Brylanty Polskiej Gospodarki 2020 Województwa Lubuskiego

Spośród 99 705 polskich przedsiębiorstw, których wyniki finansowe we wrześniu 2021 r. zbadał Instytutu Europejskiego Biznesu, tytuł Brylant Polskiej Gospodarki 2020 uzyskało 770 firm z województwa lubuskiego. Analiza została przeprowadzona na podstawie najświeższych, wiarygodnych danych za lata 2018-2019 z Krajowego Rejestru Sądowego.

Instytutu Europejskiego Biznesu, utworzony 12 grudnia 2005 r., prowadzi Konkurs Brylanty Polskiej Gospodarki od 2008 r. Przez dwanaście lat dokładnie przeanalizował wyniki finansowe 200 tysięcy przedsiębiorstw.

W rankingu poniżej są wyliczenia Instytutu Europejskiego Biznesu na podstawie wiarygodnych, publicznych, ogólnie dostępnych informacji finansowych z Krajowego Rejestru Sądowego.

Instytutu Europejskiego Biznesu oszacował w bardzo uproszczony sposób wartość rynkową firm w październiku 2020 przez porównanie ich wyników do wycen spółek akcyjnych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Wykorzystał podstawowe wskaźniki: C/Z i C/Wk. Ten pierwszy w październiku 2020 r. był wyjątkowo wysoki, wyniósł 42,2, co podbijało wartość firm wykazujących zyski.

Uproszczona metodologia szacowania wartości rynkowej, stosowana przez Instytut Europejskiego Biznesu, opisana jest poniżej rankingu.

Na tej podstawie Instytutu Europejskiego Biznesu stworzył ranking Brylanty Polskiej Gospodarki 2020. Firmy wymienione w poniższym zestawieniu mogą bezpłatnie i bezterminowo wykorzystywać tytuł Brylant Polskiej Gospodarki 2020 publicznie na wszystkich nośnikach.

Płatne są logo Brylant Polskiej Gospodarki 2020 oraz dyplomy i statuetki dla wyróżnionych firm i ich pracowników. Oferta handlowa jest przedstawiona poniżej rankingu.

Prosimy nie kopiować z Internetu dla celów marketingowych wizerunku Brylant Polskiej Gospodarki 2020, gdyż zdjęcia chronione są prawami autorskimi.

Statuetka Brylant Polskiej Gospodarki


Brylanty Polskiej Gospodarki 2020 Województwa Lubuskiego
Lp. Nazwa firmy Siedziba Wartość rynkowa firmy w październiku 2020 r. w mln zł
1 Swiss Krono Sp. z o.o. Żary 6735,4
2 ICT POLAND Sp. z o.o. Kostrzyn nad Odrą 4088,7
3 GEDIA POLAND Sp. z o.o. Nowa Sól 1916,2
4 FAURECIA GORZÓW S.A. Gorzów Wielkopolski 1730,3
5 ARCOBALENO Sp. z o.o. Czerwieńsk 1416
6 Alumetal Poland Sp. z o.o. Nowa Sól 1365,8
7 Rockwool Polska Sp. z o.o. Cigacice 1330,8
8 Eobuwie.pl S.A. Zielona Góra 1088,1
9 Grupa Hajduk Sp. z o.o. Podłoże Do Pieczarek sp.k. Sława 1041,5
10 Eobuwie.Pl Logistics Sp. z o.o. Zielona Góra 995,8
11 Arctic Paper S.A. Kostrzyn nad Odrą 928,5
12 TELESKOP Sp. z o.o. Kostrzyn nad Odrą 862,7
13 PW MASTERCHEM Marcin Wiśniewski, Piotr Wasilewski S.J. Zielona Góra 810,7
14 Hodowla i Ubój Indyka Bodama Sp. z o.o. Sława 640,8
15 Domo Engineering Plastics Poland Sp. z o.o. Gorzów Wielkopolski 614,9
16 Valmet Automotive Sp. z o.o. Żary 585,3
17 Uniwersytet Zielonogórski Zielona Góra 581,4
18 EBF Development Sp. z o.o. S.K. Zielona Góra 574,2
19 Budnex Deweloper Sp. z o.o. Gorzów Wielkopolski 566
20 TPV Displays Polska Sp. z o.o. Gorzów Wielkopolski 565,6
21 Nord Napędy Zakłady Produkcyjne Sp. z o.o. Nowa Sól 536,8
22 MAGNAPLAST Sp. z o.o. Lipinki Łużyckie 522,1
23 VICTAULIC POLSKA Sp. z o.o. Drezdenko 472,3
24 Arctic Paper Kostrzyn S.A. Kostrzyn nad Odrą 471,8
25 Adient Poland Sp. z o.o. Świebodzin 448
26 Chroma Sp. z o.o. S.K. Żary 440,5
27 NOVO TECH Sp. z o.o. Kostrzyn nad Odrą 429,4
28 Smulders Groep Poland Sp. z o.o. Żary 398,3
29 JOST Polska Sp. z o.o. Nowa Sól 386
30 CIECH Vitrosilicon S.A. Iłowa 384,3
31 SE Bordnetze Polska Sp. z o.o. Gorzów Wielkopolski 382,6
32 AB Foods Polska Sp. z o.o. Nowa Sól 361,6
33 Maszoński Logistic Sp. z o.o. S.K. Sulęcin 351,8
34 M.B.B. Logistics Sp. z o.o. Słubice 341,7
35 Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. Gorzów Wielkopolski 335,4
36 Novita S.A. Zielona Góra 334
37 Tekra Sp. z o.o. Gubin 324,1
38 SECO/WARWICK S.A. Świebodzin 301,7
39 RECARO AIRCRAFT SEATING POLSKA Sp. z o.o. Świebodzin 301
40 Nowavent Sp. z o.o. Nowa Sól 298,5
41 Ewe Energia Sp. z o.o. Międzyrzecz 280,7
42 Voit Polska Sp. z o.o. Nowa Sól 279,6
43 FOLIAREX Sp. z o.o. Słubice 266,2
44 Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe ARPOL Sp. z o.o. Zielona Góra 265,5
45 STELMET S.A. Zielona Góra 261,3
46 Wydawnictwo Podatkowe Gofin Sp. z o.o. Gorzów Wielkopolski 258,2
47 Przedsiębiorstwo Budowlane DA-SA Piotr Czyżewski, Dariusz Sanojca S.J. Zielona Góra 249,8
48 Zakład Produkcyjno Usługowy Kazimierz Jońca Sp. z o.o. Międzyrzecz 248,4
49 Zuo International Sp. z o.o. Kunowice 247,7
50 Bokaro Szeligowscy S.J. Gorzów Wielkopolski 246,1
51 Zielonogórskie Wodociągi i Kanalizacja Sp. z o.o. Zielona Góra 242,8
52 Vetoquinol Biowet Sp. z o.o. Gorzów Wielkopolski 241,8
53 Hmt-Group Sp. z o.o. Wschowa 230,7
54 SAGE Automotive Interiors Poland Sp. z o.o. Żary 227,8
55 Rzeźnictwo Zyguła Zbąszynek Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Zbąszynek 223,3
56 Lumel Alucast Sp. z o.o. Zielona Góra 222,8
57 Grabowski Furniture Logistic Sp. z o.o. S.K. Kunowice 217,6
58 Expondo Polska Sp. z o.o. sp.k. Zielona Góra 214,8
59 Prywatne Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowe Lamix Mirosław Laszko Witnica 207,8
60 Silcare Sp. z o.o. S.K. Gorzów Wielkopolski 202,4
61 Kohl-Group Polska Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Słubice 196,3
62 Streamsoft D.Chojnacki i Wspólnicy sp.j. Zielona Góra 192,2
63 Hajduk Grupa Producentów Pieczarek Sp. z o.o. Lipinki 188,2
64 Ekoenergetyka Polska S.A. Zielona Góra 181,1
65 Telemond Sp. z o.o. Kostrzyn nad Odrą 170,6
66 Jorge Fireworks Sp. z o.o. S.K. Czerwieńsk 170,4
67 Stacja Sprzedaży Paliw Eko-Tank Zbigniew Piekut i Józef Bryszewski sp.j. Słubice 170,3
68 POL – ORSA Sp. z o.o. Żary 167,4
69 Gal Industrial Sp. z o.o. S.K. Zielona Góra 166
70 Grolder Sp. z o.o. Borowiec 165,1
71 Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowe Budnex Sp. z o.o. Gorzów Wielkopolski 163,3
72 Syncreon Logistics Polska Sp. z o.o. Żary 162,8
73 Koimex S.A. Świebodzin 157,4
74 Port 2000 Marcinkiewicz S.J. Zielona Góra 154,3
75 MHS / Serwis Mikulski Hydraulika Siłowa Rajmund Mikulski Wilkowo 154,3
76 Sowa R.J.K. sp.k. Nowa Sól 153,2
77 Galaxy Systemy Informatyczne Sp. z o.o. Zielona Góra 152,8
78 Asbud Sp. z o.o. sp.k. Gronów 152,6
79 Zakład Produkcyjno Usługowy Międzyrzecz Polskie Rury Preizolowane Sp. z o.o. Międzyrzecz 152,3
80 SPRICK ROWERY Sp. z o.o. Świebodzin 151,6
81 Holding-Zremb Gorzów S.A. Gorzów Wielkopolski 151,4
82 Ingram Micro Cfs Fulfilment Sp. z o.o. Świebodzin 150,6
83 Mirasol Wilk sp.j. Słubice 146,1
84 P.P.H.U. MENPOL Krzysztof Mencel Słubice 145,6
85 Uni-Truck Sp. z o.o. Zielona Góra 144,3
86 Ziel-Bruk Sp. z o.o. Gorzów Wielkopolski 143,6
87 Balcerzak Sp. z o.o. Wróblów 140,6
88 Meprozet Stare Kurowo Sp. z o.o. Stare Kurowo 140,4
89 Głuchy i Spółka S.J. Gorzów Wielkopolski 140
90 RELPOL S.A. Żary 138,7
91 Instach Sp. z o.o. Gorzów Wielkopolski 134,4
92 Hartownia TS Zbąszynek Sp. z o.o. Zbąszynek 133,5
93 Apexim Ab Paliwa Sp. z o.o. Zielona Góra 132,1
94 Brugg Econnect Poland Sp. z o.o. Międzyrzecz 127,3
95 Dried Flowers Group Sp. z o.o. Tarnów Bycki 126,8
96 Karton-Pak S.A. Nowa Sól 126,5
97 Zakład Metalowy Tomabo Dereżyńscy, sp.j. Gorzów Wielkopolski 125,4
98 Algontec Polska Sp. z o.o. Kostrzyn nad Odrą 124,3
99 BT Topbeton Sp. z o.o. Gorzów Wielkopolski 123,1
100 Agencja Handlowa Boll Wojciech Dalewski sp.j. Zielona Góra 121,7
101 Tip Top Team Sp. z o.o. S.K. Zielona Góra 120,1
102 GÓRCZYN Spółdzielnia Mieszkaniowa Gorzów Wielkopolski 119,4
103 AMB Software Sp. z o.o. sp.k. Zielona Góra 117,9
104 E.U.R.O. – MEBEL Sp. z o.o. Łąkie 116,5
105 NORDIS Chłodnie Polskie Sp. z o.o. Zielona Góra 116,2
106 Zielonogórska Spółdzielnia Mieszkaniowa Zielona Góra 113,5
107 OR – SAT Sp. z o.o. ZPCH Żary 112,7
108 Multimon Polska Sp. z o.o. Żary 112
109 Komunalne Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. Zielona Góra 111,7
110 Drozda Transport & Logistics S.A. Nowiny Wielkie 111,6
111 MK Sp. z o.o. Kadłubia 110,9
112 Interinwest Polska S.A. Spółka Komandytowo Akcyjna Świebodzin 110,6
113 S.C. Johnson Polska Sp. z o.o. Gorzów Wielkopolski 108,9
114 Bestem Sp. z o.o. Dąbrówka Wielkopolska 108,7
115 Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Fast Sp. z o.o. Zielona Góra 108,6
116 Dringenberg Polska Sp. z o.o. Żagań 106,7
117 Sobex Sp. z o.o. Trzebicz 103,6
118 R O T Ometal Sp. z o.o. Świebodzin 103,1
119 Royalpack, Tatar sp.j. Słone 99,9
120 Batcar Krzysztof Pawluć, Bogdan Tyliszczak sp.j. Zielona Góra 99,8
121 Transport Kaczmarek Sp. z o.o. S.K. Chełmek 98,6
122 Ubojnia Drobiu Brychcy sp.j. Kargowa 97,5
123 Kaskat Sp. z o.o. Gorzów Wielkopolski 97,4
124 Przemysł Drzewny Świebodzin Sp. z o.o. Świebodzin 95,9
125 Kim Sp. z o.o. Świebodzin 95,2
126 Taconic Sp. z o.o. Kostrzyn nad Odrą 95,2
127 Zakład Rzemiosł Drzewnych Petrus Wiesław Przybył sp.j. Zbąszynek 94
128 Jasta Plus Sp. z o.o. sp.k. Żary 93,5
129 Kostrzyńsko – Słubicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A. Kostrzyn nad Odrą 92,3
130 Eneris Recupyl Sp. z o.o. Gorzów Wielkopolski 91,9
131 SPOMASZ S.A. Fabryka Konstrukcji Stalowych i Maszyn Żary 91,8
132 Grzegorz Buganik Firma Produkcyjna Bartex Zakład Pracy Chronionej Żagań 91,4
133 I.M.C. Engineering Poland Sp. z o.o. Gorzów Wielkopolski 90,8
134 Simedu Sp. z o.o. Zielona Góra 89,6
135 B&B Opakowania Sp. z o.o. Małomice 89
136 Kompan Manufacturing Poland Sp. z o.o. Kostrzyn nad Odrą 88,4
137 Przedsiębiorstwo Gastronomiczno-Handlowe Barom Barbara Boroń Gorzów Wielkopolski 86,8
138 Apis Logistyka Transport Spedycja Sp. z o.o. sp.k. Gryżyna 86,6
139 Transmar Lilla i Marcin Ungier sp.j. Deszczno 86,5
140 Qartex Sp. j. Marek Małkiewicz, Jacek Małkiewicz, Artur Ulanowski, Dorota Kardasz Tuplice 86,1
141 Furnmaster Sp. z o.o. Świebodzin 85,3
142 Regnars Sp. z o.o. Zielona Góra 84,9
143 Adb Polska Sp. z o.o. Zielona Góra 84,4
144 Colpak Sp. z o.o. Gorzów Wielkopolski 83
145 Horex A. i E. Horoszkiewicz sp.j. Gubin 82,1
146 VP Polska Sp. z o.o. Żagań 81,8
147 Marba Sp. z o.o. S.K. Zielona Góra 81,5
148 Euro-Box Sp. z o.o. Ługów 81
149 Wexpool Sp. z o.o. Dąbrówka Wielkopolska 80,9
150 Bimex Sp. z o.o. Sulechów 80,7
151 Sygnity Business Solutions S.A. Zielona Góra 79,7
152 Promarol Plus Sp. z o.o. Ciepielówek 79
153 Bilans Sp. z o.o. Słubice 78,8
154 Conistics Sp. z o.o. Słubice 77,6
155 Łupiński Development Sp. z o.o. sp.k. Gorzów Wielkopolski 76,9
156 Thomas Praefab Międzyrzecz Sp. z o.o. Międzyrzecz 76,6
157 Cls Gezet Sp. z o.o. S.K. Gorzów Wielkopolski 76,2
158 4M M. Zięciak, P. Gałęski, R. Rabęda S.J. Krosno Odrzańskie 76
159 ANABUD ZBIGNIEW BOGUCKI Łagów 75,5
160 Climowool Sp. z o.o. Świdnica 75,4
161 Miejski Zakład Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Nowej Soli Nowa Sól 74,7
162 Artek Sp. z o.o. S.K. Zielona Góra 74,4
163 Piekarnia-Cukiernia Grono Piotr Grondys, Tadeusz Grondys, Stefania Grondys sp.j. Zielona Góra 74,3
164 Partner Krzysztof Knap sp.j. Wiechlice 73,7
165 Erkanto Sp. z o.o. Zielona Góra 73,6
166 Oaza Sp. z o.o. Zielona Góra 73,4
167 Świtoń-Paczkowski Sp. z o.o. Zielona Góra 73,2
168 Faro Sp. z o.o. sp.k. Górki Małe 71,6
169 Anmar Marian Przybył sp.j. Gorzów Wielkopolski 71,3
170 Bb-Serwis Sp. z o.o. S.K. Drezdenko 70,9
171 Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe Europa sp.j. Krzysztof Karmelita Jerzy Palacz Słubice 70,3
172 Gramm Technika Sp. z o.o. Karolewo 70,2
173 Janas Logistics Sp. z o.o. Skwierzyna 69,9
174 LEKS Sp. z o.o. Sulęcin 69,9
175 Hurtel Sp. z o.o. Zielona Góra 69,7
176 Feryster Sp. z o.o. S.K. Iłowa 68,9
177 Promens Międzyrzecz Sp. z o.o. Międzyrzecz 68,9
178 TRANSPORT MIĘDZYNARODOWY MARCIN PIETRZAK Stare Polichno 68,8
179 Puchland Grzegorz Chamera Przylep 68,5
180 Przedsiębiorstwo Budowy I Eksploatacji Elektrowni Wodnych Wodel Sp. z o.o. Nowa Sól 67,6
181 Best Przedsiębiorstwo Wielobranżowe sp.j. Centrum Bhp i P. Poż. Eugeniusz Garbera Zielona Góra 67
182 Lubuskie Centrum Ortopedii Im. Dr. Lecha Wierusza w Świebodzinie Sp. z o.o. Świebodzin 66,6
183 Glomerce Sp. z o.o. sp.k. Sulęcin 65,8
184 Mtb Sp. z o.o. Sulechów 65,6
185 ENKA Sp. z o.o. Gorzów Wielkopolski 65,1
186 Kb Materiały Budowlane Andrzej Mądroszyk, Wojciech Mikulski sp.j. Zielona Góra 64,9
187 Gospodarstwo Rolne KARGOWA-KLĘPSK Ryszard Maj Kargowa 64,2
188 Przedsiębiorstwo Transportowo – Handlowe Francepol Sp. z o.o. Zielona Góra 63,4
189 Miejskie Zakłady Komunalne Sp. z o.o. Kostrzyn nad Odrą 63
190 Piąta Pora Roku Sp. z o.o. sp.k. Płoty 62,9
191 Sünkel C.U.E. Sp. z o.o. Brójce 62,5
192 Travel Free Poland Sp. z o.o. Kostrzyn nad Odrą 62,4
193 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe Timbex Sp. z o.o. Gorzów Wielkopolski 62,2
194 Przedsiębiorstwo Transportowo-Handlowe Transhand Sp. z o.o. Słubice 61,8
195 Felgeo.Pl Sp. z o.o. S.K. Kostrzyn nad Odrą 61,1
196 Marpol Sp. z o.o. S.K. Sulechów 60,8
197 Krosno – Metal Sp. z o.o. Kamień 60,6
198 Sobex Sobota sp.j. Trzebicz 58,8
199 CRM Metale Sp. z o.o. Sp.K. Jasień 58,7
200 Kma Group Sp. z o.o. sp.k. Gorzów Wielkopolski 58,6
201 Firma Wielobranżowa Klusek Bogdan Klusek, Krystyna Klusek Sp.J. Krosno Odrzańskie 58,6
202 Global Trakk Sp. z o.o. sp.k. Kije 58,1
203 INTRA S.A. Iłowa 58,1
204 Rb Vac Sp. z o.o. Zielona Góra 58,1
205 Savicki Sp. z o.o. S.K. Zielona Góra 58
206 J & J Transport – Spedycja Sp. z o.o. sp.k. Nowa Sól 57,6
207 Wenet Sp. z o.o. Nowa Sól 57,3
208 DTP Sp. z o.o. Zielona Góra 57,3
209 KÖNECKE sp. z o.o. Słubice 57,1
210 Ślusarstwo Usługowe Hajduk Sp. z o.o. S.K. Gorzów Wielkopolski 56,3
211 Gotech Sp. z o.o. Gorzów Wielkopolski 56,1
212 BEWA Sp. z o.o. S.K. Wiechlice 56
213 Strzelecka Spółdzielnia Producentów Mleka Strzelce Krajeńskie 55,6
214 STAHL-MONT Sp. z o.o. sp.k. Słońsk 55,4
215 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Nowa Wieś Golice 55,3
216 Magorex Sp. z o.o. S.K. Żary 54,7
217 Ozenergia Sp. z o.o. Zielona Góra 54,4
218 Nadodrze Sp. z o.o. Bytom Odrzański 53,9
219 Inter Sicherheits Service Sp. z o.o. Gorzów Wielkopolski 53,8
220 Przedsiębiorstwo Produkcji Katalizatorów Lindo Catsystem Sp. z o.o. Gorzów Wielkopolski 53,6
221 Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej w Gorzowie Wielkopolskim Sp. z o.o. Gorzów Wielkopolski 52,7
222 Hajduk Okrywa sp.j. Ciosaniec 52,5
223 Zakład Przetwórstwa Mięsnego Sława Sp. z o.o. Sława 52,3
224 System Sp. z o.o. Zielona Góra 52,2
225 Hubert sp.j. Wschowa 51
226 Bunasta Sp. z o.o. Świecko 51
227 Grupa Gezet Sp. z o.o. S.K. Gorzów Wielkopolski 50,5
228 Lavo Labs Jarosław Chrastek, Agnieszka Lorens – Kozakiewicz S.J. Zielona Góra 50,5
229 Consup Polska Sp. z o.o. Sława 50,1
230 Iga-Plast Król, Kreft – sp.j. Kargowa 50,1
231 UESA POLSKA Sp. z o.o. Lubsko 49,7
232 Martexpol Sp. z o.o. sp.k. Zielona Góra 49,5
233 Probet – Dasag Sp. z o.o. Żagań 49,5
234 STENQVIST POLAND Sp. z o.o. Kostrzyn nad Odrą 49,2
235 Suszarnia Międzyrzecz S.A. Międzyrzecz 48,9
236 LAPIS sp. z o.o. sp.k. Zielona Góra 48,9
237 Victory Precision Technology Polska Sp. z o.o. Gorzów Wielkopolski 48,8
238 MALWA TEA Wojciech Fabisiak Lubiszyn 48,6
239 Ece Logistics Sp. z o.o. sp.k. Zielona Góra 48,2
240 BMG Group Sp. z o.o. S.K. Kostrzyn nad Odrą 47,5
241 Pol-Plus Systemy Grzewcze Sp. z o.o. Zielona Góra 47,4
242 Inneko Sp. z o.o. Gorzów Wielkopolski 47,1
243 Lema Food Company Sp. z o.o. Sława 47,1
244 Zakład Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. Żary 46,8
245 Hut Technika Środowiska Sp. z o.o. Zielona Góra 46,8
246 Metapack Poland Sp. z o.o. Zielona Góra 46,8
247 Zakład Metalowy Staryk Sp. z o.o. sp.k. Żary 46,5
248 LUMEL S.A. Zielona Góra 46,2
249 Apexim AB Paliwa II Sp. z o.o. Zielona Góra 45,5
250 Urban Polska Sp. z o.o. Żary 45,4
251 Legarto Logistic Sp. z o.o. Zielona Góra 45,3
252 Przedsiębiorstwo Obsługi Budownictwa Efekt Sp. z o.o. Gorzów Wielkopolski 45,2
253 Gandia Sp. z o.o. Strzelce Krajeńskie 45,1
254 Inwencja Sp. z o.o. sp.k. Gorzów Wielkopolski 45
255 Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w Zielonej Górze Zielona Góra 44,9
256 AE Group Polska Sp. z o.o. Strzelce Krajeńskie 44,7
257 M&J Sp. z o.o. Żary 44,6
258 LUG S.A. Zielona Góra 44,6
259 Machinery Sp. z o.o. sp.k. Gorzów Wielkopolski 44,3
260 Stężyca Kopalnie Surowców Mineralnych Sp. z o.o. Różanki 44,3
261 Montage MS Sp. z o.o. S.K. Zielona Góra 43,9
262 Lfc Sp. z o.o. Zielona Góra 43,9
263 Nowy Szpital w Świebodzinie Sp. z o.o. Świebodzin 43,9
264 Gezet Głuchy I Spółka S.J. Gorzów Wielkopolski 43,7
265 Streamsoft Sp. z o.o. S.K. Zielona Góra 43,5
266 Skr Strzelce Krajeńskie Sp. z o.o. Strzelce Krajeńskie 43,3
267 Import – Export Błauciak Sp. z o.o. sp.k. Słońsk 43,2
268 PHU Magma Sp. z o.o. sp.k. Gorzów Wielkopolski 43,2
269 Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego Sp. z o.o. Zielona Góra 42,9
270 Ovopol Sp. z o.o. Nowa Sól 42,9
271 Agro Dudek Sp. z o.o. S.K. Szprotawa 42,8
272 Hzbudinvest Sp. z o.o. i Wspólnicy S.K. Zielona Góra 41,9
273 Polfur Sp. z o.o. Dąbroszyn 41,8
274 Shop & Travel S&T Sp. z o.o. sp.k. Słubice 41,7
275 Elektrosystem Sp. z o.o. S.K. Skwierzyna 41,2
276 Aeroklub Ziemi Lubuskiej Zielona Góra 41,1
277 Agri Gem Sp. z o.o. Wschowa 41
278 PMTM S.A. Dąbrówka Wielkopolska 40,7
279 STEINFORM PRODUKTION Sp. z o.o. Witnica 40,4
280 Galis Sp. z o.o. S.K. Zielona Góra 40,3
281 PB Sp. z o.o. S.K. Rzepin 40,2
282 Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej S.A. Żary 40,1
283 Erma Sp. z o.o. PPHU Kandlewo 39,5
284 Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Remark sp.j. Ewelina Mikulska, Robert Mikulski Żagań 39,4
285 Złote Piaski Sp. z o.o. Zielona Góra 38,8
286 Dach-System Tomasz Maciejewski, Zdzisław Maciejewski sp.j. Gorzów Wielkopolski 38,6
287 Stelmet IP Sp. z o.o. Zielona Góra 38,3
288 Westpol Oil Sp. z o.o. S.K. Gubin 38
289 NEO Sp. z o.o. Gorzów Wielkopolski 37,9
290 Wasiak Industry Sp. z o.o. Kożuchów 37,7
291 IT Ichthyo Trophic Sp. z o.o. Stare Polichno 37,6
292 Sanitex Sp. z o.o. Gorzów Wielkopolski 37,6
293 Drogbud Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Sp. z o.o. Świebodzin 37,6
294 Rosner Wagenpark Und Immobilien Sp. z o.o. Zielona Góra 37,5
295 Bratek Sp. z o.o. Sława 37,5
296 Rema Sp. z o.o. sp.k. Zielona Góra 36,5
297 Dowhan Sp. z o.o. Jasień 36,2
298 Kim Gorzów Sp. z o.o. Gorzów Wielkopolski 36,2
299 Nowosolska Spółdzielnia Mieszkaniowa Nowa Sól 36,1
300 AMP Sp. z o.o. i Wspólnicy S.K. Zielona Góra 36
301 Lubuskie Centrum Logistyczne Sp. z o.o. Zielona Góra 36
302 Tilton Sp. z o.o. Gorzów Wielkopolski 35,6
303 PHU Omega Sp. z o.o. Sp.k. Świebodzin 35,6
304 Żagańskie Wodociągi I Kanalizacje Sp. z o.o. Żagań 35,3
305 Zakład Budowlany Antczak sp.j. Drezdenko 35,2
306 PEKOM S.A. Przedsiębiorstwo Komunalne Żary 35,1
307 Agro – Biznes sp.j. Sularz-Rudnicki Gorzów Wielkopolski 35
308 Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki W Gorzowie Wlkp. Sp. z o.o. Gorzów Wielkopolski 34,9
309 H&P Montaże & Serwis Sp. z o.o. S.K. Gorzów Wielkopolski 34,8
310 Zakład Wodociągów I Kanalizacji Sława Sp. z o.o. Sława 34,7
311 Aqua-Grupa Sbs – Sp. z o.o. Zielona Góra 33,9
312 Postęp S.A. Świebodzin 33,8
313 Control Union Poland Sp. z o.o. Zielona Góra 33,6
314 Bmg Grupa Sp. z o.o. S.K. Bb Capital Group S.J. Kostrzyn nad Odrą 33,4
315 Codex Sp. z o.o. Krzeszyce 33,2
316 Aldemed Centrum Medyczne Sp. z o.o. Zielona Góra 33,1
317 TECHNIKA SOLARNA SŁUBICE sp. z o.o. sp.k. Słubice 33,1
318 Optimum Bau Sp. z o.o. Gostchorze 32,4
319 Vagner Sp. z o.o. Zielona Góra 32,4
320 Unima – Pol Sp. z o.o. S.K. Zielona Góra 32,2
321 Euro Renting Poland Sp. z o.o. Zielona Góra 32,1
322 Constans Sp. z o.o. Kłodawa 32,1
323 Zeitfracht Energy Sp. z o.o. sp.k. Gorzów Wielkopolski 31,7
324 Blv Wozińska S.J. Zielona Góra 31,7
325 GOMAN MAŁGORZATA NAWROT MIROSŁAW PAWLUK I ARKADIUSZ NAWROT sp. j. Szprotawa 31,7
326 Kopalnia Węgla Brunatnego Sieniawa Sp. z o.o. Sieniawa-Osiedle Górnicze 31,5
327 Felgenhauer Zremb Sp. z o.o. sp.k. Jasień 31,5
328 Spółdzielnia Mieszkaniowa Staszica w Gorzowie Wielkopolskim Gorzów Wielkopolski 31,5
329 Żonkil Sp. z o.o. Żary 31,5
330 Warsztat Usług Technicznych Tynfowicz Sp. z o.o. Gorzów Wielkopolski 31,3
331 Namar Sp. z o.o. Sp.K. Żagań 31,2
332 Spółdzielnia Mieszkaniowa Dolinki w Gorzowie Wlkp. Gorzów Wielkopolski 31,2
333 Gorzowskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. Gorzów Wielkopolski 31,1
334 Segi-Eko Sp. z o.o. Leszno Górne 31,1
335 Ferma Polska Sp. z o.o. Baczyna 30,9
336 Jedność Sp. z o.o. Wschowa 30,8
337 Bimex Sp. z o.o. S.K. Sulechów 30,8
338 Constant Sp. z o.o. Mostki 30,5
339 J.R. Purtec Sp. z o.o. Międzyrzecz 30,3
340 Montax Sp. z o.o. Kostrzyn nad Odrą 30,2
341 Impuls Sp. z o.o. Gorzów Wielkopolski 30,2
342 A&S Sp. z o.o. Wschowa 30,1
343 Rajman Marcin Rapcewicz S.J. Słubice 30,1
344 TABAK DISCOUNT 24 sp. z o.o. sp.k. Słubice 30,1
345 Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowo Usługowe Topaz Jarosław Niedziela sp.j. Międzyrzecz 30
346 Grupa Producentów Rolnych Ergo-Rol Sp. z o.o. Bojadła 29,9
347 Eko-Techbud Sp. z o.o. Wawrów 29,8
348 Hzbud Sp. z o.o. Zielona Góra 29,6
349 Centrum Telewizji Kablowej Jim-Sat Sp. z o.o. Gorzów Wielkopolski 29,6
350 Anapack Sp. z o.o. sp.k. Krężoły 29,6
351 Unibet Sp. z o.o. Zielona Góra 29,6
352 Spółdzielnia Mieszkaniowa Zacisze Zielona Góra 29,5
353 Plaza Sp. z o.o. Deszczno 29,5
354 Ast Sp. z o.o. S.K. Sulęcin 29,1
355 Bolmet Recycling Sp. z o.o. Wiechlice 29,1
356 Ubojnia Przetwórnia Drobiu Kul – Drób Ryszard Kulus, Ewa Kulus S.J. Chwalim 28,9
357 BOMADEK Sp. z o.o. Trzebiechów 28,9
358 Kietzmann Coatings Sp. z o.o. Żagań 28,8
359 Grupa Animpol Sp. z o.o. sp.k. Gorzów Wielkopolski 28,6
360 Agencja Zatrudnienia Efekt Sp. z o.o. S.K. Strzelce Krajeńskie 28,5
361 Imaks 2 Sp. z o.o. Słubice 28,4
362 ADBORK TRANSPORT SPEDYCJA ADAM BORKOWSKI Słubice 28,3
363 Gorzowskie Towarzystwo Handlu Zagranicznego GOREX Sp. z o.o. Gorzów Wielkopolski 28,2
364 Klp Sp. z o.o. Bobrowice 28,1
365 AM OKNA B. Szymkowiak Sp. z o.o. S.K. Gorzów Wielkopolski 28
366 Smart-Instal Sp. z o.o. Gorzów Wielkopolski 28
367 Monumenti Muratore Firma Budowlano Konserwatorska Sp. z o.o. Żagań 27,7
368 Axxion Industries Polska Sp. z o.o. Zbąszynek 27,7
369 Sulechowskie Przedsiębiorstwo Komunalne Supekom Sp. z o.o. Sulechów 27,5
370 Wojciechowski Sp. z o.o. Zielona Góra 27,5
371 Bernarda Konieczna Robert Konieczny Silo Trans sp.j. Gubin 27,4
372 Calmet Sp. z o.o. Zielona Góra 27,3
373 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Przyszłość Rejów 27,3
374 Top Schrank Marek Walczak, Maciej Frąckiewicz sp.j. Gubin 27,2
375 PHU MDM Udziela,Udziela sp.j. Kowalów 27,2
376 Evora Sp. z o.o. Sulęcin 27,2
377 M4 Transport Sp. z o.o. S.K. Janczewo 27,1
378 Grupa Producentów Owoców I Warzyw Gospodarstwo Ogrodnicze T. Mularski Sp. z o.o. Różanki 27
379 Fabicholz Sp. z o.o. S.K. Zielona Góra 27
380 SAS Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Zielona Góra 27
381 Immo Sp. z o.o. Kamień 26,9
382 Bapro-Met Sp. z o.o. Błotnica 26,8
383 Sundstextiles Poland Sp. z o.o. Łaz 26,7
384 City Biuro Sp. z o.o. S.K. Witnica 26,7
385 Witnica – Metal Sp. z o.o. Witnica 26,6
386 Eurotax Podatki Sp. z o.o. sp.k. Zielona Góra 26,5
387 ANTE HOLZ POLSKA Sp. z o.o. Kożuchów 26,5
388 Emporio Sp. z o.o. Zielona Góra 26,4
389 Targowa Janusz Nowicki Rafał Żuberek sp.j. Zielona Góra 26,2
390 Regionalne Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. Zielona Góra 26,2
391 Smb Materiały Wykończeniowe J.Wedler,M.Zawadzki sp.j. Zielona Góra 26,2
392 BAC Investment Sp. z o.o. Kostrzyn nad Odrą 26
393 MILA PAPIER Sp. z o.o. Kostrzyn nad Odrą 25,9
394 Zakład Zagospodarowania Odpadów – Sp. z o.o. Marszów 25,9
395 Kucharczyk&Witucki Sp. z o.o. Zielona Góra 25,8
396 Nowy Szpital w Kostrzynie Nad Odrą Sp. z o.o. Kostrzyn nad Odrą 25,6
397 Spiroprint E. Zalewska, A. Burzyński, sp.j. Żary 25,6
398 Monosuisse Sp. z o.o. Gorzów Wielkopolski 25,5
399 Nieruchomości Romb S.A. Świebodzin 25,4
400 BLOOMINESS POLSKA Sp. z o.o. Ośno Lubuskie 25,3
401 Grupa Inwestycyjno Kapitałowa Gik Sp. z o.o. Sulechów 25,3
402 Avanti Medic Plus Sp. z o.o. S.K. Gorzów Wielkopolski 25,1
403 Przedsiębiorstwo Handlowo – Usługowe Fiałkowski S.J. Zielona Góra 25,1
404 Hammerman-Tech Sp. z o.o. S.K. Gubin 25
405 Kampo Sp. z o.o. sp.k. Gorzów Wielkopolski 25
406 CALIER POLSKA Sp. z o.o. Deszczno 24,9
407 Biuro Plus B. Krępa, W. Krępa sp.j. Zielona Góra 24,8
408 Pro Metal Form K. Mencel, R. Kaczmarczyk sp.j. Strzelce Krajeńskie 24,7
409 Prosupport Sp. z o.o. Gorzów Wielkopolski 24,7
410 Komplet Inwest Sp. z o.o. sp.k. Gorzów Wielkopolski 24,6
411 Zpm Agma Sp. z o.o. Sława 24,4
412 Zakład Energoelektryczny Energo-Stil Sp. z o.o. Gorzów Wielkopolski 24,4
413 Centrum Materiałów Budowlanych Arnold Kryściak Zielona Góra 24,3
414 Bitumen Partner Sp. z o.o. sp.k. Zielona Góra 24,2
415 Neonlight Sp. z o.o. S.K. Zabór 23,9
416 Breve Sp. z o.o. Zielona Góra 23,9
417 PUH Test Sp. z o.o. S.K. Gorzów Wielkopolski 23,7
418 Rocks Jeans Sp. z o.o. S.K. Zielona Góra 23,6
419 Transtone Logistics Sp. z o.o. S.K. Sulechów 23,6
420 Kopelia Sp. z o.o. Słubice 23,5
421 P-Food Sp. z o.o. S.K. Wilkanowo 23,5
422 Iig Sp. z o.o. Kostrzyn nad Odrą 23,5
423 Eurokop Invest Sp. z o.o. Słubice 23,4
424 Grupa Producencka Drób Polski Sp. z o.o. Kaczenice 23,3
425 Przedsiębiorstwo Handlowe WDF Fijołek Sp. J. Gubin 23,3
426 P.H.U. IMPROMEX Szafrański S.J. Zielona Góra 23,3
427 Benz Brod – Sp. z o.o. Brody 23
428 Dxp-Budownictwo Świątek, Wiśniowski sp.j. Gorzów Wielkopolski 23
429 Xero Flor w Polsce Sp. z o.o. Leszno Dolne 22,8
430 Ski Planet Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Świdnica 22,8
431 Centrum Ogrodnicze Daja Sp. z o.o. sp.k. Gorzów Wielkopolski 22,8
432 Globex Głuszek i Wspólnicy sp.j. Gorzów Wielkopolski 22,7
433 Loker Sp. z o.o. Świebodzin 22,5
434 Zielonogórskie Przedsiębiorstwo Budowy Mostów Mosty Sp. z o.o. Zielona Góra 22,4
435 Pracowici Sp. z o.o. Gorzów Wielkopolski 22,4
436 CORVUS Sp. z o.o. Żary 22,4
437 PPHU Paulo Paweł Szaniewski Mostki 22,3
438 Dombud Investment Sp. z o.o. Gorzów Wielkopolski 22,3
439 Przedsiębiorstwo Handlowo – Usługowe Adam Sp. z o.o. Żagań 22,3
440 PPHU BLECH sp. z o.o. Zielona Góra 22,2
441 SPRINGFRESH GROUP Sp. z o.o. Sulęcin 22,2
442 M.G.A. – Stal Sp. z o.o. Jasień 22,1
443 J.P.J.Auto Sp. z o.o. Zielona Góra 21,9
444 Hurtownia Tkanin Plus Maciej Plust, Andrzej Dominiak sp.j. Gorzów Wielkopolski 21,9
445 Storczyk Sp. z o.o. Sława 21,7
446 ARO Sp. z o.o. S.K. Świdnica 21,6
447 Credit Company Group Sp. z o.o. S.K. Gorzów Wielkopolski 21,6
448 Mostel Sp. z o.o. Skwierzyna 21,6
449 Eurocentrum Sp. z o.o. Słubice 21,5
450 Piekarnia Cukiernia Jacek Różycki Sp. z o.o. Baczyna 21,3
451 Przedsiębiorstwo Handlu Sprzętem Rolniczym Agroma Sp. z o.o. Gorzów Wielkopolski 21,3
452 Wytwórnia Pasz Solpasz Sp. z o.o. Nowa Sól 21,2
453 Bel Pol W.Niewiarowski i S.Andrzejczak – sp.j. Gorzów Wielkopolski 21,1
454 Chornet Izabela i Zbigniew Tyliszczak sp.j. Zielona Góra 21,1
455 Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Praktyka Zespołu Lekarza Rodzinnego Zdrovita Michniewicz Maćkowiak, Rólka, Wiśniewska Prałat, Śnieg sp.p. Krosno Odrzańskie 21
456 Fabryka Maszyn i Urządzeń Gastronomicznych Kromet Sp. z o.o. Krosno Odrzańskie 20,9
457 Platan Sp. z o.o. Międzyrzecz 20,9
458 Jacobi Carbons Sp. z o.o. Gorzów Wielkopolski 20,8
459 Tandem Sp. z o.o. Żagań 20,8
460 Mela-Invest Sp. z o.o. Zielona Góra 20,6
461 A.S. Aktuell Ag S.A. Oddział W Polsce Międzyrzecz 20,6
462 Baton Transport Sp. z o.o. Żagań 20,6
463 Biomat Sp. z o.o. Słońsk 20,5
464 Kantor Wymiany Walut Stanisław Sobolski, Józef Sinior, Beata Sinior sp.j. Gorzów Wielkopolski 20,5
465 Plastbud Sp. z o.o. Żary 20,3
466 Jantzen Audio Sp. z o.o. Wilkowo 20,3
467 Przedsiębiorstwo Robót Remontow Ych Ener Gorem Sp. z o.o. Gorzów Wielkopolski 20,3
468 Nbta Sp. z o.o. Zielona Góra 20,3
469 Audit Doradztwo Personalne sp. z o.o. Gorzów Wielkopolski 20,2
470 Metal – System Sp. z o.o. Kostrzyn nad Odrą 20,2
471 Mawa Express Sp. z o.o. sp.k. Gorzów Wielkopolski 20,1
472 Martom Sp. z o.o. Świdnica 20
473 Perbud Sp. z o.o. Zielona Góra 20
474 PRZEDSIĘBIORSTWO HANDLOWO – USŁUGOWE DER – TRANS – S.J. W ŚWIEBODZINIE Świebodzin 20
475 Agroturlot Sp. z o.o. Trzebicz Nowy 20
476 Eljot Sp. z o.o. Rzepin 19,9
477 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe Koma Sp. z o.o. Wilkanowo 19,9
478 Hillux Sp. z o.o. Zielona Góra 19,9
479 Malta Sp. z o.o. Żary 19,9
480 Sm Energy Sp. z o.o. Gorzów Wielkopolski 19,8
481 Miejski Zakład Komunikacji W Gorzowie Wielkopolskim Sp. z o.o. Gorzów Wielkopolski 19,8
482 Ronson Spóła Z Ograniczoną Odpowiedzialnośćią S.K. Słubice 19,8
483 Bwk Logistic Sp. z o.o. Zielona Góra 19,8
484 Hurtownia Ogumienia i Szyb Chmal sp.j. Żary 19,7
485 Globex Sp. z o.o. S.K. Gorzów Wielkopolski 19,7
486 Ejendomsselskabet Praefa-Byg-Polska Sp. z o.o. Międzyrzecz 19,7
487 Handlo-Drew Sp. z o.o. S.K. Sulęcin 19,7
488 Elektro-Instal-Glob Sp. z o.o. Gorzów Wielkopolski 19,7
489 Hemibau Sp. z o.o. Zielona Góra 19,6
490 Progress Invest Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnością Zielona Góra 19,5
491 LAA Trans Logistic Sp. z o.o. Słubice 19,4
492 Ajw Logistics Sp. z o.o. Sulechów 19,4
493 Gorzowski Rynek Hurtowy S.A. Gorzów Wielkopolski 19,4
494 Viola Koncept Sp. z o.o. Zielona Góra 19,3
495 Ratyński Design & Build Sp. z o.o. Gorzów Wielkopolski 19,3
496 Agencja Handlu Drobiem i Mięsem Sp. z o.o. Zielona Góra 19,3
497 Horizon Technologies Sp. z o.o. Gorzów Wielkopolski 19,2
498 Uni – Bas Sp. z o.o. S.K. Kargowa 19,2
499 Zakład Wodociągów Kanalizacji i Usług Komunalnych Sp. z o.o. Świebodzin 19,1
500 Mafia House Sp. z o.o. S.K. Zielona Góra 19,1
501 Dotal Sp. z o.o. Kostrzyn nad Odrą 19
502 Budo – Montaż Sp. z o.o. sp.k. Gorzów Wielkopolski 18,9
503 Gerpol Sp. z o.o. S.K. Zielona Góra 18,9
504 Yansat Sp. z o.o. S.K. Gorzów Wielkopolski 18,9
505 Multiwork Sp. z o.o. Nowa Sól 18,9
506 Rail-Cars Sp. z o.o. Gorzów Wielkopolski 18,8
507 Energyit Sp. z o.o. Zielona Góra 18,7
508 Zakład Usług Wodno-Ściekowych Sp. z o.o. Słubice 18,7
509 Pak Serwis Sp. z o.o. sp.k. Gorzów Wielkopolski 18,7
510 Cardan Logistics Sp. z o.o. S.K. Zielona Góra 18,7
511 Bustrans Sp. z o.o. Wawrów 18,7
512 R-Line Lepiarczyk sp.j. Zielona Góra 18,6
513 Widziszwszystko Limited S.K. Gorzów Wielkopolski 18,6
514 Razar Sp. z o.o. S.K.A. Rudawica 18,6
515 Truck Service Sp. z o.o. Karnin 18,6
516 Truck Service Sp. z o.o. S.K. Karnin 18,6
517 SM Nieruchomości Sp. z o.o. Gorzów Wielkopolski 18,5
518 Oktech Sp. z o.o. Gorzów Wielkopolski 18,4
519 Panda Import Sp. z o.o. sp.k. Gorzów Wielkopolski 18,4
520 Market Smak G.S. Gołuchowscy i D.A. Jabłońscy sp.j. Drezdenko 18,3
521 Zachodnie Centrum Konsultingowe Euro Invest Sp. z o.o. Gorzów Wielkopolski 18,3
522 ARPOL Sp. z o.o. Przytoczna 18,2
523 J&M Bracia Małkiewicz sp.j. Zielona Góra 18,2
524 Forst & Transport Sp. z o.o. Lipinki Łużyckie 18,1
525 Polset Meble Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Zielona Góra 17,8
526 Eskudo Danuta i Zenon Dziki-Sereda sp.j. Gorzów Wielkopolski 17,8
527 Centrum Handlowe Adams Łotoccy sp.j. Żary 17,8
528 Sinersio Polska Sp. z o.o. Nowa Sól 17,8
529 Zineq Transport Sp. z o.o. S.K. Nowiny Wielkie 17,8
530 Spółdzielna Mieszkaniowa w Sulechowie Sulechów 17,6
531 Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Szpital Im. Profesora Zbigniewa Religi w Słubicach Sp. z o.o. Słubice 17,5
532 Pizzeria Mafia Sp. z o.o. Sp.K. Międzyrzecz 17,4
533 Bellis Sp. z o.o. S.K. Wilkanowo 17,4
534 Centrum Komina Sp. z o.o. S.K. Zielona Góra 17,3
535 Towarzystwo Agronomiczne Agrokraj Sp. z o.o. Rolewice 17,3
536 Sani Sp. z o.o. sp.k. Zielona Góra 17,2
537 Rpm Sp. z o.o. i Wspólnicy S.K. Zielona Góra 17,2
538 Adep Sp. z o.o. sp.k. Kargowa 17,1
539 Interkommerz Sp. z o.o. Sulechów 17,1
540 Przedsiębiorstwo Prefabrykacji Betonów PREFABET KRZESZYCE Sp. z o.o. Krzeszyce 17,1
541 Rotrans Cybinka Sp. z o.o. sp.k. Cybinka 17
542 Centrum Materiałów Budowlanych Sp. z o.o. Zielona Góra 17
543 Proalpha Polska Sp. z o.o. Zielona Góra 16,9
544 Aparting Sp. z o.o. sp.k. Płoty 16,9
545 IPME Sp. z o.o. S.K. Dychów 16,8
546 Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Martex Jędrowiak sp.j. Zielona Góra 16,8
547 Przedsiębiorstwo Handlowe Agro-Promes Sokołowski i Wspólnicy sp.j. Gorzów Wielkopolski 16,8
548 El-Tech Sp. z o.o. Gorzów Wielkopolski 16,8
549 Cowan Mobel Sp. z o.o. Krzywaniec 16,7
550 LAMEL TECHNOLOGY sp. z o.o. Gorzów Wielkopolski 16,7
551 Aurum Sp. z o.o. Gorzów Wielkopolski 16,6
552 Sklep Wielobranżowy R. Dytko i B. Dytko S.J. Kożuchów 16,6
553 Zachodni Instytut Audytingu i Doradztwa Podatkowego Audyt Sp. z o.o. S.K. Zielona Góra 16,6
554 Polskie Sklepy Spożywcze Sulęcin Sp. z o.o. Sulęcin 16,6
555 Kanne – Group Polska Sp. z o.o. Kostrzyn nad Odrą 16,5
556 Krager Polska Sp. z o.o. Karnin 16,4
557 417 Sp. z o.o. Lipna 16,4
558 SPÓŁKA ROLNA STOŻNE sp. z o.o. Zielona Góra 16,3
559 Laboratorium Budowlane Sp. z o.o. Zielona Góra 16,3
560 Zwrotpodatku.Info Sp. z o.o. Gorzów Wielkopolski 16,3
561 Handlowa Spółdzielnia Pracy Domet Zielona Góra 16,3
562 Gospodarstwo Rolne Międzyrzecz Sp. z o.o. Skwierzyna 16,3
563 Firma M & J Sp. z o.o. sp.k. Żary 16,1
564 Euro-Dach Sylwia Kowalik, Marek Kowalik sp.j. Nowa Sól 16,1
565 Handel International Spedition Poznachowski Sp. z o.o. Gorzów Wielkopolski 16,1
566 Daterm Sp. z o.o. Zielona Góra 16,1
567 Luna Sp. z o.o. S.K. Zielona Góra 16,1
568 GARBICZ FESTIVAL sp. z o.o. Gądków Wielki 16
569 Kleks Drewka, Puszkiel sp.j. Zielona Góra 15,9
570 Drewtrans Iwaniec Sp. z o.o. S.K. Trzciel 15,8
571 UNIPAK POLSKA Sp. z o.o. Zielona Góra 15,8
572 Instel Mariusz Okulski, Ryszard Żudziewicz sp.j. Zielona Góra 15,8
573 Kanbud Sp. z o.o. sp.k. Żagań 15,8
574 Anabo Sp. z o.o. Zielona Góra 15,7
575 Gorzowska Lecznica Specjalistyczna Sp. z o.o. Gorzów Wielkopolski 15,7
576 GER BUD sp. z o.o. Sulechów 15,6
577 Zakład Usługowo-Handlowy Zygmunt, Iwona, Sebastian, Krystyna Ziętek sp.j. Drezdenko 15,6
578 Norimpex Sp. z o.o. sp.k. Zielona Góra 15,6
579 Concrete Cossack In Sp. z o.o. sp.k. Nowogród Bobrzański 15,4
580 C.U.E. Sp. z o.o. Brójce 15,4
581 Arenys Sp. z o.o. Wschowa 15,3
582 Fistal Sp. z o.o. Kostrzyn nad Odrą 15,3
583 Szprotawskie Wodociągi I Kanalizacja Sp. z o.o. Szprotawa 15,3
584 Stal Gorzów Wielkopolski S.A. Gorzów Wielkopolski 15,3
585 Hygea-Hygea 2 Sp. z o.o. sp.k. Zielona Góra 15,3
586 Liquid Trans Sp. z o.o. Słubice 15,2
587 Day & Night Logistics Sp. z o.o. Drzecin 15,2
588 Łącki Krzywoszański Architekci Sp. z o.o. S.kK. Zielona Góra 15,2
589 Schnug Polska Sp. z o.o. Chociule 15,1
590 Zachodnia Izba Przemysłowo – Handlowa w Gorzowie Wlkp. Gorzów Wielkopolski 15,1
591 Instel Sp. z o.o. Zielona Góra 15,1
592 As-Bud Sp. z o.o. Wschowa 15
593 Super Tank H. Pawlina i S-Ka sp.j. Gorzów Wielkopolski 15
594 CANCER FIGHTERS Gorzów Wielkopolski 15
595 Altena-Pol Sp. z o.o. Wężyska 15
596 Womag Sp. z o.o. S.K. Zielona Góra 15
597 Kaczmarczyk Sp. z o.o. Strzelce Krajeńskie 14,9
598 Społem Powszechna Spółdzielnia Spożywców W Zielonej Górze Zielona Góra 14,9
599 Międzyrzeckie Przeds. Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. Międzyrzecz 14,9
600 Wokar Sp. z o.o. Kargowa 14,9
601 Zakład Wielobranżowy Galwanizernia Sp. z o.o. Żagań 14,9
602 Instalhouse Sp. z o.o. S.K. Gorzów Wielkopolski 14,8
603 Bellacasa.Co Sp. z o.o. Żary 14,7
604 Trojak Sp. z o.o. Drezdenko 14,7
605 Budmiar Sp. z o.o. S.K. Gorzów Wielkopolski 14,7
606 Tip Top Team Sp. z o.o. Zielona Góra 14,6
607 Fenetro Sp. z o.o. sp.k. Zielona Góra 14,6
608 Eurohome Sp. z o.o. Zielona Góra 14,6
609 Drewgór S.Walczak i Spółka sp.j. Gorzów Wielkopolski 14,6
610 Artbrick – Sp. z o.o. Żary 14,5
611 Narcyz Sp. z o.o. Sława 14,5
612 Pnzwójcik Sp. z o.o. S.K. Wschowa 14,4
613 Krosbud Elementy Keramzytowe Sp. z o.o. sp.k. Dębówko 14,3
614 Dom – Budnex Sp. z o.o. Gorzów Wielkopolski 14,3
615 BCC Polska Sp. z o.o. Nowa Sól 14,2
616 Zakład Produkcji Odzieży Kimitex Mirosław Jaroszek i Wspólnicy sp.j. Wschowa 14,2
617 Wasiak Beteiligungs-GmbH Sp. z o.o. Oddział w Polsce Kożuchów 14,1
618 Pj Polska Sp. z o.o. Kiełcz 14,1
619 Usługi Transportowe Sam Sp. z o.o. S.K. Podmokle Wielkie 14
620 Świebodzińskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. Świebodzin 14
621 Auto – Hata Sp. z o.o. Dzikowice 14
622 Adman Sp. z o.o. sp.k. Cigacice 14
623 Techbud Sp. z o.o. Zielona Góra 14
624 Prespo Sp. z o.o. Słubice 14
625 Fundacja Nasze Zdrowie Gorzów Wielkopolski 13,9
626 BN – Tech Europe Sp. z o.o. sp.k. Żary 13,9
627 Gpv Sp. z o.o. Gorzów Wielkopolski 13,9
628 Goplast Serafińscy sp.j. Gorzów Wielkopolski 13,9
629 Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania i Robót Drogowych Sp. z o.o. Żagań 13,8
630 Romax Drób Sp. z o.o. Rusinów 13,8
631 Kardynał&Kardynał Sp. z o.o. Żagań 13,7
632 Centrum Medyczne Perinatea Sp. z o.o. Nowa Sól 13,7
633 Świebodzińska Spółdzielnia Mieszkaniowa w Świebodzinie Świebodzin 13,7
634 Fx Grupa Sp. z o.o. Zielona Góra 13,7
635 Słubicki Ośrodek Sportu I Rekreacji Sp. z o.o. Słubice 13,7
636 Kf Sp. z o.o. sp.k. Jasień 13,6
637 Zakład Produkcyjny Tarta Sp. z o.o. Dłużek 13,6
638 Olimp Sp. z o.o. Świebodzin 13,6
639 Atol Sp. z o.o. Lubsko 13,6
640 Przedsiębiorstwo Elektrometalowe Js Integral Sp. z o.o. Zielona Góra 13,5
641 Rm Handel Und Transport Gmbh sp.k. Gubin 13,5
642 Lubuski Fundusz Poręczeń Kredytowych Sp. z o.o. Zielona Góra 13,4
643 Spółdzielnia Mieszkaniowa W Sulęcinie Sulęcin 13,3
644 NBS Sp. z o.o. sp.k. Słubice 13,3
645 Anda Sp. z o.o. Wieprzyce 13,2
646 Transline Polska Sp. z o.o. Zielona Góra 13,2
647 Przedsiębiorstwo Usług Miejskich Sp. z o.o. Gubin 13,2
648 ARS Longa Sp. z o.o. Wschowa 13,1
649 Wkw Worsztynowicz Sp. z o.o. Łęknica 13,1
650 Indyk-Klępsk Sp. z o.o. Klępsk 13,1
651 Tank – Tomasz Kasperski, Roman Zagórski – sp.j. Łęknica 13
652 DRILL – LAB Sp. z o.o. Zielona Góra 12,9
653 MB – Pneumatyka Sp. z o.o. Sulechów 12,9
654 Energia Partner Sp. z o.o. S.K. Zielona Góra 12,9
655 COVERS JACEK WOJCIECHOWSKI Gorzów Wielkopolski 12,9
656 Gorem-Work Sp. z o.o. Gorzów Wielkopolski 12,9
657 Allium Grupa Producentów Sp. z o.o. Osowa Sień 12,9
658 Eujob Sp. z o.o. Niegosław 12,8
659 Wojskowa Specjalistyczna Przychodnia Lekarska – Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Gorzowie Wlkp. Gorzów Wielkopolski 12,8
660 Zinstal Bis Sp. z o.o. sp.k. Zielona Góra 12,8
661 Spółdzielnia Mieszkaniowa w Słubicach Słubice 12,8
662 Professional Technology Sp. z o.o. Żary 12,7
663 Sarris Darm Sp. z o.o. Czechów 12,7
664 Lider-Med Sp. z o.o. Nowy Świat 12,7
665 Eurica Sp. z o.o. Zielona Góra 12,6
666 Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. Strzelce Krajeńskie 12,6
667 HOTEL MUŻAKOWSKI HEALTH RESORT sp. z o.o. sp.k. Łęknica 12,6
668 Allbau Sp. z o.o. sp.k. Zielona Góra 12,5
669 Ternawa Sp. z o.o. Zielona Góra 12,5
670 Agro Centrum M.Maćkowiak, D.Holka sp.j. Krężoły 12,5
671 Amaro Sp. z o.o. sp.k. Zielona Góra 12,5
672 Społem Słubice Sp. z o.o. Słubice 12,5
673 Rob – Pol Sp. z o.o. S.K. Strychy 12,4
674 Alumika Sp. z o.o. Słońsk 12,4
675 Wektor Sp. z o.o. Żagań 12,3
676 Gospodarstwo Rolne Cisów Sp. z o.o. Cisów 12,3
677 SANIT-POL GRUPA SBS S.J. HURTOWNIA ARMATURY SANITARNEJ I TECHNIKI GRZEWCZEJ Szprotawa 12,3
678 Trans Logistyka Sp. z o.o. sp.k. Słubice 12,3
679 Valueassets Sp. z o.o. Wiechlice 12,2
680 Ecochem Sp. z o.o. Tomaszowo 12,2
681 MESTIL Sp. z o.o. Zakład Mechaniczny Gorzów Wielkopolski 12,1
682 Gospodarstwo Rolne Nad Odrą Sp. z o.o. Kowalów 12,1
683 BW Sp. z o.o. Zielona Góra 12,1
684 Rab sp.j. R. Bryła, A. Wajzer Gubin 12,1
685 Betkom Sp. z o.o. sp.k. Zielona Góra 12,1
686 Transport-Spedycja Grabowski Sp. z o.o. Świdnica 12
687 Przedsiębiorstwo Hodowlano-Rolnicze Przytoczna -Sp. z o.o. Przytoczna 12
688 Elektromont Sp. z o.o. Gorzów Wielkopolski 12
689 Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Sękpol Lech Kukorowski Ludwik Chomicz sp.j. Ośno Lubuskie 12
690 Vogia Sp. z o.o. Świdnica 12
691 Lauren Sp. z o.o. sp.k. Zielona Góra 12
692 Lubuski Szpital Specjalistyczny Pulmonologiczno-Kardiologiczny w Torzymiu Sp. z o.o. Torzym 12
693 Spółdzielnia Mieszkaniowa w Strzelcach Krajeńskich Strzelce Krajeńskie 12
694 Klmg Sp. z o.o. Chociule 11,9
695 Viviamo Sp. z o.o. Gorzów Wielkopolski 11,9
696 Przedsiębiorstwo Polaktiv Sp. z o.o. Pszczew 11,9
697 Elektrobud S.A. Wschowa 11,9
698 Fiamp Sp. z o.o. Grabik 11,9
699 Hertz Systems Ltd Sp. z o.o. Zielona Góra 11,9
700 Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych Prinż Sp. z o.o. Gorzów Wielkopolski 11,8
701 KW Tech Sp. z o.o. Zielona Góra 11,8
702 Dohler Sp. z o.o. Licheń 11,8
703 Arkadia Sp. z o. o. Zielona Góra 11,7
704 Polmar Sp. z o.o. S.K. Zielona Góra 11,7
705 IPT Akromar Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Zielona Góra 11,6
706 MEDIRAJ sp. z o.o. sp.k. Gorzów Wielkopolski 11,5
707 Spółdzielnia Inwalidów Warta Gorzów Wielkopolski 11,5
708 Rimex-Auto sp.j. Jolanta Juniewicz, Krzysztof Juniewicz Deszczno 11,5
709 Leagro-Pol Sp. z o.o. Nowy Lubusz 11,4
710 PHU Biotel Sp. z o.o. Dzikowice 11,4
711 Ekoservis Sp. z o.o. Zielona Góra 11,4
712 CGS Sp. z o.o. Zielona Góra 11,4
713 M & K Zakład Sieci Sanitarnych Sp. z o.o. Gorzów Wielkopolski 11,4
714 Eurohome Sp. z o.o. sp.k. Zielona Góra 11,4
715 Good Work Sp. z o.o. Zielona Góra 11,2
716 Jureko S.A. w upadłości Zielona Góra 11,2
717 Darol Sp. z o.o. Słońsk 11,2
718 PHU Jubo-Trans Jerzy Halczuk, Bogdan Halczuk sp.j. Jasień 11,2
719 Kupiec Gorzowski Sp. z o.o. Gorzów Wielkopolski 11,1
720 Mestil – Serwis Sp. z o.o. Gorzów Wielkopolski 11,1
721 Gobud Sp. z o.o. sp.k. Gorzów Wielkopolski 11,1
722 Jasiek Polska Sp. z o.o. Wilkowo 11,1
723 W&W Tax Enterprise Sp. z o.o. S.K. Zielona Góra 11
724 Dachspezialisten Sp. z o.o. Nieciecz 11
725 SCHELL INDUSTRIES POLSKA Sp. z o.o. Rzepin 11
726 PGKIM Sp. z o. o. Drezdenko 11
727 Ekonair Sp. z o.o. Gorzów Wielkopolski 11
728 DG Gezet Sp. z o.o. Sp.K. Gorzów Wielkopolski 11
729 Commercial Networks Service Sp. z o.o. S.K. Zielona Góra 10,9
730 TRUST-TRADE Sp. z o.o. Zielona Góra 10,9
731 Raven Sp. z o.o. Kostrzyn nad Odrą 10,9
732 Spółdzielnia Mieszkaniowa Morena Kostrzyn nad Odrą 10,9
733 Przedsiębiorstwo Produkcyjno – Handlowe Saba Sp. z o.o. Zielona Góra 10,8
734 Spółdzielnia Mieszkaniowa Metalowiec Gorzów Wielkopolski 10,8
735 Mtn Systems Sp. z o.o. Torzym 10,8
736 Arpack Polska Sp. z o.o. Słubice 10,7
737 Port 24 Sp. z o.o. Zielona Góra 10,7
738 Agro-Grabik – Sp. z o.o. Włostów 10,7
739 Maszt Sp. z o.o. Gorzów Wielkopolski 10,7
740 Kancelaria Brokerska Czechowicz Ubezpieczenia Sp. z o.o. Gorzów Wielkopolski 10,7
741 Biuro Polowań Amm Chasse Sp. z o.o. S.K. Zielona Góra 10,7
742 Lipari Sp. z o.o. Gorzów Wielkopolski 10,7
743 Agro Sd Sp. z o.o. Kargowa 10,7
744 Centrum Materiałów Budowlanych Nieruchomości Sp. z o.o. Zielona Góra 10,6
745 Spółdzielnia Mieszkaniowa w Żarach Żary 10,6
746 Komercja Sp. z o.o. Witnica 10,6
747 Geotar Sp. z o.o. Osowa Sień 10,6
748 Plastimat International Sp. z o.o. Witnica 10,6
749 Kromi Sp. z o.o. Sulechów 10,6
750 Big Sp. z o.o. Drogowe Centrum Produkcyjno-Handlowe Świebodzin 10,5
751 K. Schroeder Polska Sp. z o.o. Nowa Kopernia 10,5
752 4 System Polska Sp. z o.o. Zielona Góra 10,5
753 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe Cedetrans Sp. z o.o. Zielona Góra 10,5
754 Romar Bis Sp. z o.o. sp.k. Strzelce Krajeńskie 10,4
755 KTK Iwaniccy Sp. z o.o. S.K. Lubsko 10,4
756 Przewozy Autokarowe Tatarzyński Sp. z o.o. Gorzów Wielkopolski 10,4
757 Krośnieńskie Przedsiębiorstwo Wodociągowo – Komunalne Sp. z o.o. Krosno Odrzańskie 10,4
758 Centrum Usług Proekologicznych Sektora Naftowego Cpn Ekoserwis Sp. z o.o. Czerwieńsk 10,3
759 Novodom Sp. z o.o. Radów 10,3
760 Sens.Us Polska Sp. z o.o. Zielona Góra 10,3
761 Riva Sp. z o.o. Świebodzin 10,3
762 Arnica Sp. z o.o. Zielona Góra 10,3
763 Perceptus Sp. z o.o. Zielona Góra 10,3
764 Budownictwo Sanitarne Sp. z o.o. Kożuchów 10,2
765 Karat Property Sp. z o.o. Zielona Góra 10,2
766 Hmp Heidenhain-Microprint Polska Sp. z o.o. Gorzów Wielkopolski 10,2
767 Advantec Sp. z o.o. S.K. Zielona Góra 10,2
768 Agro-Sewa – Sp. z o.o. Włostów 10,1
769 LHS CLEAN AIR SYSTEMS POLSKA sp. z o.o. Zielona Góra 10,1
770 Klim Brokers Sp. z o.o. Gorzów Wielkopolski 10,1


Instytut Europejskiego Biznesu na podstawie danych z Krajowego Rejestru Sądowego, zebranych przez wywiadownie gospodarcze InfoCredit oraz Dun & Bradstreet

Do analizy wyników finansowych przedsiębiorstw przyjęto firmy spełniające następujące warunki:
1. Dostępne w KRS dane finansowe za lata 2018-2019,
2. Wartość przychodów netto ze sprzedaży i zrównanych z nimi większa niż 100 tys. zł w 2019 roku,
3. Zysk netto w latach 2018 i 2019 wyższy niż 1 tys. zł.
4. Kapitał własny w latach 2018 i 2019 wyższy niż 1 tys. zł.

Metodologia liczenia wartości rynkowej
Wartość rynkowa firm szacowana jest w sposób bardzo uproszczony przez porównaniu do wycen spółek krajowych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.
Do obliczeń wykorzystywane są wskaźniki C/Z (cena do zysku netto) i C/WK (cena do wartości księgowej, czyli cena do sumy kapitału własnego i zysku netto) średnie dla spółek krajowych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych, liczone przez analityków GPW.

Wskaźniki do liczenia wartości rynkowej spółek krajowych w październiku 2020 r.
C/Z: 42,2
C/WK: 0,77
źródło: Biuletyn Statystyczny GPW

Według wskaźników giełdowych z października 2020 r. zostały policzone dwie wartości rynkowe firmy w październiku 2020 r. Jedna to iloczyn zysku netto w 2019 r. i wskaźnika C/Z w październiku 2020 r., a druga to iloczyn wartości księgowej w końcu 2019 r. i wskaźnika C/Wk w październiku 2020 r. Średnia arytmetyczna z tych wartości rynkowych to szacowana wartość rynkowa firmy w październiku 2020 r

Informacje o portalu Europejska Firma.pl i Instytucie Europejskiego Biznesu

Portal EuropejskaFirma.pl i Instytut Europejskiego Biznesu zajmują się analizą wyników finansowych przedsiębiorstw. W ciągu 15 lat dokładnie przeanalizowali wyniki finansowe 200 tysięcy polskich firm. Analizy opierają się głównie na oficjalnych i wiarygodnych danych finansowych, przekazywanych przez firmy do Krajowego Rejestru Sądowego. Dane te są publiczne i ogólnie dostępne, by bezpieczniejsza była działalność gospodarcza. Analizy i rankingi pomagają w sprawdzeniu wiarygodności partnerów gospodarczych.

Od 2006 r. Instytut Europejskiego Biznesu organizuje Konkurs Gepardy Biznesu. Jeżeli w przyjętym okresie średnia z dynamik przychodów i zysku netto badanej firmy wynosi więcej niż 10 proc., przyznaje jej bezpłatnie tytuł Gepard Biznesu.

Od marca 2016 r. projekt ten jest chroniony za pomocą znaku towarowego Business Gepard w 28 krajach Unii Europejskiej.

Na podstawie danych z KRS instytut organizuje też od 2008 r. Konkurs Efektywna Firma, a od 2013 r. Program Promocyjny Mocna Firma Godna Zaufania.

Za Efektywną Firmę uznaje tę, w której stosunek zysku netto do przychodów wynosi więcej niż 5 proc. Tytuł Mocna Firma Godna Zaufania przysługuje tej, która w danym roku jest jednocześnie wyróżniona w Konkursie Gepardy Biznesu i Konkursie Efektywna Firma.

Od 2008 r. IEB na podstawie danych z KRS organizuje też Konkurs Brylanty Polskiej Gospodarki. Tytuł ten przyznaje firmom, których wartość rynkowa wynosi według jego szacunków więcej niż 10 mln zł.

Na podstawie danych finansowych instytut liczy wartość rynkową firm w uproszczony sposób, wykorzystując dwa wskaźniki z Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie: C/Z, czyli Cena do Zysku netto oraz C/Wk – Cena do Wartości Księgowej.

Wartość rynkowa firm wykorzystywana jest od 2020 r. również w Konkursie Przedsiębiorcze Miasto, który instytut organizuje od 2007 r. Tytuł ten przyznaje miastom, w których znajdzie dużo firm wartych łącznie więcej niż 10 tys. zł na mieszkańca.

Od 2012 r. instytut prowadzi Konkurs Wielki Modernizator. Tytuł przyznaje podmiotom, w których dwuletnia amortyzacja była wyższa niż 2 mln zł .

Od 2013 r. IEB organizuje Konkurs Światowa Firm Worldwide Company. Tytuł przyznaje przedsiębiorstwom eksportującym do minimum 5 krajów.

Każdego roku do instytut zgłaszają się firmy z prośbą, by przeanalizował ich wyniki finansowe i ocenił, czy zasługują na wyróżnienie w jego konkursach.
Oferta handlowa

Kontrakt w sprawie oferty handlowej:
Łukasz Krajewski
lukasz.krajewski@europejskafirma.pl
tel. 536 303 088, (22) 77 14 200
#europejskafirma #instytuteuropejskiegobiznesu #brylantpolskiejgospodarki #businessbrilliant #najcenniejszefirmy