Gepardy BiznesuŚwiatowa Firma

Dantom eksportuje oryginalne produkty do 26 krajów

Obecnie jesteśmy czołowym światowym producentem i dostawcą naszych podstawowych rozwiązań: clipbandu i twistbandu. W naszej ofercie posiadamy także worki do szprycowania, multistripy, heatlocki do zamykania żywności podczas obróbki cieplnej, mówi Artur Mackiewicz, współzałożyciel Dantom Sp. z o.o.

Artur Mackiewicz, współzałożyciel Dantom Sp. z o.o. w Poznaniu:

Historia firmy Dantom oparta jest głównie na współpracy. Wszystko zaczęło się od współdziałania trzech osób zajmujących się biznesem w różnych branżach. Ten moment pozwolił na stworzenie stabilnych fundamentów opartych na doświadczeniu.

Kapitał ludzki
Mówiąc o firmie, myślimy często o strukturach i ludziach, którzy je współtworzą. Dlatego zwracam uwagę na początek powstania spółki. Oczywiście założyciele i zarząd firmy to nie wszystko. Liczy się też kapitał intelektualny, dlatego nasz rozwój powiązany jest z każdą kolejną osobą, która dołączyła do zespołu firmy. Dzięki temu, Dantom współtworzą świetni specjaliści, na których oparliśmy naszą produkcję oraz obsługę klientów.
ISO i satysfakcja klienta
Wszystko zaczyna się od dobrze ułożonej struktury przedsiębiorstwa. Dlatego w odpowiednio funkcjonującej firmie zarząd powinien zajmować się tworzeniem warunków sprzyjających realizacji założonych celów. Bardzo istotny jest współudział pracowników w tworzeniu strategii i planów, co umożliwia skuteczną realizację założeń. Nieustannie doskonalimy procesy wewnątrzfirmowe i dzięki temu uzyskaliśmy Certyfikaty ISO (9001:2009 oraz 14001:2005).
To wszystko przekłada się na tworzenie oferty produktów i towarów, które spełniają oczekiwania wymagających klientów ceniących dobrą i elastyczną obsługę. Dzięki temu wspieramy swoich kontrahentów w rozwijaniu ich działalności na rynku.
Produkty
Od początku kładliśmy duży nacisk na inwestowanie w niszowe produkty. Obecnie jesteśmy czołowym światowym producentem i dostawcą naszych podstawowych rozwiązań: clipbandu i twistbandu. W naszej ofercie posiadamy także worki do szprycowania, multistripy, heatlocki do zamykania żywności podczas obróbki cieplnej. Dlatego teraz zaczynamy poszukiwać nowych branż, w których nasze dotychczasowe doświadczenie przełoży się na wprowadzanie produktów wysokiej jakości.
Image
Image
Do tej pory mieliśmy do czynienia głównie z branżami: spożywczą i przemysłową. Obecnie docieramy z naszymi opaskami zaciskowymi również do innych branż: elektrycznej, budowlanej i reklamowej. Tym samym, rozwijamy swoją produkcję oraz działalność dla obecnych i nowych klientów.
Zaangażowanie społeczne, badania i rozwój technologii
W tej chwili przygotowujemy się do wprowadzenia na rynek nowego produktu firmy Dantom. Jesteśmy w trakcie pracy nad strategią promocji i dystrybucji rozwiązania skierowanego do stosunkowo młodej branży. Prowadzimy kompleksowe prace i badania, a naszym celem jest inwestycja potencjału w działania wspierające rozwój i aktywne uczestniczenie w tworzeniu nowych technologii.
Mamy nadzieję, że nasze działania przyczynią się do przyśpieszenia badań i prac nad wykorzystaniem nowych możliwości, które docelowo ułatwią życie, a w branży medycznej – pomogą ratować ludzkie zdrowie. Cały czas mamy na uwadze, że biznes funkcjonuje w społeczeństwie i dla społeczeństwa, stąd też nasze zaangażowanie w rozwój badań i nauki, a także wsparcie dla sztuki oraz społeczności lokalnej.
Dantom Sp. z o.o. w Poznaniu  została wyróżniona przez  Instytutu Nowoczesnego Biznesu w IX edycji ogólnopolskiego Konkursu Gepardy Biznes 2014 oraz w II edycji Ogólnopolskiego Konkursu Światowa Firma 2014. Z danych Instytutu Nowoczesnego Biznesu wynika, że Dantom eksportuje do 26 krajów.