AktualnościWyróżnieni

Bogusław Zwierzchowski Centralny Ośrodek Szkoleń Tezaurus to Wielki Brylant Polskiej Gospodarki, Efektywna Firma, Gepard Biznesu, Mocna Firma Godna Zaufania i Wielki Modernizator 2021

Firma Bogusław Zwierzchowski Centralny Ośrodek Szkoleń Tezaurus w Chorzowie to wyjątkowa firma, została bowiem wyróżniona przez Instytut Europejskiego Biznesu we wszystkich jego konkursach na podstawie wiarygodnych danych finansowych z Krajowego Rejestru Sądowego: w XVI edycji Konkursu Gepardy Biznesu 2021, XIV edycji Konkursu Brylanty Polskiej Gospodarki 2021, XIV edycji Konkursu Efektywna Firma 2021, X edycji Konkursu Wielki Modernizator 2021 i IX edycji Programu Promocyjnego Mocna Firma Godna Zaufania 2021.

Rozwija się bowiem dynamicznie – średnia z dynamik przychodów i zysku netto w latach 2019-2020 wyniosła w jej przypadku 29,9 proc. To przyniosło jej tytuł Gepard Biznesu 2021.

Działa też efektywnie – średni stosunek zysku netto do przychodów w 2020 r. osiągnął poziom 18,2 proc. To dało jej tytuł Efektywna Firma 2021. A razem zapewniło jej tytuł Mocna Firma Godna Zaufania 2021.

W latach 2019-2020 dokonała odpisów amortyzacyjnych na kwotę 6,3 mln zł, dzięki czemu zyskała tytuł Wielki Modernizator 2021. Zajęła 2804. miejsce w prestiżowym rankingu Wielcy Modernizatorzy 2021.

Wielcy Modernizatorzy 2021

Wartość rynkowa firmy w marcu 2021 r. została w sposób uproszczony oszacowana przez Instytut Europejskiego Biznesu na 200,9 mln zł, co dało jej tytuł Wielki Brylant Polskiej Gospodarki 2021. Zajęła 3446. miejsce w prestiżowym rankingu Wielkie Brylanty Polskiej Gospodarki 2021.

Wielkie Brylanty Polskiej Gospodarki 2021

Firma prowadzi Piekarnię Ciastkarnię „Ziarenko” – Powrót do tradycji. Jej historia zaczęła się w 1992 roku, kiedy to Bogusław Zwierzchowski rozpoczął naukę rzemiosła w mikołowskiej piekarni. Zdobyte doświadczenie stało się fundamentem i wielką pasją zawodowego życia. Z czasem stał się Mistrzem Piekarnictwa i Cukiernictwa.

,,Początki nie były łatwe, każdą chwilę poświęcałem na rozruch firmy, sam wypiekałem chleb, wychodziłem do pracy w niedzielę, wracałem w sobotę następnego tygodnia. Kilka lat ciężkiej pracy przyniosło efekty. I tak w 2009 roku, w małej piekarni w Chorzowie przy ul. Styczyńskiego powstało Ziarenko. Bezsprzecznie wysoka jakość i ciągłe jej utrzymanie doprowadziło do sukcesu. To właśnie tym zyskiwaliśmy uznanie klientów. Dziś Ziarenko to prężnie rozwijające się przedsiębiorstwo, dające ludziom to, czego potrzebują. Od pieczywa na naturalnym zakwasie po wszelkiego rodzaju ciasta, ciastka, desery i lody. W naszej ofercie można znaleźć także zupy, wyroby garmażeryjne oraz pizzę wypiekaną na miejscu. Ciągle poszerzamy nasz asortyment, chcemy, aby każdy klient, znalazł coś dla siebie i był zadowolony. Dzisiaj rynek zalany jest niezdrowymi, mrożonymi wypiekami chlebopodobnymi z marketów. My stawiamy przede wszystkim na jakość, korzystamy z tradycyjnych receptur i metod, dlatego nasze wypieki tak dobrze smakują. Ziarenko to firma zatrudniająca na ten moment ponad 600 osób, co stale się zwiększa. To dzięki ich zaangażowaniu możemy otwierać nowe punkty i zakłady produkcyjne. Tworzymy sieć sklepów na terenie całej aglomeracji śląskiej. Znajdziecie je m.in. w Chorzowie, Katowicach, Bytomiu, Gliwicach, Żorach, Rybniku, Częstochowie i Zawierciu. Jesteśmy dumni z tego, do ilu domów dostarczamy każdego dnia świeże pieczywo. Chcemy dalej się rozwijać i zaskakiwać klientów nowymi pomysłami. Piekarnictwo to nasza życiowa pasja, a dzielenie się nią jest dla nad prawdziwą przyjemnością.„, mówi Bogusław Zwierzchowski.

Produkty przedsiębiorstwa są tworzone według tradycyjnych, sprawdzonych receptur z zastosowaniem reżimu technologicznego na każdym etapie produkcji. Pieczywo wypiekane jest na naturalnym zakwasie żytnim, bez dodatku sztucznych polepszaczy smaku. Do wypieku używane są surowce wysokiej jakości, sprowadzane tylko od sprawdzonych dostawców. Wysoką jakość jego wyrobów potwierdzają certyfikaty „Doceń polskie”, które przyznane zostały pięciu propozycjom „Ziarenka”. Co ważne, wyróżnienia otrzymały wszystkie produkty śląskiej piekarni, a dwa z nich uhonorowano także tytułem TOP PRODUKT. Nagrodzone specjały to: Żurek firmowy Ziarenko, Kołocz z serem (oba zdobyły maksymalne noty, a co za tym idzie – tytuły TOP PRODUKT), Chleb dyniowy, Chleb swojski, a także Kołocz z makiem.

Wszystkie produkty Piekarni „Ziarenko”, także wyróżnione przez Lożę Ekspertów programu „Doceń polskie”, są dostępne w 43 sklepach firmowych zlokalizowanych kilkunastu miastach Śląska. Część jej sklepów otwarta jest 24 godziny na dobę, strona internetowa ma adres Zieranko24.pl, więc można firmie nazwać  Ziarenko 24.

Więcej o firmie pod adresem:  https://ziarenko24.pl

#europejskafirma #instytuteuropejskiegobiznesu #wyróżnieniadlafirm #brylantpolskiejgospodarki #businessbrilliant #najcenniejszefirmy #gepardbiznesu #businessgepard   #mocnafirmagodnazaufania  #strongcompany  #efektywnafirma #effectivecompany #WielkiModernizator #JerzyKrajewski

Informacja o portalu Europejska Firma.pl i Instytucie Europejskiego Biznesu

Portal EuropejskaFirma.pl i Instytut Europejskiego Biznesu zajmują się analizą wyników finansowych przedsiębiorstw. W ciągu 16 lat dokładnie przeanalizowali wyniki finansowe ponad 200 tysięcy polskich firm. Analizy opierają się głównie na oficjalnych i wiarygodnych danych finansowych, przekazywanych przez firmy do Krajowego Rejestru Sądowego. Dane te są publiczne i ogólnie dostępne, by bezpieczniejsza była działalność gospodarcza. Analizy i rankingi pomagają w sprawdzeniu wiarygodności partnerów gospodarczych.

Od 2006 r. Instytut Europejskiego Biznesu organizuje Konkurs Gepardy Biznesu. Jeżeli w przyjętym okresie średnia z dynamik przychodów i zysku netto badanej firmy wynosi więcej niż 10 proc., przyznaje jej bezpłatnie tytuł Gepard Biznesu.

Od marca 2016 r. projekt ten jest chroniony za pomocą znaku towarowego Business Gepard w 28 krajach Unii Europejskiej.

Na podstawie danych z KRS instytut organizuje też od 2008 r. Konkurs Efektywna Firma, a od 2013 r. Konkurs Mocna Firma Godna Zaufania.

Za Efektywną Firmę uznaje tę, w której stosunek zysku netto do przychodów wynosi więcej niż 5 proc. Tytuł Mocna Firma Godna Zaufania przysługuje tej, która w danym roku jest jednocześnie wyróżniona w Konkursie Gepardy Biznesu i Konkursie Efektywna Firma.

Od 2008 r. IEB na podstawie danych z KRS organizuje też Konkurs Brylanty Polskiej Gospodarki. Tytuł ten przyznaje firmom, których wartość rynkowa wynosi według jego szacunków więcej niż 10 mln zł. Tym, których wartość rynkowa jest wyższa niż 100 mln zł, przyznaje tytuł Wielki Brylant Polskiej Gospodarki.

Na podstawie danych finansowych instytut liczy wartość rynkową firm w uproszczony sposób, wykorzystując dwa wskaźniki z Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie: C/Z, czyli Cena do Zysku netto oraz C/Wk – Cena do Wartości Księgowej.

Od 2012 r. instytut prowadzi Konkurs Wielki Modernizator. Tytuł przyznaje podmiotom, w których dwuletnia amortyzacja była wyższa niż 2 mln zł.

Od 2013 r. IEB organizuje Konkurs Światowa Firma Worldwide Company. Tytuł przyznaje przedsiębiorstwom eksportującym do minimum 5 krajów.

Każdego roku do instytut zgłaszają się firmy z prośbą, by przeanalizował ich wyniki finansowe i ocenił, czy zasługują na wyróżnienie w jego konkursach.

Metodologia liczenia wartości rynkowej

Wartość rynkowa firm szacowana jest w sposób bardzo uproszczony przez  porównaniu do wycen spółek krajowych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Do obliczeń wykorzystywane są wskaźniki C/Z (cena do zysku netto) i C/WK (cena do wartości księgowej, czyli cena do sumy kapitału własnego i zysku netto) średnie dla spółek krajowych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych, liczone przez analityków GPW.

Wskaźniki do liczenia wartości rynkowej spółek krajowych  w marcu 2021 r.

C/Z: 34,6

C/WK: 1,05

źródło: Biuletyn Statystyczny GPW https://www.gpw.pl/pub/GPW/statystyki/statystyki_miesieczne/202103_GPW.pdf

Według wskaźników giełdowych z marca 2021 r. zostały policzone dwie wartości rynkowe firmy w marcu 2021 r. Jedna to iloczyn zysku netto w 2020 r. i wskaźnika C/Z w marcu 2021 r., a druga to iloczyn wartości księgowej w końcu 2020 r. i wskaźnika C/Wk w marcu 2021 r. Średnia arytmetyczna z tych wartości rynkowych to szacowana wartość rynkowa firmy w marcu 2021 r.