Efektywna FirmaGepardy BiznesuMocna Firma

CBR Novasome jest liderem w dziedzinie rozwijania najnowszych technologii w branży farmaceutycznej

Centrum Badawczo-Rozwojowe Novasome Sp. z o.o. została założona jako spółka typu spin-off i wywodzi się z najlepszych wrocławskich Uczelni Wyższych.  Jest zorientowana na innowacje i rozwój, działającą w branży farmaceutycznej, medycznej i kosmetycznej. 

Centrum Badawczo-Rozwojowe Novasome Sp. z o.o. jest firmą zorientowaną na innowacje i rozwój, działającą w branży farmaceutycznej, medycznej i kosmetycznej.

Image

Logo Centrum Badawczo-Rozwojowego Novasome Sp. z o.o. we Wrocławiu

Firma CBR Novasome została założona jako spółka typu spin-off i wywodzi się z najlepszych wrocławskich Uczelni Wyższych. W 2008 roku uzyskała środki finansowe na zakup nowoczesnego sprzętu i rozwój infrastruktury w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. Ponadto, od 2014 roku Spółka jest zaliczana do elitarnej grupy jednostek, które zostały wyróżnione przez Ministra Gospodarki nadaniem statusu Centrum Badawczo-Rozwojowego.

Jesteśmy niekwestionowanym liderem w dziedzinie rozwijania najnowszych technologii w branży farmaceutycznej. Nasz priorytet to ustawiczne dążenie do doskonalenia, które ma pozytywny wpływ na ciągły wzrost innowacyjności opracowywanych produktów oraz poszerzanie obszarów działalności. Aktualnie na rynku dostępnych jest kilkanaście produktów farmaceutycznych, opracowanych przez wykwalifikowaną kadrę CBR Novasome, co więcej część z nich jest chroniona patentami. W dalszym ciągu trwają prace nad kilkudziesięcioma nowymi produktami, które w ciągu następnych lat zostaną wprowadzone do sprzedaży, mówi Tomasz Han, prezes Centrum Badawczo-Rozwojowego Novasome Sp. z o.o. we Wrocławiu.

 Image

Tomasz Han, prezes Centrum Badawczo-Rozwojowego Novasome Sp. z o.o. we Wrocławiu 

Firma oferuje wysokiej klasy usługi eksperckie i specjalistyczne szkolenia, jak również szeroki zakres badań analitycznych. Jesteśmy specjalistami w profesjonalnym prowadzeniu projektów badawczych od fazy pomysłu i analizy możliwości rynkowych, poprzez fazę rozwojową, aż do transferu metod ze skali laboratoryjnej do przemysłowej w docelowym miejscu wytwarzania produktu. Oferujemy opracowanie pełnej dokumentacji analitycznej i technologicznej, niezbędnej do rejestracji produktu leczniczego, suplementu diety, bądź kosmetyku.

CBR Novasome, jako jednostka badawczo-naukowa, rozwija swoją innowacyjność poprzez regularną współpracę z innymi firmami farmaceutycznymi. Naszymi partnerami naukowymi są wiodące Uczelnie Wyższe z Dolnego Śląska, w szczególności Uniwersytet Wrocławski, Politechnika Wrocławska i Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu.

Ambicją CBR Novasome jest dalszy dynamiczny rozwój działalności w wielu obszarach badawczych. Spółka w szczególności pragnie poszerzać swoją ofertę innowacyjnych leków, które będą gwarantowały pacjentom większe bezpieczeństwo stosowania i wyższą skuteczność. Dodatkowo firma planuje rozwijać się w obszarze materiałów funkcjonalnych, w szczególności nanomateriałów i technologii ich wytwarzania. Jesteśmy dumni ze stworzenia nowego Laboratorium Innowacyjnych Technologii Medycznych. Wysokiej klasy specjaliści prowadzą interdyscyplinarne badania naukowe i prace rozwojowe w celu poszukiwania innowacyjnych rozwiązań medycznych, a także zmierzające w kierunku polepszenia usług medycznych oraz zminimalizowania kosztów procedur medycznych.

 

Centrum Badawczo-Rozwojowe Novasome Sp. z o.o. we Wrocławiu  została wyróżniona przez Instytut Europejskiego Biznesu w X edycji Konkursu Gepardy Biznesu 2015, w VIII edycji  Konkursu Efektywna Firma 2015 i w III edycji Programu Promocyjnego Mocna Firma Godna Zaufania – Strong Company 2015  na podstawie wiarygodnych danych finansowych z Krajowego Rejestru Sądowego.