Mocna Firma

ASWO PL – specjalista w branży RTV i AGD

 

Firma funkcjonuje na rynku od 1978r., początkowo jako zakład naprawy sprzętu RTV. W 1993r. podjęliśmy decyzję o zmianie profilu działalności – zaczęliśmy rozwiązywać problemy, z którymi do tej pory sami codziennie borykaliśmy się w naszej pracy: zaopatrzenie serwisów w części zamienne do naprawianych urządzeń – mówi Ryszard Pobrotyń, właściciel firmy ASWO PL.

Paleta produktów w branży Elektroniki Użytkowej oraz AGD sukcesywnie się rozszerza, zwiększa się też gama części potrzebnych do napraw tych produktów. Utrudnia to serwisom planowanie zakupów i magazynowanie niezbędnych części zamiennych. Dlatego też misja i specjalizacja firmy ASWO PL koncentruje się na dostarczaniu części zamiennych, warsztatowych materiałów eksploatacyjnych i wyposażenia oraz akcesoriów do urządzeń wszystkich znanych producentów w branży RTV oraz AGD.

W tej dziedzinie firma przez wiele lat funkcjonowania na polskim rynku wypracowała sobie charakterystyczną pozycję w branży, gdyż oferuje swoim klientom szeroki asortyment, niepowtarzalną platformę do wyszukiwania części i składania zamówień oraz prezentuje najwyższą gotowość i skuteczność w dostarczaniu części zamiennych. Swoją ofertę sprzedaży części ASWO PL kieruje wyłącznie do warsztatów i sklepów branżowych, czyli do jednostek prowadzących działalność gospodarczą, próbując chronić w ten sposób interesy swoich klientów i skupiając wszystkie działania na zaoferowanie największych możliwych korzyści klientom, dostawcom i partnerom.

Firma działa w ramach Międzynarodowej Grupy ASWO, skupiającej po jednej autonomicznej firmie w niemal każdym kraju Europy.

W centrum wszelkich przemyśleń i perspektyw rozwoju stoi nie własny zysk firmy, lecz zawsze to pytanie: „Jak można być bardziej przydatnym naszym Klientom?” Nie stoi za tym jednak idealizm, lecz logiczne przemyślenia: im bardziej jesteśmy przydatni naszym Klientom, tym większe będzie ich zainteresowanie i zapotrzebowanie, a tym samym nasz zysk i sukces.

Jakość, kompetencja, szybkość dostarczania, ale przede wszystkim innowacyjność to cechy, których mogą od firmy ASWO PL oczekiwać jej klienci i partnerzy. Ta ciągła gotowość innowacji była i jest warunkiem jej rynkowego sukcesu.

 

ASWO PL Pobrotyń S.J. w Koszalinie została wyróżniona przez Instytut Europejskiego Biznesu w X edycji Ogólnopolskiego Konkursu Gepardy Biznesu 2015, w VIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Efektywna Firma 2015 i w III edycji Ogólnopolskiego Programu Promocyjnego Mocna Firma Godna Zaufania 2015  na podstawie wiarygodnych danych finansowych z Krajowego Rejestru Sądowego.