Gepardy BiznesuPrzyjazne Miasto

Bank Spółdzielczy w Oławie dba o bezpieczeństwo dzieci

Ponad 10 tysięcy uczniów otrzymało odblaskowe zawieszki  w  ramach akcji „Bądź widoczny na drodze”. Organizatorem działań jest Bank Spółdzielczy w Oławie.

Ponad 10 tysięcy uczniów najmłodszych klas z ponad 30 szkół podstawowych w powiecie oławskim, brzeskim, strzelińskim i wrocławskim w ramach akcji „Bądź widoczny na drodze” otrzymało od Banku Spółdzielczego w Oławie zawieszki odblaskowe. Akcja ta prowadzona jest w trosce o bezpieczeństwo najmłodszych uczestników ruchu drogowego.
Image
Podczas obecnie zainicjowanej akcji zachęcamy wszystkich pieszych, a w szczególności dzieci, do noszenia elementów odblaskowych. Dzień jest coraz krótszy, coraz częściej zdarza się, że dzieci wracają ze szkoły gdy jest już ciemno. Będąc uczestnikiem ruchu drogowego aby zapewnić sobie bezpieczeństwo należy być widocznym na drodze. Pomoże w tym noszenie elementów odblaskowych.– mówi Prezes Zarządu Banku Bartosz Sobiesiak.
Trudne warunki atmosferyczne, ograniczona widoczność, mgła, opady deszczu, czy śniegu, zmierzch, to również potencjalne zagrożenie dla niechronionych uczestników ruchu drogowego. Stosowanie odblasków niewątpliwie zwiększa ich bezpieczeństwo. Poprawia ich widoczność, co pozwala na bezpieczne wykonanie manewrów takich jak wyprzedzanie, omijanie i wymijanie przez inny pojazd. Jest to niezwykle ważne, zwłaszcza na obszarach wiejskich, gdzie nie ma chodników. Element odblaskowy sprawia, że odległość, z której pieszy lub rowerzysta jest widoczny dla kierowcy pojazdu, zwiększa się z 20 do aż 150 metrów. Jeśli kierowca użyje długich świateł, ta odległość wydłuża się nawet do jednego kilometra.
Warto przypomnieć, że zgodnie z obecnie obowiązującymi przepisami każdy pieszy, poruszający się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, ma obowiązek używania elementów odblaskowych – taki zapis zawiera znowelizowana ustawa Prawo o ruchu drogowym.
—————–
Bank Spółdzielczy w Oławie jest instytucją finansową działającą zgodnie z zasadami odpowiedzialności społecznej. Wypracowane w okresie blisko 70 lat działalności idee spółdzielczości bankowej oraz mocne więzi Banku z lokalnym środowiskiem, to integralna część spójnych działań realizowanych przez Bank w obrębie społecznej odpowiedzialności biznesu. Bank podejmuje działania z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu kierując się szlachetnymi pobudkami i chęcią wspierania rozwoju kultury, sportu i edukacji. Od lat konsekwentnie wspiera działalność organizacji charytatywnych i proedukacyjnych. W ostatnim dziesięcioleciu Bank Spółdzielczy w Oławie na rzecz środowiska lokalnego przekazał ponad 1 milion złotych.
Bank Spółdzielczy w Oławie został  wyróżniony w dziewiątej edycji konkursu Gepardy Biznesu 2014 i szóstej edycji konkursu Bank Przyjazny Biznesowi 2014.