomsko 7,2
481 Andar Wierciński sp.j. Łódź 7,2
482 MAGO P H U MAŁGORZATA GOSTYŃSKA Łódź 7,1
483 Przedsiębiorstwo Usługowe Wakat Kelm S.J. Piotrków Trybunalski 7,1
484 Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowo Usługowe Pab-Katmar Ireneusz Żynda i Wspólnicy sp.j. Pabianice 7,1
485 Knittex P.P.U.H. Joanna Szarska Łódź 7,1
486 Gospodarstwo Rolne Michał Święcicki Galinki 7,1
487 TBP Interprojekt Sp. z o.o. Łódź 7,1
488 Premium Sleeve Sp. z o.o. Łódź 7,1
489 Dell Products (Poland) Sp. z o.o. Łódź 7
490 Marbex Sp. z o.o. Tomaszów Mazowiecki 7
491 Kuchinox Polska Sp. z o.o. sp.k. Łódź 7
492 Barry Callebaut Manufacturing Polska Sp. z o.o. Łódź 7
493 Tamada Sp. z o.o. Ozorków 7
494 Agro Humański, Janiszewski sp. j. Kutno 7
495 Mebin Andrzej Binkowski Stobiecko Szlacheckie 7
496 Ispol-Projekt Islandzko-Polskie Biuro Projektów Energetycznych Sp. z o.o. Łódź 6,9
497 Wodomierze Sp. z o.o. Sieradz 6,9
498 Corning Optical Communications Polska Sp. z o.o. Smolice 6,9
499 Centropack Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Łódź 6,8
500 Bordon Sp.z o.o. Łódź 6,8
501 Phu Stanley Wojciech Świetlik Rawa Mazowiecka 6,8
502 Inter – Folia Sp. z o.o. Pabianice 6,8
503 Specjalistyczny Zakład Opieki Zdrowotnej Fel – Med Sp. z o.o. Łódź 6,8
504 UMA Investments Sp. z o.o. Kutno 6,8
505 Miejski Zakład Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. Piotrków Trybunalski 6,7
506 Intap Advanced Technology Sp. z o.o. sp.k. Bukowiec 6,7
507 Grupowa Oczyszczalnia Ścieków Sp. z o.o. Kutno 6,7
508 Telman Sp.J. Grzegorz Nowak, Maciej Greszel Tomaszów Mazowiecki 6,7
509 Hydrex Sp. z o.o. S.K. Łódź 6,7
510 Delia Cosmetics Sp. z o.o. Rzgów 6,7
511 EXPERT BOWL Sp. z o.o. Łódź 6,6
512 HELIOS S.A. Łódź 6,6
513 Aunde Poland Sp. z o.o. Łódź 6,6
514 R.S. Trading Lachowscy sp.j. Łódź 6,6
515 TRI – TEX Bis Sp. z o.o. Sp.K. Wola Zaradzyńska 6,6
516 Jura Sp. z o.o. Jurajska Fabryka Mebli Przedbórz 6,6
517 GAL-DRUK Drukarnia Krzysztof Łużyński Brzeźnio 6,6
518 Top Nar Narzędzia Profesjonalne L.Łęcka-Tomczyk, M.Tomczyk sp.j. Łódź 6,6
519 Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. Piotrków Trybunalski 6,6
520 Chojny Spółdzielnia Mieszkaniowa Łódź 6,6
521 Schrag Polska Sp. z o.o. Konstantynów Łódzki 6,5
522 Markbud Sp. z o.o. Poddębice 6,5
523 Apteka Piastowska Magdalena Spólnicka sp. j. Radomsko 6,5
524 Leiber Sp. z o.o. Krośniewice 6,5
525 Af-Lider J. J. Antosik Sp. J. Łódź 6,5
526 P.P.H.U. KAM-POL Import-Export Piotr Furmański Biała Rawska 6,5
527 Centra Medyczne Medyceusz Sp. z o.o. Konstantynów Łódzki 6,5
528 Diana Sp. z o.o. Aleksandrów Łódzki 6,5
529 Dariusz Krasoń Łódź 6,5
530 DEANTE ANTCZAK S.J. Łódź 6,4
531 Vervo Sp. z o.o. Łódź 6,4
532 Elmen Sp. z o.o. Rogowiec 6,4
533 P P H Legs Sp. z o.o. Aleksandrów Łódzki 6,4
534 ASMIR Filipek B., Filipek S., Zrobek J. S.J. Tomaszów Mazowiecki 6,4
535 MEDAX Sp. z o.o. Kruszów 6,4
536 Agencja Ochrony Osób i Mienia Argo Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Łódź 6,4
537 Lumileds Poland S.A. Pabianice 6,4
538 Bellussi Group Sp. z o.o. Łódź 6,4
539 Instbud Sp. z o.o. Bełchatów 6,4
540 Przedsiębiorstwo TOST S.J. Stanisław Janiszewski Radomsko 6,4
541 Amcor Specialty Cartons Polska Sp. z o.o. Łódź 6,3
542 Pinot Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Łódź 6,3
543 ZPHU MORYŃ Włodarczyk i Moryń S.J. Siemkowice 6,3
544 Galmed J. Juszczak, K. Błachowicz, M. Juszczak sp.j. Zduńska Wola 6,3
545 JHM Development S.A. Skierniewice 6,3
546 AGROCOM Sp. z o.o. PPHU Sieradz 6,3
547 Biofaktor Sp. z o.o. Skierniewice 6,3
548 Spółdzielnia Mieszkaniowa im. Bolesława Chrobrego Łódź 6,3
549 Sensilab Polska Sp. z o.o. S.K.A. Konstantynów Łódzki 6,3
550 Zakłady Przetwórstwa Mięsnego Miazek S.J. Łódź 6,2
551 Medezin Sp. z o.o. Łódź 6,2
552 HERCO Sp. z o.o. Cielądz 6,2
553 Biurpap J.M.G. Figińscy S.J. Łódź 6,2
554 Sopra Sp. z o.o. Łódź 6,2
555 LOZAMET Sp. z o.o. Łódzkie Zakłady Metalowe Łódź 6,2
556 Master TSL Sp. z o.o. S.K. Łódź 6,2
557 Dierre Łódź Sp. z o.o. Łódź 6,2
558 Vert Sp. z o.o. Wieluń 6,2
559 Recovet Sp. z o.o. Łódź 6,2
560 Spółka Handlowo-Usługowa Adrom B. R. A. Borowczyk sp.j. Żelechlinek 6,2
561 SP Moulding Poland Sp. z o.o. Sieradz 6,2
562 MOBILEX Sp. z o.o. Łódź 6,2
563 East West Spinning Sp. z o.o. Łódź 6,1
564 Anma Sp. z o.o. Sp.K. Łódź 6,1
565 MOTYL S.J. Zakład Przetwórstwa Owoców i Warzyw Rokiciny 6,1
566 S.I.C. Sp. z o.o. Łódź 6,1
567 Leitz Polska Sp. z o.o. Radomsko 6,1
568 Eco Kutno Sp. z o.o. Kutno 6,1
569 AQ Wiring Systems Sp. z o.o. Łódź 6,1
570 BIOGENED S.A. Łódź 6,1
571 EL-POL Sp. z o.o. Radomsko 6
572 Temel Sp. z o.o. Tychów 6
573 Magnetix – Gorszwa S.J. Łódź 6
574 HODOWLA ROŚLIN STRZELCE Sp. z o.o. Grupa IHAR Strzelce 6
575 Domtom Plus Sp. z o.o. Łódź 6
576 RAMP Sp. z o.o. Łódź 6
577 Borg Automotive Sp. z o.o. Zduńska Wola 6
578 AGRO-JUMAL Sp. z o.o. Sieradz 6
579 Prokstal Sp. z o.o. Trębaczew 6
580 Over Group Sp. z o.o. S.K. Łask 6
581 Globitel Sp. z o.o. Łódź 6
582 FILTER SERVICE Sp. z o.o. Zgierz 5,9
583 SKIOLD BL Sp. z o.o. Kutno 5,9
584 Thygesen Fabrics Sp. z o.o. Łódź 5,9
585 Gibo Sp. z o.o. Sieradz 5,8
586 Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowo Usługowe Sławomir i Barbara Bykowscy sp.j. Tomaszów Mazowiecki 5,8
587 Agro Plus Sp. z o.o. Grabów 5,8
588 Certools S.J. Piotr Czekalski, Krzysztof Hanke Pabianice 5,8
589 Flextronics Logistics Poland Sp. z o.o. Łódź 5,8
590 Włodan Andrzej Włodarczyk Sp. J. Pabianice 5,8
591 Kaczmarek – Zakrzewski S.J. Zduńska Wola 5,8
592 Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. Sieradz 5,7
593 Cargo-Express Sp. z o.o. Pabianice 5,7
594 Park Sp. z o.o. i Wspólnicy S.K. Łódź 5,7
595 Cleaner Sp. z o.o. Łódź 5,7
596 El-Pol Investments Sp. z o.o. Tomaszów Mazowiecki 5,7
597 Multi-Pek Krzysztof Więdłocha Krzysztof Denel Robert Bathelt Sp.J. Łódź 5,7
598 Dachser Sp. z o.o. Sosnowiec 5,7
599 AKE Polska Sp. z o.o. Wieruszów 5,7
600 HM Helvetia Meble Sp. z o.o. S.K. Wieruszów 5,7
601 Studio Okno Sp. z o.o. Aleksandrów Łódzki 5,7
602 Oknostyl S.J. S. Sass, J. Pietruszewski, J. Olsiewicz, A. Turski Ozorków 5,7
603 Instom Sp. z o.o. Łódź 5,7
604 INWIT-ARMATURA Sp. z o.o. Ksawerów 5,6
605 Hurtownia Art. Przemysłowych Duszyński K. Wawrzyniak A. Duszyńska L. Wawrzyniak B. S.J. Ujazd 5,5
606 Powszechna Spółdzielnia Spożywców Łączność Wtomaszowie Maz. Tomaszów Mazowiecki 5,5
607 S i A PIETRUCHA Sp. z o.o. Ksawerów 5,5
608 Cablex – P Sp. z o.o. Łódź 5,5
609 TABO Kuzimski Sp. z o.o. S.K. Rawa Mazowiecka 5,5
610 Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Zelowie Sp. z o.o. Zelów 5,5
611 G.C. Hahn & Co. Technika Stabilizowania Sp. z o.o. Łódź 5,5
612 FLINT Group Polska Sp. z o.o. Konstantynów 5,5
613 Łódzka Spółdzielnia Mieszkaniowa Łódź 5,5
614 Mecalit Polska Sp. z o.o. Łódź 5,5
615 Sierant Sp. z o.o. S.K. Piotrków Trybunalski 5,4
616 Evimex Sp. z o.o. Agencja Handowo – Usługowa Tomaszów Mazowiecki 5,4
617 GEALAN POLSKA Sp. z o.o. Rzgów 5,4
618 Kamikaze Sp. z o.o. Łódź 5,4
619 SP Medical Sp. z o.o. Zduńska Wola 5,4
620 Hurtownia Spożywczo – Przemysłowa Lubax S.J. Z.J. Luba, W.B. Antoniak Wieluń 5,4
621 Przedsiębiorstwo EL-IN Sp. z o.o. Skierniewice 5,3
622 CDM Sp. z o.o. Ksawerów 5,3
623 Zakład Przetwórstwa Mięsnego Dorota Zagajewska i Mirosław Zagajewski S.J. Wałowice 5,3
624 TERMER – MCM Sp. z o.o. Bełchatów 5,3
625 Smolar Agencja Promocyjno-Reklamowa Sp. z o.o. Łódź 5,3
626 PPHU Demeter S.J. Kamieńsk 5,3
627 Relaks Sp. z o.o. Łowicz 5,3
628 ZAKŁAD PRODUKCYJNO-USŁUGOWO-HANDLOWY „QUATTROTEX” SPÓŁKA JAWNA B.RYDZ, Z.WOŹNIAK Łódź 5,3
629 Fbserwis Kamieńsk Sp. z o.o. Kamieńsk 5,3
630 Przedsiębiorstwo SCHEMAT Marczak, Lewiński – Sp.J. Sieradz 5,3
631 Santex24 Sp. z o.o. Pabianice 5,3
632 Przedsiębiorstwo Budowlano – Usługowo – Handlowe Bud – Mar L. Boguń M. Bukowski SP.J. Łódź 5,2
633 Lemis Group sp. z o.o. Łódź 5,2
634 Galen sp.j. Nieśmiałek i Wspólnicy Łódź 5,2
635 MGT Marta Tataj, Andrzej Dymek S.J. Łowicz 5,2
636 Torusnet Sp. z o.o. S.K. Łódź 5,2
637 Marinex Maria Wieteska, Grzegorz Wieteska sp.j. Nieborów 5,2
638 NOVET S.J. Kaczmarek i Wspólnicy Stara Gadka 5,2
639 01 Partner Sp. z o.o. Łódź 5,2
640 MK Centrum S.J. Piotrków Trybunalski 5,2
641 Energoserwis Kleszczów Sp. z o.o. Rogowiec 5,2
642 MEGAMED Sp. z o.o. Bełchatów 5,2
643 Zakład Obsługi Energetyki Sp. z o.o. Zgierz 5,2
644 Zakład Aparatury Elektrycznej ERGOM Sp. z o.o. Łódź 5,1
645 Cedrus Sp. z o.o. sp.k. Brzeziny 5,1
646 Ameet Sp. z o.o. Łódź 5,1
647 AGRECOL Sp. z o.o. Mesznary 5,1
648 Surchem Sp. z o.o. Łódź 5,1
649 APO Sp. z o.o. Łódź 5,1
650 Schroder Polska Sp. z o.o. Łódź 5,1
651 Rudolf Chemie Polska Sp. z o.o. Łódź 5,1
652 P.P.H.U. KAMPOL Krzysztof Łuźniak Rusiec 5,1
653 Gestor Sp. z o.o. Łódź 5,1
654 Agraf Sp. z o.o. Łódź 5,1
655 Sam – Rol Sp. z o.o. Łódź 5
656 Euroleki GK Sp. z o.o. sp.k. Łódź 5
657 Korona Candles S.A. Wieluń 5
658 Pabianicka Spółdzielnia Mieszkaniowa Pabianice 5
659 VOG POLSKA Sp. z o.o. Skierniewice 5

źródło: Instytut Europejskiego Biznesu na podstawie danych z Krajowego Rejestru Sądowego, zebranych przez wywiadownie handlowe.

Do analizy wyników finansowych przedsiębiorstw przyjęto firmy spełniające następujące warunki:
1. Dostępne w KRS dane finansowe za lata 2015-2016,
2. Wartość przychodów netto ze sprzedaży i zrównanych z nimi większa niż 100 tys. zł w 2016 roku,
3. Zysk netto w latach 2015 i 2016 wyższy niż 1 tys. zł.
4. Kapitał własny w latach 2015 i 2016 wyższy niż 1 tys. zł.

Metodologia liczenia wartości rynkowej
Wartość rynkowa firm liczona jest w porównaniu do spółek notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.
Do obliczeń wykorzystywane są wskaźniki C/Z (cena do zysku netto) i C/WK (cena do wartości księgowej, czyli cena do sumy funduszy własnych i zysku netto) średnie dla spółek krajowych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych, liczone przez analityków GPW.

Wskaźniki do liczenia wartości rynkowej
W końcu marcu 2017 r.: C/Z: 20,1, a C/WK: 1,34.
źródło: Biuletyn Statystyczny GPW

Według wskaźników giełdowych z marca 2017 r. zostały policzone dwie wartości rynkowe firmy w końcu marca 2017 r. Jedna to iloczyn zysku netto w 2016 r. i wskaźnika C/Z w końcu marca 2017 r., a druga to iloczyn wartości księgowej w końcu 2016 r. i wskaźnika C/Wk w końcu marca 2017 r. Średnia arytmetyczna z tych wartości rynkowych to wartość rynkowa firmy w końcu marca 2017.

To bardzo uproszczona metoda liczenia wartości rynkowej firm. Instytut Europejskiego Biznesu nie ponosi odpowiedzialności za jej wykorzystywanie w działalności inwestycyjnej czy gospodarczej.