Brylanty Polskiej Gospodarki 2020 Województwa Kujawsko-Pomorskiego

Spośród 85 187 polskich przedsiębiorstw, których wyniki finansowe w marcu 2021 r. zbadał Instytutu Europejskiego Biznesu, tytuł Brylant Polskiej Gospodarki 2020 uzyskało 1490 firm z województwa kujawsko-pomorskiego. Analiza została przeprowadzona na podstawie najświeższych, wiarygodnych danych za lata 2018-2019 z Krajowego Rejestru Sądowego.

Instytutu Europejskiego Biznesu, utworzony 12 grudnia 2005 r., prowadzi Konkurs Brylanty Polskiej Gospodarki od 2008 r. Przez dwanaście lat dokładnie przeanalizował wyniki finansowe 100 tysięcy przedsiębiorstw.

W rankingu poniżej są wyliczenia Instytutu Europejskiego Biznesu na podstawie wiarygodnych, publicznych, ogólnie dostępnych informacji finansowych z Krajowego Rejestru Sądowego.

Instytutu Europejskiego Biznesu oszacował w bardzo uproszczony sposób wartość rynkową firm w październiku 2020 przez porównanie ich wyników do wycen spółek akcyjnych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Wykorzystał podstawowe wskaźniki: C/Z i C/Wk. Ten pierwszy w październiku 2020 r. był wyjątkowo wysoki, wyniósł 42,2, co podbijało wartość firm wykazujących zyski.

Uproszczona metodologia szacowania wartości rynkowej, stosowana przez Instytut Europejskiego Biznesu, opisana jest poniżej rankingu.

Na tej podstawie Instytutu Europejskiego Biznesu stworzył ranking Brylanty Polskiej Gospodarki 2020. Firmy wymienione w poniższym zestawieniu mogą bezpłatnie i bezterminowo wykorzystywać tytuł Brylant Polskiej Gospodarki 2020 publicznie na wszystkich nośnikach.

Płatne są logo Brylant Polskiej Gospodarki 2020 oraz dyplomy i statuetki dla wyróżnionych firm i ich pracowników. Oferta handlowa jest przedstawiona poniżej rankingu.

Prosimy nie kopiować z Internetu dla celów marketingowych wizerunku Brylant Polskiej Gospodarki 2020, gdyż zdjęcia chronione są prawami autorskimi.

Statuetka Brylant Polskiej Gospodarki


Brylanty Polskiej Gospodarki 2020 Województwa Kujawsko-Pomorskiego
Lp. Nazwa firmy Siedziba Wartość rynkowa firmy w październiku 2020 r. w mln zł
1 Mondi Świecie S.A. Świecie 18531,3
2 ANWIL S.A. Włocławek 6034
3 Toruńskie Zakłady Materiałów Opatrunkowych S.A. Toruń 5486
4 Atos Poland Global Services Sp. z o.o. Bydgoszcz 4271,4
5 Przedsiębiorstwo Usługowo – Handlowe Chemirol Sp. z o.o. Mogilno 3137,8
6 Przedsiębiorstwo Inwestycyjne Investel Sp. z o.o. Białe Błota 2825,1
7 Plastica Sp. z o.o. Frydrychowo 2635,1
8 Zakłady Tłuszczowe Kruszwica S.A. Kruszwica 2588,2
9 Kurkus Holding Sp. z o.o. Białe Błota 2313,3
10 CIECH SODA POLSKA S.A. Inowrocław 1782,6
11 Uniwersytet Mikołaja Kopernika Toruń 1773,7
12 Indorama Ventures Poland Sp. z o.o. Włocławek 1641,9
13 Solvay Poland Sp. z o.o. Włocławek 1506,8
14 Solbet Sp. z o.o. Solec Kujawski 1430,8
15 Miejskie Wodociągi i Kanalizacja w Bydgoszczy – Sp. z o.o. Bydgoszcz 1396,2
16 APATOR S.A. Toruń 1298,5
17 Guala Closures DGS Poland S.A. Włocławek 1287,3
18 Reflex Polska Sp. z o.o. sp.k. Wąbrzeźno 1227,4
19 MMP Neupack Polska Sp. z o.o. Bydgoszcz 1207,6
20 Cereal Partners Poland Toruń Pacyfic Sp. z o. o. Toruń 1130,9
21 SPX Flow Technology Poland Sp. z o.o. Bydgoszcz 1069,1
22 NOVA TRADING S.A. Toruń 1054
23 Mondi Corrugated Świecie Sp. z o.o. Świecie 940,3
24 Thyssenkrupp Materials Poland S.A. Toruń 926
25 Belma Accessories Systems Sp. z o.o. Białe Błota 892,1
26 Schumacher Packaging Zakład Bydgoszcz Sp. z o.o. Bukowiec 801,6
27 WOK Sp. z o.o. S.K.A. Brodnica 706,1
28 Agrolok Sp. z o.o. Golub-Dobrzyń 690,9
29 Wika Polska Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Włocławek 690,1
30 Bart Sp. z o.o. Sulnowo 663,7
31 Polon Alfa S.A. Bydgoszcz 657,5
32 TELDAT Sp. z o.o. S.K. Bydgoszcz 647,4
33 Laude Smart Intermodal S.A. Toruń 631,9
34 Conkret Z.R. Trejderowscy sp.j. Wielkie Rychnowo 623,7
35 FROSTA Sp. z o.o. Bydgoszcz 605,2
36 Papiery Powlekane Pasaco Sp. z o.o. Solec Kujawski 578,2
37 Cukiernia Sowa sp.j. Bydgoszcz 571
38 Salamander Window & Door Systems S.A. Włocławek 562,7
39 LA RIVE S.A. Grudziądz 554,5
40 Supravis S.A. Bydgoszcz 546,5
41 ADRIANA S.A. Kosowizna 545,8
42 Berry Superfos Lubień Sp. z o.o. Lubień Kujawski 543,1
43 Brand Management 2 Sp. z o.o. Toruń 529,5
44 Zakład Produkcyjno Usługowo Handlowy JK Miłosz Kiedrowski Bysław 507,1
45 MM Packaging Polska Sp. z o.o. Bydgoszcz 480,7
46 Wika Polska Sp. z o.o. Sgf S.K. Włocławek 471,1
47 GOLPASZ S.A. Golub-Dobrzyń 467,2
48 .Mdd Sp. z o.o. sp.k. Sępólno Krajeńskie 452,2
49 Przedsiębiorstwo Budowlano-Montażowe i Prefabrykacji Betonów Kamal Sp. z o.o. Bydgoszcz 450,1
50 Inkoma Sp. z o.o. Toruń 448,1
51 Hurtownia Motoryzacyjna Gordon Sp. z o.o. Zamość 438,5
52 ALSTAL Grupa Budowlana Sp. z o.o. S.K. Bydgoszcz 438,3
53 Oponeo.pl S.A. Bydgoszcz 438,1
54 Medos Sp. z o.o. sp.k. Chełmno 435,7
55 Świat Zdrowia S.A. Toruń 431,1
56 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Nowość Jezuicka Struga 429,9
57 Wytwórnia Opakowań Blaszanych Beczkopol Sp. z o.o. Łasin 422,2
58 Przedsiębiorstwo Projektowania i Realizacji Inwestycji Arkady Sp. z o.o. Inowrocław 421,5
59 NITRO – CHEM S.A. Zakłady Chemiczne Bydgoszcz 421
60 Ciech Pianki Sp. z o.o. Bydgoszcz 401,8
61 Odlewnia Żeliwa Lisie Kąty Sławomir i Bogusław Mioduszewscy – S.J. Lisie Kąty 380,9
62 Trimco Sp. z o.o. S.K. Marianki 380
63 Mondi Bags Świecie Sp. z o.o. Świecie 357,2
64 Vervis Sp. z o.o. Włocławek 353,6
65 DACSA Polska Sp. z o.o. Radomin 352,3
66 Apis Sp. z o.o. Chodecz 349,2
67 Polmass S.A. Bydgoszcz 348,1
68 ARKEMA Sp. z o.o. Inowrocław 342,2
69 Hagric Woźniecki Sp. z o.o. S.K. Szczeglin 338,9
70 Oponeo Brandhouse Sp. z o.o. Bydgoszcz 336,9
71 Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Autos Sp. z o.o. Solec Kujawski 335,7
72 United Beverages S.A. Toruń 334,3
73 BETPOL S.A. Bydgoszcz 320,2
74 Urgent R. Szczęsny, M. Więźniak sp.j. Skępe 317,8
75 Przedsiębiorstwo Drobiarskie Drobex – Sp. z o.o. Solec Kujawski 317,4
76 Inowr Ocławskie Ko Pa Lnie Soli Solino S.A. Inowrocław 312,3
77 Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowo-Inżynieryjnego S.A. Toruń 305
78 ANWIS Sp. z o.o. Włocławek 304,5
79 Cronimet Pl sp. z o.o. Kłopot 304,1
80 Invest – Rem Sp. z o.o. Mogilno 302,8
81 Vorwerk Autotec Polska Sp. z o.o. Brodnica 293,6
82 Transchem Sp. z o.o. Włocławek 291,6
83 JANIPOL MEBLE POLSKA Sp. z o.o. S.K. Janikowo 291
84 Eolica Postolin Sp. z o.o. Bydgoszcz 291
85 Kreator Sp. z o.o. S.K. Toruń 290,7
86 HANPLAST Sp. z o.o. Bydgoszcz 290,6
87 CUK Ubezpieczenia Jacek Byliński, Maciej Kuczwalski, Przemysław Grabowski S.J. Toruń 290
88 FRISTOM Sp. z o.o. S.K. Sicienko 288,4
89 Emtor Sp. z o.o. Toruń 287,4
90 .Mdd Sp. z o.o. Sępólno Krajeńskie 285,7
91 Uniwersytet Technologiczno – Przyrodniczy Bydgoszcz 284,7
92 Drukpak Sp. z o.o. Aleksandrów Kujawski 274,6
93 Przedsiębiorstwo Handlowo-Produkcyjne Max Wit Mirosław Lamperski, Włodzimierz Kajtek sp.j. Osielsko 267,6
94 Aviagen Epi Sp. z o.o. Zębowo 261,9
95 Bin – Biuro Inżynierskie Sp. z o.o. Białe Błota 261,2
96 Bohamet S. A. Ciele 254,3
97 Konkret Sp. z o.o. S.K. Chełmno 253,8
98 Majster-Atlas Kujawy P.Świec sp.j. Włocławek 253,1
99 Eko-Instal R.Chabowski sp.j. Bydgoszcz 251,9
100 Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Sp. z o.o. Lipno 249,4
101 Jms Sp. z o.o. Toruń 243,9
102 Rolmlecz Sp. z o.o. Grudziądz 240,9
103 Cukiernia Staropolska Wojciech Kozłowski Bydgoszcz 238,7
104 Green Petrol Sp. z o.o. Bielawy 235,7
105 MARGO Sp. z o.o. S.K. Toruń 233,9
106 PPHU VISSCHER – CARAVELLE POLAND Sp. z o.o. Grudziądz 231,1
107 WIP Sp. z o.o. S.K. Aleksandrów Kujawski 230,6
108 SITS Sp. z o.o. Brodnica 226,6
109 Toruńskie Wodociągi Sp. z o.o. Toruń 221,6
110 Genderka Sp. z o.o. Bydgoszcz 220,1
111 ABRAMCZYK – Sp. z o.o. Bydgoszcz 215,8
112 Crisp Malt Sp. z o.o. Bydgoszcz 215,3
113 Cube Sp. z o.o. Bydgoszcz 214,8
114 Apis Fijałkowski, Bloch sp.j. Chodecz 213,6
115 UNIA Sp. z o.o. Grudziądz 212,2
116 Transpol Lider Sp. z o.o. S.K. Łojewo 211,7
117 Bella Sp. z o.o. Toruń 210,4
118 Vital Sp. z o.o. Ostaszewo 207
119 Sits Industry Sp. z o.o. Grudziądz 195,5
120 Fhu Wilmat L. Matecki, A. Wiśniewski sp.j. Toruń 194
121 Renex Regina Jędrych, Tomasz Jędrych i Wspólnicy – sp.j. Bydgoszcz 191,4
122 Expobud Domy Sp. z o.o. S.K. Toruń 191
123 Pjp Makrum S.A. Bydgoszcz 190
124 Arriva RP Sp. z o.o. Toruń 189,6
125 Mtb Trzebińscy sp.j. Nakło nad Notecią 188,2
126 Opakmet Sp. z o.o. S.K. Inowrocław 187,4
127 CHEMIK HB Sp. z o.o. S.K. Bydgoszcz 186,5
128 SANPLAST S.A. Strzelno 180,2
129 Auto Frelik Anna Frelik Sp.K. Toruń 178,6
130 Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Kotłorembud Leszek Cichosz Bogdan Szatlach sp.j. Bydgoszcz 177,7
131 Ampol – Merol Sp. z o.o. Wąbrzeźno 176,7
132 Samindruk Sp. z o.o. Brodnica 176,3
133 Geofizyka Toruń S.A. Toruń 171,5
134 Pkp Intercity Remtrak Sp. z o.o. Toruń 171,2
135 Międzygminny Kompleks Unieszkodliwiania Odpadów Pronatura Sp. z o.o. Bydgoszcz 170,9
136 INTERHANDLER Sp. z o.o. Toruń 169
137 Vossloh Cogifer Polska Sp. z o.o. Bydgoszcz 167,6
138 Przeds. Drogowo – Budowlane Sp. z o.o. Brodnica 166,8
139 Miejskie Wodociągi i Oczyszczalnia Sp. z o.o. Grudziądz 166,3
140 Cgh Polska Sp. z o.o. Bydgoszcz 165,4
141 TIBRO -JV Sp. z o.o. Janowiec Wielkopolski 164,5
142 Henkell Freixenet Polska Sp. z o.o. Toruń 164,5
143 Toruńskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. Toruń 163,1
144 Rejs Sp. z o.o. Rypin 162,9
145 POLWELL Sp. z o.o. Bydgoszcz 162
146 PHU GRA-MAR JOANNA MALINOWSKA Kowalewo Pomorskie 160
147 OMW Sp. z o.o. Inowrocław 159,5
148 Horpol J.I.A.T Horeczy sp.j. Lipniki 159,3
149 Mueller Fabryka Świec S.A. Bydgoszcz 157,1
150 Przedsiębiorstwo Specjalistyczne Energoterm Sp. z o.o. Toruń 156,8
151 Drobex – Agro Sp. z o.o. Makowiska 155,7
152 Przedsiębiorstwo Hydrauliki Siłowej HYDROTOR S.A. Tuchola 154,8
153 Rzedsiębiorstwo Usług Budowlanych BROSTER Marek Brodecki & Mirosław Stec – S.J. Janikowo 153,2
154 Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu Toruń 152
155 Bipromasz Sp. z o.o. S.K. Bydgoszcz 151
156 Spółdzielnia Mieszkaniowa w Grudziądzu Grudziądz 150,8
157 MODUS Przedsiębiorstwo Odzieżowe S.A. Bydgoszcz 149,4
158 Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Galkor Sp. z o.o. Koronowo 148,7
159 Polomarket Sp. z o.o. Giebnia 148,4
160 Spółdzielnia Mieszkaniowa Rubinkowo Toruń 148,2
161 Wojskowe Zakłady Uzbrojenia S.A. Grudziądz 147,8
162 Firma Handlowo-Produkcyjna Pak Sp. z o.o. Toruń 147,7
163 Zakład Przemysłu Mięsnego Dróbaleks sp.j. K.E.C. Śmieszny, M. Mroczkowska Rudunki 147
164 Klimat Solec Sp. z o.o. Solec Kujawski 147
165 Montostal Sp. z o.o. Janikowo 145,3
166 Cordes Polen Sp. z o.o. Mogilno 144,7
167 Kamix Opakowania Sp. z o.o. sp.k. Toruń 144,3
168 Przedsiębiorstwo Wielobranżowe. Mat-Bud Sp. z o.o. S.K. Zławieś Wielka 143,7
169 Ecs Cable Protection Sp. z o.o. Inowrocław 143,4
170 Elda-Eltra Elektrotechnika S.A. Bydgoszcz 143,1
171 Pol – Osteg Sp. z o.o. Bydgoszcz 141,9
172 PROBIO PROFESJONALNE ŻYWIENIE – Paweł Benedykciński Radziejów 139,8
173 Eurostone Group Sp. z o.o. sp.k. Toruń 139,7
174 Eurohansa Sp. z o.o. Toruń 139,4
175 ALUFIRE Sp. z o.o. S.K. Łysomice 138,3
176 Młyny Szczepanki Sp. z o.o. Szczepanki 136
177 Barbara Luijckx Sp. z o.o. Latkowo 134,9
178 Cofresco Poland Sp. z o.o. Manufacturing S.K. Brodnica 134,9
179 ALFA BROKERS Sp. z o.o. Toruń 133,4
180 Leader Tech Ltd Sp. z o.o. Wielki Konopat 133,3
181 Spółdzielnia Mieszkaniowa NA SKARPIE Toruń 132,4
182 Form-Plastic Sp. z o.o. Ciechocinek 131,3
183 Intermax Sp. z o.o. sp.k. Grudziądz 129,3
184 Pixel Sp. z o.o. Bydgoszcz 128,5
185 K.C.B. INTERLIGHT Sp. z o.o. Gniewkowo 128,3
186 Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Inodrog Sp. z o.o. Inowrocław 128,2
187 Tribo Sp. z o.o. Nowa Wieś Wielka 127,7
188 Pres Menadżer Burdach i Wspólnicy sp.j. Toruń 127,4
189 Energy System Toruń Sp. z o.o. Toruń 127,3
190 Fordońska Spółdzielnia Mieszkaniowa Bydgoszcz 125,3
191 METALKAS Sp. z o.o. Bydgoszcz 125,2
192 Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Drobud Sp. z o.o. Wąbrzeźno 125,2
193 Pikseo Sp. z o.o. S.K. Bydgoszcz 125,2
194 Abrava Sp. z o.o. IGP S.K.A. Świecie 124,4
195 Seito Polska Sp. z o.o. Toruń 124,4
196 DRUK – INTRO S.A. Inowrocław 124,3
197 Invest – Tech Sp. z o.o. Toruń 124,1
198 Veolia Północ Sp. z o.o. Świecie 123,6
199 As-Went Sp. z o.o. sp.k. Bydgoszcz 123,3
200 Stork Transport i Spedycja Sp. z o.o. sp.k. Grębocin 123,1
201 Raitech Sp. z o.o. Brzoza 122,9
202 Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Hydraulik Kazimierz Konat, Renata Konat sp.j. Grupa Sbs Tuchola 122,8
203 Metalko Sp. z o.o. Bydgoszcz 122,5
204 Mikobud Sp. z o.o. sp.k. Brodnica 121,7
205 Bednarscy sp.j. Toruń 121,2
206 Istrail Sp. z o.o. Golub-Dobrzyń 121,1
207 Mikołajczak sp.j. Bydgoszcz 120,2
208 Mac – Graf Sp. z o.o. sp.k. Bydgoszcz 119,9
209 Revbud Sp. z o.o. sp.k. Toruń 119,6
210 Prosiaczek Sp. z o.o. Krąplewice 119,6
211 Chiorino Sp. z o.o. Bydgoszcz 119,6
212 Farmaceutyczna Spółdzielnia Pracy FILOFARM Bydgoszcz 119,3
213 Przedsiębiorstwo Przemysłu Ziemniaczanego Bronisław S.A. Bronisław 119,1
214 Młodzieżowa Spółdzielnia Mieszkaniowa Toruń 118,9
215 Serwis Pojazdów Szynowych Sp. z o.o. sp.k. Lisi Ogon 118,3
216 ROS-ZAK Chłodnictwo – Klimatyzacja Sp. z o.o. S.K. Solec Kujawski 118,2
217 Agmet Sp. z o.o. S.K. Marianki 117,4
218 Laserstar Sp. z o.o. S.K. Toruń 117,3
219 Fermy Drobiu Dariusz Bąkowski Krusza Podlotowa 115,5
220 Centralbud Hurtownia Instalacyjna – Grupa Sbs Andrzej Mielcarek sp.j. Bydgoszcz 115,3
221 Agam Sp. z o.o. sp.k. Włocławek 114,3
222 Zakład Drogowo Budowlany Rogowo Sp. z o.o. sp.k. Rogowo 114,2
223 Grand Investment Polska Sp. z o.o. Świecie 113,9
224 BUSCH POLSKA Sp. z o.o. Nowa Wieś 113,9
225 NMG S.A. Bydgoszcz 112,9
226 Uzdrowisko Wieniec Sp. z o.o. Wieniec-Zdrój 112,3
227 Rodźko Dewelopment Sp. z o.o. S.K. Bydgoszcz 111,6
228 Premont – Włocławek Białobrzewski, Kasprzak sp.j. Włocławek 111,2
229 KVERNELAND Group Polska Sp. z o.o. Toruń 111
230 Firma BEHRENDT – Grupa SBS Marian Behrendt Brodnica 110,5
231 Agmat J. Szczech S. J. Jabłonowo Pomorskie 110,2
232 Tioman Sp. z o.o. sp.k. Toruń 109,3
233 Renex Sp. z o.o. S.K. Włocławek 107,4
234 Bioelektrownia Buczek Sp. z o.o. Buczek 107,3
235 Przedsiębiorstwo SOLGRUD Sp. z o.o. Grudziądz 107,1
236 Folwark Deweloper Sp. z o.o. sp.k. Bydgoszcz 107,1
237 Promet Sp. z o.o. Grudziądz 106,1
238 Purinova Sp. z o.o. Bydgoszcz 105,4
239 METALBARK Sp. z o.o. S.K. Nowa Wieś Wielka 105,4
240 POLY TOR Sp. z o.o. Toruń 104,8
241 Zakład Drobiarski Linodrób Kwiatkowscy sp.j. Linowo 104,7
242 Wod – Przem Sp. z o.o. S.K. Toruń 104,6
243 Mg Invest Sp. z o.o. Bydgoszcz 104,5
244 Grupa Tom – Drew Sp. z o.o. sp.k. Dobre 104,4
245 Ryszard Nowak FIRMA NOWAK Nakło nad Notecią 104,3
246 Privacon Poland Sp. z o.o. Zławieś Wielka 104,3
247 Danhoss Sp. z o.o. S.K. Chełmno 104,1
248 Nova-Tech Sp. z o.o. Sulnowo 104,1
249 PEPEBE Włocławek Przedsiębiorstwo Państwowe Włocławek 103,8
250 Partex Marking Systems Sp. z o.o. Lubicz Dolny 103,6
251 W.A.S. Wietmarscher – Polska Sp. z o.o. Lubicz Górny 103,6
252 Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów Sp. z o.o. Świecie 103,1
253 Stiegelmeyer Sp. z o.o. Stolno 102,6
254 Unibike K. Orłowska, P. Drobotowski sp.j. Bydgoszcz 102,4
255 Niewieścin Sp. z o.o. Niewieścin 102,3
256 Kopalnia Żwiru i Piasku – Emanuel Kowalczyk, Daniel Kowalczyk sp.j. Wojdal 101,7
257 Polbud-Pomorze Sp. z o.o. Łącko 101,5
258 BUDIZOL Sp. z o.o. S.K.A. Włocławek 101,5
259 MSU S.A. Grudziądz 101,1
260 Ffp Sp. z o.o. Mogilno 100,9
261 Aniro Sp. z o.o. Toruń 100,8
262 Darpol Sp. z o.o. S.K. Bydgoszcz 100,6
263 KOPERNIK Spółdzielnia Mieszkaniowa Toruń 100,1
264 Kowalk Sp. z o.o. S.K. Bartniczka 99,9
265 Lecznice Citomed Sp. z o.o. Toruń 99,3
266 PLAST-FARB Sp. z o.o. S.K. Toruń 99,1
267 Bohamet – Armatura Sp. z o.o. Ciele 99
268 Alstal Investment Sp. z o.o. sp.k. Bydgoszcz 98,6
269 Wytwórnia Octu i Majonezu Ocetix Sp. z o.o. Grudziądz 98,5
270 Sawogaz Krakowiak sp.j. Wiąg 98,2
271 Novago Żnin Sp. z o.o. Wawrzynki 97,2
272 Medseven Sp. z o.o. Osielsko 96,2
273 Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. Włocławek 95,8
274 PARTNER Sp. z o.o. Lipno 95
275 Jurmet Sp. z o.o. S.K. Lubicz Dolny 95
276 D&R Dispersions&Resins Sp. z o.o. Włocławek 94,4
277 MENTOR S.A. Toruń 93,4
278 BIMS PLUS FHH Sp. z o.o. Bydgoszcz S.K. Bydgoszcz 93,3
279 Kleib Sp. z o.o. Pikutkowo 93,3
280 PROSPER S.A. Toruń 93,1
281 Bydgoskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. Bydgoszcz 92,7
282 Olkop Sp. z o.o. Frydrychowo 92,7
283 MJM Feel Safe Sp. z o.o. S.K. Bydgoszcz 91,8
284 Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Pubr Sp. z o.o. Bydgoszcz 91,3
285 Windenerg Sp. z o.o., Jar 3 sp.k. Bydgoszcz 91,1
286 P.W. Bemix Sp. z o.o. Więcbork 90,6
287 Esteticmed.Pl Sp. z o.o. sp.k. Bydgoszcz 89,8
288 Przedsiębiorstwo Wielobranżowe – ARPOL Rafał Predenkiewicz Toruń 89,4
289 Redon Nakło Sp. z o.o. Nakło nad Notecią 89
290 Ciech Cargo Sp. z o.o. Inowrocław 88,7
291 Zakłady Naprawcze Taboru Kolejowego PATEREK S.A. Paterek 88,4
292 Pak Karbowscy Sp.J. Toruń 88,1
293 Volex Poland Sp. z o.o. Bydgoszcz 87,8
294 Form – Plast S.A. Bydgoszcz 87,6
295 Nova-Inwestycje Sp. z o.o. S.K.A. Toruń 87,4
296 Filmar Filipiak i Marchlewski S.J. Toruń 87,3
297 Hendrickson Poland Sp. z o.o. Toruń 87,3
298 Abrava Sp. z o.o. & Co. Pgi 2 sp.k. Świecie 87,2
299 Fart Produkt Sp. z o.o. S.K. Toruń 87,2
300 MEKRO Sp. z o.o. Świecie 86,8
301 Daro Dystrybucja Sp. z o.o. sp.k. Żnin 86,6
302 Constructo Sp. z o.o. sp.k. Rogówko 86,4
303 Oknovid Sp. z o.o. Dąbrowa Chełmińska 86,3
304 Piekuś Sp. z o.o. sp.k. Inowrocław 85,5
305 Lomansys Sp. z o.o. sp.k. Janikowo 85,1
306 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowe Eljot Jacek Jurkiewicz, Włodzimierz Lewandowski sp.j. Frydrychowo 84,9
307 Przedsiębiorstwo Instalacyjne E. Jankowiak, W. Tomczak S.J. Bydgoszcz 84,9
308 Eltronik Media Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Brodnica 84,7
309 Martinique Investment Sp. z o.o. Toruń 84
310 Intro-Packman P. Paczkowski i Wspólnicy sp.j. Jeżewo 83,7
311 Polpack Sp. z o.o. Toruń 83,7
312 Zakład Elektroniczny SIMS Sp. z o.o. S.K. Bydgoszcz 83,3
313 Montex Arkadiusz Safandowski, Jerzy Górski, Roman Kuropatwiński sp.j. Unisławice 82,7
314 AKO S.A. Bydgoszcz 82,2
315 ALPHA DAM Sp. z o.o. Dębowa Łąka 82,1
316 Uno Foods Dubicki i Wspólnicy sp.j. Bydgoszcz 82
317 HPL System Sp. z o.o. Toruń 81,9
318 Sara Sp. z o.o. sp.k. Grudziądz 81,2
319 SAMINEX Sp. z o.o. Brodnica 81
320 Kujawski Truck Center Sp. z o.o. Rogówko 79,6
321 Gospodarstwo Rolne Frischke Danuta i Czesław w Makowiskach Makowiska 79,6
322 Przedsiębiorstwo Usługowo Handlowe Redon Andrzej Trudziński Nakło nad Notecią 79,6
323 Firma Inżynieryjno-Drogowa Drogtom Sp. z o.o. Włocławek 79,5
324 Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Tele-Max Przemysław Wasielewski, Urszula Wasielewska sp.j. Włocławek 78,6
325 Inelbud Sp. z o.o. Sp.K. Jaksice 78
326 VICIM POLAND – Sp. z o.o. Toruń 77,7
327 Pałuki E.M. Głuszczyńscy. sp.j. Malice 77,4
328 Tech-Mont Engineering Z. Brzeziński E. Sochacki sp.j. Włocławek 77,3
329 Rawicom Sp. z o.o. Sp.K. Łabiszyn 77,2
330 NORD PARTNER Sp. z o.o. Toruń 76,4
331 Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Nieruchomościami Sp. z o.o. Grudziądz 76,1
332 DICK 2000 Zdzisław Gdaniec Włocławek 76,1
333 Wiksbud Sp. z o.o. Lipno 76
334 Remivision Sp. z o.o. S.K. Bydgoszcz 76
335 Nordic Motor Sp. z o.o. Bydgoszcz 75,9
336 Spółdzielnia Mieszkaniowa Budowlani Bydgoszcz 75,9
337 PBH S.A. Bydgoszcz 75,6
338 D-M-D sp.j. Dawid Malicki, Michał Malicki Piotrków Kujawski 75,1
339 Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Metal-Hurt Dorota Rafińska Bożena Wesołowska-sp.j. Toruń 75
340 Focus Hotels S.A. Bydgoszcz 74,9
341 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Budowlano-Handlowe REMBIS Sp. z o.o. Janikowo 74,7
342 Hadepol Flexo Sp. z o.o. Rypin 73,9
343 TOMOGRAF Sp. z o.o. Toruń 73,7
344 Zakład Produkcyjno-Usługowo-Handlowy Oska Zbigniew Oskwarek, Kazimierz Kasprowicz, Jarosław Kasprowicz – sp.j. Przyłęki 73,3
345 JP Energy Sp. z o.o. Gzin 72,8
346 Mrauto Sp. z o.o. Czarne Błoto 72,7
347 Chemaxpol Sp. z o.o. S.K. Ostaszewo 72,7
348 Siropol Sp. z o.o. Bydgoszcz 72,7
349 Hołowińscy-Scanserwis Sp. z o.o. Włocławek 72,6
350 Unifreeze Sp. z o.o. Miesiączkowo 72,5
351 Del-Vis Sp. z o.o. Lubicz Dolny 72,3
352 Fit Park Sp. z o.o. S.K. Toruń 72,2
353 Depol Sp. z o.o. Bydgoszcz 72
354 Firma Tank sp.j. W.Konczalski M.Konczalski Toruń 72
355 Bresse Pol Sp. z o.o. Toruń 71,8
356 Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe An Tor Andrzej Zwoliński Nieszawa 71,8
357 Damech – Konstrukcje Stalowe Sp. z o.o. Jabłonowo Pomorskie 71,7
358 Krzemień i Wspólnicy Sp. z o.o. Inowrocław 71,6
359 Lenexpo Sp. z o.o. S.K. Bydgoszcz 70,9
360 Tormec Reduktor P.Mariański, D.Tomicki sp.j. Toruń 70,8
361 Motobus Sp. z o.o. sp.k. Bydgoszcz 70,6
362 Włocławska Spółdzielnia Mieszkaniowa We Wrocławiu Włocławek 70,2
363 DETAL – MET Sp. z o.o. Pikutkowo 70,1
364 Tovares Sp. z o.o. Myślęcinek 69,8
365 Włocławskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Sp. z o.o. Nowa Wieś 69,8
366 Akademia Muzyczna im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy Bydgoszcz 69,7
367 ASTOR Marek Plewa Kowalewo 69,6
368 Nara Sp. z o.o. S.K. Brzozie 69,6
369 Stek Sp. z o.o. S.K. Grudziądz 69,4
370 Przedsiębiorstwo Handlowo – Usługowe Cytrus sp.j., Andrzej Nowakowski, Mirosława Nowakowska Bydgoszcz 69,2
371 Przedsiębiorstwo Handlu Zagranicznego Kalchem Spółka z o.o. Wielki Głęboczek 69,2
372 Apro Investment Sp. z o.o. Toruń 69,2
373 Vimag Sp. z o.o. Toruń 68,9
374 Post-Receiver Leter Sp. z o.o. S.K. Bydgoszcz 68,9
375 Drimer Sp. z o.o. S.K. Toruń 68,3
376 Proxima sp.j. W.M. Fredrych, M. Fredrych Toruń 68,3
377 Wytwórnia Okuć Meblowych Sp. z o.o. S.K. Brodnica 68,2
378 Agrocomex Sp. z o.o. Jabłonowo Pomorskie 68
379 Serwal Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Sp. z o.o. sp.k. Lisi Ogon 67
380 Hurtownie Elektryczne Kopel Sp. z o.o. Toruń 67
381 Alumaster Polska Sp. z o.o. Toruń 67
382 Chemwik Sp. z o.o. Bydgoszcz 66,9
383 Erplast Sp. z o.o. Bydgoszcz 66,7
384 Szelf Sp. z o.o. Bydgoszcz 66,7
385 L&P Sp. z o.o. Bydgoszcz 66,4
386 P H U Mares Sp. z o.o. Włocławek 66,2
387 Fabryka Mebli WUTEH S.A. Toruń 65,9
388 Alchem Dariusz Igielski, Paweł Chlewicki sp.j. Świecie 65,9
389 Kolejowy Szpital Uzdrowiskowy Sp. z o.o. w Ciechocinku Ciechocinek 65,5
390 Komunalne Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. Bydgoszcz 65,4
391 Przedsiębiorstwo Robót Telekomunikacyjnych BAZA Sp. z o.o. S.K. Toruń 65,3
392 Bud-Rem-Stal Sp. z o.o. S.K. Siemoń 65,2
393 Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Jawor Genowefa Grajkowska, Regina Libner sp.j. Mogilno 65,2
394 Tmr Plastics Sp. z o.o. Bydgoszcz 65,1
395 Eco Green Factory Sp. z o.o. w likwidacji Strzelno 64,9
396 ARD Sp. z o.o. S.K. Toruń 64,9
397 Szpital Uzdrowiskowy Energetyk Sp. z o.o. Inowrocław 64,8
398 Przedsiębiorstwo Alwo Sp. z o.o. Toruń 64,7
399 ARPOL MOTOR COMPANY Sp. z o.o. Toruń 64,7
400 Opec-Ineko Sp. z o.o. Grudziądz 64,6
401 Prettl Adion Polska sp. z o.o. Bydgoszcz 64,5
402 Ekomer-K.Wróblewska sp.j. Toruń 64,4
403 Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa We Włocławku Włocławek 64,4
404 Vaupe Sp. z o.o. Bydgoszcz 64,2
405 VCO S.A. Osielsko 64,2
406 Cedrus Sp. z o.o. sp.k. Łążyn 64,1
407 Rail Capital Partners Sp. z o.o. Bydgoszcz 64,1
408 Frigo Logistics Sp. z o.o. Żnin 64
409 TOTEM.COM.PL Sp. z o.o. S.K. Inowrocław 63,9
410 Metex-Ck Sp. z o.o. S.K. Bydgoszcz 63,9
411 HIRSCH-POL Sp. z o.o. Osielsko 63,8
412 Union Chocolate Sp. z o.o. Ciechocinek 63,5
413 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Sadkach Sadki 63
414 Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowe LEM-BUD – Sp. z o.o. Toruń 62,9
415 Przedsiębiorstwo Przemysłu Mięsnego Tadeusz Górski Marusza 62,8
416 Czm Intermag Sp. z o.o. Bydgoszcz 62,7
417 Energoremont Edmund i Halina Ulikowscy sp.j. Świecie 62,7
418 PHU STEK S.J. Z. Kałużny i I. Pejas-Kałużna Grudziądz 62,6
419 Elterm – Maciej i Małgorzata Kaszuba sp.j. Chełmno 62
420 Agro-Dąbrówka Sp. z o.o. Dąbrówka 61,7
421 Domitech Sp. z o.o. S.K. Bydgoszcz 61,6
422 Instal-Projekt Gawłowscy, Ścierzyńscy sp.j. Nowa Wieś 61,3
423 FRONHOFFS POLSKA Sp. z o.o. Bydgoszcz 61,3
424 Bydgoskie Zakłady Elektromechaniczne Belma S.A. Białe Błota 61,2
425 Przedsiębiorstwo Alwo-2 Sp. z o.o. Toruń 61,1
426 Fst – Ventures Sp. z o.o. Toruń 60,9
427 Grolman Sp. z o.o. Bydgoszcz 60,9
428 Firma Handlowa Błażex J.L. Kulczak sp.j. Toruń 60,9
429 SUSMED Sp. z o.o. Toruń 60,9
430 Przedsiębiorstwo Budowlano-Montażowe Budmont Smykla, Krzyżelewski, Szymańska sp.j. Świecie 60,9
431 Eko – Tank Sp. z o.o. Osie 60,7
432 Mdd Design Sp. z o.o. Sępólno Krajeńskie 60,5
433 NOMET Sp. z o.o. Toruń 60,5
434 Rolling Sp. z o.o. Nowa Wieś 60
435 MTL Lewandowski Dariusz, Kamiński Robert, Pitulski Piotr S.J. Toruń 59,9
436 Veyna -Weyna i S-Ka sp.j. Toruń 59,8
437 Importaco Poland Sp. z o.o. Białe Błota 59,4
438 Sos Music Remigiusz Trawiński i Wojciech Zaguła sp.j. Toruń 59,2
439 Polska Izba Gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych Toruń 58,9
440 INTEMO S.A. Piotrków Kujawski 58,8
441 Mig.Pl Sp. z o.o. Bydgoszcz 58,8
442 Kafena Sp. z o.o. S.K. Bydgoszcz 58,7
443 Archimedes Sp. z o.o. Toruń 58,6
444 RMHILDEBRANDT Sp. z o.o. S.K. Brodnica 58,4
445 Pomorze Invest Sp. z o.o. Świecie 58,3
446 Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Lekarze Rodzinni Tokarczyk I Wspólnicy S.J. Lipno 58,3
447 Bts Sp. z o.o. Inowrocław 58,1
448 Dim Serwis Sp. z o.o. Rypin 58,1
449 Farco Sp. z o.o. Toruń 58
450 Zakład Produkcyjno-Usługowo-Handlowy Hylmet Henryk Figiel Eugeniusz Piesik sp.j. Plaskosz 57,2
451 Wytwórnia Pasz i Koncentratów Maria Bąkowska Inowrocław 57
452 Loco Adam Sawczuk sp.j. Bydgoszcz 57
453 Toruńskie Zakłady Graficzne Zapolex Sp. z o.o. Toruń 56,9
454 Dutchmed PL Sp. z o.o. Bydgoszcz 56,8
455 Souvre Internationale Sp. z o.o. sp.k. Inowrocław 56,6
456 Dozo-Pak Sp. z o.o. Bydgoszcz 56,5
457 Pałucka Drukarnia Opakowań Sp. z o.o. Janowiec Wielkopolski 56,5
458 Pw Tylpol Zbigniew Tylicki, Marek Tylicki sp.j. Otorowo 56,4
459 Global Technik Sp. z o.o. sp.k. Sadłogoszcz 56,3
460 CGFP Sp. z o.o. Wojnowo 56,3
461 Refsystem Sp. z o.o. Grudziądz 56,1
462 Przedsiębiorstwo Budomex Sp. z o.o. Włocławek 55,9
463 Pomorskie Pralinki Sp. z o.o. Tuchola 55,6
464 Kujawska Fabryka Maszyn Rolniczych Sp. z o.o. Brześć Kujawski 55,5
465 Przedsiębiorstwo Produkcyjno Usługowo-Handlowe Instalmet sp.j. Łukasz Kowalski & Mariusz Opaliński Grudziądz 55,3
466 Schoenberger Polska Enterprises Sp. z o.o. Toruń 55,2
467 Kobylarnia S.A. Kobylarnia 55,1
468 Agrolmet Sp. z o.o. sp.k. Gniewkowo 54,7
469 Dbb Białe Błota Sp. z o.o. sp.k. Białe Błota 54,7
470 Eltop sp.j. Wasiniak, Piskorski, Grabowski Toruń 54,6
471 Aleksander Konarzewski Bydgoszcz 54,2
472 Instalnova Grupa SBS K.Borkowski-Sp.k. Włocławek 54,2
473 KLG Sp. z o.o. Bydgoszcz 53,9
474 Crystal – Sp. z o.o. Toruń 53,8
475 Garbacz S.J. Grudziądz 53,8
476 Vitroflora Grupa Producentów sp. z o.o. Trzęsacz 53,8
477 Adar Handel Nawozami Sztucznymi Sp. z o.o. Skrót Firmy: Adar Hns Sp. z o.o. Pakość 53,6
478 Maximir Sp. z o.o. Bydgoszcz 53,5
479 Klinika Uzdrowiskowa Pod Tężniami Im. Jana Pawła II – Spółdzielnia Usług Medycznych Ciechocinek 53,2
480 Farma-Med Kujawskie Centrum Medyczne Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Inowrocław 53
481 Exus Re Sp. z o.o. Toruń 52,9
482 OKK Otlewski Sp. z o.o. – Spółka Komandytowa Osie 52,6
483 PPH KOMPAP S.A. Laskowice 52,5
484 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Olszewce Olszewka 52,4
485 Gospodarstwo Rolne Wabcz Sp. z o.o. Wabcz 51,8
486 Akson Sp. z o.o. Bydgoszcz 51,7
487 Zakład Produkcji Rolnej w Kowrozie Sp. z o.o. Kowróz 51,5
488 Maschio – Gaspardo Poland Sp. z o.o. Toruń 51,4
489 Vitalabo Laboratoria Medyczne Sp. z o.o. Bydgoszcz 51,4
490 Przedsiębiorstwo Remontowo-Budowlane AGAD Sp. z o.o. Toruń 51,3
491 Z.H.U. Alan Sp. z o.o. S.K. Bydgoszcz 50,5
492 Velvet Group Sp. z o.o. S.K. (Dawniej Firma Handlowo-Produkcyjna Velvet Bis S.J. Arkadiusz Grzymskitomasz Grejczyk) Bydgoszcz 50,3
493 MHD Bart – Ek Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Gruczno 50,3
494 Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Aljot A.J.Batkowscy i J.Z.Filipczak sp.j. Solec Kujawski 50,1
495 INOFAMA S.A. Inowrocław 49,9
496 Cetor Sp. z o.o. Bydgoszcz 49,9
497 Brodnickie Zakłady Żelatyny Sp. z o.o. Brodnica 49,7
498 Agro Chłopecki S.J. Czernikowo 49,6
499 Greenyard Frozen Investments Pl Sp. z o.o. Lipno 48,8
500 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Zjednoczenie Janocin 48,8
501 Integrator Rhc Sp. z o.o. Toruń 48,6
502 Odyssey Sp. z o.o. Toruń 48,5
503 Spółdzielnia Mieszkaniowa ZAZAMCZE Włocławek 48,4
504 BARSKA Centrum Diagnostyczno Lecznicze Sp. z o.o. Włocławek 48,3
505 Ekstraliga Żużlowa Sp. z o.o. Bydgoszcz 48,3
506 Grupa Handlo-Budowa Sp. z o.o. Bydgoszcz 48,3
507 PPUH MEL – KAN Sp. z o.o. Grudziądz 48,2
508 Przedsiębiorstwo Użyteczności Publicznej Ekoskład Sp. z o.o. Służewo 47,9
509 Lidmann i Megger sp.j. Lisi Ogon 47,9
510 Oferta Toruń Sp. z o.o. Toruń 47,7
511 Firma Budowlano-Drogowa Prasbet Sp. z o.o. sp.k. Grudziądz 47,6
512 Optima Care Sp. z o.o. Bydgoszcz 47,6
513 Mazur Sp. z o.o. Świecie 47,4
514 Master Inwestycje Sp. z o.o. S.K. Toruń 47,3
515 Hpt Innovation Sp. z o.o. Bydgoszcz 47,2
516 Odlewnia Żeliwa Bydgoszcz Sp. z o.o. Bydgoszcz 47,2
517 Centrum Medyczne Ikar Borowicz Sp.J. Bydgoszcz 47,2
518 Kancelaria Ostrowski i Wspólnicy sp.k. Toruń 47
519 Hurtownia Elektryczna ELTECH Feliks Obremski Bydgoszcz 46,9
520 Cegielnia Stopka Sp. z o.o. Okole 46,8
521 Radpak Fabryka Maszyn Pakujących Sp. z o.o. Włocławek 46,6
522 Hafner Pomagier – Trzebuchowscy sp.j. Toruń 46,6
523 Kreber – Maszyny Budowlane Sp. z o.o. Wąbrzeźno 46,4
524 Elektrobud Grudziądz Sp. z o.o. Grudziądz 46,3
525 Atmomat Szatkowski, Ryniec sp.j. Włocławek 46,3
526 PH Vinex – Slaviantsi Poland Sp. z o.o. Toruń 46,2
527 ACV Polska Sp. z o.o. Włocławek 46,2
528 Młyńska 12 Sp. z o.o. Mogilno 45,7
529 Bin Sp. z o.o. Aleksandrów Kujawski 45,7
530 Solanki Uzdrowisko Inowrocław Sp. z o.o. Inowrocław 45,7
531 Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Trans – Mot Sp. z o.o. Bydgoszcz 45,6
532 Cykoria S.A. Wierzchosławice 45,5
533 Przedsiębiorstwo Usług Energetycznych Wergon Sp. z o.o. Lipniki 45,5
534 Alginet Sp. z o.o. S.K.A. Włocławek 45,3
535 Pozzani Polska Sp. z o.o. Toruń 45,2
536 DTM System Sp. z o.o. S.K. Bydgoszcz 45,2
537 ELPERIA Sp. z o.o. S.K. Świecie 45,1
538 MOTO BUDREX Sp. z o.o. Bydgoszcz 45
539 Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Perkoz Spółka z Graniczoną Odpowiedzialnością Brodnica 45
540 Fortis Auto Sp. z o.o. S.K. Toruń 44,9
541 Jawal & M.R.Z. Murawiec S.J. Mrocza 44,9
542 Almot Mikołaj Sibora Sp.K. Gniewkówiec 44,9
543 Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych w Lipnie Sp. z o.o. Lipno 44,8
544 Biochem – Polska Sp. z o.o. Toruń 44,7
545 Fractal Sp. z o.o. S.K. Bydgoszcz 44,7
546 B.A.U.S. At Sp. z o.o. Ostaszewo 44,5
547 Victoria Food Sp. z o.o. S.K. Bydgoszcz 44,5
548 Pomorska Spółdzielnia Mieszkaniowa w Bydgoszczy Bydgoszcz 44,4
549 K3 Sp. z o.o. sp.k. Grudziądz 44,4
550 Kujawska Grupa Producentów Warzywa Groblewskich Sp. z o.o. Balczewo 44,4
551 Qzini Inwest Sp. z o.o. Works sp.k. Brodnica 44,1
552 Konstrukcje Stalowe Dziak Sp. z o.o. S.K. Gorczenica 44
553 ARM Inwestycje Sp. z o.o. Inowrocław 43,9
554 Lewiatan Kujawy Sp. z o.o. Włocławek 43,7
555 Work Serwis 24 Sp. z o.o. sp.k. Bydgoszcz 43,6
556 Paluszek M i P Paluch sp.j. Toruń 43,5
557 Proinwesta Sp. z o.o. Włocławek 43,5
558 Zakład Usług Remontowo – Montażowych Remak S.J. Włocławek 43,1
559 Ośrodek Hodowli Zarodowej Osięciny Sp. z o.o. Osięciny 43,1
560 Synoptis Industrial Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnośicą Toruń 43
561 Wwd Sp. z o.o. sp.k. Włocławek 42,9
562 Cometto – Z.Ciszewski i W.Ciszewski sp.j. Wolice 42,7
563 Bud – West Sp. z o.o. S.K. Toruń 42,6
564 LMG Sp. z o.o. S.K. Grudziądz 42,6
565 Kościuszko Business Point Sp. z o.o. Toruń 42,5
566 Lewiatan Holding S.A. Włocławek 42,5
567 Hurtostal Wyroby Metalowe i Metale Kolorowe Sp. z o.o. Bydgoszcz 42,1
568 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Nowe Pole Górzno Miesiączkowo 42,1
569 Naturtim Sp. z o.o. S.K. Włocławek 42
570 Bin – Montaż Sp. z o.o. Białe Błota 42
571 Oftalmika Sp. z o.o. Bydgoszcz 41,9
572 Solanum Rolno-Produkcyjna Sp. z o.o. Wielkie Lniska 41,7
573 Gastromax Wojciech Sarżaliński, Robert Chojnacki sp.j. Nasiegniewo 41,7
574 Przedsiębiorstwo Instalacyjne INSTAL TORUŃ Sp.J. Z. Balcer, K. Żelazny Toruń 41,6
575 Protech Sp. z o.o. Rypin 41,5
576 Firma Handlowo-Produkcyjno-Transportowa Marian Gerka Gorczenica 41,5
577 Przedsiębiorstwo Handlu Zagranicznego Pol-Trade Sp. z o.o. Bydgoszcz 41,4
578 Generon Sp. z o.o. Grudziądz 41,4
579 Przedsiębiorstwo SJ Paliwa Sp. z o.o. Lisi Ogon 41,1
580 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Przełom Linowo 40,9
581 Ppe Construction Sp. z o.o. S.K. Bydgoszcz 40,8
582 Phenix Sp. z o.o. Sępólno Krajeńskie 40,8
583 Fundacja Potulicka Wojnowo 40,6
584 Ubojnia Drobiu Elczar sp.j. Elżbieta i Cezary Zawiślak Serock 40,6
585 Agencja Inwestycyjno – Handlowa B&B Sp. z o.o. sp.k. Bydgoszcz 40,3
586 Arteks Sp. z o.o. Włocławek 40,1
587 Biogazownia Rypin Sp. z o.o. Starorypin Prywatny 39,7
588 Foltex Modrzejewski sp.j. Bydgoszcz 39,7
589 Torimpex-Trade Sp. z o.o. Toruń 39,3
590 Abrava Sp. z o.o. Pgi 1 S.K.A. Świecie 39,2
591 JAWORSKI AUTO Sp. z o.o. Włocławek 39
592 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Jutrzenka w likwidacji Lubieszewo 38,9
593 Firma Handlowa Bis Jarosław Woźniak, Marek Modrzejewski sp.j. Chodecz 38,8
594 PLASTICON POLAND S.A. Toruń 38,8
595 BAZA Konstrukcje Sp. z o.o. S.K. Toruń 38,7
596 Administracja Domów Miejskich ADM Sp. z o.o. Bydgoszcz 38,7
597 Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego Drominex Grzegorz Rolirad i Mieczysław Rolirad sp.j. Bydgoszcz 38,6
598 Ener Kap Sp. z o.o. Osielsko 38,4
599 Medan sp.j., W.Pawlak i S-Ka Bydgoszcz 38,2
600 Rol-Sad Sp. z o.o. PPH Lubostroń 38,1
601 FADO Sp. z o.o. Bydgoszcz 38,1
602 Skorbud – Zygmunt Skorupiński i Wspólnicy – sp.j. Bydgoszcz 38
603 Sk Work Service Sp. z o.o. sp.k. Bydgoszcz 38
604 Lech Consulting Sp. z o.o. Toruń 37,9
605 Parol Sp. z o.o. sp.k. Toruń 37,7
606 Alstal Property Sp. z o.o. Jacewo 37,7
607 Mcc S.A. Chodecz 37,6
608 APT Totem Sp. z o.o. Bydgoszcz 37,5
609 Toruńskie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego Przemysłówka Sp. z o.o. Toruń 37,5
610 Merkury Sp. z o.o. Grudziądz 37,4
611 Firma Produkcyjno Handlowa Seppa S.C. Jerzy Gil, Paweł Węgrzyn Chełmża 37,3
612 Elgra Business Sp. z o.o. sp.k. Inowrocław 37,1
613 Zakłady Przetwórstwa Zbożowo Młynarskiego Sp. z o.o. w Kruszwicy Kruszwica 37
614 Miejskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. Włocławek 37
615 Beauty Land Sp. z o.o. Bydgoszcz 36,9
616 Eneris Proeco Sp. z o.o. Bydgoszcz 36,9
617 Souvre Polska Sp. z o.o. Inowrocław 36,9
618 Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Komes Sp. z o.o. Szubin 36,8
619 Piekarnia Karol Bartkowski, Marek Bartkowski, Katarzyna Bartkowska, Beata Bartkowska sp.j. Toruń 36,6
620 Elgra Engineering Sp. z o.o. S.K. Inowrocław 36,5
621 G+p Izomont Sp. z o.o. Włocławek 36,5
622 Expert Sp. z o.o. sp.k. Grudziądz 36,4
623 Zakład Zaopatrzenia Tech-Mat Sp. z o.o. Bydgoszcz 36,3
624 Daw-Trans Sp. z o.o. S.K. Rogówko 36,3
625 Arenda Rolno-Produkcyjna Sp. z o.o. Marusza 36,3
626 Naftpol Anna Zwiewka Arkadiusz Zwiewka S.J. Stopka 36,1
627 Fabryka Mebli Gala Collezione Sp. z o.o. Lisi Ogon 36
628 Centrum Medyczne Gizińscy Sp. z o.o. Bydgoszcz 35,9
629 KDB Transport Sp. z o.o. S.K. Broniewice 35,9
630 Rest Kowalski, Rydlichowski S.J. Toruń 35,9
631 Mzuri Agro Sp. z o.o. sp.k. Śmielin 35,9
632 Drukkarta Sp. z o.o. S.K. Rynarzewo 35,9
633 GAMET S.A. Toruń 35,8
634 Przedsiębiorstwo Produkcyjne Dobmar Maria i Janusz Gapińscy sp.j. Bydgoszcz 35,8
635 Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowe Bud-Pap Małek i Spółka – sp.j. Wielki Konopat 35,7
636 Sohbi Craft Poland Sp. z o.o. Ostaszewo 35,6
637 Budlex Pestalozziego 5 Sp. z o.o. sp.k. Toruń 35,5
638 Nord Re Sp. z o.o. Toruń 35,4
639 Imperial P.R.K. Andrzejewscy sp.j. Bydgoszcz 35,4
640 Exodus Sp. z o.o. Toruń 35,3
641 GEA Farm Technologies Sp. z o.o. Bydgoszcz 35,1
642 Sinograf S.A. Toruń 35
643 Przedsiębiorstwo Komunalne w Tucholi Sp. z o.o. Tuchola 34,9
644 Wimar Sp. z o.o. Koronowo 34,7
645 Dienes Polska sp. z o.o. Inowrocław 34,7
646 Novar M.Romanowski, J.Romanowska sp.j. Krobia 34,7
647 Nord Invest Sp. z o.o. Toruń 34,6
648 Seni S.A. Brodnica 34,6
649 Zakład Przetwórstwa Owocowo-Warzywnego Rolfroz Sp. z o.o. Chromowola 34,6
650 Howden Polska S.A. Toruń 34,5
651 OPEC GRUDZIĄDZ Sp. z o.o. Grudziądz 34,3
652 Epros Sp. z o.o. sp.k. Grudziądz 34,2
653 Fst-Management Sp. z o.o. Toruń 34,1
654 Dudek Paragliders sp.j. Wojciech Domański – Piotr Dudek – Dariusz Filipowicz Osielsko 34,1
655 It Util Sp. z o.o. Toruń 34,1
656 Madmind Studio Sp. z o.o. Bydgoszcz 34,1
657 Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowo Usługowe Abba-Ekomed Sp. z o.o. Toruń 33,9
658 Pepe Sp. z o.o. Solec Kujawski 33,9
659 Przedsiębiorstwo Budowlane Budom Sp. z o.o. Włocławek 33,8
660 Fabryka Urządzeń Wentylacyjno-Klimatyzacyjnych Konwektor Sp. z o.o. Lipno 33,8
661 Konek Psn sp.j. Bydgoszcz 33,7
662 ROKUS Piotr Jędrzejczak Inowrocław 33,7
663 Waster Sp. z o.o. Toruń 33,6
664 Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowe Lem-Bud Sp. z o.o. Jar sp.k. Toruń 33,6
665 Nds P.Szostak M.Szymula sp.j. Grudziądz 33,6
666 Zms Systemy Magazynowe Sp. z o.o. Krobia 33,5
667 Taka Sp. z o.o. sp.k. Warzyn 33,5
668 Investgrand Sp. z o.o. Inowrocław 33,5
669 Pres Gamma Sp. z o.o. S.K. Toruń 33,4
670 Industrial Technology Investments Poland Sp. z o.o. Gniewkowo 33,4
671 Boruta-Zachem S.A. Bydgoszcz 33,3
672 NOVACODE Sp. z o.o. Kruszyn Krajeński 33,3
673 Dn Green Sp. z o.o. Dębionek 33,3
674 Kb Maat Sp. z o.o. sp.k. Toruń 33,2
675 Bydgoski Park Przemysłowo-Technologiczny Sp. z o.o. Bydgoszcz 33,2
676 Simplito Sp. z o.o. Toruń 33,2
677 Materiały Ścierne Korsil S.J. Osielsko 32,9
678 Alfa Rk Sp. z o.o. S.K. Wilcze 32,9
679 Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Now – Bud Nowakowscy sp.j. Mogilno 32,8
680 Gospodarstwo Rolne Konstantowo Sp. z o.o. Konstantowo 32,7
681 TPU Transport I Logistyka Sp. z o.o. S.K. Pikutkowo 32,7
682 Carnaval Sp. z o.o. Bydgoszcz 32,6
683 Hurtownia Ogrodnicza Flortom sp.j. M.Górny M.Krzyżanowska Bydgoszcz 32,5
684 Zakład Elektryczny Elektra Wiesław i Danuta Milczarczyk sp.j. Grudziądz 32,4
685 Przedsiębiorstwo Farmaceutyczne Prolab Sp. z o.o. Paterek 32
686 Kcvt Kholin Chojnacki Vibro Technologies – Sp. z o.o. Włocławek 31,8
687 Spółdzielnia Mieszkaniowa w Brodnicy Brodnica 31,7
688 Wesstron Sp. z o.o. Augustowo 31,7
689 Kormost Sp. z o.o. Bydgoszcz 31,7
690 H20 Sp. z o.o. Oddział w Warszawie Toruń 31,6
691 Łoś Z. Łagocki, B. Łagocka sp.j. Grudziądz 31,5
692 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Przyszłość Ludkowo 31,5
693 Moderator Inwestycje Sp. z o.o. Bydgoszcz 31,4
694 DHS Investments Sp. z o.o. Bydgoszcz 31,4
695 Przedsiębiorstwo Wyrobów Stalowych Sp. z o.o. Grudziądz 31,2
696 Wasiak S.A. Brodnica 31,2
697 KEMIRA ŚWIECIE Sp. z o.o. Świecie 31,1
698 ERBUD INTERNATIONAL Sp. z o.o. Toruń 31,1
699 TOREC Sp. z o.o. PUH Toruń 31
700 Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Inowrocławiu Inowrocław 31
701 Przedsiębiorstwo Alplast Sp. z o.o. S.K. (Dawniej Przedsiębiorstwo Alplast Piotr Przybyliński i Jarosław Tyczyński S.J. ) Bydgoszcz 31
702 PPHU Classic Sp. z o.o. Janikowo 31
703 Firma Handlowa Maestro Jerzy Sobieszek, Zbigniew Drążkowski sp.j. Toruń 30,9
704 Smart Jet International Sp. z o.o. Bydgoszcz 30,9
705 Dynamic Software Solutions Sp. z o.o. Toruń 30,9
706 Kotas, Rauhut Przedsiębiorstwo Inżynieryjno Instalacyjne Eko-Tech Sp. z o.o. Toruń 30,7
707 Micanti Sp. z o.o. sp.k. Toruń 30,6
708 Anim Sp. z o.o. S.K. Żołędowo 30,5
709 Prem-Vit Frątczakowie sp.j. Inowrocław 30,5
710 Doko Sp. z o.o. Brodnica 30,5
711 Chairconcept.com Sp. z o.o. Toruń 30,4
712 Euroterm Techniki Klejenia Sp. z o.o. S.K. Solec Kujawski 30,3
713 Citonet – Bydgoszcz Sp. z o.o. Bydgoszcz 30,3
714 Hydro-Vacuum S.A. Grudziądz 30,3
715 Megatransport Sp. z o.o. sp.k. Węgrowo 30,2
716 TROPS S.A. Toruń 30,2
717 Jam Power Sp. z o.o. Gzin 30,1
718 Faro Sp. z o.o. S.K. Toruń 30
719 Imprefarb Fabryka Farb sp.j. Dąbrowscy Gałczewko 29,9
720 Zakłady Młynarskie Polskie Zakłady Zbożowe Sp. z o.o. Świecie 29,9
721 TLH Polska Sp. z o.o. Przyłęki 29,9
722 Rolmet S.J. Inowrocław 29,8
723 Zakład Techniki Medycznej Tech-Med Sp. z o.o. Bydgoszcz 29,7
724 Opec-System Sp. z o.o. Grudziądz 29,6
725 Sensus Polska Sp. z o.o. Toruń 29,6
726 Poland Power Sp. z o.o. Gzin 29,5
727 PPUH Formica Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Włocławek 29,4
728 RICK Sp. z o.o. Toruń 29,4
729 POSTDATA S.A. Bydgoszcz 29,4
730 Grządziel Investment sp. z o.o. Włocławek 29,3
731 Impostal Sp. z o.o. Tuczno 29,3
732 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe Zalmet sp.j. W.M.P. Zaleśkiewicz Rusinowo 29,3
733 Klinika Tlenowa Sp. z o.o. sp.k. Toruń 29,3
734 Zelan Sp. z o.o. Nakło nad Notecią 29,1
735 Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Lumac Sp. z o.o. Kowal 29
736 Sanatorium Uzdrowiskowe Wrzos Sp. z o.o. Ciechocinek 29
737 Okręgowa Izba Pielęgniarek I Położnych Toruń 28,9
738 Agroprodukt sp.j. Wspólnicy Ryż i Dzwoniarkiewicz Rzepowo 28,9
739 Przychodnia Medycyny Rodzinnej Nowy Fordon Sp. z o.o. Bydgoszcz 28,9
740 Remer Polska Sp. z o.o. S.K. Bydgoszcz 28,9
741 Em3dach Sp. z o.o. sp.k. Toruń 28,8
742 P.H. Posejdon Lewandowski Sławomir, Gronek Janusz sp.j. Grudziądz 28,8
743 Clima Komfort Adam Witkowiak, Anna Witkowiak sp.j. Grudziądz 28,7
744 Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Ravis-Wodzyńscy Sp.J. Włocławek 28,5
745 Wielobranżowe Przedsiębiorstwo 3 D Sp. z o.o. Bydgoszcz 28,2
746 Euronova Polska Sp. z o.o. Konojady 28,2
747 Syntech Research Poland Sp. z o.o. Bydgoszcz 28,1
748 Ec-Service Sp. z o.o. S.K. Gródek 28,1
749 World Development Sp. z o.o. Inowrocław 28,1
750 Ragt Semences Polska Sp. z o.o. Łysomice 28
751 Promstahl Polska Sp. z o.o. Koronowo 28
752 Centrum Zaopatrzenia Chłodnictwa Przedsiębiorstwo Produkcyjno- Handlowe sp.j. Marek i Piotr Dworscy Bydgoszcz 28
753 Cerplon Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe Sp. z o.o. Cerekwica 28
754 Beniamin Sp. z o.o. S.K. Ciele 28
755 Jbm Sp. z o.o. S.K. Rypin 28
756 Mad Recycling Polska Sp. z o.o. Nakło nad Notecią 27,9
757 Arpol Narzędzia Profesjonalne Sp. z o.o. Osielsko 27,9
758 Anluc Żelbety Sp. z o.o. S.K. Solec Kujawski 27,8
759 Reiski Auto Sp. z o.o. Bydgoszcz 27,8
760 Hodowla Ziemniaka ZAMARTE Sp. z o.o. Grupa IHAR Zamarte 27,8
761 Centrum Zaopatrzenia Energetyki Pas Sp. z o.o. sp.k. Czarnowo 27,7
762 DZ – L Gaz Sp. z o.o. sp.k. Wierzchucinek 27,7
763 Firma Handlowo-Usługowa Truck – Józef Pruś, Robert Pruś, Marcin Pruś sp.j. Dworzysko 27,7
764 Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Medicus Elżbieta i Jacek Gaj, Iwona Kotyńska, January Kaczmarek – sp.j. Pakość 27,6
765 Grudziądzkie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. Grudziądz 27,5
766 Terra Computer Sp. z o.o. Bydgoszcz 27,5
767 Exon Computer Systems Andrzej Jassowicz sp.k. Toruń 27,4
768 Zakład Przemysłu Mięsnego M.P.Ławniczak sp.j. Janowiec Wielkopolski 27,4
769 Igal Sp. z o.o. Koronowo 27,4
770 Betor Składy Budowlane Sp. z o.o. Toruń 27,3
771 Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Gabriel Jankowski sp.j. Janowiec Wielkopolski 27,3
772 Asklepios Jeszke-Ochendal sp.j. Tuchola 27,3
773 Pagacz i Synowie Sp. z o.o. Toruń 27,3
774 Wiatrak Sp. z o.o. Sadłowo 27,3
775 Przedsiębiorstwo Taurus-Technic Sp. z o.o. Osielsko 27,3
776 Eris Partner Bydgoszcz – sp.j. Katarzyna Tyma, Piotr Tyma Osielsko 27,3
777 Professional Care 24 Sp. z o.o. S.K. Toruń 27,3
778 MYZ – BUD Sp. z o.o. Lubicz Górny 27,3
779 Fundacja Przyjaciół Planetarium i Muzeum Mikołaja Kopernika w Toruniu Toruń 27,2
780 Projprzem Budownictwo Sp. z o.o. Bydgoszcz 27,2
781 Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowo Usługowe Helmet S.Nackowski W.Nackowska sp.j. Tuczno 27,1
782 Inwestycje Kolejowe Sp. z o.o. Inowrocław 27,1
783 Rolko Sp. z o.o. Konojady 27,1
784 Absysco Sp. z o.o. Bydgoszcz 27,1
785 Nowy Dom Sp. z o.o. Grudziądz 27
786 Przedsiębiorstwo Unieszkodliwiania Odpadów Eko – Wisła Sp. z o.o. Sulnówko 27
787 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Wspólny Łan Miniszewo 27
788 Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Ebud – Przemysłówka Sp. z o.o. Bydgoszcz 27
789 Papdrew Sp. z o.o. Śliwice 26,9
790 Kuźnik Sp. z o.o. Bydgoszcz 26,9
791 Novum Motors Sp. z o.o. Szpetal Górny 26,7
792 EKOPRODUKT Sławomir Brzeziński Toruń 26,7
793 Lucjan Sp. z o.o. Solec Kujawski 26,7
794 Gm Color Sp. z o.o. Bydgoszcz 26,7
795 Abrava Sp. z o.o. Pgi 4 S.K.A. Świecie 26,6
796 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe Master Jarosław Zientek, Maciej Zientek i Mieczysław Zientek sp.j. Solec Kujawski 26,6
797 PW UNI – CAR S.A. Bydgoszcz 26,6
798 Mm – Agro Sp. z o.o. Śmielin 26,6
799 Yama Sp. z o.o. Myślęcinek 26,6
800 Tabemax – Bernard Grzanka, Maciej Drecki sp.j. Białe Błota 26,5
801 Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Kolejnictwa Koltech Sp. z o.o. Bydgoszcz 26,5
802 JFP Sp. z o.o. Toruń 26,4
803 Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowo Usługowe Morpol Morawscy sp.j. Włocławek 26,4
804 Tekturek Sp. z o.o. S.K. Bydgoszcz 26,4
805 Bydgoska Hurtownia Narzędzi Vista Sp. z o.o. Bydgoszcz 26,2
806 PENTEL POLAND Sp. z o.o. Osielsko 26,2
807 Team4u Sp. z o.o. Bydgoszcz 26,2
808 Energo – Inwest – Broker S.A. Toruń 26,2
809 Open Partner Matusiak i Wspólnicy sp. j. Włocławek 26,2
810 Pmp Rolls & Service Sp. z o.o. Świecie 26,2
811 Ars Medica Sp. z o.o. Brodnica 26
812 Lewaco Osuszacze Sp. z o.o. Kłódka 26
813 Budkrusz Sp. z o.o. Aleksandrów Kujawski 25,9
814 OPAKOFARB Zakład Produkcji Opakowań Sp. z o.o. Włocławek 25,9
815 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Nowe Życie w likwidacji Trzeciewiec 25,9
816 Esswell International LTD Sp. z o.o. Świecie 25,8
817 Jurmet Sp. z o.o. Lubicz Dolny 25,8
818 Hodowla Zwierząt i Nasiennictwo Roślin Polanowice Sp. z o.o. Kruszwica 25,7
819 Bista Standard Sp. z o.o. Bydgoszcz 25,7
820 Eurogaz Sp. z o.o. S.K. Toruń 25,7
821 System – Władysław Kędziora, Urszula Kędziora – sp.j. Dworzysko 25,6
822 Piekarnia POLKORN Jarosław Zieliński S.J. Ciechocinek 25,6
823 Agro-Sieć Sp. z o.o. Chełmno 25,6
824 Besspol Sp. z o.o. S.K. Osielsko 25,4
825 Worwo Sp. z o.o. Wąbrzeźno 25,2
826 Solidus Molewska i Wspólnicy sp.j. Chodecz 25,2
827 Unilift Sp. z o.o. S.K. Bydgoszcz 25,1
828 Urbitor Sp. z o.o. Toruń 25
829 Hotele Grupy Budizol S.A. Włocławek 25
830 Zakład Elektromechaniczny Elrem Sp. z o.o. Bydgoszcz 25
831 Kmw Engineering Sp. z o.o. Solec Kujawski 25
832 Hico Group Sp. z o.o. Bydgoszcz 25
833 Ofo – Sp. z o.o. Zalesie Barcińskie 24,9
834 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Kazin 24,9
835 Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. Brodnica 24,8
836 Brzyskorol Sp. z o.o. Brzyskorzystewko 24,7
837 Mak Sp. z o.o. Toruń 24,7
838 Olkop Bis Sp. z o.o. Golub-Dobrzyń 24,7
839 Dompol Sp. z o.o. Toruń 24,7
840 Drew-Kon Sp. z o.o. Brody 24,6
841 Ecoplan Sp. z o.o. Mostki 24,6
842 Techstal Polska Sp. z o.o. S.K. Zielonka 24,5
843 Wezambud Sp. z o.o. Żnin 24,5
844 Media System Sp. z o.o. Bydgoszcz 24,5
845 Polonica Broker Sp. z o.o. Toruń 24,5
846 MIRES Sp. z o.o. S.K. Toruń 24,4
847 Sonictech Ultrasonics Sp. z o.o. S.K. Wrocki 24,4
848 Stanek Sp. z o.o. Chełmiczki 24,4
849 Surimet E. Tankiewicz, W. Biegańska, M. Biegański sp.j. Grudziądz 24,4
850 Grupa Producentów Rolnych Ajat Sp. z o.o. Orłowo 24,4
851 Hektor sp.j. J.Cieciura, P.Michałkiewicz, P.Wiśniewski Toruń 24,4
852 Konkret Ciesielski & Ciesielski – sp.j. Wichowo 24,3
853 Bnp Pro – Invest Sp. z o.o. Toruń 24,3
854 Żebrowski, Żebrowska Imba sp.j. Brodnica 24,3
855 Alpex-Tools Sp. z o.o. S.K. Toruń 24,2
856 Zakłady Garbarskie Włodarczyk S.J. Włocławek 24,2
857 Kolbud Sp. z o.o. Myślęcinek 24,2
858 SOLCHEM Sp. z o.o. Bydgoszcz 24,2
859 Hosta Group Sp. z o.o. sp.k. Grębocin 24,1
860 Spółdzielnia SITPOL Bydgoszcz 23,9
861 Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Pol – Złom Henryk Leszczyński Grażyna Leszczyńska sp.j. Nowa Wieś 23,9
862 Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Inter-Vax Wacław Górny sp.j. Żnin 23,8
863 Wytwórnia Pianek Poliuretanowych Sp. z o.o. Bydgoszcz 23,8
864 Partner Kleks Sp. z o.o. Toruń 23,8
865 Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Hitor Sp. z o.o. S.K. Toruń 23,7
866 Seito Hr Spółka z Ograniczoną Odpowedzialnością Toruń 23,7
867 Adriana Aviation Sp. z o.o. Watorowo 23,7
868 Wrzosel Sp. z o.o. sp.k. Toruń 23,6
869 ASM Sp. z o.o., S.K. Brodnica 23,6
870 SCANDAGRA POLSKA Sp. z o.o. Żołędowo 23,5
871 Komunalne Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. Szubin 23,5
872 Telox Pasywacja Stali Sp. z o.o. S.K. Toruń 23,5
873 Bigtor Sp. z o.o. S.K. Bydgoszcz 23,5
874 Hurtownia Mięsa i Wędlin Viola Olga Wiechowska, Wiesław Rudnik sp.j. Szabda 23,5
875 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe Igloo-Mark Marek Dudziński Maria Dudzińska- sp.j. Włocławek 23,5
876 Hurtinex Tomasz Mularski Bogdan Ludwiniak Marek Stolarczyk sp.j. Bydgoszcz 23,4
877 Mgm-Inwest Sp. z o.o. Osie 23,4
878 ELPIGAZ Sp. z o.o. Grudziądz 23,3
879 Hacom Polyester Sp. z o.o. Zławieś Mała 23,3
880 Orpod Sp. z o.o. S.K. Kijewo Królewskie 23,3
881 Once Sp. z o.o. Toruń 23,3
882 Pasamon Sp. z o.o. Bydgoszcz 23,3
883 Mba – System Sp. z o.o. Solec Kujawski 23,2
884 Denmed Sp. z o.o. Toruń 23,2
885 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Nowa Droga Gołębiewko 23,2
886 Fabryka Cukiernicza KOPERNIK S.A. Toruń 23,1
887 Crismo Spółka z o.o. Bydgoszcz 23,1
888 Projekt House Development Sp. z o.o. Inowrocław 23,1
889 Adler Sp. z o.o. Stary Kobrzyniec 23
890 Viabo Sp. z o.o. Bydgoszcz 22,9
891 Smolna 40 Sp. z o.o. Włocławek 22,9
892 Gminna Spółdzielnia Koronowo Koronowo 22,8
893 PW LECHPOL Sp. z o.o. Szubin 22,8
894 BKT Elektronik Sp. z o.o. Białe Błota 22,7
895 Medycyna Specjalistyczna Sp. z o.o. Bydgoszcz 22,7
896 Fasterm Budownictwo Sp. z o.o. S.K. Głogowo 22,7
897 KOMANDOR – BYDGOSZCZ S.A. Bydgoszcz 22,7
898 Aronn Sp. z o.o. Bydgoszcz 22,6
899 Dynamic Motors Sp. z o.o. Bydgoszcz 22,6
900 Transfer System Montaży Finansowych Sp. z o.o. Bydgoszcz 22,5
901 Zakład Obsługi Holdingu Zoh Sp. z o.o. Włocławek 22,5
902 Inautom Poland Sp. z o.o. Gogolinek 22,5
903 Drukarnia Color-Print sp.j. Maria Cicherska, Patrycja Śliwińska Bydgoszcz 22,4
904 Don Trucking Sp. z o.o. Bydgoszcz 22,4
905 Leya Sp. z o.o. S.K. Nowa Wieś 22,3
906 Torform Różańscy sp.j. Toruń 22,3
907 Drukarnia Franczak Sp. z o.o. Bydgoszcz 22,3
908 Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Elmet Sp. z o.o. Toruń 22,3
909 Młynówka Sp. z o.o. S.K. Bydgoszcz 22,3
910 Firma Handlowa T.B.Gajtkowscy, W.Krajewski sp.j. Toruń 22,2
911 Gospodarstwo Rolne Jadowniki Sp. z o.o. Jadowniki Rycerskie 22,2
912 LOGISPACK MRauto Sp. z o.o. S.K. Czarne Błoto 22,1
913 TPP Thermoplastics Polska sp. z o.o. Solec Kujawski 22,1
914 Przedsiębiorstwo Wielobranżowe K.M. Białas sp.j. Bydgoszcz 22,1
915 RT-PLAST Sp. z o.o. Gogolinek 22,1
916 Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe El-Vita Sp. z o.o. Lisi Ogon 22
917 ALCHEM GRUPA Sp. z o.o. Toruń 22
918 Gospodarstwo Rolno-Hodowlane – Marian Chojnicki Siniarzewo 21,9
919 Eximo Project Sp. z o.o. Bydgoszcz 21,9
920 Przeds. Budownictwa Hydrotechnicznego Hydro – Eko Sp. z o.o. Bydgoszcz 21,9
921 Kontbud – Sp. z o.o. Bydgoszcz 21,8
922 Alikon Sp. z o.o. S.K. Ostrowite 21,8
923 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowe Unimat Sp. z o.o. Nowy Dwór 21,8
924 Forbox Sp. z o.o. S.K. Toruń 21,7
925 Flormet Sp. z o.o. Włocławek 21,7
926 Rozalski Sp. z o.o. S.K. Inowrocław 21,7
927 Frusto Agrolok Sp. z o.o. sp.k. Golub-Dobrzyń 21,7
928 Inter.Line Sp. z o.o. S.K. Świecie 21,6
929 Ignat Anna Mikina-Witkowska, Bernard Błażej Witkowski-Mikina sp.j. Włocławek 21,6
930 Moto Mar Sp. z o.o. Bydgoszcz 21,6
931 Wątarski Sp. z o.o. Włocławek 21,6
932 Smak Anna Sokołowska, Alicja Barańska, Joanna Barańska sp.j. Dziardonice 21,6
933 Kujawsko-Pomorski Fundusz Pożyczkowy Sp. z o.o. Toruń 21,5
934 Przedsiębiorstwo Odwodnienia Marek Szczygieł, Arkadiusz Walkiewicz – sp.j. Białe Błota 21,5
935 Polskie Towarzystwo Ekonomiczne – Oddział w Bydgoszczy Bydgoszcz 21,5
936 Techniczni.Pl Sp. z o.o. Toruń 21,3
937 Probi Sp. z o.o. S.K. Toruń 21,3
938 Logonet Sp. z o.o. Bydgoszcz 21,2
939 Walaszko BHP Sp. z o.o. S.K. Toruń 21,2
940 DSS Interacciai Sp. z o.o. Bydgoszcz 21,1
941 Przedsiębiorstwo Inwestycyjne Bud-Tech Sp. z o.o. Toruń 21,1
942 POLPENTEL Sp. z o.o. Osielsko 21,1
943 Agrołan Sp. z o.o. Lipnica 21,1
944 Hsf Logistics Polska Sp. z o.o. Szubin 21
945 Toruńska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. Toruń 21
946 Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Haba Sp. z o.o. S.K. Bydgoszcz 20,9
947 Zakład Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. Inowrocław 20,8
948 Masarnia K.Leśniewski, B.Biegański, G.Sobiech sp.j. Brzozie 20,8
949 KAR-POL KAROL GÓRCZYŃSKI Włocławek 20,8
950 Ws Sp. z o.o. Tupadły 20,8
951 Zakład Produkcji Materiałów Budowlanych Promax Sp. z o.o. Giebnia 20,7
952 Biomass Energy Project S.A. Bydgoszcz 20,7
953 Kujawsko-Pomorski Fundusz Rozwoju Sp. z o.o. Toruń 20,7
954 Artus Sp. z o.o. sp.k. Toruń 20,6
955 Polkrys Sp. z o.o. Rożno-Parcele 20,6
956 Pom Ltd Sp. z o.o. Brodnica 20,5
957 Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowe Mkd Sp. z o.o. Papowo Toruńskie 20,5
958 Doran Group Sp. z o.o. sp.k. Sępólno Krajeńskie 20,5
959 Wydawnictwo Deep Sp. z o.o. sp.k. Inowrocław 20,4
960 Przy Rynku Joanna Żarnowska S.J. Włocławek 20,4
961 Świat GSM Sp. z o.o. Sp.K. Bydgoszcz 20,4
962 Getsales Sp. z o.o. Janowiec Wielkopolski 20,3
963 Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Konspo Mariusz Latos i Zbigniew Gliniecki – sp.j. Bydgoszcz 20,2
964 Envio Group Poland Sp. z o.o. S.K. Bydgoszcz 20,2
965 Afpro Filters Sp. z o.o. Tuchola 20,1
966 Firma Ciepłownicza Energosan M. Jaskowski sp.j. Grudziądz 20,1
967 Rollstick-Toruń Sp. z o.o. Toruń 20,1
968 Bony Sp. z o.o. Osie 20
969 Metal Bis Sp. z o.o. Toruń 20
970 Polmlek Grudziądz Sp. z o.o. Grudziądz 20
971 Przedsiębiorstwo Sprzętu i Transportu Em-Tech Sp. z o.o. Toruń 20
972 Centrum Logistyczne Dps Sp. z o.o. Radłowo 20
973 M-City Sp. z o.o. Bydgoszcz 19,9
974 Zakład Produkcyjno-Usługowy Romex Sp. z o.o. Bydgoszcz 19,9
975 Ebud – Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. Bydgoszcz 19,9
976 Agro-Mątawy II Sp. z o.o. Łasin 19,9
977 Lavorwash Polska Sp. z o.o. Bydgoszcz 19,9
978 Auto-Serwis Pasikowski Sp. z o.o. Włocławek 19,8
979 Ecom Sp. z o.o. Toruń 19,8
980 Ewa Polska Sp. z o.o. Bydgoszcz 19,8
981 Net-Pak Sp. z o.o. S.K. Toruń 19,7
982 Husar Budownictwo Inżynieryjne S.A. Włocławek 19,7
983 Wikalex Sp. z o.o. Bydgoszcz 19,7
984 Przedsiębiorstwo Inżynieryjno Drogowe Sp. z o.o. Olsza 19,7
985 Medes Sp. z o.o. Rypin 19,6
986 MKA Sp. z o.o. S.K. Toruń 19,6
987 SORIMEX Sp. z o.o. S.K. Toruń 19,6
988 Bierbaum Polska Sp. z o.o. Bydgoszcz 19,6
989 Zakład Przetwórstwa Drzewnego Paterek Sp. z o.o. Paterek 19,6
990 Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Gol-Med Sp. z o.o. Golub-Dobrzyń 19,6
991 Galeria Osielsko Sp. z o.o. S.K. Niemcz 19,5
992 Plichta Auto Sp. z o.o. Bydgoszcz 19,5
993 Borowiak Sp. z o.o. Inowrocław 19,5
994 Jm Auto Sp. z o.o. sp.k. Toruń 19,4
995 Interfor Fórmanowicz sp.j. Brodnica 19,4
996 Przedsiębiorstwo Remontowo-Montażowe TASKOMONT – 3 Sp. z o.o. Grudziądz 19,3
997 Alkorstal Sp. z o.o. S.K. Bydgoszcz 19,3
998 Tomet Sp. z o.o. Bydgoszcz 19,3
999 GK Stal Sp. z o.o. S.K. Rogówko 19,3
1000 Kanis Sp. z o.o. Bydgoszcz 19,3
1001 Jesień Sp. z o.o. Nowy Jasiniec 19,3
1002 Elmar-Pro Sp. z o.o. Pieleszki 19,3
1003 Bis Media Łosowska sp.j. Włocławek 19,3
1004 Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Riwapol Sp. z o.o. Bydgoszcz 19,2
1005 Janvest S.A. Toruń 19,2
1006 KTW Office Sp. z o.o. Bydgoszcz 19,2
1007 Synak Meble – Sp. z o.o. Świecie 19,1
1008 Ekomasz Sp. z o.o. Mała Klonia 19,1
1009 Holkap Sp. z o.o. Bydgoszcz 19,1
1010 Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Medicus Sp. z o.o. Nakło nad Notecią 19,1
1011 AGRO-SIEĆ MASZYNY Sp. z o.o. Chełmno 19,1
1012 Model Projekt Sp. z o.o. sp.k. Dąbrówka Słupska 19,1
1013 Artano Sp. z o.o. Rypin 19
1014 Paltrakwind Sp. z o.o. Włocławek 19
1015 Magnetix Sp. z o.o. Cierpice 19
1016 Agril Sp. z o.o. Włocławek 18,9
1017 Promont Bujak Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Przedsiębiorstwo Projektowo – Montażowe Bydgoszcz 18,7
1018 Dingo Sp. z o.o. Bydgoszcz 18,7
1019 Novamed Sp. z o.o. Brodnica 18,7
1020 Priorytet Sn Sp. z o.o. Bydgoszcz 18,7
1021 BMT Klimatyzacja Sp. z o.o. Bydgoszcz 18,6
1022 Bytpak Jerzy Wieczorek S.K. Bydgoszcz 18,6
1023 Gosprol Sp. z o.o. Pęperzyn 18,6
1024 Sellmet Sp. z o.o. Toruń 18,6
1025 Budlex Pestalozziego 4 Sp. z o.o. sp.k. Toruń 18,6
1026 Bio – Set Sp. z o.o. S.K. Kruszyn 18,6
1027 Runowo-Rola Sp. z o.o. Runowo Krajeńskie 18,6
1028 Kohler+Bovenkamp-Polska Sp. z o.o. Żnin 18,6
1029 Moda Media Sp. z o.o. Świecie 18,6
1030 Megan Seating Sp. z o.o. Otowice 18,5
1031 Firma Widuto sp.j. Arkadiusz, Krzysztof i Witold Widuto Solec Kujawski 18,5
1032 Bgroup Sp. z o.o. sp.k. Pokrzywno 18,4
1033 Sanatorium Uzdrowiskowe Zdrowie Sp. z o.o. S.K. Toruń 18,4
1034 Przychodnia Rąbin Sp. z o.o. Inowrocław 18,4
1035 Peso Sp. z o.o. Golub-Dobrzyń 18,4
1036 Aston Sp. z o.o. Strzelno 18,4
1037 Inwestar Sp. z o.o. S.K. Niemcz 18,4
1038 Politech Sp. z o.o. Osielsko 18,3
1039 Adator Sp. z o.o. Toruń 18,3
1040 K. S. D. Polska S. Stryjewski, D. Krawczyk Sp. J. Toruń 18,3
1041 Grunwaldzka Sp. z o.o. Bydgoszcz 18,3
1042 Nks Group Sp. z o.o. Bydgoszcz 18,3
1043 Bacto – Tech Sp. z o.o. Toruń 18,2
1044 Wentik Sp. z o.o. Solec Kujawski 18,2
1045 Nobilon Sp. z o.o. Włocławek 18,2
1046 Adiutor Sp. z o.o. S.K. Toruń 18,2
1047 Axpharm Sp. z o.o. Bydgoszcz 18,2
1048 Elektromontaż-Toruń Sp. z o.o. Toruń 18,1
1049 Elektrin M.M. Affeldt sp.j. Inowrocław 18,1
1050 OXAR Sp. z o.o. S.K. Koronowo 18,1
1051 Zakład Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. Solec Kujawski 18
1052 Grupa Doradczo-Szkoleniowa Falco M.Lipkowski, M.Szymański sp.j. Bydgoszcz 18
1053 Investpol 700 Koja-Invest Sp. z o.o. sp.j. Inowrocław 18
1054 Przedsiębiorstwo Rolne-Krotoszyn – Sp. z o.o. Krotoszyn 18
1055 A&W Dach Sp. z o.o. Chełmża 18
1056 Rolhod Sp. z o.o. Wąsewo 17,9
1057 Agnat Sp. z o.o. Bydgoszcz 17,9
1058 Baza Sp. z o.o. Toruń 17,9
1059 ATG Sp. z o.o. S.K. Bydgoszcz 17,9
1060 Fidum Sp. z o.o. Włocławek 17,8
1061 Awe Poland Sp. z o.o. Bydgoszcz 17,8
1062 G’S Polska Sp. z o.o. Stefanowo 17,8
1063 Murowaniec Sp. z o.o. Bydgoszcz 17,8
1064 Efektia Dental Beauty Engineering Sp. z o.o. sp.k. Toruń 17,7
1065 Strobud-Prefabrykacja Sp. z o.o. Bydgoszcz 17,7
1066 Amra M. R. Andryańczyk sp.j. Bydgoszcz 17,7
1067 Omnia sp.j. K. i Z.Raczyńscy Bydgoszcz Bydgoszcz 17,6
1068 Remondis Bydgoszcz Sp. z o.o. Bydgoszcz 17,6
1069 M.P.S. – Med Sp. z o.o. Grudziądz 17,6
1070 Gospodarstwo Rolne Łyskowo Sp. z o.o. Łyskowo 17,6
1071 LIFOCOLOR FARBPLAST Sp. z o.o. Bydgoszcz 17,6
1072 Abrava Sp. z o.o. Service S.K.A. Świecie 17,5
1073 Asap Solution Sp. z o.o. Rypin 17,5
1074 Chate Tworzywa Sp. z o.o. Łochowice 17,5
1075 Sadowski Software Sp. z o.o. Sp.K. Grudziądz 17,5
1076 Hardy Sp. z o.o. Grudziądz 17,4
1077 Bydgoska Spółdzielnia Spożywców w Bydgoszczy Bydgoszcz 17,4
1078 Bioeko Osnowo Sp. z o.o. Osnowo 17,4
1079 ELKARD Sp. z o.o. Sp.K. Toruń 17,4
1080 Zakład Remontowo-Montażowy Pałuki Sp. z o.o. Bielawy 17,4
1081 Miwi Sp. z o.o. WI Sp.k. Inowrocław 17,4
1082 Zakład Techniczno-Budowlany Polkam Sp. z o.o. Włocławek 17,4
1083 Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Stemar Stefan Prechel, Mariola Prechel – sp.j. Solec Kujawski 17,3
1084 Zakład Usługowo-Handlowy Budoprym J.Trojanowski M.Woźnicka sp.j. w Dobrzyniu Nad Wisłą Dobrzyń nad Wisłą 17,3
1085 Managa Sp. z o.o. Brodnica 17,3
1086 Bella-Handel Sp. z o.o. Toruń 17,3
1087 FACTUM Sp. z o.o. Bydgoszcz 17,2
1088 Arka Vitae S.A. Bydgoszcz 17,2
1089 Polmais Karbowski Duklas sp.j. Narty 17,2
1090 Z.G.K Groneko Sp. z o.o. Mikorzyn 17,2
1091 HORUS Sp. z o.o. Innowacyjne Materiały Przemysłowe Solec Kujawski 17,2
1092 Viola Wioleta Makarewicz Sp.J. Włocławek 17,2
1093 Remstal Sp. z o.o. Chełmża 17,1
1094 Farmline II Sp. z o.o. Lubicz Górny 17,1
1095 Heymservice Sp. z o.o. Bydgoszcz 17,1
1096 Arkada Holding Sp. z o.o. Bydgoszcz 17,1
1097 Sezamex Sadowska Stypczyński sp.j. Bydgoszcz 17
1098 Zakład Przerobu Złomu Czyżykowski Stec sp.j. Toruń 17
1099 Zakład Masarski – Anna Lewandowska Sp. z o.o. Rogowo 16,9
1100 CCR Sport Sp. z o.o. S.K. Bydgoszcz 16,9
1101 Voltea Poland Sp. z o.o. S.K. Lisi Ogon 16,9
1102 Kaszuby Invest Sp. z o.o. Świecie 16,7
1103 Elwind Sp. z o.o. Bydgoszcz 16,7
1104 Kujawsko-Pomorski Fundusz Poręczeń Kredytowych Sp. z o.o. Toruń 16,6
1105 Przedsiębiorstwo Handlowe Feniks M.Górny, A.Górna sp.j. Żnin 16,6
1106 Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe Cuprum – Bis Z. Kowalski sp.j. Grupa Sbs Toruń 16,6
1107 Girder Sp. z o.o. sp.k. Włocławek 16,5
1108 Hydrapress Sp. z o.o. Białe Błota 16,5
1109 Skin-Med Sp. z o.o. S.K. Bydgoszcz 16,5
1110 Bracia Wiland sp.j. Kierzkowo 16,5
1111 Tessa Dom Sp. z o.o. S.K. Lisi Ogon 16,5
1112 Oculomedica Sp. z o.o. Bydgoszcz 16,4
1113 M. Karczewski i Wspólnicy Optometria Karczewski sp.j. Toruń 16,4
1114 Miwi Sp. z o.o. MI sp.k. Inowrocław 16,4
1115 Bydgosta Sp. z o.o. Bydgoszcz 16,4
1116 Drogi i Mosty Włocławek Sp. z o.o. sp.k. Włocławek 16,4
1117 Wasiak Technology Sp. z o.o. Brodnica 16,4
1118 Bogmar Sp. z o.o. Ostromecko 16,4
1119 Sliwinski Sp. z o.o. Grudziądz 16,4
1120 Baustoff + Metall Color Sp. z o.o. Bydgoszcz 16,3
1121 Zakład Usług Wodno – Wodociągowych Czajkowski Sp. z o.o. Brodnica 16,3
1122 Ventus Sp. z o.o. Chrośna 16,3
1123 Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Aspo Maria Jędrzejewska, Witold Kieraszewicz, Grzegorz Jędrzejewski – sp.j. Bydgoszcz 16,2
1124 Jw Group Sp. z o.o. S.K. Mogilno 16,2
1125 Market Bhp Sp. z o.o. Inowrocław 16,2
1126 Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Wodociągowej Sp. z o.o. Aleksandrów Kujawski 16,1
1127 Abc-Group Sp. z o.o. Toruń 16,1
1128 Nowoczesne Elewacje Sp. z o.o. Toruń 16
1129 PW Paprocki Sp. z o.o. Lubicz Dolny 16
1130 Mobilya Sp. z o.o. S.K. Bydgoszcz 16
1131 Franklin Sp. z o.o. Grudziądz 16
1132 Auto Reve Sp. z o.o. Toruń 15,9
1133 Biurfol Sp. z o.o. Toruń 15,9
1134 Eco -Pol Sp. z o.o. Pruszcz 15,9
1135 Ozparts Sp. z o.o. S.K. Toruń 15,9
1136 Mci Sp. z o.o. sp.k. Brzoza 15,9
1137 Miejski Zespół Opieki Zdrowotnej Sp. z o.o. Włocławek 15,8
1138 Erbud Industry Sp. z o.o. Toruń 15,8
1139 Amper Electric Sp. z o.o. Bydgoszcz 15,8
1140 Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania Sp. z o.o. Toruń 15,8
1141 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna W Świerczynach Nowych Nowe Świerczyny 15,8
1142 Przedsiębiorstwo Obrotu Wyrobami Hutniczymi Stalimport Marcinkowski i Wspólnicy sp.j. Lipno 15,8
1143 Komunalne Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. Nakło nad Notecią 15,7
1144 Gosp-Rol Sp. z o.o. Kusowo 15,7
1145 Agralam – Sp. z o.o. Mlewiec 15,7
1146 Clima Komfort Sp. z o.o. Grudziądz 15,7
1147 Remedium sp.j. Aneta Nasiadko – Kram, Jarosław Kram Tuchola 15,7
1148 Toolmax Sp. z o.o. Białe Błota 15,6
1149 Cmt Polska Sp. z o.o. Bydgoszcz 15,6
1150 Marokon Sp. z o.o. Grabowiec 15,6
1151 Polbud Polak Sp. z o.o. Wyrobki 15,6
1152 Michalin Mierzejewscy sp.j. Michalin 15,6
1153 Mercon Sp. z o.o. Włocławek 15,6
1154 Calor Ciepłownictwo Sp. z o.o. Toruń 15,6
1155 Fiszer Sp. z o.o. Brodnica 15,6
1156 Młyn Grażyna sp.j. Adam Dzwoniarkiewicz i Wspólnicy. Racice 15,6
1157 Grupa Interkol Sp. z o.o. sp.k. Bydgoszcz 15,5
1158 Sanitas Lekarze Specjaliści Sp. z o.o. Bydgoszcz 15,5
1159 Opec – Bio Sp. z o.o. Grudziądz 15,4
1160 Lynx Finance Sp. z o.o. Bydgoszcz 15,4
1161 Notico Ian Sp. z o.o. (Dawniej: Notico Sp. z o.o. S.K.A. ) Toruń 15,3
1162 Firma Jubilerska Kubaccy Kantor Wymiany Walut sp.j. Chełmno 15,3
1163 BIO – KSEL Sp. z o.o. Grudziądz 15,3
1164 Bydgoskie Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego Ogbud Sp. z o.o. Bydgoszcz 15,3
1165 Chiara Sp. z o.o. Golub-Dobrzyń 15,3
1166 Przedsiębiorstwo Usługowo-Budowlane M-G Sp. z o.o. Toruń 15,3
1167 Przedsiębiorstwo Rolno-Przemysłowe Przem-Rol Sp. z o.o. Modrakowo 15,3
1168 Firma Handlowo-Usługowo-Produkcyjna Abler Sp. z o.o. Toruń 15,3
1169 Autopol Sp. z o.o. Toruń 15,3
1170 Zakład Przetwórstwa Owocowo-Warzywnego Unisław Sp. z o.o. Unisław 15,3
1171 Specjalistyczna Przychodnia Medycyny Rodzinnej Dr Dariusz Górecki I Wspólnicy sp.k. Toruń 15,2
1172 Nitex W. Mucha S.K.A. Płużnica 15,2
1173 G&M Architekci Sp. z o.o. Toruń 15,2
1174 Spółdzielnia Produkcji Rolnej Osnowo Osnowo 15,1
1175 WIGA Sp. z o.o. Inowrocław 15,1
1176 Coldwent Sp. z o.o. S.K. Grudziądz 15,1
1177 Ecofilm Sp. z o.o. Wąbrzeźno 15,1
1178 MGR Integration Solutions Polska Sp. z o.o. Bydgoszcz 15,1
1179 UNI-SERW D. Głowacki, W. Borowski S.J. Grudziądz 15
1180 Przedsiębiorstwo Produkcyjno Usługowo Handlowe Hanza Sp. z o.o. Toruń 15
1181 Berthold Sichert Sp. z o.o. Bydgoszcz 14,9
1182 Lely East Sp. z o.o. Lisi Ogon 14,9
1183 Centrum Sportu i Rekreacji Olender Sp. z o.o. Wielka Nieszawka 14,9
1184 Brunpol Sp. z o.o. S.K. Toruń 14,9
1185 Zakład Naprawy Pojazdów Sp. z o.o. S.K. Solec Kujawski 14,9
1186 Przedsiębiorstwo Komunalne Komes Sp. z o.o. Rypin 14,8
1187 Zakład Usługowo Produkcyjny BET-BUD Sp. z o.o. Ciechocinek 14,8
1188 Tranzax Łożyska Sp. z o.o. S.K. Bydgoszcz 14,8
1189 Kdem Sp. z o.o. Maksymilianowo 14,8
1190 Malif Sp. z o.o. Toruń 14,7
1191 Agro Wabcz Sp. z o.o. Wabcz 14,7
1192 Przychodnia Na Szwederowie Sp. z o.o. Bydgoszcz 14,7
1193 Maszyny – Polskie.Pl Sp. z o.o. Toruń 14,7
1194 Dmd-Bis Sp. z o.o. Piotrków Kujawski 14,7
1195 Inter-Broker Sp. z o.o. Toruń 14,7
1196 TDAGRO Sp. z o.o. Białkowo 14,7
1197 Modrzew Sp. z o.o. Inowrocław 14,6
1198 Przedsiębiorstwo Recyklingu Odpadów i Przetwarzania Sp. z o.o. Janowiec Wielkopolski 14,6
1199 Rusztowania-Jonas Scaffolding Sp. z o.o. Grudziądz 14,6
1200 Nova Motor Sp. z o.o. Bydgoszcz 14,6
1201 Bau-Invest Sp. z o.o. S.K. Toruń 14,6
1202 Dacomotive Logistics Sp. z o.o. Zławieś Mała 14,6
1203 Darchem Cosmetics Sp. z o.o. Mogilno 14,6
1204 Atelbud Sp. z o.o. Bydgoszcz 14,6
1205 Diamond Finance Sp. z o.o. Bydgoszcz 14,5
1206 Brass-Bis Sp. z o.o. sp.k. Włocławek 14,5
1207 Tizen Sp. z o.o. Bydgoszcz 14,5
1208 Farmline Sp. z o.o. Lubicz Górny 14,5
1209 Samodzielna Inicjatywa Mieszkaniowa Sim Sp. z o.o. Bydgoszcz 14,5
1210 Infocomp Sp. z o.o. Toruń 14,5
1211 Handle Service Sp. z o.o. Toruń 14,4
1212 Rotopino.pl S.A. Bydgoszcz 14,4
1213 Zakład Usługowo Produkcyjny Eko-Dróg Sp. z o.o. Włocławek 14,3
1214 Centrum Prawa Sp. z o.o. sp.k. Bydgoszcz 14,3
1215 Spółdzielnia Mieszkaniowa METALCHEM Toruń 14,3
1216 Petitgraf Sp. z o.o. Brodnica 14,3
1217 Dartel Sp. z o.o. Toruń 14,3
1218 INŻBUD Sp. z o.o. S.K. Grudziądz 14,2
1219 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Przyjaźńw Dorposzu Chełmińskim Dorposz Chełmiński 14,1
1220 Akces Sp. z o.o. Nakło nad Notecią 14,1
1221 Centrala Nasienna Inowrocław Sp. z o.o. Jacewo 14,1
1222 Medowent Wentylacja Długoterminowa Sp. z o.o. Bydgoszcz 14,1
1223 Centrum Hurtowe Pasz Mirosław Bąk i Sławomir Wojtylak sp.j. Mogilno 14,1
1224 Agro – Zea Sp. z o.o. Budyń 14
1225 Ecodróg Sp. z o.o. Mostki 14
1226 Rypińskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. Rypin 14
1227 Bogner Edelstahl Polska Sp. z o.o. Solec Kujawski 13,9
1228 Świeckie Towarzystwo Budownictwa Społecznego w Świeciu Sp. z o.o. Świecie 13,9
1229 Adamski Sp. z o.o. Żnin 13,8
1230 Promit Sp. z o.o. Bydgoszcz 13,8
1231 Form – Gum S.J. Wytwórnia Artykułów Gumowych Bydgoszcz 13,8
1232 Przedsiębiorstwo Rolno-Handlowo-Usługowe Farmer Sp. z o.o. Wąwelno 13,8
1233 Spolmag Sp. z o.o. Toruń 13,8
1234 Biuro Ochrony Osób i Mienia Argus Sp. z o.o. Włocławek 13,8
1235 Krystyna Kopa i Wspólnicy Sp. z o.o. Bydgoszcz 13,7
1236 Przedsiębiorstwo Rolno Przetwórcze Brzysko-Rol Sp. z o.o. Brzyskorzystewko 13,7
1237 Epoka Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Piotr Chodkiewicz Sp. z o.o. Żnin 13,7
1238 Harasówka Sp. z o.o. Gniewkowo 13,7
1239 Koned Sp. z o.o. Włocławek 13,7
1240 Produkcyjno-Handlowe Przedsiębiorstwo Rolno-Łowieckie Sp. z o.o. Sokołowo 13,6
1241 A – R Dach Sp. z o.o. Osielsko 13,6
1242 Pacht Rolno-Handlowa Sp. z o.o. Salno 13,5
1243 Gospodarstwo Rolne Agrokompleks Sp. z o.o. Roztoki 13,5
1244 Rawin Sp. z o.o. Więcbork 13,5
1245 Skibińscy sp. j. Kowal 13,5
1246 Laboratorium Farmaceutyczne Avena Sp. z o.o. Osielsko 13,5
1247 EU Services sp. z o.o. Toruń 13,5
1248 Darxa Sp. z o.o. I Wspólnicy Sp.k. Lubicz Dolny 13,5
1249 Alpinus Chemia Sp. z o.o. Solec Kujawski 13,3
1250 RAW Sp. z o.o. Fletnowo 13,3
1251 PZP Stawowa Sp. z o.o. Bydgoszcz 13,3
1252 Przedsiębiorstwo El-Kajo Sp. z o.o. Bydgoszcz 13,3
1253 Experts Sp. z o.o. Toruń 13,3
1254 Agro-Ciech sp.j. E. Okrucińska, S. Gałka, J. Mejger, Z. Wierzbowski, Z. Marcinkowski Ciechocin 13,3
1255 Alus Sp. z o.o. Dylewo 13,3
1256 Hurtownia Budowlana Agad Sp. z o.o. Toruń 13,3
1257 Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowo Usługowe Kam-Eko Sp. z o.o. Kamień Krajeński 13,2
1258 Combinath sp.j. M. i E. Nath Toruń 13,2
1259 Malan Sp. z o.o. Lipno 13,2
1260 Remedium Clinic Sp. z o.o. S.K. Bydgoszcz 13,1
1261 Sanatorium Uzdrowiskowe Krystynka Sp. z o.o. Ciechocinek 13,1
1262 Orpak Sp. z o.o. S.K. Szpiegowo 13,1
1263 Przychodnia Lekarska Kolmed Sp. z o.o. Włocławek 13,1
1264 Petrokan Paliwa Sp. z o.o. Włocławek 13,1
1265 Brodpol Sp. z o.o. Brodnica 13,1
1266 Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Elmed Bydgoszcz Sp. z o.o. Bydgoszcz 13,1
1267 Hitmasz Henryk Kołtonowski sp.j. Toruń 13,1
1268 Proterm Barczewski, Kaczmarek, Kłos sp.j. Bydgoszcz 13,1
1269 Młodzieżowa Międzyzakładowa Spółdzielnia Mieszkaniowa Włocławek 13,1
1270 DEKTRA S.A. Toruń 13,1
1271 Immitis Sp. z o.o. Bydgoszcz 13
1272 Consultron S. Listopadzki, J. Szyperski, P. Jarzemski sp. j. Bydgoszcz 13
1273 Kantata Software Sp. z o.o. Bydgoszcz 13
1274 Tsa Sp. z o.o. S.K. Stawki 13
1275 Maltex Sp. z o.o. Bydgoszcz 13
1276 Twierdza Toruń Fort IV Spółka Komandytowa Przeds. Turystyczno – Gastronomiczne Toruń 13
1277 Buchalter Sp. z o.o. Bydgoszcz 12,9
1278 Partnertech Stabiterra Sp. z o.o. Bydgoszcz 12,9
1279 Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowo-Produkcyjne Piostamar sp.j. Bielawski Marian, Bielewicz Piotr Świecie 12,9
1280 Food Trade Koma Sp. z o.o. S.K. Gniewkowo 12,9
1281 Seban Sp. z o.o. S.K. Rogowo 12,9
1282 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe Transkup sp.j. Małgorzata i Roman Adam Dołęgowscy Skrwilno 12,9
1283 Budos – Krzysztof Babiarz, Piotr Sobieszczyk, sp.j. Grudziądz 12,9
1284 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowe Agropol Sp. z o.o. Łobdowo 12,9
1285 Pegaz90 Sp. z o.o. Mogilno 12,8
1286 Gold Agency Sp. z o.o. Bydgoszcz 12,8
1287 Biuro Targów Bałtyk Sp. z o.o. Bydgoszcz 12,8
1288 Przedsiębiorstwo Organizacji Budownictwa Pobud Sp. z o.o. Bydgoszcz 12,8
1289 Citomed Sp. z o.o. Toruń 12,8
1290 Centrum Medyczne Jedynka Sp. z o.o. Grudziądz 12,8
1291 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Starym Radziejowie Radziejów 12,8
1292 Tormet Sp. z o.o. – sp.k. Toruń 12,8
1293 Taurus Ochrona Group Sp. z o.o. Toruń 12,8
1294 Spółdzielnia Zagroda w Kujawie Kujawa 12,7
1295 Teletecnica Sp. z o.o. Toruń 12,7
1296 Nu Homes Sp. z o.o. Bydgoszcz 12,7
1297 Am Food Group Sp. z o.o. Bydgoszcz 12,7
1298 WODBAR Sp. z o.o. PPU Barcin 12,7
1299 Mentor Consulting Sp. z o.o. Środowiskowa S.K. Toruń 12,7
1300 Maszdrol Sp. z o.o. Książki 12,6
1301 Nowatermia Nowak sp.k. Włocławek 12,6
1302 Ekochem Project Sp. z o.o. S.K. Głogowo 12,6
1303 Projekt 50 Sp. z o.o. Inowrocław 12,6
1304 MAG-TRANS Sp. z o.o. S.K.A. Rypin 12,6
1305 Meatmar Sp. z o.o. Osie 12,6
1306 MAJSTER BUDOWLANE ABC Sp. z o.o. Włocławek 12,6
1307 Uni-Kat Sp. z o.o. Grabowiec 12,6
1308 Lol Sp. z o.o. Kopanino 12,6
1309 Corpus Textiles Sp. z o.o. Toruń 12,6
1310 Ośrodek Informatyki w Bydgoszczy – Centrum Edukacyjne Sp. z o.o. Bydgoszcz 12,5
1311 Transbruk Barczyńscy Sp. z o.o. Pigża 12,5
1312 Verspan Sp. z o.o. Bydgoszcz 12,5
1313 Roplast Sp. z o.o. S.K. Świecie 12,5
1314 Wielospecjalistyczny Ośrodek Zdrowia Gryf-Med Sp. z o.o. Bydgoszcz 12,5
1315 MEWAT Sp. z o.o. Bydgoszcz 12,5
1316 Centrum Medyczne Alfa Sp. z o.o. Brodnica 12,5
1317 Bydgoskie Zakłady Maszyn Gastronomicznych Ma-Ga Sp. z o.o. Bydgoszcz 12,4
1318 Karton-Pak Zbigniew Tkaczyk sp.j. Świecie 12,4
1319 Nova Home Sp. z o.o. Toruń 12,4
1320 Agroarea Sp. z o.o. Piechcin 12,4
1321 Chemsol Sp. z o.o. Bydgoszcz 12,4
1322 Raan Lighting Solutions Sp. z o.o. Toruń 12,4
1323 Arfis Sp. z o.o. S.K. Toruń 12,3
1324 Prospero Sp. z o.o. S.K. Toruń 12,3
1325 Profis Sp. z o.o. sp.k. Toruń 12,3
1326 Aglomer Sp. z o.o. Toruń 12,3
1327 Wutkowski Sp. z o.o. Śliwice 12,3
1328 Filmar Factory Sp. z o.o. Toruń 12,3
1329 J.S.Druk Sp. z o.o. Bydgoszcz 12,3
1330 Kz9 Sp. z o.o. sp.k. Bydgoszcz 12,2
1331 R-Bud Pomorze Sp. z o.o. Bydgoszcz 12,2
1332 Spółdzielnia Mieszkaniowa Transportowiec Solec Kujawski 12,2
1333 BE DRY Sp. z o.o. Świerkocin 12,2
1334 Koga Inwestycje Budowlane Sp. z o.o. S.K. Bydgoszcz 12,2
1335 Plastpur Sp. z o.o. Bydgoszcz 12,2
1336 Zakład Usług Komunalnych Sp. z o.o. Świecie 12,2
1337 BW Auto Produkt Sp. z o.o. Zławieś Mała 12,2
1338 Apis Natural Cosmetics Sp. z o.o. Bydgoszcz 12,2
1339 Bud – Spaw Sp. z o.o. Łojewo 12,2
1340 Polkont Sp. z o.o. Bydgoszcz 12,1
1341 Asnet Monitoring Ltd sp.k. Bydgoszcz 12,1
1342 Grudziądzki Park Przemysłowy Sp. z o.o. Grudziądz 12,1
1343 Zakład Produkcyjno – Handlowy Ol-Corn Biernatowski, Olwert, Pankowski sp.j. Sadłowo 12,1
1344 Talem Sp. z o.o. Świecie 12,1
1345 Inbras Energoserwis Sp. z o.o. Inowrocław 12,1
1346 Grupa Producentów Rolnych Błahyj Sp. z o.o. Dzikowo 12,1
1347 Girder Sp. z o.o. Włocławek 12
1348 Ecoroad Sp. z o.o. S.K. Sikorowo 12
1349 Produkcyjno-Usługowe Przedsiębiorstwo Agropamis Sp. z o.o. w Wielkiej Łące Orłowo 12
1350 Taryk sp.j. T.Krzemień, Z.Krzemień Toruń 12
1351 Manusad Sp. z o.o. Sadki 12
1352 Sieć Badawcza Łukasiewicz-Instytut Inżynierii Materiałów Polimerowych i Barwników Toruń 11,9
1353 Vitworker Sp. z o.o. Bydgoszcz 11,9
1354 Livingston Poland Sp. z o.o. Bydgoszcz 11,9
1355 Osaa Sp. z o.o. Bydgoszcz 11,9
1356 Fundacja Zdrowie Dla Ciebie Bydgoszcz 11,9
1357 ITAN Sp. z o.o. Włocławek 11,9
1358 Rodax Sp. z o.o. Włocławek 11,8
1359 Bazy i Systemy Bankowe Sp. z o.o. Bydgoszcz 11,8
1360 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe Polimer Sp. z o.o. Solec Kujawski 11,8
1361 Wiśniewscy Sp. z o.o. Sławkowo 11,8
1362 CGH GROUP S.A. Bydgoszcz 11,8
1363 Niezależne Laboratorium Badawcze Stanlab Sp. z o.o. Bielawy 11,8
1364 Topbau Sp. z o.o. Bydgoszcz 11,8
1365 Real Estate Polska Sp. z o.o. Toruń 11,8
1366 Agrovena Sp. z o.o. Świecie 11,8
1367 Kada-Bis Grupa Budowlana Sp. z o.o. w likwidacji Bydgoszcz 11,8
1368 Kovalczykarte Sp. z o.o. S.K. Toruń 11,8
1369 Meqa Sp. z o.o. Toruń 11,8
1370 Synco Sp. z o.o. S.K. Niwy 11,8
1371 Samba-Anacom Podgórski S.K. Włocławek 11,7
1372 Starko Sp. z o.o. Fletnowo 11,7
1373 Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe POLMOZBYT TORUŃ HOLDING S.A. Toruń 11,7
1374 Regionalny Zakład Utylizacji Odpadów Komunalnych Rypin Sp. z o.o. Puszcza Miejska 11,7
1375 Bud-Eko Przedsiębiorstwo Budownictwa Ekologicznego Sp. z o.o. Rogowo 11,7
1376 UNIMO Sp. z o.o. Bydgoszcz 11,7
1377 Roi Systeme Sp. z o.o. Bydgoszcz 11,7
1378 Eljor Sp. z o.o. Lubin 11,6
1379 ROLPOLE Sp. z o.o. Produkcyjno – Usługowo – Przetwórcze Przedsiębiorstwo Zbiczno 11,6
1380 MTM Sp. z o.o. Sp.K. Włocławek 11,6
1381 Przedsiębiorstwo Budowlane Posbud Sp. z o.o. Sicienko 11,6
1382 Softmaks.Pl Sp. z o.o. Bydgoszcz 11,6
1383 Prohouse Sp. z o.o. Bydgoszcz 11,6
1384 Tanie Mieszkanie Operator Sp. z o.o. Bydgoszcz 11,6
1385 Uspi Sp. z o.o. Bydgoszcz 11,6
1386 Staned Serwis Witek sp.j. Nowa Wieś Wielka 11,5
1387 PRO – Invest 2011 Sp. z o.o. Inowrocław 11,5
1388 Centrum Budowlane Tombud Plus Sp. z o.o. Osielsko 11,5
1389 ATP Polska Sp. z o.o. Łasin 11,5
1390 Azet Hats & Caps Sp. z o.o. sp.k. Żołędowo 11,4
1391 Diuna sp.j. Piotr Drabiński, Jerzy Wyporkiewicz Bydgoszcz 11,4
1392 Hurtownia Tężnia III Lucyna Kończak Radosław Kończak sp.j. Ciechocinek 11,4
1393 Górzyskowo Sp. z o.o. Bydgoszcz 11,4
1394 Przedsiębiorstwo Handlu Zagranicznego Profit Sp. z o.o. Bydgoszcz 11,4
1395 Aluinvest Sp. z o.o. Toruń 11,3
1396 Zakład Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. Świecie 11,3
1397 TOP – Chem S.J. Kruszyn 11,3
1398 Novigo Films Sp. z o.o. S.K. Inowrocław 11,3
1399 Monevia Sp. z o.o. Bydgoszcz 11,3
1400 Fbr Group Sp. z o.o. sp.k. Obodowo 11,3
1401 Reiski Investments Sp. z o.o. Białe Błota 11,3
1402 Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowe Horyzont sp.j. Tadeusz Łagoda Józef Mularczyk Grudziądz 11,2
1403 DRM Polska Sp. z o.o. Włocławek 11,2
1404 Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowe Exmot – Sp. z o.o. Bydgoszcz 11,2
1405 Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Glotor Sp. z o.o. Głogowo 11,2
1406 Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Elbitech Sp. z o.o. Inowrocław 11,2
1407 Apex-Elzar Sp. z o.o. Włocławek 11,1
1408 Pod Wiatr Sp. z o.o. Bydgoszcz 11,1
1409 Ekko.Net.Pl Sp. z o.o. S.K. Lisi Ogon 11,1
1410 Sr 16 Sp. z o.o. Bydgoszcz 11,1
1411 RM Technik Sp. z o.o. Toruń 11,1
1412 Eurosad.Pl Sp. z o.o. Ślesin 11,1
1413 Miejskie Centrum Lekarskie Sp. z o.o. Tuchola 11,1
1414 Ams Perfekt Serwis Sp. z o.o. sp.k. Bydgoszcz 11,1
1415 Gospodarstwo Łasin Sp. z o.o. Łasin 11,1
1416 Spółdzielnia Mieszkaniowa Chrobry Nakło nad Notecią 11,1
1417 Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Zespół Lekarski Sp. z o.o. Osięciny 11
1418 Z-Auto Sp. z o.o. sp.k. Toruń 11
1419 Kelone Sp. z o.o. Grudziądz 11
1420 Powobud Sp. z o.o. S.K. Bydgoszcz 11
1421 Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Toruniu Toruń 11
1422 Budren Sp. z o.o. Świecie 11
1423 Wipol Sp. z o.o. Włocławek 11
1424 Diament Sp. z o.o. Inowrocław 10,9
1425 Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Expotr-Import O&M sp.j. Orbaczewska Teresa, Mazurkiewicz Małgorzata Włocławek 10,9
1426 Firma Handlowa Euro-Drób-Bis Joanna Dec i Ryszard Dec sp.j. Toruń 10,9
1427 Pomorski Ośrodek Maszynowy Sp. z o.o. Lubaszcz 10,9
1428 Synventive Molding Solutions S.R.O. – Sp. z o.o. Oddział w Polsce Bydgoszcz 10,9
1429 Edil Services Sp. z o.o. Włocławek 10,9
1430 Euroterm Techniki Klejenia Sp. z o.o. Solec Kujawski 10,9
1431 Przedsiębiorstwo Budowlane Komin Piec Bud Majcherczyk i Wspólnicy sp.j. Bydgoszcz 10,9
1432 Witko Sp. z o.o.- S. K. Ostrowite 10,8
1433 Kolejowe Zakłady Łączności Sp. z o.o. Bydgoszcz 10,8
1434 Dp Invest Sp. z o.o. Bydgoszcz 10,8
1435 Spółdzielnia Mieszkaniowa w Chełmnie Chełmno 10,8
1436 Multimer Sp. z o.o. Frydrychowo 10,8
1437 Ludatec Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Bydgoszcz 10,8
1438 Centrostal Produkcja Sp. z o.o. Toruń 10,8
1439 Wielobranżowe Przedsiębiorstwo Usługowo Produkcyjne Rem Sp. z o.o. Brześć Kujawski 10,8
1440 Verkam Invest Sp. z o.o. Koronowo 10,8
1441 Nzoz Rodzina Sp. z o.o. Mogilno 10,8
1442 Instytut Genetyki Sądowej Sp. z o.o. Bydgoszcz 10,7
1443 Perm Mierzejewscy sp.j. Raciążek 10,7
1444 Smakosz Sp. z o.o. S.K. Nakło nad Notecią 10,7
1445 Firma Budowlana Fijałkowski i S-Ka Sp. z o.o. Toruń 10,7
1446 Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowo – Usługowe Marlex sp.j. Janowski Waldemar Janowska Marlena Janikowo 10,7
1447 Zuteh Rail S.A. Solec Kujawski 10,7
1448 Ite Invest-Tech Sp. z o.o. S.K.A. Toruń 10,6
1449 Ama Marek Prowadzisz, Antoni Wiligalski sp.j. Łubianka 10,6
1450 Provita Sp. z o.o. Gminne Centrum Medyczne Więcbork 10,6
1451 Reflex Polska Sp. z o.o. Wąbrzeźno 10,6
1452 Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Markopol Sp. z o.o. Włocławek 10,6
1453 Unikat Sp. z o.o. Rypin 10,6
1454 Zakład Doświadczalny Instytutu Zootechniki Mełno Sp. z o.o. Mełno 10,6
1455 Kosta Sp. z o.o. Inowrocław 10,6
1456 Chwiałkowscy Coldfood Sp. z o.o. S.K. Bydgoszcz 10,6
1457 Społem Powszechna Spółdzielnia Spożywców Tuchola 10,6
1458 Spółdzielnia Gastronomiczna w Bydgoszczy Bydgoszcz 10,6
1459 Nicrometal S.A. Toruń 10,6
1460 Pałucki Trade Sp. z o.o. Skórzno 10,5
1461 Spółdzielnia Producentów Mleka Wspólnota Świedziebnia 10,5
1462 Bolteo Trans Sp. z o.o. S.K. Jabłonowo Pomorskie 10,5
1463 Przedsiębiorstwo Budowy Dróg Torbruk Sp. z o.o. Toruń 10,5
1464 Inter Group S.A. Bydgoszcz 10,5
1465 Olimpiasupersport Sp. z o.o. sp.k. Bydgoszcz 10,5
1466 Kor-Pol Invest Sp. z o.o. Bydgoszcz 10,5
1467 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe Jaworski Sp. z o.o. Szpetal Górny 10,5
1468 Mbe Sp. z o.o. Toruń 10,5
1469 Spółdzielnia Mieszkaniowa Dom Marzeń Grudziądz 10,5
1470 Specjalistyczna Przychodnia Przemysłowa PROF – MED Sp. z o.o. Włocławek 10,5
1471 Przedsiębiorstwo Handlowo-Produkcyjne Jg sp.j. W.Fedyk i Spółka Chełmża 10,4
1472 Więcborskie Zakłady Metalowe Wizamor Sp. z o.o. Więcbork 10,4
1473 Bau-Tech Sp. z o.o. Toruń 10,4
1474 Infopower Pro Sp. z o.o. Bydgoszcz 10,4
1475 Sanatorium Uzdrowiskowe Łączność Sp. z o.o. Ciechocinek 10,4
1476 Zakład Wodociągów i Usług Komunalnych Sp. z o.o. Białe Błota 10,4
1477 Mpm Invest Sp. z o.o. Włocławek 10,4
1478 Silva Mikroelektronik Holding Sp. Z O.o. sp.k. Kijewo Szlacheckie 10,4
1479 Szostok Sp. z o.o. Inowrocław 10,4
1480 Bydgoski Zakład Doskonalenia Zawodowego Stowarzyszenie Oświatowo- Techniczne Bydgoszcz 10,4
1481 Petroterm Itc Sp. z o.o. Papowo Toruńskie 10,4
1482 Bestel – Sp. z o.o. Przeds. Wielobranżowe Bydgoszcz 10,4
1483 Epm Industry Sp. z o.o. Chełmoniec 10,4
1484 PZT – ELMETOR Sp.J. D.Borońska i Wspólnik Toruń 10,3
1485 Bitbag Sp. z o.o. Białe Błota 10,3
1486 Zefir Tissue Sp. z o.o. Bydgoszcz 10,3
1487 Produkcyjno-Usługowe Przedsiębiorstwo Torol Sp. z o.o. Orłowo 10,2
1488 Swiss Valley Sp. z o.o. Dębionek 10,2
1489 Klar Aleksandra, Andrzej Rybscy sp.j. Bydgoszcz 10,2
1490 Hard-Floor Inwestycje Sp. z o.o. sp.k. Kozłowo 10,1

źródło: Instytut Europejskiego Biznesu na podstawie danych z Krajowego Rejestru Sądowego, zebranych przez Wywiadownię Handlową InfoCredit.

Do analizy wyników finansowych przedsiębiorstw przyjęto firmy spełniające następujące warunki:
1. Dostępne w KRS dane finansowe za lata 2018-2019,
2. Wartość przychodów netto ze sprzedaży i zrównanych z nimi większa niż 100 tys. Zł w 2019 roku,
3. Zysk netto w latach 2018 i 2019 wyższy niż 1 tys. Zł.
4. Kapitał własny w latach 2018 i 2019 wyższy niż 1 tys. Zł.

Metodologia liczenia wartości rynkowej

Wartość rynkowa firm szacowana jest w sposób bardzo uproszczony przez porównaniu do wycen spółek krajowych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.
Do obliczeń wykorzystywane są wskaźniki C/Z (cena do zysku netto) i C/WK (cena do wartości księgowej, czyli cena do sumy kapitału własnego i zysku netto) średnie dla spółek krajowych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych, liczone przez analityków GPW.

Wskaźniki do liczenia wartości rynkowej spółek krajowych w październiku 2020 r.
C/Z: 42,2,
C/WK: 0,77
źródło: Biuletyn Statystyczny GPW

Według wskaźników giełdowych z października 2020 r. zostały policzone dwie wartości rynkowe firmy w październiku 2020 r. Jedna to iloczyn zysku netto w 2019 r. i wskaźnika C/Z w październiku 2020 r., a druga to iloczyn wartości księgowej w końcu 2019 r. i wskaźnika C/Wk w październiku 2020 r. Średnia arytmetyczna z tych wartości rynkowych to szacowana wartość rynkowa firmy w październiku 2020 r

Informacje o portalu Europejska Firma.pl i Instytucie Europejskiego Biznesu

Portal EuropejskaFirma.pl i Instytut Europejskiego Biznesu zajmują się analizą wyników finansowych przedsiębiorstw. W ciągu 14 lat dokładnie przeanalizowali wyniki finansowe 80 tysięcy polskich firm. Analizy opierają się głównie na oficjalnych i wiarygodnych danych finansowych, przekazywanych przez firmy do Krajowego Rejestru Sądowego. Dane te są publiczne i ogólnie dostępne, by bezpieczniejsza była działalność gospodarcza. Analizy i rankingi pomagają w sprawdzeniu wiarygodności partnerów gospodarczych.

Od 2006 r. Instytut Europejskiego Biznesu organizuje Konkurs Gepardy Biznesu. Jeżeli w przyjętym okresie średnia z dynamik przychodów i zysku netto badanej firmy wynosi więcej niż 10 proc., przyznaje jej bezpłatnie tytuł Gepard Biznesu.
Od marca 2016 r. projekt ten jest chroniony za pomocą znaku towarowego Business Gepard w 28 krajach Unii Europejskiej. Na podstawie danych z KRS instytut organizuje też od 2008 r. Konkurs Efektywna Firma, a od 2013 r. Program Promocyjny Mocna Firma Godna Zaufania.

Za Efektywną Firmę uznaje tę, w której stosunek zysku netto do przychodów wynosi więcej niż 5 proc. Tytuł Mocna Firma Godna Zaufania przysługuje tej, która w danym roku jest jednocześnie wyróżniona w Konkursie Gepardy Biznesu i Konkursie Efektywna Firma.

Od 2008 r. IEB na podstawie danych z KRS organizuje też Konkurs Brylanty Polskiej Gospodarki. Tytuł ten przyznaje firmom, których wartość rynkowa wynosi według jego szacunków więcej niż 10 mln zł.

Na podstawie danych finansowych instytut liczy wartość rynkową firm w uproszczony sposób, wykorzystując dwa wskaźniki z Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie: C/Z, czyli Cena do Zysku netto oraz C/Wk ? Cena do Wartości Księgowej.

Wartość rynkowa firm wykorzystywana jest od 2020 r. również w Konkursie Miasto Przyjazne Firmom, który instytut organizuje od 2007 r. Tytuł ten przyznaje miastom, w których znajdzie dużo firm wartych łącznie więcej niż 10 tys. Zł na mieszkańca.

Od 2012 r. instytut prowadzi Konkurs Wielki Modernizator Polski. Tytuł przyznaje podmiotom, w których dwuletnia amortyzacja była wyższa niż 5 mln zł .

Od 2013 r. IEB organizuje Konkurs Światowa Firm Worldwide Company. Tytuł przyznaje przedsiębiorstwom eksportującym do minimum 3 krajów.

Każdego roku do instytut zgłaszają się firmy z prośbą, by przeanalizował ich wyniki finansowe i ocenił, czy zasługują na wyróżnienie w jego konkursach.
Oferta handlowa
Kontrakt w sprawie oferty handlowej:
Łukasz Krajewski
lukasz.krajewski@europejskafirma.pl
tel. 536 303 088, (22) 77 14 200
#europejskafirma #instytuteuropejskiegobiznesu #brylantpolskiejgospodarki #businessbrilliant #najcenniejszefirmy